eoeo Geld lenen 'Pink Pop Festival' werd ondanks regen een groot succes Kunstgebitten Ouders bewaken paviljoen van Dennendal vitamines met stootkracht Dagravit B-complex (D ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUW/KWARTET DINSDAG 4 JUNI1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K4 GELEEN Even dreigde liet Pink Pop Festival, dat gisteren in het Sportpark in Geleen voor liet vijfde achtervolgende jaar ge houden werd, helemaal in het water te vallen. Het was echter de Engelse rock-group 'Status Quo' die het publiek, begoten door over vloedige regen, in de stemming wist te houden. ADVERTENTIE De beloning voor dat volhouden van het publiek volgde dan ook: het werd droog. Het festival trekt elk jaar meer toe schouwers. Vorig jaar 30.000, nu on danks de slechte weersvooruitzichten ruim 32.000 mensen. Om half twaalf 's morgens nog stroomde het publiek het Sportpark binnen. De Nederlandse folk-group 'Fungus' begon het pro gramma op het op de tribune van het Sportpark gebouwde posium. Fungus, als enige Nederlandse groep voor het festival gecontracteerd, maakte een niet onverdienstelijke indruk. Origi neel aan deze groep was de vertolking van oude Nederlandse volksliedjes met als slot een oud lied. waarin de boeren om nie te veel regen vroegen Dat mocht op dat moment van de dag niet werkelijk baten, want zo nu en dan viel er een behoorlijke bui. Na 'Captain Beafhart', die in de plaats kwam van de eerder gepro- fADVERTENTIE Goed bericht voor de bezitters van Dentoflx - een aangenaam en hygiënisch poeder - brengt uitkomst voor alle los zittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig Dentofix, 's morgens op de plaat ge strooid, houdt Uw gebit de gehele dag. onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats. Bij apotheken en drogiste rijen. f. 2.53. Chilenen mogen weg SANTIAGO, Chili (AP) Na 48 uur onderhandelen met de Chileense jun ta heeft de Mexicaanse minister van buitenlandse zaken gedaan gekregen, dat 71 linkse Chilenen die een toe vlucht hadden gezocht in de Mexi caanse ambassade, naar Mexico moch ten vertrekken. Doodstraf voor spion SOFIA (UPI) Een rechtbank in de Bulgaarse hocfdstad heeft een 53-jari- ge econoom, Heinrich Spëtter, die de Bulgaarse nationaliteit heeft, na een vijfdaagse proces ter dood veroordeeld wegens spionage voor 'een buitenland se inlichtingendienst'. 'Festival' in Ierland BELFAST (Reuter) Marxistische revolutionairen (in hope) uit onder grondse organisaties in de hele we reld zullen volgende maand eerst in Dublin en dan in Belfast een anti- imperialistisch festival houden. Het wordt georganiseerd door de Sinn Fein, de politieke vleugel van het Ierse Republikeinse leger. Duur van het 'Feest': twaalf-dagen. Kind Jezus meegenomen LUIK (AFP) Onbekenden hebben uit een voorstelling in hout van 'De maagd en Sint Jan', die tentoonge steld was in de kerk van Sint Jan de Evangelist te Luik, het kind Jezus weggesneden en dit vervolgens meege nomen. Het geschonden kunstwerk. 138 cm. hoog, is volgens deskundigen een van de belangrijkste stukken van de westelijke religieuze kunst. fADVERTENTIE pedi-forma; t Uw kind loopt er zichtbaar beter op Verkrijgbaar bij de i betere schoenenzaken Dambord-puzzel grammeerde Dave Mason, volgde de sterk in opkomst zijnde Engelse groep 'Cockny Rebel'. Dit was hun eerste optreden op een openlucht-festival. De groep met de goed acterende zanger Steve Harley, zorgde voor het droge eerste hoogtepunt van de dag. Niet alleen hun hits 'Sebastian' en 'Judy Teen', maar ook andere nummerès als 'Hide Away' zorgden voor een uitste kend openluchtdebuut. Het enthousi ast eagerende publiek dwong de groep dan ook een toegift af die er zijn mocht. De pret begon pas goed, toen onder een gestage regenval Status Quao op kwam. Veel toeschouwers verpakten zich in plastic en de rest regende nat. Status Qlo wist het publiek echter de regen te doen vergeten en van het volbezette veld één deinende massa te maken. Met stampende nummers als 'Roll over, lay down' en 'Claudie' oogstte deze in Nederland nog te weinig bekende groep veel succes, en zorgde voor sfeer die in een open lucht-festival past. Geen ingewikkelde muziek, maar wel uitstekend om de voor een popfestival nodige sfeer te verkrijgen. Bovendien werd het droog. Na een optreden van de Engelse folk- group 'Steelye Span' volgde het klap stuk van dit geslaagde Pink Pop F De Ierse gitaarvirtuoos Rory Galagar maakte het slot van het festival. Zoals venvacht werd het grote hoogtepunt van de dag. C.G Van een vesralggever UTRECHT Een aantal ouders van pupillen op de zwakzinnigeninrichting Dennendal in Den Dolder heeft een bijna permanente bewaking ingesteld va het Dennendal-paviljoen De Hei- hoek. Dit om te voorkomen dat aan hangers van Nieuw-Dennendal ertoe overgaan een of meer paviljoens op het terrein te bezetten, aldus woord voerder F. Westering van het onlangs opgerichte comité 'ter beveiliging van Dennendal'. Volgens de heer Weste ring hebben zich rond 160 ouders en andere verwanten van pupillen bij dit comité aangesloten. Hoewel de heer Max Lewin zaterdag ook als woordvoerder van het comité optrad in een. telefonisch aan het ANP gerichte verklaring, zei me vrouw G. J. Hey van het comité nadrukkelijk 'niets van doen te willen hebben met de knokploegen van me neer Lewin. We willen helemaal geen knokploeg inschakelen, we willen al leen de pro-Dennendal mensen van acties afhouden zodat wij en onze kinderen eindelijk weer wat rust krij gen' De woordvoerder van Nieuw Dennen dal Jan Mulder zei dat er geen sprake van is dat Nieuw-Dennendallers De Heihoek zouden gaan bezetten of een soortgelijke actie zouden ondernemen. Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. lengtemaat, 2. keur, 3. wreedaard, 4. verdieping, 5. soort appel, 6. haven op de Z. kust van Portugal, 7. strijdperk, 8. Spaans paard, 9. lasten, 10. duivel. Oplossing van vrijdag Hor. 1. fabel, 5. Regge, 10. ra, 11. detentie. 13. ante, 15. er. 16. argu ment. 20. iel. 22. Ria. 23. aet, 25. cterij, 26. nltro, 27. lak. 28. non. 30. U.S.O., 31. leesbaar. 34. ma. 35. Nain, 36. agiteren, 41. d.i., 42. leest, 43. gelag. VerL 1. fragiel, 2. aan, 3. Eder, 4. Ie, 5. re. 6. ende, 7. G.T., 8. gieters, 9. eer, 12. trui, 14. taleke. 17. grijns, 18. manna, 19. natura, 21. etalage, 24. toornig, 29. ober. 32. erts, 33. Anne, 34. mal, 36. Ida, 38. i.e„ 39. et, 40. eg. Hn^8/62J0e'dheid;^eeeV0°^/^'7e?e/tf met ^*^arheid:sleC^V,Vlo^^^Ptorneo^V °Pboksen m®* DAGRA N.V. DIEMEN Mary Perkins B^DÉVjAlS SCKOlL^ IN fCCMEAJ^AS TÓT HUID/ ALS SEVJ mooie njkcjw ze w?Aö£>ri Nieuwe Pinksterbeweging Rechtstreeks verband met de kerkelijke hoogtijdag hield zondagavond de door de KRO uitgezonden documentaire over de opzienbarende Nieuwe Pinksterbeweging. Deze reportage van Marga Kerklaan bevatte veel informatie over intrigerende maar soms ook als vreeand voorkomende verschijnselen. Dit laatste heeft natuurlijk iets te maken met het anders geaard zijn, dan de mensen die zich in de Pinksterbeweging thuisvoelen. De filmbeelden deden vermoeden dat ieders oorspronkelijke cultuurpatroon een belangrijke rol speelt in de wijze waarop men zijn geloof beleeft. Hoewel deze documentaire onthul len der was en meer bijzonderheden verstrekte dan het vrijdag uitgezonden IKOR-programma Er waait weer wat, zullen waarschijnlijk veel kijkers met vragen zijn blijven zitten, bijvoorbeeld deze: Waarom gaat iemand die een rijke taaischap tot zijn beschikking heeft zich uiten in vreemde één lettergrepige klanken? Waar halen anderen de kennis vandaan om deze klanken te vertalen? Is de Nieuwe Pinksterbeweging een strikt logisch gevolg van de ontwikkelingen van het monotheïsme, dat na de enige Jahweh van het Joodse geloof in het christendom Jezus centraal ging stellen, en nu zich gaat concentreren op de Heilige Geest? Zou dit in plaats van God op het einde van deze wereld kunnen duiden, of de afronding of een verandering van het christelijk geloof? Vragen, die voor een deel nauwelijks of in het geheel niet aan de orde werden gesteld. Het filmverdag van 19 oud-militairen die na 25 jaar op Java terugkeerden zal door zeer veel kijkers zijn ondergaan als een kostelijk weerzien met Indonesië. Vol met heimwee verwekkende herinneringen. Henk Teeuw en Almer Tjepkema hebben samen met cineast Fred Mekenkamp sfeer en gesteldheid zo kundig 'opgepakt' dat menigeen daarin zichzelf zou hebben Herkend. Een soms ontroerende reportage, die misschien ook buitenstaanders iets te proeven heeft-gegeven van die wondere aantrekkingskracht van Indonesië en zijn bevolking. Waardoor het begrijpelijk wordt dat iemand zegt dat hij tussen twee vaderlanden leeft. Niet weinig inzendingen naar het televisie festival van Montreux hadden als voornaamste kenmerk dat ze melig waren. De dit jaar met de bronzen roos bekroonde Noorse bijdrage wijkt echter opmerkelijk af van dit traditionele beeld. Als kwaliteiten heb ik genoteerd: een professionele inbreng, zowel artistiek als filmtechnisch. Veel fantasie en humor in de verschillende nummers maar ook in de toepassing van trucages. Uitstekende handhaving van het niveau, waardoor het plezierig kijken bleef. In hoeverre de Duitse film 'Zeven dagen' met de werkelijke situatie onder predikanten overeen stemt, weet ik niet Dat onttrekt zich aan mijn waarneming. Maar zeker lijkt mij wel, dat deze dramatisering ook in ons land een schokeffect zal hebben. Zelfs wanneer men deze belichting van een gewetensconflict eenzijdigheid aanwrijft, zoals een Duitse bisschop heeft gedaan, dan nog blijft het een feit dat hier veel wordt aangeroerd, dat lang ver zwegen werd. Zoiets moet wel tot bezinning dwingen. AD INTERIM 37. 'Maar dat is vreselijk!' riep smid- je Verholen uit. 'Met één slag waren deze twee indringers dus heer en meester in uw kasteel? Wat hadden zij eigenlijk voor met deze daad?' 'Dat kan ik U vertellen', vervolgde hertog Egoneel Diederhart van Zwie- belbeiss zu Heissenvursten. 'De bin nengedrongen schurk, die de wetten der gastvrheid op zo'n weerzinwek kende wijze met voeten getreden had ging nóg verder met zijn walgelijk bedrijf. Hij haalde een karaf wijn en schonk twee glazen vol. Die gelastte hij ons te ledigen onder het mom van dat het zo goed was voor de schrik. Maar de schavuit had een verdovend middel in deze wijn gedaan. Toen de arme Jodocus en ik weer bij onze positieven waren, bemerkten wij, dat FERDINAND wij in de kille kelders van het slot lagen.' 'Wel!' riep smidje Verholen uit. 'Precies zo heeft de schurk met mij gehandeld. Ook ik werd verdoofd door middel van een glas wijn. En wat toen?' 'Toen vonden er dingen plaats, die mij beledigd hebben tot in het diepst van mijn fijnbesnaarde ziel', zei de hertog. 'Jodocus en ik waren van onze kleren ontdaan en van vuile lompen voorzien. Toen werden wij in deze cel geworpen. De indringer maakte zich vervolgens meester van mijn gardero be en deed daaruit brutaal zijn keuze. Uit allerlei kledingstukken stelde hij een costuum samen dat als twee drup pels water geleek op het kostuum dat ik altijd placht te dragen. Zijn kwas terige en verwaande karaktertrekken toonde hij duidelijk door dagelijks een verse bloem in zijn knoopsgat te steken en zich te vooralen van een sierlijk, zilveren sigarettenpijpje. Zelfs mijn ordelint van de Orde der Grootmeesters van Plutocrattus ging hij dagelijks dragen. Och och, welke een weerzinwekkende wansmaak ver toonde hij daarbij, want waarlijk, zul ke ordelinten draagt men toch slechts bij hoge uitzondering!' 'Het is werke lijk vreselijk', moest smijje Verholen toegeven. 'Maar nu weet ik nóg niet waarom die namaakhertog dat alle maal deed.' 'Dat zal ik U zeggen', fluisterde her tog Egoneel geheimzinnig. Dat deed hij allemaal om de goudschat te ver werven.». Radio vandaag u z P k che emv les hn fprel ijk - ing og. eer olui ;om< liss< iet Ich ech 'R tep laai it nd: gde lier ADVERTENTIE Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair voor uw keuken voor uw caravan .._JloJournaal. 8.50 Mor?en\vtJd. 9.00 (S) Romantische muz. (9.35-9.40 Waterst.) 10 00 <S> V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitami nen (11.00 Nws: 11.03-11.-05 Radiojournaal.) 11.30 <S) Rondom Twaalf, met groenteman. Paris vous parle on 11.55 Beurspl. 5. 12.30 Overhcidsvoorl. 12.40 Kinderliedjes. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S> Eur. Muz.festival v.d. Jeugd 1974 te Neerpelt. EO: 14.00 Woord deg Waarh. 14.15 (S) Over en Weer: radiomagazine. 14 55 (S) Licht ensem ble. 15.03 <S) Licht en Uitzicht: gewijde muz. 16.00 Nws. 16.03 Act. 16.10 (S) V.d. AVRO: 18.00 Nws. 18 11 Radiojournaal. 18.21 Mens en Politicus. 18.40 (S) Licht ork. met zangsollsten. 19.05 (S) Y'all come: country en westemprogr. 19.30 (S) Vana vond: muz.. vrolijkh. en verstrooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Licht instrument, septet met zangsollste. 23 05 (S) Er floot een vogel ln de wei. 23.55-2-1.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.07 (S) Badinerle: klass. muz. (7.30 Nws. 7.41- 7 50 Echo.) S.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil Is wet. 9.40 (S) Lichte gramm.muz. 10.00 Wereld om ons heen. inf. rubr. 10.20 (S) Aubade: klass. muz. met 10.30 Nws. 11.00 Gebakjes en een beter leven - verh. van wel en wee. 11.30 Bejaai-denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. met 12.22 WIJ v.h. land: 12.26 Med., 12.30 Nws, 12 40 Echo en 13.00 Raden maar... 14.00 (S) Lichte gramm. muz. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag, met 15.30 Nws. 17.00 Overheldsvoorl.: Surin. na- tuurbescherm.films. 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo KRO: 18.00 (Si KRO-muz uit eigen produk- tles PP. 18.19 Ultz. v.d P P R. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 (S) Lichte gramm.muz. 19.00 (S) Zin ln muz: amateurs geven de toon aan. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 (S) Ensembleconc. met klass., mod. en oude muz. 21.30 Infellce: brieven van Franz Kafka aan Felice Bauer. 22.40 (S) Vloei en plano: med. muz. 23.00 Strip: dinsdagavondkrant over boeken. 23.05 (S) Planorecital, klass. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.02 Eddy Becker. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 Tom Blom in uw radio. 12.03 S Drie tussen de middag - opvall. vrolijke gevar. visite. 14.03 Eddy Becker. 15.03 Drie- draai. 16.03 (S) Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Drie loopt achter: Popreconstr. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonder. 22.55 Med. 23.02 (S) Wach ten op middernacht. 0.02 (S) In de kleine uren. 2.02 (S) Kees van Maasdam. 3.02 Willem van Beusekom. 4 02 Alfred Lagarde. 5.02-7.00 Hans Hamburger en Wim Bloemen- daal. BELGIE 324 ra NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. I2.0S Tuinh- .kron. 12.15 Swing en Soul. (12.50 Bultenl. persoverz. 13.00 Nws. akt., weerber. en toneelagenda.) 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 18.10 Licht klass. namlddagconc. 17.00 Nws. 18.00 Nws. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws. 19.45 Lichte muz. 20.45 Korakow- Syndroom. 21.38 Fllmmuz. 22.00 Nws. 23.00 Nws. 23.10 Lichte muz. 23.40-23.45 Nws. Televisie vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Verschoppeling 19.30 Eilanden v.d. rode vogels NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Onedin Lijn Toen het goed licht was begonnen we weer te kaarten: Horst en Ernst tegen Fritz Schreiber en mij. We waren zo in het spel verdiept, dat geen van ons in de gaten had wat er buiten aan de hand was. We hoorden wel af en toe ontploffingen en sommigen tamelijk dichtbij, maar we waren daar in de afgelopen dagen zo aan gewend ge raakt dat we er nauwelijks nog aan dacht aan schonken. Tegen half negen 's morgens zei Atil- la: 'Ze zijn buiten allemaal verdwe nen!' We sprongen op. Aan verder spelen viel niet meer te denken. We voelden dat de komende uren beslissend voor onze toestand zouden zijn. Frltx Schreiber had al enkele dagen gele den voorspeld, dat de Jordaanse troe pen ons over kortere of langere tijd zouden komen bevrijden. Wat dat mo ment nu aangebroken? In ieder geval moesten we er rekening mee houden. Wij praatten" er met de Engelsen over. die vanuit hun kamer de veran deringen op het erf niet hadden kun nen zien. Attila stelde zijn witte over hemd als vlag ter beschikking en Ernst betrok de wacht bij het tralie venster. De rest van ons maakte zich gereed om op het beslissende moment handelend te kunnen optreden. Ernst stelde vast, dat men ons niet goed had opgesloten. De sleutel was weliswaar omgedraaid en uit het slot getrokken, maar men had de deur niet goed dichtgedaan. De deur werd slechts door een ijzeren stang dichtge houden en die konden we gemakke lijk opzij schuiven. Onze bewakers hadden het huis blijk baar in grote haast verlaten. De grote vraag was: moesten we er vandoor gaan? Maar waarheen? De gedachte werd zo snel verworpen als ze bij ons was opgekomen. Geen van ons wist de weg in de stad. We wisten zelfs niet waar we ons precies bevonden. Een vlucht had ons wel eens in het ver- HAIEK derf kunnen storten. Na een half uur loste Atilla Ernst aan het venster af. Later was ik aan de beurt en daarna Norbert. Maar zover kwam het niet meer. Ik had al een tijdje gemekt dat het strijdru moer steeds dichterbij kwam. De schoten van het leger, dat wij in de loop van de tijd van die van de Palestijnen hadden leren onderschei den, namen de overhand. De zware wapens zwegen. Het leger scheen be zig met 'opruimingswerkzaamheden'. Plotseling verscheen de loop van een machinepistool in de poort van het erf en daarachter dook een helm met camouflagenet op. Attila zwaaide met de witte vlag: 'Help!' schreeuwde hij uit alle macht. 'Swiss Prisoners!' en de rest van ons schreeuwde mee. Er,kelen schreeuwden het in het Ara bisch. dat ze van majoor Potts hadden geleerd. 'Swisserii' 'Inglesil' Toen ging alles zeer snel. Een luite nant van het leger, gevolgd door zijn mannen, drong het erf op. Voor alle zekerheid loste hij nog een salvo uit zijn machinepistool, maar toen opende hij de deur en elk van ons hing al om de hals van een Jordaanse soldaat. 'Come on!' schreeuwden zij. 'You are free! Come on!' En met duidelijke trots brachten ze ons in looppas weg van onze gevange nis. De weg, die we in hun gezelschap aflegden, heeft zich diep in onze her innering vastgezet. Er was geen huis onbeschadigd. Van vele stonden nog slechts de muren overeind. In de nauwe stegen lag het puin soms me tershoog. Omlaag hangende draden, stukgeschoten palen, versperden de weg vaak. Dode schapen en honden verspreidden een afschuwelijke stank. En daarbij werd er nog steeds gescho ten. Via sluipwegen bereikten we tenslotte een groot plein, vanwaar twee centu rion-tanks onafgebroken aan het schieten waren. 'Wees maar niet bang', zeiden onze begeleiders trots. 'Dat zijn de onzen!' Zij brachten ons langs de wachtposten wier gezichten straalden van blijdschap, naar het souterrain van een groot betonnen huis aan de rand van het plein. Enkele van onze kameraden zaten daar al en de rest volgde spoedig. Eerst kon niemand een woord uit brengen. Maar toen overspoelden we de officieren en soldaten met dank woorden voor onze bevrijding. Een kwartier later werden wij door leger trucks opgehaald, die ons in snelle vaart door bewaakte straten naar de televisiestudio op een heuvel buiten Amman brachten. In de grote hal stonden reeds doktoren, officieren en journalisten op ons te wachten. Onze namen werden genoteerd en enkele minuten later ging het bericht van onze bevrijding de ether in. Tenslotte werden wij in gesloten pantserwagens naar de militaire akademie gebracht'. Tegen 9.00 uur wordt het sein van vertrek gegeven. Mijn voorbereidin gen voor de reis zijn snel getroffen. Ik ruil het khakihemd, dat de Jorda- mërs me geleend hebben, voor mijn eigen overhemd en rol "het droog geworden ondergoed op. Op de binnenplaats staan al twee pantserwagens van het Jordaanse le ger te wachten. 'Tot ziens!' Het afscheid van de Jordaniërs is kort, maar hartelijk. Wij danken aan de moedige mannen van het Arabische Legioen ons leven en onze vrijheid. In de ene wagen nemen de Engelsen plaats en in de andere de Zwitsers en de twee Duitsers. Er komen nog twee soldaten bij, die bij de machine geweren gaan zitten en dan rijden de voertuigen weg. Tenvijl wij via omwegen door de stad naar het vliegtuig rijden valt er geen enkel schot. De Palestijnen zijn weg, gevlucht of dood. De troepen van Hoessein zijn de situatie geheel mees ter. Voor de ingang van het vliegveld wordt gestopt. Hier wachten vertegen woordigers van het Rode Kruis en de Swissair ons op. Hier staan ook de ambassadeurs van Engeland, Duits land en Zwitserland. •Welkom!' Wij schudden handen. 'Kent u mij nog?' vraag ik aan onze ambassadeur. 'Ongeveer twee maanden geleden heb ben we elkaar aan een banket in Beiroet ontmoet'. 21.10 2 voor 12 21.50 Achter het nieuws NOS 22.40 Journaal TELEAC 22.45 Huisartsen - les 4 (slot) NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 Voetbalkwis 19.30 Melchiors NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Muiterij op de Bounty 22.30 Nieuwe stad graag NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal TELEAC 23.15 Wiskunde - les DUITSLAND l 10.00 Journaal. 10.03 Freischutz. 12.10 Filmrcp. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 .Jour naal. 16.15 Journaal. 16.20 Relsewcge zur Kunst. 17.05 Klnderprogr. 17.25 Kinderprogr. 17.30 Skippy. do kangoeroe. 17.55-18.00 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18u00 Rep. 18.30 Akt. 19.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-magazlne. 19.26 Motiv Llebe. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-9.15. 10.30-11.30 en 11.45-12.15 TV-kursussen. (9.30-10.00 Sesam strasse.) 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 F.lefantenboy. 18.40 Akt. 19.20 Motlv Llebe.) 20.00 Journaa 1 on weeroverz. 20.15 W.K. Voetballen. 20.30 Natuurserie, 21.15 Moral dor Ruth Halbfass. 22.45 Journaal, weero verz. en komiu. DUITSLAND II geschiedenis. 17.40 Magazine over het W.K. Voetballen. 18.25 Follyloot-Farm. 19.00 Journaal. 19.30 Langste Tag. 21.00 Journaal. 21.15 Kennzel- chen D. 22.00 Langste Tag - deel 2. 23.10 Journaal. DUITSLAND III NDR 8,05 t.e.m. 12.45 en 16.30 t.e.m. 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Zellkursus. 18.45 Wetensch. progr. 19.30 Reisewege zur Kunst. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15-22.15 Po- lit. disc. DUITSLAND III WDR 8.20 t.e.m. 11.45 Schooltelevisie. (9.30 Se samstrasse.) 16.00 Sesame Street. 17.00 en 17.15 Schooltelevisie. 17.30 Russische taalkur- sus. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Engelse taalkur- sus. 18.50 TV-kursus. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Griekse gastarb. 19.15 Weekal- manak. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Dok. serie. 21.00 Idem. 21.45 Journaal. 22.05- 22.30 Pianospel. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Grote koraalrif. 18.30 Tienerklanken. 19.10 Dlerendok. 19.35 Kortweg. 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.15 Dagboek van een onderwijzer. 21.25 Dok. progr. 22.15 Vrije woord: Human. Verb. 22.45-23 05 Journaal. BELGIE FRANS 18.10 V.d. kinderen. 18.30 Ultz. voor oude re kijkers. 19.00 Deux ans de vacancee. 19.30 Reg. magazine. 19.40 Weerber. 19.45 Jour naal. 20.20 Doe. versie. 21.00 Cloche Tibetai- ne. 21.50 Wetensch. serle-progr. 22.40 Jour naal. Kervelsoep 1 liter bouillon 1 dl melk 40 gram boter bos kervel zout Meng de bloem met de melk aan en bind hiermee de kokende bouillon die is gemaakt van water met bouillon blokjes. Voeg zo nodig nog zout en een klontje boter toe. Kook de soep een paar minuten door en voeg van het vuur af de fijngesneden kervel toe. Menutlp: Kervelsoep, gestoofde kom kommer met kerriesaus, gele rijst, yoghurt. Cholera op West-Java DJAKARTA (Reuter) In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn op West-Java ongeveer 200 mensen ge storven aan cholera. Vergif in de thee? MOSKOU (APV De Russische bal letdanser Valery Panow, die sinds geruime tijd in het nieuws is, omdat de autoriteiten hem een uitreisvisum voor Israël weigeren, is te Minsk in een ziekenhuis opgenomen met vergif tigingsverschijnselen. Panow vertelde in een telefonisch interview, dat hij en zijn broer vorige week donderdag in de trein van Vilnius naar Moskou een kop thee hadden gedronken en spoedig daarna ziek werden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4