tapers hebben geen spijt VU-hoogleraren zetten subfaculteitsraad af Jonge Bols SSfrf Allemaal, allemaal, allemaal op de fiets! Prins wil wijziging in regels maximumsnelheid lestijnen hadden strikte opdracht geen bloed te laten vloeien Actie verliep 'volgens plan' nze (^stb OESO-landen beloven handel niettebeperken Gangsters in Parijs schieten twee voorbijgangers neer Oorzaak conflict zou machtspositie studenten zijn Subsidiemaatregels bemoeilijken werk volkshogescholen Muggenplaag in Harderwijk DitisNeerlands zachtste borrel Wervingscampagne chemische studenten maakt kritiek los M/CTiMtTET ZAfEERDAG 1 JtjKI 1974 BINNENLAND T9/K11 Dick Ringlever RÜEM Vriendelijk, gemoedelijk haast, was de sfeer in de [emse rechtszaal. Een welwillende president, die meer vragen erdediging van de beide Palestijnen leek te stellen dan dat hij d als strenge magistraat, een rustige zaal, waaruit soms ge- of een kwinkslag opklonk en daartussenin twee jonge, donker- trde jongens, ordentelijk in het pak, open kraag, zonder een van zenuwen. jnd van de 92 passagiers en tien ttingsleden, die hen op 3 maart kennen als met pistolen en •anaten gewapende kapers, die Airways-VC 10 met geweld naar Amsterdam in plaats ir Londen te vliegen en daar eens met alcohol uit kapotge- pantryflessen de brand in het staken, zou hen hebben her- alestijnen van toen, waren nu i twee jongens uit het Midden- Rustige, beminnelijke knapen, ijnbaar ieders sympathie in de tdden. Geen misdadigers, zou de "mg dn haar pleidooi laat in ag zeggen, maar blinde idea- die als soldaten hun opdracht r uitgevoerd en nu als gewone rs hun lot in handen legden van de Nederlandse rechtsspraak. Sami Hoessein Taminah, de 22-jarige leider van het tweetal voor hij toetrad tot de organisatie van de Arabische Nationalistische Jeugd voor de Bevrijding van Palestina kruier in het oostelijk deel van Jeruzalem, toonde zich na de eis van officier van justitie mr. J. J. Bredius (5 jaar) zelfs bereid het vonnis te accepteren 'in de wetenschap dat de Nederlandse justitie de mondiale rechtsregels in acht neemt.' En zijn kameraad, de 23-jarige ex- groenteman uit Hebron, Adnan Ach- mad Musa Nuri, maakte van de wel willende houding van de magistraten een gelijk gebruik om via een tolk een kwartier lang een lijvig epistel over de ideologieën van de Palestijnse Verzetsbewegingen voor te lezen. Om vervolgens, na woorden van dank aan de rechtbank voor deze kans en een warme handdruk voor de beide rijks- politierechercheurs, die hen de afge lopen maanden hadden verhoord, de zaal te verlaten. Veel spijt over hun actie toonden zij niet Taminah zei op een vraag van president mr. J. D. Vink in principe liever de vreedzame weg te bewande len voor de oplossing van het conflict. 'Maar', zei hij, 'de Palestijnen bevin den zich nu eenmaal in een oorlogssi tuatie en dan kunnen we niet anders.' 'Geen bloed' Overigens bleek uit hun verhalen dat zij de strikte opdracht hadden gekre gen bij deze actie geen bloed te doen vleoien. Hun order was het toestel na de start uit Beiroet naar Amster dam te laten vliegen en het daar pas nadat alle passagiers en bemannings leden in veiligheid waren, in de lucht te laten vliegen. Slechts in geval van zelfverdediging zouden zij hun wa pens mogen gebruiken. Dat laatste deel van de opdracht is niet uitgevoerd, omdat zo zei Ta minah hij daar onderweg van had afgezien. Hoewel er zowel achter in de cabine als in de cockpit een kof fertje met een ontstekingsmechanisme was gemonteerd, zoggen zij deze niet gebruikt te hebben. Alleen Nuri heeft een handgranaat laten ontploffen, waardoor op Schiphol een gat in het dak werd geslagen. Toen hij daarop aan Taminah voorstelde zijn pistool leeg te schieten in de brandstoftanks verbood deze dat. In grote lijnen klopt hun verhaal met dat van hun al eerder tegenover de rijkspolitie afgelegde verklaringen. Gedurende enkele maanden hebben zij een opleiding gehad in kampen in Noord-Jordanië, Syrië en de Libanon. Ze leerden daar wapens hanteren en met explosieven omgaan en maakten op foto's tevens kennis met het in strumentenpaneel van de VC-10. Dit laatste om hen in staat te stellen de gezagvoerder opdrachten te geven. Hun instructeur daarbij was een zeke re Aboe al Layl, die alles voor hen regelde. Volgens plan Prof. Goudzwaard: situatie was omverkbaar Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM De hoogleraren en lectoren van de subfaculteit der sociaal-culturele wetenschap pen van de Vrije Universiteit hebben de subfaculteitsraad huiten werking gesteld en de macht aan zich getrokken. Volgens prof. dr. B. Goudzwaard, voorzitter van liet bestuur van de subfaculteit, was de situatie onwerkbaar. Tegen de achtergrond van de Wet Universitaire Bestuurshervorming (WUB) is de afzetting van de subfaculteitsraad een unieke gebeurtenis. De studenten hebben hiertegen heftig geprotesteerd. Pas een dag voor min actie hoorden zij wat hun opdracht zou zijn. Van hun instructeur kregen zij de tickets voor de vlucht van Beiroet naar Lon den plus een reserveringsbewijs. Ze zouden op één rij vóór in de toeris tenklasse moeten gaan zitten, Nuri aan het raam en Taminah aan het gangpad. Onder de stoel tussen hen in zouden zij de wapens en de explosie ven vinden. Alles verliep daarna volgens plan. Taminah hield de cockpit onder con trole, nadat de gezagvoerder en de boordwerktuigkundige was bevolen zich bij de passagiers te vervoegen en een bijl uit de stuurhut was verwij derd, terwijl Nuri de cabine in be dwang hield. Eenmaal moest hij daar bij zijn pistool gebruiken: toen een Arabier zijn bevelen niet gehoorzaam de. 'Ik heb toen als waarschuwing een schot in een stapel boeken afgevuurd om bloedvergieten te voorkomen.' Tamina vulde daar even later bij aan: 'Heel beslist 'hebben wij van geweld dadige actie afgezien. Ik wilde niet dat de Palestijn en de naam van bloed- vengieters zouden krijgen. Vandaar ook dat we ons na afloop van de operatie dlirect hebben overgegeven'. Vrijwillig en die niet voorzien zijn van en adres kunnen niet in behan- r worden genomen. Geheimhou- is verzekerd. Vragen die niet on- jg met elkaar in verband staan en in afzonderlijke brieven wor- gesteld. Per brief dient een gul- tan postzegels te worden ingeslo- Adres: Uw probleem ook het on- "ras 507, Voorburg. (ctle: In onze rubriek van 24 mei een storende drukfout voor: het kt vanzelf dat een curator nooit ïtiegeld zou kunnen innen. Het ihder over vacatiegeld (vergoe- voor vrijgemaakte tijd). Wat is dit voor een kevertje? bord: Gelukkig was dit kevertje b goede manier, in een buiisje ben etherwatje opgezonden. Het h tapijtkever, een schadelijk in- dat men meestal in het hartje le zomer op zeer hete dagen op ilder of overloop vindt. Deze :evers en de zo bekende meel- komen in die tijd uit hun ilaatsen onder de bloedhete len vallen, waar ze zich ge- iebben met de afval van de daar rige vogelnesten (uitwerpselen le, gemummificeerde vogeltjes), veel van deze insekten vindt, in de eerste plaats zijn dak eens inspecteren en handelen naar !d van zaken. Over de bestrijding schadelijke insekten hebben we ze rubriek al vaak geschreven. In onze zaaibonen vinden we veel torretjes. Kunnen we nog pet de bonen doen? oord: Neen. Het beste is het zo mogelijk verbranden van deze l. Het weggooöen op een mest- van een nog grotere invasie ten hebben. De torretjes zijn de taan se bonenkevers (Acanthosce- obtectes). De zaaiibooaitjes die in geïmporteerd, hebben veelal irasieten reeds bij zich. Echter in nog onbesmette bonen heel celijk geïnfecteerd worden. De :ever is een tropisch-subtro- insekt. Hangt men nu, zoals we herhaalde malen hebben aange- de bonen, na drogen en dorsen een niet vochtige, maar tochti- lats, dan sterven de parasieten, lechts boven de 20 graden kun- n .voortbestaan, in de herfst en K. (rkoude vanzelf wel. Zet men de oogst van het jaar (meestal dat bij eigenaars van volks- in een blik in een vrij keuken, dan hebben de torren spel en vermenigvuldigen zich 6nel, zodat ook andere eetwaren n. ir bedorven worden. Op de plant ie praktisch niet te bestrijden. k: Een naar een achtertuin ver ste witte sering staat na een paar van rusten en wennen weer in Hoe verklaart u het dat de ken nu een blauwe kleur krij- 'oord: De kleur van verschillende 11 en is vrij labiel en hangt samen de de voedingsbodem. De nieuwe de Maats is waarschijnlijk meer loudend dan de vorige. Dat komt voor: een rode hortensia wordt :e_ v als men een roestige draadna- in de pot steekt. Dat een rode )r"oos na bemesting met kippemest naferd is weer een andere zaak. en g: Mijn goudvissen worden wit in Q vijvertje. Hoe komt dat? 'oord: Bekijkt u eerst de vinnen de vissen: zijn ze gaaf en niet tteetast, dan weet u in elk geval dat fréén schimmel is. Is het wel mei, dan groeien ze er wel door- en worden immuun. Gaan ze dan is het jammer. Zowel goud- n als voorns en brasems hebben leze tijd een soort witte uitslag, men paringsuitslag noemt. Eind ^fetus verdwijnt die weer (met I aan onze medewerker Henk van i, zowel voor dit als voor het |e antwoord). Een van de aanleidingen tot het gere-" zen conflict is de opvolging van de bedrijssocioloog prof. dr. H. J. van Zuthem, die verhuisd is naar de tech nische hogeschool Twente. Volgens prof. Goudzwaard is de regeling van de opvolging door de studentenfractie in de raad vertraagd. In een brief aan de studenten en personeel van de subfaculteit schrijft hij dat dit slechts een van de vele punten is waarop de studentenfractie een behoorlijk be stuur onmogelijk maakte. Prof. Goudzwaard wijt de moeilijikhe- PARIJS De voornaamste industrie landen zijn bereid een jaar lang af te zien van handelsbelemmeringen ter correctie van betalingsbalanstekorten die het gevolg zijn van de olieprijs- verhogingen. Dit staat in een commu nique dat is uitgegeven na afloop van de ministersconferentie van de OESO (Organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling) in Pa rijs. ;De 24 bij de organisatie aangesloten landen hebben volgens deelnemers aan het overleg ook toegezegd maatre gelen te zullen vermijden die de alge mene vraag in het OESO-gebied zou den kunnen doen toenemen. Ze zijn het erover eens geworden dat geza menlijk tegen de inflatie moet wor den opgetreden en dat een beleid dat er alleen maar op is gericht andere landen met de problemen op te zade len onaanvaardbaar is. Tot de maatregelen waarvan de lan den zich zeggen te zullen onthouden behoren invoerbeperkingen, kunstma tige exportstimulansen en belemme ringen van het vrije verkeer van kapitaal die remmend op de goederen handel werken. PARIJS Twee gangsters hebben donderdag in Parijs na een mislukte roofoverval op een juwelierszaak in koelen bloede op een menigte mensen geschoten en twee voorbijgangers ge dood. Een der slachtoffers was een jonge vrouw die juist een brief postte toen zij werd geraakt Het andere slachtoffer was een jongeman op een scooter. De gangsters hadden in de drukke wijk bij het station van St Lazare een Juwelier onder dreiging van hun wapens bevolen zijn kost baarste sieraden af te geven, maar zij werden gestoord en sloegen op de vlucht. Toen zij zagen dat zij door de politie werden achtervolgd, gingen zij in het wilde weg schieten. Een van de overvallers kon later worden gegrepen op het dak van een huis waarin hij was gevlucht De ander Is voortvluch tig. den vooral aan de machtspositie die de studenten innemen. In de subfacul teitsraad hebben zij negen van dé eenentwintig zetels. Het technisch-ad- ministratief personeel bezet één ze tel, het wetenschappelijk personeel (dat volgens de WUB minstens de helft van de zetels moet hebben) heeft elf vertegenwoordigers. De prak tijk wijst volgens prof. Goudzwaard uit dat de studenten steeds en bloc stemmen. Wanneer zij dan twee staf leden mee krijgen (wat geregeld ge beurt) maken zij in feite de dienst uit. Moeilijkheden In de afgelopen maanden hebben zich verschillende moeilijkheden voorge daan. Behalve de opvolging van prof. Van Zuthetn is ook de vaststelling van het bestuursreglement een slepen de zaak. Dat bestuursreglement is nog niet goedgekeurd. Op enkele pun ten is het in strijd met het nu geldende reglement van de Vrije Uni versiteit. Dat VU-reglement maakt bij voorbeeld onderscheid tussen weten schappelijke medewerkers in vaste en tijdelijke dienst. Een van de wensen van de studenten en een deel van de stafleden in de raad was handhaving van de eenheid van de wetenschappe lijke staf. Verder streven de studen ten naar een zo groot mogelijke verte genwoordiging in bijvoorbeeld benoe mingscommissies (twee van de vijf plaatsen) en de vakgroepen. Woensdagavond barstte de bom. Vol gens student-bestuurslid Jos de Mul der berust het conflict op een mis verstand. De studenten stemden na melijk wel in met aanpassing van het subfaculteitsreglement aan het VU- reglement. Ze wilden alleen een com missie instellen die zou nagaan welke speling er nog tussen die reglementen zat om op deze wijze zoveel mogelijk van de door hen gewenste punten mogelijk te maken. Prof. Goudzwaard sloot de vergadering echter toen een motie van zijn kant verworpen werd, waarin werd uitgesproken dat men zich strikt zou houden aan het VU- reglement. De studenten vonden dat al te strikt. Prof. Goudzwaard daag zullen de studenten zich beraden op tegenakties. De subfaculteit omvat de secties politicologie, westerse en niet westerse sociologie en culturele an tropologie, en telt ongeveer duizend studenten. Toespitsing Gisteren spitste het conflict zich ver der toe. De hoogleraren en lectoren (die voor hun stap fiat kregen van het college van bestuur) willen nu namelijk ook de getalsverhouding bin nen de subfaculteitsraad veranderen ten nadele van de studenten. De ver houding in de raad is nu: 11-1-9 (wetenschappelijke staf, technisch-ad- ministratief personeel, studenten). De studenten zouden willen: 11-1-10 (dat is het maximum wat binnen de wet mogelijk is). De hoogleraren en lecto ren van de subfaculteit willen nu: 11- 1-6. De studenten zouden dan niet meer dan eenderde van de zetels hebben. Jos de Mulder reageerde hierop ver baasd en verbolgen: 'Zo wordt elke democratisering teniet gedaan'. Van- 'Meer in overeenstemming met praktijk' Van een verslaggever UTRECHT Prins Bernhard heeft gisteren in een toespraak voor de vijftigjarige vereniging van artsen-automobilisten ge pleit voor wijziging van de maximum-snelheid op wegen met gescheiden rijbanen. Hij stelde voor deze maximum snelheid meer in overeenstemming te brengen met de praktijk 'en dan de praktijk zoals de zich van zijn verantwoordelijkheid bewuste auto mobilist die beleeft.' De Prins herinnerde eraan dat de energiecrisis voor het eerst geleid heeft tot een wat meer overwogen gebruik van de auto. Het verkeer is minder intensief, minder fre quent en minder snel geworden met als verheugend gevolg een duidelijke daling van het aantal verkeersslachtoffers. 'Autorijdend Nederland heeft inge zien', aldus de Prins, 'dat het best wat kalmr aan kan.' Hij zou het toejuichen als dergelijke gedragsre gels zich zouden uitbreiden over andere sectoren van de verkeers veiligheid bevorderende bepalin gen. De Prins vond het echter nodig dat de natuurlijke bereid heid van de Nederlander niet gef rustreerd wordt door een al te grote kloof tussen wat de automo bilist doet en datgene wat hij moet. In dat verband maakte de zou kunnen voorstellen waarmee Prins zijn opmerking over de iedereen het eens zou zijn. Het zou maximum-snelheid. een dag per maand zijn waarop de Over de 'zonderdag' zei de Prins Nederlanders er met elkaar voor dat hij zich een 'zonderdag' ('een zorgen dat er geen verkeersslach- wonderdag, noem ik het liever') toffrs komen. (ADVERTENTIE) Dat Meld dn, dat zij aan rechercheur De Boer van de luchthavenpoli tie (die overigens op de zitting niet als getuige was opgeroepen) de patroon houders afgaven en vrijwillig meegin gen. Wachtmeester J. Hazelhof van de rijkspolitie, die hen daarna samen met zijn collega H. Lunshof aan een eerste verhoor onderwierp, bevestigde, dat zij geen verzet hebben geboden en zelfs meewerkten. Minder positief was tweede vlieger Geoffrey Crawson, die na het gedwon gen vertrek van de gezagvoerder en de boordwerbtuigkuniidge de vlucht mot het pistool van Nuri op de borst verder moest uitvoeren. Hij noemde de overigens goed verlopen landing zelfs gevaarlijk, omdat hij door de dreiging niet alle procedures had kun nen uitvoeren, die voor een veilige landiing noodzakelijk zijn. Zo zou hem door Nuri onder meer geboden zijn de brandstof uit de staantstanks al voor de landing over te pompen naar de vüeugeltanks. Hij zei 'erg bang" te zijn geweest, maar gaf toe dat de kapers niet onvriendelijk waren geweest Toen mijn assistent Warren zei, dat zijn vrouw in verwachting was en dat hij graag zijn baby nog zou willen zien, had Nuri hem gezegd: 'Als je doet, wat wij zeggen zul je de baby gauw genoeg zien'. Bewezen Sympathie voor de kapers kon even min mr. Bredius opbrengen. Hij te het ten laste gelegde (kaping, brandstichting en verboden wapenbe zit) bewezen. De kaping zelf en de brandstichting (de schade aan het vliegtuig wordt op twee miljoen pond geschat) vond hij de ernstigste feiten. Hij meende, dat niet alleen de inter nationale rechtsorde was geschonden, maar ook de eer en de goede naam van de- Palestijnen. Hij sprak over het laffe en verwerpelijke van dit spelen met mensenlevens van on gewapende burgers'. 'Ik ben ervan overtuigd, dat geen weldenkend mens enig goed woord Een scherpschutter van de politie op het dak van het Haarlemse gerechtsgebouw. voor deze praktijken over kan hebben'. Maar omdat hij geloofde, dat de mogelijkheid niet kan worden uit gesloten, dat de daders tenslotte toch zuilen inzien, dat zij met dit soort acties tegen 'in plaats van voor hun idealen vechten én omdat hij hen zag als misleide pionnen van een misdadi ge macht ('als de organisatoren van de actie hier terecht zouden staan, zouden zij hier de zwaarste straf van 20 jaar krijgen') beperkte hij zich tot de eis van vijf jaar. De eis werd door de kapers met weinig emoties aangehoord en werd ondanks de mildheid ervan door de verdedigers mr. P. Heidinga en mr. H. J. F. Reeringh bestreden. Mr. Hei dinga vond, dat het belangrijkste ar gument van de officier (tonen dat Nederland ernst maakt met de nale ving van de internationale verdragen over bestraffing van kapers) dit pro ces het etiket van een politiek proces geeft. Beiden vonden, dat van deze eis geen algemeen preventief effect zal uitgaan, 'De kapers zullen er eerder als martelaars en helden door be schouwd worden'. Voorts wilden zij de Palestijnen meer als soldaten zien, die een militair bevel hadden opgevolgd dan als bur gers, wat mr. Bredius de uitspraak ontlokte: 'Als we ze als militairen zouden berechten, zouden we hen als krijgsgevangenen tot het einde van de oorlog moeten opsluiten.' Uitvoerig bleven de pleiters stil staan bij de achtergronden van het Pales tijns-Israëlisch conflict Zij kregen daarbij steun van prof. dr. J. Brug man, hoogleraar in de Arabische taai en cultuurgeschiedenis aan de Leidse universiteit en elf jaar lang attaché bij de Nederlandse ambassade in Cai ro. Hij vond het niet zo verwonderlijk, dat de Palestijnen zich hebben laten Van een onzer verslaggevers HAVELTE 'De subsidiemaatrege len van de laatste jaren hebben een tegendruk veroorzaakt, die de werksi tuatie en de mogelijkheden tot verde re ontwikkeling van het volkshoge school werk belemmerden', aldus het zojuist verschenen jaarverslag 1973 van de volkshogeschool Overcinge te Havelte. De overheid moet de nodige ruimte scheppen als men wil bereiken dat volkshogescholen een pioniersfunctie in het educatieve veld blijvend ver vullen en nieuwe taken opnemen en stimuleren. Alleen dan kan de volks hogeschool een beleid in kaart bren gen. Het jaarverslag hekelt vooral het wis selende subsidiebeleid van het rijk, waardoor een aantal prijsstijgingen optraden, die hier en daar zichtbare sporen onder het deelnemersaantal hebben achtergelaten. 'Willen wij de overheid en de volkshogescholen ernst blijven maken met vormings werk voor juist die groepen, die een soms al te eenzijdige technische oplei ding volgen, dan zal er op korte termijn een oplossing gevonden moe ten worden voor de kosten van deze vormingsprojecten ten dienste van ho ger en middelbaar beroepsonderwijs', aldus het jaarverslag. De vooruitzichten zijn inmiddels weer wat gunstiger geworden, omdat de minister begin dit jaar heeft besloten over 1973 weer het normale percenta ge aan subsidies aan de volkshoge scholen uit te keren. Ondanks erken telijkheid voor deze maatregel kon met deze geldstroom bij de beleids voering evenwel geen rekening wor den gehouden, waardoor een voorzich tig financieel-eccnomisch beleid ook voor de toekomst blijft geboden. HARDERWIJK Aan een muggen plaag die de Harderwijkse nieuwbouw wijk Stadsweiden teistert is volgens deskundigen niets te doen dan deuren en ramen gesloten te houden. Volgens de plantenziektekundige dienst is het de zuiderzeemug, van dezelfde soort als die welke in de jaren dertig voor een muggenplaag rond het IJsselmeer zorgde. lenen voor deze actie. De historische ontwikkelingen, die de Palestijnen so ciaal ontwricht hebben en hen alle zekerheden hebben ontnomen, maken hun optreden begrijpeijk. Eenmaal lid van de verzetsorganisatie (die hij als 'n radikale kenschetste) zouden zij zich nooit hebben kunnen terugtrek ken 'omdat de sancties dan zwaar zouden zijn geweest'. Uitspraak vol gende week donderdag, 6 juni. (ADVERTENTIE) Van onze redacteur wetenschappen DEN BLAAG Een wervingscampagne voor meer studenten bij de afdelingen chemische techniek van de technische hogescholen en universiteiten, is de Koninklijke Nederlandse chemische vereniging in het verkeerde keelgat geschoten. Heel Nederland fietst weer. Wat wil Je ook? Of Je 8 bent of 80, schooljongen of zakenman, huisvrouw of tienermeisje, opa of oma-fijner en A voordeliger dan fietsen Isernletveet! 'Het is op zijn minst twijfelachtig of men tegen de dit jaar aangekondigde studenten mag zeggen dat hun kans op passend werk bij afstuderen uitste kend is', schrijft KNCV-secretaris Den Os in het Chemisch Weekblad. Hoewel de arbeidsmarkt voor afgestu deerden van verscheidene richtingen somber is, heeft vooral de werkgei- genheid van chemici nogal de aan dacht gekregen, omdat de KNCV gere geld onderzoek naar de ontwikkelin gen uitvoert en aan oplossingen werkt Waarschijnlijk mede onder in vloed van deze publiciteit hebben zich tot nog toe maar vierhonderd mensen voor het nieuwe studiejaar aange meld, een aantal dat ver beneden de opleidingscapaciteit ligt De instellingen van wetenschappelijk onderwijs stuurden in verband daar mee een brief aan de schooldecanen bij het voorbereidend wetenschappe lijk onderwijs, waarin zij stelden dat het tijd werd om weer belangstelling te wekken voor de chemiestudie, om dat de arbeidsmarkt weer aantrekt Maar volgens de nieuwste KNCV-cijfers zullen er tussen nu en 1980 jaarlijks nog enkele honderden scheikundigen afstuderen voor wie geen werk is. Ook researchleiders van grote chemi sche industrieën reageren volgens het Chemisch Weekblad erg terughoudend op de wervende circulaire van de hogescholen en universiteiten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11