1 Delft: meer openheid bij besluitvorming Steinbach heeft 'Pijnacker-Platz' Niet zo n spannend zaakje....? I tbcAitttvtcteii^eï/ Olie mag wel beneden prijs verkocht worden V erkiezingsinstuif in Randgemeenten 'Bijstand' zit op stoel van de kerk Geen miljoen in Voorburg DWF houdt weer avondvierdaagse Weekoverzicht van de CCWS vrije universiteit amsterdam a. medewerk(st)er b. jonge personeels functionaris (m/v) c. medewerk(st)er 'raOUW/ KAVVKTCT DINSDAG 28 MEI 1971 DELFT In een rapport, dat uitgebracht is door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, is één van de belangrijkste adviezen, om te komen tot een 'geïntegreerde voorbereiding' van besluiten. _5É Tot op heden is de gang van zaken als volgt: B. en W. nemen een princi pebesluit, daarna komt het in de desbetreffende commissie en eventue le andere organen, die gehoord wor den, na vragen van de commissie kan het dan als voorstel in de raad ge bracht worden. Het advies van het rapport luidt: Iedereen, burger, actiegroep, raadslid, wethouder kan komen met een voor stel. Het komt er ook op neer dat de commissies zelf met voorstellen kun nen komen. Door deze gang van zaken zal de commissie meer op de voor grond treden, dan tot op heden het geval was, maar zal dan ook meer werk krijgen. Het zal met het oog op dit punt, nuttig zijn het aantal huidi ge commissies (13) terug te brengen tot bijvoorbeeld vijf. Het rapport geef ook aanwijzingen voor een eventueel te veranderen verdeling van de wet houdersportefeuilles en de bezetting van full-time en part-time wethou ders. Zo zijn er ideëen voor een vrij centrale wethouder voor financiën en een wethouder voor economische za ken, die gaat over werkgelegenheid, industrie, toerisme en middenstand. Het rapport doet ook aanbeveling, coördinatoren aan te stellen, die over leg zullen gaan voeren met de ver- van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG Het wereldconcern van Castrol Oil, zal althans vol gens de uitspraak van de vice-presi dent van de Haagse rechtbank lijdzaam moeten toezien dat een Haags bedrijf in auto-onderdelen aan de Prinsegracht, de olie verkoopt te gen 3,25 per literblik, terwijl de grote organisatie die op 5,35 heeft gesteld. Middels een kort geding eiste Castrol-Nederland, dat genoemd be drijf de gestelde prijs zal handhaven De vice-president heeft ru deze vorde ring afgewezen, zodat de 3,25 ge handhaafd mag blijven. En hetgeen misschien nog erger is, het bedrijf weet via een geheim adres de Castrol- Oil tegen de lage prijs te verkrijgen. Het kort geding was reeds eerder aan de orde gesteld, doch werd aangehou den teneinde deskundig te laten on derzoeken, of de olie van het betrok ken bedrijf is bereid volgens het beschermde Amerikaanse octrooi-re cept De rapporten spFaken elkaar op dat punt tegen. In diens vonnis constateerde de vice- president van de rechtbank, dat het bewijs voor de inbreuk op het oc trooirecht niet is geleverd. Uit analy ses van o.a. het TNO kan worden afgeleid, dat zelfs de Castrol die in Europa wordt verkocht niet meer vol gens het Amerikaanse recept waarop octrooi verleend is, wordt samenge steld. Er is dus geen sprake van octrooi- rechtinbreuk en de vordering van Cas trol werd afgewezen. Traditiegetrouw wordt morgenavond verkiezingsavond in de hal van het Rijswijkse stadhuis een verkie- zlngsinstuif gehouden. Vanaf 19 uur kan iedereen binnenlopen om kennis te nemen van de uitslagen van Rijs wijk en om via de televisie de lande lijke resultaten alsmede de voetbal wedstrijd Feyenoord-Tottenham Hot spurs gade te slaan. Ook in Voorburg kan men op deze manier de sportieve en verkiezings strijden volgen. Dat gebeurt in de raadzaal van het raadhuis aan de Herenstraat. IBM helpt de gemeente Zoetermeer een handje bij het snel verwerken van de verkiezingsuitslagen. Zodra de uitslagen van een stembureau binnen zijn, worden ze via een projector op een scherm van 2x3 meter geprojec teerd. Het verkiezingscentrum, dat om 19 uur open gaat, is gevestigd in de gemeenteraadszaal van het raadhuis. Ook hier kan de voetballiefhebber aan zijn trekken komen. schillende afdelingen, zodat er meer horizontaal contact zal zijn. Het gebeurt namelijk vaak dat in een projekt bijvoorbeeld sportzaken, stads ontwikkeling en openbare werken zijn betrokken, (zoals nu het geval is met de plannen rond het zwembad in de Kerkpolder). Hiertoe zullen ook projektgroepen kunnen bijdragen. De ze herstructureringen zijn op het ogenblik in heel het land in de be langstelling. Leiden bijvoorbeeld heeft de regeling om te komen tot een géinitegreerde besluitvorming in principe al goedgekeurd. LISSE Vrijdagavond werd in de vergaderzaal van de Geref. Gemeente aan de Crocusstraat op een vergade ring van de SGP de gemeentepolitiek gesproken waarvoor als spreker was uitgenodigd burgemeester G. van den Berg van St. Philip si and. Hij sprak over 'Gemeenteraad en onze verant woordelijkheid', en begon met te wij zen op de ontevredenheid die er is ondanks werkgelegenheid, aiUe moge lijke onderwijsinrichtingen en wel vaart, waarbij welzijn evenwel achter blijft Hij noemde het ongehoord wat we vandaag de dag te horen krijgen waarbij ale tradities omver worden geworpen Wij hebben en trachten ook te streven en te werken vanuit een vastgesteld uitgangspunt. De heer Van den Berg noemde het voor een kleine fractie in de gemeenteraad een moeilijke zaak om het beleid te bein- vloeden. Vele cultuuruitingen moeten wij afwijzen omdat er op velerlei terrein een verdwazing te constateren is. Het blijkt ook in onze tijd nog nodig de wacht te betrekken bij het christelijk onderwijs. Spreker weer de Algemene Bijstands Wet aan de hand, omdat de bijstand is gaan zitten op de stoel van de Kerk. Immers, de kerk heeft te zor gen voor de behoef tigeoi. De flatbouw noemde hij een gevaar voor een vereenzelviging met de we reld, omdat men noodwendig een flat ontvlucht en gemeenschap zoekt met anderen met alle gevolgen van dien. En juist moet men in eigen huis de gemeenschapsgedachte beleven. Na de pauze gaven de heren P. G. Sergers en H-Nieuwenhuis hun visie op verschalende facetten van het ge meentelijke beleid. VOORBURG De raadsleden P. C. Jansen (Onafh.) en P. J. Waarden burg hebben van B. en W. te horen gekregen dat er, zoals zij in de betref fende begrotingswijziging hadden kunnen lezen, in het geheel geen sprake is van een binnen de begroting ontstaan voordeel van 1 miljoen gul den. P. C. Jansen had schriftelijk gevraagd het miljoen te bestemmen voor invoe ring van een bejaardenpaspoort. De heer Waardenburg wilde er o.a. een drukknop-verkeerslichten-installatie op de St. Martinuslaan mee kopen. B. en W. hebben geantwoord dat het bedrag het verschil is tussen een globale schatting en het noodzakelijk gebleken bedrag van door het gasbe drijf in Essesteijn te verrichten inves teringen. Er is zelfs nooit een krediet voor gevoteerd, aldus het college, en er komt dus ook niets binnen. Wat het bejaardenpaspoort betreft zeggen B. en W. dat de regering het waarschijnlijk in het najaar zal invoeren. In de Haagse agglomeratie is afgesproken te wachten op een landelijk paspoort. De heer Waardenburg kreeg ten ant woord dat de halten van de NZH voor bejaarden beter bereikbaar zullen worden gemaakt. Hiermee wordt de bejaarden de oversteek naar de halten van de naar Essesteijn door te trek ken wegen bespaard. In de commissie van verkeer en ver voer zullen verkeersmaatregelen wor den besproken op de St. Martinuslaan, de Mgr. van Steelaan en de Prins Bernhardlaan. Verslechtering van de verkeerssituatie op de St Martinus laan wordt door het college niet ver wacht Winkelhof gaat deze week open LEIDERDORP In dit gebouw dat een oppervlakte heeft van 750 vierkante meter en waaromheen een parkeer plaats is gemaakt voor 60 auto's krijgt de nieuwe wijk van Leiderdorp aan de overkant van de Engelendaal deze week zijn eerste eigen winkels. Het is een houten gebouw, waarin vijf zaken, elk met een eigen ingang zijn onder gebracht Een snackbar van K. Brittijn, een groentenzaak van P. Rijnsburger, een banket- en broodzaak van J. L. Englebert een drogisterij van L. Vrijenhoek cn een supermarkt (A. en O.) van W. Van. Er is ook plaats ingeruimd voor een PTT-kantoortje. Donderdagmorgen om kwart voor 10 zal wethouder Drenth het gebouw officieel openen. PIJNACKER Een groep van 54 inwoners van Pijnacker, waaron der het college van B. en W. en enige raadsleden heeft een bezoek gebracht aan de Duitse zusterstad Steinbach in de Taunus. Na de kennismaking werd een plein, dat als centraal punt van Steinbach geldt omgedoopt in 'Pijnacker Platz' in aanwezigheid van 500 belangstel lenden. De boerenkapel van de mu ziekvereniging 'Excelsior' zorgde daar bij voor de muzikale omlijsting. In een bijeenkomst wees burgemeester W. Herbst van Steinbach er op dat het partnerschap reeds talrijke contac ten tussen de raadsleden, maér ook tussen de burgers van beide plaatsen heeft gelegd. Het gaat er nu om, zei de-burgemees ter, dat deze uitwisseling tot verder leven wordt gebracht. De jeugd, vere nigingen e.d. moeten elkaar nu trach- Veelomvattende agenda van Kamer van Koophandel DORDRECHT De Kamer van Koophandel houdt dinsdag 4 juni om 4 uur in het gebouw aan de Groen markt een openbare ledenvergadering. De heren A. v.d. Steen en J. Kraaye- veld van Hemert zullen op deze leden vergadering als leden worden geïnstal leerd. Het bestuur stelt voor ter voor ziening in de bestuurs vakatures, ont staan door het aftreden van de heren Sassen en Berentzen, te benoemen de heren J. Kraayeveld van Hemert en B. Los. Aan de orde komen: een wijziging van het retributiereglement, de rekening en verantwoording over 1973, vooroverleg over bestemming splannen, de vereniging van Kamers van Koophandel in Nederland en de samenwerkende Kamers van Zuid-Hol land, de contacten met provinciale en locale overheden en de werkzaamhe den van sevties en commissies. De heer J. C. H. Ledeboer, voorzitter van de commissie milieuhygiëne, zal een uiteenzetting geven over de taak en de werkzaamheden van deze commis sie. De wijziging van het xetributie- reglemeirt houdt in dat voor een han delsnaam-onderzoek, dat tot dusver kosteloos werd verricht, voortaan 50 in rekening wordt gebracht, verhoogd met 75 indien het onderzoek per telex wordt gevraagd. Dit is nodig omdat het aantal onderzoeken in de loop van de tijd aanmerkelijk is geste gen. ten te vinden. Burgemeester Hempe- nius van Pijnacker stelde in zijn ant woord voor om met Steinbach samen een gemeente in de Derde Wereld te adopteren en daar dan gezamenlijk bij de ontwikkeling daarvan de helpende hand te bieden. Dit plan vond bij de toehoordei's groot gehoor. Aansluitend werd het vriendschapsverdrag tussen beide gemeenten ondertekend, waarna de Europa-hymne ten gehoren werd gebracht. De mannenzangvereniging 'Frohsinn' en de Pijnackerse Boerenkapel ver zorgden de feestavond. De dag daarna werd een openluchtkerkdienst gehou den waain ds. Muller voorging. Voorts werd een Waldfest gehouden met een Bosloop waaraan ook de Pijnackerse sportlieden deelnamen. Burgemeester Herbst reikte de prijzen uit. Eerste bij 2.000 meter heren (16-18 jaar) werd D. M. van Lith, in de zelfde categorie leeftijd 19-21 jaar behaalde A. Lucas de derde prijs. Mej. M. v. d. Meer was eerste bij 1.000 meter da mes 16-18 jaar en F. Kerkhof won 5.000 meter heren senioren. Begin september a.s. zullen de Steinbachers naar Pijnacker komen om deel te nemen aan verschillende sportevene menten. DORDRECHT De Dordtse Wandel federatie houdt van dinsdag 18 tot en met vrijdag 21 juni de jaarlijkse avondvierdaagse. Deelname staat open voor ieder die ouder is dan 14 jaar. De afstanden waarvoor men kan in schrijven zijn vijf, tien en vijftien km. De start is elke avond om 7 uur bij het sportpark aan de Reeweg Oost. Iedere deelnemer krijgt een herinne- ringskruis. Er kan worden meegelo pen in groeps- korps- en schoolver band of individueel. Voor 60- en 65- plussers is speciaal de afstand van vijf km ingelast. Inschrijving is mogelijk bij de heren T. van Rees, Dubbeldreef 33, J. van Vuren, Anne van Saksen straat 12, en T. van Heteren, Jacob Marisstraat 189. LEIDEN Op initiatief van het po litiek café Het Praethuijs en de PvdA zal de verkiezingsstrijd voor de ge meenteraad een sportieve afsluiting krijgen. Dinsdag 28 mei wordt in het kader van de aktiviteiten van het politiek café een voetbalwedstrijd ge houden. Om 19.00 uur treedt het Praethuijs-team o.l.v. Jan Scharloo aan tegen het PvdA-elftal o.J.v. lijs taanvoerder Hams van Dam op het V.W.S.-terrein aan de Kanaalweig. Om 18.00 uur verzamelen deelnemers en supporters zich dn het Praethuijs, Vrouwemfceriktooorstraat 9, waarvan daan men .gezamenlijk naar het V.W.S.-errein zal gaan. DORDRECHT 'Maak u zich maar niet zenuwachtig, het is niet zo'n spannend zaakje', aldus stel de de president van de rechtbank mr. E. Muller de 29-jarige lasser S. P. V., die zich 'nogal duffig' voelde, gerust. V. stond in hoger beroep terecht daar hij het niet eens was met het vonnis van de kantonrechter, die hem 40 boete had opgelegd, omdat verdachte op 20 juli in zijn Citroën onvoldoende rechts zou hebben gehouden. De kan tonrechter had hem eveneens veroor deeld, omdat hij zonder kentekenbe wijs en zonder verzekering had gere den. V. wenste dat deel van het vonnis niet te betwisten. V. was op 20 juli in de Wijnstraat in botsing geraakt met de 46-jarige inva lide G.J.v.S., toen hij een stilstaande auto had willen passeren. V. stelde, dat er voldoende ruimte voor beiden was geweest en hij vond dat hij daarom aan de aanrijding geen schuld had gehad Officier van justitie mr. A. Niessen zei, dat volgens de door de politie gemaakte tekening V. wel schuld trof en eiste een bevestiging van het von nis van de kantonrechter. S., die bij de behandeling van V's zaak in de rechtszaal aanwezig was, was kennelijk verbolgen over V.'s ont kenning van het ten laste gelegde, daar dit een beschuldiging aan zijn adres inhield. S. was indertijd eveneens door de kantonrechter veroordeeld wegens het onvoldoende rechts houden en was ook in hoger beroep gegaan. 'Ik reed rustig, omdat ik wist een gevaarlijk punt te naderen, totdat plotseling V. in wilde vaart de bocht omkwam en mijn auto ramde', verklaarde S., die bij monde van zijn raadsman mr. W. Beernink vrijspraak verzocht. S. was duidelijk overstuur. Voor hem was het wèl een spannende zaak. 'Ik heb het geld niet voor het opra pen en deze aanrijding heeft mij al 150 schade gekost. Bovendien ben ik mijn no-claim kwijt. Moet ik nu ook nog boeten omdat een wegpiraat in een onverzekerde auto met een HAZERSWOUDE Het team van P. v d Niet is zaterdag winnaar gewor den van het bedrijfsvoetbaltoernooi, dat werd georganiseerd op het terrei nencomplex van Hazerswoudse Boys. vals kentekenbewijs tegen mij r botst?' vroeg S. zich geëmotioni De officier van justitie zakelijk en memoreerde c~ gaat of V. al dan niet rechts heeft gehouden. 'Gezien de tekening en het i dit niet ontkent meen zeer links heeft gereden', Niessen, die ook in ging van het vonnis rechter, 15 boete, vroeg. Uitspi; 7 juni. HON'SELERSDIJK De aanvoer was cxjt de afgelopen week weer zeer groot. lioi.. het een extra nadruk krees doordaP verband met de hemelvaartsdag op 3)1 plaats van op 6 dagen velling op de q werd gehouden. Het leek aanvankelijk!, week van lage prijzen te worden, altf' gemiddeld bekeken. Vooral dinsdag wan verre van best. Woensdag evenwel kwatj in vele gevallen een opmerkelijk herj Soms was de gemiddelde prijs zelfs'*' dubbele van dinsdag. Nu zegt dat nltf" heel veel gezien het gemiddelde van ég dag. maar het was in elk geval een rC tot opluchting. De anjers beginnen lor komen. Deze week waren er 3.000.000 én gewone en 375.000 bos trosanjers. N«y lelijke inzinking van dinsdag leiddeL, opvallende herstel in de volgende dager, goede prijzen op zaterdag. De trosasl: konden zich wel herstellen, maar lang ju; 7.0 duidelijk als de gewone anjers. Per gerekend brachten ze vanaf woensdag j der op dan de gewone anjers. Goede r'1 ringen bleven gelden voor het snijgroenjli maand mei wordt een goede maand vooi produkt. Ook over de chrysanten zal I niet ontevreden zijn. Er komen er ongel net zoveel als vorig jaar. maar de prifc| beter. Het gemiddelde per bos ligt boveB 2.- en de beste gaan naar de 5,-, I dat slechts voor een paar soorten wegge! Ook voor gladiolen is redelijke belan! ling. Men koopt deze zwaargewichten 4 de bloemen gaarne voor prijzen, die al toe tot boven 3,- per bos gaan. De aaifl beperkte zich tot nog geen 100.000 bos! week. Er komen nog wat meer rozen I gewone anjers. De grote rozen ligger! laatste dagen ongeveer op de prijs van Jaar, de kleine rozen erboven. Bij de frt (700.000 bos) loopt de prijs nogal uiteen} hoogste noterng komt een enkele maal tot viermaal het gemiddelde. Dat gemldd) is aan de lage kant, hoewel de laatste dl wel weer boven een gulden liggend. Oveii lelies is ontevredenheid gerechtvaardigd! leen voor de rubrum soorten is gl belangstelling. Het kleinere aanbod vanC lieren was de laatste dagen graag. Mei irissen is het nog niet afgelopen. De prl te laag. Gerbera's zijn er minder I verleden jaar. Gemiddeld zijn ze niet maar het is toch wel hoger dan vorig Er is veel verschil in prijs. De kleul brengen meer op dan de gemengde.! hoogste noteringen komen in de buurt! de drie kwartjes per stuk. Een klef aanbod van potplanten werd niet zo] afgenomen als de laatste weken gebruin was. Perkplanten zijn er veel. OverL algemeen gaan ze er behoorlijk in. DEN HAAG Traditiegetrouw heeft burgemeester Marljnen gistermorgen uit handen van de Scheveningse Vis- handelarenverenigicg 'Vrede' weer de nieuwe haring in ontvangst mogen nemen. Ditmaal had de offic'ële aanbieding van het zeebanket een feestelijk tintje, omdat zij voor de vijfentwintigste maal plaatsvond. De heer A. T. Dijkhuizen, voorzitter van 'Vrede' merkte op, dat in a! die 25 jaar wel de burgemeesters veranderd zijn, maar dat de hóring nog altijd dezelfde lekkernij is gebleven. Speciaal ter gelegenheid van de 'Jubileum-aanbieding' was mr. Marijnen ditmaal vergezeld van zijn vrouw, die tot haar verrassing een koude visschotel met stokbrood aangeboden kreeg ('Dan hoeft u vanavond geen eten te koken', aldus dc heer Klein, secretaris van dc Vishandelaarsvereninging), waarna de dames Klein en Taal haar een originele Scheveningse omslagdoek overhandigden. Ook de kamerbewaarder van mr. Marijnen, de heer Vink. alsmede de secretaresse van dc burgemeester, mevrouw Fleury, kregen een klein tonnetje haring en een persoonlijk cadeautje aangeboden. Vervolgens liet het gezelschap zich de vissen, waar het uiteindelijk allemaal om ging, goed smaken (z'c foto) waarbij de heer Marljnei. met gepaste trots opmerkte, dat hij vond in de loop der jaren toch wel behoorlijk bedreven te zijn raakt in het nuttigen ervan. Katoenen Strand jurkje strandhemdjurkje met smalle metasymetrische kruisbandjes in baantjes in verschillende kleurig katoenen kleurstellingen. trikot sa-eepje J8- Bij de Hoofdafdeling Personeelszaken zijn op korte termijn de volgende vacatures te vervullen personeelsvoorziening die zal worden belast met wervings- en selectie-aangelegenheden van niet-wetenschappelijk personeel en tevens zal worden ingeschakeld bij de opzet en uitbouw van enkele facetten van de personeelszorg (follow-up en exit-interviews). Wij zoeken contact met kandidaten die een opleiding hebben op middelbaar niveau, over goede contactuele en administratieve eigenschappen beschikken en omstreeks 30 jaar oud zijn. Ervaring in personeelswerk in het algemeen en in de sector werving en selectie in het bijzonder, strekt tot aanbeveling. die de staffunctionaris wetenschappelijk personeel zal assisteren door het: samenstellen van overzichten verzamelen en completeren van gegevens in verband met benoeming en bevordering wetenschappelijk personeel alsmede het bijhouden van de voortgang van deze voorstellen behandelen van correspondentie en het verrichten van andere administratieve en secretariële werkzaamheden van uiteenlopende aard. Belangstellenden voor deze nieuwe functie dienen een vooropleiding te bezitten op HAVO of VWO niveau, over goede uitdrukkingsvaardigheid te beschikken en bij voorkeur ervaring te hebben in personeelswerkzaamheden. Leeftijd omstreeks 25 jaar. personeelsadministratie die zal worden belast met alle voorkomende administratieve werkzaamheden verband houdende met indiensttreding, ontslag en andere mutaties van wetenschappelijk en niet- wetenschappelijk personeel. Voor deze functie is een MULO/MAVO opleiding vereist. Ervaring op het terrein van de personeelsadministratie strekt tot aanbeveling. Leeftijd minimaal 25 jaar. Van sollicitanten wordt verwacht dat zij positief staan t.o.v. de doelstelling van de Vrije Universiteit. De salarissen voor deze functies bedragen, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, voor functie a. voorshands max. 2.029,- b. voorshands max. ƒ1.642,- c. maximum ƒ1.831,- p. mnd. Voor wat betreft de rechtspositie zijn vrijwel alle rijksregelingen van toepassing. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 020 -1554, kunt U richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, postbus 7161. Amsterdam - Buitenveldert. m

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10