Opnieuw topper in Feyenoord-stadion Het Hollands speltype staat bij ons in hoog aanzien Ajax wil Kraay als eerste man YC Milan: vorige finale snel vergeten Europees hockeykampioenschap moet andere opzet krijgen Trainer Heinz Krügel FC Magdeburg zoekt rol van underdog vitamines met stootkracht Dagravit B-complex Eerste WTT winst voor Philadelphia Agostinho wint Zoetendal weg PRQUW/KmRTiET VOENSDVG 8 MF.I 1974 SPORT Tll/Kll (ADVERTENTIE) Het stadion Feyenoord maakt fina- necicel maar ook sportief gezien ecu aantal uitstekende weken door. Af gelopen zondag speelden Feyenoord en FC Twente er voor de Neder landse competitie de beslissende wedstrijd. Over twee weken staat de tweede finalewedstrijd uit het toer nooi om de UEFA Cup tussen Feyenoord en Tottenham Hotspur op het programma. En vanavond treffen FC Magdeburg en AC Milan elkaar in 'de Kuip' voor de finale van het toernooi om Europa Cup II. De mogelijkheid bestaat dat als deze wedstrijd onbeslist eindigt de replay van dit duel, het vierde grote tref fen binnen korte tijd voor het Feyenoord-stadion zal vormen. Vanavond dus FC Magdeburg-AC Milan. Voor de Oostduitsc club een zeer belangrijk treffen. Het zou de doorbraak van het clubvoetbal bin nen de DDR in Europa kunnen mar keren. Het is ook voor de eerste keer dat een club uit de DDR de fi nale van een Europees toernooi haalt. Weinigen zullen dat verwacht heb- aen toen FC Magdeburg aan het be gin van de competitie de Nederland se bekerwinnaar NAC in twee duels de voet dwars zette. In het verdere verloop van de strijd om Europa Cup II werd eclier steeds meer dui delijk dat de ploeg uit Maagdenburg een zeer goed elftal heeft. Een elftal ook dat verdiend de finale haalde. Tegenover dat team, geladen met in ternationals, staat het Italiaanse AC Milan. Een club die in de nadagen van een roemrijke periode verkeert. In de Italiaanse competitie heeft AC Milan dit seizoen voor weinig groot se daden kunnen zorgen. Het internationale contact volgend jaar kan slechts gewaarborgd wor den door een overwinning in de fi nale om Europa Cup II. Want zelfs aan de UEFA-competitie lijkt AC Milan deze keer niet toe te komen. In de grote wedstrijden de twee ontmoetingen tegen Borussia Mönchengladbach bewezen het slaagt AC Milan er echter steeds weer in op te klimmen tot een hoog niveau. Dat is ook die reden dat de Milane- zen licht favoriet zijn om vanavond met de Europa Cup naar huis te gaan. Zeker ook omdat de ploeg aan merkelijk meer internationale erva ring heeft dan FC Magdeburg. De strijd in Rotterdam zal geleid worden door de Nederlander Arie van Gemert die zo kort voor de strijd om de wereldtitel voetbal de kans heeft zijn reputatie waar te maken. Van onze speciale verslaggever NOORDWIJK/ROTTERDAM Na NAC—PSV (de Vent' en de 'gulden') en FeyenoordFC Twente (de 'vedetten' en de 'ploeg uit de provincie') volgt vanavond in de Rotterdamse Kuip een nieuwe editie in de reeks gevechten der ongelijken. Ogenschijnlijk althans. Immers, AC Milan mag dan een hevige vergrijzing hebben ondér- gaan, de Italianen gelden nog altijd als een formatie van naam. En FC Magdeburg wordt gezien als een groentje aan het firmament van Europese topploegen. Toch verdienen de pupillen van trai ner Heinz Krügel meer erkenning dan deze betiteling zou doen vermoeden. 'Ik heb te maken met pure amateurs', zegt hij weliswaar zelf, 'die 's mor gens vroeg met hun werk beginnen om 's middags fe kunnen trainen'. Maar Krügels bescheidenheid moet grotendeels beschouwd worden in het kader van het spel der taktiek. On danks voortreffelijke verrichtingen in het toernooi om de Europa Cup II van FC Magdeburg dient de Oostduit- se formatie de rol van dc underdog te krijgen. AC Milan is in de woorden van Krügel nog steeds een ploeg van sterren en hij wil zijn spelers in de waan laten dat die sterren ook nog al tijd schitteren. ®n die loeren DAGRA N.V. DIEMEN 'HILADELPHIA (UPI) Philadel- ihia Freedoms heeft de eerste wed- d van W.T.T.-tennis, de Amerikaan- stedencompetitie, gewonnen van de tsburg Triangles. 31-25. deze stedcncompetitie bestaat een "itrijd uit zes sets. waarvan er voor pauze drie worden gespeeld in het imes- en heren enkelspel en in het imengl dubbelspel. Na de pauze 'ordt hetzelfde programma afgewerkt, naar beide teams mogen andere speel- ters of spelers opstellen. )e uitslagen van de eerste wedstrijden van le W.T T.-competitie zijn: Philadelphia Free- oms—Pittsburg Triangles 31-25: Billie Jean Cing—Evonne C.oolagong 3-6. 6-2, Brian Fair- le—Ken Rosewali 6-2, 3-6, Fred Stolle/Julie inthonyVitas Girulaltis/Isabel Fernandez •6, Fred Stolle 'Julie AnthonyVitas Girulai- is/Peggy Michael 6-3. ANGAS DE ONIS De Portugese iel renner Joaquin Agostinho heeft a veertiende etappe van de Ronde r<n Spanje gewonnen. Hij legde de 134 kilometer van Oviedo naar Can- ;as de Onis, af in 3 uur, 38 minuten en 16 seconden. José Manuel Fuente 'werd tweede en de Portugees Madeira tindigde op de derde plaats. In het al- emeen klassement blijft Fuente lei ier. ilgcmccn klassement: l. Fuente (Spa) 65 u.. 7 rain, en 42 sec.. 2. Lasa (Spa) 65.19.50, Agostinho (Port) 65.20 23. 4. Perurena (Spa) 65.20.34. 5. Ocana (Spa) 65.21.08 6. Urlbezubia (Spa) 65.22.57. 7. Gonzalez—Lina res (Spa) 85.23.00. 8. Abilleira (Spa) 65.24.16, i. Dnnciuillaume (Fra) 65.24.41, 10 Vallorl ISpa) 65.24.42. 54. Karstens (Ned) '66.07.46. SCHAKEN In de derde ronde van het Claire Bencdicttoernooi heeft Nederland voorlopig een 21 achterstand tegen Vest-Dultsland. De partij Hartoch—Ei sing werd afgebroken Zuidema verloor Hecht. Nederland staat op de 5e plaat VOLI JLLEYBAL In de selectie van liet Nederlands teanr zijn drie wijzigingen aangebracht. Fred Blange, Peter Kool en (Vim Thevissen nemen de plaats in van wlm Roest, Lex Thevissen en Pim Uiter- schout. ATLETIEK De Amerikaanse prof Steve Smith is met de polsstok over 5.59 meter zewipt in Lon Beach. California SOFTBAL Nederland zal deelnemen aan de strijd om de wereldtitel van 8 tot 16 augustus in Stratford (VS). Nederland doet voor de eerste keer mee. ATLETIEK De snclwandelploeg voor de wedstrijd tegen Zwitserland, België. Denemarken en Luxemburg (20 mei in Cenève) ziet er als volgt uit- Jon de Jonge. Gerrit Tlgchelanr (LAT), Dirk Maassen van de Brink (Holland. Leiden). Jan Vos. Gerrit van Tol en Nico Schroten (RWV). TENNIS Voor het toernooi om de Federation Cup spelen de Nederlandse dames Marijke Schaar. Ada Bakker. Elly Appel cn Noortje Lauteslager op 13 mei In Napels tegen Frankrijk. VOETBAL In de competitie voor de betaalde e-elftallen (groep A) heeft For- tuna VI. met 6-0 gewonnen van Telstar. ONDERGESCHIKTE Zo spreekt hij ook tegen de bui tenwacht. die FC Magdeburg opzoekt bij de lichte trainingen op het veld van de amateurclub Noordwijk, zo ook tijdens de kennismaking met het Feycnoordstadion. Zelfs tegenover Nederlandse belangstellenden pro beert hij zijn formatie in de rol van ondergeschikte te schuiven: 'In Neder land zouden wij op de vijfde op zesde plaats in de competitie staan'. Een oordeel dat Krügel zich aanmeet naar aanleiding van de confrontatie met NAC in de eerste ronde van dit Europa Cuptoernooi: 'NAC is een voortreffelijke ploeg, net als Ajax, PSV en Feyenoord. waar wij veel van gezien cn vooral ook geleerd hebben'. Maar Krügels pogingen om zijn ploeg zo nietig mogelijk af te schil deren, verdienen zeker enig tegengas. In 1966 verdween FC Magdenburg uit de Obcrliga en leek nog meer in de anonimiteit te geraken. De verrassen de komst van Heinz Krügel, tot dan trainer van het bekende Chemie Hallo en van 1959 tot en met 1961 bonds coach van de nationale ploeg, zorgde voor een verbazingwekkende omme keer. Een jaar na de degradatie keer de Magdeburg op het hoogste niveau terug, wisselde vanaf 1969 twee be- kertitels met een landskampioenschap af en is inmiddels ook dit jaar weer als eerste in de competitie geëindigd. RUGGEGRAAT Een indrukwekkende lijst, die .nog aangevuld wordt met de feiten dat de ploeg van Krügel een gemiddelde leef- bij de 'veertig' voor de wereldkampi- bij de 'veertig' voor d werldkampi- oenschappen telt Krügel: 'Onze inter nationalists Pommerenke (21), Tyll (20), Hoffmann (19), Decker (22), Sparwasser (25), Seguin (28) en Zapf (27) vormen de ruggegraat van net elftal. Juist de jeugdige leeftijd zorgt er voor dat Magdeburg een sta biele toekomst heeft. De talenten hebben we door hun opstelling ver trouwen gegeven, we hebben gewerkt aan resultaten op langere termijn Trainer Heinz Krügel spreekt zijn selectie in Noordwijk toe. Van rechts af drie internationals: Zapf, Sparwasser en Seguin. Dat vertrouwen blijkt gerechtvaardigd te zijn, want ondanks de nu al goe de prestaties groeit de ploeg nog steeds. Het rijpingsproces verdient nog enige tijd. Ik hoop dan ook dat deze jon gens nog zo'n vijf k zes jaar kunnen blijven samenspelen'. Krügels uitgangspunt in de opleiding van zijn team, is altijd het 'leren' ge weest: 'Wij hebben altijd veel ge keken naar het Westduitse en Hollandse spel. Vooral het Hollandse speltype van de laatste jaren staat bij ons in hoog aanzien. Je kunt dan ook stellen dat onze manier van voetbal len daar een mengsel van is: tech nisch. maar ook wat speels. Magde burg is beweeglijk, komt snel uit dc verdediging en is ook in taktisch op zicht gegroeid. Ik heb geprobeerd om er een geheel van te maken'. AANTREKKELIJKER Juist dit zoeken naar aantrekkelijker voetbal beschouwt Heinz Krügel (53) als voornaamste aanleiding voor de betere prestaties van het Oostduitsc voetbal in zijn algemeenheid: 'Ik houd niet van defensief spel, het optrekken van een muur voor het doel en maar hopen dat we via een enkele uitval scoren. Dat hebben we een beetje afgeleerd'. Krügels ontboezemingen over de ver anderingen in het spelpatroon van zijn formatie, worden tenslotte weer weggedrukt door zijn beschouwing op de confrontatie met AC Milan: 'De Italianen hebben veel meer routine, lopen al een hele tijd op Europees topniveau mee en zijn vooral indivi dueel erg sterk. Milan is dan ook fa voriet. Wij zullen daar het collectief tegen over moeten stellen en verder hopen we dat het Nederlandse pu bliek ons een beetje steunt. Wij hebben maar een driehonderd suppor ters meegenomen, terwijl er ongetwij feld vele duizenden Italianen zijn'. ACHTING AC Milan mag dan gezien het ver leden en gehoord de woorden van Krügel (die het zonder de geblesseer de Jürgen Achtel en de geschorste Klaus Decker moet stellen) de besle kansen hebben om de Europa Cup II vanavond mee t e nemen, de Oostduit- se equipe is niet bang voor de Itali aanse tegenstander: 'We hebben wel een grote achting voor Milan, maar meer niet. Alles wat we kunnen bie den, zullen we laten zien. Maar al zouden we verliezen, dan nog hebben we gewonnen. Het feit dat we als eer ste club uit de DDR in de finale van een Europa Cup-toernooi terecht ge komen zijn, is voor ons al het hoogte punt in ons bestaan'. HARO HIELKEMA HEERENVEEN Henk Zoetendal is nu definitief weg bij Heerenveen. Zoetendal liet enkele weken geleden weten dat hij het bestaande contract met de voetbalclub Heerenveen wilde laten ontbinden omdat hij onover brugbare meningsvenschillen met trai ner Laszlo Zalai had. De eerste-divi- sieclub Heerenveen weigerde echter op Zoetendals verzoek in te gaan. Een gesprek tussen Zoetendal en Za lai in aanwezigheid van het bestuur heeft de bestaande problemen in zo verre opgelost dat het bestuur ac- coord is gegaan met de ontbinding van het contract met Zoetendal met terugwerkende kracht tot 1 mei 1974. Dit is ook gedaan vanwege de drukke zakelijke werkzaamheden die Zoeten dal heeft. DEVENTER/AMSTERDAM De kans is groot, dat Hans Kraay met ingang van komend seizoen manager wordt bij Ajax. Kraay, ooit zelf een bekend voetballer (o.a. bij DOS en bij Feyenoord), is op dit moment nog manager, belast met de technische verant woordelijkheid. bij Go Ahead Eagles dat, zoals bekend, wordt getraind door Jan Noterm^ns. Kraay zou bij Ajax, naai- Engels voor beeld, de technische leiding in han den krijgen, terwijl de trainers Bobby Haarms en Van Daal hun werk nor maal kunnen voortzetten. Het Ajax- bestuur heeft bij monde van Arie de Wit verklaard, dat er inderdaad een bespreking is geweest met Kraay. 'De ze week', aldus De Wit, 'worden de besprekingen waarschijnlijk afgerond'. De Wit wilde overigens nog niet zeg gen hoe lang een eventuele verbinte nis tussen Aja.* en Hans Kraay zou gaan gelden. Meer nog dan Ajax-voor- zitter Jaap van Praag heeft juist De Wit zich in de afgelopen maanden uitgesproken als een voorstander van de 'Engelse structuur' waarbij de eind-verantwoordelijkheid in handen pleegt te liggen van niemand anders dan alleen de manager. Met het bericht ocer het, zéér waar schijnlijke, aantrekken van Kraay is een einde gemaakt aan de eindeloze serie geruchten die in de afgelopen weken, sinds het veelbesproken ont slag van trainer George Knobel, in de wereld is gekomen. Als nieuwe trai ner van Ajax .werden bijvoorbeeld ge noemd Hennes Weisweiler van Borus sia Mönchemgladbach, Udo Lattek van Bayern München, George Kessler (PEC), Sir Alf Ramsey (ex-bondsco- ach van het Engelse elftal), Hans Croon (ex-Waregem) en Joop Brand AZ'67). Vooral Joop Brand weid alom 'getipt'. Brand valt, als Kraay inderdaad mocht worden aangetrokken, voor dc derde maal in de successie af. Eerder HANS KRAAY manager Ajax was hij namelijk al kandidaat na het vertrek van Rinus Michels en Stefan Kovacs. Gisteravond laat zat Hans Kraay, typerend voor zijn ambitie, nog met het bestuur van Go Ahead rond de tafel om te praten over contractver lengingen van de spelers en over mo gelijke transfers. Go Ahead-voorzitter ir. Van der Werff legde er overigens de nadruk op, dat het bestuur zich over de ontwikkelingen rondom Kraay's toekomst nog nauwelijks een mening had kunnen vormen. Ten hui ze van penningmeester Zendijk ver klaarde Van der Werff: 'Als Kraay zich wezenlijk kan verbeteren, dan még-ie dat van ons. Misschien begin nen we voor een opvolger wel weer met een lijst van 400 namen. Destijds hebben wer er immers ook vijf maan den over gedaan om Kraay aan te trekken'. Teveel zwakke landen maken toernooi slaapverwekkend ROTTERDAM 'Wij hebben iets goed te maken',was een veel gehoorde kreet van de spelers en begeleiders van AC Milan bij hun aankomst in Rotterdam. De on frisse vertoning van het vorige jaar, in Saloniki tegen Leeds United, waarin de Griekse scheidsrechter Michas niet opge wassen bleek tegen de intimida- tiemethoden van de Italianen, ligt nog vers in het geheugen en zit de bekerhouder zelf ook dwars. 'Wij zullen ons van een andere kant laten zien. Dan zullen wij bewijzen, dat wij ook zonder unfaire middelen tot klassespel kunnen komen', aldus trainer Antonio Trappatoni, die een niaand geleden de kwaad weggelopen Cesare Maldini verving. 'Het is dit keer alles of niets. In de competitie staan wij op de zevende plaats en zijn wij lang niet zeker van deelneming aan het toernooi om de UEFA cup. Ook onze supporters eisen, dat wij de Europa Cup mee naar Milaan nemen. Als het lukt is het seizoen toch nog gered', verklaarde Trappatoni, die in de jaren zestig een verdienstelijk mid denvelder was bij het eens zo roem- Gianui Rivera rechts) met naast hem topscorer Chiaruggi. ruchte AC Milan. De club heeft een moeilijk jaar achter de rug. In het begin kampte men met veel blessures, waaronder een liesbles sure van sterspeler Gianni Rivera. De spelmaker van de Milanezen, eens dc 'golden boy van Italië' genoemd is op dit moment ook niet honderd procent fit. 'Ik heb nog steeds last van een in een wedstrijd tegen AS Roma opgelo pen dijbeenblessure, maar het moet raar lopen wil ik er nu niet bijzijn. Ik had overigens in de finale liever Sporting Lissabon als tegenstander ge had. FC Magdeburg ken ik niet, maar het Oostduitse voetbal i. de laatste ja ren sterk vooruitgegaan-. Wij moeten deze ploeg niet onderschatten. Het enige wat ik weet, is dat de Oostduit sers een geweldige conditie hebben en sterk in de counter zijn. Sporting had ons beter gelegen. Die Portugezen spelen ongeveer het zelfde voetbal als wij. Ook trainer Trapattoni is niet gelukkig met 1. FC Magdeburg. 'Wij zijn wel eens meer ten onder gegaan tegen clubs die wij nauwelijks ken den. Ik weet alleen, dat zij over een gevaarlijke spits beschikken, Sparwas ser. Ik heb hem met het Oostduitse team tegen Italië aan het werk gezien en hij imponeerde mij. Toch ben ik optimistisch. Onze ervaring moet de doorslag geven, want dat missen de Oostduitsers. Verder hebben wij de steun van veel aanhangers. Ik heb ge hoord, dat er alleen al uit West Duitsland zo'n 10.000 Italiaanse gast arbeiders komen'. AC Milan zal het in Rotterdam zon der zijn gevaarlijke linksbuiten en topscorer Liciano Chiarugi moeten stellen, omdat deze een schorsing moet uitzitten. De Italianen zelf doen er nogal geheimzinnig over en wilden niets zeggen. Het staat wel vast, dat Chiarugi niet van de partij zal zijn. Zijn plaats zal worden ingenomen door Tresoldi of Biasiolo. In de verdediging valt en staat alles, althans het meeste, nog immer met de 'hoogblonde KarJ-Heinz Schnellin- ger. De Westduitser, die niet wilde zeggen of dit zijn laatste jaar bij AC Milan is, (in Milaan zelf is er vrijwel niemand meer die gelooft dat hij er volgend seizoen nog bij is, omdat men bij de club wil gaan verjongen) is nog steeds de grote organisator van de defensie. 'Ik geloof haast niet in een nederlaag. Dat zou voor het Italiaanse voetbal een blamage zijn. Wij, met zoveel routine, moeten het kunnen redden. Als wij er binnen het kwartier een inschieten is het met FC Magdeburg gebeurd. Zij moeten dan uit de verde diging komen en dat geeft ons de ge legenheid met snelle uitvallen, onze favoriete taktiek, nog een treffer te maken. Het zou overigens wel mooi zijn, als wij nu weer die beker win nen. Het is nog nooit eerder gebeurd, dat de Europa Cup II door een club twee keer achter elkaar is gewonnen', aldus Schnellinger, - Ie ook verklaarde niet gelukkig te zijn met de gebeurte nissen van de vorige finale. 'Dat moe ten wij maar snel vergeten', was het enige wat hij hierover wilde vertel len. Van onze speciale Verslaggever MADRID In Madrid lijkt na het ijzige weer van de eerste da gen de zomer te zijn aangebro ken, en is het verblijf op de luxueuze Club Casa de Campo er aanzienlijk aangenamer op ge worden. Dat is maar goed ook, want het verzacht de gebreken enigszins die kleven aan de Euro pese hockey-titelstrijd 1974. Vrij algemeen is de kritiek op de aan wezigheid van een aantal zeer zwakke hockeylanden, die niet alleen weinig inspirerend werken op gevestigde landenteams, maar ook het kijken naar de wedstrij den tot nu toe tot een slaapver wekkende bezigheid maken. Ook voor vandaag als de kwartfinales worden gespeeld, zal Nederland nog weinig gevaar te duchten hebben van Schotland, als tenminste afgegaan kan worden op de 60, waarmee de Duit sers in hun poule moeiteloos over dit team heen walsten. Hotel Florida del Nortc, vlakbij het centrum van Madrid gelegen, herbergt naast de negen deelnemende ploegen ook de Nederlandse. Al vroeg waren de spelers gistermorgen (op hun tweede rustdag) in afwachting van een bustripje naar EI Escorial, een op een uur gaans gesitueerde lusttuin van dc heer Franco te Madrid. Er wordt door een kleine minderheid van de spelers een beetje over gemord, maar het geeft ook eigenlijk niets. De Spanjaarden die op de Club de Campo golf spelen, tennissen, paardrijden of hockeyen, bepalen, met hun leden- kaart raison van 200.000 peseta's op zak, immers al een week de ambiance van het hockeygebeuren. Paul Litjens en Thijs Kaanders hol len verhit met hun sticks door de ho telgang, de bal doet enig sloopwerk aan plinten en kamerdeuren. Een kleine hotelkamer maakt, met drie be slapen bedden en overal kleren, kran ten, boeken en hockey-uitrusting, een huiselijke indruk. Of ze het nut van een toernooi in deze opzet zien zitten? 'Volstrekt niet'. Ze krijgen, terugblik kend op de tegenstand van Portugal en het spel van Denemarken, Oosten rijk, Finland, Zwitserland en Italië, een enigszins meewarig trekje om de mond. Ze zien zelf betere oplossingen, bijvoorbeeld een indeling in een A- en een B-poule, -waarin de mindere goden onderling maar moeten uitma ken wie het minst zwak is. Na de toernee door Australië, nu we derom twee weken van huis, relatief veel rustdagen en rondslenteren is vermoeiend cn vervelend. Tevreden heid is er wel o^r de vrije hand die coach Tania zijn spelers laat Litjens cn Kaanders stellen voorop dat in de spelersgroep echter de nodige waak zaamheid heerst: er wordt regelmatig met Tania gediscussieerd over een op timale situatie tussen vrijheid en con centratie op de tweede helft van deze week. Daarin zal na Schotland. Spanje een moeilijke hindernis vormen, alvorens de finale, ongetwijfeld tegen het ge vreesde Duitsland zal worden bereikt. Paul Litjens (27), pas afgestudeerd jurist, filosofeert over de betekenis van het hockey voor hem. Evenals Thijs Kaanders (25) vindt hij dat naast een uitgesproken bezetenheid voor hockey veel andere zaken niet op de achtergrond mogen raken. De in druk wordt gewekt dat zij zich door hun engagement wal op een eiland voelen. 'De sfeer is prettig, hoor', wordt er zorgvuldig achteraan gezegd, alsof cr iets te verhullen valt. Een vrees voor de Duitsers klinkt dui delijk door in de uitspraken van beide spelers. Duitsland laat in dit toernooi zeker het beste hockey zien. Het ge rijpte Duitse team (gemiddelde leef tijd ongeveer 27 jaar) behoort op dit ogenblik tot de absolute wereldtop, vooral omdat er in vergelijking met dc Nederlandse wereldkampioenen, wei nig spelers zijn weggevallen. Het gat dat Zweerts. Bolhuis, Van Lidth de Jeude cn Nico Spits na Amstelveen achterlieten, moest worden opgevuld met jonge spelers als Steens, Pierik en Kooreman, die ondanks hun goed spel het middenveld nog niet voldoen de body kunnen geven. Litjens vindt de Nederlandse voorhoe de nu echter sterker dan ooit, wel licht dankzij een grotere beweeglijk heid vooral van Ties Kruize, die zich regelmatig laat terugzakken naar het middenveld om de straffe mandek king te ontlopen. Hij blijkt zich daar bovendien te ontpoppen als de spel bepaler die Spits, Leefers en Litjens met gerichte passes in stelling kan brengen. Vooral wanneer de Duitsers de uiteindelijke tegenstander worden, kan de imponerende gestalte van Lit jens door deze taktiek de perfekte Duitse afweer ontregelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11