Ik ben geen politieke nul gebleken 'We blijven gewoon doen wat we willen' De Manse: kleurrijk nieuw schoolgebouw groeit uw geld met een GROEISPAARBEWIJS aan TOONDER LEIOSE SPAARBANK FROUW/XWARITET ZATERDAG 4 MEI 1974 STAD EN REGIO M. G. J. Ham tegen veler verwachting in lijsttrekker van het Leidse CDA door Willem Schrama LEIDEN Tegen veler verwachting in heeft het Leidse Christen Democratisch Appèl (CDA) de KVP-er M. G. J. Ham lijsttrekker ge maakt voor de komende gemeenteraadsverkiezingen op 29 mei- De strijd om het aanvoerderschap leek zich aanvankelijk toe te splitsen tussen de KVP-fractievoorzitter Driessen en bromfietsenhandelaar J. van Zijp, maar het kiescollege besliste anders. Ham nu bijna 2 jaar wethouder volkshuisvesting en openbare werken moet de stemmen gaan lokken. Onverwacht, zoals gezegd, omdat de heer Ham tijdens zijn tweejarig wet houderschap nog niet is uitgegroeid tot een veelbesproken figuur, die een partij zo graag als joker inzet bij het verkiezingsspel. In dat .opzicht is het op z'n minst merkwaardig dat het CDA er niet voor heeft gevoeld om het bekende portret van AILstadsont wikkelaar ds. A. J. Kret op het ver kiezingsvaandel af te drukken. Ham daarover: 'Ik wil natuurlijk niet over de kwaliteiten van Kret spreker, want ik heb ontzaglijk veel waarde ring voor hem, maar over hem zijn in het algemeen vrij negatieve gelui den naar voren gekomen. Bij mij is dat niet zo, en het is ook niet zo dat ik in de gemeenteraad een politieke nul ben gebleken. De PvdA heeft bij voorbeeld waardering voor mijn werk, en heeft dat ook laten blijken. Ook Herman Amptmeijer heeft dat gedaan. Men heeft dat sportief opgevat'. Woningnood Heeft de sollicitatie van Kret naar het burgemeesterschap van Sassenheim in deze zaak niet een belangrijke rol ge speeld? 'Nee, daar wisten we toen nog niets van. Daar hebben we later in het col lege pas geruchten over gehoord. Hij heeft het zelf trouwens nooit gezegd'. Twee jaar wethouderschap, meneer Ham, is u dat gegengevallen? 'Allebei. Tegengevallen omdat ik nóg minder vrije tijd heb dan voorheen, maar aan de andere kant is het 'n enorm boeiend beroep'. Die vrije tijd, is dat de enige tegen valler? 'Nee, neevooral de problemen op het gebied van de huisvesting. Ie mand die goed woont realiseert, zich niet wat woningnood is. Ik realiseerde me dat ook niet, ik woon goed. Maar op den duur ga je woningnood niet alleen ervaren als te klein wonen of inwonen wat ook enorme proble men met zich mee kan brengen maar ook het slecht wonen. Dat is soms ontstellend. En het feit dat veel nieuwbouw niet bereikbaar is voor mensen met de, laagste inkomens. En dan hoop je/ maar op doorstro ming Maar daar hebben we in Leiden erg trieste ervaringen mee. 'Inderdaad. Ik geloof ook dat dat komt doordat de bouw in Leiden eni ge jaren op een zacht pitjo heeft ge staan. Vooral1 in de jaren '66 en '70. Daarmee verwijt ik niemand iets, er was gewoon te weinig grond. Er zijn natuurlijk ook nog andere problemen geweest, maar als je nu naar het eind resultaat kijkt, wat zie je dan? We missen de woningen tussen de 200 en 300 gulden'. Doorstroming Die komen er ook niet, denkt u. 'Nee, daarvoor zijn de prijzen en de lonen te hoog gestegen. Hoewel ik toch nog een beetje optimistisch ben als ik kijk naar de eengezinswoningen in de Merenwijk. Van de Stichting Ei gen Huis bijvoorbeeld (300 woningen red.) is 75 procent doorstroming. Over twee jaar zal de Merenwijk praktisch volgebouwd zijn, en dan hebben we in ieder geval 200 goedko pere woningen vrij'. Een druppel op een gloeiende plaat, dunkt mc. Blijks haar verkiezingspro gramma heeft de PvdA wél grootse plannen op dit gebied. 'Wij zitten op hetzelfde spoor als de PvdA. Die zegt: de nieuwbouw rich ten op goedkopere woningbouw. Maar wat is goedkopere woningbouw! Het is zo subjectief. De werker wil elke week zijn loon, eti ook de prijzen stij gen mee. Nou, het moet toch uit de lengte of breedte komen'. De PvdA hoopt samen met de andere linkse groeperingen een meerderheid in de raad te krijgen, en daarmee vol doende draagkracht voor een links programcollege. 'Het zal wel zo zijn dat we net als in 1970 na 29 mei gaan praten over het programma. Dat van de PvdA en van de rest zal naast elkaar worden ge legd, en ik hooip dat we dan overeen stemming kunnen bereiken. Ik blijf trouwens geloven in een afspiegelings college (samengesteld op basis van de verhoudingen in de raad-red.), dat vind ik het rechtvaardigst'. Meerderheid U hoopt het, maar ziet u het ook zit ten, gezien de uitslag van de jongste statenverkiezingen? 'Ja, ik dacht het wel. Ik geloof niet dat de PvdA een dusdanige basis zal vinden bij andere groeperingen, dat er een werkbare meerderheid zal on- staan. Daarvoor zijn er te grote ver schillen van opvatting tussen de ver schillende progressieve partijen. Op financieel gebied bijvoorbeeld. De PSP zegt, dat het college maar moet opstappen als het rijk niet voldoende financieel bijdraagt. Nou. dat is iets waarmee de PvdA het zeker niet eens is. Nee, ik heb vdrtrouwen in de rea liteitszin van de PvdA, dat ze zal pro beren om op de eerste plaats ook met andere groeperingen in de raad tot overeenstemming te komen. Halen ze een raadsmeerderheid, dan vind ik het rechtvaardig dat ze 3 vj *i de 5 wet houders krijgen. En dan zou je kun nen denken dat er voor het CDA en de WD elk een zetel overblijft'. En als dat nou allemaal niet gebeurt, wat dan? 'Dan worden het vier moeilijke jaren, met dezelfde problemen als nu. De oppositie verschuift dan gtkvöon naar de andere kant'. In tegenstelling tot de combinatie PPR, PSP, D'66 heeft de PvdA de deur niet helemaal dichtgegooid voor een wethouder uit niet-progressieve gelederen. Het is allemaal wel om slachtig geformuleerd, maar het komt er toch op neer. 'Ja, nou, ik hoop dat ze zo doorgaan'. Zoudt u los van alles verder nog vier jaar willen blijven zitten als wethouder? 'Wanneer dat in overeenstemming zou zijn met mijn fractie, als die me zou aanwijzen als kandidaat, en er zou een goede samenwerking zijn in zo'n college, waarom dan niet?'. Meningsverschillen Is er nü een goede samenwerking in het college? Zwijgt even, zegt dan: 'Joah er zijn natuurlijk nogal eens meningsver schillen, maar dat is toch gezond'. Wat voor meningsverschillen? 'Nou ja, dat ik m'n zin niet krijg, hé. Maar in het kader van de renovatie heb ik bijvoorbeeld al heel wat voor elkaar gekregen. Het is toch zover ge komen dat we in de komende jaren 800 woningen per jaar kunnen gaan renoveren. Er is hierover natuurlijk een grote strijd nou ja, strijd ontstaan tussen de afdeling stadsont wikkeling en openbare werken. Het was voor Kret geen prettigeervaring dat die renovatie er ineens tussen kwam. Voor 1975 vergt dat een be drag van 3 miljoen'. Wat moest hij er dan voor laten val len' 'Nou ja, dat weet ik niet precies hoor'. Toe meneer Ham, zoiets wordt toch doorgepraat? 'Nou, Kret heeft geloof ik verteld dat hij de Galgdwaterbrug moest laten vallen, en dat de Churchillbrug op een laag pitje komt te staan. En dan natuurlijk het wallekanten en riole ringsplan voor de hele binnenstad. Kret ziet geen kans om in 1975 met dat 15-jarenplan te beginnen. Maar con amore is hij met deze wending akkoord gegaan'. ADVERTENTIE u betaalt 1.000,-en krijgt na 5 jaren 1.500,- M. G. J. Ham: 'Ik heb 'n gloeiende hekel aan bedrog en wantrouwen'. Terug naar de verkiezingen, meneer Ham. Bent u niet bang dat het CDA een wat gezichtloos politiek doel zal zijn om op te stemmen? Het heeft nog geen eigen gezicht. 'Nog geen eigen gezicht, in die zin dat het niet links en niet rechts is. We zijn een middengroep, met enig switchen van links naar rechts. Ik be doel maar: we zouden bast samen met de PvdA in het college kunnen gaan zittdn. Het zou wel kunnen zijn dat er met de VVD niet tot overeenstem ming is te komen. Dat kan best!' Betonmortelcentrale De voorgenomen bouw van een be tonmortelcentrale in de Kooi, een zaak die u hoog zit. Ik denk niet dat zulks de verkiezingszaak goed zal doen. 'Nou, dat wéét ik nog niet. De enige, die op die protestbijeenkomst in de Kooi tegen me tekeer ging was de heer Verboom (PvdA-raadslid-red.). En achteraf heb ik vernomen dat men niet zo gelukkig was met zijn uitlatin gen. Tja, het zit me inderdaad hoog. Die vergunning, je gelooft het niet, maar ik weet niet eens meer dat ik er mijn paraaf onder heb gezet En iedereen denkt maar dat u die bouwvergunning heeft verleend. 'Welnee, (schudt het lichaam van links naar rechts), het college heeft de bouwvergunning verleend op vóórstel van gemeentewerken. Dat kwam, omdat die strook van 35 meter langs de Zijl een industriebestemming heeft. Een ander deel heeft 'n woon bestemming, maar B. en W. hadden de bevoegdheid om daar ook industrie toe te staan'. Hoe staat het er nu mee? 'De bezwaarschriften zijn naar de In specteur van de Volksgezondheid, en die zal B. en W. binnenkort van ad vies dienen. De directie heeft gezegd al miljoenen te hebben geïnvesteerd. Ik weet niet of dat zo is, maar het is hun verantwoording om door te zet ten, met het risico dat het 'n jaren lange procedure voor de Kroon wordt'. Wantrouwen Als u nu na alle beslommeringen en protesten de Leidse Beton Mor tel Centrale een persoonlijk dvies mocht geven. Zou u dan zeggen: jon gens, zie er maar van af? 'Ja, ik geloof het wel. Ik heb in ieder geval veel van deze zaak geleerd. En toch blijf ik geloven dat het onmoge lijk was geweest om de bouwvergun ning te weigeren, zij het dat we niet hadden hoeven toe te staan dat het stuk woningbouwgrond erbij werd ge trokken. Maar dan was men waar schijnlijk toch gaan bouwen op die nauwe industriestrook, met meer her rie, want die grijperinstallatie had dan meer draaiingen moeten maken. We hebben trouwens de stadsadvocaat om advies gevraagd of B. en W. die bouwvergunning destijds hadden kun nen weigeren respectievelijk nog kun nen intrekken. Binnenkort krijgen we dat advies, maar naar mijn mening kan geen van beide'. Nog iets over uw persoon, meneer Ham. Ik geloof dat u niet erg bent opgewassen tegen de gevoelens van wantrouwen, die doorgaans aan het college worden geuit U praat in zo'n geval zeer bewogen. 'Nee, daar kan ik inderdaad niet te gen. Ik ben graag eerlijk en open. Te genover iedereen. Ik heb een gloeien de hekel aan bedrog en dus ook een gloeiende hekel aan wantrouwen, hoe wel ik daar persoonlijk niet erg veel van heb gemerkt. Maar ik kan er moeilijk tegen, dat is waar'. U maakt nogal eens een knieval voor links. Of laat ik het anders zeggen. U kunt onwaarschijnlijk hoffelijk zijn tegen uw opponenten. Is dat nou slimmigheid of menselijkheid? 'Menselijkheid'. Het CDA heeft 1000 wooneenheden voor werkende jongeren op het pro gramma staan. Is dat te realiseren? 'Ik hoop 't Je bent nu eenmaal mfrt alle dingen afhankelijk van de finan cieringsmiddelen, die het Rijk je ter beschikking stelt'. Zo'n man als staatssecretaris Schaefer, die in z'n spijkerpakkie de vergader kamer binnenkomt met de woorden: goeiemiddag. Ligt u dat wel? 'Heerlijk vind ik dat. Ik heb bijzon der veel waardering voor hem. Hij zegt: er mot wat gebeuren, en neemt daarbij het risico dat er iets fout kan gaan. Van Dam ook, ik kan ze allebei zó opbellen. Da's toch fijn? Je moet het natuurlijk niet elke dag doen, want dan word je vervelend'. Nut Ik wilde het hier eens bij laten, me neer Ham. 'Nou heeft u me zelfs niet gevraagd wat ik het nut van het CDA vind»' Excuses, dat moet een vergissing zijn. Ga uw gang. 'Nou, ik vind dat de christelijke op voeding, die je hebt meegekregen, op alle terreinen van je leven moet meespelen. Niet alleen thuis en in de kerk, maar ook in je werk, en dus in de politiek. En we kunnen als confes sionelen niet gescheiden blijven. De punten van overeenkomst op religieus gebied zijn veel groter in getal dan de meningsverschillen. Nou, dan moe ten we ook op politiek gebied een eenheid vormen. En de beleving van het christendom is dat je ieder het zijne wilt geven. De PvdA let meer op de laagste inkomens en de WD moet het eerder hebben van degenen die het geld moeten verschaffen, dat is nu eenmaal zo. Het CDA wil met alle belangen rekening houden, wil duidelijk maken dat de arbeider er belang bij heeft dat 't z'n werkgever goed gaat. Anders gaat z'n boterham er aan. Waarbij het belang van de laagste inkomens prevaleert boven dat van hen, die het toch al, goed hebben. Vandaar ook mijn ijveren voor een betere huisvesting voor deze groep'. Voor chr. individueel onderwijs Van een onzer verslaggevers LEIDEN Donderdag 9 mei zullen de leerlingen van de christelijke school voor individueel onderwijs aan het Plantsoen aan het slot van een muzikale voettocht in middeleeuwse kledij hun splinternieuwe school 'De Manse' aan de Telderskade/hoek Hoflaan zelf openen. Daarna volgt er een vrolijk feestprogramma met 's ochtends jeugd toneel, 's middags demonstratie van oud-Hollandse ambachten op het binnenplein van de school en om 4 uur de officiële opening met toe spraken, gevolgd door een maaltijd- Tussen de middag zullen moeders pannekoeken serveren. De naam 'De Manse' verwijst naar de naam van een Middeleeuws boerderijt ype, dat nog veel voorkomt in Bra bant en Limburg. Deze boerderijen zijn net zoals de school gebouwd rond een binnenplaats in carrévorm. Ze vormden vooral vroeger een gemeen schap op zich, zoals ook de nieuwe school een echte gemeenschap zal gaan vormen. Doet deze verwijzing naar de middeleeuwse boerderij de opzet enigszins van een ruimtelijke bescherming tegen een onveilge bui tenwereld vermoeden, het nieuwe schoolhoofd en het geheel vernieuwde onderwijsteam delen die opzet beslist niet meer. Zij vinden, dat de school een opengezicht moet hebben en dui delijke contacten met de maatschappij moet aanvaarden. Die visie is hierin geconcretiseerd, dat het speelplein duidelijk los van het gebouw is ge houden zodat het plein buiten de schooltijden ook kan funktioneren als speelgelegenheid voor de buurt. Aula Ook de schitterende aula staat mede ter beschikking als gebruiksmogelijk heid voor bv. het nabijgelegen Vijfho- venhuis en de buurt. Het plan voor de school werd opgezet als begane grondschool, mede om de kinderen een sterkere binding met de omgp- ving te geven. De hoofdopzet van het plan is de lesruimten te groeperen om een aantal gemeenschappelijke voorzieningen zoals de gemeenschaps ruimte, het gymnastieklokaal en de personeels- en artsenruimten. Het ge sloten binnenplein, bestemd voor de aanvangsgroepen, is in nauw overleg met de kunstenaars Jan Snoeck en Ton Bonte tot stand gekomen. Het plein speelt een belangrijke rol in het schoolgebeuren als speelruimte met houten speelobjekten. Er zullen, net als in de oude Manse, vele dieren ge houden worden zoals kippen, konij nen, duiven, vissen, marmotjes en een dwerggeit Naast negen leslokalen is er een kooklokaal, waar zowel jongens (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten om zéker te zijn! vraag Inlichting™ aan uw as cf eventueel aan ALPHEN De politie zal in 't ver volg bekeuringen uitdelen aan eigena- ren van loslopende honden. exclusieve meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg lb. tel. (01718)-13036. iuv. verzekeringsmaatschappij ^s-gramdQltwal B8T*d»m-3«M.010-38B844y als meisjes zich in het koken kunnen bekwamen, en zijn er twee vaklokalen voor hout- en metaalbewerking en schilderen. De nieuwe school bezit de modernste onderwijskundige hulpmiddelen. Zo is er een audio-visueel centrum, zijn er studiecabines voor leerlingen, die con centratiemoeilijkheden hebben, en zijn er zg. zandwatertafels. Op die ta fels kunnen de leerlingen met water en zand werken en bv. komplete duin en polderlandschappen aanleggen als voorbereiding op het geografisch be wustzijn. Verder kan er in het hande- narbeidlokaal aan textiele werkvor- ming gedaan worden, kan er geknipt, gekleid en geplakt worden en kunnen er collages worden vervaardigd. De verhuizing van de 'bouwval' aan het Plantsoen naar het kleurrijke nieuwe gebouw betekent niet alleen een vergemakkelijking voor de ouders om aangepast onderwijs voor hun kin deren te accepteren, maar luidt ook een vernieuwing in op het stuk van de onderwijsmethodiek. Naast het ba sisleerplan, dat telkens voor vijf jaar wordt vastgelegd, bestaat er een veel flexibeler werkplan, dat zich voortdu rend aanpast aan de interessen van de leerlingen. Is er bijvoorbeeld een groep leerlingen, die zich erg voor het popwezen interesseert, dan kan daar op ingehaakt worden en kan de tophitlijst regelmatig worden behan deld, gecombineerd met bijvoorbeeld disjockey-wedstrijden. Bestaat er be langstelling voor volksdansen, dan kan ook daar weer op irigehaakt wor den. Cabaretgroep 'Triolering' blijft nuchter onder succes op Conamus-concours: door Jan Hoekema LEIDEN 'Wij willen de mensen confronteren met ontelbaar vele ikken'. Aldus de tekstschrijver en pianist van de cabaretgroep 'Trio lering', Jan Michiel Otto. Samen met zijn collega's Hein Snijders en Bart Neervoort is deze student uit Leiden deze week aan de door braak in de Nederlandse cabaretwereld begonnen- Triolering is nog maar ruim een jaar oud. Jan Michiel, Hein en Bart ont moetten elkaar in september 1972 bij de repetities van de musical voor de kennismakingstijd van de Leidse stu dentenvereniging Minerva, groenento- neel heette zo iets vroeger. Jan Mi chiel was de schrijver van dit werk stuk 'Ger van de Gevel op weg naar zekerheid', en Hein en Bart speelden belangrijke rollen. Later gingen ze liedjes uit deze musical en uit de middelbare school voor verschillende gezelschappen op de planken brengen. In februari 1973 werd na veel denk werk, en na het verwerpen van on der meer Trio Vivat, de naam Triole ring bedacht. 'We werden door de mensen aangemoedigd om door te gaan, jullie hebben van die leuke stemmetjes, zeiden ze'. Het aantal op tredens nam snel toe, 'maar meestal toch voor studenten, onze humor is nogal verbaal gericht. We vinden dat beperkte publiek wel jammer, maar een paar pogingen zijn grandioos mis lukt. Een optreden voor ziekenhuis personeel is een keer helemaal de mist ingegaan'. De doorbraak had al eerder kunnen komen, bij het Caba- rettenfestival. In weenvil van een uit stekend juryrapport, waaraan o.a. Eli Asser had meegewerkt ('mijn dochter is met Freek de Jonge getrouwd, als ik er nog drie had, gaf ik ze aan jul lie'), werd Triolering door het pu bliek 'slechts' als tweede geklasseerd. Misschien een nadeel van een optre den op de eerste van drie avonden. Maandagavond won Triolering de fi nale van het Conamus-concours in het Nieuwe de la Martheater in Amster dam. Zowel publiek als jury was on dubbelzinnig in haar oordeel. En bij die jury zaten mensen als drs. P., die de groep ook de eerste prijs (een showreis van drie dagen naar Londen ter waarde van 2500 gulden) mocht overhandigen. Kenmerkend voor de groep is de grote twijfel over wat men nu moet beginnen. 'Drie dagen tegen elkaar aan zitten kijken in het pluche, dat is toch eigenlijk' te gek'. Triolering is namelijk, in weerwil van haar professioneel optreden met een grote vaart en veel snelle overgangen tussen de liedjes en sketchjes, een groep die eigenlijk helttnaal niet pro fessioneel is. 'Wij hebben bijvoor beeld de onzakelijkste manager, Fred Falkenburg, die er is, maar alles loopt goed. In Amsterdam vroeg hij gewoon om een lekker blauw spotje links, terwijl die andere kerels om zo veel din en zoveel Watt, en al die rot zooi stonden te vragen'. Geld is dan ook een factor die bij Tri olering niet zo'n grote rol speelt 'Ach, na een optreden is het natuur lijk wel meegenomen, je doet er ook wel iets voor, maar na Conamus wer den we onmiddellijk benaderd door iemand die ons zo nodig bij een Thea terbureau moest praten, en daar zijn we mooi niet ingetrapt'. Musical De geschiedenis van Triolering als Hein: 'We waren toen vreselijk ge spannen, voor het eerst de nieuwe pakken, en de eerste grote confronta tie met anderd groepen'. Telefoontjes Die confrontatie is nu bij Conamus glansrijk doorstaan, zozeer zelfs dat de telefoontjes van pers en de hele showwereld dagelijks binnenkomen. Zelfs over het Holland Festival wordt al gesproken, een tv.-show ligt, als ze dat willen, binnen bereik. Wat nu? 'Ja, en toch ga ik vanaf oktober een half jaar naar India voor mijn studie, en wat er daarna gebeurt zien we wel', zegt Jan Michiel. Samen met Hein ('een jongen, die een hele avond een show kan maken met gekke bek ken trekken') maakt hij de teksten. Maar hij is ook een uitstekend pia nist, die muzikaal gezien bij een caba retgroep niet zo uit de verf komt. 'Die vorm, met drie mannetjes en een piano wat liedjes enz. brengen, heb ben we nu wel een beetje gezien. Op 'n gegeven moment zit je tegen de perfectie aan in je presentatie, voor Conamus hebben we zelfs gerepeteerd om het niet té gladjes te laten verlo pen'. Een plaat lijkt Triolering nog wel leuk, in de zomermaanden. 'Maar je moet wel uitkijken in die showwe reld, daar hebben we nu wel ervaring mee. Het is allemaal ik-ik-ik. In het dagelijks leven wordt bescheidenhdid nog wel gewaardeerd, maar in de ar tiestenwereld is het een naar buiten pulpen en stulpen van jezelf, en daar houd ik niet zo van. Zo'n interview is eigenlijk al vervelend genoeg, de meeste journalisten zijn zo oppervlak kig'. Rechts cabaret Een laatste vraag, en wellicht de be langrijkste. Wat voor cabaret brengt Triolering eigenlijk? 'De TROS zei na Conamus meteen: fijn, weer rechts ca baret, maar dat is toch onzin. We zijn niet geëngageerd in de zin van uitge kristalliseerde politieke meningen, maar politiek zit er zekdr in, maar dan in de vorm van een wrange grap bijvoorbeeld', aldus Jan Michiel. Hein vult aan: 'De mensen hebben geen slaap, zoals bij zoveel cabarets. Voor de meesten was het half uur bij Cona mus zo om'. Het repertoire van Triolering is een snelle aaneenschakeling van liedjes over onderwerpen als een brugwach ter die bij het bezoek van de konin gin de brug niet goed open doet, en een intercity-trein die erop uit trekt. 'Het leven is toch ook net een grote rivier zonder afgeronde trajecten, met heel veel facetten'. En dan tot slot: 'We vinden onszelf als Triolering redelijk eerlijk. Bij een liedje over auto's hebben we hele dis cussies gehad over onze mini. Maar ja, de laatste trein vertrekt al zo vroeg. Voor de rest: we vergeten de studie niet, en blijven gewoon met zijn vieren doen wat wc willen'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3