Tentoonstelling belicht Leidse leven in 1574 'Leiden, voorheen en thans': aandenken en waarschuwing Agenda van Leiden Noces rouges: vuile zaakjes in rustig dorp Jeugdkoor van Ex Animo 45 jaar Nieuwbouw richten op de vraag van Leidse bevolking Hoog en laag water door S. J. de Groot 'Nieuw' Schokkend MEDISCH COMITÉ NEDERLAND-VIETNAM Z I E K E N H U I Dodenherdenking S in Leiden Zaak Stipdonk nog niet ten einde Familieberichten DODENHERDENKING TROUW /KW AOfflET VRIJDAG 3 MEI 1974 ST A D EN REGIO L3 Enkele z.g. noodmunten, die tijdens het beleg in Leiden werden geslagen. Deze zullen worden afgebeeld op honderden wimpels door de gehele stad. De Lakenhal bestaat honderd jaar Van een onzer verslaggevers LEIDEN Eergisteren was liet precies honderd jaar geleden, dat de gemeentelijke kunstverzamelin gen voor het publiek werden opengesteld in het Stedelijk museum 'De Lakenhal'. Dit feit wordt dit jaar-gevierd met een tentoonstelling over het Leidse leven omstreeks 1574, aangevuld met een film over Leiden, waarin een vergelijking wordt gemaakt tussen het Leiden van 400 jaar geleden en het Leiden van nu. De tentoonstelling, die van 26 septem ber tot en met 1 december 1974 in de Lakenhal wordt gehouden, heeft als centraal gegeven naast beleg en ontzet van de stad allerlei facetten uit het leven in die tijd. Zo wordt aandacht besteed aan de armen- en ziekenzorg, het onderwijs en de veranderingen in deze beide sectoren als gevolg van de ontwikkelingen op godsdienstig ge bied, het Leidse familieleven, handel, verkeer en industrie, bestuur en reohtspraak en de ontwikkelingen op het gebied van kunst en letteren. De film zal een aanvulling op dit alles geven vanuit een heel andere benade ring. Vanuit een rondvaartboot zijn opnamen van de stad gemaakt, die zich uitstekend lenen voor een verge lijking tussen het leven van toen en nu. Projecten De tentoonstelling wordt opgebouwd met behulp van schilderijen, prenten, voorwerpen, kaarten en andere aroha- varia uit de zestiende eeuw. De hier- Films in Leiden CAMERA In Les Noces Rou ges (zoiets als een bloedbrui loft) laat Claude Chabrol be schaafde hooggeplaatste burger lieden in een rustig dorp in het geniep verschrikkelijke dingen doen. De vrouw van de burge meester gaat hevig met de ad junct van haar man. Die geeft zijn ziekelijke vrouw wat drup peltjes te veel om van haar af te zijn, en het bed vrij te krij gen. De burgemeester krijgt de verhouding door, en is er blij om, want nu kan hij zijn ad junct dwingen mee te werken aan een vuil zaakje (landspecu- latie) waarmee hij rijk wil wor den. Dat wordt de duistere re den voor het stel om de burge meester te ve_ noorden en in zijn auto te verbranden. Daar wint het niets mee want samen zijn wordt nu helemaal ver dacht. De achterdochtige politie moet de zaak laten rusten, om politieke redenen. Maar het dochtertje van de vrouw, dat ma van verdenking wil zuive ren. zorgt daardoor dat alles uitkomt Chabrol heeft het zelf bedacht. In zijn verfilming van zo'n stil plaatsje met die huichelachtig nette mensen en hun gedoe bracht hij wel wat grimmige humor en sarcasme. Claude Pie- plu speelt de onvriendelijke, ijdele en onbetrouwbare burge meester mooi vals. Michel Pic- coli, glad beminnelijk in het nette pak is een goed stil water met d:pne gronden. Stephane Audran doet de vrouw geheim zinnig. Eliana de Santis maakt een mooi rolletje .an het doch tertje. De ontw kkeling van de karakters en gebeurtenissen is wel boeiend, maar de afwikke ling is teleurstellend zonder verrassingen. Elders TRIANON verjont deze week een kostelijke film in het gooi en smijtgenre, met het beest mens Bud Spencer in de hoofd rol. Titel: 'Zij noemden hem platvoet'.' In REX het bekende genre, ditmaal 'Kriminele on tucht op Pigalle'. LUXOR laat 'Karate Tijger' zien, wederom een Chinese vechtfilm met wei nig inhoud maar veel atletische knokpartijen. In STUDIO voor de dertiende week 'Jesus Christ Superstar' en LIDO vertoont al weer voor de 4e week het in drukwekkende levensverhaal van Henri Charriëre: 'Papillon'. voor benodigde bruikleningen komen uit binnen en buitenland. Parallel met cle expositie 'Leiden 74' wordt in het Gemeente-archief een overzicht gegeven van de wijze, waarop men in Leiden het 3 oktober-gebeuren pleegt te herdenken en te vieren. Koraalmu- ziek, haring en wittebrood, hutspot, kermis en optocht vormen sinds de vorige eeuw de elementen, waaruit de Leidenaar zijn jaarlijkse feestje op bouwt. Analoog aan de honderdjarige herdenking van de Lakenhal loopt de realisering van enkele broodnodige projekten. Zo zal de conditionering van het museumbezit volgend jaar voltooid worden, dwz. dat dan de ou de schilderstukken weer in geconditi oneerde ruimten terug zullen worden geplaatst. Het internationaal vermaar de schilderstuk van Lucas van Ley- den, 'Het Laatste Oordeel' 'bevindt zich op dit ogenblik in restauratie. Verder zal de afdeling educatie van het museum diit jaar met een nieuwe aanpak komen. Men zal gaan inhaken op wat er op de scholen gebeurt en projekten met de scholen gaan organi seren. Bovendien zal in een pand naast heit museum een nieuwe ruimte worden ingericht als bibliotheek voor bezoekers, waar men allerlei informa tief materiaal over het museumbezit zal kunnen raadplegen- Tenslotte zal op 26 september ook een nieuwe cata logus van het museum verschijnen, wat in verband met de vele aanwin sten zeker geen luxe is. Rijke stad Het Leids City Centrum gaat de fees telijke gebeurtenissen rond 3 oktober aangrijpen om het imago van Leiden vooral in toeristische zin flink op te vijzelen. Het uitgangspunt daarbij is, dat Leiden een rijke stad is in die zin, dat het een binnenstad heeft van ADVERTENTIE klassieke aluure, dat et een indruk wekkend museumbezit herbergt, prachtige kei-ken. en hofjes bezit en niet te vergeten een schitterend win kelcentrum. De actie van een Leids grootwinkelbedrijf 'Leiden Museum- stad' was destijds een groot succes, het museumbezoek nam daardoor met 60 pot. toe. Geïnspireerd door dit suc ces zullen ook dit jaar vele museum stukken in de etalages van de Leidse winkels verschijnen. Verder zullen honderden wimpels, met z.g. nood munten erop afgebeeld, de stad in de feestdagen gaan sieren. Ook zullen er een 3000 goud- en zilverkleurige stic kers in de stad verschijnen met af beeldingen van het Leidse wapen en de Nederlandse leeuw, afbeeldingen, die ook de bekende Leidse noodmun ten sieren. Tenslotte zij nog vermeld, dat de ten toonstelling in de wintermaanden op zondagen gratis te bezichtigen zal zijn, alsmede het overige museumbe zit. De overige dagen zal er van het publiek een kleine bijdrage worden gevraagd, die gebruikt wordt voor museumbelangen als de restauratie van het 'Laatste Oordeel' van Lucas van Leyden. LEIDEN Deze maand (12 mei) be staat het 'Jeugdkoor Ex-Animo' 45 jaar. Eveneens is de heer De Wolff 45 jaar dirigent van het jeugdkoor; hij is er ook de oprichter van. Dit jubileum zal met de kinderen feestelijk worden gevierd op dinsdag 7 mei vanaf half vijf 's middags in het Wijkcentrum Vredeskerk aan de Burggravenlaan. Het bestuur stelt de ouders van de kinderen, belangstellenden en oud-le den van Ex-Animo graag in de gele genheid dirigent en bestuur geluk te wensen met dit jubileum op dinsdag 7 mei van 19.30 tot 20.30 uur in de ontvangsthal van de Vredeskerk. Contactadres i.vjn. dit jubileum; Me vrouw De Geus, Tulpenstraat 7, Lei den, tel 32989. Men schrijft ons Eén passagë uit Uw verslag van de pers-presentatie van het Leidse PvdA gemeenteprogram behoeft rechtzet ting. U schrijft; 'Het woningbeleid moet de onevenwichtige samenstelling van de Leidse bevolking helpen te verminderen, onder meer door een aktief renovatie- en rehabilitatiebe- leid. Mijn letterlijk ter beschikking van de pers gestelde tekst luidde; 'het huidige college heeft geformuleerd dat het woningbouwbeleid mede dient om de onevenwichtige samen stelling van de Leidse bevolking tè verminderen. Dat betekent dus het bovenmate bouwen van dure wonin gen om kapitaalkrachtige mensen van buiten Leiden aan te trekken.' Dit gaat ten koste van de behoefte van de Leidse woningzoekenden. In dit ver band is de passage in het VVD-pro- gramma dat 'meer aandacht meet wor den besteed aan de bouw van gesubsi dieerde koophuizen en huizen in de vrije sector' veelbetekenend. De PvdA verwerpt dit uitgangspunt krachtig en zal eisen dat 'de nieuwbouwaktivitei- ten in de eerste plaats worden gericht op de vraag van de Leidse bevolking*. Daarnaast wordt in het programma beschreven hoe de PvdA de renovatie- en rehabilitatieproblematiek denkt aan te pakken. Leo Meijer campagneleider PvdA-Leiden KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 4 men: hoog water 1.34-13.58; laag water 9.41-22.12. LEIDEN De Leidse journalist Sam Platteel had in zijn werk drie passies: de kerk, de stad en in die stad oud-Leiden. Niet dat hij wat dit laatste betreft elk slop kende toen ik hem eens vroeg waar de Goejangerrit- steeg ligt moest hij erkennen ook op dit gebied niet volmaakt te zijn maar hij wist met een opmerkelijke nauwkeurigheid, hoe deze stad er vroeger uitzag en wanneer zich in het ver trouwde stadsbeeld een ingreep voordeed die een karakteristiek punt onherkenbaar maakte. Hij registreerde dat met een stipt heid. de particuliere verzamelaar ei gen, en hield het ook bij. Dat kostte ht'm weinig moeite, omdat hij zich erbij betrokken voelde. En zo groeide in zijn herinnering een contrasterend beeld van Leiden, dat gedeeltelijk is terug te vinden in het platenboekje dat hij, nu ge pensioneerd. heeft samengesteld en dat vandaag is verschenen bij de handelsdrukkerij Lugdunum. in een uitgave van het Leidsch Dagblad. Platteel was als journalist op z'n best in die sector van zijn gevarieer de functie het stadsredacteur- schap waar hij zijn emotie kon inzetten. Dan doorbrak hij de kille routine, waaraan ook dit vak niet ontkomt. Oud-Leiden gaf hem de kans zichzelf te zijn en boven het al ledaagse uit te komen. Daarom zie ik dit boekje niet alleen als een her innering aan het Leiden van weleer, maar meer nog als een aandenken aan een man die over dit bepaalde onderwerp met zoveel warmte kon schrijven, omdat hij ervan hield, en daar jaren mee doorging. Een boek met platen en verhaaltjes over Leiden brengt, zou je zo den ken, nu wel niemand meer in ver voering. Er is na 1945 zoveel ver schenen, dat je van een verzadigings punt zou kunnen spreke. Toch be vat elke uitgave, wonderlijk genoeg, weer 'nieuw' materiaal. Het zijn niet alleen de officiële archieven waar Leiden zoals het vroeger was, in beeld zorgvuldig wordt bewaard. Steeds weer blijken particulieren in verborgen hodken over foto's en kaarten te beschikken die nog nooit zijn gepubliceerd en waarop archie ven graag een bod doen. 1-Iet zijn juist de kranteseries mijn eigen ervaring uit de jaren vijftig beves tigt dat die het persoonlijke be zit toegankelijk maken. Lezers ko men naar je toe, want zij hebben een foto die tóch nog ouder is dan die de krant had afgedrukt. Je moet midden in die wedijver tussen geïn teresseerde krantelezers hebben ge staan om te weten hoe boeiend het is. zo'n rdeks vol te houden tot je werkelijk aan het eind van je ver haal bent. Ook Platteel vergast zijn kijkers op plaafjes, die zij niet eerder zullen hebben gezien. Of het moet in de krant zijn geweest, waarbij hij lange tijd heeft gewerkt. Maar (gelukkig!) niet iedereen leest die krant. Ook vroeger ging het dempen van grachten in Leiden niet zonder protesten van zijn liet Levendaal (boven) en het Kort Rapenburg (onder). Behalve deze exclusieve foto's is er nog een reden om dit boekje ter hand te nemen. Dat is de opzet: steeds naast het plaatje van vroeger van hetzelfde punt een foto van nu- Honderd bij elkaar. Daarmee heeft Platteel zijn 'journalisti't'k-histori- sche nalatenschap' een eigen waarde gegeven. Wie wil weten, hoe Leiden is veranderd, moet niet een pakket oude foto's op een rijtje zetten, maar nieuw met oud confronteren. Het resultaat is verrassend, als je ziet hoe vernieuwingen zich harmo nieus met oude stijlen kunnen ver vlechten, soms schokkend, als een schilderachtig stadsgezicht geheel in het nieuwe is ten onder gegaan. En toch maakt Platteels boekje mij niet weemoedig. Maar ik ben ook niet in Leiden gt'borenOok in een historische stad kan de tijd niet straffeloos blijven stilstaan. Wat dit boekje van vroeger laat zien, was ook niet allemaal oud vergeleken met een paar eeuwen daarvóór. Zo zal de stad voortdurend veranderen en zich moeten aanpassen aan wat de nieuwe tijd vraagt. Een ononder broken proces. Het gaat er alleen maar om in hoeverre wij het oude gepaard. Sprekende voorbeelden daar- bruikbaar achten voor het leven nu en in de toekomst. Het inzicht in de unotiemogelijkheden van wat histo risch waard is om te behouden, is, lijkt mij, nog onvoldoende. Als Plat teels platenboek, dat is voorzien van een voorwoord van prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer, voorzitter van de vereniging Oud-Leiden, een bij drage wordt tot verdieping van dat inzicht en verlevendiging van de daarvoor noodzakelijke fantasie, heeft hij het niet alleen 'voor de aardigheid' gemaakt. Het is een aan denken en een waarschuwing. Concert Leids Kamerkoor LEIDEN Op vrijdag 10 mei zal het Leids Kamerkoor o.l.v. Ton Beckers een concert geven in de Zuiderkerk, Lammenschansweg. Medewerking ver leent het Leids Blokfluitensemble o.l.v. Piet Kunst Voorts werken mee Lucia Kerstens, mezzo-sopraan, Anne- lie de Man, cembalo en Freek Borst lap, viola da gamba. Het concert zal om 20.15 uur beginnen. Het program ma heeft als titel; 'Instrumentale en vocale muziek uit de 17e en 20e eeuw'. ADVERTENTIE bouwt in de bevrijde gebieden van Zuid-Vietnam een postgiro 10.90.400 H. Bouckaert 25 jaar bü 'De Sleutels' LEIDEN De heer H. G. C. Bouw- kaert, chef personeelszaken, vierde zijn zilveren jubileum bij meelfabriek 'De Sleutels'. Van de directie kreeg hij een enveloppe met inhoud. In de recreatiezaal was het gehele personeel aanwezig. Daar gaf directeur Bouterse in een toespraak een opsomming van de taken die tot de veelzijdige functie van de jubilaris worden gerekend. Bouwckaert doet zijn werk met over gave en genoegen. Ir De Boer, adjunct-directeur, over handigde de jubilaris het vererend ge tuigschrift van de Ned Mij voor Nij verheid en Handel met de zilveren draagpenning. Namens de collega's op kantoor sprak de heer A J Choufoer, administrateur, en namens de perso neelsvereniging de heer G m driessen, die namens het attentiefonds een ge schenk onder couvert aanbood. LEIDEN In de rechtzaak rond Stipdonk, die een pand aan het Steen- schuur verhuurt aan Marokkaanse ar beiders heeft de kantonrechter een vordering van vijf Marokkanen toege wezen. Stipdonk wordt gemaand hen op geen enkele manier in hun woon genot te belemmeren op straffe van een boete van 500 gulden. Overigens had Stipdonk een huurovereenkomst met deze vijf nooit ontkend. Negen andere Marokkaanse bewoners van het pand aan het Steenschuur zullen veór 24 mei moeten bewijzen, dat zij een huurovereenkomst met Stipdonk hebben. In die tussentijd zullen vóór 24 mei moeten bewijzen, met de kleine kamertjes, waarin ze door Stipdonk zijn gezet omdat hij hun oorspronkelijke kamers zou moe ten ontsmetten en opknappen. De Marokkaan Hamdi, wiens bezittin gen door Stipdonk waren verwijderd en naar het hotel gebracht, waar Hamdi werkt, zal vóór 14 mei moeten bewijzen, dat hij een huurovereen komst met Stipdonk heeft Stipdonk heeft indertijd ontkend deze huurder te kennen. Do zaak is dus weer verdaagd en zal 14 mei worden voortgezet. LEIDEN Ter gelegenheid van de dodenherdenking op 4 mei zal ook dit jaar in de Marekerk een herdenkings bijeenkomst worden gehouden. De bij eenkomst van zaterdag begint om J9.30 uur met een openingswoord van de burgemeester, dr. A. J. Vis. Na de samenzang, begeleid door organist J. van der Meer, volgens de Introïtus en Kyrie uit het 'Requiem' van Gabriël Fauré door het Nederlands Madrigaal koor o.l.v. Frits Kox, met orgelbegele- ding van Jan van der Meer. Vervol gens zal dr. J. P. van Praag een her denkingswoord uitspreken. Na de twee minuten stilte en het gezamen lijk zingen van het Wilhelmus wordt door het Nederlands Madrigaalkoor, begeleid op het orgel, met bariton-so lo door Wim Hillebrand, het 'Libera me Domine' uit het 'Requiem' van G. Fauré, uitgevoerd. De bijeenkomst wordt besloten met samenzang en een orgelimprovisatie. Direct aansluitend aan deze bijeen komst vindt om ongeveer 20.15 uur de Stille Tocht plaats naar het monu ment voor de gevallenen, tegenover de molen 'De Valk'. Overleden: Johannes Kloeg, 81 Jaar. Oude Vest 11-b Leiden. Uitvaartdienst vrijdag 11 uur ln Ilartebrugkerk, waarna begrafenis op RhIJnhof. Dlny van der Meulen-Stolk, 50 Jaar, Emma- laan 23 Ocgstgecst. Begrafenis maandag 2 unr op begraafplaats bij Groene Kerk. Maria Landman-van Bergen van der Grijp, Lorentzkade 37 Lelden. Crematie ln stilte. Wllbelmlna van der Hulzen-Vermond, 82 Jaat, Lelden St. Elisabeths Gasthuishof. Be grafenis maandag 12.30 uur op Rhljnhof. VRIJDAG 3 MEI Praethuljs. Vrouwenkerfckoorstraat 9. 9 uur. voorlichting aankomende recruten. Leiderdorp-Scheppingskerk. 8 uur: uitvoering van Die Schöpfung door chr. gemengde zangver. Excelsior. Solistische medewerking: Daja Siereveld sopraan. Jan Waayer tenor. Henry Blackman bas. Ada van der Bent cla- vecimbel. Instrumentale begeleiding Dor- drechts Symfonie-orkest. Algehele leiding: Bas Sierveld. LAK-theater. Levendaal 150. 8.15 uur: 'De el- gen wereld en die andere' (Piccolo Produc ties). Vestestrat 40. 8.30 uur: chr. toneelgroep Imperium met 'Keer-ommo'. Rapenburg 24. 22 uur: Jazz-zolder Hot Hou se. kwartet Herman Schoonderwlt. ZATERDAG 4 MEI Marekerk. 7.30 .uur: bijeenkomst t.g.v de Dodenherdenking, waarna kranslegging bij monument bij molen De Valk. ZATERDAG 4MEI Vestestraat 40. 9.30 uur: chr. toneelgroep Imoerium met 'Keer-omme'. ZONDAG 5 MEI LAK-theater. Levendaal. 2.30 uur: 'Kinder straat-TeJater'. voorstelling van Krent on Bol. Ilartebrugkerk Haarlemmerstraat. 3 uur: concert door de Augustlna Cantorei te Am stelveen olv Fr. Schouten, medew. van orga nist Jan Schmitz. De invloed van het Grego riaans op de orgelmuziek In de loop de ecu wen. Bezoekuren Annakliniek: Klasse afdeling van 11.00 tot 12.00 uur. van 13.30 «ot 15.30 uur. van 19.00 tot 20.00 uur: Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur. van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. FILMS TOT 9 MEI Studio: Jesus Christ Superstar' dag. 14.30. 19 en '21.15 uur. zo 14.30, 1G.15. 19 en 21.15 uur a.l. Lido: 'Papillon' 18 Jr dag. 14.30 en 20 uur. Luxor: 'Karatetljger' 18 Jr. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur en zo 14.30. 16.45. 19 en 21.15 uur Camera: 'Les Noces rouges' 18 Jr. elke dag 19 en 21.15 uur, do. vr, ma en dl 14.30 uur kindermat. Wlnnetou, het grote opperhoofd' a l. wo en za 14.30 en zo 14 en 16.15 uur. Naehtv. De gebroeders Karamazov 18 Jr. vr. 23.30 uur. Trianon: 'Zij noemden hem Platvoet', dag. 2.30. 7.00 en 9 15 uur zo 7.00 en 9.15 uur. za, dl en wo 2.30 uur én zo 2.15 en 4.30 uur: Walt Disney's 101 Da'lmatlers'. Rex: 'Kriminele ontucht op Pigalle', dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, z0 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. 'Maagd ln moeilijkheden' (vrij en za 23.30 uur). Apotheken in regio Leiden: De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken ln de regio Le den wordt waargenomen van vrij dag 26 april tot 3 mei door apotheek 'Tot hulp der Menschhcid' Hooigracht 48 Lelden en de apotheek 'Beker' LIJtweg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot l uur nam. apotheek Voorschoten te Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschiedenis der na- (ADVERTENTIE) Zaterdag 4 mei aanstaande te 19.30 uur ln de Marekerk. AANSLUITEND STILLE TOCHT tuurwetenschappen. Steenstraat la Lelden: tentoonstelling t.g.v. 100-jarlg bestaan van de stereochemie. Drukkerij Dc Bink Leiden, Rousevellslraat 3: etsen, schilderijen en drukwerk van Nlko Kimmen, tol 30 april. Maandag tot vrijdag van 10 tot 18 uur. zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur. Expositiezaal Pleterskerkgracht 9. Lelden: graphics van Hab van den Wijngaard, move ments van Peter Peereboom en paintings van Thomas de Bruyn. Van 17 tot 30 april. Open maandac tot en met vrijdag van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur. Koord-Studio. Oude Rijn 88 Leiden: tekenin gen schilderijen en aquarellen van Benzo Boekhoudt, tot 20 mei, maandag t.e.m. vrij dag van 15-23 uur. zondag 15-18 uur. Bezoekuren Ziekenhuizen: Diaconessenhuis. le kl dagelijks van 11 00-12 00 uur van 15.45- 16.30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en 3e kl dag 15.45-16.30 uur en 18 30-19 30 uur Kinderafde ling oude familieleden. St Elisabeth ziekenhuis klasseafdelingen. Vol wassenen dag v u.15-12 00 uur en van 14- 14.45 uur en van 18.45-10.45 uur, kraamafde- llng dag van 11.15-12 uur (alleen voor echt- gen) v 15-16 uur en van 18 45-19 43 uur. kin derafdeling dag van 15 tot 18.30 uur, 3e klasse dag van 14 tot 14 45 uur en van 18.45 tot 19 45 uur. kraamafdeling dag van 15 tot 16 uur en van IS 45 tot 19 45 uur. kinderdaf- del dag van 15 tot 18.30 uur. Endegcest dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur. zondag 11-12 uur en 14-15 uur, eerste klasse de gehele dag Elke dag 15 tot 16 uur. 18 tot 20 uur. Voor dc prematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag t.m vrijdag 18.30 tot 18 45 uur. Zaterdag en zondag van 15.30 lot 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënte, Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijnoord. le en 2e klas 11-11.30, 13.30-14.15 en 18.30-19.30 u. 3e klas 13.30-14.15 en 18.30- 19 30 uur, Kraamufdellng 13.30-14.15 uur al leen voor echtgenoten 19-20 uur Kinderafde ling 15-15.30 u alleen voor ouders 18.-18.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3