ieuw voorstel in zaak Wiersinga ik kritiek op beleid luizen van bewaring slopen? Acht van de elke tien Arabieren zijn het niet eens met boycot Synodaal congres met jongeren? B-personeel hooft mtslag via pers: entrales erg boos Regering geeft extra geld aan arme landen Twaalf maanden en verhuizing geëist voor mishandeling Eenmalige subsidie Arabische school Koningin in het Gooi Binnenschip zinkt. Aantal gymnasiasten loopt dood op wet Indiase musici in Tropenmuseum Grafiek van Amerikaanse foto-realisten Directeur Groot Limburgs Toneel geschorst Oude Duitse tekeningen in Rotterdam Schrijvers vragen om grotere vrijheid uitwisseling ideeën I 10 teOüW/KiWAiRfllErr ZAfliERiDlAlG 8 JUNI 1974 BINNENLAND /KUNSfT T9/K11 Pan een onzer verslaggevers IjUNTEREN Gisteravond nam de gereformeerde synode een nieuw voorstel in behandeling in de feak-Wiiersinga. Dit voorstel was het resultaat van urenlange arbeid van een commissie ad hoe en [wam in de plaats van alle eerdere voorstellen en amendementen. Dit voorstel is door de synode aan- jaard. 1 dit nieuwe voorstel handhaaft de ynode de gereformeerde verzoenings ier en stelt zij vast, dat dr. Wiersin- a daarvan op een belangrijk punt erschilt. Tegelijk stelt de synode ast, dat dr. Wiersinga zich wil laten «eggen door de Heilige Schrift en at het gesprek met hem op verschil- mde punten nadere verheldering eeft gegeven. Daarom staat er in dit lorstel: 'Ook voor dr. Wiersinga ldt wat voor iedere dienaar des oords geldt ten aanzien van de band ii het belijden van de kerk, maar er n in dit geval voldoende redenen i nog verder met hem in gesprek te ijven.' et voorstel mondt uit in het besluit: een ernstig beroep te doen op dr. iersinga dat hij luisteren zal naar >t oordeel van de kerk en in ver- md daarmee hem dringend te ver eken zich nauwgezet te willen he men over de vraag, of zijn confessi- ele en theologische positiekeuze et herziening behoeft, zulks in de nvachting dat hij in zijn ambtelijk irk dit belijden der kerk niet zal lerspreken. Aan deputaten kerk en theologie te dragen de onderhavige 'kwestie bespreking te nemen en daarbij dr. Wiersinga te betrekken en hiero- r aan de volgende synode te rappor ren. erklaring het begin van de discussie over nieuwe voorstel legde drs. W. H. elles, mede namens de twee andere dieners van de minderheidsnota me euw C. A. van der Sijs-Meulink en of. dr. G. E. Meuleman, de verkla- ig af, dat zij hun steun aan dit euwe voorstel niet konden geven, idat zij daarin niet voldoende ge- ;arborgd zagen, wat zij wilden berei- n en voorkomen. ■of. dr. J. van den Berg uit Amster- ;m vroeg zich af, wat in besluit sub verstaan moet worden onder 'ambte- k werk.' Kan men van een predi- int verlangen, dat hij zich in tweeën eelt, en in zijn prediking en cateche- anders handelt dan in de theologi- ,che discussie? Prof. Van den Berg ■.kon zijn stem aan het nieuwe voorstel [even, indien hij de woorden 'dit ijden der kerk niet zal weerspre- ïn' zou mogen interpreteren als: 'de grootste terughoudendheid zal be- rachten en zich zoveel mogelijk zal legen naar het belijden der kerk.' J. C. Baumfalk wilde het 'niet irspreken' geïnterpreteerd zien als iet openlijk aanvallen.' - Prof. dr. J. van den Berg Dr. B. van Oeveren uit Groningen en dr. H. B. Weijland uit Arnhem be toogden, dat de dogmatische uitspra ken in de tekst van het voorliggende voorstel opnieuw aanleiding zouden geven tot onduidelijkheid. Wat bete kent het bij dr. Wiersinga, als hij de uitdrukking 'gericht Gods' gebruikt? Beodien wij allen hetzelfde, als wij het woord 'plaatsbekleding' gebrui ken? Prof. dr. J. Plomp uit Kampen, was blij met het voorstel, waarin hij de geest van toenadering proefde. Wan neer we op deze wijze als synode bezig zijn en ons openstellen voor elkaar, dan treedt inderdaad bijna onherroepelijk verdoezeling in, maar toch staat er het streven achter, om elkaar te vinden, aldus prof. Plomp. De paus kan helder spreken, maar die is er dan ook vaak vierkant naast, zei hij. Ds. L. L. van der Vliet uit Hoogeveen vroeg, waarom uit 'het oorspronkelijke voorstel de uitspraak verdwenen was, volgens wélke dr. Wiersinga's opvat ting een ernstige verkorting van het evangelie' betekent. Ds. P. N. Krtiyswijk sr. legde namens deputaten een korte verklaring af, dat zij zidh van een stelllliingname over dit voorstel wensten te onthouden. Ds. G. van Hailsema uit Bolsward, als rapporteur van de commissie, zei dat de indieners van het voorstel eerlijk wilden zijn, niets wilden verdoezelen omdat demand aardig ds, ndet naar lommissie adviseert k leine eenheden 'an een onzer verslaggevers bepaalde groepen van de keek wilden zien, maar wilden handelen volgens de regels die dn de kerk geilden. De uitdrukking 'ernstige verkorting' is - weggelaten, omdat zie welhaast zou moeten leiden tot tuchtmaatregelen. Over de kritiek van dr. Van Oeveren en dr. Weijland zei ds. Van Halsema dat 'hiier een voorbeeld is van waartoe een kerkelijke vergadering hiet meer in staat is. Dit zijn zaken voor het deputaatschap 'kerk en theologie'. Over het 'niet weerspreken' zei ds. Van Halsema, dat het slot van besluit- stuk I een bekende formule is. Ze staat dn het formulier, dat elke predi kant ondertekent. Het is waar, dat niet aan elke predikant deze vraag weer eens uitdrukkelijk gesteld wordt. Maar je kunt zeggen, dat dr. Wiersinga daar enige aanleiding toe gegeven heeft. Wat het 'niet weer spreken' concreet zal betekenen, zal dr. Wiersinga zelf moeten uitmaken in gemeenschap met ons allen, aldus ds. Van Halsema. Op voorstel van dr. C. Gilhuis ging de synodie vóór de stemming in gebed. Het voorstel werd daarop aanvaard met de stemmen van vier synodeleden tegen. De drie aanwezige VU-hoogle- raars Van den Berg, Meuleman en Verkuyl onthielden zich van stem ming. Van .een onzer verslaggevers LUNTEREN Prof. dr. J. Verkuyl heeft vrijdag op de gereformeerde synode het idee geopperd van een synodaal congres met jongeren. Hij noemde het landelijk pastoraal beraad van de r.k. kerk te Noordwijkeihout als voorbeeld hoe de jeugd in het synodaal overleg kan worden betrok ken. Prof. Verkuyl lanceerde dit voorstel bij de bespreking van het rapport van deputaten Kerk en Jeugd. In dit rap port wordt een diepgaande vervreem ding van de kerk gesignaleerd bij veel gereformeerde jongeren. Op een der gelijk congres zouden de problemen uil dit rapport moesten worden bespro ken. De kerk is slechts één generatie verwijderd van haar ondergang, wan neer zij geen brugfunctie vervuld naar de jeugd, aldus prof. Verkuyl. De synode besloot dat er met ingang van 1 januari 1975 een tweede predi kant wordt beroepen voor de evange- lisatLeverkomdigimg onder Israël in Nederland naast ds. J. Dijk. Verder vertrekt deze maand ds. S. Schoon uit Vries naar Israël om de gereformeer de predikantsplaats daar te bezetten. Zijn standplaats wordt Nes Ammim. (ADVERTENTIE) EN HAAG De door de vroegere latssecretaris van justitie mr. K. iersma ingestelde Commissie doel- elling en functie huis van bewaring het niet eens met het beleid dat de erheid met betrekking tot de huizen m bewaring voert. De commissie acht el met name onjuist dat een aantal uizen van bewaring gedeeltelijk bui- n gebruik wordt gesteld, it blijkt uit de nu aangeboden 'doel- ellingennota' die de commissie in nuari heeft aangeboden aan de te- nwoordige staatssecretaris van jus- lie, mr. J. F. Glastra van Loon. De )mmisise-Van Hattum (zo genoemd iar haar voorzitter, prof. mr. W. F. v. Hattum) stelt zich op het stand- int dat zich in iedere arrondisse- entshoofdplaats tenminste één huis in bewaring moet bevinden. Op het fenblik is er een ontwikkeling gaan waarbij huizen van bewaring wor- in ontruimd en omgezt in zogenaam- daghuizen van bewaring. De com- sie acht het 'van het grootste be ng te benadrukken dat zij een der- lijke ontwikkeling als heilloos be bouwt'. nplioiet bevat de 'doelstellkigennota' rse kritiek op de omstreden bouw in het nieuwe huis van bewaring in msterdam (de zogenaamde Bijlmer- ijes). De commissie-Van Hattum zegt in haar nota de voorkeur te geven aan kleine huizen van bewaring, met ieder niet meer dan ongeveer tien leefeen heden van acht tot tien personen. In een noot wordt daarbij opgemerkt: 'De commissie vraagt zich af of het inrich ten van verschillende bestaande pan den (b.v. woonhuizen, toegerust met moderne beveilingssystemen) niet evenzeer financieel-economisch verant woord is als de thans in voorbereiding zijnde nieuwbouw'. Staatssecretaris Glastra van Loon heeft indertijd in een interview met ons la ten weten dat het in Amsterdam, voor namelijk om financiële redenen, niet mogelijk was bestaande panden als huis van bewaring in te richten. Bij die gelegenheid zei hij ook zich met betrekking tot de nieuwbouw in Am sterdam niet gebonden te achten aan de opvattingen van de commissie-Van Hattum. Helpt u ook mee een 100-jarig kerkje te behoeden voor de sloop? Mensen restaureren zelf en ik preek er elders 300 x voor. Mag ik u 2. vragen? Giro 884212 RK Kerkbestuur 't Loo bij Duiven Gld. (200 gezinnen) Doet u het meteen? Veel dank! J. Dellemijn, pastoor. an onze soc.-economische redactie HAAG De vijf centrales van ferheidspersoneel hebben hun ver vaardiging uitgesproken over het dat zij via kranteberichten heb- moeten vernemen dat er een êlangrijke afvloeiing van beroepsper- ineel bij de BB zal plaatsvinden, 'e bonden schrijven in een brief aan a minister van b Lnnenlandse zaken at aan hen overleg is toegezegd, oordat het parlement op de hoogte ou worden gesteld van de plannen iet betrekking tot de BB. De centra as dringen er op aan dat de bctref- ande nota hen per omgaande zal 'orden toegestuurd en dat zo spoedig 'ogelijk daarna een vergadering van at georganiseerd overleg over deze gestie zal worden gehouden, tet ministerie van binnenlandse za an heeft inmiddels meegedeeld dat r in dit stadium nog geen mededelin- an kunnen worden gedaan over deze ^gelegenheid. Het ligt in de bedoe- pas in het najaar meer bekend maken over de BB. Voor de door a bonden bedoelde kranteberichten ou zijn geput uit 'zeer vertrouwelijke 'ukken', aldus een woordvoerder van et ministerie. Enquete onder Arabieren in Nederland Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Acht van de tien in ons land wonende Arabie ren zijn het niet eens met de (voortdurende) olieboycot en denken dus wezenlijk anders dan hun regeringsleiders. Dit blijkt uit een steekproef die de Tunesiër Ben Kiassem Daieb, een socioloog die in Groningen Nederlands studeert, onder in Nederland wonende Arabieren heeft gehouden. Het onderzoek, dat deze week werd uitgevoerd, omvatte tweehonderd mensen (ongeveer een procent van het aantal 'stemgerechtigde' Arabie ren), waarvan de overgrote meerder heid uit Marokko afkomstig was. Voorts werden Tunesiërs, Syriërs, Egyptenaren, Algerijnen, Libanezen en Jordaniërs geënqueteerd. De on dervraagde groep bestnd uit arbei ders, studenten en werklozen. Hiervan waren 169 mannen en 31 vrouwen. Op de vraag: 'Denkt u dat Nederland een grotere vijand van de Arabieren is dan bijvoorbeeld Frankrijk en Enge land (die niet geboycot werden) en Amerika (waartegen de boycot inmid dels is opgeheven) 'antwoordde 82 procent met nee en 18 procent met ja. Interessant is dat van deze 18 procent ma-zeggers bijna de helft korter dan een jaar in ens laad wonen. Op de vraag: 'denkt u dat een voortzetting van de olieboycot de Arabische belan gen dient' reageerden eveneens 82 procent in ontkennende en 18 procent in positieve zin. HUISVESTING Op de vraag naar de behandeling door Nederlanders antwoordde 63 procent 'vriendelijk', 17J4 procent 'vijandig', terwijl 19% procent geen mening had. Wat betreft moeilijkheden met huis vesting enz. zei 64procent geen problemen te hebben (gehad), maar 35procent had daar wel last van (gehad). Van deze laatste groep woont overigens de helft korter dan een jaar in Nederland. Minder dan tw»e op de tien Arabieren, die met problemen zitten of zaten, menen dat cue te wijten waren aan hun Arabi sche afkomst. Hulp na oliecrisis Van onze Haagse redactie DEN HAAG Nederland zal 75 mil joen gulden extra uittrekken voor de hulp aan ontwikkelingslanden die door de oliecrisis in grote financiële moeilijkheden zijn geraakt. Bet kabi net heeft hiertoe gisteren besloten. De begroting van ontwikkelingssamen werking zal voor dit doel met 50 miljoen guiliden worden verhoogd, ter wijl de resterende 25 miljoen gulden door verschuivingen binnen de begro ting zullen worden gevonden. Neder land geeft met dit besluit gevolg aan een oproep van de secretaris-generaal Waltheim van de Verenigde Naties. De 75 miljoen gulden zuilen gestort worden in een noodfonds van de VN waaruit de meest getroffen landen geholpen zullen worden. 'Nederland mag zich niet aan zijn verantwoordelijkheid in deze onttrek ken, Dankzij het aardgas behoort Ne derland tot de landen die relatief het minst door de oliecrisis getroffen zijn', zei premier Den Uyl. Volgende week komen in Washington een aan tal arme en rijke landen (waaronder Nederland) bijeen om te bekijken wat er op monetair terrein gedaan kan worden om de meest getroffen landen te helpen. Nederland zal zi'ch ook hier positief ten opzichte van hulpmaatre gelen opstellen, maar nog niet te zeggen is hoeveel ons dit zal kosten. Volgens premier Den Uyl is het niet zo dat er ten aanzien van Nederland geen olieboycot meer bestaat. De bru to aanvoer in Rotterdam is nog steeds 20 procent minder dan vorig jaar. Hier ondervinden vooral Duitsland en België, de landen waarnaar deze olie doorgevoerd zou moeten worden na deel van, maar het betekent ook dat Rotterdam minder inkomsten heeft. Premier Den Uyl wees op het groei ende aantal Arabische landen dat de olieboycot wil opheffen. In feite houdt volgens hem alleen Saoedi-Ara- bië aan de boycot vast. Half juni komen de olieproducerende landen weer bijeen om over de algehele opheffing van de olieboycot tegen Ne derland te spreken. ZUTPHEN De officier van justitie bij de rechtbank in Zutphen, mr. L. R. Montijn, heeft gisteren tegen de 25-jarige Gompie C. uit Deventer een gevangenisstraf van twaalf maanden geëist aarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Aan zijn eis verbond hij de bijzondere voorwaarde dat C. zijn proeftijd bui ten Deventer doorbrengt. C. woont in Deventer in een te huis voor Surina- mers. De officier achtte C. schuldig aan mishandeling van een aantal vrouwen. Er waren C. vier gevallen van mis handeling ten laste gelegd, waarvan een met vrijheidsberoving. Hij zou een vrouw in de buik hebben ge schopt en vriendinnnen van hem heb ben geslagen. Een van die vriendin nen zou hij ook een nacht lang op zijn kamer hebben opgesloten. De ver dediger van C. voerde aan dat zijn cliënt werd omringd door vrouwen met een masochistische instelling, wat overigens ook de officier niet wilde uitsluiten. Volgens de raadsman was C. het slachtoffer geworden van de jaloezie van een van de vrouwen, een maat schappelijk werkster, die anderen zou hebben opgezet om tegen C. te getui gen. De officier kwalificeerde dit ver weer als een verdachtmaking. Hij noemde C. een 'gestoorde, kinderach tige figuur, een fat, die zich -wil gedragen als een bizar figuur, maar daar gewoon niet in slaagt'. C. ook in Suriname met de justitie in aanraking geweest wegens gewelddadig optreden, verweet de justitie dat zij alleen blan ken als getuigen had gehoord. Omdat C. al acht maanden in voorarrest zit, verzocht zijn raadsman on onmiddel lijke Invrijheidstelling. Dit verzoek werd afgewezen. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. DEN HAAG Minister Van Keme- nade (Onderwijs) zal de Stichting Ara bische School in Amsterdam een een malige subsidie toekennen om het voortbestaan van de school voor het komend schooljaar veilig te stellen. Hij heeft zijn besluit aan de Tweede Ka mer meegedeeld in antwoord op vra gen van de PvdA-kamerleden Konings en Laban. Koningin Juliana heeft gisteren enkele gemeenten in het Gooi be zocht. Öp het programma stond ook een bezoek aan het 'Fransche Kamp", in Bussum, waar de Ko ningin een van de vakantiehuisjes bezichtigde en met bewoners sprak. VLISSINGEN Het 1375 ton meten de Nederlandse binnenschip Libertas uit Melick en Berkenbosch is bij Ouwerkerk op de Oosterschelde ver gaan. Hoge golven hebben de deklui- ken vernield. Daarna liep het schip, dat geladen was met slakkenzand, te vol. Het kapseisde en bleef onderste boven drijven. De twee opvarenden, de 23-jarige H. M. Meinen, en zijn 15- jarige broer J. Meinen wisten aan land te komen. Ze hebben een half uur in het water gelegen. Van ornze onderwijsredactie HEILOO Leerlingen van het gymnasium oude stijl die dit jaar voor de tweede keer eindexamen de den en zakten, zitten in een bijzonde re ongunstige positie. Er komt geen eindexamen oude stijl meer, de staat sexamens oude stijl bestaan ook niet meer en de enige mogelijkheid voor zo'm ongelukkige leerling is over t» stappen naar het gymnasium nieuiwe stijl dat er sinds de mammoetwet uitziet. Dat kost deze leerling dan wel twee of drie jaar. In een brief aan minister Van Keme- nade van onderwijs heeft een vader van zo'n twee maal gezakte leerling zich over deze situatie beklaagd. Hij vindt dat de overheid het zidh moreel en menselijk niet kan permitteren, veeriingen die tussen de wal en het schip vallen door nieuwe wetten als mislukte produkten af te keuren. De genen die ervoor verantwoordelijk zijn dat deze leerlingen gedurende al die zeven jaar de school hebben mo gen doorlopen, zijn moreel verplicht hen in staat te stellen om het diplo ma te halen, aldus de briefschrijver. De overheid mag leerlingen niet de dupe laten worden van de mammoet wet: als die er niet was gekomen zouden deze kinderen immers via staatsexamens altijd hun studie heb ben kunnen afronden. Omdat er landelijk nogal wat gezak- ten 'oude stijl' zijn, vraagt deze vader om alsnog herexamens te laten afne men; of om bijvoorbeeld in december een extra staatsexamen te houden, of om in bepaalde gevallen aan deze gedupeerden leerlingen een HAVO- diploma uit i Deze drie jonge Indiase musici treden vrijdag 14 juni in het Amsterdamse Tropenmuseum voor het eerst in Nederland op. Het zijn R. K. Suryanarayan, die de Zuidindiase Vina bespeelt, G. L. Narayana Rao, rit mische begeleiding op Mridangan en Ghatam en Punitham Mahesan op de Tanpura. UTRECHT In de zomermaanden wordt er volop gelegenheid geboden zich te oriënteren op het gebied van het Amerikaanse foto-realisme. Naast de grote tentoonstelling van schilde rijen en objecten in Rotterdam, wordt er —tot 5 augustus in 'Heden daagse Kunst', Utrecht, Achter de Dom 14, een bijna compleet overzicht gegeven van de grafiek van deze kun stenaars. Voor zover mogelijk werd telkens het volledig grafische werk van de betref fende kunstenaar in de tentoonstel ling opgenomen; bij enkele kunste naars moest, omdat het oeuvre te groot was, een keuze worden gedaan. Zo zijn er 61 bladen van 22 kunste naars bijeengebracht. De tentoonstelling wordt begeleid door een rijk geïllustreerde catalogus en een dia-klankbeeld. MAASTRICHT Het bestuur van het Groot Limburgs Toneel heeft Cas Baas geschorst al algemee directeur en het Belgische bestuurslid H. van Impe belast met de financleel-econo- misclie leiding van het Nederlands- Belgische toneelgezelschap. Het bestuur heeft Cas Baas als direc teur op non-actief gezet in afwachting van de nieuwe directiestructuur die het al geruime tijd in moeilijkheid verkerende gezelschap zal krijgen. In een communiqué hebben 16 van de 25 artistieke medewerkers van het gezelschap laten weten niet akkoord te zullen gaan met het besluit van het bestuur. Zij zeggen, da1 er van be stuurszijde geen enkel argument is aangedragen om de schorsing van Cas Baas te rechtvaardigen. Ook zijn zij van mening dat er geen sprake is geweest van overleg. Daar om blilven zij Baas beschouwen als algemeen directeur. ROTTERDAM Duitse tekeningen uit de periode 1400-1700 in het Mu seum Boymans-Van Beuningen: een tentoonstelling die is Ingericht naar aanleiding van het verschijnen van de vierde catalogus in een reeks die gewijd is aan het tekeningenbezit van dit museum. Naast een keuze uit de eigen collectie zijn er voor deze gelegenheid ook bladen te zien, die afkomstig zijn uit andere verzamelingen, zoals die van het Rijksprentenkabinet Amsterdam, Teyler's Museum, Haarlem, Het Pren tenkabinet der Rijksuniversiteit, Lei den en het Institut Néerlandais, Pa rijs. Hoewel het aantal Duitse tekeningen van vóór 1700 in de Nederlandse openbare collecties relatief maar klein is. bleek het toch mogelijk een goed overzicht te geven van de ontwikke ling van de Duitse tekenkunst in die periode. Hoogtepunten zijn voor wat de 15e eeuw betreft een zeldzaam blad van Martin Schongauer en voor de 16e eeuw een ^roep van elf tekenin gen van Albert Dürer. Er is ook een aantal boeken in het grieks en latijn, die omstreeks 1495 in Venetië werden uitgegeven: ze zijn afkomstig uit de bibliotheek van DUreFs vriend de Neurenbergse hu manist Willibald Pirckheimer en door Dürer voorzien van miniaturen. Ook de 17e eeuwse tekenaars, die ten onrechte veel minder bekend zijn, worden vertegenwoordigd met o.a. twee opvallende, zeer kleurrijke aqua rellen van de aan het eind van die eeuw in Oostenrijk werkende schilder Johann Michael Rottmayer. Wageningen (LH): gepromoveerd tot doctor in de landbouwwetenschappen ir. M. J. M. Tielen; Amsterdam (VU): gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen C. Gooijer; gepromoveerd tot doctor'in de sociale wetenschap pen J. Schouten; BONNZeventien schrij\1prs uit een zestal landen hebben zich donderdag tot de Geneefse conferentie over vei ligheid en samenwerking in Europa gewend met het dringend verzoek de internationale uitwisseling van inlich tingen op ruime schaal dan tot nu toe toe te staan. De Westduitse auteur en Nobelprijswinnaar Heinrich Böll die pas is afgetreden als voorzitter van de internationale Pen-club zei op een persconferentie dat de schrijvers niet alleen meer uitwisseling van pu- blikaties, maar ook van inlichtingen willen', opdat wij iedereen in de Sow- jet-Unie, Tsjechoslowakije en andere socialistische landen kunnen uitnodi gen die wij willen'. Het appèl is on dertekend door Henrich Böll, Frie- drich Dürrenmatt, Pierre Emmanuel, Giinter Grass, Graham Greene, Eugene Ioneso, Leszek Kolakowski, Siegfried Lenz Mary McCarthy, Norman Mai ler, Arthur Miller, Harold Pinter, De nis de Rougemont, John Updike, Ver- cors Per Waestberg en Angus Wilson. (ADVERTENTIE) -.1» n tw rapvtj; I -

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11