Plastic vaten handzamer en makkelijk te bewerken Brul (VVD)wethouders met een eigen opdracht Raadszaal Nieuwveen met stenen bekogeld Houten haringvaten 'sterven uit' Weer burgemeester uit Noordwijkerhout Visserijberichten Toch geldlening voor Valken 68 C. Zandbergen kreeg koninklijk zilver Prof. dr. Bastiaans ridder Ned. Leeuw Lijstaanvoerders in Rijnsburg (1) Leimuiden krijgt nieuwe wijk Driekringenwedstri j d in het Alkebad GWS Sassenheim bestaat 40 jaar TROUW/KiWAiRTET DONDERDAG 9 MEI 1974 STAD EN REGIO Van een onzer verslaggevers KjAjWUK/IJ MUIDEN Za terdag vaart een deel van de vis sersvloot uit. Op weg naar de Ierse Zee. Op weg naar de ha ring. Pas een week later gaan de overige schepenzij hoeven niet verder dan de Noordzee om zicli op liet zeebanket te storten. Duizenden en nog eens duizen den kantjes zullen weer aan wal worden gebracht De houten vaatjes zullen weer rollen. Of met? Binnen de visserij wordt druk geëxpe rimenteerd op velerlei gebied. Ook met het van oudsher bekende kantje, het houten vat. Steeds meer overwe gen reders de tonnen aan de kant te laten staan en over te stappen op de plastic vaten. Het heeft véél voorde len. Dóór is men het over oens. Maar aan de andere kant vinden sommige reders dat de tijd om uitsluitend plas tic vaten te gebruiken, nog niet rijp ■is. De meningen hierover blijken nog al verdeeld te zijn. Sommigen vinden dat het plastic al goed voldoet, ande ren menen dat er nog wel het één en ander aan moet worden verbeterd. De heer M. Noordenbosch, directeur van één van de grootste Katwijkse re derijen, namelijk N.V. Visserij Mij. 'Kennemerland' gebruikt nog de tradi tionele houten vaten. 'Wij hebben grote schepen in de vaart en daarbij passen die houten vaten beter. De plastic vaten vind ik te slap. Er zijn reders die onderaan houten vaten leg gen t»n daar bovenop de plastic. Als de vaten vol zijn is er een geweldige druk op die onderste. Leeg zijn ze na tuurlijk wèl gemakkelijker te hante ren. Vól maakt het weinig uit. Zijn ze eenmaal stuk. dan kunnen ze niet of in ieder geval moeilijk, worden gere pareerd. Die plastic vaten kosten zo n vijftig gulden per stuk. Wij zouden er zo'n vijftienduizend nodig hebben. Een houten vat kost rond de dertig gul den. maar is weer duurder in onder houd'. aldus de heer Noordenbosch. Verbeterd Dat plastic vaten gemakkelijker te hanteren zijn staat wel vast. Bij Den Duik is men al optimistischer over het gebruik er van. 'Voor de export gebruiken wij de zgn. honderd kiló- vaten van hout. Bij de visserij gebrui ken wij beide. De KW 101 'Nestor', die zaterdag uit vaart in een jaagploeg, neemt houten vaten mee. omdat de andere schepen ze ook gebruiken. De vaten worden aan elkaar overgegeven en moeten clan wel stevig zijn. Maar de KW 141 'Willy' en de KW 144 'Cornelis den Duik', die naar de Noordzee gaan zul len plastic vaten meenemen', aldus de hoer C. den Duik Kzn. Plastic vaten gaan misschien iets eerder stuk. maar houten kantjes gaan óók stuk en de kuiperij gaat er uit, dus zal men óp den duur toch wel helemaal op de plastic vaten moeten overstappen. De heer Den Duik: 'houten vaten zijn ook bewerkelijker. Dat is één van de voordelen van de plastic vaten. Vroe ger waren ze niet zo best, maar nu zijn ze al een stuk verbeterd. Het werkt veel leller. Vooral in de groe- ne-haringtijd. Haring er uit, schoon spuiten en klaar is het'. Een woordvoerder van Visserij-Mij. 'Insulinde' vindt dat er moeilijk aan houten vaten is te komen. Bij deze maatschappij gebruikt men ze omdat er voldoende zijn. Vorig jaar ging de KW 159 'Marjan Ellen', van deze maatschappij door brand geheel verlo ren. 'Wij hebben hier dus kantjes voor twee schepen, terwijl er één in de vaart is Experiment Besluit Molenkade wekt agressie NIEUWVEEN De raadszaal bleek te klein om alle belangstellenden voor de gemeenteraadsvergadering te bevat ten. De belangstelling was toe te schrijven aan het voorstel tot het ver leggen van een gedeelte van de Mo lenkade. Terwijl de raad zich in een langduri ge behandeling daarmee bezighield, werden op een gegeven moment door de buitengesloten belangstellenden, waaronder tegenstanders van de om legging, stenen tegen de ramen van de raadszaal gegooid. Toen zich dat herhaalde besloot burgemeester Breen de hulp van de rijkspolitie te Nieuw koop in te roepen, die snel ter plaatse was om de gemoederen te sussen, het geen niet kon verhinderen dat een van de protesterenden zich toegang tot de raadszaal wist te verschaffen. Burgemeester Breen gelastte de man de raadszaal te verlaten hetgeen deze weigerde. Hij werd toch verwijderd onder het uitroepen van verwensin gen aan het adres van de voorzitter. Het voorstel werd toch aangenomen en de meer dan 70 bezwaarschriften werden ongegrond verklaard. Het be sluit werd overigens niet unaniem ge nomen want de heer Van den Hoórn schaarde zich volledig achter de 'Am- stclbewoners' die de meeste protesten hadden geuit. Voordat het zover was. sprak de raad uitgebreid over de beveiliging van het aan te leggen nieuwe traject, dat 400 meter langer zal worden en niet meer zoals voorheen in het centrum van de dorpskern zal uitkomen. Het loopt n.l. langs een tocht met een bijzonder ge vaarlijk en steil talud en dat kan ge vaar opleveren voor de schoolkinde- XOORDWIJKERHOUT De ge meente Ammerzoden blijkt voorkeur te hebben voor burgemeesters uit Noordwijkerhout Mr. H. T. M. Gala ma (35). werkzaam ter gemeentesecre tarie van Noordwijkerhout, is per 1 juni benoemd tot burgemeester van Ammerzoden. waar hij drs. G. Verde- gaal opvolgt, die ook afkomstig was uit Noordwijkerhout. Laatstgenoemde werd per 1 augustus 1973 benoemd tot burgemeester van Tubbergen. De heer Galama is bijna drie jaar werk zaam op de secretarie van Noordwij kerhout. 0 IJMUIDEN, 8 mei 350 kg tuitg. 5 kisten tarbot en griet, 213 kisten kabeljauw, 1325 kisten koolYls. 36 kisten schelvis. 12 kisten wijting. 105 kisten schol, 18 kisten schar 3 kisten haring, 503 kisten makreel. 147 kisten varia. Prijzen per kilogram: heilbot 10.80-9.00. gr. tong 6.49-8.03. gr.ra. tong 8.66-8.50, kl.m. tong 9.23-9.01. tong I 9.60-8.41. II 8 52-8.3"-'. zalm 11.00-8.59 tarbot 8 75 Per 40 kilogram: leng 75-70, bot 15.00, horst- makreel 17.00-8.00. schartonz 52.00. lom 65- 64. heek I 180.00. tarbot 325-231. gnet 202-99. kabeljauw I 120-99, II 160-87. Ill 120-89. IV 118-88. V 122-88. schelvis I 82. III 84. IV 78- 65. kool vis II 50-36, I 48-38. V 42-36. schol 1 120-102. II 116-98, m 132-98. IV 82-72, wl]- cng III 132-92. haring I 43 20. makzeel 64- 42. II 28.20-20.00. schar 70-64. BESOMMINGEN VAN WOENSDAG Zie ren. Er zal een passende en beveili gende beplanting langs deze tocht worden geplaatst. De raad keurde snel de begroting voor 1974 goed. Er werd een vijftal woningen onbewoonbaar verklaard maar het voorstel om de woningen Kooistrastraat 12. 14 en 16 eveneens onbewoonbaar te verklaren werd aan gehouden voor nader onderzoek en advies. Voor de bouw van een eenklassige openbare kleuterschool stelde de raad een krediet van 215.000 beschikbaar. De kruispunten Provinciale weg met Achterweg en Blokland zullen van verlichting worden voorzien. Als nieuw lid van de raad werd de heer H. Pijlman voor de fractie van Ge meentebelang beëdigd. Blijspel 'Litteris' LEIDEN De Koninklijke Vereni ging Litteris Sacrum zal op vrijdag 10 en zaterdag 11 mei in het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest het toneelsei zoen besluiten met een opvoering van 'Cactusbloem' van de auteurs Barillet en Gredy. Dit blijspel in twee bedrij ven laat de belevenissen zien van een tandarts op liefdespad. De voorstellin gen beginnen om kwart over acht. PPV Voorschoten wil in afspiegelingscollege VOORSCHOTEN De Voorschotense Progressieve Partijen (PPV) hielden in het Cultureel Centrum een openba re vergadering. De PPV mikt op zes raadszeteis. Men ziet als direkte te genstander in deze verkiezingsstrijd de WD. De PPV heeft op verkiesba re plaatsen twee eventuele wethou ders staan. J. Visser heeft als speciali teit onderwijs en A. Eveleens openba re werken. Het beschikbaar hebben van wethouderskandidaten houdt in dat de progressieven bereid zijn deel te nemen aan een afspiegelingscollege. VOORSCHOTEN De stallen bij de boerderij 'De Lindehoeve' zullen ge sloopt worden. B. en W. van Voor schoten hebben het bestuur van de Stichting 'De Lindohoeve' hiervan me dedeling gedaan. In de brief wordt ge zegd dat de staillen zo vervallen zijn dat omwille van de veiligheid alleen al tot spoedige sloop moet worden overgegaan. Direkt na ontvangst van de brief heeft het bestuur van de Stiahtiing 'De Lindehoeve' een af schrift aan de raadsleden toegezonden en gevraagd om medewerking waar door de stallen behouden kunnen blij ven zolang niet vast staat dat inder daad ter plaatse een brandweerkazer ne moet komen. BOLLENSTREEK Zondag 12 mei om 3 uur wordt een interkerkelijke aangepaste gezinsdienst voor gehandi capten gehouden in de Kapel Nieuwe- Vredenhof te Heemstede. Voorganger is de heer G. H. N. Germans over het onderwerp 'Drie is één-één is drie'. Er zitten nog héél wat haken en ogen aan de plastic vaten, vindt de heer L. E. Ouwehand van Ouwehand's Rederij en Visverwerking N.V. 'Ze zijn nog niet stevig genoeg. De zwaardere hou ten tonnen blijven, als ze leeg zijn en het is slecht weer. stóón. Plastic vaten kunnen gaan slingeren als ze leeg zijn. Maar wij gebruiken beide', aldus de heer Ouwehand. Bij deze rederij beschouwt men het gebruik van de plastic vaten nog als een experiment. Wel is het zo dat de directie' het liefst zo spoedig mogelijk helemaal op plastic vaten zou over stappen. Ook hier de opmerking: plas- 'Onze voorkeur gaat uit naar houten vaten. Wij heb ben er nog voldoende', al-' dus de heer D. van der Plas van rederij Parlevliet Van der Plas, waar deze - foto werd genomen. Voor de haringvangst worden houten tonnen gebruikt. Al leen als de klant erom vraagt wordt de haring overgepakt in plastic vaten (zie foto). De heer Van der Plas: 'Toch geloof ik wèl dat de toekomst aan de plastic vaten is'. tic vaten zijn gemakkelijker te hante ren en schoon te maken. Het onder houd van houten is een dure grap, ook al omdat de kuiperij een uitster vend vak is. Conclusie: over het gebruik van plas tic vaten verschillen reders nog van mening. De tendens is er wel dat men liever zo gauw mógelijk op plastic overstapt. Men ziet in de toekomst de houten wel verdwijnen, omdat het aantal kuipers steeds terugloopt en niemand van plan blijkt te zijn dit vak te leren. Voor de plastic wordt dan ook eèn goede toekomst verwacht, zoals één van de reders het uitdrukte. VALKENBURG Het voorstel van 8. en W. om niet in te stemmen met de gemeenschappelijke regeling Ge west Lc'iden, werd met grote eenstem migheid door de raad ontvangen. Het tweede gedeelte van het voorstel was zich uit te spreken vóór verlening van de huidige gemeenschappelijke rege ling. Voorzitter Van 't Wout: 'Het is niet noodzakelijk een duur bestuursappa raat in het leven te roepen zonder dat we weten hoe de zaak zich zal gaan ontwikkelen'. Leiden zelf wacht tot de andere gemeenten zich hebben uitge sproken. Ook de garantielening aan de voetbal vereniging Valken '68 was op de agen- cla geplaatst. Maar omdat de raad zich hi'Urover nog niet heeft kunnen bera den, meenden B. en W. dit punt van de agenda te moeten afvoeren. Op voorstel van de heer A. C. de Haas werd dit urgente punt toch in bespre king gegeven. De Haas: Als de begro ting van Valken '68 dit rechtvaardigt, zijn we bereid onze medewerking als nog te verlenen. De gevraagde geldle ning werd verstrekt. Mevrouw W. E. Geers-Rodijk werd be noemd tot leerkracht in vaste dienst aan de school voor Openbaar Onder wijs 'Valkenhorst'. Voor de Vereni ging van Christelijk Onderwijs werd een krediet van 3.540,20 beschikbaar gesteld voor eun documentatiecen trum, een radiotoestel en een t.v.-toes- tel. B. en W. vonden het dringend ge wenst de plannén voor de reconstruc tie van de Voorschoterweg, fase 2, ge heel bestekklaar te hebben. Immers, om voor subsidie op grond van aan vullende werkgelegenheid in aanmer king te komen, moet het plan klaar zijn. B. en W. stelden dan ook voor 76.000 beschikbaar te stellen. Bij toekenning van de subsidie wordt hiervan 95 procent vergoed. De heer D. Doldersum: nu er weer een woning in de Lange Comman- d'Uurstraat is leeggekomen, is het toch wel wenselijk dat men zo spoedig mo gelijk tot sloop besluit. Dat is wel de bedoeling, aldus de voorzitter. De heer A. C. de Haas informeerde nog naar het kappen van bomen in het Boonrak. Daar wisten B. en W. niets van af. ZOETERWOUDE De heer C. Zand bergen werkt veertig jaar bij de fami lie Q. Onderwater. Tijdens een recep tie kreeg hij uit handen van burge meester Detmers de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Ondanks zijn 71 ja ren werkt de jubilaris nog altijd op de boerderij van de familie. Enkele dagen eerder kreeg zijn broer Willem een inderscheiding in verband met ec'n vijftigjarig dienstverband in LEIDEN Prof. dr. J. Bastiaans, ze nuwarts, hoogleraar aan de Leidse Universiteit en directeur van de Jel- gersmakliniek, die vooral bekend is om zijn studie over en het genezen van concentratiekampslachtoffers is het ridderschap in de Orde van de Nederlandse Leeuw toegekend. Deze week zal hem de ridderorde worden uitgereikt. RIJNSBURG 'Als belijdend lid van de Hervormde Kerk voel ik mij ook binnen de WD goed thuis. Ik hoop dat de negenhon derd kiezers, die in de vorige verkiezing voor de provinciale staten op onze partij stemden, ons ook hun vertrouwen willen geven voor de gemeenteraad'. Dit zegt Kier Brul (34), lijsttrekker voor de WD in Rijnsburg. De VVD, die voor 't eerst een serieuze poging doet om in de gemeenteraad van Rijnsburg een zetel 'of als 't kan méér' te bezetten. Verleden jaar omstreeks deze tijd kwam de li berale partij in het Flora-dorp van de grond. Net zo nieuw als de WD in Rijnsburg, is de heer Kier Brul. oud-Meppelaar en lijstaanvoerder. Luisteren De WD heeft in Rijnsburg bijna zestig vaste leden, buiten de sympa thisanten om. 'Wij staan lijnrecht tegenover het beleidscollege, d.w.z. géén vaste punten voor een verkie zing die koste wat het kost, moeten worden wéórgemaakt Nee, het gaat erom elkaar met verschillende uit gangspunten te vinden in een prak tisch beleid, het zogenaamde afspie gelingscollege', meent de heer Brul, die wijst op de vier bouwstenen van de WD, namelijk vrijheid, verant woordelijkheid, verdraagzaamheid en sociale gerechtigheid. Vier bouwste nen, die hij ook in Rijnsburg gelegd wil zien. 'Juist vandaag willen wij zoveel mo gelijk ontplooiing, individueel en in verenigingsverband. Verdraagzaam heid vindt men terug in het respec teren van andermans overtuiging. Wij, de VVD, zijn bereid om naar minderheden te luisteren en ge rechtvaardigde belangen te helpen verwezenlijken. Hier geldt de vui stregel: democratie is méér dan de helft-plus-én. Dat betekent: met dertien mensen hebben zeven de meerderheid, maar de overige zes moeten óók worden gehoord'. Economie Sociale gerechtigheid. De gemeente dient te zorgen voor het welzijn van de hele bevolking. Helpen, waar de burger het alleen niet afkan. 'Hel pen met gelijke kansen', zegt Brul. 'Dit is een hoeksteen van de libera le, sociale gerechtigheid In plaats van dertien, zullen er nu vijftien zetels te verdelen zijn in de Rijnburgse raad. En als de andere partijen het ermee eens zijn, zou er plaats zijn voor een derde wethou der. Brul: 'En dan graag wethouders die een eigen opdracht met porte feuille hebben. Zoals bijvoorbeeld voor sport en recreatie, financiën en onderwijs, ruimtelijke waaronder het kopen en verkopen van grond. Er zou dan meer tijd zijn om de zaken deskundiger en professioneler aan te pakken'. Ten slotte: Vooral het voortbestaan van de Rijnsburgse economie, zoals van de kwekers, de handel en vei ling 'Flora', ligt de Rijnsburgse VVD'ers na aan 't hart. 'Dat is erg belangrijk voor Rijnsburg', aldus lijsttrekker Kier Brul, van beroep direktie-assistent, die zich in deze gemeente uitstekend thuis voelt. -i LEIMUIDEN Medio juni zal —.ei- muiden weer een nieuwe wijk rijker worden. Dan zal in het plan Noord aan de Dennenlaan de eerste serie van 12 koopwoningen in gebruik wor den genomen. Deze woningen, die in eerste instantie alleen bestemd zijn voor ingezetenen van Leimuiden en daarnaast voor mensen van buiten die economisch aan Leimuiden zijn gebonden, worden verkocht voor prijzen tussen 66.500 en 74.750. De tweede serie wonin gen, die eveneens uit 12 stuks bestaat, zal in de herfst worden opgeleverd. De verkoopprijzen daarvan liggen tus- se 73.000 en 81.900. Tegelijkertijd zullen met deze 24 wo ningen ook nog 35 huui woningen worden gebouwd. Hoewel de indeling van deze. identiek is aan de koopwo ningen. is de afwerking iets eenvoudi ger gehouden. Desondanks zijn alle woningen voorzien van centrale ver- warmirïg en een centraal antennesy steem. Het totale plan. dat erg leuk is gele gen tussen groen en waterpartijen is het ontwerp van het Bureau voor ar- chitektuur en Stedebouw ir. W. Wis sing te Barendreeht. ALPHEN Zaterdag 11 mei organi seert de technische commissie van de Kring Gouwd-Rijnstreek een driekrin- genzwemwedstrijd in' het Alkebad te Roelof arendsveen, waaraan wordt deelgenomen door de kringen Gelder land, Zeeland en Kring Gouwe-Rijn- streek. Deze wedstrijd begint om half vier en zal ongeveer twee uur in be slag nemen. Het is voor de eerste maal dat door de kring een dergelijke wedstrijd wordt georganiseerd, en het idee hier voor is met veel enthousiasme ontvan gen. Naast de drie prijzen die door de deelnemende kringen kunnen worden gewonnen, is er voor iedere deelne mer-deelneemster een herinnering, terwijl de beste prestatie bij de meis jes resp. dames of jongens resp. heren wordt beloond met een aparte prijs. De leiding van de ploeg van Gouwe- Rijnstreek is in handen van de heer M. van Bergen, lid van de technische commissie van de Koninklijke Neder landse Zwembond. De kring Gouwe-Rijnstreek wordt ver tegenwoordigd door negen verenigin gen, die het volgende aantal deelne mers leverden: Zijl-LGB (Leiden) 17, AZC (Alphen a.d. Rijn) 15; BZ PC (Bodegraven (11), LZ '86 (Ledden) 3, Alkemade (Roelofarendsveen) 1, De Gouwe (Waddinxveen) 1, Katwijk 1; GZC (Gouda) 1, De Boezem (Ouder kerk a.d. IJssel) 1. Asma concerteert LISSE Zaterdagavond 8.15 uur geeft Feike Asma in de St. Agathakerk te Lisse een orgelconcert, in de serie van de Orgelkring Bollenstreek. Het programma vermeldt werken van Bach, Kühmstedt, Reger, Widor en Corn, de Wolf. kort -ni euuG-tiit-3 e-regio kort-nieuvs-tiit-öe-rcgio kort -nieuv'o -uit-öe -regio kort-nieuvs-uit-de-regio kor t-nieuwr.-ui t-d c-rcgio T KATWIJK Het succes van de Nationale Molendag in 1973 was een stimulans voor het bestuur van de Molenstichting om hier mee door te gaan. Dat houdt in dat iedereen in de gelegenheid zal zijn om op 11 mei kennis te maken met een in werking zijnde molen en de aparte 'molensfeer' te proeven. Het is de bedoeling meer begrip te kweken voor het belang van het behoud van de Vnolens. Ook 'De Gerechtigheid' in Katwijk aan den Rijn (zie foto) zal zaterdag een bijdrage leveren aan de nationale molen- SASSENHEIM G.W.S. één der plaatselijke voetbalverenigingen, gaat in oktober het 40-jarig jubileum voe- rti.i. De vereniging werd in 1934 in Groningen opgericht en heette G. W. Sikkens. welke naam later werd gewij zigd in 'Goede Wilskracht Sterkt'. Gelijk met het bedrijf Sikkens, ver huisde ó-k G.W.S. naar Sassenheim. Daar werd begonnen in de 2e klasse L.VJ3. Dat was vlak voor het uitbre ken van de oorlog. In l"941-'42 werd G.W.S. kampioen.en kwam daarmee in de le klas L.V.B. Tot 1946 lag de voetbalsport stil. Men beschikte nog niet over eigen velden. Er werd ge speeld op het terrein van Foreholte te Voorhout en S.J.C. te Noordwijk. Nu heeft men een goede accommodatie en twee speelvelden, mdt verlichting en een trainingsveld dat echter minder voldoet. Het mooie clubhuis met twee kleedkamers wordt momenteel uitge breid. Aan het hoofdveld staat een tribune. G.W.S. telt ca. 300 leden, waarvan ve len bz Sikkens Lakfabrieken werken. In verband met het jubileum is een toernooi georganiseerd, waaraan 16 verenigingen meedoen. VOORSCHOTEN Vanavond, om 8 uur vergadert de commij openbare werken in het gemeec huis. Op de agenda o.m.: stand van ken betreffende het Vernèdepark verkoop van bouwterrein in 'A; geest'. BENTHUIZEN Vrijdagavond mei belegt de S.G.P. een forumavo in het Ned. Herv. verentgingsgebc* 'De Bron'. De heer J. Herweiji raadslid van Zevenhuizen zal sprei over 'Beginsel en/of praktijk' enl Benthuizer raadslid Leune over ginsel in de praktijk'. Het daarna vormde forum za londer leiding st^ van burgemeester G. van Velzen Goedereede. Naast de beide spreke zullen in het forum zitting nemen houder C. C. Breugen uit Bleisn; en wethouder D. v. d. Spek uit Mee kapelle. Deze avond, die om half begint, is voor iedereen toegankeli HAZERSWOUDE Vrijdag 24 i houdt de vrijwillige brandweer op huis voor de raadsleden en B. en De commandant zal deze avond uiteenzetting geven over de organ- tie en het materieel van de bra weer. ZOETERWOUDE De tafelt* vereniging Effect '54 houdt op mei, Hemelvaartsdag, een toen» Dit omvat het jaarlijkse clubkas; oenschap en een toernooi voor 05 oefenden. De voorronden begin 's morgens om half elf en de fla partijen zijn 's avonds om 8 uur. wordt gespeeld in poules van drie.! schrijving vóór zondag bij Nico bos, Kosterspad 2 of aan de bar Ons Huis. ZOETERWOUDE De jaarlij 'Sterrit' zal niet op de eerste zoo! van juni worden gehouden, maar zondag 9 juni. Vorig jaar werd 1391 fietslustigen een nieuw reko bereikt. KOUDEKERK Voor het een team van Artesia zijn de kansen op goede klassering nu wel klein gei den. Zondag werd met 5-3 verion van Naarden I. Het tweede team to nu toe alle tegenstanders met gn cijfers had verslagen, leed met I zijn eerste nederlaag in Sassenhei De zaterdagteams: het gemengde verloor met 4-1 van Noordwijkerha Het eerste herenteam speelde met) gelijk tegen Sikkens II. Het herenteam verloor met 6-0 van Nin koop. RIJNSBURG Maandag 13 mei in zaal I van 't Centrum een openbi vergadering worden gehouden van: ARP. De vergadering wordt ingek door lijsttrekker H. de Mooy. Een rum, gevormd door raadsleden, 1 vragen beantwoorden. WASSENAAR Zondagavond mei om 8 uur zal in de Messiasksi het laatste van een tweetal conceiz worden gegeven. Uitgevoerd work een solo-sonate voor fluit van &i Ph. Em. Bach, sonates van J. S. Ié en Leonardo Vinci voor fluit en# tinuo en voorts orgelwerken Sweelinck, Speuy, Van Noordt, hl scobaldi, Rossi en Brhums. Deze w ken worden uitgevoerd door Leore Pameyer-fluit, Mieke van Loon-ct en Leo van Doeselaar-orgel. RIJNSBURG Mevrouw Van Dt de Weijer, K. Voorhouterweg 6a, 01718-14369, is aangesteld als con pondente. Als zodanig verzorgt zi; nieuwsvoorziening uit Rijnsburg. nieuwsvoorziening uit Rijnsburg. RIJNSBURG Vanavond, dono dag, is er een concert van muziekve niging 'Wilhelmina', in de Immant kerk. Medewerking verlenen de R1 val Singers uit Katwijk. Het beg. om 8 uur. OEGSTGEEST In verband met! aanstaande jubileum van jhr. Vani singa 25 jaar burgemeester heeft zich een comité gevormd een wens van de burgemeester te v vullen: een bijdrage te leveren aan: stichting Orgelfonds Groene of IV: brordkerk. Het bestaat uit: T. Plr. M. Kool. Dr. W. J. Maan, ir. R. Kasper en N. van Welzen. Na de mermaanden wordt een actie gefc den, waarbij de gehele bevolk: wordt betrokken. Men kan nu al f ten overmaken op bankreken: 56.69.33.368 Alg. Bank Nederland op postgirorekening 9013 van ABN. Met vermelding: Jubileum Bt gemeester Orgelfonds Gro« Kerk. Op 16 mei zal het voorlopis bedrag aan de jubilaris worden kendgemaakt. LEIMUIDEN In de nieuw geopf de jeugdsociëteit 'Novum' zal op I mei om kwart over 8 de one-ntë show 'Buiten de lijntjes kleuren' W den opgevoerd door de reeds beke: geworden cabaretier Kors van Lef wen. Vooral en in de pauze zal er i mermuziek uit de Bafck worden speeld. LEIMUIDEN Ter gelegenheid het jaarlijkse reisje, dat de bejaard: van Leimuiden zal worden aangeb den, wordt de kofhende weken huis-aan-huiskollekte gehouden, bedoeling is, dat de bejaarden dit jï op 13 juni een tocht door 't Gooi ken. ALPHEN Een aantal bewoK van de serviceflat Driehoorne hef op een burgeravond aangedrongen een betere verbinding tussen het i bouw en het centrum van Alphf Een bushalte bij Driehoorne is O mogelijk, zo bleek uit een antwoo: van de burgemeester. De burgemw ter verklaarde zich wel bereid, aantal suggesties tot verkleining n de afstand met het centrum aan G meentewerken voor te leggen. HTLLEGOM Dinsdag 14 mei staat het winkel, annex café-resU rant van de familie Van der BurgM Groot, Zil.kerduin.weg, 75 jaar. V: 15.30 uur tot 18 uur wordt een re# tie gehouden. NOORDWIJK Het bestuur van Hout- en Bouwbond CNV, afdelia Noordwijk deelt mee, dat er geilt® heid is tot het inleveren van vakante zegelboekjes bouw-, schilder- en W gerbedrijf. Te Noordwijk-Binnen b men terecht op vrijdag 10 mei van tot 8.30 uur, in de oude Wilhelm^ school aan de Wilhelminastraat, Noordwijk aan Zee op maandag, mei, 's avonds van 7 tot 10 uur, 'De Rank' aan de Golfbaan. ALPHEN Woensdagavond 8 mé er in het servicecentrum Drieboon een optreden van Les Byramantes, <1 negro-sprirituals en operettemelodW uitvoeren. De avond, die uitsluit* bestemd is voor bejaarden, begint 0 half acht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4