Teruggang in de bouw niet op te vangen token gedupeerd oor kopen van en afbraakwoning Commissie Hagedonk tehuis onderzoeken gaat funktioneren Ik lach erom, goed voor een avond uit )iscipline in leger chteruit, menen eroepsmilitairen ouwers zetten vraagteken achter wnieuwingsplannen van Schaefer 'Groepspraktijk voor tegengaan van beunhazerij' Natuurgidsen van Elsevier voor uw hobby en vrije tijd Charles Eyck: niet met 'kippepoep' in één museum Poëziefestival zonder Russen Geen ontslag bij Marko Mark Veendam Groep ouders Dennendal in geding tegen staat Criminaliteit neemt flink toe in Zeeland Industriebond NVV beslist nog niet over de federatie '/KWAiRiTET DONDERiDlAG 9 MEI 1974 BINMEMLAMD/RTOJSfr fT9/KIl p onze Haagse redactie ^STRIGHT De onmiskenbare teruggang in de bouw zal dit jaar niet voldoende kunnen wor- sn opgevangen, ondanks de maatregelen die de regering heeft getroffen. Zo kan uit de honderd mil- en gulden- die zijn uitgetrokken voor extra stimuleringsmaatregelen, moeilijk een gelijkblijvende nwproduktie worden verklaard. Bovendien moet achter het voornemen van de regering, ondanks t aanstekelijk enthousiasme van staatssecretaris Schaefer, om in 1974 27.000 oudbouw-woningen te [nieuwen, eveneens een vraagteken moet worden gezet. ie verwachting sprak de heer S. J. Eijkelenburg, voorzitter van het jemeen Verbond Ondernemers uwnijverheid, uit op de gisteren in astricht gehouden algemene leden- nadering van het verbond, vroeg zich af of de verhoging van investeringen op bedrijfsgebouwen lerdaad, zoals de regering verwacht, leiden tot grotere bouwactiviteiten de niet-woningbouw. Of tot deze resteringen zal worden overgegaan, Bkt meer aan het investeringskli- iat dan aan de fiscale faciliteiten zei de heer Eijkelenburg, 'nog de- dagen heeft dr. Zijlstra in het jaar slag van de Nederlandsche Bank ip gewezen dat de investeringsge- jgdheid te zwak is'. 'is de huidige situatie in de bouw door het teruglopen van de woning bouw en het verminderen van de om vang van de opdrachten (de opdrach ten voor de woningbouw liggen onge veer 25 procent lager) onzeker, de toekomst van de bouwnijverheid is eventer neemt maatregelen: a een onzer verslaggevers EVENTER De gemeente Deventer, de Beure van Makelaars j liet notariaat hebben afspraken gemaakt om een halt toe te roe- n aan de kwalijke praktijken op de woningmarkt, waarvan her- aldelijk buitenlandse werknemers bet slachtoffer zijn geworden. daarnaast in belangrijke mate afhan kelijk van het beleid in het gebied van de ruimtelijke ordening. In de oriënteringsnota van de regering, het eerste deel van de derde nota ruimte lijke ordening, wordt ervan uitgegaan dat de bevolkingsgroei tot het jaar 2.000 aanzienlijk geringer zal zijn dan aanvankelijk werd geraamd: vijftien- a zestien miljoen inwoners en geen twintig miljoen. Volgens de heer Van Eijkelenburg heeft dat gevolgen voor de gemiddelde woningbezetting, het geen leidt tot grotere belangstelling voor daarop aangepaste woningen en tot een afnemende behoefte aan schoolgebouwen voor het lager onder wijs. Steden De regering streeft naar een bloeiend voortbestaan van aanwezige stedelijke structuren, waarbij een accentver schuiving zal optreden van nieuw bouw via sloop naar behoud en verbe tering van het bestaande. Minister Gruijters vraagt opofferingen om te voorkomen dat wij toegroeien naar een samenleving zonder steden. De heer Van Eijkelenburg tekende hier bij aan dat het bij de vernieuwing van woningen niet alleen zal moeten gaan om de vernieuwbouw van wonin gen uit de negentiende eeuw met een relatief lage huur, maar dat een veel bredere aanpak nodig zal zijn om de steden leefbaar te maken en te hou den. lgens de wethouder van Sociale Za- en Volkshuisvesting van Deven- de heer K. H. Vos, is het daar bij rhaling gebeurd dat aan gastarbei- rs, met name Turken, woningen rden verkocht, die al onbewoonbaar ren verklaard of op de nominatie aden om te worden afgebroken. te vóórkomen dat in Deventer ir gastarbeiders woningen worden ocht die zich niet meer lenen voor menswaardige bewoning, hebben gemeente, de makelaars, de nota- sen en de Stichting Buitenlandse CTlmemers een aantal regels opge ld. Voortaan zullen de makelaars de andere partijen contact opne- voordat Turken een dergelijke ictie aangaan. De notarissen heb- toegezegd, alvorens een voorlopig mtract op te maken in gevallen twijfel zich ervan te vergewissen een woning niet onbewoonbaar is "laard of spoedig in aanmerking it om te worden gesloopt, terwijl er bovendien op zal letten of de opsom redelijk is. t gemeentebestuur van Deventer, van deze afspraken, stappen en om een beter toezicht te krijgen de koop van woningen voor eigen bruik. Tot voor kolt had de koper een huis voor eigen bewoning huisvestingsvergunning van de neente nodig op grond van de onruimtewet 1947. Als gevolg van huurliberalisatie is deze bepaling, t Deventer betreft, een min of er dode letter geworden. Het gemeentebestuur zal op korte ter mijn de staatssecretaris van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening ver zoeken deze bepaling van de wet voor Deventer weer van toepassing te ver klaren. Tegelijkertijd wil het de staatssecretaris vragen af te zien van zijn voornemen de zogenaamde inwo- ningsvergunning af te schaffen, omdat het op basis van zijn verantwoorde lijkheid voor een doelmatige verde ling van de woonruimte over de be volking het stelsel van de inwonings- vergunning niet kan missen. Fatsoensnormen Uit een onderzoek is niet als vast staand gebleken dat bij de gewraakte praktijken leden van de Nederlandse Bond van Makelaars in onroerende goederen betrokken waren. Buiten de ze kring zoeken enkelen zich blijkbaar een functie in de bemiddeling tussen verkopers en kopers van onroerend goed. Aanwijsbaar is dat in deze kring de fatsoensnormen, die ln het maatschappelijk verkeer verlangd mo gen worden, niet doorlopend ln acht worden genomen. Ook particuliere huiseigenaren blij ken er niet voor terug te schrikken woningen te verkopen zonder de ver koper ervan in kennis te stellen dat de woning zich niet leent voor bewo ning volgens Nederlandse nonnen of zelfs door een verbod niet mag wor den bewoond. an een onzer verslaggevers 'EN HAAG 'Het is moeilijker geworden leiding te geven aan enstpliclitigen,' zo menen veel beroepsmilitairen van de land- aclit. De discipline acht men zowel bij dienstplichtigen als bij be- epsmilitairen achteruitgegaan. It is een van de conclusies van be- epsmilitairen in een enquête onder in, die werd gehouden door de afde- ig sociaal-psychologische zaken van 1 Koninklijke Landmacht, uitkomsten van het onderzoek zijn ergelegd in het rapport 'Beroepsmi- airen geven hun mening', 'dat giste- en werd gepubliceerd.Eerder werd n soortgelijk onderzoek gehouden Kier dienstplichtige militairen. Bei- rapporten worden betrokken in de ileidsvorming op personeelsgebied m de Koninklijke Landmacht, olgens het rapport is de gemiddelde iroepsmilitair niet ontevreden over aard en de inhoud van het werk, tt hij verricht. Hij zegt in meerder- iid voldoende verantwoordelijkheid, wisseling in het werk en vrijheid handelen te hebben en ook het woel te hebben dat hij nuttig werk 'et. Wel zijn er factoren, die het 'em moeilijk maken zijn taak uit te efenen. Genoemd worden: omslach- ge procedures, tegenstrijdige beslis- ugen van chefs en onvoldoende mate |n inzet bij dienstplichtigen, lijkens zijn uitlatingen is de be- «psmilitair redelijk tevreden over jn directe chef of commandant, sar is zijn vertrouwen in de toplei- |ng wat minder groot. Er zou te wei- 'g informatie van de topleiding ko- ten ook zou men meer invloed in krijgen op de besluitvorming onderwerpen betreft, waar hij be- bij heeft Negatief beeld pPgemerkt wordt dat het leger meer aan civiele dienstverlening zou moe ten gaan doen en meer over zichzelf zou moeten bekendmaken aan het pu bliek. Ook zou negatieve publiciteit actief moeten worden bestreden. Be roepsmilitairen zijn overwegend van mening dat de houding van het Ne derlandse volk tegenover het leger de laatste jaren negatiever is geworden. Ook vinden de ondervraagden dat de Koninklijke Landmacht zich moet ver nieuwen en zich moet aanpassen aan veranderde maatschappelijke verhou dingen. Een klacht is dat dat korpo raals te weinig en te langzaam van functie wisselen en dat officieren te veel en te snel van functie verande ren. In groepen van lagere rangen zou men meer mogelijkheden tot aanvul lende opleidingen zien, die ook meer met gelijksoortite burgeropleidingen zouden moeten overeenstemmen. In het bevorderingssysteem moeten aldus de ondervraagden capacitei ten, prestatie en ambitie een grotere rol gaan spelen. Bij beoordelingen moet de beoordeelde zelf en een be oordelingsadviseur worden ingescha keld. Binnen de Koninklijke Landmacht een veelgehoorde mening dienen de afstanden tussen de verschillende rangen kleiner te worden en zou men spontaner met elkaar moeten omgaan. Vooral ondervraagden met lagere ran gen zijn voor opheffing van het systeem van gescheiden messes. Wat de meningsuiting betreft voelen nogal wat beroepsmilitairen zich niet vrij om hun mening te geven, wanneer die af wijkt van de officiële opvatting. Elscviers Vlindergids 4+4 blz^ ij,50 Zoogdierengids 244 blz-» 18,90 Elscviers diersporengids 240 blz., 29,50 Petersons Vogelgids 410 blz^ 29,50 De Europese vogels in kleur 33* blz, 19,90 Gids voor de vogels van Europa 310 blz, 14,50 Elscviers Aquariumvissengids 224 blz, ƒ22,50 Zoetwatervissengids "4 blz, 23,50 BEUNHAZERIJ Een van de vele problemen van de bouwwereld is de beunhazerij het on rechtmatige uitoefenen van het bouw bedrijf. Het gaat daarbij niet alleen om verbouwingen en onderhouds- en reparatiewerk, maar, zei de heer Van Eijkelenburg, veel van het beunhaze rij-werk bestaat zelfs uit complete wo ningen en bungalows, die 's avonds en in de weekeinden worden gebouwd. Omdat beunhazerij mede in de hand wordt gewerkt doordat klanten vaak tevergeefs een beroep op de bouwwe reld doen, stelde hij voor plaatselijke servicebureaus in te stellen. Hieraan zou een aantal burgerbouwbedrijven moeten deelnemen: een soort groep spraktijk, waarbinnen een klant altijd bediend kan worden. (ADVERTENTIE) Dieren en plantengids Europa 348 blz, ƒ22,50 Elseviers Hondengids 228 blz, 16,90 Rob de Lange en Kees van Lier in 'Ik lach erom'. door Ber Huising AMSTERDAM Podium gaf dinsdag in het De La Mar Theater te Amsterdam de eerste, leuk gespeelde, voorstelling van 'Ik Lach Erom', een luchtig blijspel van Noël Coward, vakkundig in elkaar gezet en uitsluitend voor de lach gemaakt. Podium blijft daarmee bij zijn bedoe ling: prettig spelen voor een publiek dat in het theater een avondje goed uit wil zijn. En Noël Coward, van kind af aan op het toneel; acteur, re gisseur, producent, schrijver en com ponist, wist hoe hij zijn Britse pu bliek van voor de oorlog moest ver maken met blijspelen en revues. Ik Lach Erom eigenlijk Present Laughter, in 1942 pas geschreven om de mensen toen toch nog maar te la ten lachen is zo'n stuk op maat, voor aardige rollen en typetjes, gees tig geschreven, oppervlakkig en leuk oan te doen, zoals Podium bewees. Co ward koos hem bekende figuren, uit de toneelwereld, zette ze in verwar rende, opgewonden intrigetjes, en haalde ze er na eeax kunstmatig opge bouwde chaos weer langzaam te langzaam uit. Een gevierd blijspelacteur krijgt druk bezoek, van een paar vrouwen, waar bij zijn eigen ex, die nog altijd alles wil regelen, van enige jaloerseimpres- sario's, van een opgewonden, malle provinciale toneelschrijver, die allen iets anders van hem willen, van el kaar niet mogen of willen weten, el kaar niet mogen zien en dus, net als bij Feydeau, achter deuren verdwij nen, en meer drukte maken dan no dig is. Want de acteur mag dan ver weten worden dat hij nooit echt is cn altijd maar speelt, de anderen zijn ook komedianten, die nooit echt me nen wat ze doen of zeggen. Behalve het personeel dan. Daarin zit dan Noël Cowards spot met, en kritiek op zijn medemensen, uit zijn kringetje. Podium heeft het, onder een bekwa me, levendige regie van Paul Melton, vlot verwerkt. Bob de Lange is na tuurlijk zo'n aardige, ijdele, kinderlij ke en gemakkelijke acteur helemaal, in al zijn hebbelijkheudjes en opgebla zen emoties, die hij met een kostelij ke humor uitspeelt. Anny de Lange is zijn doortastende gewezen vrouw, die in de toneelkringenstrijd gehard is. Pleuni Tow Is de mooie, verleidelijke, hooghartige en ook nog onbenullige would-be-vamp, die de mannen wat te gen elkaar wil opjagen. Adrienne Kleiweg de Zwaan doet het kwasi on schuldige jonge ding, dat aan het to neel wil. Kees van Lier maakt van de boers verknipte mislukte toneelschrij ver, die altijd in de weg loopt, een heel grappig type. Karin Lansen is bijzonder komisch als de Zweedse huishoudster met het zonerlinge ac cent, die af en toe onaangedaan door de verwikkelingen heenschanrelt Mart Gevers zet de nuchtere, kameraad schappelijke, secretaresse raak en pit tig neer. De andere rollen zijn Eddy Brugman, de amicale butler, Tim Beekman, Rudolf Damsté, Elly Wel- ler. De vlotte vertaling iS van Mathijs Klein en Bob de Lange. Colin Wins- low heeft de spelers sierlijk aange kleed, naar de stijl van de jaren der tig en ontwierp het luxe-flat-decor. Als zo'n spel van Noël Coward nu nog gespeeld moet worden, moet dat wel gebeuren zoals Podium dat doet. Dufay-herdenking ZWOLLE De Dufay-herdenking die door het Overijssels Kamerkoor op 25 mei in Zwolle zou warden gehouden, en waaraan diverse andere groepen voor oude muziek uit Nederland zou den deelnemen, is uitgesteld tot 28 september. MAASTRICHT De bekende Lim burgse kunstschilder Charles Eyck (76) wil geen overzichtstentoonstel ling van zijn werk in 'het provinciaal B onnefanten-museum in Maastricht houden. Want daar hangt ook het werk van de graficus Anton Heyboer, en dat vindt Charles Eyck ^kippepoep' waarnaar hij met afgrijzen kijkt. Het erecomité dat voor de tentoonstelling van Eyck in het leven was geroepen, probeert nu alsnog de kunstenaar van zijn aversie tegen het werk van zijn collega af te brengen en de tentoon stelling toch te laten doorgaan. ROTTERDAM Aan het vijfde Rotterdamse poëziefestival 'Poetry In ternational' evenals vorige jaren geen schrijvers uit de Sowjet Unie deelne men. De Rotterdamse Kunststichting had Andrei Voznesensky, Bella Akh- madulina en Yevgen Jewtoesjenko uitgenodigd voor het festival, maar uit een telegram van de schrijvers bond van de USSR blijkt dat geen van de genoemde dichters zal kunnen deelnemen. Wel is de bond bereid een andere dichter te sturen. De Rotterdamse kunststichting heeft tegen deze gang van zaken bezwaar gemaakt: zij gaat ervan uit dat zij in samenwerking met de Poetry Interna tional-werkgroep zelf bepaalt wel ke dichters worden uitgenodigd. 'Het gaat immers om de persoon niet om de nationaliteit', aldus de stichting. Aangezien de besprekingen met de ambassade en later ook met de schrij versbond van de USSR tot dusver zon der enig resultaat zijn verlopen, heeft de Kunststichting nu de in de Vere nigde Staten verblijvende dichter Jo sef Brodsky uitgenodigd. Brodsky werd enige jaren geleden uit de Sow jet Unie uitgewezen. Elseviers Gids voor stenen en mineralen 228 blz, 29,50 Een uitgave van Elsevier Harry Sparnaay gast bij Warschau-festival AMSTERDAM De basklarinettist Harry Sparnaay is door het internati onale muziekfestival Warschauer Herbst uitgenodigd een solo-concert te geven met werken voor basklarinet en elektronika. Naast de door het festival uitgekozen werken: 'Intra I' voor kla rinet, ringmodulator en tape van Ton Bruynèl, 'Emanation' voor 13 baskla rinetten van Logothetis (beide wer ken opgedragen aan Sparnaay) en 'A- tem' van Mauricio Kagel, zal hij drie nieuwe werken voor basklarinet en ta pe in première brengen. Het zijn 'Chimaera' van Enrique Raxach, 'Ca- prichos' van Will Eisma en 'Difoni- um' van de Belgische componist Lu- cien Goethals. Nieuw gezelschap ROTTERDAM Op 4 oktober start in Rotterdam weer een nieuw toneel gezelschap. De naam is 'Stadstoneel Rotterdam' en het is opgericht door de actrice. Josephine van Gasteren en de regisseur Cor Stedelinck. Het eer ste stuk dat gespeeld zal worden is 'Figaro's bruiloft* van De Beaumar- chais in een Duitse bewerking. "Tiet tweede stuk is 'De wijze kater* van Herman Heyermans, dit in verband met de opzet dat elk jaar een Neder lands stuk gespeeld zal worden. Het derde stuk in het nieuwe (eerste) sei zoen wordt 'Maria Stuart' van Schiller in een nieuwe bewerking van Wolf gang Hildesheimer. Er zullen in de Rotterdamse Schouwburg in totaal tachtig voorstellingen worden gege ven. Opzet bij de programmering is geweest datgene te spelen wat het pu bliek wil, en dat betekent voor Rot terdam: emotionele stukken waarbij de toeschouwers zichzelf betrokken kunnen voelen. Er is een kern van veertien acteurs en actrices bij de nieuwe groep. De Toneelraad Rotterdam en de Raad voor de Kunst staan achter de opzet De minister is geadviseerd subsidie te verlenen. Yan een onzer verslaggevers DEN BOSCH Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben een commissie 'Hagedonk' ingesteld, die een onderzoek moet in stellen naar bet functioneren van alle geledingen in bet verzor gingstehuis 'Hagedonk' te Prinsenbeek en naar de oorzaak van bet liuidige onbehagen onder de tebuisbewoners. Het instellen van deze commissie volgt op een toezegging van minister Van Doom van CRM vorige maand tijdens een gesprek met een delegatie van bewoners van het tehuis, die het niet ens zijn met de handelwijze van het bestuur. Het verzorgingstehuis 'Hagedonk' kwam begin maart in het nieuws, toen de bewoners uit protest tegen het ontslag van het beheerdersecht paar Loose-Steeghs door het bestuur het tehuis bezetten. Tachtig Brabantse bejaarden namen aan deze unieke be zetting deel. Na vijf dagen werd de bezetting opgeheven, maar de bejaar den verzetten zich nog steeds tegen het bestuur, dat er eind april toe overging een nieuwe directeur te be noemen. Dit is de 45-jarige C. Bouw meester, als inkoper werkzaam bij de Brabantse Zuivelbond. Hij zal 1 juli in dienst treden, maar het merendeel van de bewoners van 'Hagedonk' wil van hem niets weten. Het wil het echtpaar Loose terug. De Katholieke Bond van Overheidsperso neel (KABO) heeft de zaak van het echtpaar Loose en van zes andere per soneelsleden, van wie er vier werden ontslagen en twee werden gedegra deerd, in behandeling. Van een correspondent VEENDAM Volgens districtsbe stuurder Ton de Hoog van de indus triebond NW zullen er op de radiato ren-afdeling van Marke Mark in Veen- dam geen mensen worden ontslagen. Er gingen al enige tijd geruchten, dat voor 100 tot 125 werknemers van deze afdeling ontslag dreigde en dat het bedrijf een aanzienlijk verlies zou hebben geleden. De vakbonden hebben v»n de directie van Marke Mark en commissarissen van het bedrijf een kwantitatieve werkgelegenheidsgarantie gekregen. Dit houdt in dat er geen daling van het aantal arbeidsplaatsen bij dit be drijf in Veendam zal plaats vinden. De werkgelegenheid is volgens Ton de Hoog niet alleeen voorlopig maar ook voor langere ermijn vastgesteld. De algemene situatie op de radiatoren- markt is echter niet gunstig waardoor verschillende bedrijven werktijdver korting hebben aangevraagd. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het Ouderberaad Mo< derne Zwakzinnigenzorg gaat een ge ding aanspannen tegen de staat, om dat het vindt, dat staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid zijn standpunten en wensen in het con flict-Dennendal negeert Het Ouderbe- raad meent dat de staatssecretaris de Tweede Kamer verkeerd heeft voorge licht door tijdens de interpellatie van het PSP-Kamerlid Bram van der Lek op 25 april alleen 'de kleine club mi litante ouders' van het oudercomité Dennendal als representatief voor te stellen. Hij heeft gezwegen over een stuk, waarin het Ouderberaad namens ou ders, voogden en curatoren van 116 van de 325 pupillen, die op Dennen dal verblijven, hem vooraf zijn opvat tingen had doen toekomen. Het ge ding is inmiddels in een telegram aan de staatssecretaris en aan de vaste Ka mercommissie voor volksgezondheid aangekondigd. Landelijk Het Ouderberaad Is deze week omge zet in een landelijke vereniging, die een koninklijke goedkeuring gaat aan vragen. De statutaire doelstelling is het bevorderen van de moderne zwak zinnigenzorg onder meer door voor lichting aan de leden, het geven van adviezen ten aanzien van plaatsing en overplaatsing van pupillen in inrich tingen en het steunen, oprichten, bes turen en beheren van instituten op het gebied van de zwakzinnigenzorg. In het voorstel van de commissie-Lan- gemeijer om Nieuw-Dennendal het be heer te geven over twee paviljoens met zeventig pupillen, ziet het Ouder beraad een erkenning van de filosofie en werkwijze van Nieuw-Dennendal. Het betreurt echter, dat de commissie zich 'meer door het bestuur van de W_A-stichting en de politieke situatie heeft laten leiden dan door de getals verhoudingen op Dennendal'. Problemen Er kunnen zich problemen voordoen, 'doordat het grootste gedeelte van de pupillen, wier ouders met Nieuw-Den nendal sympathiseren en van de Nieuw-Dennendal-aanhangers onder het personeel in Den Dolder moeten achterblijven wegens ruimtegebrek in de nieuwe inrichting. Het Ouderbe raad noemt het voorstel-Langemeijer dan ook alleen aanvaardbaar, als er op zeer korte termijn spelregels en een professionele begeleiding komen voor de beheerder van Dennendal, de arts R. W. Gay Balmaz .alsmede ga ranties voor de uitbreiding van de nieuwe inrichting. De Tweede Kamer zal volgende week woensdag opnieuw met staatssecreta ris Hendriks van gedachten wisselen over Dennendal. Dit gebeurt op ver zoek van de WD-er mevrouw Veder- Smit. Uitgangspunten van het Kamer debat zullen zijn het verslag van het mondeling overleg tussen staatssecre^ taris en Kamercommissie voor volks gezondheid over de jongste ontwikke lingen op Dennen dal en het resultaat van het werk van de commissie-Lan- gemeijer. Veel zomerhuisjes geplunderd MIDDELBURG De criminaliteit in het gebied van de Zeeuwse rijkspoli tie is het afgelopen jaar met 27 pro cent gestegen. Deze stijging is hoger dan het landelijk gemiddelde. Het aantal opgeloste misdrijven loopt te rug en is nu nog maar 38 procent Het aantal kleine misdrijven, vooral het plunderen van zomerhuisjes, neemt hand over hand toe in Zeeland. In het jaarverslag van de rijkspolitie in Zeeland wordt de stijging van het aantal vernielingen vijftig procent zelfs opmerkelijk genoemd. Het Zeeuwse rijkspoïitiegebied kampt met een tekort aan personeel. Er zijn tweehonderd personeelsleden, maar het zouden er 241 moeten zijn. Van deze politiemensen zijn er 104 met een leeftijd van tussen de vijftig en zestig. Er zijn maar vier politiemensen tus sen de dertig en veertig jaar. Deze leeftijdsopbouw is bepaald onrustba rend, sdhrijft majoor W. Lanting in het jaarverslag van de rijkspolitie. Het houdt namelijk in, dat de komen de tien jaar veel ervaren politiemen sen in het Zeeuwse rijkspoïitiegebied met pensioen gaan. Van een verslaggever DEN HAAG De bondsraad van de industriebond NW heeft unaniem be sloten nog geen beslissing te nemen over de federatie van NW en NKV. De raad is van oordeel dat de nota die de besturen van de twee vakcentrales over de voorgenomen federatie hebben uitgebracht nog te veel onduidelijkhe den bevat en bovendien niet inhoudt wat de bondsraad van de industrie bond NW van een federatie verwacht. Het bondsbestuur van de industriebond NW heeft in opdracht van de bonds raad aan het NW meegedeeld dat er op vier hoofdpunten bezwaren zijn. De raad vraagt zich af waarom doel en be ginselen van de federatie in de nota ontbreken, wat er terecht komt van de in de nota voorspelde kortere beleids lijnen en waar de grotere inspraak van de bonden tot uiting komt De bonds raad wil tenslotte weten waaruit de grotere efficiency blijkt van de federa tie boven die van de vakcentrales af zonderlijk. Zoals het er nu naar uitziet zal een buitengewoon congres in het komende najaar beslissen over de federatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11