r lest de Ascona en win een droom-weekend voor twee in Ascona. Graan- tekort nijpend \m !TEST>< Ascona, een vriendschap die groeit met elke kilometer. Angola-comitE gaat voorlichting in Portugal steunen Oude kanonnen spoorloos Contactraad voor confectie werknemers Actie AAP ontwricht verkeer in spitsuur Man stak vriendin viermaal in hals Tennissen op gemalen autobanden Vergunning voor proefreactor KEMA in Arnhem Rijdend centrum PPR voorlichting ondernemingsraden Bezwaren tegen vergunning voor schoonmaakbedrijf Mevrouw Allende in Rotterdam Mr. J. J. Prins neemt afscheid FAMILIEBERICHTEN i> Test &Win. Opel Ascona: kort en goed. Altijd prijs. Meedoen is makkelijk. TROUW/KiWlAiRiTET DONDERDAG 9 MEt 197-1 K18 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het Angola-comité gaat de anti-koloniale verzetsbewegin gen in Portugal, die voorheen onder gronds moesten opereren, steunen om alsnog de geweldige achterstand in in formatie bij het Portugese volk weg te werken. Daarvoor heeft het in Ne derland een financiële actie op touw gezet om geld hiervoor bijeen te krij gen. De opbrengst van de actie, waarom de zustercomité's in Portugal zelf hebben verzocht, zal een belangrijke bijdrage kunnen zijn voor het leggen van de materiële basis voor de anti-koloniale voorlichting in Portugal. Concreet be tekent het onder meer, dat er kopieën moeten worden gemaakt van films over de bevrijdingsbewegingen in An gola, Mozambique en Guinee-Bissau. Dit met Portugese ondertiteling. Dat er publikaties voor gratis verspreiding op grote schaal moeten worden gefi nancierd en dat er fototentoonstellin gen moeten worden samengesteld. Door de strenge censuur is uitgere kend het Portugese volk het slechtst mogelijk geïnformeerd over de bevrij dingsbewegingen. hun politieke doel stellingen, de maatschappelijke recon structie in de bevrijde gebieden en over de offers, die het Portugese volk zelf aan mensenlevens en in financieel opzicht, aan de koloniale oorlogen heeft gébracht. Bijdragen voor deze actie kunnen worden overgemaakt op giro 600657 tn.v. Angola-comité, onder vermel ding Tortugal'. Van een onzer verslaggevers LEEK Op het landgoed Nienoord te Leek zijn twee antieke bronzen ka nonnen verdwenen. Vermoed wordt, dat de uit 1676 stammende stukken geschut zijn gestolen. Ze sierden de poort van het landgoed en waren met zware kettingen verankerd. De rijkspolitie in Leek heeft de zaak in onderzoek. Tot nu toe werd nog geen spoor van de daders gevonden. UTRECHT De graanvoorziening in de nabije toekomst kan ernstig in het gedrang komen. Dit door de sterke bevolkingsgroei in de wereld, de noodzaak van omvangrijke voedsel hulp en de reusachtige graanbehoefte voor veevoeder. 'De grondstoffenvoorziening voor de veevoedersector zou in de komende jaren wel eens veel meer moeilijkhe den kunnen opleveren dan in het vo rige decennium het geval was', zei dr. C. van Beukering, voorzitter van on der andere het Pruduktschap veevoe der tijdens de algemene vergadering van de Nederlandse Industriële Mole naarsorganisatie. Om de grondstoffen- voorziening van de veevoederbedrij ven te verbeteren moet volgens dr. Van Beukering het idee de wereld uit dat er een 'overschot aan granen' be staat. Verder moet, onder andere door het vaststellen van hogere prijzen de produktie worden aangemoedigd. Ook moet er een beter voorraadbeleid ko men: het mag niet meer mogelijk zijn GRONINGEN (ANP) Op initiatief van de industriebond NW zal er in Groningen een contactraad voor werknemers bij de Groninger confectie-industrie worden opgericht. Deze contactraad, die zich in eerste in stantie beperkt tot de zes confectie bedrijven waarop het onderzoek van het raadgevend bureau Beerenschot is gericht, is bedoeld om van werkne merszijde tot een beleid te komen ten opzichte van de in moeilijkheden ver kerende Groningse confectie-industrie. In de toekomst zullen ook de andere confectiebedrijven in Groningen mid dels vakbondsleden die er werken ver tegenwoordigd zijn in de contactraad. De vakbonden hopen, dat hun initia tief zal doorwerken naar de werkge vers, die elkaar nog teveel als cnocur- renten beschouwen in deze noodlij dende bedrijfstak. AMSTERDAM Leden van de Amsterdamse Actiepartij (AAP) hebben gistermorgen het spits- uurverkeer in de hoofdstad aanzienlijke vertraging bezorgd door op twaalf punten auto wrakken en fietsen over de rij baan te deponeren. De politie en de gemeentereiniging had den geruime tijd de handen vol aan het opruimen van de obsta kels. GRONINGEN (AP) Dinsdagavond heeft de 26-jarige A. de G. uit Gronin gen zijn 21-jarige vriendin T. A. S. met wie hij samenwoont, met een schroevendraaier een viertal steken in hals en schouders toegebracht. Het meisje moest worden overgebracht naar het academisch ziekenhuis. Het tweetal had aan het begin van de avond ruzie gekregen, die zo hoog op liep dat de G. naar een schroeven draaier greep. Geheel overstuur door zijn daad is hij naar zijn moeder ge vlucht ervan overtuigd dat hij zijn vriendin had vermoord. De politie heeft de G. aangehouden EINDHOVEN Het gemeente lijk sportpark Woensel in Eind hoven is het eerste sportpark in Nederland dat tennisbanen krijgt met een toplaag van ge malen autobanden. Het materi aal is afkomstig uit Duitsland en nog niet eerder in Neder land toegepast. De gemeenteraad van Eindho ven heeft 75000 gulden voor het experiment beschikbaar gesteld. ARNHEM De KEMA heeft vergun ning gekregen voor haar proefreactor in Arnhem. Het is een testopstelling met gering vermogen (één megawatt) voor het onder leiding van prof. dr. J. J. Went ontwikkelde principe van de suspensiereactor. Tegen het uitblij ven van een vergunning had prof. Went onlangs bij de aanvaarding van zijn eredoctoraat in Dellft nogal be zwaar gemaakt De tegen de reactor ingediende be zwaarschriften zijn nu door minister Lubbers afgewezen. Die bezwaren gol den onder andere de plaatsing van en experimentele kernreactor vlak bij een bevolkingskern. Minister Lub- brs voert aan dat het grootst moge lijke ongeluk dat met een reactortje kan gebeuren, nog geen stralingsge vaar zou opleveren dat een serieuze bedreiging van de volksgezondheid zou zijn. De minister noemde een do sis van 20 milirem, een achtste van wat internationale normen voor de burgerbevolking per jaar toelaatbaar achten. DEN, HAAG De PPR heeft, naast het bestaande, een rijdend informatie centrum uitgerust om het bedrijfsle ven actief voor te lichten over de vor ming en functionering van onderne mingsraden. De PPR heeft hiertoe besloten onder meer omdat het nogal eens voorkomt dat bedrijven weigeren dat deze poli tieke partij voorlichting over de on dernemingsraad geeft op hun bedrijf. 'Het is daarom makkelijk een eigen kantoortje bij de hand te hebben, dat buiten het fabrieksterrein kan staan. We hebben daarom een caravan als informatiecentrum ingericht', aldus het PPR Tweede Kamerlid Pier van Gorkum. Hij zal samen met Monique Borart en Jaap Reoell, het rijdend kantoortje bemannen. De PPR kent aan goed functionerende ondernemingsraden hoge prioriteit toe. 'Het is voor ons teleurstellend dat er in de vakbeweging verdeeld over deze zaak wordt gedacht. Wij willen als politieke partij niet afwach ten tot zij de zaak van de grond heb ben', aldus de heer Van Gorkum. MIDDELBURG De Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland (VMZ) heeft be zwaren tegen het verlenen van een hinderwetvergunning aan een schoon maakbedrijf voor tankschepen. Het schoonmaakbedrijf heeft een aanvraag ingediend zich ie mogen vestigen :a het Sloegebied. Volgens de vereniging is de aanvraag niet volledig, daar er niet is vastge legd waar het schoonmaken van de tankschepen zal gebeuren. Als niet precies omschreven wordt waar dit plaats zal vinden, zouden ook de ha vens in Middelburg of Vlissmgen door het schoonmaakbedrijf gebruikt kunnen worden. Dit zou echter ernsti ge luchtverontreiniging en 'evens ver vuiling van het oppervlaktewater tot gevol ghebben, aldus de vereniging un een ezwaarschrift. DOTTERDAM Mevrouw Allende, weduwe van de bij de staatsgreep in Chili omgekomen president Salvator Allende, is woendag en ook vandaag on Rotter dam In het Trefcentrum' aan de Generaal van der Heijdenstraat wachtte haar woensdagavond een enthousiaste en ook roerende ontvangt van haar landge- noten die door het nieuwe regime moesten uitwijken. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Mr. J. J. Prins neemt op 24 mei afscheid als voorzit ter van het dagelijks bestuur van het eleatrdcatedtsbedrij f voor Grondingen en Drenthe. Deze functie is gebonden aan die welke de heer Prins binnen kort eveneens neerlegt, namelijk als bestuurder van de provincie Gronin- D.V. op 21 mei a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders A. van Vuuren van Vuuren-Resoort de dag te herdenken, dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Nieuw-Vennep Huize Westerkim kamer 111 23 mei a.s. hopen, met grote dank aan God, onze Ouders en Grootouders Jolis. Verkerk T. Verkerk-Fokker hun 50-jarig huwelijk te herdenken. Hoorn: J. Verkerk Noordwijk: R. van Stam-Verkerk H. van Stam Abcoude: I. Verkerk Cuyck: A. Verkerk A. Verkerk-v. Wezel Abcoude: Jac. Verkerk A. Verkerk-Zweers Abcoude: J. Verkerk J. Verkerk-Meester en kleinkinderen Abcoude, mei 1974. Oldenhoff 4. Receptie op 18 mei van 15.30-17.30 uur in het Geref. Centrum, Baarsslagstraat, Abcoude. Op 20 mei a.s. is het 25 jaar geleden dat wij in het hu welijk traden. Wij wilden dit met onze kinderen, familie en vrienden vieren op maandag 3 juni a.s. Iedereen die ons wil-komen feliciteren is van harte wel kom op de receptie die op 3 juni gegeven wordt van 16.0017.30 uur in Restaurant Statenhof, Bentinck- plein 1, Rotterdam (Blijdorp). Rotterdam, mei 1974 Lumeystraat 28b J. A. de Groot J. E. de Groot-Versnel Heden werd uit ona midden weggenomen ónze Schoon zuster en Tante Wilhelmina Jungerius weduwe van T. van den Haak. op de leertijd van 79 Jaar. Namens de familie: Van den Haak Rijnsburg. mei 1974. Hiermede betuigen wij u onze hartelijke dank voor de belangstelling en medeleven betoond tijdens de zaekte en na het overlijden van onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante, Willielmina Johanna van Papenvelt Namens de familie A. van Papenvelt Dordrecht, mei 1974. Bejaardentehuis Vijverhof, Kamer 8. DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming en medeleven, die wij tijdens de ziekte en het overlijden van Christine Anna Johanna Katerberg-Stoffelen mochten ontvangen betuigen wij onze innige dank. F am. J. W. Katerberg Scheveningen, Alkmaarsestr. 16a. Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen Pfln kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwijnt. schrompelen ook hardnekkig» aambeien. De wetenschap kent tegen-' •woordig een middel dat de bij- rondere eigenschap heeft aam beien te doen Verdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sper tl Preparation H* Met Spert! Preparation H ver spert! Preparation H is mild en ontsmettend. Voor direkte, snelle, afdoend» behandeling van aambeien er maar één middel: Spert! PreparationH zalfenzetpillen. «-Handelsmerk Kom nu naaruwOpel-dealer vooreen testrit in Neerlands sportiefste gezinswagen: de Opel Ascona. Kom nu kennismaken met de voortreffelijke rijkwaliteiten, de ruimte en het komfort van deze goed gebouwde ekonoom. En win een volledig verzorgd lahg weekend voor twee personen in Ascona, een romantisch bergstadje aan het Lago Maggiore-de Zwitserse Rivièra. Let tijdens uw testrit in de Ascona vooral op de volgende punten: wegligging, veilig heid, ruimte, komfort, prestaties. En sluit vriendschap met de Opel Ascona. In het AsconaTest&Win Festival zijner Iiefst20droom-weekends te winnen. Bovendien kan iedereen die de Ascona test en het wedstrijdformulier invult, rekenen op een bijzondere surprise. Hoe u zo'n droom-weekend kunt winnen? Heel eenvoudig! Umaakteen testrit in de Ascona en na afloop vult u het wedstrijd formulier in, dan dingt u mee. Dat is alles. En wanneer uw vrouw is mee gekomen, dan doet zij óók mee, zodat u uw kansen verdubhelt!

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 18