INKOMENSNIVELLERING AKT VERKEERD UIT' Bezig bedrijf jlburgs hoogleraar: 'meer werklozen' Amsterdams Belegging Depot. Een vermogen aan know-how. Lubbers: investeringen afstemmen op situatie arbeidsmarkt Consumentenbond deels in het gelijk gesteld Jessel wil geen verlaging dividend KNSM se voorstellen ir opossing ir oplossing en geldcrisis SA: meer vraag lar tropische idbouwprodukten België moedigt het sparen aan VW zit met te hoe-e voorraden Bond: vlees is wel goedkoop Stevin verwacht orderportefeuille van ruim miljard Bij vervanging steeds minder nieuwe machines NEW YORK GEDRUKT yy/KWAIRTET DLNSDAG I t MEI 1974 FINANCIËN'/ECONOMIE T13/K.13 Van een onzer verslaggevers een onzer verslaggevers ITERDAM Het kunstmatig optrekken van onen van lager betaalden is gevaarlijk, omdat rs meerdere wegen werkloosheid kan resulte- De lager betaalden kunnen zö duur worden, gezocht moet worden naar vervangende soor- arbeid. jere lonen van de lager betaal- _inen bovendien in de prijzen a doorberekend, waardoor rela- g-loon produkten (zoals textiel _>elen) duurder worden, zodat [et terugloopt. In beide gevallen a dus juist de lager betaalden, I werkende jongeren, werkloos, iere functie van de ongelijke KNGTON Het denkbeeld van ieuw bureau, dat olie van pro- elanden koopt tegen lagere prij- de olie vervolgens internationaal elt en een rol speelt bij de ling van een deel van de ,,rinst e produktielanden in de vorm 'iningen, is volgens de Britse ;r zonder portefeuille, Harold bij Amerikaanse regeringsfunc- issen in goede aarde gevallen. van wie de denkbeelden afkom- djn, vindt dat het bureau onaf- ^felijk dient te zijn. of verbonden IMF of de Wereldbank, situatie waarin de olieproduce- landen het vrijwel voor het hebben, is er geen reden de van het vaststellen van prijzen toewijzen van olie geheel aan 'maatschappijen over te laten, it Lever. Hij verklaarde met dat hij niet aanstuurt op een rotatie met de olielanden en op dat geen regeling mogelijk >r hun instemming. De toon- rende olieverbruikende landen lid van het bureau moeten de produktielanden zouden er s aan mee moeten werken. een onzer verslaggevers rERDAM Ten gevolge van de mende wereldbevolking en de gde concurrentiepositie van di- synthetische grondstoffen pp asis, is er naar diverse tropische ouwprodukten een toenemende z te verwachten. De produktie al zowel door grootland- bedrijven als zelfstandige boe dikwijls in nauwe samenwerking iliseerd moeten worden, stelt de HVA (verbouw van en 1 in tropische produkten) in jaarverslag. De directie stelt: stigma, dat in ons land nog rust laatschappijen als de onze mis- de belangrijke bijdrage die der- te maatschappijen leveren, met op het gebied van de landbouw- striële produktie in de ontwikke- landen. Het inzicht, dat grote aalsinvestering vergende projec- miet door individuele experts bij voorkeur door organisaties .ervaring in management en ken- fan landbouw en technologie moe- worden ontwikkeld en begeleid, I geleid tot opdrachten van diver- egeringen en financieringsinstitu- aldus de directie. Winststijging (van 6.7 miljoen 12,3 miljoen) was door meeval- nog groter dan verwacht. Zo was Ethiopië een zeer grote suiker die viel in een periode van wereldmarktprijzen. Andere delen waren de scherpe toene- 1 van de wereldmarktprijzen en verbeterde marktsituatie voor de ntie Combinatie Amsterdam (het raenlijke bedrijf met de CSM). HVA acht handhaving van het itpeil van 1973 een moeilijke op- ondermeer door het karakter de activiteiten en het werkterrein zee. Zo hebben de recente gebeur den in Ethiopië ook de HVA- ijven niet onberoerd gelaten. Het is meermalen onderbroken, zo het verslag, als gevolg waarvan uikerproduktie 1973-74 bij de ver dingen zal achterblijven. Men re in Ethiopië op een verlaging van tïnst. inkomensverdeling, tenslotte, is, dat de economisch zwakkere beschermd wordt, want door het hoge loon (dat anderen verdienen) wordt zijn arbeid splaats veilig gesteld. Dit stelde de Tilburgse hoogleraar A. H. J. Kolnaar in het Amsterdamse Krasnapolsky, waar de Nederlandse Vereniging voor Personeelsbeleid twee dagen lang congresseerdc over de gevolgen van de inkomensnivele- ring voor het personeelsbeleid. Hij vindt de stelling, dat de wekloosheid in het kader van het hogere doel, de inkomensnivellering, maar voor lief moet worden genomen, onzinnig. Dit allereerst al omdat de betrokkenen niet vooruitgaan, maar op basis van werkloosheidsuitkeringen in eerste in stantie twintig procent achteruit Belast Worden enerzijds de arbeidsintensieve bedrijfstakken, waar de lage lonen worden uitbetaald door het nivelle- ringsstreven zo zwaar belast dat er werkloosheid zal ontstaan, de kapitaal intensieve bedrijven daarentegen wor den juist bevoordeeld door de afro ming van de hogere inkomens zonder dat daar extra werkgelegenheid tege nover komt te staan. In deze bedrij ven (de oliesector, de chemie, de metaal) worden voornamelijk de ho ger betaalden te werk gesteld. De extra winsten als gevolg van de min der krachtige groei van de loonkosten bij een inkom ensnivelleringsbeleid worden alle kapitaalintensief geïnves teerd: dus geen groei van de werkge legenheid. Heeft de Tilburgse hoogleraar nogal wat kritiek op de inkomensnivelle ring, zoals die door de vakbeweging wordt nafgestreefd, nog meer bezwa ren koestert ihij tegen het huidige beloningssysteem, dat zijns inziens ge heel verstard is. Bij alle loononder handelingen gaan de partijen uit van de bestaande veroudingen met als ge volg dat een bepaald loonstructuur in stand wordt gehouden, ook al is die niet meer m overeenstemming met de schaarsteverhoudingen (vraag en aan bod) op de arbeidsmarkt. Ter illustratie van de verstarde loon structuur in ons land noemt de hoog leraar de betrekkelijk lage beloning van zwaar en vuil werk, dat geen Nederlander nog bereid is te verrich ten en waarvoor zelfs bij een ontoelaatbaar hoog werkloosheidscij fer gastarbeiders moeen worden geïmporteerd. Een ander bekend voor beeld vindt prof. Kolnaar in de grote overschotten aan academici. Cartoon uit 'Personeelsbeleid', april 1974. Beter inspelen Als eerste element voor een verant woorde nivellering van het inkomen noemt de hoogleraar een loonvorming die beter inspeelt op de werkelijke schaarsteverhoudingen op de arbeids markt, in plaats van de huidige «nei ging tot gelijke verhogingen voor elke beroepsgroep. 'Waar de schaarstever houdingen voortdurend aan verander ingen onderhevig zijn, zijn ook wisse lende en soms tegengestelde loonbe- wegingen nodig'. Een meer liberaal oog voor de ver houdingen op de arbeidsmarkt zal zo een hogere beloning voor vuil werk tot gevolg hebben waardoor meer mensen bereid zijn het te verrichten, terwijl het overschot aan academici zal inkrimpen als deze groep lager wordt beloonfd. Verder dient een het inkomensnivelleringsbeleid, aldus prof. Kolnaar, het bestaan van macht sposities tegen te gaan, ook al berus ten die op juridische dan wel op econoomische gronden. Hij doelt met name op wettelijk beschermde beroe pen als notaris, arts. 'Zulke mensen hebben al voorrechten, moeten ze dan ook nog vrij gelaten worden in het vaststellen van hun tarieven' zo vroeg geren hun plaats zouden moeten inne men. Maar die benadering komt nu de hoogleraar ziph af. Onderwijs Het derde element van de inkomens nivelleringspoli tiek, zoals die ook in liberale kringen verantwoord wordt geacht, is volgens prof. Kolnaar het verstrekken van vrij toegankelijk on derwijs, waaronder zeker ook vrij om- scholingsonderwijs. Voortgezette groei bij ACF Holding AMSTERDAM De groei van ACF Holding (industrie, cultures, handel, joint ventures) heeft zich in 1973 voortgezet. Omzetten en resultaten van de tot de groep behorende werk maatschappijen ontwikkelen zich vol gens de verwachtingen. De geconsoli deerde geldomzet steeg met 10,4 pet tot ƒ263 min en het bedrijfsresultaat met 14,2 pet tot ƒ20,8 min. De netto winst nam opnieuw met bijna 10 pet toe tot 9,8 min. Eerder werd voorge steld het dividend over 1973 te hand haven op ƒ6,80. Daarnaast zal 5 (v.j. 2,5) pet in aandelen ten laste van de agio reserve worden uitgekeerd. De directie verwacht dat de bedrijfs groepen industrie en cultures dit jaar zowel hogere omzetten als betere resul taten zullen behalen. De orderporte feuilles zijn goed gevuld. De omzetten in bulkchemicaliën en specialités ont wikkelen zich gunstig. De verbandstof- fensector gaat vooruit en de oogst van de cultuurondernemingen neemt toe. Tricotbest ontslaat DEN HAAG Tricotbest (panty's! heeft een ontslagaanvrage ingediend voor 39 personeelsleden in Den Haag. De ontslagen houden verband met een ingrijpende reorganisatie van het be drijf, nodig geworden door kostenstij gingen en goedkope importen uit lan den zoals Italië, Israël en Frankrijk Tricotbest, waarvan de meerderheid van de aandelen in handen is van de Westduitse Schulte und Dieckhoff, verkeert reeds enkele jaren in moei lijkheden. NOVE maakte winst GRONINGEN Noordelijke Indus trie voor Vezelverwerking (NOVE) heeft in het eerste kwartaal van 1974 enkele tonnen winst gemaakt. Nove had in de afgelopen jaren een totaal verlies opgelopen van ƒ10 min. Omzet V&D steeg tot ƒ1875 min. AMSTERDAM De concernomzet van Vroom en Preesmann is in het per 1 gebruari 1974 geëindigde boek jaar gestegen met 13,7 pet van 1650 min tot 1875 mLn. De personeelsbe zetting, uitgedrukt in personen met een volledige dagtaak, ging omhoog van 19.000 tot 20.000 man. In de cijfers zijn tevens de gegevens van de AMSTERDAM Jessel Securities, de Britse beleggingsmaatschappij die een aanzienlijk aandelenpakket bezit in het kapitaal van de KNSM spoort de aandeelhouders van de scheepvaart- groep aan tijdens de jaarvergadering op 22 mei tegen het dividendvoorstel van het KNSM-bestuui te stemmen. Aandeelhouders wordt aangeraden zo tc stemmen, dat eenzelfde dividend als over 1972 wordt bewerkstelligd. De KNSM wil zoals bekend het dividend verlagen van 12 tot 9 per aandeel. Jessel verwijt het KNSM-bestuur geen nadere toelichting te hebben verstrekt bij de dividend verlaging. De voor uit kering beschikbare winst is zo stellen de Britten na toevoeging van ƒ8 miljoen uit een vrijgekomen voorziening voor latente belastingen 17.2 miljoen, wat meer is dan de winst over 1972. Volgens het onlangs gepubliceerde jaarver-slag van de KNSM is de netto winst gedaald van 14.7 miljoen tot 9.2 miljoen. Jessel telt de vrijgeval len voorziening bij die f92 miljoen op, wat het KNSM-bestuur niet wil doen. Het bedrag is niet ten bate van de resultaten gebracht maar recht streeks aangewend voor de verster king van twee andere voorzieningen. Of Jessel zal slagen in haar poging het dividendvoorstel te verwerpen dient te worden afgewacht De beleg- gingsgroep beschikt over bijna 24 miljoen aan aandelen, maar in maart heeft de KNSM uit vrees voor een overval 31.5 miljoen aan preferente aandelen geplaatst bij de bevriende Amstinmij die het bestuur tijdens een stemming zeker zal steunen. Jessel heeft die plaatsing in een kort geding betwist maar verloor. Overigens kan statutair geen veranderd dividend voorstel worden aangenomen. Het oor spronkelijke van slechts worden aan genomen of verworpen. BRUSSEL De Belgische minister van financiën Willy de Clercq, wil het sparen in België gaan aanmoedigen. Hij heeft meegedeeld, dat de regering denkt aan twee acties: een fiscale, waarbij het van belasting vrijgestelde inkomen uit rente aanzienlijk wordt verhoogd en één waarbij hogere spaarvergoedingen worden gegeven in verband met de inflatie. De spaarrente in België gaat met in gang van 20 mei omhoog en waar schijnlijk op 1 juni nog eens. Op 20 mei wordt de rente op zgn. termijn- spaarrekeningen verhoogd met percen tages variërend (afhankelijk van de looptijd) van 0.25 tot 0.75 pet. Op kas- en spaarbons wordt de rentevergoe ding verhoogd met percentages varië rend van 0.75 tot 1.00 pet. (ADVERTENTIE) Het ABD beschikt over een uitge balanceerde aandelenportefeuille. Internationaal gespreid. Professioneel en dynamisch beheerd. Doel: vermogensgroei op wat langere termijn, met bovendien een ABD (koers rond de f 150,-) zijn officieel ter beurze genoteerd, dus elke dag verhandelbaar. Wilt u meer informatie, bel of schrijf dan naar ABD, Keizersgracht 706, Amsterdam. redelijk rendement. Participaties Telefoon 020-67661. UTRECHT 'Het is verantwoord om te stevenen naar een ietwat expansievere economie.' De minister van Economische Zaken, drs. R. F. M. Lubbers, zei dit in Utrecht bij de opening van de Techno- beurs en de Vakbeurs Algemene Toelevering. Hij stelde, dat de investeringen ver der moeten worden bevorderd. Een eerste aanzet is daartoe al gegeven door de investeringsaftrek. Maar be lastingmaatregelen alleen zijn niet voldoende. Volgens hem aarzelen on dernemers nogal eens met het uitvoe ren van plannen omdat de wetten ingewikkeld zijn en omdat ze vaak in onzekerheid verkeren over het krijgen van de nodige vergunningen en over de tijd die daarna nog verloopt voor dat bepaalde plannen kunnen worden verwezenlijkt. De procedures zullen helderder moeten worden. Drs. Lubbers stelde verder, dat inves teringen goed moeten aansluiten op de situatie in de verschillende secto ren van de arbeidsmarkt. Er zijn wel allerlei structuuronderzoeken gedaan cn aanbevelingen gegeven, maar vol gens hem zullen er 'hardere afspra ken' moeten komen tussen ovprheid. werkgevers en werknemers over de follow-up van een structuuronderzoek in een bedrijfstak. Over de economische situatie van dit moment zei hij, dat het gevaar van deflatoire processen tengevolge van de hoge olierekeningen nog niet geheel geweken is. Hij noemde het een posi tief punt, dat de investeringsgeneigd- WOLFSBURG Volkswagen zal in de periode van 24 tot en met 31 mei a.s. 29.000 werknemers voor zes dagen naar huis sturen om zo de voorraden aan te passen aan de vraag. De waar de van de voorraden sercpd produkt is momenteel met DM 700 miljoen veel te hoog Door de werktijdverkor ting gedurende negen dagen van de afgelopen maand in vijf van de zes fabrieken van Volkswagen zijn de voorrraden, die tot 472.000 voertuigen waren toegenomen weliswaar met 30 000 tot 40.000 auto's verminderd, doch dat is nog niet voldoende. Volkswagen heeft haar adviesprijzen verhoogd. In maart vond ook al een prijsverhoging plaats. Audi heeft haar prijzen eveneens verhoogd en wel met gemiddeld 5.1 pet. Volkswagen zal over 1974 geen divi dend kunnen uitkeren als de verlie zen zo groot blijven als in het eerste kwartaal. Over 1973 werd 9 pet. uitge keerd. Het concern maakte toen een winst van DM 211 min. Verkocht werd verleden jaar voor DM 16.982 min. Geproduceerd werden 2.34 min. motorvoertuigen. Volkswagen wil in de toekomst in de VS auto's gaan produceren, in plaats van in Duits land geproduceerde auto's, naar de VS te exporteren. 'De Nederlanden van 1870' was niet duidelijk DEN HAiAG De commissie tot haiidliaviug van de Nederlandse code voor het reclamewezen heeft een klacht van de consumenten bond tegen een in een aantal dagbladen geplaatste advertentie van 'De Nederlanden van 1870', getiteld 'Spiekbrief voor minister Lub bers', sdeels gegrond en deels ongegrond verklaard. dochterondernemingen Vendet, Nieuw- Engeland-Hollenkamp, Kreymborg, Kcmo en Claudia Straeter opgenomen. Van der Vliet-Wernink ziet moeilijk jaar AMSTERDAM Het jaar 1974 be- looft voor de bedrijfstak waarin Van- clerVliet-Wernink Beheer (bouw) ac tief is een moeilijk jaar te worden. De eerste tekenen daarvan heeft het bedrijf reeds kunnen merken. Het beleid van de direktie zal in 1974 gericht zijn op een verdere uitbrei ding van de activiteiten en in het bijzonder op het tot goede rentabili teit brengen van de industriële bedrij ven. De totale omzet van de produc tiebedrijven steeg in 1973 van 104 min tot ƒ116 min. De winst nam toe van ƒ1,2 min tot ƒ3,6 min. Voorge steld wordt een onveranderd dividend van 10 per aandeel van 100. Omzet Dr. Overijselsche Hout achteruit COEVORDEN Omtrent de vooruit zichten voor 1974 kan de Drentsch- Overijsselsche Houthandel wat de lo pende zaken betreft nog weinig zeg gen. In het eerste kwartaal van 1974 zijn de omzetten duidelijk achterge bleven en er wordt een teruggang in de bouwactiviteiten verwacht. De re sultaten in 1973 zijn gunstig geweest. De omzet steeg van 12,9 min tot 25,8 min. Het saldo winst daalde van ƒ468.000 tot ƒ450.000. Uitgekeerd wordt 15 pet (onv.) in contanten alsmede 5 pet. in aandelen uit de agi oreserve. NED. FONDSEN IN NEW YOBK Kon. Olie noteerde gisteren 314<31% —Ti); Unilover $43%—44% <43%—44%); Philips niet onlv. (12%—%) en KLM 3 264— 27). Opgave Hornblowcr and Weeks. EFFF.CTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In hel telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slolkoers van gisteren). Akzo 5900 (59.10). Hoogovens 177.90). Kon. De klacht was tweeledig. In de eerste plaats richtte de klacht zich tegen een zinsnede in de advertentie, die in haar geheel betrekking had op een door minister Lubbers aan de Tweede Kamer overhandige nota over de ren te. Volgens deze zinssnede was de strekking van de nota, dat er nog al wat onduidelijkheid was over de wij ze. waarop de verzekeringsmaatschap pijen hun rentewinst doorgeven aan de polishouders. Volgens de consu mentenbond was de belangrijkste strekking van de nota, dat de polis- houders van individuele contracten te weinig van de rentewinst krijgen. De commissie is door de argumenten van 'De Nederlanden van 1870' over tuigd, dat de onduidelijkheid over de wijze waarop de maatschappijen hun NEW Y()RK rentewinst doorgeven aan de polishou- ACF industries ders de eigenlijke strekking van de ai-en nota was. Dit deel van de klacht heeft A)'"^ coeof'CAm de commissie dgarom ongegrond ver- Amertcan Brand» klaard. American Can trekking zal maken dat 80 procent van de gehele rentewinst wordt uitge keerd, terwijl in feite slechts 80 pro cent van het verschil in de rente op staatsleningen en de rekenrente aan de verzekerden ten goede komt. Om deze redenen beveelt de commissie 'De Nederlanden van 1870' aan, wan neer ze in het vervolg in haar adver tenties het begrip rentewinst han teert, daarbij duidelijk tot uiting te brengen wat daaronder in haar systeem moet worden verstaan. heid in de Verenigde Staten weer een grote vlucht heeft genomen. Ook West- Europa kan daar de vruchten van plukken als het er tenminste in slaagt, het afbraakproces in het vrije handelsverkeer een halt toe te roepen. APELDOORN Door de grote on derlinge concurrentie bieden veel sla gers 't vlees thans over 't algemeen te gen onverantwoord lage prijzen aan De heer D. Schop, voorzitter van de Alge mene Nederlandse Slagershond, zei dit in Apeldoorn in de algemene vergadering van zijn bond. Naar zijn mening zal verdergaand onderzoek ten aanzien van prijzen en kwaliteiten aan het licht brengen dat vlees en vleeswaren, gekocht bij grote levens middelenconcerns, veelal even duur of zelfs duurder zijn dan bij veel zelfstandige slagersbedrijven. De gedaalde vleesconsumptie schreef de heer Schop in belangrijke mate toe aan het streven van velen die 'levens standaard' te handhaven door bespa ringen in de voedingssector, in de eerste plaats op vlees. Als gevolg van de prijsverhogingen van 1973 heeft dat vlees nu nog, maar ten onrechte, een 'duurte-image.' BLOEMENDAAL De Stevin Groep verwacht in de komende drie weken de onderhandelingen over een paar grote werken te kunnen afsluiten. Als Stevin deze opdrachten krijgt toege wezen dan zal de orderportefeuille de 1 miljard ruim overschrijden, aldus de voorzitter van de raad van bestuur, jhr. dr. R. J. Stratenus, in een toe lichting op het jaarverslag. Door enkele opdrachten die in de afgelopen maanden werden ontvangen heeft Stevin thans voor ruim ƒ800 min orders in portefeuille. De Stevin Groep verwacht dat het resultaat over 1974 hoger zal zijn dan dat over 1973. Ook de vooruitzichten voor 1975, voorzover thans te over zien, zijn gunstig. De omzet steeg van ƒ444 min tot 995 min, waarvan 73 pet (69 pet) binnen Nederland werd behaald en 27 pet (31 pet) in het buitenland. De nettowinst nam toe van 12.9 tot ƒ16 min. UTRECHT Er is in het Nederland se bedrijfsleven de verontrustende tendens waar te nemen dat bedrijven, die normaliter een reputatie hebben wat betreft het gebruik van moderne machines, gedwongen zijn hun machi nes te vervangen door tweedehands materiaal en niet door nieuwe appara tuur. Als die ontwikkeling zich door zet zal de Nederlandse industrie die het in de toekomst ongetwijfeld nog meer van kwaliteitsprodukten moet hebben in nog grotere moeilijk heden komen dan nu al het geval is. Deze sombere uitspraak deed dr. W. Bos, voorzitter van de Contactgroep van werkgevers in de metaalindustrie, maandag in Utrecht bij de opening van de Techno-Beurs. Het wordt voor de ondernemer steeds moeilijker om zijn produktieproces te laten plaats vinden met moderne produktiemidde- len. Gezien de sterk stijgende loonkos ten, hoge rentekosten en een ongun stig fiscaal klimaat komt de onderne mer aan investeringen nauwelijk? meer toe zo constateerde dr. W. Bos. Tweede klacht mld Am Electr Powci Am Metal Cllmai Am Motors 10/5 13/5 48'i 464 12% 12%» 45s; 45% 50 49% 35', 35% 27s; 27% 23% 2T", klacht zich tegen een zinssnede in de Ampei advertentie, dat 80 procent van die Anaconda rentewinst door 'De Nederlanden van «"hrieid 1870' gereserveerd wordt om als winstdeling door te geven aan de Bendix polishouders. De commissie is tot de b®'*1 steel overtuiging gekomen, dat 'De Neder- B°V,?£jton ind. landen van 1870' met deze uiting niet de bedoeling heeft gehad in enigerlei can Pacific Ry opzicht diegenen, tot wie zij zich deze ^"/Manhattan advertentie richtte te misleiden inza- chesMe System ke haar systeem van winstverdeling. SI1,1;-"*'".'. Zij vond de advertentie dan ook be- Colgate Palraoiive paald niet oneerlijk. Niettemin achtte Cult industries de commissie dit tweede deel van de common* Edison klacht van de Consumentenbond ge- c2nt. Can grond, omdat de lezer van de adver- Cnnt. oii tentie inderdaad daaruit de gevolg- £urtiss bright art Ind. Deere arid Co. Duw Chemical Du Pont (El) DOW JONES INDEX Indust. Sporen Utlll. Obi. Mods KirM Nal Cl,'r 10 mei 850.44 171.12 78.03 69.19 714.4 8 mei 850.99 172.93 78.44 69.58 708.4 Admiral Corp 9 mei 865.77 174.33 78.89 69.50 715.1 *L1.e,?«.h#ny ,,ow s Aamt. Obl. Tol. H. 10 mei 15.270 15.850 1.753 423 8 mei 11.850 12.560 1.743 615 9 mei 14.710 15.650 1.748 770 144 144 33% 32% 42'. 414 45 43 16K. 164 43 41% 26% 26% 214 21% 25% 254 7% 24% 25 38", 38% 38 4 38% 64 63% 1(5 174% 106% 104 35% 364 Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel 4 Tel Getty OU Giletie Glmhel Brothers Goodyear I and b Gulf oil Illinois Central Ind. Insllco Ini Busln Mach. Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel Ling Lemco Vough Litton Ind. Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDunnell Dougl Mobil Oil Corp Nabisco Nat Cash Regist Nal Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nal Lead Ind. 22% 22% 47% 48% 24% 23% 4?%e 47% 14", 14% 23% 23% 128 127% 33% 33% 23% 23 15*4 24% 21 214, 224 221% 264 26", 29s. 294 36% 364 35% 35% 15% 15' j I'ac Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Philips Peir Procter 4 Gam! RCA Republic Steel Reynolds Ind. Royal Dutch Petr 56% 544 40% 39%o 10*4 1064 16% 16% 23 24s', 43 41", 31% 314 Santa Fê Ind. Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Pacific Southern Ra lway Sperry Rand Stand Oil Calif. Stand Oil Indiana Exxon Corp. Siudebaker Worth 29% 274 Sun Oil 31 304 19% 384 384 38% 29 29% 89% 89 77", Akxona L. Am Standard 987 Amsted Ind. 725 Koersen in Montreal 8/5 9/5 10/5 Bovls 1.64 1.64 1.64 Dum Tar ft Chen 26 26s, 26% Husky 17% 174 Nat. Gas 9%b 94 94 Mass Ferguson 17% 17s, 174 Nat Resources 4,691. 4 731. 4.71L Shell Canada 15 15T'. 15% Can Breweries Cetto Chadbourn Goth Chase „elect Fd Columbia Ga* 25.41 25.46 23% 284 Ini Bank for Rec 98'.b»s%b Madison Fund Texas Gulf Texas Inst Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel west Union Tel. Westlnghouaa El. Wuolworth Nat Can NY Cenlr A North West R N Am Philips Co Occidental Petr. Tandy Union Electr. United Corpa United Gas Western Bancorp 36% 109% 109% 7% 74 7% 7 13% 13% 20 20% J

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13