Montreal'76, Spelen van het profijtbeginsel Spelers krijgen geen telefoon op de kamer Eddy Merckx slaat laatste aanval van Fuente krachtig af l/MM 74 Selectie speelt met rijkspolitie Bulgarije oefent Tijd Hermens niet benaderd TKOOW/iKAVAIüTET ZATERDAG 8 JUNI 1974 SPORT Ï21/K21 Dertien doelpunten Van onze speciale verslaggever ZEIST Rinus Michels heeft nog steeds niet het ware gezicht van het Nederlands elftal getoond. Gisteren speelde de selectie op het KNVB sportcentrum in Zeist tegen een elftal van de rijkspoli tie. Nederland speelde bijna let terlijk gezien de uitslag: 13-0. Michels nam de gelegenheid te baat om alle spelers van zijn selectie met uitzondering van Wim Jansen in aktie te zien. De Feyenoorder heeft last van een blessure. Bondsarts Frits Kessel Piet Schrijvers als doelman van het elftal van de rijkspolitie kan niet bij een kopbal van Willy van de Kerkhof. De Nederlands elftal doel man springt daarbij op tegen zijn libero, Arie Haan. deelde na afloop van de oefeningen mede, dat de aard van de blessure van Jansen niet ernstig is. 'Hij heeft wat last van zijn lies. Het heeft geen enkele zin om dan risico's te gaan nemen.' Wim Jansen volbracht overi gens met fysiotherapeut Wolff wel enkele conditietrainingen. In de eerste helft kwam Nederland slechts tot een 30 voorsprong. En dat terwijl in het elftal toch vedetten als Johan Cruijff, Johan Neeskens, Wim van Hanegem en Rob Rensen- brinfc speelden. Die lage score kwam echter deels ook omdat in het elftal van de rijkspolitie drie spelers uit de selectie stonden opgesteld. Piet Schrij vers verdedigde het doel, Arie Haan trad op als libero en Wim Rijsbergen was voorstopper. Na rust zette Michels Arie Haan weer in het Nederlands elftal, ten koste van Rinus Israel. De Nederlandse doelpuntenmachine ging toen ook op volle toeren draaien. Het scoreverloop was als volgt: Ren- senbrink 10, Rensenbrink 20, Re- ne'e van de Kerkhof 30, Keizer 40, De Jong 50, Rep 60, Strik 70, Willy van de Kerkhof 80, Willy van de Kerkhof 90, De Jong 100, Geels 11—0, Geels 12—0, Keizer 13— 0. WUPPERTAL Het Bulgaarse na tionale elftal heeft in de ofencampag- ne voor het wereldkampioenschap in Wuppertal met 31 gewonnen van Wuppertaler SV. Door Vassilev (17e), Kolev (47ste) en Michailo (65ste mi nuut) nam Bulgarije een voorsprong van 30. Uit een strafschop maakte Neuberger in de 77ste minuut tegen doelpunt. De Bulgaren waren er voor al op uit blessures te vermijden. PARIJS De tijd van 13 minuten en 36.4 seconden waarmee de Nederland se recordhouder Jos Hermens dinsdag avond in Stockholm voor de beste Europese seizoenprestatie op de 5000 meter zorgde, is in Parijs niet bena derd. Tijdens de z.g. Memorial Meri- camp-wedstrijden in Parijs werd de vijf kilometer gewonnen door de Rus Michael Zhelobovski, die een tijd van 13.49.0 liet afdrukken. De Zuidafri kaan Bouzet bezette in 13.50.2 de tweede plaats. Schuiten in Milkrace dicht hij winst BASSANO DEL GRAPPA De. laatste kans die de Spanjaard José Manuel Fuente had om Eddy Merckx te onttronen als leider in de Ronde van Italië is voorbij. Gisteren in de zwaarste rit van de Giro nam Fuente opnieuw het initiatief maar Merckx bleef attent en ondanks een forse achterstand die de Belg op een gegeven moment had slaagde hij erin Fuente voorbij te streven en als winnaar van de 194 kilometer lange rit tussen Cime de Lavaredo en Bassano del Grappa te-oorschijn te komen. Fuenge moest in de laatste bergetap pe van de Giro wel een aanval lance ren. Voor vandaag slaat de slotrit naar Milaan op het programma. Een rit die gaat over 257 zeer vlakke kilometers. En op dat terrein acht niemand Fuente in staat om Merckx alsnog een nederlaag toe te brengen. Maar gisteren had het dus gekund. Fuente die op ruim drie minuten van Merckx in het algemeen klassement staat, ging er opnieuw alleen van door. En evenals donderdag toen Fuente won, moest de concurrentie op eerbie dige afstand van de Spaanse bergspe- cialist blijven. Donderdag eindigde de rit op de top van een berg. Deze keer eindigde de rit na een lange afdaling van de vierde en laatste berg. Op die laatste top had Fuente een voor sprong van drie minuten op een ach tervolgend vijftal waarbij Eddie Merckx. Giambattista Baronchelli en Felice Gimondi. De afdaling was voor Fuente echter teveel. Hij raakte zijn voorsprong helemaal kwijt en finishte tenslotte op de wielerbaan van Bassa no del Grappa als laatste van het leidende zestal. Voor de Nederlander Hennie Kuiper kwam er gisteren een vroegtijdig ein de aan de Giro. Kuiper was eerder deze week gewond geraakt bij een val partij. Hij verspeelde daardoor zijn uitstekende elfde plaats in de algeme ne rangschikking. Gisteren besloot Kuiper, die een ronde reed waarin hij nauwelijks steun van ploeggenoten kreeg, af te stappen. Vandaag wordt de Giro in Milaan beslist. Heel Italië gaat ervan uit dat het nog steeds niet vast staat dat Eddy Merckx de rose trui behoudt. Als belangrijkste kandidaat schuiven zij de jonge neo-prof Giambattista Baronchelli naar voren. Hij heeft Merckx in deze ronde steeds kunnen volgen en staat slechts op 12 seconden van de Belg. Het geloof in het grote idool, wereldkampioen Felice Gimondi is met de opkomst van Baronchelle aanzienlijk gedaald. 21e etappe: 1. Mcrcks 'Belg) 19-1 kilometer in 6 uur. 8 minuten en 8 seconden 2. Moser fit) 3 Gimondi (It) 4. Baronchelli (It) 5. Conti (It) 6, Fuente (Spa) allen ln derelfde tijd als de winnaar 7. Houbrechts (Belg) op 2 minuten en 12 seconden: S. Lopez Carrfi (Spa); 9. De Vlaemlnck (Belg) 10. Rodriguez (Col) allen in dezelfde tijd als Hoobrechite. Algemeen klassement: 1. Merckx (Belgi 106.36.34; 2. Baronchelli (Ita) op 12 sec; 3. Gimondi (Ita) op 33 sec. 4. Conti (Ita) op 2.14: 5. Fuente (Spa) op 3.22; 6. Battaglin (Ita) op 4.22; 7. Moser (Ita) op 6.171 8. Lopez Carril (Spa) op 6.28: 9. Bitossi (Ita) op 16.05: 10. Pettcrsson (Zwel op 17.08. MILKRACE De Ronde van Engeland, ook wel Milkrace genoemd, eindigt vandaag in Blackpool. De kans is groot dat de Nederlander Roy Schuiten dan gehul digd wordt als winnaar. Schuiten staat namelijk nog steeds op de eerste plaats nadat hij eerder deze week enkele dagen zeer offensief had gere den. Maar er gaat nog steeds veel bedreiging uit van de Poolse amateur wereldkampioen Ryszard Szurkowski die in de algemene rangschikking slechts zeven seconden achter de ZXANDVOORTER STAAT. Gisteren leverde de etappe een zege op voor de Pool Boiecki. Hij had daarbij echter veel geluk nodig. Want nog maar enkdie honderden meters voor de eindstreep lag de Noor J os tein Wilmann alleen op kop. Wil mann overzag echter een richtingwij zer en reed zo een verkeerd stuk weg op. Toen hij de vergissing bemerkte waren drie achtervolgers al over de finish gegaan. Boiecki won de sprint voor de Zweed Johansson en de Duit ser Klaus Peter Thaler, wereldkampi oen cyclocross bij de amateurs. Van den Hoek was met een twaalfde plaats de beste Nederlander. Elfde etappe. 1. Bonlecki (Po) 140 km In 3.33.7: 2. Johansson (Zwe) 3. Thaler (Wdld) bolden ln dezelfde tijd als de winnaar. 4. Wilman (No) 3.33.16. 5. Rohner <Zwlts> 3.33.38: s. Szurkowski (Pol): 7. Lewis (GbA) 8. Malnus (Tsj-Sl)9. Van den Hoek (Ned) 10. Fagcrlund (Zwe) 11. Nowickl (Pol) 12. Schuiten (Ned) allen dezelfde tijd 3.33.38. Algemeen klassement, l. Schuiten (Ned) 36.09.21; 2. Szurkowski (Pol) 36.09.28; 3, Fillpsson (Zwe) 36.00.39, 4. Kondr (Tsj-Sl> 36.09.45; 5. van den Hoek (Ned) 36.10.10; s. Johansson (Zwe) 36.10.34; 7. Nilsson (Zwe) 36.11.33; 8 Wilmann (Noor) 36.11.50; 9. Gornall (GB A) 36.13.04; 10. Singer (W-Dld) 36.13.37. DAUPHINE LIBERE In de Dauphiné Liberé is gisteren een grote slag gevallen. De Fransman Alain Santy won de vijfde etappe over 186 kilometer van Lyon naar Grenoble. Ruim twee en een halve minuut na Santy kwam een groepje van vier renners over de streep. Santy is leider geworden in het algemeen klassement. Dat was tot gisteren de Belg Van Loo.v, maar hij raakte n.u ver achterop. Hetzelfde gebeurde met de Nederlander Gerrie Knetemann. Hij zakte van de tweede naar de twee- en-twintigste plaats op ruim twaalf minuten van Santy. Vijfde etappe: 1. Santv (Fra) 5.20.46; 2. Lasa i (Spa) 5.23.22; 3. Poulldor i Fra) z.t.; 4, Pin-; geon (Fra) z.t.; 5. Dangulllaume (Fra) z.t.; 6. Zurano (Spa) 5.24.38; 7. Pesarrodona iScih; - 5.25.16: 8. Millard (Fra) 5.25.36: 9. .Tullen (Fra) z.t 10. Campaner (Fra) 5.26.24: 24 ICneteman (Nod) 5.33.25; 60. Vianen (Ned) 5,44.04: 85. Bal (Ned) 5.49.37. Algemeen klassement: 1. Santy (Fra). 21.39.15; 2. Lasa (Spa) 21.42.01; 3. Danguil- laume (Fra) z.t.; 4. Poulldor (Fra) 21.42.11: 5. Pingeon (Fra) z.t.; 6. Zurano (Spa)' 21.42.19; 7. Pesarrodona Spa) 21.44.00: 8. Millard (Fra) 21.44.25: 9. Jullen (Fra) z.t,; 10. Campaner (Spa) 21.44 58; 22. Kneteman (Ned) 21.51.51: 51. Vianen (Ned) 22.02.53; 85. Bal (Ned) 22.28.51. MONTREAL Het organisatiecomi té, dat de Olympische zomerspelen van 1976 moet voorbereiden, is onder gebracht in een oud gebouw, dat lange tijd heeft leeg gestaan en voor bestemd was om plaats te maken voor een verkeersweg. Het hardstenen bor des is ingestort. Via een houten nood brug bereikt men de ingang, waar een groot bord aangeeft hoeveel dagen, weken en maanden de wereld nog scheidt van de 21ste Olympische Spe len: van 17 juli tot 1 augustus 1976. Eenmaal in een schokkende, stokoude lift naar de eerste verdieping gehesen, waar de president van het organisatie- comté, de 51-jarige Roger Rousseau zijn bureau heeft, vertelt de voormali ge Canadese ambassadeur in Kamo- roen: 'Dit gebouw was een ruïne, toen we erin trokken. Het is het voormali ge paleis van justitie, dat de provin cie voor een dollar heeft overgedaan aan de gemeente. Meer was het niet waard. Wij hebben het een beetje opgeknapt en kunstwerken opgehan gen, die uit de kelders van de Natio nal Gallery komen. Dat kost ons niets en past precies in de filosofie, de wij hebben over het organiseren van een voudige Spelen.' SYMBOLIEK Bij zo'n binnenkomer ligt de symbo liek voor het opscheppen. Het kost geen enkele moeite om de houten noodbrug daarbuiten te identificeren met de pogingen om de Olympische heweging te redden uit de chaos van de drieismen: gigantisme, commerci alisme en overdreven nationalisme. Het middel lapmiddel oordelen ve le critici waar het organisatieco mité heilig in gelooft, heet zelf-finan- ciering. De Duitse chef-hostess, die momenteel acht aanstaande Olympische gastvrou wen opleidt ziet het zo: 'Als het hier in Montreal niet lukt om de kosten in de hand te houden, is het afgelopen met de Spelen. Geen stad zal ze na Moskou 1980 (als die stad tenminste de Spelen krijgt toegewezen) ooit nog kunnen financieren. Maar als onze opzet slaagt om de Spelen zichzelf te laten betalen, kunnen ook steden uit de derde wereld deze organiseren. Wij moeten hier in feite de Olympische beweging voor de komende generaties veilig stellen'. IDEAAL Roger Rousseau, dplomaat als hij is, wil zover niet gaan. Hij spreekt van zijn streven om de amateursportbeoe- fening te integreren in het bewustzijn van de Canadese autoriteiten op rege ring-, provinciaal- en plaatselijk ni veau. Een zwakke motor in vergelij king met De Coubertin's idee om de jeugd van de wereld tezamen te bren gen en de pogingen om via de Spelen internationale erkenning af te dwin gen van Rome, Tokio, Mexico en MUnchen. Het is de onontkoombare verburgelijking van een ideaal, dat eens nieuwe horizonten en onbekende vergezichten heeft geopend. Toch lijkt de keuze van een diplomaat als hoofd van het organisatiecomité geen slechte. Montreal verkeert in een uiterst ongemakkelijke positie. Het gejuich waarmee burgemeester Jean Drapeu vier jaar geleden werd binnengehaald, toen hij in Amster dam Moskou de toewijzing van de Spelen van 1976 had afgesnoept, is reeds lang verstomd. Het drama van de Palestijnse overval op het Olym pisch Dorp van Mtlnchen heeft de openbare mening doen omslaan, even als de verontrustende berichten uit de Beierse hoofdstad als zouden de Spe len daar veel meer hebben gekost dan ze hebben opgebracht. Plus nog de bijkomende problemen van Milnchen- de onrendabele stadions en het onver huurbare Olympische Dorp. VOORZICHTIG Dat alles heeft de mensen in Montre al uiterst voorzichtig gemaakt. Zo wei gert de centrale regering nadrukkelijk elke directe financiële steun. Evenals trouwens de provincie Quebec, een Franstalige enclave in het overwegend Engels georiënteerde Canada, maar nog altijd driemaal zo groot als Frank rijk zelf. Montreal zou zichze.lf eco nomisch waarschijnlijk wel een ver lies van enkele honderden miljoenen dollars kunnen permitteren, als dat politiek gezien niet een onverteerbare zaak zou zijn. Alle mogelijke actiegroepen staan ge reed om burgemeester Drapeau en zijn liberale partij in de nek te sprin gen. Want ondanks de ogenschijnlijke welvaart die de vijfduizend fabrieken en industriële vestigingen, die hoofd zakelijk la ngs de St. Laurent rivier zijn gevestigd, hebben gebracht, is het werkeloosheidscijfer hoog (8 tot 10 procent) en de gezondheidstoestand laag. Bijna de helft van de school gaande kinderen blijkt bijvoorbeeld ondervoed. Dan is er nog de diepgaan de scheiding tussen de Frans- en de Engelssprekende Canadezen. Montreal is voor tachtig procent Frans. Maar de betere huizen en de betere betrek kingen waren tot voor kort voor dp Engelsen. SEPARATISTEN Sinds de toespraak van de Franse president De Gaulle vanaf het bordes van het stadhuis en de ontvoeringen Toch een stuk pracht en praal tijdens de Olympische Spelen van 1976. De Franse architect Tallibert ont wierp het stadion voor 70.000 toeschouwers met een overkapping die open gezet kan worden. In de 160 meter hoge toren heeft hij onder meer het Olympisch zwembad ontworpen. en bomaanslagen van de separatisti sche beweging is daar enige verande ring in gekomen, Dc separatisten voe ren nu hun oppositie binnen het parlement en hebben als zodanig op gehouden een gevaar te zijn voor de openbare veiligheid. Maar elke on voorzichtigheid kan de strijd weer doen oplaaien. De onderlinge na-ijver kan men bijvoorbeeld proeven uit het verslag van de Mission Quebec '76, dc Frans-Canadese pendant van de Duit se Sporthilfe. Voor die beweging geldt slechts een Criterium: het opvij zelen van het percentage Frans-Cana dezen in de Canadese Olympische ploeg van de schamele vier procent in MUnchen tol de haalbaar geachte 30 procent in Montreal. In het jaarver slag wordt met enige nadruk vermeld dat het aantal Franstalige Canadese atleten bij de Gemcnebestspelen in Christchurch 14.7 procent bedroeg. Tegen deze hele achtergrond was er maar één oplossing mogelijk: de in komsten en uitgaven voor de komen de Olympische Spelen met elkaar in evenwicht brengen. De zichzelf finan cierende ego-trip van burgemeester Drapeau. zoals dat plaatselijk wordt genoemd: lotalc kosten duizend mil joen gulden. INSTALLATIES Bij de organisatie van dc Olympische Spelen van MUnchen nam de Bundes- regierung de helft van de kosten voor haar rekening. Het is dus niet vreemd dat de organisatie nu de regering elke directe hulp weigert, ten aanzien van Duitsland met de helft wil bezuini gen: één in plaats van twee miljard gulden. Van 1600 hostesses terug naar 800, van de peperdure nieuwbouw van MUnchen terug naar het meest essen tiële: het Olympisch stadion, het velo droom. de roeibaan en het Olympisch dorp. Al het andere zal het moeten doen met bestaande installaties. Willy Daume, realisator van MUnchen en nu vice-president van het IOC die na zijn eerste bezoek aan Montreal van enkele maanden geleden zich pes simistisch uitliet over de vordering van de voorbereidingen, is 'omge turnd' en heeft onlangs verklaard, dat Montreal verder is dan MUnchen des- KOSTEN Ondanks het feit dat de rente in Canada de afgelopen maanden tot elf procent is gestegen en de bouwkosten in een jaar met 30 procent toenamen, houdt het organisatiecomité nog steeds vast aan de oorspronkelijke kostenbegroting van 250 miljoen dol lar voro de Olympische installaties en 60 miljoen dollar organisatiekosten, waarop de andere kant va-> de balans keurig 310 miljoen dollar aan inkom sten uitt de verkoop van munten (250 miljoen), staatsloterij (32 miljoen), postzegelverkoop (10 miljoen), kaart verkoop (9 miljoen), televisierechten (3 miljoen), verkoop Olympisch Dorp (1 miljoen) en licenties en diversen (4.5 miljoen) tegenover staat. Critici zeggen dat dat alleen maar mogelijk is, omdat er tot dusverre nog slechts uiterst weinig is gedaan endat als de zaak eenmaal gaat draaien, de hele idee van zelffinancie VEILIGHEID Het hele probleem van de veiligheid van deelnemers en bezoekers tijdens de Spelen schijnt naar de regering en plaatselijke autoriteiten te zijn door-' geschoven. Van het Olympisch budget is namelijk slechts een half miljoen dollar bestemd voor veiligheidsmaat regelen. Een bedrag, dat ieder, die MUnchen heeft meegemaakt, belache lijk voorkomt. 'De hele kwestie van de veiligheid is iets waar je niet over spreekt, maar wat aan doet.', aldus Roger Rousseau. 'We weten nu een maal dat marginale groeperingen de Olympische Spelen als platform voor hun ideeën willen misbruiken. Het zou deze mensen in de kaart spelen als we precies bekend gingen maken, wat voor maatregelen we in gedach ten hebben. Maar de veiligheid van deelnemer en toeschouwer wordt ge garandeerd. Dat kunnen we aan onze specialisten overlaten.' DEN HAAG Op bevel van super- visor Rinus Michels zijn in hotel Hiltrup, waar de selectie van het Nederlands voetbalelftal en de bege leiders tijdens de eindronden van het toernooi om de wereldtitel ver blijven, de telefoon uit de kamers weggehaald- 'Ik ben de enige, die beslist of er gebruik gemaakt wordt van de communicatiemiddelen', al dus de supervisor. SCHADEVERGOEDING FRANKFORT Tijdens een verga dering van het organisatiecomité van de FIFA voor het wereldkampi oenschap voetbal is besloten een speciale commissie in te stellen die zich bezig zal houden met de vraag of Chili aanspraak kan maken op een schadevergoeding wegens het niet doorgaan van de wedstrijd te gen de Sowjet-Unie. Zoals bekend weigerde de Sowjet- Unie vorig jaar de tweede kwalifica tiewedstrijd tegen Chili te spelen omdat het nationale stadion in San tiago door de militaire junta als concentratiekamp was gebruikt. Chi li werd na de Russische weigering om de tweede wedstrijd de eerste was in 0-0 geëindigd te spelen door de FIFA gediskwalificeerd voor de eindronden. Chili heeft daarna voortdurend aangedrongen op beta ling van een schadevergoeding ter derving van de inkomsten van deze wedstrijd. De FIFA-commissie zal op 4 juli uitspraak doen. WK 82 IN SPANJE FRANKFURT Het congres van In 1978 vindt de strijd om het wereldkampioenschap in Argentinië plaats. Over de toewijzing van de titelstrijd 1986 aan Columbia zal het bestuur dc FIFA morgen een beslis sing nemen. De aanvraag van de Verenigde Staten om in 1994 het wereldkampioenschap voetbal te mo gen organiseren zal later beslist worden. GEEN RISICO ROME Ferruclo Valcareggi wil evenals zijn Nederlandse collega Ri nus Michels geen enkel risico ne men met zijn vedetten zo kort voor de start van de eindronden. Zoals Cruijff tegen Roemenië aan de kant bleef, zo zal de Italiaan Gigi Riva vandaag langs de kant blijven als zijn land oefent tegen Oostenrijk in Wenen. Riva heeft een blessure aan de knie, die nog niet voor honderd procent lijkt genezen. Valcareggi heeft nu voor het duel de volgende basisopstelling gemaakt: Zoff, Spino- si, Fachetti, Benetti, Morini, Burg- nich, Mazzola, Capello, Chinaglia, Rivera, Boninscgna. FRANKFORT De drie jongste spelers van het eindtoernooi. Martin Hoffman (Odl). Vladimir Petrovic (Joeg) en Zdzislaw Kapka (Pol) dra gen allen rugnummer 20. Hetzelfde rugnummer overigens van de Itali aan Roberto Boninsegna, die in West-Duitsland niet zo geliefd is. Hij was de man die het bierblikje op zijn hoofd kreeg tijdens de Euro pa Cup wedstrijd van Inter Milan De scheidsrechters die tijdens het wereldkampioenschap in aktie zullen komen mogelijk alleen als tegen Borussia Mönchengladbach en grensrechters overigens krijgen op liet ogenblik in Frankfurt een stoomcursus om de spelregels straks D^oprienbarende overwinning*15 strenS en vooral uniform te hanteren. Op de voorgrond luistert de enige Nederlandse arbiter in het ge- de Duitsers met 7-1 werd naar aan- zeischap, Arie van Gemert, met een oortelefoon aandachtig toe. tijds in hetzelfde stadium, omdat ze ventig procent van de Olympische, installaties reeds voorhanden is. Een uiterst bruikbaar argument, dat door het organisatiecomité te pas en te onpas wordt gehanteerd. NIEUWBOUW Want van nieuwbouw is in Montreal weinig te bespeuren. Van het Olym pisch Stadion en de daarbij behorende 160 meter hoge mast, waarlangs het plexiglasdak als een parapluie ineen geschoven zal kunnen worden, moet de eerste steen nog worden gelegd Dat klinkt merkwaardig, omdat de bedachte constructie van de Franse architect Taillibert op zijn minst even extravagant genoemd mag worden als het inmiddels berucht geworden tent dak van Mtlnchen, waarvan de kosten opliepen van 18 miljoen tot meer dan 200 miljoen mark, zo wil Taillibert in de achttien verdiepingen tellende to ren niet alleen het perscentrum en allerhande trainingsruiraten onder brengen, maar ook het Olympische zwembad met een capaciteit voor ne genduizend bezoekers. Verder zijn op het gemeentelijke golf terrein. waar het Olympisch Dorp moet komen, nog slechts enkele bo men omgehakt. Van het velodroom waar in augustus aanstaande al de wereldkampioenschappen amateurs hadden moeten beginnen, verrijst al leen hier en daar een enkele boog van voorgespannen beton boven de bouwput. Aan het dak, dat men deze winter al graag klaar had gehad, wordt nu dag en nacht gewerkt. De realisering van het velodroom binnen de drie maanden is niet mogelijk gebleken. ring een kostbare hersenschim zal blijken. Rousseau stelt daar tegenover dat ook de inkomsten hoger kunnen uitvallen uit het feit dat de Olympi sche munten, die MUnchen uitgaf in middels tot het achtvoudige in waarde zijn gestegen en in Montreal de eerste voor-Olympische postzegelserie binnen achtenveertig uur was uitverkocht, leidt hij af, dat er veel meer geld binnen zal stromen dan is begroot, LENING Tweede man Simon St. Pierre was in staat voorbeelden te geven: 'Tot dus- - verre zijn we in leven gebleven door een lening van 3 miljoen dollar. Maar nu zou ik een cheque van twaalf miljoen dollar kunnen uitschrijven, De eerste Olympische loterij bracht twee miljoen meer op, omdat de bil jetten zo snel weg vlogen dat we aanzienlijk op de administratieve kos ten hebben kunnen besparen. We ho pen nog zeven of acht trekkingen te hebben.' Al heeft de centrale en provinciale regering dan geweigerd directe steun te verlenen, Rousseau ontkent niet in indirect opzicht stevig op deze beide autoriteiten te leunen. Zijn eigen be noeming als volstrekte buiten staander in sportkringen is daar een voorbeeld van. Zo keurde de rege ring in Ottawa de nationale loterij goed en nam zelf de kosten voor haar rekening. Er zijn meer van dit soort diensten, die veel geld kosten* maar straks bij de definitieve eindbalans van de Spelen niet op de kredietzijde zullen verschijnen, zoals de inzet van het leger bij het vervoer en de huis vesting. de Internationale Voetbal Federatie (FIFA) zal op zijn zitting van 11 juni in Frankfort de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal 1982 officieel toewijzen aan Spanje. Spanje is na de terugtrekking van Joegoslavië enige kandidaat Het we reldkampioenschapscomité van de FIFA heeft dat in Frankfort be kendgemaakt. leiding van dat incident ongeldig verklaard. Boninsegna is later wel verweten dat hij gesimuleerd zou hebben. CROCESSIE RIO DE JANEIRO Het katholie ke bevolkingsdeel van Rio de Janei ro behoeft op donderdag 13 juni niet in een gewetensconflict te ra ken tussen zijn religieuze overtui ging en dc liefde voor het voetbal. De aartsbisschop van Rio, kardinaal Eugenio Sales, heeft de Sacraments processie die vastgesteld was op het tijdstip van de openingswedstrijd Brazilië-Joegoslavië drie uur verlaat. Daardoor kan nu ook de strengste gelovige via het beeldscherm getuige zijn van dc aftrap van 'koning' Pcle als opening van de WK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 21