1AYERN TOONT KLASSE Jan Tomaszewski na blessure tweede doelman van Polen ert Trompetter centrale in nieuwe AMVJ-ploeg IAIM74 "itsers revancheren zich in tweede Europa Cup-finale tegen Atletico volled ig «.i Rhee He jaar horst öger Go Ahead Subsidie voor NAC Omniumtitel Sprintzege Sercu in tweede etappe Ronde van Italië hg voor WK volleybal in Mexico bekend f.KAVARTET Z V l'T'.RDVG 18 MEI 1974 SPORT T23/K21 ese speciale verslaggever JEL Trots hief aanvoerder Franz Beckenbauer gisteravond 1 rubpa Cup, Bayern München was de opvolger van Ajax geworden, ergifeijn elftal woensdagavond in de eerste confrontatie met Atle- •000^drid (11) een lawine van kritiek had geoogst, was er nu djubel. Bayern maakte de replay helemaal. Nam voor rust te- ,ooofen 1O-voorsprong en bouwde de tweede helft, uitstekend jlend, naar forse en verdiende 4O-winst. Niet duidelijker hadden de nadelen die er kleven aan de strijdwijze van Atletico gedemonstreerd kunnen wor den. AUetico kan een tegenstander dwingen zijn strijdwijze te veranderen, maar als Atletico zelf gedwongen wordt, dan kan er veel mis gaan. De gelukstreffer die Schwarzenbeck woensdagavond nog slechts enkele se conden voor het slot scoorde is voor Bayern van enorme waarde gebleken. Nu mocht Bayern het nog eens probe ren en het dwong dankzij een snel in de tweede helft tot 20 uitgebreide voorsprong Atletico tot het nemen van risico's. Het betekende de doodsteek voor de Spanjaarden. Via Zobel, Hoe- ness en Gerd Müller viel er zoveel ruimte te creëeren, was de Spaanse de fensie ook zo chaotisch, dat Bayern kon uitlopen tot 40. r nnij tui ha ggii npl< 000,LAG (ANP). Het bestuur Koninklijk Nederland Korfbal (KNKV) heeft zware straf- (sproken naar aanleiding van uuu'e transacties, waarbij enkele an Archipel en een bestuurs- ïde de coach van Luto betrok- in. Het zwaarst gestraft werd Rhee (Archipel), die tot 1 v niet in veld- en microkorf- Tijden zal mogen uitkomen, iur van het NKKV heeft Van zwaar gestraft omdat hij aren geleden ook bij een wnoe affaire was betrokken. Het jyan het KNKV stelde in april van onderzoek samen leiding van financiële trans- n de Archipelspelers Jacques Janne Engelberts en Tom amöe met enerzijds Luto-coach den Bol en anderzijds da van Archipel W. Bakker, ek heeft de commissie een ïitgebracht waarin werd vast er lat ter gelegenheid van en, tief van Van Rhee, belegde "jnst, mondelinge overeenstem- bereikt over betaling door Bol van 3.500,- zowel aan ts als aan Schipper voor hun als spelers naar Luto. Daar- rens gesproken over het trai- bedoelde spelers van teams werd vastgesteld dat in een •stij jeenkomst door W. Bakker drie genoemde spelers een lkojjn ƒ4.000,- is toegezegd en spelen in Archipel. Niet is dat de besturen van Ar- i Luto van bedoelde tranSac- le hoogte waren. Evenmin is c dat de betrokken spelers Van den Bol hetzij van leid hebben ontvangen. 00,-ienstemming met het uitge- advies besloot het hoofdbe- ^Jn het KNKV unaniem de f [straffen op te leggen: inzien van de Archipelspelers "■ts en Schipper: verbod tot r.gajng aan veld- en microkorfbal- laa|en tot 15 november 1974. van de Archipelspeler aee: verbod tot deelname aan rrajnicrokorfbalwedstrijden tot 1 rkel ^?a<janzien van J. van den Boï gbain Luto (x W. Bakker, secre- j Archipel): verbod van het '~j van enige verenigingsfunc- (ronder begrepen de functie I tot 1 juli 1975. "rnF™ Go Ahead heeft een Het is de 34-jarige Jiit Apeldoorn, van beroep ider bij de Nederlandse ;ijlX in Apeldoorn. De heer Pas rot» reeds in het verleden scou- uui voor de Deventer club en Bein actieve jaren lid van het Robur et Velocitas. tend moest Go Ahead naar ektfre manager uitkijken omdat een contract tekende bij Ajax. Atletico begon gehandicapt aan de 2e confrontatie om de Europa 'Cup 1, die nu onder leiding stond van de Belgi sche scheidsrechter Delcourt. Irureta, woensdagavond wel erg zwaar bestraft door Loreaux met een gele kaart, had zoals gebruikelijk één duel schorsing gekregen van de UEFA, nadat de Spanjaard in het geruchtmakende tref fen tegen Celtic Glasgow al voor de eerste keer geboekt was.. Zijn vervan ger was Alberto, terwijl trainer Juan Carlos Lorenzo zijn vleugelspeler Ufarte uit de ploeg had gelaten ten gunste van Becerra, die hem woensdag avond al had afgelost. De Duitse équipe, ondanks de gelukki ge gelijkmaker van Schwarzenbeck, in de verlenging, toep toch een gebla meerde ploeg, trad ongewijzigd in het Brussel Heizel-stadion binnen de lij nen. Dus ook met de Deen Jonnie Han- seh, wiens enkelblessure meespelen aanvankelijk in gevaar leek te bren gen. De negatieve kritiek die het spel van Bayern had gekregen, dwong de pupillen van Udo Lattek tot een duide lijk meer geïnspireerd optreden. Bayern, woensdagavond bang om ook maar enig risico te lopen, stelde zich nu offensiever op, bracht méér snel heid op en het grootste contrast ma nifesteerde Gerd MUller, de spits die in het eerste duel zo opvallend door zijn directe tegenstander Eusebio was gedeklasseerd: Müller, die dit seizoen al zo'n honderd wedstrijden heeft ge speeld, bracht nu wel gevaar in de aanval van Bayern, stelde al vrij snel Uli Hoeness in de gelegenheid om door te breken (de Duitser schoot van uit een moeilijke hoek over) en toon de daarna zijn de laatste tijd tanende specialiteit door een voorzet van Rei ner Zobel tegen de paal te koppen. Een duidelijk agressiever Bayern kreeg dan ook na achtentwintig minu ten de verdiende treffer. De Spanjaard Adelardo was ver opgedrongen, bleef na balverlies op Paul Breitner staan voor vermeend buitenspel van Uli Hoeness. Hoeness mocht echter te recht van Delcourt doorgaan om de uitlopende doelman Reina laag te pas seren. Het doelpunt symboliseerde de veran derde instelling van de bewegelijker en meer op snelheid steunende Duitse formatie. Bayern kende in Frans Roth en Konny Torstensson duidelijk meer aanvalskracht op het middenveld. De Spanjaarden konden een minder scher pe dekking uitoefenen dan ze in het eefste duel deden. Ook de 'aangever Hoeness' en Breitner vormden een voortdurend dreigender gevaar. Breit ner ging veel maar naar voren en bood zich op de vleugels regelmatig aan. Het Spaanse offensief verschilde wei nig met de wedstrijd die de Madrile- BREDA Het gemeentebe stuur van Breda heeft met 27 stemmen voor en 8.tegen beslo ten de eredivisie vereniging NAC een subsidie te verstrek ken van 104.000 gulden in het exploitatietekort over het sei zoen 1972-73 en van 108.000 in het exploitatietekort over het seizoen 1973-74. Een plan van B. en \V. van Breda om de raad voor te stel len NAC de komende vijf sei zoenen met twee ton te steunen mits het bedrijfsleven in die periode jaarlijks een ton four neert kwam eveneens ter dis cussie, maar zal pas in augustus (bij de begroting) behandeld worden. NAC heeft ondertussen al een nieuwe doelman gecontracteerd. Het is de 20-jarige Mat van Kelle van de amateurclub Steenbergen. Die aankoop was noodzakelijk omdat NAC zijn reserve-keepers Mari van Don gen en Rini Heeren geen nieuw contract aanbood. NAC bood ook de 17-jarige eigen kweek speler Gerrie Damen een con tract aan, dat deze speler heeft getekend. Naast Van Dongen en Heeren kregen ook Jan Blom, Jirzy Mu- sialek, Roy Flieks en Louis Da- men geen nieuw contract aange boden. NAC is alleen nog op zoek naar spellers die de Breda se verdediging kunnen verster ken. Ger Müller schiet hard raak. Doelman Reina wordt voor de derde keer gepasseerd. nen woensdagavond bijna de Europa Cup had opgeleverd. Weer brachten zij de bal via verbluffend knappe in dividuele acties naar voren, maar ook nu liep het spel stuk op de Bayern- verdediging. Slechts via een enkel af standsschot cn hoge voorzetten schit- ten zij gevaar voor het doel van Sepp Maier. Zo was spitsspeler Garate dicht bij een treffer toen hij net te laat op een vrije trap van veteraan José Luis reageerde. Atletico Madr;d dat in de allerlaatste minuut van het eerste treffen het rian te uitzicht op de Cup door het af standsschot van van Schwarzenbeck een flinke domper had gekregen, werd door Hoeness' treffer opnieuw met een te- genvaler geconfronteerd. Woensdag avond was de ploeg van Lorenzo aan geslagen door de gelijkmaker van Schwarzenbeck en Hoeness' doelpunt nu betekende het begin van het einde. Met de vrij oude ploeg startte Atle tico immers als outsider in dit tweede duel, dat weer veel zware inspannin gen kostte. De Spanjaarden verwerkten de tegenslag van dë treffer desondanks heldhaftig. Trokken massaal ten aan val, misten echter duidelijk kracht en namen grote risico's. Te groot, zoals in de elfde minuut van de tweede helft ook bleek. Want nadat Salcedo er in een snele rush met Rainer Zobel fi naal werd uitgelopen (op de te slappe voorzet kon de Madrileense verdedi ging nog ingrijpen) was het even later echter wèl raak. Kapellmann draafde tegenstander Capon voorbij en trok het leer voor. Uit een bijna onmogelijke hoek knalde Gerd Müller hard en hoog in: 2—0. Atletico-trainer Lorenzo had daarvoor nog wel een wanhopige poging gedaan om nog naast Bayern te komen. Hij zette aanvaller Benegas in voor de verdedigende aanvoerder Adelardo en die ingreep leverde wel een offensief op van de met hun laatste krachten strijdende Atletico-ploeg. Treffers kwamen echter niet, al kwam Bayern goed weg toen een doorgebroken Ga rate in het strafschopgebied door Sepp Maier werd gevloerd, wat Del court met een strafschop wenste te ho noreren. Ook Ufarte werd ingezet (voor Alberto) om de aanvalskracht nog meer impulsen te geven. Zonder resultaat echter. In de harder worden de strijd kregen de Atletico-spelers Eusebio (na een overtreding tegen Uli Hoeness) en Benegas na een overtre ding tegen Roth een gele kaart voor hnu neus. De zich duidelijk voor zijn povere spel van woensdagavond revancherende Gerd Müller, die aan het einde van de eerste helft met het geel van scheids rechter Delcourt was geconfronteerd, omdat hij aanmerkingen op diens lei ding maakte, deelde in de 24ste mi nuut ook de knockout aan Atletico Ma drid uit, toen hij met een fraaie lob doelman Reina voor de derde keer kansloos liet. UI; Hoeness scoorde daarna zelfs nog 40. Bayern München—Atletico Madrid 40 (1 0) 28: Hoennes 1—0. 57: Müüer "2—0. 69: Müller 30. 80: Hoennes 40. Bayern München: Maler: Hansen, Schwar zenbeck, Beckenbauer, Breitner: Both, Zo bel, Hoennes; Torstensson. MUller. Kapell mann. Atletico Madrid: Reina; Melo, Eusebio, He redia, Capon; Adelardo (Benegas), Luis, Beverra: Alberto (Ufarte), Garate, Salcedo. HARO HIELKE1IA AMSTERDAM Leo Duyndam heeft op de wielerbaan van Sloten het offi cieus omniumkampioenschap voor professionals gewonnen. Duyndam bleek het sterkste in de afvalwedstrijd en, detijdrit over 1000 meter. Hij behaalde tweede plaatsen in de rit met motorgangmaking en op de ach tervolging. Tweede werd in het eind klassement Klaas Balk en derde Ger rie Fens. TENNIS Tom Okker heeft de kwartfi nales bereikt van een internationaal toernooi in Las Vegas door met 6—4, 6 7, 60 te winnen van de Amerikaan Cliff Richoy. In kwartfinales komen verder uit: Rod Laver. John Newcombe, Harold Salomon, Marty Riessen, Arthur Ashe, Bob Lutz en Stan Smith. VOETBAL - Feyenoord heeft In Grieken land een vriendschappelijke wedstrijd tegen Olympiakos Piraeus mot 10 verlo ren De beslissing werd twee minuten voor tijd door Galakos via een strafschop geforceerd. POMPEI De Belg Patrick Sercu heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Italië, een rit over 121 kilometer van Formia naar Pompei gewonnen. Hij versloeg in de eind sprint de Italiaan Giacinto Santambro- gio en de Belg Roger de Vlaeminck. De drie maakten deel uit van een groep van 26 renners die met voor sprong in Pompeï arriveerden. Daar bij was ook de enige Nederlandse (in Duitse dienst rijdende) coureur, Hen- nie Kuiper. Hij staat in het algemeen klassement achtste. Dat wel in dezelf de tijd als Wilfried Reybroeck - een broer van de bekende Belgische ex- coureur Guido Reybroeck die nog steeds leider is. Tweede etappe: 1. Sercu fBelg) 121 km ln 2 49.11 2. Santambroglo (It), 3. Roger de Vlaeminck (Belg) 4. Ftntanelli (It), 5. Basso (It). 6. Bltossl (It), 7. Motta (It). 8. Antohini (It) 9. Huysmans (Belg) 10. Gavazzl (It). Algemeen klassement: 1. Wildfried- Reybroeck (Belg) 7.05,23 2. Roger de Vlae minck (Belg) 3. Basso (It), 4. Paollnl (It) 5. Sercu (Belg) 6. Gaida (WDld), 7. Antonlni (It), 8. Kuiper (Ned), 9. Bitossi (It), 10. Gavazzl (It) ailan zt als Reybroeck. VREDESKOERS De Pool Stanislaw Szoda, een zeer sterke sprinter, is leider geworden in de amateurwegwedstrijd Warschau- Berlijn-Praag (de Vredeskoers). Szoda een zeer sterke sprinter, is leider geworden in de amateurwegwedstrijd Warschau-Berlijn-Praag (de Vredes koers). Szoda won gisterede tiende etappe die over 141 kilometer van Leipzig naar Karl Marx Stad leidde. De Oostduitser Michael Milde werd tweede en de Italiaan Claudio Guar- nieri. Szoda nam door deze zege de leiderstrui over van zijn landgenoot Tadeus Mytik. fc volleybalmedewerker RDAM Geert Trompet- jlt de centrale figuur in die de uit de eredivisie fleerde oud-landskam- MVJ het volgend seizoen fmen. Opvallend is, dat ^gedegradeerde team tot slechts twee spelers, imbroek en Wim Roest, ^pract verlengd zagen. telling tot het afgelopen sei- flt de nieuwe ploeg nu voor -igecontracteerd. Zeer verras- [Bdaarbij de komst van de oud-international Paul van I. Met hem zijn nieuwe ge- In de nu in de eerste divisie le ploeg: international Peter (Rebels Lier, België) en ,lc|nen (Molenwiek, Zaandam). )0(Irompetter wisselt ook Rein voor de tweede keer overi- het DTS-(Enkhuizen) shirt wan AMVJ. Jaap Akkerhuis Iner. vlier wordt Geert Trompetter Ir van een volleybalschool. -/Illen een vijftienta talentvo- i selers technisch geschood b het jeugdplan wordt veel »ergelaten voor begeleiding. lelf uit een groep spelers die I Tjevormd hebben. Een aantal aan maatschappelijk ten on- |n. Dit moet in de toekomst worden. Daarom stel ik t studie voor sport gaat', jmpetter. 'Het is wel de be- jeipt uit die groep jongeren er ikenelen naar voren komen Geert Trompetter die de nu oudere spelers over drie jaar kunnen vervangen'. LOTING WERELDKAMPIOEN SCHAP Zowel het Nederlandse dames als he ren volleybalteam zal zijn voorwed strijden voor het wereldkampioen schap, dat van 13 t/m 27 oktober in Mexico wordt gehouden, in Mexico Stad spelen. Gisteren is in Mexico Stad de loting verricht voor het we reldkampioenschap, waaraan in totaal 48 ploegen uit dertig landen zullen deelnemen. De Nederlandse dames zijn ingedeeld met Rusland, Oost Duitsland en de Dominicaanse Republiek. De heren spelen bij Mexico, Tunesië en de Dominicaans Republiek. De 24 dames en 24 heren teams zijn ingedeeld in zes groepen, waarvan de nummers eeri en twee zich plaatsen voor de halve finales (18-20 oktober). De finale-poule bestaat uit zes landen. De dames spelen van 22-27 oktober in Guadalajara, de heren in dezelfde pe riode in Mexico Stad. De voorronden worden van 13 t/m 15 oktober gehou den. Op 13 oktober komen de Neder landse dames voor het eerst in actie tegen Oost Duitsland. De heren spe len dezelfde dag tegen Tunesië. De groepsindeling (de twee eerst ge noemde landen werden geplaatst) zijn: Heren: Mexico Stad: Mexico, Ne derland, Tunesië en Dominicaanse Rep. Guadalajara: Oost Duitsland, Cu ba, Ita.ië en Venezuela. Monterrey: Bulgarije, Brazilië, Frankrijk en West Duitsland. Tijuana: Japan, België, China en Canada. Puebla: Tsjechoslo- wakije, Roemenië, Zuid Korea en Ar gentinië. Toluca: Polen, Rusland, Ver enigde Staten en Egypte. Dames: Mexico Stad: Rusland, Oost Duitsland, Nederland en Dominicaan se Rep. Guadalajara: Mexico, Verenig de Staten, Frankrijk en Bahamas. Monterrey: Japan, Polen, China en West Duitsland. Tijuana: Noord Kore- a, Cuba, Peru en Porto Rico. Puebla: Hongarije, Roemenië, Brazilië en Phi- lippijnen. Tocula: Tsjechoslowakije, Bulgarije, Zuid Korea en Canada. WARSCHAU De Poolse coach Kazimierz Gorski heeft de namen bekend gemaakt van de 22 spelers die meegaan naar het over 25 dagen beginnende toernooi om het wereld kampioenschap voetbal. Gorski zei dat Polen een van de jongste teams In West Duitsland op de grasmat zal brengen. De gemiddelde leeftijd van Gorski's selectie bedraagt 24 jaar. In de Poolse selectie zijn de mid denvelder Kazimir Deyna en de aan valler Robert Gadocha met respectie velijk 53 en 50 interlands de spelers met de rijkste ervaring. Bij de 22 ontbreekt de naam van topvoetballer Wlodziinierz Lubanski. Hij was lan ge tijd aan zijn rechterknie gebles seerd. Na een operatie leek alles hersteld, maar twee weken geleden bleek toch dat een nieuwe medische ingreep nodig Is. Opvallend is verder nog dat Jan Tomaszewski tweede doelman is. To maszewski vestigde de aandacht op zich toen hij in de beslissende voor rondestri jd tegen Engeland (11) een aantal schitterende reddingen verrichtte. Polen dankte zijn doel man toen uitbundig. Tomaszewski is echter onlangs geblesseerd geraakt en Gorski heeft nu de voorkeur gegeven aan AndreJ Fischer van Gornik Zabrze. De Poolse selectie ziet er als volgt uit: DOEL: AndreJ Fischer (Gornik Zabrze), Jan Tomaszewski (LKD Lodz), Zymunt Kallnowski (Slask Wroclaw); ACHTER: Antoni Szymanowski (Wisla Krakow), Jerzy Gorgon (Gor nik Zabrze), Wladlslaw Zmuda (Gwardia Warschau), Miroslav Bul- zacki (LKD Lodz), Adam Nustal (Wisla Krakow), Henryk Wieczorek (Gornik Zabrze), Zblgnlew Gut (O- dra Opole); MIDDEN: Kazimir Deyna (Legia Warschau), Leslaw Cmlkiewicz (Le gia Warschau), Henryk Kasperczak (Stal Mielec), Roman Jakobczak (Lech Poznan), Zygmunt Maszczyk (Ruch Chorzow), Kazimierz Kmieclk (Wisla Krakow); VOOR: Grzegorz Lato (Stal Mielec), Jan Domarski (Stal Mielec), Robert Gadocha (Legla Warschau), Andrzej Szarmach (Gornik Zabrze), Zdislaw Kapka (Wisla Krakow), Marek Kus- to (Wisla Krakow). JOEGOSLAVIë BELGRADO Miljan Miljanic, co ach van het Joegoslavisch team en toekomstig coach van Real Madrid heeft voorlopig de namen van 27 spelers prijsgegeven die zich hele maal moeten voorbereiden op de eindstrijd om de wereldtitel. Van deze selectie zullen er nog vijf af moet vallen. De grote verrassing bij Milanic's bekendmaking was dat Slobodan Santrac ontbrak. Santrac wordt ge zien als de gevaarlijkste Joegoslavi sche aanvaller. HIJ zit op het ogen blik in militaire dienst Miljanic had een speciale test voor hem uit geschreven toen hij werd opgesteld in het Joegoslavisch elftal onder 23 jaar. Santrac kwam echter voor die wedstrijd niet opdagen. Er is nu nog slechts een kleine kans dat Santrac ook meegaat naar het elnd- toernooi. De 27 van nu zullen in leder geval de hele oefencampagne meemaken. Miljanic beloofde dat zij allen volop die geelgenheid zullen krijgen zich waar te maken. Joego slavië speelt onder meer nog deze maand tegen Hongarije en Enge land. De 27 namen van Miljanic's voorlo pige selectie zijn: DOEL: Enver Maric, Olja Petrovic, Rlzah Meskovic; ACHTER: Ivan Buljan, Petar Krivo- buca, Josip Katalinksi, Jusuf Ilatu- nic, Kiril Dojclnovski, Enver Hazi- abdic, Mladen Ra^ljak, Vladislav Bogicevic, Miroslav Pavlovlc, Dragan Holcer; MIDDEN: Drazan Muzinic, Stanislav Karasi, Brane Oblak, Jurice Jerko- vlc, Jovan Acimovlc, Franjo Vladlc; VOOR: Illja Petkovic, Vladimir Pe- Kazimiercx Gorski, de coach van het Pools elftal. trovic, Dusan Bajevlc, Ivica Surjak, Nenad Bjekovlc, Josip Bukal, Dra gan Dzajic, Danilo Popivoda. CHILI SANTIAGO De selectie van Chili is als volgt samengesteld: DOEL: Ollvares, Vallejos, Nef; ACHTER: Machuca, Gallndo, Quinta- no, Flgueroa, Gonzalez, Garcia, Ari. is; MIDDEN: Rodriguez, Paez, Lara, Ya- var, Vales, Relnoso; Voor: Caszely, Ahumada, Castro, Crisosio, Veliz, Farias. BULGARIJE SOFIA Ook de Bulgaarse coach Christo MIadenov heeft de 22 spe lers bekend gemaakt die Bulgarije zullen vertegenwoordigen in het eindtoernooi om het wereldkampi oenschap voetbal. Het zijn: DOEL: Rumen GoranoV (24 Jaar, 18 interlands, speelt voor Lokotiv Sofl- a), Simeon Simeonov (28 Jr,, 34 interlands, CSKA Sofia), Ivan Sta- kov (25, 5 interl., Levski); ACHTER: Ivan Zafirov (27, 18, CSKA), Stefan Ladjov (27, 27, Levs ki), Stefan Vellchkov (25, 19, Etar), Tsony Vassilev (22, 6, CSKA Sofia), Dobromir Zechev (32, 70, Levski), Dimitar Penev (29, 80, CSKA), Kiril Ivkov (28, 22, Levski). MIDDEN: Bozhll Kolev (25, 32, CSKA), Krassimir Borlssov (24, 5, Lokomotlv Sofia), Christo Bonev (27, 65, Lokomotiv Plovdiv), Ivan Stoyanov (25, 18, Levski), Asparuch Nlkodlmov (27, 22, CSKA Sofia); VOOR: Voin Voinov (22, 8, Levski), Mladen Vassilev (27, 24, Academlk), Atanas Michailov (25, 25, Lokomotiv Sofia), Bozhldar Grigorov (27, 2, Slavia), Kiril Mllanov (26, 8, Levs ki), Georgi Denev (24, 26, CSKA), Pavel Panov (24, 7, Levski). SCHORSINGEN ZüRICH De Joegoslaaf Dusan Ba jevlc en Gilles Fornose (Haïti) zul len in de eerste wedstrijd van hun land voor het wereldkampioenschap voetbal niet kunnen uitkomen. De FIFA maakte in Ziirlch bekend dat belde spelers nog voor een wedstrijd ln het kader van het toernooi om het wereldkampioenschap zijn ge schorst Bajevic had een schorsing van twee wedstrijden omdat hij op 19 decem ber in de wedstrijd Griekenland- Joegoslavië van het veld was ge stuurd. Bajevlc speelde als gevolg van de schorsing niet mee in de beslissingswedstrijd Joegoslavië-Span- je. Fornose werd op 18 december in de wedstrijd tegen Mexico van het veld gestuurd. HIJ kreeg een schor sing van een wedstrijd. Joegoslavië speelt op 13 Juni in Frankfurt de openingswedstrijd van het toernooi tegen titelhouder Brazi lië in groep 2. Haiti komt op 15 juni voor groep 4 in actie tegen Italië. RAMSEY LONDEN Sir Alf Ramsey, die begin deze maand werd ontslagen als manager/coach van het Engelse nationale elftal, zal bij de strijd om het wereldkampioenschap voetbal als t.v. emmentator optreden. Sir Alf heeft daartoe een contract getekend met de Engelse commerciële televisie maatschappij (ITV).

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 21