1* eoeo Pierre Jansen weer op AVRO televisie dsgpecepf Personalia mmaLm Den Uyl: Chili krijgt geen geld of wapens Werkgroep akkoord met afsplitsing Dennendal Alquin in Nederpopzien Sherry ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUW/KWARTET WOENSDAG 8 MEI 1974 Premier sprak met mevrouw Allende Van een verslaggever DEN HAAG Nederland zal geen wapens cn financiële steun aan Chili leveren. Dit heeft premier Den Uyl gistermiddag toegezegd aan mevrouw Hortensia Allende, de weduwe van de I Chileense Salvador Allende, die kort na de fascistische staatsgreep vorig jaar om het leven kwam. Mevrouw Allende, die op een rondreis op uitnodiging van de Chili-beweging een bezoek van ongeveer een week aan Nederland brengt, heeft zowel bij premier Den Uyl als bij de vaste com missie voor buitenlandse zaken van de Tweede Kamer gewezen op de huidige situatie in Chili en óp de schending van de rechten van de mens daar. Zij-, vroeg om een isolement van het Chili van de militaire junta op politiek en economisch gebied. Ook vroeg zij de Kamerleden een campagne te voeren ten gunste van de politieke gevange nen. Mevrouw Allende zei op een perscon ferentie dankbaar te zijn voor de hou ding van Nederland tot nu toe en sprak haar afschuw uit over de facili teiten, die Westerse landen nu aan de Chileense junta geven. Zij prees de houding van Nederland, die op de con ferentie van Parijs een principieel standpunt had ingenomen ten aanzien van de k\*ijtschelding van de schulden van Chili. BINNENLAND 'RADIO EN TV T4/ii? Uitslovers Mary Perkins Wie gisteren zomaar pardoes, versto ken van elders verworven kennis, de Nederlandse televisie (of radio) aan zette, zal minstens de indruk hebben gekregen, dat Willy Brandt uit ons midden was weg genomen. Levens bijzonderheden, terugblikken op prestaties, spreken in verleden tijd, gezamenlijkheid, overschakelen naar steeds weer andere hoofdsteden waar alles wat al herhaald was, nog een keer werd gezegd. En dat allemaal in extra uitzendingen; de suggestie was duidelijk. Zekerheid bood alleen het uitblijven van de correspondent uit Rome om ons te vertellen, dat de paus zich 'na het ver nemen van het nieuws in zijn parti culiere kapel had teruggetrokken' de vaste prik bij sterfgevallen op hoog niveau, de zendgemachtigden houden rwzCCC EI,T£L(-- AJ££ MeMCOOuAHAL^P.. JA ]h \6£ANt; Van een onzer verslaggevers UTRECHT De werkgroep Nieuw- Dennendal-bestuur heeft de commis- sie-Langemeijer gisteren voor het af lopen van het ultimatum om twaalf uur laten weten het afsplitsingsvoor- stel van de commissie te aanvaarden. Dit na uitgebreid overleg met de tachtig medewerkers van Nieuw-Den- nendal. dat maandag tot diep in de nacht heeft geduurd. Met vijf stem men tegen werd uiteindelijk zij het aarzelend besloten met het voorstel akkoord te gaan. Zoals bekend had de commissie-Lange- meijer de werkgroep maandag tot gis termiddag twaalf uur de tijd gegeven om in te stemmen met een voorlopige vestiging van Nieuw-Dennendal in het paviljoen De Witte Hull in Zeist en eert ander pand in de omgeving. Als Nieuw-Dennendal 'nee' had gezegd, zou de commissie tot ingrijpende maatregelen zijn overgegaan op de zwakzinnigeninrichting in Den Dol- der. Bovendien zou dan een definitie ve vestiging van Nieuw-Dennendal el ders een mogelijkheid waarover de commissie zich de komende maanden beraadt vrijw»l zeker niet zijn doorgegaan. De werkgroep Nieuw-Dennendal con stateert in haar briel aan de commis sie met instemming, dat de commissie Nieuw-Dennendal een kans wil geven. Ze zegt bereid te zijn tot overleg op de kortst mogelijke termijn over de verdere uitwerking en regeling van de 'ruimtelijke scheiding'. De werk groep vertrouwt erop, dat daarbij de stabiliteit en de rust in het werk en zodoende het belang van de pupillen, ook in een eventueel voorlopig nog 'gemengde' situatie, centraal zullen staan. 'Aandachtpunten' Nadere regelingen zijn volgens de werkgroep nog nodig met betrekking tot de positie van de betrokken pupil len, de wensen van hun ouders, de re latie met de werkers, de juridische structuur, het personeelsbeleid, de se lectie en de professionele begeleiding bij de uitvoering van het een en an der. De werkgroep heeft de meest ur gente punten al besproken met de al gemene bond van ambtenaren. De AB- YA heeft toegezegd, dat de com missie- La ngem ei j er een soort 'agenda van aandachtpunten' zal voorleggen. Staatssecretaris Hendriks (volksge zondheid) zal de uitwerking van de scheiding van Dennendal overlaten aan de commissie-Langemeijer. Zijn eerste indruk, zo zei hij gisteren in de Eerste Kamer bij het beleidsdebat over volksgezondheid en milieuhygië ne nog, dat Nieuw-Dennendal het voorstel tot scheiding met alle daar aan verbonden voorwaarden heeft ge accepteerd. Op vragen waar het lege pand, waarin een deel van Nieuw- Dennendal moet worden onderge bracht, zich bevindt, kon hij geen ant woord geven. Wel had hij de verzeke ring gekregen, dat er in de onmiddel lijke omgeving van De Witte Huil. een pand zou leegstaan. Volgens de staatssecretaris liepen in het conflict rond Dennendal een aan tal grote problemen door elkaar heen, zoals dat van de vernieuwingsgedachte en bestuurlijke structuren. Het ver dient aanbeveling aan het eind van het conflict die problemen nog eens nader te analyseren om er een les voor de toekomst uit te trekken. Den nendal heeft. aldus de staatssecretaris, veel tijd gekost, maar het is niet al tijd verloren tijd geweest ADVERTENTIE Wie Spanje kent kent Osborne sherry In Vara's tv-programma Nederpopzien treedt vanavond de Deltse groep Alquin op. Alquin gooit de laatste tijd hoge ogen, na een voorzichtinge aanloop die in 1965 begon. Ze werden in de poll in de muziekkrant Oor als tweede gerang schikt in populariteit na de groep Focus HILVERSUM Pierre Jansen krijgt een plaats in liet AYRO-te- levisieprogramraa van het komende winterseizoen. Hij krijgt een programma in de trant van het indertijd zo bekende "Kunstgrepen maar aangepast aan deze tijd. De AVRO belooft beslist de kunst ar i haar trekken te laten komen in een nieuw produkt van het tc_m van 'De ivoren toren'. Belangrijkste AVRO-televisieprogram- ma's die tijdens de zomermaanden van het scherm zullen verdwijnen zijn de Mounties-show en 'Jonge mensen op weg naar het concertpodium'. De Mounties Piet Bambergen en Rene van Vooren zullen op 18 mei voorlo pig voor het laatst te zien zijn. De laatste aflevering van Jos Clebers muziekprogramma heet 'Jonge men sen op herhaling' dat op 26 mei wordt uitgezonden. Een selectie wordt ge maakt van vroegere programma's waarin een cellist, een violist, een pi anist en een zangeres optreden. 'Jon ge mensen op weg naar het concertpo dium' komt in het nieuwe seizoen te rug. Jos Cleber schrijft al geruime (ADVERTENTIE) Calidad Superior tijd conservatoria in binnen- en bui* 'tenland aan. De laatste 'Wie-kent- kwis' van dit seizoen is op 1 juni en komt in het nieuwe seizoen weer te rug. Het aantal eigen produkties van AVRO's televisie zal in de zomer min der zijn in verband met de vakanties bij AVRO en NOS en het financiële tekort van vierhonderdduizend gulden. Een van de eigen programma's is op vrijdag 10 mei een reportage van het concert dat James Last onlangs in Eindhoven gaf. Op 2 en 3 augustus wordt in Geulle in Zuid-Limburg het tweede Duitse schlagerfestival opgeno men met onder andere Rob de Nijs. die daar zijn debuut maakt met een Duitstalig repertoir. Verder zijn er landgenoot Jerry Rix, Freddie Breek, Cindy und Bert, Jürgen Marcus en anderen. In juni en augustus zijn de reportages van het Newport jazzfestival en het wereld muziekconcours in Kerkrade. AVRO's toppop blijft in de zomer ge woon doordraaien. Sport Voetbal op 15 mei rechtstreeks op tv HILVERSUM Op woensdag 15 mei zal de NOS de finale van Europa Cup 1 rechtstreeks op televisie brengen. Het is de wedstrijd tussen Atletico Madrid en Bayern München. De wedstrijd wordt in Brussel gespeeld. Verder is er veel sport: de rally-cross en het Eurocircuit. In de tweede helft van juli zijn er weer tenniswedstrij den bij het Melkhuisje in Hilversum. Cannon, Columbo en het ziekenhuis blijven in de zomer op het scherm. Op 1 juli staat als buitenlandse aan koop 'Warschip'. Een filmserie van negen afleveringen over de kapitein van het Britse fregat 'Hero'. De serie volgt die van 'Helen, een vrouw van deze tijd' op, die maandag begon. De andere buitenlandse produkties op het AVRO-scherm zijn in de komende maanden: een gefilmd portret van vio list Isaac Stern, eind juni, de opera 'Eugen Onegin'. begin juli. Verschil lende Japanse televisie-spelen en films. En verder komt 'G.-I. Blues' met Elvis Presley. Tenslotte nog een special rond Sammy David op 13 juli. 'Stuif-es-in' wordt op 1 juni 'Stuif-es-uit'. En dat betekent zomervakantie oor dit popu laire kinderprogrogramma. Daarvoor in de plaats filmseries. Mevrouw Allende in 'Kenmerk' vanavond 'Kenmerk' vanavond (tien uur Ne derland 2) een interview met me vrouw Allende, de weduwe van de vo rig jaar omgekomen Chileense presi dent, te horen en te zien. 'Kenmerk' spreekt verder met leden van -de Raad van Kerken, die mevrouw Allende vanochtend ontvangen en zendt bo vendien een interview uit met de mi nister van volksgezondheid van de voorlopige revolutionaire regering van Zuid-Vietnam. speciaal voor deze mededeling een man in Ro me met zeven beeld verbindingen aan. Maar dat is inder daad een conclusie uit het negatieve cn wie durft daar zonder meer op te koersen? Ton Planken en Alfred Mozer gaven tijdes de een uur durende extra middaguitzending (cn Johan van Minnen in de avonduren) even blijk van een helder ogenblik: 'Waar zijn we mee bezig het lijkt wel een necrologie', maar onmiddellijk daarna ging het er weer onbekommerd tegenaan. Er moest aangepakt worden en daarom ook was Hans van der Werf uit het vertrouwde Den Haag naar Bonn gereisd om Jan Kuiper (die anders blijk geeft zonder hulp zijn eigen zegje terdege te kunnen doen) te ondervragen en te assisteren, waarna wij in de avonduren dezelfde Jan Kuiper met hetzelfde verhaal, maar nu spoorslags naar de Hilver- sumse studio's gereisd, in KRO's 'Brandpunt' mochten zien en horen. Lijnverdingen waren opeens een schaars goed geworden. Ongewild resultaat van het heen gaan van deze grote socialistische voorman was, dat in de avonduren liet zeer socialistische programma 'Van Onderen' bij de socialistische zendgemachtigde moest wijken, want natuurlijk kreeg de quiz 'Twee voor twaalf' de voorrang. J.K. Schooltelevisie 'Buiten spelen' Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM DE Nederlandse On derwijs Televisie (NOT) begint don derdag onder de titel 'buiten spelen' een project voor kinderen uit de tweede en derde klas van de basis school en voor hun ouders. Er zijn vier programma's van twintig minu ten voor de leerlingen en drie pro gramma's van tien minuten voor de ouders. Het project is gebaseerd op uitvoerige gesprekken met kinderen, leerkrach ten en ouders. De televisieprogramma's worden bege leid door een leerlingenboek voor school en een handleiding voor de onderwijzer(es). Daarnaast krijgen de kinderen via de school een brochure voor de ouders en een boekje voor henzelf mee naar huis opi samen met hun ouders er iets mee te gaen doen. Dc uitzendingen zijn donderdag om twee uur op Nederland I. Het eerste informatieprogramma voor de ouders, onder de titel 'Buiten spelen voor ou ders' is zaterdag 11 mei om half zes en wordt herhaald op vrijdag 17 mei om vijf over half zeven. Burgemeestersbenoeming Met in gang van 16 mei is benoemd tot bur gemeester van Diniteloord en Prinsen land de heer H. D. W. Boven te Alm- kerk. De heer Boven, die 56 jaar is, was van 1 september 1969 tot 1 janua ri 1972, toen zijn gemeente in A-er- band met de gemeentelijke herinde ling werd gevoegd bij Woudriehem, burgemeester \'an Almkerk. Hij is ge reformeerd en lid van de ARP. 16. De simpele hertog van Zwiebel- beiss zu Heisserwursten ontdeed smid- je Verholen op zó een krachtige wijze •an zijn boeien, dat de brave smid er zowaar weer van bij zijn positieven kwam. 'Wa.wat is er? Wa. w..waar ben ik?' kreunde hij. Doch toen hij het verachtelijke gelaat van de hertog aanschouwde, dat zich zo onbeschaamd dicht bij zijn eigen ge laat bevond, herinnerde hij zich met één slag wat er allemaal was gebeurd. 'Jij geme'ne bedrieger!' riep hij boos uit. 'Jij akelig stuk miskleur! Jij schandvlek op het blazoen van de adel!' De hertog keek aanvankelijk nogal verbaasd bij deze uitbarsting van de smid, doch al gauw werd het hem te bar. 'Zwijg!' donderde hij met barse stem. 'Bezoedel mijn edele naam niet met uw platvoerse FERDINAND scheldpartijen! Wees verheugd, dat ik u nog zo schappelijk behandel! Toont u dankbaar voor het gezellige vertrek en het geriefelijke bed, dat ik u bied! Het is eigenlijk nog veel te veel voor zo'n aardworm van een dorpssmid! Bah! Waarom schenk ik u eiegnlijk uw nietswaardig le\ren? Voorwaar ik deed er beter aan u simpeltjesweg te doden, zoals men achteloos een kwel lende steegmug doodt! Zijt gij mis schien meer waard dan een mug!?' 'Nou, vooruit dan maar, Worstmans!' riep de smid vol hoon uit. 'Toe dan Heetebeet! Doodt mij dan maar! Waarom doe je het niet? Durf je soms niet?' Even keek de hertog dö smid peinzend en loerend aan. 'Ik dood u niet, omdat ik u nodig heb.siste hij met een sinister lachje. 'Gij zult voortaan voor mij moeten werken als smid!' 'Ik val nog liever in duizend stukken uite dan dat ik voor jou een hand u steek!' was het antwoord van de A-ersaagde smid. 'Wij zullen zien dat u ernst is.zei de simpele hi tog koeltjes. 'Komaan, mijn klei Jodocus! Toont u een Avaardig opv ger van de in het schoolliedje zo d wijls en treffend bezongen Michi Een geruite kiel heb ik niet voor maar Avel kan ik u in de gelegenhe stellen het grote Aviel een aantal sl gen in de rondte te draaien!' nu zien wij pas, dat ook de klei: Jodocus zich in het vertrek bevoi Met een kreet van vreugdf? wierp dwergachtige schurkje zich op e groot Aviel, waar hij verwoed aan gon te draaien en Avaarbij zijn gelaal uitdrukking Averkelijk niet goeds voorspelde. w Radio morgen HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgytnn. 7.20 (S) AJct.show. (7.43 Deie dag (VPRO); 8.00 Nws en 9.00 Van alle markten thuis.) 9-35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radio weekblad. 11.00 Nws. 11.03 (S) Ollefce Bolle- ke. v d. kleuters. 11.15 (S) Melodleenboeket. 12.00 Hoogezand-Sappermeer: rechtstr. gespr. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Middagje Stoomradio: progr. vol goede Jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16.03 (S) En dan Ineens houd alles op. 16.55 (S) Dansork. met solisten. 17 20 (S) Met de muz. mee. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Ultz. v.d. A.R.P. VARA: 18.30 Tekst en Muz. EO: 19 00 Klankbord 19.15 (Si WIJ hebben een woord v.d. wereld. 19.45 Bijbel studie. 20.00 (S) Orgelbespel. 20.25 (S> Ge slacht Van Garderen (12). 21.10 (S) Gramm - muz. 21.20 (S) Avondsluit. TROS: 21.30 (S) Specialiteiten a la carte. 22.20 Aktua 22.30 Nws. 22.40 Prometheus XIII (20). 23.00 (S) Pim Jacobs' Notenbar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7 00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos. (7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua. 8 30 Nws. 8.36- 8.45 Gymn. v.d. hulsvr.) 10.00'V.d. kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx 11.30 Aktua. KRO: 11 45 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12 00 (S) Van' twaalf tot twee. (12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar.) 14.00 Huisbezoek. NOS: 14.10 Ondier de Groene Linde. 14.30 (S) Aspekten v.d. Kamermuz. 15 30 Nws. 15.33 Spiegel van Duttsl. 16.00 Meer over minder: de stem v.d. sprekende mtnderh. Overheldsvoorl.: 17.20 Tekst en uit leg- min. van O en W. NOS: 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Bopthema's en Swingsessions. 18.30 Nws. 1841 Spiegel van Gr.Brltt. 19.00 openb. Kunstbezit. RVU: 19.10 Kijk. daar komt een polltikus aan! (Zullen wij dan maar een straatje omlopen?) NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woens dagavond Muz.magazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8.02-8.05 Radiojournaal.) 9 03 (S) Pep-op-drie: ver- zoekpl. 11.03 Drie draait op verzoek: Postbus 700. 12.03 Radiojournaal. 12.06 (S) Drie tus sen de middag. 14.03 Pop-kontakt I 15-03 Pop kontakt II. 16.03 Hitmeesters. (17.0317 'C Radiojournaal.) NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter. 20.02 Woensdag III: lie v muz., sport en akt. (22.55 Med.) 0.02 Metros Midnight Music. 1.02 Take it ea 2.02 Donker lacht. 4.02-7.00 Meurders thode. •BELG1E 324 m NED. 12 00 Nws en med. 12 08 Uchte muz. n: Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. akt.. weerl en toneelagenda.) 13.55 Beursber. 14.00 14.03 Schoolradio 14.23 Lichte muz. (1 Nws.) 15.30 Radloschoolkoren. 16 00 Nws beursber. 16 10 Intermezzo. 16.15 V.d. ku ren. 17.00 Nws en med. 17.10 Big Band 8 17.55 Weegschaal. IS.00 Nws. 18.05 Ultz. V.d. sold. 18.15 kenmoraal en -filosofie. 18.(5 Sport H Taalwenken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 1 en akt. 19.30 Lichte muz. (17.40 Keurig gels.) 19.45 Missieuitz. 20.00 "olkmuz. Nws.) 21 00 Splintermvs. 21.10 Blues. 2 Nws. 22 05 Jeugd '74. (22.05 Swingende n 23.00 Nws. 23.10 Intern, liedjes.) 23.40-1! Nws. TV morgen NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie VARA 17.00 Film van Ome Willem 17.30 Hier komtde olifant NOS 18.45 Ti-ta-toveuaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 87 De zesde oorlogsdag is aangebrokc Wat zal deze dag ons brengen? Dit le ven van hitte, vuil en kruitdamp kan niet eeuwig doorgaan. De waterkruik is bijna leeg merk ik tot mijn schrik. Als we geen water krijgen is het uit met ons. Over enkele uren zal het vreselijk heet zijn. Thuis zal het met de herfst bepaald een stuk k 'er zijn. Ze oogsten nu de aardappelen. Over de velden hangt een lichte ne vel, die door de langzaam klimmende zon wordt weggejaagd. Roodwang ge appels hangen in de herfstzon te blin ken. Het groen der bomen ve.-kleurt al tot bonte herfsttinten Wat een ge zegend land is het toch en wat ligt het nu ver weg! Vandaag is er voor ieder slechts een halve kop thee. Misschien moeten wij spoedig afscheid nemen van deze we reld. Ik ben nu op alles voorbereid, ook op het laatste. Hebben mijn ka meraden nog hoop? Maar wie zou durven toegtven dat hij alle hoop ver- loren heeft? Als het de guerrilla's maar lukt fris water te krijgen! We hebben nog een beetje in de ketel. Maar daar kunnen we niet lang mee toe. We moeten de rantsoenen nog kleiner maken. De oorlogshandelingen zijn i-andaag wat rustiger. Slechts af en toe een salvo. Waarcchijnlijk spelen de hard ste gevechten zich af in het noorden van het land. Zal koning Hoessein on danks de Syrische aanvallen de over hand houden? De Palestijnse bevrij dingsorganisaties eisen Hoessein, val. Zij willen zich aan geen enkele wa penstilstand houden voor Hoessein als koning btfeft afgedaan. Tot nu toe hadden ze alleen de opheffing Aan de militaire regering geëist. De Arabische topconferentie in Cairo is verschoven. Een delegatie, aange voerd door de Tunesische Minister president Ladgham, v-arin zich ook hoge officieren en ambtenaren uit Soedan, Egypte en Koeweit bevii"*?n. TJASm is naar Amman gevlogen om de vijan delijke partijen in de Jordaanse bur geroorlog tot wapenstilstand te bewe gen. Politieke waarnemers betwijfelen het succes. Via een zender in Bagdad heeft de leider van Al Fatah, Yassir Arafat, de naar Cairo gereisde staats hoofden opgeroepen weer naar han land terug te keren. 'Spaar ons uw bemoeiingen. Keer naar uw paleizen terug! U heeft niets meer te vertellen. U kunt geen beslis singen meer nemen. De vrijheidsstrij ders zullen b bloedige strijd voort zetten tot de overwinning is behaald óf tot zij gesneuveld zijn!' Algerije wil niet aan een topontmoe ting meedoen, zolang men het D'an- Rogers niet verwerpt, dat het Pale stijnse A'olk zijn bestaansrecht ontzegt, vertelt een woordvoerder in Algiers. De gebeurtenissen in Jordanië de vliegtuigkapingen en de burgeroorlog zijn in wezen niets anders dan het logische gevolg van het aannemen van het plan-Rogers door Egypte en Jor danië. Volgens berichten uit Beiroet moeten de Syrische tanks al tot op 25 kilome ter van Amman zijn opgerukt. Het Arabische Legioen biedt de indringers sterke tegenstand, maar is er niet in geslaagd de vijandelijke opmars te stuiten. De guerrilla's die reeds verslagen lij ken, hebben door het snelle opdrin gen \-an hun bondgenoten nieuwe moed gekregen. Onder bescherming van de duisternis zijn zij met honder den over de aan puin geschoten hui zen van Amman opgedrongen en heb ben opnieuw zware gevechten met de regeringstroepen geleverd. Het noor den van het land moeten zij nu vast in handen hebben, maar ook in het zuiden dat door de Bedoulnen-strijd- krachten gezuiverd lijkt, zijn nieuwe gevechten uitgebroken. Volgens radio Amman houden de Jor daanse troepen in de meeste sektoren van de hoofdstad de overhand. In het noorden is de Syrische opmars een halt toegeroepen en de stad Zerqa is geheel in handen van Je Jordaanse troepen. Maarschalk Al Madshali zal voor de arrestatie van de beide 'mis dadigers' George Habasch, leider van het Volksfront, en Nayef Hawatmeh, leider van het nog radikal.-re Volks- Demokratische Volksfront, een premie per hoofd uitloven, die omgerekend op 60.000 Zwitserse francs komt. Er zouden Lybische troepen in Syrië zijn aangekomen. De ontwikkeling van de situatie wordt in Israël nauw lettend gevolgd. Een waarnemer heeft verklaard, dat Israël A'oor een beslis sing staat, die te A-ergelijken is :t de beslissing, welke aan de vooravond van de Zesdaagse Oorlog moest wor den genomen. Volgens berichten uit Washington staat de Sowjet-Unie met de Syrische regering in verbinding teneinde haar te bewegen haar troepen uit Jordanië terug tc trekken. Vojrts bevestigt men het bericht, dat koning Hoessein een beroep heeft ge daan op de Verenigde Stater, Groot- Brittannië, Frankrijk en de Sowjet- Unie, doch er zou uitdrukkelijk niet om militaire interventie gevraagd zijn. Het Volksfront beschouwt ons als krijgsgevangenen: Het moet een nota aan het Internationale Rode Kruis ge zonden hebben met de volgende pun ten: 1. Het Volksfront zal slechts onder de reeds bekend gemaakte voorwaarden over de vrijlating der gijzelaars on derhandelen. Deze voorwaarden lui den: vrijlating van de zeven in Euro pa gev-angen zittende Palestijnen, de twee in Tel Aviv vastgehouden Alge rijnen, de tien door Israël gevangen gehouden Libanese soldaten en van de met de Palestijnen sympathiseren de Zwitser, die in Haifa werd gearres teerd, alsmede een aantal in Israël ge vangen gehouden Palestijnen. 2. De uit het westen afkomstige gijze laars worden, evenals de Israëli's als krijgsgevangenen beschouwd. 3. Het Volksfront stelt de Verenigde Staten en de vertegenwoordiger van het IRK, André Rochat, verantAvoorde- lijk voor de onzinnige mathoden, waarmee zij de vrijlating der gijze laars willen bewerkstelligen en waar- mee zij de gevangenen in gevaar heb ben gebracht. SOCUTERA 19.50 Film v.h. Ned. Astma-fondï NOS 20.00 Journaal 20.21 Pauzefilm 20.25 FinaleE.C.II vanuit R'dam In depauze:PP: HetG.P.V. 22.15 Panoramiek 22.40 Den Haag vandaag 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Nederpopzien NOS 20.00 Journaal VARA 20.21 Le pain et le sel 20.45 Van onderen: Work 21.10 Panorama Woensdag Show IKOR KRO RKK 21.45 Kenmerk NOS 22.10 Journaal TELEAC 22.15 Computerkunde les 18 Aubergines in tomatensaus 2 aubergines zout 750 gr. tomaten 25 gr. boter 1 grote ui zout, peterselie selderij, peper Maak de ui schoon snijd hem klein en fruit hem in de boter. Was de peter selie en selderij en snijd ze fijn. Was de tomaten en halveer ze. Voeg de to maten, peterselie, selderij, peper en zout toe aan de uien. Kook de massa ongeveer een half uur en zeef daarna de saus, schil de aubergines, was ze en snijd ze in blokjes. Kook ze binnen tien minuten gaar in weinig water met zout Vermeng de aubergines met de tomatensaus. g Horizontaal. 1. lijn, 4. familitlid, Ledger (afk.) 7. snuiftabak, 9. wa in N.Br. 11. grondsoort, 12. j schaap, 14. peulvrucht, 16. boem, voorzetsel, 19. muzieknoot 20. ru 21. voertuig, 22. meisjesnaan, voorzetsel 25. sportterm, 27. butea ven, 29. vernis, 31. rund, 33. li schap in Griekenland, 35. geul graan, 37. voegwoord, 39. titel 'li 40. bedelaar. Verticaal 1. stuk stof. 2. deel v® bijbel, 3. bergweide, 4. tijding, pel, 7. muzieknoot, 8. oude let maat, 9. in het jaar der wereld Lat.) 10. Railroad (afk.) 11. b< ling, 13. spil van een wiel, 15. far lid, 17. zeepwater, 18. ZAvaardvis; gekheid, 24. bevel, 26. kleurstof, Avater in Friesland, 29. staat som: ven drukwerk, 30. lengtemaat 32. aardrijkskundige aanduiding, opening van een fuik, 36. vordefw 38. reeds. 1,1 Oplossing van gisteren Horizontaal 1. sententie en. els-oei oom 3. nier-steno 4. stelt-aalt 5. i< re-lei 6. tol-sol-mec 7. Irene-lamf een-ara-lor 9. flard-stek. Verticaal 1. sensitief 2. elite-Ore NS-Eeni-Lena 3. tor-les-nar 5. eest< RD 6. nr-tael-las 7. toe-alm-alt ion-lee-moe, 9. emotie ark. ui

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6