Chemische industrie naar evenwichtiger toekomst Verbetering bij Estel zet door Bezig bedrijf Scheepsbouw kan profiteren van vraag OPEC-landen Stamicarbon veel orders DSM verwacht dit jaar omzet van f6 miljard RpBECO het fundament van uw vermogen Nederland probeert opnieuw van olie boycot af te komen Kopiëren of't gedrukt is.0p gewoon papier. Dat is de Veenman Repro. Een vel papier heeft een voor- en een achterkant. Daar maakt de Veenman Repro de mooiste kopieën op. r Meenman Off set platen typen hoeft niet. Met de Repro kopieer je elke tekst zó op de typeplaat. Ook montages. NEW YORK GEMAKKELIJK Celt0 ROtlW/IKWiAiRlTlET VRIJDAG 3 MEI 1974 FINANCIëN EN ECONOMIE TPNOUS17/iDHLl 9 Van een onzer verslaggevers HEERLEN De chemische industrie groeit langzaamaan uit haar Sturm-und-Drangperiode en gaat een wat evenwichtiger toekomst tegemoet. Bij de huidige omvang van de markt zullen nieuwe grote projecten de verhouding tussen vraag en aanbod niet meer zo ernstig verstoren als enkele jaren gele- (kn en wel voornamelijk doordat de groei van de eenheden intussen wordt afgeremd. Voor een aantal belangrijke produkten lijkt de technologisch-economische grens van de grootte der eenheden namelijk te zijn bereikt. Dit rei drs. W. A. J. Bogers, presi dent-directeur van DSM (Nederlandse Staatsmijnen) tijdens een nadere toe lichting op het jaarverslag 1973. 'Na tuurlijk", zo stelde hij vast, 'zal de krapte op de markt niet blijven voort- luren, maar ik ben van mening, dat de gespannen capaciteit zeker nog tot 1977 zal aanhouden'. Als reden daarvoor noemde hij: 1. door de milieuproblematiek en door planologische problemen is de gemid delde realisatietijd vsn projecten aan zienlijk verlengd en 2. het bouwtempo wordt bovendien afgeremd door de gr^ridstoffenproblematiek. Voorheen i<«rd gebouwd en de grondstof was er. Nu is de grondstoffenvoorzierting het kardinale punt waar alles om draait. Groei De gevolgen van de grondstoffencrisis heeft DSM tot nu toe redelijk kunnen minimaliseren. Dit betekent niet dat alle moeilijkheden voorbij zijn. Met name zal de situatie voor nafta in de eerstkomende jareti nog structureel moeilijk blijven. Zorgwekkend is het probleem van de grondstoffenpnjzen. DSM hoewel geen groei-aanbidder ziet groei van de produktie als een noodzakelijke voorwaarde om aan de kostenstijgingen het hoofd te kunnen bieden en om de noodzakelijke finan cieringsmiddelen te verkrijgen. In dit verband merkt" drs Bogers op een rendement van 14 15 pet van het ei gen vermogen voor aileen de chemi sche activiteiten van DSM redelijk te achten. De financiering van haar groei uit ei gen middelen zal DSM geen proble men opleveren, vooropgesteld dat m de komende Jaren met een redelijk fi nancieel resultaat kan worden ge werkt (de liquiditeit was eind '73 450 min). De gewenste verbetering' de verhouding van het eigen tot het vreemd vermogen wordt hiermee tevens in de hand gewerkt. Momen teel is die verhouding 2§ 72, ge streefd wordt naar 40 CO. De bestaande overcapaciteit voor che mische produkten is voor DSM reden geweest voor een grote terughoudend heid inzake Investeringen. Nu voor een aantal produkten de vraag groter dan het aanbod is, is besloten op een aantal punten de produktie uit te breiden om het marktaandeel te be houden of te versterken. Zo wordt momenteel bestudeerd of het wenselijk is in de provincie Gro ningen een nieuw produktiecentrum te stichten. Verwacht wordt, dat in de tweede helft van 1974 hierover een beslissing zal worden genomen. Een en ander betekent overigens niet, zo GELEEN Stamicarbon (100 pet dochter van DSM) heeft in het eerste kwartaal van 1974 voor 50 min aan orders binnengekregen. Het bedrijf exploiteert de binneti het DSM-con- cern ontwikkelde kennis (processen). Volgens ïr. E. F. Bunge, directeur van Stamicarbon. stromen op het ogenblik de opdrachten uit de hele wereld voor nieuwe fabrieken binnen. 'Iedereen wil blijkbaar binnen zijn voor de bui losbarst, een andere ver klaring heb ik er niet voor'. De markt is helemaal crazy', zo zei hij. De omzet van stamicarbon fluctueert zeer sterk. Gemiddeld over de laatste vijf jaar is de omzet 37 min geweest met als dieptepunt 1971 17 min) en als hoogtepunt 1973 (ƒ52 min). In 1973 werden 17 ureumfabrioken ver kocht in acht landen. Dit bracht het wereldmarktaandeel van Stamicarbon op ongeveer 50 pet. Dg acht ureumfa- brieken door Kellogg-Coritinental, ver kocht in China, nemen daarin een be langrijke plaats in. (ADVERTENTIE) s. V A POSTBU3S73 - ROTTERDAM TEL (010) 6W1 DSM-dochter Stamicarbon verkocht vorig jaar een groot aantal kunstmestabrieken in verschillende landen. De foto toont de iireumfabriek van de Chungju Fertilizer Corp. in Cliungju in de Republiek Korea. constateerde drs. Bogers, dat voor het complex in Limburg nu de. status quo is aangenomen. Het is integendeel nog in. volle uitbreiding en vernieu wing. De investeringsraming voor dit jaar beloopt 525 min, waarvan vermoede lijk 60 a 70 pet zal worden gereali seerd. Voor de investeringen zullen geen vreemde financieringsmiddelen behoeven te worden aangetrokken. DSM kan terugzien op een redelijk goed jaar 1973-. Uitgaande van de noodzaak om in de chemische indus trie bij de grote kostenstijgingen een redelijke rentabiliteit te behalen ter financiering van de continuïteit was het afgelopen jaar een stap in de goe de richting. De omzet w.v. 80 pet in Nederland werd geproduceerd en tweederde in het buitenland werd af gezet, steeg met 36 pet van 3410 min tot 4621 min. Het netto-resul taat verbeterde met 26 pet van 112 min tot 141 min, gevende een ren dement voor het concern van 14 (12) pet op het eigen vermogen. Het divi dend wordt verhoogd tot 14 (12) pet, of 2.80 (2.40) per aandeel van 20. Van de omzetstijging in 1973 ad 36 pet had 11 pet betrekking op acquisi ties en 25 pet op eigen groei. Van iiet laatste kwam 19 pet voor rekening van volume en 6 pet voor rekening van prijsstijging. Van de totale in komsten die uit hoofde van aardgas werden genoten DSM neemt voor 40 pet deel in de Ned. Gasunie ging 85 pet naar de overheid en kwam 15 pet aan DSM ten goede. Diversificatie De produkticcapaeiteiten van DSM konden in 1973 over het algemeer goed worden benut. Met vrucht werd verder gewerkt aan de noodzakelijke diversificatie van de onderneming. Zo als bekend, wordt gestreefd naar een actieve deelname van DSM in de win ning van olie. Tot dusverre zijn in de olie-exploratie 'enkele tientallen mil joenen guldens' geïnvesteerd. Wat 1974 betreft zei drs. Bogers te verwachten dat de groei van de omzet nauwelijks minder zal zijn dan die in 1973. Gerekend wordt op een omzet in de orde van grootte van 6 miljard. De stijging van 1.4 miljard ten op zichte van 1973 zal ruwweg voor 50 pet het gevolg zijn van hogere prijzen en voor eveneens 50 pet van volume stijging. Wat de winst aangaat 'een adequa te winst zien wij als een absolute voorwaarde om onze taak naar beho ren te vervullen' meende drs. Bo gers dat, zoals de kaarten thans lig gen, 1974 zal voldoen aan de eisen die DSM zich moet stellen en met een aanzienlijk beter resultaat zal kunnen worden afgesloten. Met name omdat enkele minpunten uit 1973 in pluspun ten zullen verkeren. Zo zullen dit jaar een aantal nieuwe grote projecten vol ledig aan de produktie deelnemen en zal het negatieve effect van de verlies gevende steenkolenexploitatie niet meer worden ondervonden. KOEWEIT Nederland voert mo menteel een nieuwe diplomatieke campagne om van het nu zes maanden oude olie-embargo af te komen, zo is gisteren bekend geworden. Nederland se ambassadeurs in de olielanden rond de Perzische Golf hebben op nieuw een verzoek ingediend voor be ëindiging van de maatregel. Het Koeweitse dagblad Al Watan heeft al een gunstig antwoord van de zijde van de Arabische landen voor speld. Maar volgens welingelichte bronnen willen de betrokken landen liever wachten op de uitkomst van Kissinger's nieuwe pogingen om eén akkoord over de troepenscheiding tus sen Syrië en Israël tot stand te brengen Saoedi-Arabië heeft vermoedelijk een groot aandeel opgekocht in de vier maatschappijen die gezamenlijk eige naar zijn van de Arabian-American Oil Company (Aramco), zo heeft het gezaghebbende blad Al Seyasseh be richt, zonder de bron te vermelden. De vier moedermaatschappijen van Aramco zijn Texaco, Standard Oil Ca lifornia, Standard Oil New Yersey en Mobil Oil. Aramco beheerst 90 pro- cent van de olieproduktie in Saoedi- Arabië. Cijfers Unilever ROTTERDAM De resultaten van Unilever over het eerste kwartaal van 1974 ZULLEN OP15 mei 1974 na beurs bekend worden gemaakt. Hogere winst bij Internatio-Müller ROTTERDAM Internatio-Müller declareert over 1973 een onveranderd dividend van 4 per aandeel van 20, De nettowinst bedroeg ƒ42,1 (34,2) min en de omzet ƒ2450 (2100) min. Op basis van de tot dusverre in 1974 geregistreerde resultaten wordt voor dit jaar verwacht, dat de-bedrijfswinst zeker niet bij die over 1973 ten achter zal blijven Winst ASW naar reserve NIJMEGEN A.S.W. Apparatenfa- briek (Automatic Screw Works) ver trouwt erop ook dit jaar de kosten- stijgingne door een combinatie van omzetgroei en produktiviteitsstijging te kunnen opvangen. Op basis van de huidig eomzetontwikkeling en de tot huidige omzetontwikkeling en de tot nu toe verkregen resultaten en de tot directie over 1974 een exploitatiere sultaat te bereiken dat niet onder dat van 1973 zal blijven. In 1973 steeg de winst van ƒ21.517 tot 488.907. Het bedrag wordt toege voegd aan de algemene resreve. Er wordt geen dividend uitgekeerd. Voor het laatst werd dividend betaald over 1968 (8 pet.) De omzet nam in 1973 met 7,8 pet toe tot ruim ƒ29,8 min. Omzet VRG steeg AMSTERDAM Gem. Bezit VRG-Pa- pier keert over 1973 een onveranderd dividend van 26 pet uit over het door het stockdividend van 1972 met 10 pet verhoogde kapitaal. Het dividend kan naar keuze weer gehele in contanten worden opgenomen of voor 16 pet. in agio-aandelen. De omzet is in 1973 ge stegen van ƒ230 min tot 291 min. De nettowinst ging met 30 pet. om hoog tot 6,8 min. Keuzedividend Ennia DEN HAAG Ennia (verzekerin gen) heeft het dividend over 1973 be paald op 5 per aandeel van 20 no minaal. Hierop is al 2 als interimdi vidend betaald. Het slotdividend van 3 kan in contanten of naar keuze in de vorm van 0.50 in agio-aandelen worden opgenomen. Over 1972 werd 5 in contanten betaald. De omzet van Ennia is in 1973 'genomen met 11 pet van 81-7. min tot 905 min. De financiële resultaten verbeterden eveneens voornamelijk door een dui delijke verbetering in de technische resultaten van het schadeverzekerings bedrijf. De brutowinst Steeg met 18 pet van 54.9 min tot 64.9 min. en de nettowinst met 31 pet van 17.0 min tot 22.2 min. Investeringsbank voor ontwikkelingslanden AMSTERDAM De inschrijving op de eerder aangekondigde(. 10 pet 25-ja- rige obligatielening groot ƒ50 min van de Nederlandse Investeringsbank voor Ontwiikelingslanden zal open staan op 10 mei. De koers van uitgifte zal op 8 mei worden bekendgemaakt. De lening wordt van .1 juni 1985 af in 15 nagenoeg gelijke jaarlijkse termij nen k pari afgelost. Vervroegde alge hele of gedeeltelijke aflossing is toe gestaan van 1985 af op 1 juni van elk jaar en wel tegen 101,5 pet in 1985 tot en met 1989 en 101 pet daarna. De stortingsdatum is 4 juni. ICU weer 17 pet. ICU ZWOLLE - ICU informatie en- Communicatie Unie keert over 1973 een dividend uit van ƒ3,40 per aan deel van ƒ20 Over 1972 werd even eens 17 pet. gedeclareerd. Herstel Van Dorp zet door RIJSWIJK NV voorheen G. C. van Dorp en Co. (groothandel in kan toorbenodigdheden) verwacht dat het in 1973 ineetred^n herstel in 1974 verder zal doorzetten. De bedrijfsre sultaten voor het lopende jaar worden met vertrouwen tegemoetgezien. Voor het eerst is de omzet bekendgemaakt. Deze bedroeg vorig jaar ƒ24.2 (21.8) min. Voor 1971 rekent de direc tie op een omzet van rulu 28 min. Het nettoresultaat kwam uit op 0.5 min; over 1972 werd een vgrlies gele den van 0.6 min. Voorgesteld wordt het winstsaldo af te boeken op het verliessaldo 1972 en het resterende verliessaldo te boeken ten laste van de algemene reserve. AMSTERDAM De American Ex press International Banking Corpora tion, onderdeel van de American Ex press Company, heeft de rentevergoe ding op normale spaarrekeningen in Nederland verhoogd van 5 tot 7 pet. ADVERTENTIE I Veenman. antw.nr. 1037, Rotterdam C X PPnman Rotterdam 010-13 49 80, IfCCf ÊFZXÊ B Arr-terdam 020-24 85 65, BJ™u..Tmtraie NIJMEGEN ESTEL (Hoogovens-Hoescli) heeft over liet eerste kwartaal van 1974 een nettowinst behaald van 75.5 min tegen 4,9 min in hetzelfde kwartaal van 1973 en 73,6 min in het vier de kwartaal van vorig jaar. De verbetering van de resultaten die in het vorige joar begon, heeft zich verder voortgezet, aldus de raad van bestuur in een toelichting op de kwartaalcijfers. De omzet in het eerste kwartaal steeg ten opzichte van het vierde kwartaal van 1973 met 238 min (11.3 pet) tot ƒ2.342.1 min (in het eerste kwartaal van 1973 bedroeg de omzet 1.828.4 min). Deze stijging ontstond door zo wel hogere afzetcijfers als hogere op- brengstprijzen. Daarentegen stonden belangrijke kostenstijgingen, in het bijzonder bij de verschillende energie soorten en grondstoffen en bij de per soneelskosten. De toeneming van de kosten viel ech ter niet zo hoog uit als die van de omzet, zodat de bedrijfswinst in het eerste kwartaal ƒ174.7 (v.j. 47.1) min. bedroeg. Dit betekent een verbetering ten opzichte van het vierde kwartaal van 1973 (ƒ137.0 min) van 27.5 pet (ADVERTENTIE) ces onderneming Tan Bühmunn-Tccicrodc ST. Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam OIO-13 49 80 Amsterdam 020-24 85 65 Eindhoven 040-6 25 58 Zwolle 05200-3 78 33 De bruto winstmarge dit is de be drijfswinst (vóór aftrek van rente en belasting) in procenten van de omzet steeg daardoor tot 7.5 pet. (6.5 pet. in vierde kwartaal en 2.6 pet. in eer ste kwartaal van 1973). Op hoog niveau De produktie van ruwijzer, ruwstaal en walserijprodukten lag op hoog ni veau. De installaties waren volledig bezet. Bij de vergelijking van zowel netto winst als bedrijfsresultaat over de eerste drie maanden van 1974 met do cijfers van het overeenkomstige kwar taal van 1973 moet worden bedacht, dat in het eerste kwartaal van 1973 enerzijds nog in 1972 geboekte orders met lage opbrengstprijzen moesten worden afgewikkeld en dat anderzijds de stakingen in IJmuiden en Dort mund de resultaten negatief beïn vloedden. De totale netto winst van Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken bedroeg over het eerste kwartaal van 1974 ƒ44.7 min. tegen ƒ43.4 min. in het vierde kwartaal van 1973 en 3.5 min. in het eerste kwartaal van vorig jaar. De nettowinst per aandeel kwam uit op ƒ3.79 tegen ƒ3.69 en ƒ0.30. Eind maart dit jaar telde Estel 76.400 per soneelsleden, tegen 75.800 eind 1973 en 74.500 eind maart vorig jaar. Marineorder van miljard voor Rijn-Sclielde-Verolme Van eén onzer verslaggevers ROTTERDAM De divisie scheepsbouw van Rijn-Sclielde-Verolme kent in de komende jaren geen grote problemen. De vraag naar olietankers zal toenemen, omdat dc OPEC-landen althans een deel van bet olietransport in eigen band willen krijgen. Bedrijfsresultaat IBB-Kondor veel lager LEIDEN De ongunstige ontwikke ling van de bouwmarkt in 1973 heeft bij de IBB-Kondor Groep geleid tot een omzetdaling van 25 pet. met name veroorzaakt in het tweede halfjaar Daardoor waren de hoofdactiviteiten niet kostendekkend. Tevens bezorgden de resultaten van enkele nevenactivi teiten de groep negatieve uitkomsten, zo meldt het jaarverslag. Op de vcrig jaar begonnen nieuwe ontwikkelin gen, die ook in 1974 werden voortge zet, werd meer verdiend dan de aan loopkosten. Niettemin bleef het be drijfsresultaat over 1973 (ƒ811.270) achter bij dat over 1972 1.57 min). Door een gunstiger resultaat op de post overige lasten en baten werd per saldo toch een hoger netto-resultaat behaald van ƒ361.775 tegen ƒ114.722 in 1972. Van deze winst wordt ƒ260.748 gebruikt om het saldo ver lies volledig aan te zuiveren en 101.027 voor de vorming van een al gemene reserve. Voor het laatst werd dividend uitgekeerd over 1970 (5 pet). De directie verwacht dat het resultaat over 1974 niet zal achterblijven bij dat over 1973. Cindu-Key Kramer verhoogt dividend MAASLUIS Cindu-Key en Kramer heeft over 1973 een netto-winst be haald van ƒ3.06 min. tegen ƒ2.29 min. in 1972. De omzet steeg van ƒ238 miljoen tot ƒ268 miljoen. De uit eindelijke verbetering van het jaarre sultaat ten opzichte van 1972 kwam in belangrijke mate gedurende het laat ste kwartaal van 1973 tct stand. Hoe wel er nog een aantal onzekere facto ren bestaat, meent het bestuur over 1974 een hoger resultaat te mogen verwachten dan over 1973. Gezien de betere resultaten en de vooruitzichten verhoogt het bestuur het dividend enigszins. Voorgesteld zal worden 3.75 (15 pet) uit te ke ren waarvan ƒ2.25 in contanten en 1.50 naar keuze in contanten of 1 in aandelen belastingvrij ten laste van de agioreserve, wat betekent dat per 25 aandelen een nieuw aandeel ver kregen kan worden. Over 1972 werd ƒ3.50 (14 pet) in contanten uitge keerd. Wij kunnen daarvan meeprofiteren, betoogde voorzitter van de raad van bestuur ir. A. Stikker, mits niet de mogelijkheden voor RVS om politieke redenen slecht worden. Het concern heeft wel aan Arabische landen gele verd, maar ook last ondervonden van de huidige situatie. De Arabieren heb ben in het najaar vier supertankers besteld bij Franse en Duitse werven, hoewel RSV wat levertijd en type be treft en ook anderszins concurrerend was. Toch acht ir. Stikker de moei lijkheden met de Arabieren niet van blijvende aard. Het bestuur baseert zijn optimisme voor de scheepsbouw sector ook op de offshoremarkt (alle olie- en gasactiviteiten op de Noord zee). Sinds oktober 1973 is op het offshoreterrein een aanzienlijke toena me van de vraag te constateren en het bestuur trekt daaruit de conclu sie, dat meer interessante opdrachten zullen volgen. Onderbezetting De divisie scheepsbouw, die van de totale omzet van 2.17 miljard 1.02 miljard voor haar rekening nam, heeft in belangrijke mate tot de ver betering van de rentabiliteit "van RSV bijgedragen, maar één van de overige drie divisies, machines- en apparaten bouw, zat in 1973 in de rode cijfers. Oorzaken hiervan waren een toegeno men onderbezetting en verwachte ver liezen op enige orders, die in vorige jaren met vaste prijzen werden afge sloten in de sectoren stoomturbines en kernenergie. Het bestuur wil de outil lage en de produktiecapaciteit aanpas sen aan een lagere bezetting en struc tureel verliesgevende activiteiten af bouwen. Dit is dan ook één van de oog merken van de herstructurering, waarover thans overleg gaande is, al dus het jaarverslag. 'Bij die herstructurering zijn wij er niet op uit mensen te ontslaan, maar om via een normaal personeelsverloop en een verantwoord sociaal beleid te komen tot een hogere omzet per werknemer', zei ir. Stikker. Voor het moment valt het met de verliezen door onderbezetting (ook bij de RSV- werven NDSM en Wilton-Feijenoord) wel mee, want door dt- snel gestegen vraag naar offshore-apparatuur heeft RSV kans gezien het overcapaciteits- probleem althans gedeeltelijk op te vangen. Dat is ook gebeurd door bin nen het concern werk 'uit te beste den' aan de bedrijfsonderdelen, die- structureel met slapte kampen. In 1973 kon het concern de verliesgeven de activiteiten wel aan, tenslotte werd er een niet onredelijk rendement van 8 pet van het eigen vermogen be haald. Voor dit jaar worden resulta ten verwacht, die niet lager zijn dan in '73 en ook voor 1974 en 1975 is men niet bang. Maar als het daarna ook m andere sectoren van RSV wat minder gaat, wordt de druk op de zwakke pijlers te groot. Daarom niet langer wachten met afbouw van die zwakke steeën, wat, aldus ir. Stikker niet altijd stopzetting van produktie behoeft te betekenen, soms wil het zeggen: verschuiving. Wat de overige divisies betreft. RSV krijgt binnenkort een marineorder ten bedrage van een miljard gulden. Op de tot de groep behorende Schel- dewerf in Vlissingen zullen acht zgn. standaardfregatten met geleide wa pens gebouwd worden, die in twee series van vier geconstrueerd worden. Het eerste schip zal begin 1978 aan zijn proefvaart beginnen, het laatste begin 1982. Behalve goede verwachtingen voor de sector kernenergie (o.m. reactorvaten) voorziet het bestuur ook een gunstige ontwikkeling in de divisie scheepsre- paraties. Daar de bezetting van de re paratiebedrijven in de eerste maanden van 1974 hoger was dain Ln vooraf gaande jaren, bestaat een goede kans, dat de gunstige uitkomsten van 1974 worden overtroffen. Het reparatiedok voor supertankers benadert zijn volle dige bezettingsgraad en een prognose over de reparatie vraag tot 1980 is aan leiding voor een studie over de aanleg van een tweede dok. De reparatiecapa citeit in Europa is op het ogemblik te klein voor 'e in de laatste jaren zo sterk uitgebreide wereldvloot. Vele betrekkelijk nieuwe boten zijn nu ei genlijk aan een grote beurt toe. Bij het Rijn-Schelde-Verolmeconcern waren eind 1973 28.288 mensen in dienst, onder wie ca. 6 000 gastarbei ders. (ADVERTENTIE) k. jr Veenmen, antw.nr. 1037, Rotterdam llaanmpn Rotterdam 010-13 49 80 ucauiiaii Amsterdam 020-24 8565 Amsterdam 020-24 85 65 Eindhoven 040-6 25 58 Zwolle 05200-3 78 33 NED. FONDSEN IN NEW YORK Kun. Olie noteerde gisteren S 31 Vj-5, .'32%- Unilever S41Ti-42'i (42-%): Philips 8 12%-7, (12'--%) en KLM 2674-27% (26"s- EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand «tussen- haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag) Akzo (61.30). Hoogovens (.77.50). Kon. Olie 81.90-82.40 .82.40 gl). Philips 31.90- 32.20 gl <32.20 gb). Unilever 110.30-110.70 (110.80). KLM (70.50). DOW JONES INDEX Indust. Sporen Utlll. Obi. Mods 29 apr. 835.42 172.08 77.04 69.62 30 apr. 836:75 173.20 76.30 69.64 721.2 2 mei 851.06 175.84 78.22 69.63 719.4 Aand. Obl. Int. H. L. 29 apr. 10.170 14.800 1.751 619 731 30 apr. 10.980 15.230 1.755 689 652 2 mei 13.620 15.920 1.764 702 647 NEW YURK AC F Industries Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Am Cyanarald Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant. R:chficld Be.-idix Beihl Steel Boeing Burlington Ind. Can Pacafic Ry Celanese Chase Manhaltan Chessie System Chrysler Cities Service Colgate Palmolive Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont. Can Cunt. Uil Curtlss Wright CurUss Wright A Dart Ind. Deere and Co. Dow Chemical Du Pont (El) Eastman Kodak First Nat City Admiral Corp AUengheny Pow S Akzona Am Standard Amsted Ind. 47% 48% 12% 12% 44% 44% sou. 50 35% 36% 29% 29% 23% 23% 22% 22% 45% 45% 7% 7% 23% 49% 27% 27% 32% 31% 15*» 15 25 24% 33 32% 45% 43% 47% 47% 17% 17% 48 47% 26% 26% 21% 21% 25% 25% 974 Koersen in Montreal Bovis Dom Tar Ctjeir Husky Nut. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada 17% 4.84L 17% Can Breweries 2'5 Chadhourn Qoih 1°7? Chase Select Fd 25% Columbia Gas 13'Comlnco jöB. Coht..Telephone 17% Fluor Corp. 21 24% 39% 39% 11 "a 10% 22% 17% 17% 38% 38% 62 63% 172% 172 104% 04% 41% 40% 17 16% 21 21 13% 137, 44% 44% 42 b 47L S 5 3% 3% 17% 17% 23 86 z 21% 22 29% 29 14% 14% 33% 327'. Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty OU Gllette Glmbel Brothers Goodyear I and B Gulf OU Illinois Central Ind. Insilco Int Busln Mach. Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel Llng Lemco Vough Litton Ind. Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougl Mobil OU Corp Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind. 24% 24% 49% 48*4 15% 15% 23% 23% 133 133 35% 35% 23% 23% 26% 26 22*4 21% 24 24% 16% 16% 44 44% 35% 35% 37% 37% 15% 15% 13% 13% 33% 337. 13% 13% Int Bank for Ree »8%b »8%b Int Flav Frag 35% 3574 Int Paper (8 4) 39% 38% Kanaas City Ind Kansas Power 18% 18% KLM 27 27% Kroger 63% 63% Madison Fund Pac Gas and El Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter GamI RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa Fê Ind. Sears Roebiiffc Shell Oil Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calif. Siand uil Indiana Exxon Corp. Sludebaker Worth Sun Uil Texas Gulf Texas Insl. Transamertca Unilever Union Carbide Uni Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. Westinghouse El. Woolworth Nat Can NY Centr A Nurth West R N Am Philips Co Ucctdental Petr. Tandy Union Electr. United Corps United Gas Western Bancorp 14% 15 2U4, 22% 2% 2% 60% 59% 41 40% 98". 101% 52% 52% 95% 95% 17% 23% 2374 43% 43 32%tl%ex 31% 31% 81 81% 51% 52', 15 14% 31% 31% 41% 41% 39*4 39% 30% 30% 88%; 7% ex 797'. 79% 32'. 32% 427, 41% 28% 27», 105% 1167. 8% 42 41% 40% 40S 8% 8% 28% 28% 7% 437', 44% 12% 12% 1871 18*4 17% 17% 974 6%b 6'i 63% 19% 19% 10*4 10% 16 16 10% 10 53% 53% 15% 147, 2274 23 13', 4 13% 7% 7% 13% 13% 23% 2274 j

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19