V66 doet in 33 plaatsen an raadsverkiezing mee u W3 16 Minimumloon dekt kosten bestaan niet 18 Overvallers roven twee ton bij giro Positie vrouw op arbeidsmarkt zwak 15 17 Driejarige rijdt auto Non-actief voor 16 man op Dennendal techno-beurs DS'70-lijst in 55 gemeenten Om 11.748 zetels Publiek onder schot taurant zet 'R-Kamerlid Jen de deur Protesten tegen politie in raad Fabrikant wil na negatieve test geding tegen TNO V neemt kgeversnota 't serieus Toneelspelers zoeken naar oud en afgedragen fluweel Inbrekers stelen voor 12.000 uit paleis Noordeinde Yier gevangenen ontsnapt met auto van personeelslid nog 4 dagen vat» Werkgroep bestudeerde problemen van bijstandswet en stelt: 1 lotsing overleden "ietALLEdrinkers ALLEMAAL Transportbedrijf komt tegemoet aan eisen stakers KW ARTET DINSDAG 14 MEI 1974 BINNENLAND T3/K5 13 gemeenten één christen-democratische lijst RDAM Bij de verkiezingen voor de gemeenteraden doet D'66 in 33 gemeenten met een ge tenlijst onder de eigen naam mee. Vier jaar geleden deed de partij nog in 180 gemeenten e mee in 55 gemeenten (vier jaar geleden in elf gemeenten). De WD lieeft in 537 ge- een kandidatenlijst onder de eigen naam ingediend (vorige maal 384). verslaggever tP en CHU komen in 283 m met een gezamenlijke lijst jaar geleden in 131 gemeen- progressieve partijen PvdA, R en PSP hebben in 169 ite n in de een of andere vorm ibineerde lijst ingediend v aadsverkiezingen in 117 ge- :hristen-democratische partij- ati in 283 gemeenten waar zij ïenlijke lijst hebben, uit on- hillende namen: CDA (chris- ocratisch Appèl), CCP (Corn er Christelijke Partijen), KVP- uit J-lijst en andere, rij in ncenten (vier jaar gelden 71) n gecombineerde ARP-CUH- 121 (150) gemeenten een lijst, in 163 gleden 277) gemeenten KVP-lijst, in 125 aparte ARP-lijst en in 122 eigen CHU-lijst. Verder is 14 gemeenten (was 23) een lijst, met bijvoorbeeld de rormde Kiezers', of een ka- lijst met bijvoorbeeld de Democraten. De SGP heeft in 174 gemeenten een kandidatenlijst ingediend (in 1970 in 177), een enkele maal in samenwer king met het Nationaal Evangelische Verband (NEV) en het GPV in 148 gemeenten (was 122). Aan de combinaties van de progressie ve partijen in 169 gemeenten doet de PvdA in totaal 121 maal mee, de PPR 159 maal, D'66 107 maal en de PSP 106 maal. De vier partijen zijn geza menlijk bij 59 combinaties betrokken. Voorts zijn er negentien lijsten van PPR en D'66, zestien van PPR en PSP, dertien van PvdA, PR en S, twaalf van vdA, D'66 en R, twaalf van R. D'66 en SP, vier van PvdA en D'66, vijf van vdA en PSP, één van D'66 en PSP. De PvdA komt in 480 gemeenten met een zelfstandige lijst uit (was in 1970 in 468 gemeenten), de PPR in 95 gemeenten (was 42), de PSP in veer tig (was 66) en D'66 in 33 (was 180). De CPN doet in 176 gemeenten aan de raadsverkiezingen mee (in 1970 in 154 gemeenten). De BP heeft 91 van- didatenlijsten, tegen 120 bij de vorige raadsverkiezingen. Er zijn in totaal 568 kandidatenlijsten ingediend, die een aan de plaatselijke omstandigheden aangepaste naam dra gen als bijvoorbeeld 'Doe het zelf, 'Vernieuwingspartij', 'Aktie en ver nieuwing', 'Progressief', 'Wie helpt wie', 'Jongerenpartij Antoon Romme' (in Geffen en 'NKV'. Onder de naam Gemeentenbelangen zijn 256 lijsten ingediend, eenzelfde aantal als vier jaar geleden. Een totaal van 1.114 kandidatenlijsten draagt de naam van de lijstaanvoerder (in 1970 1.458 lijs ten). In twaalf gemeenten komt de Socialis tische Partij met een eigen lijst uit. Het is voor de eerste maal, dat deze partij aan verkiezingen meedoet. Zij stelt zich tot doel van uit de gemeen teraden buitenparlementaire acties in Van een verslaggever AMSTERDAM Op woensdag 29 mei moeten er 11.748 raads leden gekozen worden, aanzien lijk meer dan in 1970 toen kozen we 11.463 raadsleden. Het aantal per gemeente inge diende kandidatenlijsten varie ert van twee (in achttien ge meenten) tot twintig (in Am sterdam). In 836 gemeenten moeten de kiezers naar de stembus. In zes gemeenten gaan op 29 mei de stembussen niet open: in Amersfoort, Bunschoten en Zaanstad (daar werden eind vo rige jaar nog gemeenteraden ge kozen) en in El-burg, Oldebroek en Doornspijk (in Elburg en Oldebroek zijn de verkiezingen verschoven naar 26 juni en de gemeente Oldebroek wordt op geheven). bedrijven en wijken, op het gebied van milieu, woningnood en dergelijke te ondersteunen. Van een verslaggever AMSTERDAM Drie gewapende mannen hebben gistermorgen ruim tweehonderdduizend gulden buitge maakt bij een overval op een kantoor van de gemeentegiro aan het Surina- meplein in Amsterdam. Van de drie mannen waren vermoedelijk twee bui tenlanders. (foto). Tegen half tien kwamen de drie man nen het kantoor binnen. Er stonden negen klanten voor de balie. Een van de overvallers bleef bij de deur staan, en hield de negen mensen onder schot. Zijn collega's sprongen over de balie en haalden de kas leeg. De kassier heeft nog geprobeerd de knop van een alarminstallatie in te druk ken, maar hij zag ervan af toen hij het wapen van de man bij de deur hoorde klikken. Het is niet duidelijk of die klik werd veroorzaakt doordat het wapen ketste of doordat het wa pen op scherp werd gezet. De overvallers zetten nadat ze hun buit vergaard hadden iedereen tegen de muur. Ze dreigden te zullen schie ten als iemand zich verroerde. Ze verdwenen daarna in een blauwe Mer cedes waarop vermoedelijk een vals nummerbord was bevestigd. Deze wa gen werd later in de Nachtwachtlaan teruggevonden. Volgens getuigen zou den de mannen daar in een andere wagen zijn overgestapt, maar daarover zijn geen details bekend. De leeftijd van de overvallers wordt geschat op 30 tot 35 jaar. Slechts een van de drie mannen was gemaskerd. or verslaggever '3 L*R Onder het uiten van m lui Zev rmen heeft de eigenaar van aurant Poelwijk in Zevenaar l-delegatie onder leiding van ede-Kamerlid P. van Gorkum D uit gezet De heer Van Gor- Te daar met enkele metgezel- lunchen tijdens een werkbe- Zevenaar. Van Gorkum, die dit incident óp van het werkbezoek mee dat de restaurant-eigenaar wat aangedaan was door de t-affiches beplakte auto's, bezoek zelf gaf Van Gorkum mening dat Zevenaar behoefte nieuwe bedrijven met hoger ierd personeel. 'De sfeer is :o best', voegde hij daaraan iet gesprek met de directie (slachtkippen) bleek hem, [eind deze maand te verwach- rt van het organisatiebureau it 'niet veel goeds zal inhou- de werkgelegenheid'. Er ingrijke reorganisaties ver die ook voor het hoofdkantoor b in Zevenaar gevolgen zullen HEERLEN In het Zuidlimburgse Voerendaal is gedemonstreerd tegen twee opperwachtmeesters van de rijk spolitie die zich kandidaat hebben gesteld voor de gemeenteraad. De te genstanders vinden dat politiemensen niet in een gemeenteraad thuishoren. Eerder gaf de KWJ (Katholieke wer kende jongeren) al te kennen niet gediend te zijn van een 'politiepartij' in de Voerendaalse gemeenteraad. Wachtmeester A, van der Vleuten, een van de kandidaten, zegt dat orde en veiligheid voor hem en zijn collega centraal staan, naast controle op mis bruik van sociale wetgeving. Hij vindt de functie van raadslid niet onvere nigbaar met zijn dagelijks werk. De beslissing over het toelaten van politiemensen ligt bij de gemeente raad. Voordat de heer Van der Vleuten zich kandidaat stelde, heeft hij contact opgenomen met de aglemene inspectie van de rijkspolitie. Deze zei hem tegen een eventueel raadslidmaat schap geen bezwaar te hebben, maar stelde zich wel gereserveerd op ten aanzien van een mogelijke functie van wethouder. SNEEK De fabrikant van autokin derzitjes en -gordels, de firma Rimo bv in Sneek gaat een kort geding aanspannen tegen hat instituut weg- transportmiddelen van TNO in Delft. Men is boos over de negatieve resulta ten van een vergelijkingstest van kin derzitjes en -gordels, die de consu mentengids publiceerde en over de uitspraken die in de tv-rubriek 'ko ning klant' over kinderzitjes zijn ge daan. Nadat Rimo tien jaar autozitjes en - kindergordels met het TNO-merk op de markt had gebracht kwam vorig jaar onverwacht van TNO de medede ling dat de gespen niet meer deugden en dat het goedkeuringsmerk zou wor den ingetrokken. Volgens de directeur van Rimo, de heer Kuperus, staat zijn bedrijf met de rug tegen de muur, omdat men nog niets van TNO iheeft gehoord over nieuwe eisen. De handel van Rimo wordt volgens hem zeer ernstig geschaad, waarvoor men in een kort geding nu een schadevergoe ding wil eisen van een bedrag dat in de tonnen loopt. Dames al ei s vroeg 'oud' gevonden Van een verslaggever UTRECHT De positie van de vrouw op de arbeidsmarkt is erg zwak. De werkgevers hebben weinig bereidheid getoond hun orga nisatie aan de situatie van de werkende vrouw aan te passen. :HT Het CNV vindt de on werkgeversnota over j] mmering van de sociale verze eg 'te ongenuanceerd om serieus g en'. 'Wij zijn niet thuis als de u, Hing van ons sociaal zeker- elsel in zijn wezen dreigt te aangetast', zegt het CNV in n mmentaar op de nota. irkgevers willen, dat via be- g, ig van de collectieve bestedin- premiedrukstijging van drie van het nationale inkomen twee procent wordt terugge- Eigenlijk vinden de werkge- it percentage ook nog te hoog. een verdergaand ingrijpen ach- niet aanvaardbaar, omdat an- ons sociale zekerheidsstelsel te Jou worden aangetast. Maar', al- iet CNV, 'een procent minder ig is op jaarbasis altijd nog zo'n miljard zevenhonderd miljoen i. Dat is geen kleinigheid. Als ag alle uitgaven ingevolge de tosheidswet zouden worden ge- is daarmee nog niet de helft Ij ligd van wat de werkgevers wil- ARNHEM De toneelgroep Theater is op zoek naar oud en versleten fluweel. De groep moet in September het stuk 'Emeilia Galotti' van Lessing in première brengen, en daarvoor zijn veel versleten fluwelen kostuums nodig. Maar hoe kom je aan verschoten en versleten fluweel. De groep heeft maandenlang geëxperimenteerd met nieuew fluweel, maar niets hielp om deze stoffen het gewenste afgedragen uiterlijk te geven. De nieuwe stof werd verkreukeld, besmeurd, in het licht van fele schijnwerpers gelegd en blootgesteld aan loog, zoutzuur en smeerolie, maar geen enkele methode had het gewenste resultaat. Ten einde raad heeft een groep zich nu gericht tot de Arnhemse bevolking. De vraag is wie er oude, verschoten en versleten fluwelen kostuums in de kast heeft hangen die voor de eigenaars waardeloos zijn geworden. Dit staat in een publikatie van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Vakcentrales (SWOV), het weten schappelijk bureau van NW, NKV en CNV, getiteld: 'Dat schort er aan'. De auteurs, Suzanne Baart en Piet van Seeters, hebben zich gebaseerd op een uitgebreid onderzoek van het SWOV, dat in het bijzonder was gericht op de problemen van oudere vrouwen die weer zijn gaan werken. Van de meer dan een kwart miljoen vrouwen, die tussen 1960 en 1971 op de arbeidsmarkt zijn teruggekeerd, hebben er veel teleurstellende erva ringen opgedaan. De bedrijfseconomi sche bezwaren tegen werkneemsters met een gedeeltelijke werkweek of - dag blijken nog steeds zwaar te we gen. De vrouwen worden bij sollicitaties al erg vroeg 'oud' gevonden. De SWOV noemt een gemiddelde van 35 e 40 jaar; in administratieve beroepen wordt iemand van 25 jaar al als 'te oud' bestempeld. Problemen geven ook de vaak gebrekkige opleiding van de vrouwen, de achterstelling in de betaling, en de gebrekkige organisatie in de vakbeweging. In de brochure wordt geconstateerd, dat enkele broodnodige maatschappe lijke voorzieningen ontbreken. Enkele concrete wensen die worden genoemd, zijn: het toegankelijk maken van be roepsopleidingen voor part-timers, het tot stand brengen van een open school, het verlengen van de duur van bevallingsverlof en -uitkering tot tien weken na de bevalling, alsmede subsidieregelingen en een urgentie plan voor het oprichten van crèches. Volgens het SWOV kan de vakbewe ging zich voor een groot aantal eisen rechtstreeks inzetten. Daarbij wordt gedacht aan de opheffing van iedere discriminatie bij pensioenfondsen, va kopleiding, promotie, het tegengaan van iedere druk op de vrouwenionen en het brengen van parttimewerk on der cao's. DEN HAAG In een deel van paleis Noordeinde dat door het koninklijk huis wordt gebruikt, is verleden week ingebroken, zo heeft de politie giste ren meegedeeld. De inbrekers hebben 37 moccakopjes en drie antieke zilveren voorwerpen meegenomen. De voorwerpen die eigendom waren van het koninklijk huis, vertegen woordigen een waarde van omstreeks twaalfduizend gulden. De zilveren voorwerpen zijn een theekannetje, een roomkannetje en een koffiepot. De voorwerpen stonden in een kamer klaar voor een ontvangst. De daders hebben zich met een sleu tel toegang tot de vertrekken weten te verschaffen. De sleutel hing in een deel van het paleis dat gebruikt wordt door het Institute for social studies (ISS). De sleutel hing in een kastje achter een glazen ruit. Deze reservesleutel was bedoeld om in geval van brand ook in het konink lijk deel van het paleis te kunnen komen. De Haagse politie heeft de inbraak enkele dagen geheim gehou den in verband met het onderzoek. Door een communicatiestoornis is het nieuws uitgelekt, zo zegt de politie. STAPHORST Het driejarig zoontje van de familie Dunnink uit Staphorst heeft de auto van zijn ouders weten te starten, toen zijn moeder even bij ken nissen was. De wagen reed de Dorpstraat in en kwam in botsing met een tege moetkomende auto. Resultaat: zware schade aan beide auto's maar geen per soonlijke ongelukken. Ouders helpen nu Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het optreden van de beheerder R. W. Gay Balmaz van de zwakzinnigeninrichting Dennendal in Den Dolder giste ren, waarbij deze arts elf groeps leiders en vijf vrijwilligers bui ten dienst heeft gesteld, heeft tot grote verontwaardiging geleid binnen de kring van Nieuw-Den- nendal. Jan Mulder, woordvoerder van de ze ven ontslagen stafleden die solidair zijn met ex-directeur dre. Carel Mul ler van Dennendal, had er geen goed woord voor over. "Eind vorige week heeft Gay Balmaz de vakantie van vijf groepen pupillen afgezegd en nu be roofd hij hen ook nog met geweld van de hun vertrouwde groepsleiders.' Piet Reckman van de werkgrozp Nieuw-Dennendalbestuur zei, dat hij 'sprakeloos' was. 'Kennelijk zijn alle middelen nu goed genoeg om Niieuw- Dennendal te vernietigen.' De beheerder Gay Balmaz was gister morgen in 'liet gezelschap van enkele 'bestuursgetrouwe' stafleden een aan tal ouders, inspecteur dr. C. Engel- hardt, van de geestelijke volksgezond heid en met de steun van twee poli tiemannen uit Zeist naar de pavil joens De Heihoek en De Grashoek getrokken om de elf groepsleiders en vijf vrijwilligers op non-actief te stel len. Daarbij is geweld gebruikt De vrijwilliger Cornel Bierens die nog even afscheid wilde nemen van zijn pupillen en daarbij door een politie man werd geslagen, heeft dan ook inmiddels een aanklacht wegens mis handeling ingediend. De commissie-Langemeijer heeft dit weekeinde alle ouders, voogden, cura toren en naaste familieleden van Den- nendal-pupillen gevraagd hoe zij den ken over een eventuele overplaatsing van hun pupil naar een door Ndeuw- Dennendal geleid zwakzinnigeninsti tuut. In een brief aan de commissie-Lange meijer heeft het ouderberaad gepro testeerd tegen 'de vrijwel onmogelijke keuze' waarvoor de commissie de ou dere stelt. Desalniettemin adviseert het ouderberaad de met hem sympa thiserende ouders (van 116 pupillen), zich duidelijk achter Nieuw Dennen dal op te stellen en de commissie- Langemeijer toestemming te geven tot overplaatsing van hun kind naar een instelling die onder leiding staat van bestuur en staf van Nieuw-Dennendal. De algemene bond van ambtenaren vindt hetgeen gisteren is gebeurd 'minder gelukkig'. AVBA-bestuurder J. van Geffen zei, dat in de paviljoens de Heihoek en de Grashoek ouders op het ogenblik de min of meer incom plete groepsleiding aanvullen. Dat lijkt hem geen oplossing, ook niet in deze situatie en ook miel tijdelijk. VEENHUIZEN Vier gedetineerden zijn gistermiddag ontsnapt uit de stra finrichting Veenhuizen met de auto van en personeelslid. Tijdens het bij vullen van zand en cement in de silo van het betonbedrijf te Esserreem, een van de gestichten In Veenhuizen, zagen zij kans een autosleuteltje te bemachtigen. De vier zijn spoorloos. Het zijn de broers P. J. N. (32) en R. N. (25) alsmede de 22-jarige G. H. en de 32- Jarige P. B. Zij zaten In Veenhuizen wegens diefstal en heling, aldus het ministerie van Justitie. (ADVERTENTIE) metaalbewerking/lastechniek/aandrijvingstechniek/ pneumatiek en hydrauliek/verbindingstechniek Dagelijks van 9.00 - 17.00 uur. IRENE- en MARIJKEHAL- UTRECHT vakbeurs algemene toelevering Dagelijks van 9.00 - 17.00 uur. JULIANAHAL - UTRECHT c sen verslaggever 'HEN De 18-jarige Freddy van 'eer uit Warnsveld is gistermor- >verleden aan de gevolgen van 'ngeluk op zondagavond in Hen- De jongeman die op een brom- reed was geschept door een wa- die hem inhaalde. (ADVERTENTIE) van Jonge Jenever zijn èch- |te kenners. Anders dron ken ze - de kuyper export jonge jenever Van een verslaggever DEN HAAG Dat liet netto-minimumloon gelijk is aan de 'noodzakelijke kosten van het bestaan' is in strijd met de werkelijkheid. Nog niet de helft van wie bijstand ontvangen, krijgt mét ingang van 1 juli het minimumloon. 0 Voor een gezin met twee kinderen is becijferd, dat het tekort vorig jaar 4.196,40 heeft bedragen. HE JONGE JENEVER MET KWALITEITS CERTIFICAAT Tot deze conclusies is een werkgroep gekomen. Deze heeft zich een jaar lang met de problemen bezig gehouden, die zich bij de uitvoering van algemene bijstandswet voor doen. Zij draagt argumenten aan voor de stelling, dat in de bijstandswet tegenstrijdighe den zitten, die schadelijke ge volgen hebben voor de bij standsontvangers en voor de ambtenaren. Aan de hand van praktijkvoorbeelden wordt ook geïllustreerd dat de bijstands wet de uitvoeringsorganen (de gemeentelijke sociale dien sten) noopt tot willekeur en dat de wet leidt tot rechtson zekerheid voor wie ze in het leven is geroepen. De werkgroep werd gevormd door Henk Broekman, direc teur van de gemeentelijke so ciale dienst in Blaricum, Sim- me de Jong, adjunct-directeur bij zo'n dienst in Hillegom, Ronald van Engers, weten schappelijk medewerker bij de GSD in Amsterdam, Cees van der Hut, docent bij de oplei ding stichting Haarlem, An- dries de Jong van het Tijd schrift voor maatschappij vraagstukken en welzijnswerk en Jan Edelaar van de sociale dienst in Alkmaar. De laatste werkte met teamleden van de dienst in Alkmaar een artikel uit over de positie van de bijstandsambtenaar. De overi gen rapporteerden over de po sitie van de mensen in de bijstand en over de bestaans zekerheid. Zes procent De bijstandswet vormt als sluitstuk van de financiële soci ale zekerheid in ons land voor ruim zes procent van de bevolking de basis voor be staanszekerheid. De wet spreekt alleen over de rechts plicht van de overheid. Het recht op bijstand is er niet in geformuleerd. Dit heeft tot ge volg dat de overheid vaststelt, welk recht iemand wordt ge geven. Bovendien stelde iede re gemeente eigen normbedra gen vast. Thans geldt als richtlijn: de minimumuitke ring betrekkingen op het wette lijk minimumloon. Maar dat betekent volgens de werk groep. geen grotere rechtsze kerheid voor de bijstandsont vanger. De gemeentelijke overheden kunnen geheel ver schillend handelen bij het toe passen van het recht. Het is geen uitzondering, dat een ge zin niet meer dan zestig pro cent van de bijstandsnorm krijgt. In feite voert de ge meentelijke overheid door ver mindering van de minimum uitkering een niveau onder het bestaansminimum in. Bedeling Gesteld wordt, dat het goed zou zijn. als een voor iedereen toegankelijk budget werd op-- gesteld. Daardoor zou het be- delings-karakter aan de bij stand ontnomen kunnen wor den, en zou een bijstandsnorm ontstaan, die inhoud heeft. Dan zouden de cliënten en de sociale diensten weten wat er van de uitkering is te kopen. Dan kan op zinrijke manier Individueel te werk worden gegaan, en kernfunctie van de bijstandswet, zo wordt gezegd. Eind vorig jaar vonden naar grove schattingen 348.000 men sen in ons land in bijstand de laatste mogelijkheid voor fi nanciële problemen, voor hun bestaanszekerheid. Meer dan 316.000 van de bijna 348.000 bijstandsontvangers kunnen niet geacht worden binnen het huidige economi sche bestel op enigerlei wijze voldoende te kunnen voorzien in hun inkomsten: bejaarden, mensen in inrichtingen, min- dervaliden. oorlogsslachtoffers, alleenstaande moeders met kinderen, zieken en een kleine groep vrij kansloze werklozen. Bij de overigen, nog geen ne gen procent, kan de vraag worden gesteld of zij eventu eel (weer) voorzichzelf kun nen zorgen. Hierbij behoren de schoolverlaters en mensen die op staande voet zijn ont slagen. Deze mensen zijn veel al maar kort op bijstand als overbrugging aangewezen. Ambtenaren Over de positie van de bij standsambtenaar wordt opge merkt, dat de ambtenaren niet alleen cliënten helpen, maar ook een functie voor de sa menleving vervullen. De bij standswet is er voor het oplos sen van de gevolgen van maat schappelijk bepaalde proble men: geld verstrekken aan in dividuele personen. De sociale diensten zouden zich kunnen ontpoppen als in strument voor sociale verande ring. Er zouden- 'kanalen' ont wikkeld moeten worden, om de verkregen informatie en signalen door te zenden naar die machtsniveaus, die mede verantwoordelijk zijn voor so ciale verandering. Uit een onderzoekje bij socia le diensten van negen gemeen ten met 60.000 tot 170.000 in- woners werd nog duidelijk, dat de chefs van de buiten diensten bij zeer veel werkers een tendens hadden waargeno men om méér voor de cliënten te doen dan alleen de aan vraag behandelen. Op een en kele na werd ook voor het huidige werk uitbreiding van personeel nodig geacht. Van een verslaggever UTRECHT De drie vervoersbonden hebben gistermiddag overeenstem ming bereikt met het transportbedrijf Van den Bos Transporten BV in Naaldwijk. De veertig chauffeurs, die zondagavond in staking waren gegaan, hebben daarop besloten vanochtend weer achter het stuur te gaan zitten. Het overleg heeft ongeveer vier rnrr geduurd. De eisen van de stakers waren een integrale toepassing van de cao-beroepsgoederenvervoer inplaats van 'afspraakloon', en een werkweek van maximaal 70 uur (was 80 90 uur). Volgens een woordvoerder van de Fe deratie van vervoersvakorganisaties heeft Van den Bos (een dochtersbe- drijf van het Engelse 'Etom'-concern) de eerste eis volledig ingewilligd. Ten aanzien van de arbeidstijd is overeen gekomen dat er per twee weken niet meer dan 140 uur mag worden ge werkt met een maximum van 80 uur per week.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5