WEINIG WAAR VOOR GOED GELD IJSI Piet Keizer maakt zijn keus nog niet waar Sterrenloos Oranje kwetsbaar Basisploeg voor wereldtitelstrijd in West-Duitsland in grote lijnen al vast Haarlem-jeugd wint eigen toernooi Britse winst op Bulgarije Fluitconcert van publiek na magere en matige 2-1 winst op Kickers Offenbach UROiUW/KiWAETET DINSDAG 4 JONI1974' SPORT T9/K9 Dei Bosch ondanks hoge entreeprijzen levert verlies van 25.000 sulden op DEN BOSCH Bijna twee weken geleén speelde het Nederlands elf tal d eerste officiële oefenwedstrijd als oorbereiding op het wereld- kamjoenschap voetbal. Dat ge- beure in Hengelo met de HSV Hamiurg als tegenstander. Tegen gepeerde prijzen bevolkten twlntig- duiznd toeschouwers het stadion Veldrtjk. In Iengelo bleek weer eens hoe sleet de technische en financiële aspeten rondom het Nederlands elf tal n elkaar grijpen tijdens zo'n oefeiduel. Sportief gezien, kon Ne- derlnd, dat pas de eerste zware traiingen achter de rug had, een- voudg geen bevredigende prestatie leveen. Ten eerste vormde de wed- strijl tegen Hamburg pas in het begh van de WK-voorbereiding met alle (speltechnische) kinderziekten vanlien. En daarnaast speelde die keilarde aanpak van supervisor Ri- nus Michels, kort tevoren. Begrip was dan ook zeker op zijn plaats, toei de Oranje-betrokkenen excuses aanroerden voor een achterwege ge bleken optimale prestatie. Het publiek, dat fors betaalde en treebewijzen niet in navenant amu- lement verzilverd zag worden, pikte het evenwel niet Ondanks geluiden, dat de massa nu, met dat voor Nederland unieke wereldkampioen schap voor de deur meer achter Oranje moest gaan staan, reageerde dat publiek zelfs verre van enthousi ast Het Nederlands elftal, van ouds her toch al met de nodige sceptsis bekeken door de gemiddelde Neder landse voetbalsupporter, had weer eens gefaald. En om dat te aan schouwen, had men het dure geld tenslotte niet betaald. Langzaam handgeklap en fluitconcerten waren de beloning voor het falende Oran je. Het stimuleerde de verkoop voor de interland tegen Argentinië uiteraard niet. En derhalve nog niet half vol Olympisch Stadion was drie dage na 'Hengelo' dan ook het decor van Nederland-Argentinlë. Nederland speelde deze wedstrijd tot redelijke tevredenheid van het pu bliek, maar het leek geen aanlei ding voor massa's Brabanders om Oranje te gaan bekijken, toen dat zaterdag in 's Hertogenbosch tegen Kickers Offenbach speelde. De regio, waar de KNVB zich voor de ver diensten toch op had gericht, stelde zich prijsbewust op, toen de vedet ten in De Vliert kwamen optreden. Wellicht wijs geworden door een vertoning als in Hengelo, bestond er niet de bereidheid om bedragen neeer te tellen, gelijk aan die voor kapitale Europa Cup wedstrijden. Daar juist, die hoge entreegelden voor een oefenwedstrijd tegen een clubteam (prijzen van 7.50 tot 25, jeugdrang 5) wringt de Oranje-schoen. Aangezien de techni sche leiding wedstrijden tegen HSV Hamburg en Kickers Offenbach voornamelijk als verlengstuk van 'Zeist' ziet, is het in feite onbestaan baar dat de KNVB doet alsof er een volwaardige interland wordt ge speeld. Oranje verspeelt slechts nog meer sympathie door voor veel geld weinig te presteren. Zo was het tenslotte ook zaterdag. Ton Zwikstra, financieel expert bin nen de KNVB, beseft terdege dat de wedstrijden tegen Hamburg en Kic kers Offenbach bij het publick niet best zijn gevallen. Na afloop van het duel in Den Bosch stelde hij: 'Ik ben allerminst een kenner, maar dat de wedstrijd van vanmiddag slecht was, is duidelijk. Het publiek is niet aan zijn trekken gekomen. En hoe- wil ik me enkel en alleen met de financiële kant van het Nederlands elftal bezig houdt en dus ook niet gelukkig ben met vanmiddag (er waren slechts 12.000 toeschouwers red) heb ik kunnen zien, dat er toch veel verstandige mensen waren. De meeste plaatsen van 25 waren onbezet'. Een dialoog, die erop duidt dat Zwikstra in wezen ook niet gelukkig is met die hoge prijzen. Hij wordt echter geconfronteerd met de taak om geld binnen te krijgen, heeft tevens te maken met het gegeven, dat de KNVB chaotisch naar de WK heeft toegeleefd. Van enige planning is kennelijk geen sprake geweest met het huidige paniekvoetbal van dien. Zwikstra zegt dan ook: 'Wan neer het WK achter de rug is, moeten we meteen al beginnen met het toernooi van 1978'. In zijn pogingen Oranje financieel toch nog 'rond' te krijgen, heeft Zwikstra een begroting gemaakt, voor alle wedstrijden afzonderlijk. Daarover zegt hij: 'In Hengelo heb ben we nog verdiend, maar voor deze wedstrijd moet er geld bij. Kiskers Offenbach is niet goedkoop. Ik schat dat deze wedstrijd een ver lies van 25.000 betekent'. Een tegenvaller, die des te minder van pas komt, aangezien de andere inkomstenbronnen rondom het Ne derlands elftal ook niet onuitputte lijk zijn. Zwikstra zegt: 'Het is na tuurlijk duidelijk dat bijvoorbeeld de actie met de Oranje-paspoorten niet best verloopt Dat is gewoon de realiteit Daarentegen kan gesteld worden, dat er in de sponsoring enigszins schot komt. Naarmate het elfta) op de voorgrond treedt, ne men de inkomsten toe. Er komen kleinere dingen bij. Er zijn grammo foonplaten met foto's van het Ne derlands elftal erop. Daar krijgen we een bepaald bedrag voort. Het is duidelijk dat die inkomsten voor armslag moeten zorgen. Zoals het ook duidelijk is dat er van tevoren een te groot optimisme heeft bestaan waar het die sonsoring betrof. Het nationale voetbalelftal blijkt zo wel voor het bedrijfsleven als voor Jan Publick zelfs als WK-declnc- mer minder aantrekkelijk dan de KNVB zich had voorgesteld. De thuisblijvers dus bewezen het zaterdag andermaal in Den Bosch. Gezien het oerprinclpe 'voor wat, hoort wat', nog terecht ook. I Koop een occasion dan toch ook i bij de VW-dealer! i fy—N^\a j Sfirtó iï SZ*ML. I 3 zekerheden l ^garantie -. ANWB-keuring- ^-service paspoort. HAARLEM Het internationaal jeugdtoernooi ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van de voetbalclub Haarlem is door het jeugdelftal van de organiserende club gewonnen. In de finale versloeg Haarlem het Schot se Celtic met 1-0 door een doelpunt van Sleeman. Ajax werd derde door in de verlenging Ipswich Town met 3- 2 te verslaan. Er waren tijdens de drie dagen in totaal 6000 toeschouwer- In Amsterdam won Aston Villa het jaarlijkse jeugdtoernooi van Blauw Wit. De Britten versloegen in de eindstrijd Cercle Brugge met 2-0, Zaterda was dat het geval. Johan Cruijff moest het gevecht vanaf de tribune volgen. De Barcelona-speler raakte roriige week in Üe met 10 verlore oefenwedstrijd tegen het amateueflftal geblesseerd aan de knie. Niet eastig, maar om ailile risico's te vermijon bleef Cruijff uit het elftal. Dat is en aardige verzwakking. Daar kwam lj dat Willem van Hanegem ai na 20 minuten het veld moest rui men. hn Hanegem raakte gewond aan een dijbeenspiertje nadat hij zich verstape. En toen was er meteen weinig meer over van wat iedereen dacht lat de ideale opstelling zou zijn. Daar lek de groep die Michels de wei intuurde wel erg op. Zonder Cruijff dan weliswaar maar Ruud Geels roet als de nood aan de man komt km kunnen vervangen. Geels, volgen) seizoen bij Ajax spellend, bleek sker niet de gevaarlijke spits die ma hem raoiem.de. Hij ds moeilijk te bestijden voor het doel als hij met voortziten op Edström-wijze stijgt mar z' timing bleek nogal eens fout terwijlhij ook op die momenten te weinig gericht naar vrijstaande me despee-s zocht. Daarbij lliet hij zijn vleugedeconid anten Keizer en Rep ook nogal e makkelijk alleen ploeteren. Aanvallend was het zo zeker niet de ideale samenstelling van het Neder lands lftaiL STERDT1EP Op hetmiddenveld viel Van Hanegem te srae weg. Daardoor werd de voe ding stereotiep en liep men- te maktoejk in de door de Duitsers opgezee val. Veelal trok Kiekens Of- fertbac zich met achitnnegen man te rug oi Nederland dan maar aan te laten >nen inderdaad over die flit sende nvemtivtiteit te beschikken om een ovrbezette defensie op te roilen. Willy van de Kerkhof kwam van Hanegm vervangen maar van hem gaan anvalend meer op snelheid ge- baseer» impulsen uit dan fraaie com- bdimatiee bedenksels. Zo was het op het miidenveld ook lang niet ideaal. In verediigend opzicht was er ook nog al rat aan te merken, al was daar de samnstellinig op het oog de enige juiste. laar juist nu viel Rinus Israel weer wt terug. Zijn aktieradius was te beprkt, zijn snelheid ook niet valdoeale. Met zijn voorstopper Pleun trik zat het allemaal ook nog •niet god. Te makkelijk nog is het duo te 'erieidien tot impulsieve afcties waar c paniek vanaf druipt. Dat veramdede pas in de tweede helft. Anile Ban werd Ausputzer en Cees van leisel kwam voor Israel in het veld. Vn lerssel leek het te zien als zijn taste kans en wilde die grijpen. De speler van FC Twente begreep dat er van hem durf werd verwacht en hij honoreerde die wens ook. In de 35 minuten die hem gegund werden slaagde hij erin meer verrassende en vooral goede passes af te geven dan de meeste van zijn medespelers in de hele wedstrijd. SPELING Voor het middenveld heeft Michels nog wat speling gehouden. De Peyen- o orders Theo de Jong en Wim Jansen bleven nu aan de kant omdat zij er de laatste weken enkele zware wed strijden op hebben zitten. Daarnaast krijgen zij nog te proeven van Mi chels conditietrainingen. Michels mam de nieuwkomers zaterdagmorgen nog onder handen en vond het daarom ook beter hen nu aan de kant te houden. Met dat soort; handicaps mocht geen spektakel verwacht worden. Dat kwam er dan ook niet, al was Nederland het merendeel van de negentig minuten in de aanval. En al kreeg Nederland dan toch nog altijd zo'n tien goede kansen op een doelpunt. In de eerste helft bijvoorbeeld knalden, Krol, Neesfcens, Haan, Keizer en Wlilly van de Kerkhof erop los. Maar steeds bleek het vizier verkeerd te staan of greep de voortreffelijke doelman van Reportages van Ruud Verdonck en Matty Verkamman Kickers Offenbach Bodkholt, goed Sn. Pas enkele minuten voor rust was ook hij kansloos. Uit een vrije trap van Piet Keizer probeerde Willy van de Kerkhof een hakje. De bal kwam heel ergens anders terecht dan hij bedoeld had, maar de Duitse verdediging was er wel door uit positie geraakt. Geels bood daarop Neeskens de kans te schieten en Rep liep tenslotte de stuiterende bal in het doel: 10. GELIJKMAKER Na rust veranderde er nauwelijks iets aan het spelbeld, maar wel snel aan de score. Bij een van de schaarse tegenstoten van de Westduitsers knal de Hickelsbergen van buiten het strafschopgebied langs doelman Schrijvers (weinig weak goed opge knapt) tegen de paal. De gevaarlijke Erwin Kostedde met moeite door beurtelings Strik en Suuibier bewaakt schoot in de rebound feilloos raak: 1—1. Kort na die treffer veranderde het Nederlands elftal helemaal van aan- Een 'strafschop speciaal' van Johan Neeskens. Onhoudbaar voor doel man Bockholt verdwijnt de bal in het doel. zien toen Van lerssel in het veld kwam. Haan werd, zoals al enkele keren tijdens oefenwedstrijden op Zeist, tot Ausputzer gebombardeerd. Michels daarover: 'Arte Haan was al zo dikwijls in deze wedstrijd diep gegaan dat ik hem laatste man heb gemaakt. Dat SS wat rustiger voor hem.' Haan deed z'n werk niet foutloos en typerend was de fout die hij maakte toen Sigi Held, eens een grote Duitse ster het is hem nog steeds aan te zien alleen voor hem verscheen. Toen Held werd aangespeeld probeer de Haan als een echte opbouwwerker van het middenveld vóór hem te ko men, zonder zien te realiseren dat hij laatste man was en dus als Hield hem passeerde een vrije doorgang naar het doel ontstond. Hij maakte een over treding toen hij zijn fout herstelde waardoor de defensie zich weer kon herstellen. Haan kon door zijn gehele optreden toch niet waar maken dat Michels bij onstentenis van Rinus Is rael terecht tijdens het wereldkampi oenschap een beroep op hem zou kunnen doen. Van lerssel maakte zich als mogelijke voorstopper wel waar. STRAFSCHOP Nederland kwam uiteindelijk op 21 toen er nog slechts elf minuten res ten. Bij een voorzet van Suuibier maakte Einders hands. Hoewel Piet Keizer op dat moment buitenspel stond gaf scheidsrechter Pijper een strafschop. Om iedere zweem van on partijdigheid weg te nemen zeker na het optreden van Boosten tijdens Ne- dertand-H ambuiger SV verdient het toch wel aanbeveling om voor dit soort, wedstrijden een buitenlandse ar biter aan te stellen of de scheidsrech ters op het hart te drukken dit soort oefenwedstrijden toch zeer geconcen treerd te benaderen. Neeskens belast te zich ermee. Hij heeft een gieheel eigen benadering van een strafschop en die kan hem als er genoeg in Duitsland vallen nog genoeg roem op leveren. Evenals tegen Argentinië schoot hij verschrikkelijk hard raak. Alleen keepers die hun handen dur ven riskeren zouden er nog iets tegen ondernemen (21). Daarmee was het op. Het fluitconcert van het publiek na afloop was gezien de gewekte verwachtingen niet zo ver wonderlijk. Maar stelde Michels vast: 'Een groots spektakel mag je van dit soort ontmoetingen niet verwachten. De wedstrijd is al lang geleden op het programma gezet. Nu scheen de zon, er is hard getraind d'e afgelopen da gen. Dan kan er wd eens niet zo hard worden gelopen als nodig ds. En, ik moest toch wel teveel wisselen deze beer.' NederlandKickers Offenbach l—l (1—0) 40: Rep 10. 53: Kostedde 11. 80: Nees kens (strafschop) 2—1. Scheidsrechter: Pij per. Toeschouwers: 12.000. NEDERLAND: Schrijvers: Suurbler, Israel (Van Eerssel), Strik, Krol, Neeskens (Senee van de Kerkhof). Haan, Van Hanegem (Wil- ly van de Kerkhof); Rep, Geels, Keizer. KICKERS OFFENBACH: Bockholt: Ritschel, Berg, Schnldradner, Meijer: Schgfer, Enders, Hickersbergen (Bihn); Kromm; Kostedde, Held. ADVERTENTIE BRUGGE De eerste oefen wedstrijd van Schotland op het continent, in Brugge tegen Bel gië, heeft geen winst opgeleverd. De wat sterkere Schotten lieten zich herhaaldelijk 'vangen' In de buitenspelval, die de Belgi sche verdediging bekwaam ge bruikte. Halverwege de eerste helft nam België enigszins tegen de ver houding in een voorsprong. Op een pass van Lhmbert vond Henrotay gemakkelijk een weg door de Schotse verdediging. Het doelpunt inspireerde de Schotse ploeg tot nog feller ver weer en vier minuten voor rust kwam de gelijkmaker. Na een vrije trap kwam de bal, van de voet van Bremner, hoog in de doelmond. Piot wilde de bal wegstompen, maar raakte het hoofd van Dewalque. De bal plofte voor de voeten van John stone die uiterst eenvoudig kon scoren. Dewalque moest zich na de botsing met de vuist van Piot laten vervangen door This- sen. In de tweede helft bleven de Schotse aanvallen, voor zover niet afgebroken door buiten spel, gevaarlijker dan de Belgi sche, vooral door het uitsteken de opbouwende werk van Lort- mer en Jordan. Het winnende doelpunt werd echter door de Belgen gemaakt. Door Lambert uit een strafschop nadat Del- glish Pol van Himst onderuit had gehaald. Op de explosie uit de linkervoet van de Belgische spits had doelman Dave Harvey geen enkel verweer. ENGELAND SOFIA De tocht van het En gelse elftal langs Oosteuropese landen die zich hebben ge., plaatst voor de eindronde van het wereldkampioenschap blijft succesvol. Na het gelijke spel van 1—I tegen Oost Duitsland werd zaterdag voor 65.000 toe schouwers in het Vasil Lefski- stadion van Sofia met 1—0 van Bulgarije gewonnen. De score gaf overigens een enigszins vertekend beeld van het duel. De Bulgaren hadden voortdurend een licht veldover- wicht, maar strandden op de voortreffelijk door Colin Todd georganiseerde verdediging. Na het verrassende openingsdoel punt van Frank Worthington, die een minuut voor rust van buiten het strafschopgebied met een verschrikkelijk hard schot scoorde, werd Engeland in de tweede helft sterker. Het middenveld, Brooking, Dob- son en Bell kreeg meer greep op het spel van de Bulgaren. Van invloed op de uitslag was het echter niet omdat de aanval toch niet fel en doortastend genoeg was. ZAIRE OLDENBURG Het elftal van Zaire heeft met 52 gewonnen van de Westduitse Regionalliga- verenlglng Vfb Oldenburg. Bij de rust stonden de 'luipaarden' met 2—1 voor. Zaire, dat tijdens zijn voorberei dingsperiode verscheidene ne derlagen heeft geleden, toonde ach tegen Oldenburg uiterst slagvaardig. Na de achterstand va" 01 (Wegner, 16de mi nuut)! zorgden Kidumu, Bwanga en Kabasso en Mayanga (de laatste twee in de tweede helft) voor een ruime voorsprong. Kort voor tijd werd het door Struckmann (strafschop) 42. Maar Mana zorgde seconden la ter nog voor een vijfde Zaire- treffer. ZWEDEN KOPENHAGEN Het Zweed se voetbalelftal, dat tijdens de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap bij Nederland ls Ingedeeld, heeft in Kopenhagen een geluk kige overwinning van 20 op Denemarken behaald. BIJ de rust hadden de Zweden reeds een voorsprong van 10. Zweden, dat de beschikking had over de in het buitenland spe lende vedetten, is gedurende de gehele wedstrijd in de verdedi ging gedrukt door de fris spe lende tegenstander. De Zweedse doelman Hellström was echter een groot obstakel voor de De nen, die pas twee minuten voor het einde definitief door de knieën gingen. De voor Bayern Mtlnchen spelende Conny Tor- stensson passeerde de Deense doelman voor de tweede keer, nadat de voor 1. FC Kaiserslau- tern uitkomende Roland Sand- berg in de 26e mlnunt voor de eerste maal had gescoord. DEN B)SCH Veel duidelijkheid inzake de vorderngen rondom het Oranje-elftal heeft de wedstrijd tegen Kickers Offenbach niet ge bracht. Wel is weer eens ondubbelzinnig aan- getoon( dat een Nederlands elftal zonder Jo han Cnijff in wezen geen Nederlands elftal is. Ni© dat Cruijff's vervanger Ruud Geels verweün kan worden, dat hij het niveau van wereldier Cruijff niet haalt de nieuwbak ken Ajtcied was trouwens niet eens de min ste vanhet stel. De realiteit is dat Cruijff bin nen elk elftal een dusdanige dominerende rol vervult dat zijn niet-meespelen veel meer be tekent lan één vacante plaats. Zijn afwezig heid heft invloed op het hele team. Op Ihet niddenveld gelldt dat ivoor Wiim van Hane gem bijna evenzo. Toen vedette nummer twee dan ook nog eens halverwege de eerste helft vanwege een gescheurd spiertje Ihet veld verliet, was er ronduit sprake van een gedevalueerd Nederlands elftal. De linkerkant met Ruud Krol, Wim van Hanegem, Piet Keizer en Johan Cruijff toch al de kwalitatief sterkste flank, was bij absentie van Cruijff en Van Hanegem voorin tot één-derde van de traditionele bracht terug gebracht. Wellicht ook daarom kon Keizer nooit bewijzen dat hij boven Rob Rensenbrink geprefereerd moet wor den. Gezien de prestaties van Rensenbrink in de oefenwedstrijd op het KNVB-sportcentrum dn Zeist, moet zelfs worden gesteld, dat de speler van Anderlecht momenteel in een betere vorm ver keert dan Keizer. Een niet onmogelijke redenering van supervisor Rinus Midhelè, dat Keizer beter past bij Cruijff en Van Hanegem, zou de reden kunnen zijn, dat de geroutineerde Ajacied Ihet toCh redt. Maar nog maals, wie Rensenbrink de laatste weken bezig heeft gezien, moet erkennen dat hij nu individueel beter is dan Keizer. Rensenbrink draaide daar op Zeist, constant directe tegenstanders dol; een lust voor Ihet oog. Het ls niet de enige plaats, die nog met vraagte kens omgeven is. Nog niet duidelijk is of Wim Jansen of Arie Haan naast Johan Neeskens en Wim van Hanegem het middenveld zal completeren en hoe het centrum van de defensie er uit zal zien. Arte Haan is de meest onzekere factor. Haan, die de laatste welken een stijgende vorm vertoont, werd namelijk in navolging van hetgeen al enkele malen tijdens oefenwedstrijden tegen amateurteams is ge beurd, tegen Kickers Offenibadh in de tweede helft op d? ausputzerplaats gezet. Hoewel Rinus Michels na afloop in 's-Hertogembosch vertelde, dat Rinus Israel door de vermoeienissen van de laatste weken aan vervanging toe was, was de wissel van Israel toch enigszins pikant. Zijn vervanger Cees van lerssel, die bij FC Twente todh ausputzer speelt, nam namelijk de taak van Pleun Strik als voorstop per op Erwin Kostedde over. Strik schoof net als tegen Argentinië door naar het middenveld, waar Arie Haan dus plaats maakte en de positie van laatste verdediger innam. Haar, over dat optreden: 'Het is inderdaad een omschakeling en ausputzer is zeker niet die gemak kelijke plaats, waarvoor hij vaak wordt gehouden. Maar men zegt wel eens dat je als voetballer overal moet bunnen spelen. Wanneer Michels zegt dat ik daar moet spelen, speel ik daar. Zelf heeft hij er nog niet met mij over gesproken*. Een zelfde geluid liet Cees van lerssel horen, waar het zijn positie als voorstopper betrof: 'Dit seizoen heb ik dat één keer gespeeld, tegen Sparta. Maar verleden jaar speelde ik als back mandekking. Ik sta er onbevangen tegenover'. Feit was wel dat Van lerssel in de korte periode dat hij optrad een uitstekende indruk maakte. Van lerssel was ook opbouwend sterk en deed het gewoon beter dan Pleun Strik. Tot voor kort leek het vrij zeker, dat Strik en Israel zeker van een plaats waren, maar aangezien ook Israel zaterdag geen overtuigende indruk maakte, moeten verras singen van Michels niet worden uitgesloten. Resumerend kan worden aangenomen, dat doelman Piet Schrijvers ondanks weinig overtuiging de laatste tijd de vleugelverdedigers Ruud Krol en Wim Suurbier, Wim van Hanegem en Johan Nees kens op het middenveld en Johan Cruijff en Joihnny Rep in de voorhoede, zeker lijken van een plaats in de WK-basisopstelling. Met de aantekening dat in de voorhoede Ruud Geels bij tegenslag in de WK-wedstrijden best wel eens de rol van pinch- hitter kan gaan vervuilen. Bij een dwingende achterstand als vervanger van één der vleugelspit sen bijvoorbeeld. Zijn kopwerk was in ieder geval veelbelovend tegen Kickers Offenbach. De 'makke' was slechts dat niemand profiteerde van de door Gee's in het strafschop gewonnen kopduels. Van one speciale verslaggever DEN IDSOH Zes dagen nadat iedereen in het buitenland is ge- schroken van het Nederlands elftal dat met 4-1 van Argentinië won, is Nedrland zélf weer een beetje geschrokken van de nationale se lectie. Tegen de Duitse Bundesligaclub Kickers Offenbach kwam de ploeg «ider supervisie van Rinus Michels niet verder dan een weinig imponrend optreden en een schamele 2-1 overwinning. Het enige ge luk bi; de vertoning in stadion De Vliert in Den Bosch was dat de perspetieven niet meteen verdwenen zijn. Hooguit is nog eens dui delijk jeworden dat Oranje kwetsbaar is als enkele sterren ontbre ken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9