Fassbinders meesterlijk balanceren jeugddorp I Les Enfants du Paradis onverkort te zien effatha Y////////////////////S. FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Die bitteren Tranen der Petra von Kant Dracula, het Slechte Heertje Coffy: hetzelfde laken een pak Verboden toegang waardevol debuut FAMILIEBERICHTEN Brielle Chr. Mavo "BAHURIM" leraar/lerares LUXE HOEKFLAT riroe^s!eid(sf)er MET f 5.000,- EIGEN GELD EN f 388,- PER MAAND WONEN te WILLEMSTAD MODERNE WOONHUIZEN aankoop reeds mogelijk mei 5.000 eigen geld. AJOURWONINGEN Zitten doet pijn ZWITSANAL" JEZUS REVOLUTIE! GROEPSLEIDSTER doktersassistente VUGHT Guido de Brèsschool ONDERWIJZERES TRÖUIW/KWiAiRmFTT ZATERDAG 4 MEI 1974 KIO door W. Wielek-Berg Wij mogen wel blij zijn dat we 'The Movies' hebben in Amsterdam. Door de vertoningen daar is het onder andere mogelijk om enig in zicht te verkrijgen in het reilen en zeilen van de nieuwe Duitse film. Dat is de moeite waard: er wordt al jarenlang door een jonge generatie ci neasten zeer lofwaardig gefilmd, met de 28-jarige fervent werkende, Rainer Werner Fassbinder als grote uitblin ker. Na 'alle Turken heten Ali' draait nu op de Haarlemmerdijk 'Die bitte ren Tranen der Petra von Kant', een van zijn vroegere films, die in 1973 door 'Film International' werd ge bracht en door one besproken. In 'Petra von Kant', het verhaal van een mode-ontwerpster die door haar liefde voor een vrouw ten onder gaat, is alles gemaniereerd, gedrenkt in de zwoele odeur van de jaren twintig, volgehangen met de onechte sieraden van kitsch en pseudo-literatuur. Het is een salonstuk in de letterlijke bete kenis van het woord de camera komt Petra's kamer niet uit. Maar de Arletty in 'Les enfants du Paradis' De vertoning van Marcel Carné's 'Les Enfants du Paradis' op 9 maart 1945 in het bevrijde Parijs was een evene ment van de eerste orde. Het enthou siasme van de Nederlanders was twee jaar later nauwelijks minder groot. 'Les enfants du Paradis' is een film. waarin iedereen iets van zijn gading kan vinden: is het niet de mime van Jean-Louis Barrault, dan is het het gezicht van Arletty of de muziek van Joseph Kosma. Hij is gedrenkt in nos- Het Slechte Heertje waart weer rond. De opper-vampier Graaf Dracula, in 'Duivelse Rituelen van Dracula' voor de zoveelste maal aan zijn duister graf ontstegen wil doer de verbrei ding van een pestbacil het ganse mensdom uitroeien en heeft te dien einde het establishment, het langharig werkschuw tuig en een stelletje ob scure Oosterlingen voor zijn duivelskar gespannen. Lang heeft hij vrij spel omdat de top-geheime politie zo oenig doet: zelfs door een kelder vol krij sende vrouwelijke vampiers ziet zij zich niet genoopt om versterking te halen. Maar tegen professor van Hel- sing met zilveren kogel, staak en mei- We hebben het in deze rubriek een paar maal gehad over het abjecte gen re Amerikaanse politiefilms, dat de laatste tijd in de bioscopen verschijnt. 'Coffy' is weer eens heel iets anders, zou je zo op het eerste gezicht den ken. Een 'all black' produktie met een mooie vrouw in de hoofdrol. vergeet het maar, het is van hetzelfde vieze laken een pak. Coffy trekt uit om haar zuster te wreken, die door de drughandelaren achterlijk is gespoten. Haar schoolvriend is zo ui elkaar ge slagen, dat hij nooit meer de oude zal worden, dus reden tot woede heeft ze genoeg. Die spuit ze dan ook; ze sdhiet de eer. z'n gezicht weg. ze laat de ander levend verbranden. Maar als de heldin zulke dingen doet, moeten de schurken nog veel ergere dingen doen, dat spreekt. En zo wordt de he le film een soort leerstuk, hoe je een mens op de meest afgrijselijke manier aan zijn eind kimt helpen. Dit alles is vermengd met sex, meestal liggende in het masochistische of sadistische vlak. (Amsterdam-Rembrandtpleintheater, 18 jr) Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat cr 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. eenzaamheid en de vertwijfeling in die broeikas zijn echt Fassbinders ma nipulaties met stijlen, met melodrama en cliché's brengen hem tot op de harde bodem der gevoelens. Dan doet het er niets meer toe of de draagsters van die gevoelens bizar zijn en bijna verwisselbaar: misschien is niet Petra von Kant (Margit Car- stensen) de hoofdpersoon, maar haar tot slaaf geworden secretaresse Marie ne (Irm Hermann), die de gehele aan haar opgedragen film door zwijgend aanwezig is. In 'Petra von Kant' loopt Fassbinder voortdurend op een strakgespannen touw boven het ravijn van de belache lijkheid. Hij valt niet, hij struikelt niet Dat maakt zijn werkstuk tot een Amsterdam-The Movies, 18 jr talgische romantiek (een verademing na de harde werkelijkheid van de oor log) en heeft een ijzersterk draaiboek. Volgens Frangois Truffaut is het een fiilm die niet oud wordt, of liever ge zegd heel mooi oud wordt. Redenen te over om hem te gaan zien of her zien, hij draait in onverkorte vorm. En dat 'boven de achttien' is natuur lijk een lachertje. Amsterdam, The Movies, 18 jr. doorntakken kan hij niet op. Zijn val is trouwens altijd weer te wijten aan zijn sadistische toerenbouwerij. Hij ruimt zijn tegenstanders niet meteen op, nee, hij wil ze nog een tijdje be waren om zich aan hun gekerm van pijn te verlustigen. En dan zijn ze hem te slim af, of te edel, dat zou hij toch langzamerhand moeten weten. Doch niet getreurd. Dracula zal her rijzen! Met de beste paarden uit de griezelstal van Hammer: Christopher Lee en Peter Cushing. (Amsterdam, City, 18 jr). LES ENFANTS DU Als voorfilm van 'Die bitteren Tranen der Petra von Kant' draait er in de Amsterdamse 'Movies' een werkstuk, dat op zijn minst opmerkelijk mag he ten. Het is een mengeling van teken film, speelfilm en foto-montage, ge maakt door de 24-jarige Frangaise Je anne Marie Noël, derdejaars leerlinge van de Nederlandse Filmakademie. Talent heeft ze beslist, vakkennis ook en ideeën genoeg. In 'Verboden Toe gang' zijn bijna alle beelden verras send, de animatie is verrukkelijk. Het is alleen jammer dat alles nog zo op zichzelf blijft staan, 'at de samenhang zelfs met een uitvoerige toelichting moeilijk te doorgronden is. Maar dat is meer een kwestie van een teveel aan inspiratie het ene idee ver jaagt het andere, Jearme Marie Noël zal moeten leren kappen. Met haar grote aanleg zal haar dat vast wel luk ken. De wijze waarop ze aan het eind van de film foto's en muziek van ar beiders uit de Derde Wereld, beelden en klanken die eigenlijk alweer tot een cliché geworden zijn, tot een in drukwekkende afsluiting weet om te vormen, geeft alle hoop voor de toe komst Amsterdam - The Movies De Here dankbaar, delen wij u mee, dat onze ouders G. J. Smouter en E. G. Smouter-Van der Meer 25 jaar getrouwd zijn. Indien u hen hiermee wilt gelukwensen, zullen wij dit zeer op prijs stellen. De receptie wordt gehouden op 18 mei a.s. van 4.00 tot 5.30 uur in „De Bongerd", Kleidijk 76, Rhoon. Hun dankbare kinderen Wim, Hanneke, Elze, Bas, Gertjan. In dankbaarheid aan God hopen wij met onze kinderen op 19 mei ons 25-jarig huwelijksfeest te vieren. J. Bol A. Bol-Verburg IJsbrand en Trees Adrie Jannie en Leen Dick, Cor, Wil, Henk, Edith en Wim Hazerswoude, 5 mei 1974 Westeinde 35 Receptie 21 mei van 19.1520.15 uur in Hotel Florida, Boskoop. Het bestuur van de Chr. Detailhandelsschool Den Haag geeft hiermede kennis van het plotselinge overlijden van de heer drs. Hendrik Sluijter in de leeftijd van 51 jaar. Wij verliezen in hem een toegewijd leraar van onze scholengemeenschap. De Here trooste zijn vrouw en kinderen. Namens het bestuur: B. Tanja, voorzitter Het bestuur, de directie en leraren van de Stich ting Scholengemeenschap voor Avondonderwijs HAVO, MAVO en MEAO, secretariaat Laan van Meerdervoort 185, Den Haag, geven hiermede kennis van het onverwachte overlijden van de heer drs. H. Sluijter in de leeftijd van 51 jaar. Wij gedenken hem als een goede medewerker en wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte toe. Namens het bestuur, B. Tanja, voorzitter Namens de directie, H. Groenen, directeur. Diep bedroefd, maar met grote dankbaarheid aan God voor alles wat hij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het overlijden van de heer G. d'Olivat leraar godsdienst en oud-directeur van de Chris telijke School voor MAVO „De Eikenhof" te BloemendaaL Namens het bestuur, het lerarencorps en de leerlingen, ds. J. Boersma, voorzitter, A. J. de Swart, directeur. Bloemendaal, 1 mei 1974. ENIGE ALGEMENE KENNISGEVING Heden nam de Here to»t Zich na een langdurige ziekte mijn lieve zorgzame Man, Zwager en Oom Jan Matthijs Hemink ui de leeftijd van 76 jaar. Uit aller naam: M. E. Hemink-Hirdes Amsterdam, 3 mei 1974 Corr.adres: Familie J. Hirdes Sarphatipark 121 De teraardebestelling zal plaatsvinden op dins dag 7 mei tegen 10.00 uur op de begraafplaats „Zorgvlied", Amsteldijk. Gelegenheid tot con doleren in de ontvangkamer na de begrafenis. Op 30 april j.l. is na een geduldig gedragen lijden van ons heengegaan mijn geliefde Man, onze zorg zame Vader en Opa, Broer, Zwager en Oom Jan Stigter in de ouderdom van 73 jaar. C. P. Stigter-de Mol P. Doekes-Stigter Bloemendaal: Maarn: Directie en leraren van de Chr. Detaiilhandels- schood Den Haag geven hiermede kenmris, dat hun Collega en goede Vriend drs. Hendrik Sluijter in <ie leeftijd van 51 jaar plotseling is heen gegaan. Wij wensen zijn vrouw en kinderen Gods ver troosting toe. Namens alle collega's: J. H. Ottevangers, diirecteur J. G. Doekes J. Joose-Stigter A. C. Joosse Leiden: W. Stigter Naarden: D. Stigter Kleinkinderen en verdere familie Leiden, 4 mei 1974 Thorbeckestraat 12 De crematie heeft heden in stilte plaats gevonden in het crematorium „Ockenburgh" te 's-Graven- hage. Mgr. Smitstraat 3, Brielle, tel. 01886-3789 Gevr. per 1 aug. a.s. of zo spoedig mogelijk daarna een voor handel 23 u. met Engels, Ned. of natuurk. tot een volledig aantal uren. Tot nu toe zeer vlotte huisvesting (geen flats). Soil, aan C. Weltevrede, directeur v. d. school. Inl. bij de dir. tel. 01886-3789 of 2448 (huis) of bij de adj. dir. H. Vegter, tel. 01886-2571. Jacob van Campenlaan 132, Leiden op 2e étage met vrij uitzicht met berging onder het gebouw, CV, lift, bev. en tree, hall, grote L-vormige woonkamer( oorspr. 3 kamers), hall en woonkamer met parket, 2 slaap kamers, badkamer, ruime keuken, toilet, 2 zon- nebalkons. Goed onderhouden, vrije vestiging, te aanv. ca. 1 augustus 1974. Bern. en inlichtingen bij G. J. Hillenaar, make laar o.g., Uhlenbeckkade 18, Leiden. Tel. 33854. uitgaande van de Vereniging tot Verzorging van kinderen "De Rudolphstichtingte Achterveld (U). Wij zoeken voor een groep met 12 kinderen van 1015 jaar een die in staat is om in een team van vier mensen de coördinerende taken op zich te nemen. Het lijkt ons dat u voor deze functie niet te jong moet zijn en een opleiding voltooid moet hebben zoals b.v. K.B. A B, M.B.O. IW of NXX. Van de sollicitant(e) verwachten wij een sterke betrokkenheid op de gehele leefsituatie in ons dorp. Wij werken vanuit een christelijke levensovertuiging. Salaris- en vakantieregeling volgens de normen der richtlijnen van de Nationale Federatie. Vragen om inlichtingen en brieven gaarne aan de direktie van de Rudolphstichting, Postweg 80, Achterveld (U.), tel. (03425) 441, toestel 210. Een uniek nederlands dorp waar normale kin- tg deren, die door omstandigheden buiten hun S» eigen gezinsverband moeten verblijven, een ver- zorging en opvoeding krijgen, die erop gericht is Sr dat ze na enige tijd hun plaats in de maatschappij fB weer kunnen innemen. gm In dit historisch vestingstadje met z'n fraaie jachthaven en ideale ligging tussen: Breda (35 km) - Antwerpen (45 km) en Rotterdam (30 km) zijn in een omgeving die rijk is aan recreatiemogelijkheden, frisse lucht en ruimte aan en nabij de STEENWEG, in aanbouw (waarvan enkele binnenkort te aanvaarden) een aantal luxueus uit te voeren met garage, voor- en achtertuin. KOOPSOMMEN V.A. 74.000,— v.o.n. De woningen worden geheel voorzien van een aardgas centrale ver warmingsinstallatie. MODELWONING Bezoek onze door de Fa. v. d. Werken te Willemstad geriefelijk ingerichte modelwoning die van maandag t/m vrijdag geopend is van 13.30—16.30 uur en op zaterdag van 14.0017.00 uur. Onze medewerker ter plaatse zal u dan gaarne alle door u ge wenste inlichtingen en documentatie verstrekken. Terwijl u zich dan tevens persoonlijk kunt overtuigen van de fraaie ligging en afwerking van deze woningen. Voor een woning van ƒ74.000,is De maandelijkse last aan rente, ƒ595,50, welke na aftrek van het fiscaal voordeel, bij een inkomen van b.v. ƒ30.000,per jaar met aftrek voor 2 kinderen, zal dan zijn 388,- Vrije vestiging Voor inlichtingen en afspraken buiten bovenvermelde tijden kunt u zich ook in verbinding stellen met B.V. UMACO, (Dir. W. J. v. Vliet, mak. o.g.), Wilhelminapark 58, Utrecht, tel. (030)-511321. Na 19 uur: tel. (02150)-55982. TE KOOP te GOUDA PREMIEWONINGEN Totaal te verkrijgen rijksbijdrage van 11.830,-tot 15.411,- In het royaal opgezette uitbreidingsplan "BLOEMENDAAL I" zijn aan en nabij de Lobelialaan in aanbouw genomen een beperkt aantal (2e serie) zeer gunstig en zonnig gesitueerde luxueus af te werken met voor- en achtertuin. Alle woningen worden voorzien van C.V. KOOPSOMMEN V.A. 92.500,— k.k. (deze kosten koper zullen momenteel ca. 2.600,bedragen). Desgewenst is een zeer ruime financiering mogelijk. VRIJE VESTIGING Voor inlichtingen dagelijks (ook zaterdags) van 13.3016.30 uur in het verkoopkantoor op het bouwplan en bij B.V. UMACO (Dir. W. J. v. Vliet, mak. ó.g.), Wilhelminapark 58, Utrecht, telefoon (030)-511321. Lopen ook. als n last hebt van aambeien. Die narlgneld gaat voorbij met Zwltsanal van Zwitsal. Dat helpt goed. brengt die noodzakelijke verUchting: u hebt meteen al minder pijn. De Jeuk stopt en de gevoelige zwellingen verdwijnen.Zwltsanal.een we tenschappelijke combinatie van helende, verzachtende en pijnstillende stoffen, kan u vlug van uw aambeien- ellende afhelpen. Heden behaagde het de Here tol Zich te nemen, tot onze diepe droefheid, onze lieve, zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder. Zuster, Behuwdzuster en Tante Hendrika Jacoba Klip weduwe van Hendrik Schilt, in de ouderdom van 82 Jaar Kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen en verdere familie Dordrecht. 2 mei 1974. Bejaardentehuis Vreedonk". Vreedonklaan 2. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ..Vree donk". Gelegenheid tot con doleren aldaar maandag avond van 7 tot 8 uur. De begrafenis zal plaatsheb ben D.V. dinsdag 7 mei a.s. op de Algemene Begraaf plaats. om 14.30 uur. Na de teraardebestelling is er alsnog gelegenheid tot condoleren in de ontvang, kamer van de aula. Hartelijk dank aan allen, ook uitvoerige gemeenten, die op enigerlei wijze hun belangstelling hebben betoond met ons 45-jarig huwelijks- en ambtsjubileum. I. Groenenberg B. Groenenberg-de Kleer Den Haag, Vlierboomstraat 499. Mede namens mijn kinderen en kleinkinderen wil ik u oprecht bedanken voor uw belangstelling en medeleven na hel overlijden van mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Grootvader en Overgrootvader Johannes Vrijhof Naast de kracht en troost die wij van God mochten ont vangen, heeft uw vriendschap en liefde, waarmede wij in die moeilijke dagen werden omringd, ons heel goed gedaan. A. E. Vrijhof-Groeneveld Poortugaal, mei 1974 Albrandswaardsedijk 62. Voor de overstelpende belangstelling die wij hebben ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man, onze zorgzame Vader Pieter Oosthoek betuigen wij u onze oprechte dank. Uw belangstelling persoonlijk, schriftelijk of in de vorm van bloemen tot uitdrukking gebracht heeft ons zeer ge troffen en zal steeds een dankbare herinnering blijven. Mevr. W. Oosthoek-de Mooij Hanriette Jan Rijnsburg, Mei 1974 Anemonestraat 6 W. KROLL EN JAN J. VAN CAPELLEVEEN Een waarheidsgetrouw ben-Id van de Jezus-beweging. Hippies «n studenten getuigen van een nieuw ontdekt leven. Blijdschap. Extase. Happenings. Jezus- songs. Bijbellessen. Bidden. Strijd te gen drug-verslaving. Maatschappijkritiek. - Een gevaarlijk strovuur? Een christelijk jongerenreveil? Met foto's f 8.90 Verkrijgbaar m da boekhandel ZOMER KEUNING - WAGENINGEN Christelijk Instituut voor dove kinderen te Voorburg Gevraagd voor het internaat een Minimum leeftijd 21 jaar. Positief christelijke levensovertuiging. Bij de vaststelling van het salaris wordt uitgegaan van het rapport-Haeck. Vakantieregeling als bij het onderwijs. Brieven z.s.m. aan de directeur. LOI-opleldlng voor het examen doktersassistente, erkend door de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst (KNMG) Inschrijving voor de mondelinge dagopleiding is nu opengesteld Aanvang nieuwe cursus: medio september a.s. Dagcursus: 4 middagen per week; 's morgens stage bij huisarts of polikliniek van gB een ziekenhuis. -J&jm Duur: 1 Jaar. School voor Medische Praktijkassistenten van de Leidse Onderwijsinstellingen Leidsedreef - Leiderdorp Telefoon: (01710) 99255 Inlichtingen: Vraag omgaand ds gratis studiegids SMP. Mondelinge en telefonischs Inlichtingen van maandag t/m vrijdag van 10-12 en van 2-4 uur bij onder staand adres. Esschestraat 19 Het bestuur van bovengenoemde school vraagt met ingang van 1 augustus of z.s.m. daarna een voor klas 1 en 2 20 leerlingen) Sollicitaties: secr. Ver. voor Prot-Chr. Onderwijs, J. van Ruusbroecstraat 31 te Vught. Inlichtingen: M. Draisma, Bisschop Zwijssen» plein 32 te Vught. Tel. 04100 60105 (huis) of 60279 (school).

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10