ült eoeo Minder sterfte van moeders en baby's bij de bevalling Kinderspelen van Pieter Breughel Politie Alkmaar heeft vreemde gast Nonstop programma op Pinkpop-festival Met vijf gestolen schilderijen bij grens aangehouden KNAC wil uniforme maximumsnelheid van 130 kilometer ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUW/KiWiAKTTET DINSDAG 28 MEI 1974 BEVlMENLAIND/RADIO EN TV WAASOM?,'jfci£T SCHOOT M6 guiSTe) W ^BWWSW. VAMSROOTS 1 SQDW IK DJ 3£ undid! 1 Zionistenbond klaagt over NOS Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Nederlandse Zi onistenbond heeft bij de heer E. A. Schtlttenhelm. voorzitter van de NOS, een klacht ingediend over de tv-jour- naaldienst Het bestuur van de bond protesteert tegen de weigering van het tv jour naai, op 15 mei beelden te tonen van de die dag in Amsterdam gehouden demonstratie tegen de gijzeling van Israëlische schoolkinderen in Ma'alot. 'Dif, aldus een brief van de bond, 'ondanks het feit, dat tientallen ande ren hierom telefonisch hadden ver zocht Ook de argumentatie, die deze weigering begeleidde, te weten 'eenzij dige berichtgeving', wijzen wij vol strekt van de hand', aldus de Zionis tenbond. In de brief aan de heer Schüttenhelm wordt de tv-journaaldienst ook verwe ten 'als onpartijdig nieuwsorgkan te kort te schieten door 'moordenaars van onschuldige Israëlische burgers als vrijheidsstrijders en als comman- do'« te omschrijven.' Fsyenoord direct voor de televisie Va. onzv radio- en tv-redactie HILVERSUM Morgenavond zal de NOS-televisie de wedstrijd tussen Feyenoord en Tottenham-Hotspur rechtstreeks uitzenden. De aanvang is om vijf voor half negen op Nederland I. Hoewel nog niet bekend is noeveel kaarten verkocht zijn voor het Feyen- oord-stadion, waar de strijd zich af speelt, verwachten de organisatoren dat er belangstelling genoeg zal zijn voor deze wedstrijd om de UEFA-cup Commentator is Koen Verhoeff. Ook de NOS-radio zal een rechtstreeks verslag verzorgen van de wedstrijd, van half negen tot kwart over tien op Hilversum 3. Commantatoren zijn Chris van Leeuwen en Theo Koomen. De avond zal zowel op televis'e als radio verder praktisch geheel gevuld worden met indrukken en prognoses van de raadsverkiezingen. Mary Perkins 'Pieter Breughels kinderspelen', naar het gelijknamige schilderij' heet de balletuitvoering die de NCRV vanavond uit zendt (Nederland 1 om zeven uur). Gedanst wordt door leerlingen van de school van Steffa Wine, die de dansen ontwierp. De begeleidende renaissance-muziek wordt op gecopieerde muziekinstrumenten uit die tijd uitgevoerd onder leiding van Jaap Visser. DAME SMIDJE VERHOLEN Spel zonder grenzen Van tLen^lersiagge^er begint in België HILVERSUM Vanavond is de eer ste aflevering in de serie 'Spel zonder grenzen' van dit jaar. Nederland, aat wil zeggen de NCRV, doet deze zomer voor de vijfde maal mee. Spelterrein ligt vanavond op de Belgische plaats Bouillon. De uitzending begint om rijf over negen op Nederland I. Voor Nederland speelt het team van Wierden mee. Tijdens de zeskampfina le eindigde deze ploeg op de laatste plaats met 1014 punten. De andere teams komen uit Bouillon (België), Cerveter (Italië), Lianz (Zwitserland), Briey (Frankrijk), South Port (Engeland) en Rosenheim (Duitsland). Over veertien dagen, op woensdag 12 juni, wordt de uitzending door de NCRV verzorgd en komt men bijeen in Zandvoort, waar een team uit deze gemeente meespeelt Van een verslaggever ALKMAAR De Alkmaarse politie heeft een raadselachtige gast. Het is een tienjarige jonger uit Zaire, die naar de naam Mné Adama luistert. De jongen werd vorige week vrijdag al in dc trein aangetroffen, maar het is tot heden toe niet duidelijk waar hij thuishoort. De iongen spreekt Frans. Hij zegt dat zijn moeder in Araster dam woont, maar hij weet niet waar. Ook de bewering dat hij in Amster dam op school gaat heeft de politie geen stap verder gebracht. De jongen zegt dat hij vrijdag met zijn oom vanuit Brussel naar Nederland is ge reisd. Hij moest in Amsterdam in de trein blijven zitten, omdat zijn oom even een boodschap ging doen. Maar die oom heeft niets meer van zicb laten horen. AMSTERDAM In de laatste tien jaar is de sterfte van moeder en kind kort voor of tijdens de geboorte of in de eerste week daarna, aanzienlijk verminderd. Dit is gedeeltelijk een gevolg van de ver beterde verloskundige zorg, maar het is zeer de vraag of dit de be langrijkste factor i« Dit zei dr. P. H. Treffers in de rede, waarmee hij gisteren zijn lectoraat in dc algemene verloskunde en de leer dr vrouwenziekten aan de universi teit van Amsterdam aanvaardd. Volgens dr. Treffers geven de regio nale verschillen in deze zogenaamde perinatale sterfte, voedsel aan het ver moeden dat in de hogere sociale lagen het risico van deze sterfte aanzienlijk lager is dan in de lagere sociale lagen. De van oudsher meer welvaren de streken Ln het westen van het land vertonen stelde hij, thans gunstiger sterftecijfers dan gebieden die tot voor kort zeer arm waren, zoals bij voorbeeld de veengebieden in Drente. •Waarschijnlijk is', aldus dr. Treffers, 'dat de welstand van het ouderlijk milieu van de vrouw en daarmee de voeding en de verzorging in haar vroege jeugd, een belangrijke invloed hebben op do perinatale sterfte'. Do maatschappelijke betekenis van en goede perinatale zorg ligt op twee gebieden, vindt dr. Treffers. Aangebo ren afwijkingen van het kind kunnen meer dan voorheen door vroegtijdige herkenning gedurende de zwanger- 'De Koperen Tuin' in zware bezetting HILVERSUM De AVRO is met de opnamen begonnen voor het hoorspel 'De koperen tuin' naar de roman van Simon Vestdijk. In oktober zal da eerste aflevering worden uitgezonden naar bewerking door Yvonne Keuls. Er komen tien afleveringen van vijf endertig minuten. Medewerking wordt verleend dooi Siem Vroom en Sacha Bulthuis, die onlangs werden onderscheiden met respectievelijk de Louis d'Or en de Theo d'Or. Verder spelen mee; Lies Franken, Annet Nieuwenhuysen, Al- lard van der Scheer, Helen Hedy, Johan ter Slaa, Donald de Marcas e.a.. Regisseur is Jacques Besangon. schap worden voorkomen, bestreden of beperkt en daarnaast kunnen beter dan vroeger aandoeningen van het cetrale zenuwstelsel worden bestre den, die ontstaan tijdens het geboorte proces en die soms in het latere leven voor een blijvende handicap zorgen een voorbeeld is ademnood van de baby tijdens de geboorte waardoor de hersenen als gevolg van zuurstofge brek kunnen worden beschadigd. GELEIEN Op het Pinkpop-festival, dat tweede pinksterdag in Sportpark Geleen plaatsvindt, zullen dit jaar nonstop van half twaalf 's morgens tot half acht 's avonds optreden de groe pen Fungus, Steelye Span, Cocney Re bel. Status Quo, Captain Beefhart en Rory Gallagher. De presentatie is in handen van Felix Meurders. Op het Sportpark verwachten de or ganisatoren. dat dit jaar voor de vijf de keer gehouden wordt, meer dan dertigduizend bezoekers. De nacht voor het festival biedt het Ijsstadion een slaapplaats voor vroege vogels, achter de hal is plaats voor een al ternatieve camping. Gesprek met twee Franse paters in 'Ander nieuws' HILVERSUM In het XCRV-pr- gramma 'Ander nieuws' wordt vana vond een gesprek uitgezonden met twee Spaanse priesters, pater Julio Moure en pater Alfonso Valvarde van de Burgos-orde. Onlangs waren zij op uitnodiging van Pax C-hristi in ons land. Pater Valvarde heeft de laatste twee jaar in Mozambique gevangen gezeten wegens kritiek op het Portugese rp- treden. 'Ander nieuws' begint om vijf voor half elf op Nederland I. Van een verslaggever AMSTERDAM Bij een controle in Hazeldonk aan de Nederlands-Belgi sche grens zijn twee inwoners van Den Haag aangehouden nadat in de kofferruimte van hun auto een vijftal FERDINAND oude en waardevolle schilderijen wa ren aangetroffen. De arrestanten zijn de 27-jarige G. L. H. en de 29-jarige G. D. V. De schilderijen zijn afkomstig van een inbraak in een huis aan de Aronskelkweg in Den Haag. Daar werd eind maart voor bijna een ton aan antiek en schilderijen gestolen. De eigenaar van de schilderijen heeft zijn bezit inmiddels herkend. Het tweetal is naar Turnhout ge bracht en in voorlopige hechtenis ge steld. De Haagse politie zegt dat de uitlevering van de beide mannen zal worden gevraagd om het onderzoek in Nederland te kunnen voortzetten. Bij hun aanhouding zeiden de beide man nen dat ze de wagen van een vriend hadden geleend en dat ze niets afwis ten van het feit dat er schilderijen in de kofferruimte lagen. 32. 'Ik ga op ondrzoek uit', besloot smidje Verholen na enig nadenken. 'Ik zit nu toch eenmaal in dit kasteel en dan kan ik net zo goed even gaan kijken wat er in die hoektoren aan het handje is'. Volkomen zeker van zijn zaak greep hij de betreffende sleutel van de plank en vervolgens sloop hij zachtjes de opbergnis uit, die afgesloten was met een zwaar gordijn. Hij kwam terecht in een lange, weelderige g ang, die naar rechts toegang verschafte tot de hall van het kasteel. De bleke maan wierp zijn schijnsel door de geweldige ra men naar binnen en duidelijk kon de smid de grote toegangspoort zien. 'Mooi zozei hij. Daar is de hoofd poort. Dan hoef ik dus alleen maar naar links af te gaan voor de linker hoektoren'. Op zijn tenen wandelde de smid naar de plaats toe, waar hij de linkerhoektoren vermoedde en ja wel. daar ergens zat een deur, die er zó uitzag, dat hij eindelijk alleen maar de deur van een linkerhoekto ren kon zijn. De smid voelde aan de klink. De deur was niet gesloten. Binnen stond hij even voor een raad sel, want er waren twee trappen te zien: een wenteltrap, die naar boven leidde, en een gewone trap, die steil naar beneden afdaalde. 'Hmi laat ik maar eens beginnen metsr den te kijken', mompelde smidj v holen. 'De cellen voor gevai zitten in die oude kastelen ne' onder de grond. Waarcm zou dj hier anders zijn?' Bijgelicht do< zaklantaarn liep de smid de tr een treedje of tien ongeveer. stond hij in een korte gang, d het einde werd afgesloten doo stevige deur. 'Ik ben een boon, de gezochte deur niet is', mon de smid. Hij stak de meegei r.®' sleutel in het slot en enigszins send zwaaide de deur open. oc Rac o vandaag Van een verslaggever DEN HAAG In een brief aan de minister van verkeer en waterstaat heeft de Koninklijke Nederlandse Au tomobielclub (KNAC) aangedrongen, op de komende vergadering van Euro pese ministers van transport, te plei ten voor het instellen van een unifor me maximumsnelheid op alle auto snelwegen in West-Europa. De KNAC wil een maximumsnelheid van 130 kilometer, wat volgens deze organisatie gezien de intensiteit van het internationale autoverkeer, de verkeersveiligheid alleen maar ten goede kan komen. Bij een maximum snelheid van 130 kilometer zullen er, aldus de KNAC, minder overtredin gen plaatsvinden dan bij een maxi mum van honderd kilometer, zoals nu in Nederland geldt. In haar brief vraagt dc KNAC de minister ook de verlichting langs de rijkswegen, die als gevolg van de energiecrisis nog steeds geheel of ten dele buiten werking is gesteld, weer op volle kracht te laten branden. HILVERSUM I AVRO: 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 <S> Dag met een gaatje. (8.00 Nws; 8.li Radiojournaal.! 8.50 Morgenwijd. 9,00 (S) Romant. conc.: klass. muz. (9.35 Waterst.) 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws: 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (Si Rondom Twaalf: uur allerlei voor iedereen, met Groenteman. Kwispel-quiz en Paris vous parle en 11.55 Beursber. 12.30 Overheidsvoorl Uitz. v.d. landb. 12.40 (S) Kinderkoor v d. Bulgaarse omroep. 13 00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Hedend. kameruz. EO: 14 00 Woord der Waarheid. 14.15 <S) Over en weer. 15.15 (S) Licht en Uitzicht. 16.00 Nws. 16 03 Klankbord. 16.10 <S> V.d. kleuters. 16 30 (S> V.d. jeugd. AVRO: 17.00 (S) Mobiel 17.55 Med. AVRO; 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Mens en Politicus cI18.40 Toul a tot. 19 05 (S) Y'all come: Country en Western- progr. 19 39 (S) Vanavond: mui., vrolijkli. en verstrooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojour naal. 22.50 (Si Licht ensemble met zangsolis- le. 23 05 (S) Er floot een vogel in de wei. 23.53-24.00 Nws. HILVERSUM 1! KRO 7.00 Nws 7.02 Lovende Woord. 7.07 (Si Badlnerle: klass. muz. (7.30 Nws; 7.41- 7.50 Echo.) 8.24 Overweg 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 Wereld om ons heen: inf. rubr. 10.20 (S) Aubade: klass. muz. (10.30 Nws.) 11.00 Gebakjes en een beter leven, verh. van wel en wee. 11.30 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. met 12.22 Wij v.h, land; 12.26 Med.; 12 30 Nws; 12.41 Echo: 13.00 Raden maar... 14.00 Schoolradio. 14 30 (S) Inter lokaal op dinsdag, met 15.30 Nws. 17 00 Overheidsvoorl Nws uit de Ned. Ant. 17.10 V.d. kleuters. 17 30 Nws. 17 32 Echo. KRO: 18.00 (S) KRO-muz. uit eigen prod. 18.19 Uitz. v.d. C.P.N. 18 30 Nws. IS.4 lEcho. 1850 (S) Lichte muz 19.00 tS» Jubileum- conc Kon. Oude Harm van Eijsden 19.30 (S) Zin in muz. amateurs geven de toen aan. NOS: 19 50 Den Haag vandaag KRO: 20.CO Nws. 20.05 Overweg. 20.15 (S) Omroe- fiork. en soliste: mod. muz. 21.15 Wij en liet even. 21.55 (S> Sopraan en piano: mod. liederen. 22.25 (S) P.anorecital: mod. muz. 22.35 (S) Mod. planokwintet. 22.55 (S) Klari net en plano: mod. muz. 23.00 (S) How] - rebelleltrlst. progr. 23.55-21 00 Nws. drie. 11.03 Tom Blom in uw radio. 12 visite. 14.03 Eddy Becker. 15.03 i 16.03 (S) Mix. g]jj2 NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter - Popreconst er l (S* Nashville 21.02 (S) Jazz en Bluet. (S) (Plnprtnnder 22 55 Med 23 02 (S) ten op middernacht. 0.02 (S) In de uren. 2.02 (S) Kees van Maasdanme Willem van Beusekom. 4.02 Alfred L 5.02-7,00 Hans Hamburger cn Wim daal. BELGIE 324 M NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12 OS sno muz. 112.50 Buitenl. persoverz. 13.0 >tUC akt weerber. en toneelagenda.) 1-3.55id< ber 14 00 Nws. 14.03 Lichte muz. Nws.) 16.00 Nws en beursber, 16.1' klass. muz. 17.00 Nws en med. 17.1 oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal. IS. 0 Nws. 18 05 V.d. sold. 18.30 V^ stips 18.45 Sport. 18.55 Taalwenket Lichte ork.muz 19 00 Nws en akt SbU intermezzo. 19.35 Vakb.kron. 19.45 muz. zu.ou uente zang. <zu.30 nws Hoorspel. 22.05 Licht progr. 23.0 Nw Lichte muz 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND 1 NOS NOT 11.35 12.00 Schooltelevisie NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Pieter Breughel's Kinderspelen 19 30 Tweekamp NOS In elk vakje een letter plaatsen, die tesamen woorden vormen. Tot en met de zesde rij bestaat elk woord uit dezelfde letters als het voorafgaande woord plus letter. Na de zesde rij bestaat elk woord uit dezelfde letters, als het voorafgaand, minus een letter. I. bouwland, 2. zaak, 3. hemellichaam, 4. uitslag op metalen, 5. zwaar dragen, 6. hinderlijk, 7. uit of betreffende Drente, 8. bontsoort, 0. vogelverblijf, 10. buitendijks land. 11. voegwoord. OPLOSSING Horizontaal: 1. paria, 5. snaak, 10. ader. 12. oase, 13. ad, 14. anker, 17. e.k., 18. ras, 20. een, 21. are, 22. el, 24. Mn.. 25. tras, 26. node. 28. ik, 30. Ee. 32. Epc. 34 eva. 36 rem., 38. ir., 39 arena. 41. me. 42. Neer. 44. rail, 46. tiran. 47. smart. Verticaal: 1. paard. 1 Adda, 3. re. 4. Ira. 6. nor. 7. Aa. 8. Aser. 9. keker. II. oker. 15. Ne. 16. en, 19. serie, 21. ander. 23. lak. 24. moe. 27. teint, 29. ever. 31. emelt, 33. prei, 34. er. 35. An. 37. emir, 39. ara, 40. arm, 43. er, 45. Aa. 103 'Hoessein good! Hoessein goed!' schreeuwen ze en bij elk 'good' steken ze hun vuisten in de lucht. Ik doe hetzelfde. 'Hoessein good! Hoessein good!' roepen we gezamenlijk. 'De Palestijnen bad! De Palestijnen bad!' zeggen ze dan en vervolgens: 'We shall kill the Palestines!' Ik krijg een verse tomaat van een der soldaten. Ik verslind hem met dierlij ke gulzigheid. Ik krijg nog een twee de en daarna nog een derde. 'Ik ben Zwitser', probeer ik weer uit te leggen. 'Ik ben gevangen genomen door de Palestijnen.' Maar men begrijpt niets. Ik laat mijn identiteitsplaatje weer zien. Men schudt slecsts het hoofd. Dan haal ik een stuk papier uit mijn zak en probeer het met tekenen. Ik teken een vliegtuig met het Zwitserse kruis en schrijf er 'Bern' en 'Zwitserland' bij. De man schudt het hoofd. Dan teken ik het Rode Kruis. Maar ook dat wordt niet begrepen. Ik probeer nu van alles, maar men blijft me aanstaren met niet begrijpende blik ken. Ik probeer het uit te leggen in het Duits, in het Frans, in het En gels, in het Italiaans, in het Spaans en Ln het Russisch. Zonder het minste resultaat. En tenslotte probeer ik het met geba rentaal. Ik zeg: 'SuLsra!' beschrijf met mijn vinger een grote boog en brom daarbij als een vliegtuig. Dan zeg ik: 'Mafraq' en 'Palestine' en 'Boemm!' Plotseling verheldert het gezicht van de soldaat. Hij klopt me vriendschap pelijk op de schouder en grijnst. 'Hoessein good and Palestines bad!' zegt hij en verwacht van mij, dat ik hem navolg Spoedig daarop krijg ik weer een hele zak vol verse, sappige tomaten. Ze brengen me ook fris water. Het water smaakt heerlijk en de to maten ziin gewassen. Het verschil met het water en de voeding van de guerrilla's is opvallend. Hier is alles anders. De soldaten dragen keurige HMm uniformen. Ze hebben allemaal een helm met een daarover gespannen kamouflagenet Dit is een echt leger. Ieder weet wat zijn taak is. Nu zijn de gevangenen hun taak. Er wordt ergens geschoten, ergens In de woes tijn, achter de zandheuvels. Ze laten me alleen in de schaduw van een reusachtige tank. Achter een zachtglooiende heuvelrug trekt de stoet gevangenen zich samen in een woestijnpan, die ik van mijn plaats uit niet kan overzien. Er ko men nu slechts kleine groepjes vanuit de stad, merendeels vrouwen en kin deren. Een vrouw in een lang zwart gewaad staat bang voor me op een zandheuvel. Zij wordt door soldaten verder gedreven. Vertwijfeld stelt ze zich te weer. Twee kinderen in de leeftijd van tien tot twaalf jaar vol gen haar. Er Ls geen erbarmen. "Voor uit! Doorlopen!' 'De Palestijnen zijn slecht, we zullen ze doden!' hebben de soldaten geroe pen. Maar wat kunnen die hulpeloze we zens eraan doen. dat ze in een vluch telingenkamp geboren zijn? Er komen nog meer kinderen aansloffen. Ik zie hun grote, angs^ge og*n. zoeken ze hun vader of hun moeder. Kon ik hen maar helpen! Ik ben machteloos. Ik ben eerst zelf met de gevangenen meegelcpen en heb me met de grootste moeite tot nu toe, kunnen redden. Moet ik opspringen en me het lot van die ouderloze schepseltjes aantrekken? De soldaten zouden het verhinderen. Ik ben nog steeds niet vrij. Zij zouden het niet begrijpen als ik om genade smeekte. Ik ben gedoemd toeschouwer te zijn. Vanuit de stad rollen twee Centurion- tanks over de zandheuvel omlaag. Zij gaan regelrecht naar de woestijnpan, waar de gevangenen nu moeten zijn, Ik kijk nu nog slechts naar de ge schutstorens en de lange lopen, zie hoe ze draaien en op en neer gaan. Maar daar zijn de gevangenen toch! Ik hoor geen geschreeuw. De woestijn zwijgt. De middagzon brandt genade- lors. Is daar een misdaad begaan? Ik weet het niet Ik hoor slechts het knetteren van enkele machinegewe ren. 'De Palestijnen zijn slecht, we zullen ze doden!' hebben dc soldaten gezegd. Ik zit in de schaduw van een Jordaan se tank en eet verse tomaten. Verweg ji 6e woestijn, daar waar het gele zand zich met het blauw van de hemel verenigt, meen ik barakken of hutten te onderscheiden. Als een dwaallicht schommelen de silhouetten in de verzengende lucht. Er lopen nu twee groepen mensen heen. Ze dragen witte kleren. Voor aan wappert een witte doek aan een stok. De Jordaanse soldaten zijn weer te ruggekomen. Een jongeman brengt me naar zijn verkenningswagen en zegt me te wachten. 'We komen zo weer terug. Heeft u dorst?' De sol daat. die heel goed Engels spreekt geeft me een beker water. Het ruikt naar benzine of traangas. 'Wees maar gerust Het water is zuiver. Er zit alleen een middel tegen cholera in.' Ik zit weer alleen voorin de gepant serde Jordaanse verkenningswagen, mijn benen geklemd tussen munitie- kisten, waarop 'US-ARMY' staat. Ach ter me staat een machinegeweer, waarin een gordel patronen zit De mensen vertrouwen me blijkbaar. Achter de zandheuvel wordt weer he vig geschoten. De oorlog is blijkbaar nog steeds niet afgelopen. De laatste guerrillagroepen bieden nog verzet. Wat hebben ze eraan? De strijd is beslist. Koning Hoessein heeft gewon nen. Ik heb zeker een uur in de auto gezeten, als plotseling donkere solda tengezichten door de portierraampjes kijken. 'Shalom Aloichum!' roep ik hun toe. De mannen bekijken me wantrouwend en beginnen heftig met elkaar te discussiëren. Wat doet die vreemde burger in hun wagen? 'Suisra!' probeer ik uit te leggen en laat hun mijn identiteitsplaatje zien. 'King Hoessein good!' zeg ik en steek mijn vuist in de lucht. Over de getaande gezichten glijdt een brede grijns. Ik ben een vriend en geen Palestijn. We praten allemaal door elkaar, de soldaten in het Ara bisch en ik in het Engels. Wat geeft het dat we elkaar niet verstaan. We zijn vrienden! 20.00 Journaal NCRV .20.21 Landelijke ruiter sport 21.05 Eurovisie: Spel zond'dr grenzen 22.25 Ander Nieuws NOS 22.50 Den Haag vandaag 23.05 Journaal TELEAC 23.10 Huistartsen - les 3 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Verschoppeling 19.30 Guyana-Waterland NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Onedin Lijn 21.10 Wie wat waar 21.40 Achter het Nieuws NOS 22.30 Journaal TELEAC 22.35 Flexibele school - herh. les 0 DUITSLAND 1 DINSDAG 28 MEI VOOR 18 UUR 10 00 Journaal. X .05 Akt. en muz. 10.25 Land der Pharaonen. 12 05 Akt. rep. 12.aO Persoverz. 13.00-1320 Journaal. 16.15 Jour naal. 16.2 0 Manchmal wird's mlr zuviel. 17.05 Kinderprogr. 17.35 Klnderprogr. 17.55- lS.o Journaal DUITSLAND I (Geg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.0 Rep. 18.30 Aki. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-magazlne. 19 26 Motiv Llebe 19.59 l'rogr.overz. WDR: 8.20-9.25, 10.30-11.30 en 11.45-12.15 TV-kursusscn. (9.30-10,00 Sesam strasse.) 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Elefantenboy. 18.40 Akt. 19.20 Motlv Llebe. i 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Was bin lch? 21.00 Martha. 22.55 Journaal met komm. en weeroverz. o DUITSLAND II 16.30 Progr. voor oudere kijkers. 17.00 Journaal. 17.10 Nachste bltte Aansl.: Main- zelmannchen 17.40 Muz.progr. 18.25 Follyfoot-Farm, 19.00 Journaal. 19.30 Winnetou. 21.00 Journaal. 21.15 25 Jaar grondwet. 22.00 Filmrubr. 22.45 Journaal. o DUITSLAND III NDR DINSDAG 28 MEI VOOR 18 UUR 8.05 t.een.70 en 16.30-17.30 Schooltelevi sie. DUITSLAND III NDR 18.00 Sesamstrasse. 18.15 Inl. progr. 19.30 Relsewege zur Kunst. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Landsdagverk. in Niedersach- sen. 21 00-21.45 Pollt. akt. DUITSLAND III WDI 8.20 t.e.m. 1145 Schooltelevisie. (9 30 Se samstrasse.) 16.00 Sesame Street. 17.00 en 17.15 Schooltelevisie. 17.30 TV-kursus. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Taalkursus. 18 50 TV-kursus. 19.00 Zandmann 19.05 Voor Griekse gastarb. 19.15 Weekalraanak. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Dok. progr. 21.00 Film. 21.45 Journaal. 22.05-22.35 Conc. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Fabelijeskr. 18.05 Grote koraalrif. 18.30 Tienerklanken. 19 10 Natuurdok. 19.35 Kortweg. 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.15 Aan het eind v.d. wereld. 21.05 Spel If grenzen. 22.20 Festival van Vlaander* g Amadeus Kwartet. 22.50-23.15 Journaa":." BELGIE FRANS lur 14.00. 14 30. 15.00 en 15.30 Scho 18.10 Kleuterprogr. 18.30 Uitz. voor kijkers. 19.00 Waalse akt. 19.15 L' fleurs. 19.45 Journaal. 20.12 Wcerbc Dok. 20.40 TV-portret. 22.20 Progi wetensch. lektuur. 22.45 Journaal. Steenkamp in 'Spreek HILVERSUM Prof. dr. P. kamp, voorzitter van het CDA daag gast in het KRO radioprog^i 'Spreekuur', onderdeel van he gramma 'Interlokaal'. Dit is in verband met de gei raadsverkiezingen. Tijdens de ding is er gelegenheid telefonilM, reageren. 'Spreekuur' begint oi;r uur op Hilversum 2. iet sla h Luilakbollen 200 gram bloem 12 gram gist 50 gram gesmoltca bolct 1 dl. melk zout 75 gram krenten 25 gram rozijnen 1 theelepel kancel Knip uit en bewaar tot aans 3j zaterdag wanneer het weer 'Lui e^- Maak van de bloem, de met j melk aangemaakte gist, de bo het zou een gistdeeg. Laat di kwartier rijzen. Was de krentf rozijnen. Werk deze met de door het deeg en vorm er tienj" tjes van. Leg ze op een be bakblik en druk ze een beetjt Maar er met een schaar langs d^h vier inkepingen in. Laat ze minuten narijzen, bestrijk ze list en bak ze in een he'e oven in v minuten gaar en brum. Geef t met stroop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6