eoeo pozizeleo Falen omroepbestel in kern terug te voeren op falen van minister «1 P0K0N CHRYSAL dsgpecept Fant TROS koopt een baron op Beslissing over Veronica omroep valt voor 1 juli en Brush Out Hairspray komt als béste uit debus. ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUW KW \RTET DONDERDAG 9 MEI 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K Adviesnota aan omroepen 'Het bewogen leven van baron Von der Trenck' heet de televisie serie die de TROS vanavond voor het eerst vertoont. Het is aankoop van de Duitse Bavaria Studio's. De titelrol wordt ge speeld door de Duitse acteur Matthias Ilabich. VPRO-impressies over een Portugees terug in vaderland Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond zendt de VPRO-televisie direct na het journaal van acht uur op Nederland 1 een do cumentaire uit over Portugal. Regisseur Roelof Kiers en cameraman Jochgem van Dijk reisden met 'n team naar Portugal in gezelschap van een jonge Portugees die een paar jaar geleden zijn vaderland als politiek vluchteling verliet en zich in ons land vestigde. Tijdens de dramatische dagen rond de eerste mei bezocht deze man voor het eerst sinds lange tijd zijn ouderlijk huis in Portugal. Zijn vreugde, ver bijstering, opwinding en onzekerheid geven nauwkeurig de situatie weer waarin de meeste Portugezen zich thans bevinden. Als gevolg van deze inlas zullen 'Be richten uit de samenleving' en 'Paris vu parvervallen. Het programma op Nederland 1 ziet er door deze uitzending als volgt uit: 20.20 uur Zipcode: Portugal 20.50 uur 'All in the family' 21.20 uur documentaire 'Wat God ver bonden heeft, zal de Italiaan niet scheiden' De rest van het programma is onge wijzigd. Nu NCRV-directeur M. Geerink Bakker in radiogesprek Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NCRV-radio zendt vanavond een interview uit van een half uur met NCRV-directeur drs. M. Geerink Bakker. Dit vraaggesprek om 5 voor half tien op Hilversum 1 is het laatste in de serie 'In ge sprek metdie de NCRV het afge lopen winterseizoen wekelijks heeft uitgezonden. Interviewer, drs. Henk Glimmerveen, stelt zich voor een groot aantal om- roepzaken aan te snijden, zowel de NCRV als de omroep in het geheel betreffende. Ter sprake komen het vijftigjarig jubileum, de positie van de confessiobele omroepen, knelpun ten rond de zendtijdverdeling, de 'ver trossing' en de relatie tot de NOS. De heer Geerink Bakker heeft vorig jaar toen hij nog programmaleider ra dio was het initiatief genomen voor uitzendingen van vraaggesprekken met bekende Nederlanders. Sinds ok tober heeft Henk Glimmerveen ge sproken met 29 personen waaronder prof. P. Steenkamp, ir. P. Lardinois, Anton Pieck. Theo Olof, Bert Schier- beek, prof. W. H. C. Tenhaeff, dr. J. J. Buskes. mevrouw mr. Anneke Goudsmit en de heer Albert Heijn. De interviewserie zal in de zomer maanden niet worden voortgezet. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Indien tlians de overtuiging veld zou winnen dat het omroepbestel dreigt te ontglip- -w- pen aan de oorspronkelijke bedoeling van de wetgever is dat primair terug te voeren op bet mimste- riële beleid. Dit is een conclusie uit de adviesnota die drie hoogleraren hebben samengesteld naar A aanleiding van de vraag of bet omroepbestel door de versnippering van zendtijd niet dreigt te ont glippen aan de bedoeling die de wetgever indertijd bad. Mary Perkins SMIDJE VERHOLEN De hoogleraren zijn prof. dr. I. A.' Diepenhorst, prof. mr. H. Th. J. F. van Maarseveen en prof. dr. M. Troostwijk, Met hun advies hebben zij voldaan aan een verzoek van KRO. NCRV en VARA, die verenigd zijn in de federatie van omroepverenigingen. Dit verzoek houdt verband met de promotie van de TROS tot A-omroep en een eventuele Veronica-omroep. Het drietal heeft de omroepwet onder de loep genomen en komt tot de con clusie dat deze het er goed afbrengt. 'De omroepwet bevat voldoende in strumenten on het omroepbestel te garanderen dat de wetgeverTieeft be doeld'. Kernpunten van de wet zijn dat het bestel toegankelijk moet zijn voor in stellingen die een eigen identiteit be zitten op het culturele of godsdiensti ge dan wel geestelijke vlak. Daarmee moeten ze aansluiten op in het volk levende behoeften. Ten onrechte wordt dikwijls deze be paling zo verstaan, dat de instellingen gericht moeten zijn op in het volk le vende culturele of godsdienstige dan wel geestelijke behoeften. Bij deze op vatting ontbreekt aan de bepaling el ke praktische betekenis. Wie uitzen dingen doet, zal altijd wel gericht zijn op enigerlei behoefte, die altijd wel cultureel genoemd kan worden. Men kan bovendien wijzen op het leden aantal, dat die behoeften weerspie geld. (Het spreekt vanzelf dat bij deze op merking gedacht wordt aan de aan vraag van Veronica. Over deze aan vraag heeft de omroepraad, die de mi nister moet adviseren nog steeds geen advies gegeven, red.). Zoals in de wet staat zijn de omroep instellingen verplicht in redelijk on derlinge verhouding tenminste onder delen van culturele, informatieve, (ADVERTENTIE) educatieve en verstrooiende aarde in hun programma te doen. De instrumenten om de bepalingen in de wet ten volle te effectueren zijn in laatste instantie in handen van de mi nister van CRM, aldus de adviesnota. 'Maar zowel de omroeporganisaties als organen als NOS, commissies voor programma coördinatie, omroepraad en regeringscommissaris voor de om roep hebben aanzienlijke mogelijkhe den tot beïnvloeding, initiatiefneming en al dan niet gezamenlijke actie. 'Als de minister de instrumenten niet of niet voldoende aanwendt, kan dat tot ernstige rechtsongeldigheid leiden in het bestel. Omroeporganisaties die zich daardoor in hun belangen getrof fen achten, kunnen bij incidentele be- leidsdaden van de minister in beroep gaan volgens de wet beroep admini stratieve beschikkingen'. Nadeel Over het ontduiken van de omroep wet zegt het advies dat de onroepor- ganisaties die de verplichting ernstig nemen sterk in het nadeel kunnen ko men ten opzichte van die dat niet doen. Indien de minister of de rege ringscommissaris onvoldoende toezicht uitoefenen op de naleving van deze verplichting, ontstaat het gevaar van rechtsongeldigheid. De minister richt dan eigenlijk tot alle omroeporganisa ties de uitnodiging de wet te ontdui ken'. Wel wordt gezegd in de nota, dat een juridisch antwoord op de vraag wat een 'volledig pakket' is niet is te ge ven. Het zou echter gevonden kunnen worden in een proces van bezinning in de kringen van de overheid, om roepraad, omroeporg'.nisaties en NOS. In de omroepwet wordt aangegeven welke tuchtmaatregelen de minister kan geven: het geven van een beris ping of uitsluiting van uitzending. In de adviesnota wordt echter ook aan dacht besteed aan datgene wat de om roeporganisaties zelf kunnen doen. Hoewel ze geen rechtstreekse juridi sche afdwingmogelijkheid hebben kun nen ze wel langs allerlei wegen in vloed op de minister uitoefenen. Verder is er de mogelijkheid dat de ene omroeporganisatie zich bij de mi nister over de andere beklaagd als zou deze geen volledig programma uitzenden. Weigert de minister dan kan men in hoger beroep gaan bij de Kroon. Toegevoegd wordt dat omroep organisaties niet graag van dit recht gebruik zullen maken omdat ze op sa menwerking zijn aangewezen. Tot zo ver enkele notities van de adviesnota. Van een verslaggever DEN HAAG Minister Van Doorn neemt voor 1 juli een beslissing over de aanvraag om zendtijd van de Ver onica omroep organisatie (VOO). Dit blijkt uit een antwoord van de minis ter op vragen van de Kamerleden Geurtsen en Van Dijk (beiden WD). Momenteel stelt de dienst omroepbij dragen een onderzoek in naar het aantal legale leden vand e VOO. De uitslag van dit onderzoek gaat naar de Omroepraad. De raad zal daarna een definitief advies geven. De minister neemt zo spoedig mogelijk daarna een beslissing. Heta dvies van de Omroe praad wordt tegelijk met de beslissing gepubliceerd. Na het besluit over de VOO zal de re gering de inwerkingtreding van de wetb. e vorderen. Deze wet maakt het optreden van zeezenders onmogelijk. 17. Misschien zijn de slimmerds on der onze lezers er al achter gekomen wat de oorzaak was van het feit. dat smidje Verholen zich zo hoog boven de grond bevond, en tegelijk zo akelig dicht bij het plafond van de bedstee. Zo niet. dan zullen nu Jodocus' werk zaamheden aan het grote wiel licht brengen in deze duisternis. Tegelijk met het draaien van het grote wiel werd namelijk een ingewikkeld stelsel van worm- en tandwielen in beweging gebracht. Dit had tot gevolg, dat het bed van smidje Verholen zich met een fraaie gelijkmatige beweging om hoog bewoog. Hoger ging het.al maar. hoger, totdat de smid tenslotte volkomen klem zat tussen zijn matras en de zware balken van de zoldering. FERDINAND De arme kerel kreeg het er benauwd van en hij' snakte naar adem. 'Stop maar, Jodocus', zei de hertog na een tijdje. 'Onze gast zal nu wel voor rede vatbaar zijn. Zo niet, dan draaien wij nog even door, desnoods tot hij zo plat is als een dubbeltje, een muntje, al even weinig waard als hij zelf. Vervolgens wendde de hertog zich tot zijn slachtoffer en hij vroeg minzaam: 'Zeidet gij niet, dat ge liever in duizend stukken viel dan mij te die nen als smid?" 'Ja, dat heb ik gezegd', beet de smid hem toe. 'Maar dat wil nog niet zeggen, dat jij me daarbij een handje moet helpen door me in duizend stukken te drukken! Schruk!' 'Ik zal u uw driftige uit val niet kwalijk nemen, waarde Jan Jacob', glimlachte de hertog vlas. 'Gt hebt immers gezegd, dat ge me we! wilt dienen, is 't niet zo?' 'Ik zal wel moeten', gromde de smid nors. 'Het heeft geen enkele zin om de hela uit te hangen en me te laten dood drukke!' 'Buitengewoon verstandig en getuigend van een helder inzicht in de praktijk des levens', prees de hertog. 'Laat u maar zakken dat bed. Jodocus. Verholen's weerstand is reeds gebroken. Hij hield de strijd niet lang vol. Ik had hem taaier ge dacht. 'Ik kon nog wel eens taaier blijken te zijn, dan jij je voor stelt. dacht smidje Verholen, toen het bed weer naar beneden zakte en hij met een bons op de grond beland de. J yvjrcskte Geeft U de voor- keur aan vloeibaar planten- en snijbloemenvoedsel? Gebruik dan de best mogelijke kwaliteit - gebruik dan Pokon en. Chrysai vloeibaar! BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND Watergate weer op de buis De NOS is van plan vanaf volgende week dinsdag de verhoren van de juriidsche commissie uit het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden over een mogelijke afzetting van president Nixon uit te zenden precies zoals dat gebeurd is met de verhoren van de Senaatscommissie inzake Watergate. Het hangt er ook vanaf, of ook andere Europese landen belangstelling hebben (en dus meebetalen), maar aan de NOS zal het niet liggen. Klaas-Jan Hindriks voorspelde een op de werkelijkheid gebaseerde Perry Mason Show, want Nixons advocaat St. Clair is een doorgewinterd pleiter. Een avond vol actualiteiten en werkelijkheid, want terwijl de voet balwedstrijd Milan-Magdeburg het eerste net geheel vervulde, vertelde aan de andere kant in'Kenmerk' de Portugese christen-democraat Perreira. clat de junta in Lissabon al doende is de golf van democratisering wat af te remmen en konden wij zien, hoe de Raad van Kerken mevrouw Burgemeester De heer J. de Bruin, wethouder van de gemeente Dor drecht, is benoemd tot burgemeester van Naaldwijk. De benoeming gaat op 1 juni in. De heer De Bruin, die 36 jaar is, is gereformeerd en lid van dp ARP. Radio morgen Ellende in zijn midden ontving. Ook tijdens de voetbalwedstrijd een in zijn monotonie indrukwekkend filmpje van Réné Coelho en Jack Gadellaa; 25 minuten lang het beeld van een jongen die de hele dag door een onduidelijk, maar stellig economisch verantwoord produkt maakt door steeds weer vier han delingen te verrichten achter elkaar vier handelingen, zonder ophouden. 'Work' heette het filmpje. Beklem mend en beschamend. J. K. (ADVERTENTIE) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje (gr.). (8.00 Nws. 8.11 - 8.21 Radiojournaal) 8.5Ö Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen (grj. 9.95 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 Arbeidvitaminen: populair verzoekpla ten-programma in mono en stereo, (if.oo Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei voor ieder een. met De Groenteman en om 11.55 Beursber. 12.30 Modern platteland. 12.35 fS) Sportrevue. 13.00 Nws.. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Engelse Koormuz. 13.49 fS) Klassiek pianorecital. 14.00 AVRO's Notedop, gevarieerd programma. 15.00 (S) In de wetenschap, dat.wetenschappelyk nws. 15.30 (S) Met de muziek op tap. 16.00 Nws. Historische Unie. IKOÏ matie en kommentaar over zaken van kerk en samenleving. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heilskwartier. 19.15 By de tyd: een serie do cumentaires over de middenschool. (4) 19.45 De kerk vandaag: nieuws en commentaar. 20.00 fS) Metropole Orkest met solisten. 21.00 (S) Veel gevraagde gewijde muziek. 21.45 Gesprek. 21.55 (Si Kerkorgelconcert: oude muziek. 22.40 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 22.50 Verkiezlngs- onderzoek. 23.10 Kunst- en vliegwerk, ten toonstel] Ingnws. 23.15 (S) Gitarest, gitaar- programma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levendeWoord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. (gr.). 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 Te Deum Laudamus 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. S.36 Gymn. voor de huisvrouw. 8.45 (S) Podium voor de vrouw. 9.20 (S) On der de hoogtezon. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Select: nieuwe klass. gram in o- foonpl. 11.10 (S) Omroeporkest: moderne mu ziek. 11.35 Hier en Nu extra. 11.55 Mede delingen. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 tS) Lichte zang. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.50 (S> Middagpauzedienst. 13.10 (S) Lichte koor zang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Kikker en Nachtegaal: gedichten en gesprekken. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Oude Schotse ka mermuziek. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsgie rig: gesprek. 15.30 Nws. 15.33 Koorzang: Rus sische volksmuziek. 16.00 Een uur natuur: vrije lijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanor: ma. 18.52 Zojuist verschenen: boekbespre king. AVRO: 19.00 Trefpunt: discussieprogr. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO; 20.00 Nws. 20.05 Radiojourn. 20.10 (S) Nederlands Harpensemble: klass. muz. 21.30 Gij zult niel doden, hoorspel. 22,1 4 (S) Radio Kamer Orkest: klass. muz. 22.35 (S) Klein Radio Vrouwenkoor: oude muz. 22.55 (S) Dichte: bij de muziek- nieuwe liedjes, chansons ol songs. 22.30 S) Essay: kunstmagazine. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op je boterham: Vaak 's ochtends, met o.m. verkeersinformatie. KRO: 9.03 Pep. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12 03 (S) Drie tussen de middag: pauze- progr. met o.m. Raden maar. 14 03 Popkon- takt: de Theo Stokkink-Show. NOS: 16.03 D« daverende dertig. 18.02 Joost mag het niet eten. TROS: 19.02 Drie loopt achter, waarin Plaatvaeria. 20 20 (S) Poster. 21.02 (S) Se* jun: jazz, en pop live. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen Show. met de Nederlandstalige Top-Tien en Kwiswijs. 22.55 Mededelingen. 23.02 (S) T. S. T. Tros-Sport-Tijd. 0.03 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Sir. 1.02 De Nachtwacht. NOS: 5.02 De Satésaus Show E.O.- 6.02-7.00 (S) Matinata: gevarieerde lichte muziek. TV morgen NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie 11.35-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-fa-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwajgen is goui 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal 1 2 i 4 s s 7 EVEN PUZZELEN Uit de woorden van de eerste rij moe ten de woorden van de tweede rij ge vormd worden. De beginletters van de woorden uit de eerste rij vormen de naam van een vogel. 1. deel schop 2. ongevulde insektenetend zoog dier 3. waterkruik oud germaans schriftteken 4. verschoten uitbraaksel van een vulkaan 5. halfbloed myth, figuur 6. eekhoorn (gew.) handegge 7. kleine hooistapel rei van zan gers. Oplossing van gisteren: Hor. 1. Linea, 4. ma. 5. Lr. 7. rapé, 9. Amer, 11. oer. 12 lam 14 ert 16 es. 18 op. 19 do 20. os. 21. ar. 22. An, 23. op. 25. k.o., 27. ree. 29. lak. 31. koe, 33. Elis. 35. meel, 37. en. 39. ir, 40. kalis. Vert. 1. lap. 2. NT. 3. alm. 4. mare. 6. reep, 7. re, 8. el. 9. A.M., 10. Rr. 11. or der. 13. as. 15. tante. 17. sop. 18. ork. 23. oele. 24. ga. 26. oker. 28. Ee. 29. L.S.. 30. km. 32. o.l.. 34. ink. 36. eis. 38. al. 4. De vijf betrokken landen zijn voor alles wat de gijzelaars betreft verant woordelijk. omdat zij de zaak van het- begin af aan te luchthartig hebben opgevat en later op een hypocriete wijze hebben gereageerd. 5. Het Volksfront neemt aan, dat de vier westelijke landen Israël hebben aangezet to* de recente gevangenne ming van 3500 Palestijnen aan de westelijke oever van de Jordaan en in de Gazastrook. 6. De Amerikaanse propaganda, die het probleem der gijzelaars voor de wereldopinie in een vals licht stelt, heeft de zarik in een impasse ge bracht. De Zwitserse Bondsraad heeft hierop het volgende communiqué gepubli ceerd: 'Zwitserland is een neutraal land. dat met niemand in oorlog is. Het is der halve onaanvaardbaar dat Zwitserse burgers als krijgsgevangenen worden beschouwd. Volgens de regels van het volkerenrecht zijn krijgsgevangenen alleen zij, die lid zijn van de str'd- krachten ener partij, die in een gewa pend konflikt is gewikkeld. Het is duidelijk, dat dit niet van toepassing is op de Zwitserse gijzelaars, ook dan niet. als ons land tezamen met andere een menselijke aktie onderneemt om de vrijlating van alle ontvoerde perso nen te bewerkstelligen'. Het is totaal onbelangrijk of we krijgsgevangenen, gijzelaars Of gasten van de Palestijnen zijn. Belangrijker was het als men ons naar die veilige plaats bracht. We zouden ons geluk kig prijzen als wij geheel volgens de Geneefse Conventie als krijgsgevange nen behandeld werden. In dat geval zouden we nu niet in een kamp zit ten. dat elk moment in de lucht kan vliegen. Wij zouden dan in een mens waardig onderkomen :jn onderge bracht. genoeg te eten en te drinken hebben, wij konden brieven schrijven 'HALER en brieven ontvangen en de vertegen woordigers van het Rode Kruis had den toestemming ons te bezoeken en met ons te praten. Het middageten is nog slechter dan anders. Er is brood en wat corned beef. Thee is er niet. De Palestijnen hebben het ook niet. Gelukkig hebben we wel nog water in de ketel. Wat moeten we beginnen als dit ook op raakt? Er zijn er een paar, die in een fles een noodvoorraadje hebben aan gelegd. Ik hoop maar, dat ze die met ons willen delen als de nood hoog wordt. In ieder geval zal ik mijn zak flacon maar vullen. Dan hebben we allemaal een paar druppels. We liggen op onze matrassen en verroeren ons niet. Zo gebruiken we het minste wa ter. Attila heef. veel last van zijn nie ren en Norbert lijdt aan diarrhee. 'Dé manier om te vermageren!' schertst captain Schreiber. 'Alleen de pils ontbreekt nog. Rosa, breng eens een groot glas!' Maar dit zijn geen dingen om grapjes te maken. De oorlog gaat verder. Steeds weer wordt er geschoten. De verzorging i- tuatie is katastrofaal. Amman en het vluchtelingenkamp Wahdat moeten vol doden en gewonden zijn. Er bre ken onherroepelijk besmettelijke ziek ten uit. Er moet nu echt een wonder gebeu ren. Alleen God kan ons helpen. Ik wil best aan dat wonder geloven. In mijn agenda schrijf ik onder de da tum van vandaag: 'We zijn nog altijd gezond. God helpe ons'. Daar staat al in heel wat minder bib berend schrift geschreven. 'Vertrek Geneve 13.35 - Aankomst Warschau 15.35*. Ik was nu al in Warschau geweest. Mijn kol'-"a's -uilen vergeefs op me wachten. Steeds weer gaan de woor den van de 23e psalm door mijn hoofd: 'De heer is mijn herder, het zal inij aan niets ontbreken. Hij weidt me op grazige weiden en brengt me naar frisse waterbronnen'. Li' ik nu of is het het verlangen naar fris wa ter dat me zo aan deze woorden bindt? Er komen steeds nieuwe mensen bij de Palestijnen. Ze zien er allemaal moe en afgetobd uit. Een man met een khaki-kleurige broek en een zwartgestreept overhemd steekt zijn hoofd om de hoek van de deur. 'Hello! How are you?' begroet hij ons. Hij draagt geen wapens. Is het een gewone Palestijn? Wij antwoorden, dat we ons niet be paald gelukkig voelen en dat we graag naar een veilige plaats zouden worden overgebracht. 'Er is geen vei liger plaats dan hier. De Palestijnen vechtep voor jullie en ze zullen over winnen'. De man spreekt die woorden op indringende, doch gedempte toon. Zijn opvallend lichte ogen zijn strak op mij gericht. Het lijkt me de blik van een waanzinnige. Fij trekt zich terug in het wachtlokaal, dat rechts van onze deur ligt. Is hij onze nieuwe baas? Dat zullen we gauw genoeg merken. Waar is die man zo ineens vandaan gekomen? Op de schraag naast de uitgang naar de steeg zit de Palestijn, die door Je an-Michel als 'woestijnzAvijn' werd be titeld. Hij steunt zijn hoofd in zijn handen en schijnt te slapen. 'Hoe gaat het?' vraag ik als ik langs hem heenloop op mijn pelgrimage naar het toilet. De man heft vermoeid zijn hoofd op. 'Miserabel, dank je', antwoordt hij. 'Lk heb al vier dagen niet geslapen. In Duitsland zou het plezieriger zijn nu'. 'Ga je weer terug naar Duitsland?' 'Dat hoop ik, als het hier allemaal voorbij is en als mijn vrouw er ook heelhuids uitkomt'. 'Ben je getrouwd? Waar woont je vrouw'? Het 'woestijnzwijn' staart voor zich uit in het niets. Dan vermant hij zich als ontwaakt hij uit een droom. 'Mijn vrouw vecht met de Palestijnen mee. Ik heb al in geen dagen iets van haar gehoord. Ik weet niet eens of ze nog in leven is'. Hij legt zijn hoofd weer in zijn handen en doet of hij slaapt. VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 AU in the family 21.00 Wat God verbonden Leeft, zal de Italiaan niet scheiden 21.45 Paris vous parle EO 22.00 Wind blaast waar heen hij wil 22.20 Death Wish 22.50 Ars Musica: klass. muziek NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Sjoko 19.30 Jackpot (slot) NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Woodhouse aan de Wolga 21.00 Bewogen leven van Baron Von der Trenck (1) NOS 22.30 Den Haag vandaag 22.45 Journaal VARA AVRO(ONOF) 22.50 School-TV: serie vragen over sex (II en IH) DUITSLAND 1 10.00 (K) Journaal. 10.05 (K) Actualiteiten en muz. 10.25 (K) Nebel, misdaadspel. 11.45 (K) Met de muziek de wereld rond. 12.50 (K) Persoverzicht. 13.00-13.20 (K) Journaal. 16.15 (K) JournaaL 16.20 (K) Vrouwenpro gramma. 17.05 (K) Kinderprogramma. 17.20 (K) Kinderprogramma. 17.55-18.00 (K) Jour naal. (Regionale programma's NDR: 9.30- 10.00 (K) Sesamstrasse. 18.00 (K) Ztetcen- huisportret. 18.30 (K) Aktualiteiten. 19.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nordschau-ma- gazlne. 19.26 (K) TV-film. 1959 (Z.W.) Pro gramma-overzicht. WDR: 13.05-12.15 (K en Z- W) TV-kursussen. (9.30-10.00 (K) Sesamstras se). 18.00 (K)- Nieuws uit Noordrljn-Westfa- lon. 18.10 K) TV-film (K) Aktualiteiten). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Discussie-programma. 21.00 (K) Cannon, mis daadfilm. 21.45 (K) Reportage-film. 22.30 (K) Journaal, kommentaar en weerbericht. 22.50 (K) Voetbalreportages. 23.35 (K) Journaal. DUITSLAND II 10.30 (K) Wetenschappelijk programma. 17.00 (K) Journaal. 17.10 (K) Tekenfilmserie. Aansluitend: (K) Mini-Krimi. 17.40 (K) Aktu aliteiten en muziek. 18.25 <K) TV-seric. 19.00 (Kt Journaal 19,30 (K) Spelprogramma. 21.00 (K) Journaa). 21.15 (K) Discussieprn- Jramma 22.00 <K) Filmreportage. 22.35 (K) ournaal. o NDR III S 05-12.45 (K) Schooltelevisie. 16.30-17.30 Idem. 18.00 iK) Sesamstrasse. 18.30 (K) Jeugdmagazine. 19.00 (K) Cursusprogr. 19.30 (K) Idem. 20.00 (K) Journaal en weer bericht. 20.15 (K) Economisch decumentaii programma. 21.00 (K) -22.15 Muziek-cabarel- programma. WDR IK 8.20-11.45 (K en Z-zw) Schooltelevisie. (9.30- 10.30 (K) Sesamstrasse. 16.00 (K) Sesame Street. 17.00 <K) Schooltelevisie. 17.30 <K) Scholen in gesprek. 18.00 (K) Sesamstrasse. 18.30 (K) Studie- en cursusprogramma. 19-00 (K> Zandmannetje. 19.05 (K) Ibre Heimat, UTisere Heimat, voor Turkse gastarbeiders. 19.15 (K i Actualiteiten. 19.45 (K) Nieuws Noordrijn-Westfalen. 19.55 (K) Commentaar. 20 00 (K) Jourbaai en weerberricht. 20.15 (Z-W) Georges Dandin. spel van Molière. 21.45 (K) Actualiteiten. 22.05-22 35 (Z-W) Do cumentaire. BELGIE NED. 14.00-15.30 (Z-W en K) Schooltelevisie. 17 30 iZ-W) Schooltelevisie. IS 00 (K) Fabeltjes krant. 18.05 (K) Black Beauty, jeugdfilm- feuilleton. 18.30 (K) Tienerklanken. 19.05 (K) TV-dokumentaire. 19 35 (K) Kortweg. 19.45 (K) Journaal. 20.13 (K) Quiz. 20.45 (K. i. 23.05 (K) Nieuws. 23.15 (K) Yoga. Bloemkoolsla 1 kleine bloemkool 1 komkommer 100 gram wortelen tuinkruiden tomatenketchup kwark Maak een saus door de mayonaise te vermengen met tuinkruiden en toma tenketchup. Maak de bloemkool schoon, was hem en verdeel hem in zeer kleine roosjes. Schil de komkom mer, wassen en in kleine blokjes snij den. Schrap de wortelen en rasp ze fijn. Vermeng de groente met de sla saus, doe de sla over in een schaal en garneer de sla met wat fijngesneden kruiden en geraspte wortel. Menutip: Varkenshaasjes, bloemkools la, gekookte aardappelen, vanillevla.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6