Bram van der Perk (PPR): signaalfunctie gaan vervullen Raad Benthuizen tegen motie van afkeuring Progressieve 3 in Leiderdorp willen eerherstel knotwilg Zoeterwoude in een gunstige positie Geen stappen tegen Center De Lijnbaan Twee weken voor Alphense leraar Nieuwe Leidse Courant Visserijberichten Familieberichten Voor 50.000 aan schilderijen gestolen Werkvoorzieningsschap huurt deel drukkerij De Gruyter Meer nieuws uit de regio pag. 12 TROU'W/KWARTET DONDERDAG 2 MEI 1974 STAD EN REGIO L Politieke voormannen in Katwijk (1) door Niekjan van Kesteren KATWIJK - Als de l'l'R en dus Bram van der Perk in de gemeenteraad komt betekent dat een stukje vernieuwing in Katwijk. Of eigenlijk de uiting daarvan op officieel terrein. Dat vernieuwingsproces is ei- natuurlijk al. Het is alleen nog ondergronds als liet ware. \ls het echt opgenomen wordt in de bestaande orde wordt liet te gelijkertijd geconfronteerd niet een probleem: inkapseling. Dat vraagstuk zal ze niet overvallen, de mensen van de PPR. Bram van der Perk, een relaxte baas met open gewerkte sandalen aan de voeten en een tijdloos hemd om de schouders, houdt de zaken wat dat betreft scherp in de gaten. 'Wij moeten als PPR vooral ons zelf blijven. Dat is een voorwaarde voor het juist ver vullen van onze funktie in de Kat- wijkse samenleving, een signaalfunk- tie. Werken in de voorhoede en de resultaten daarvan doorseinen aan de anderen. Als je dat goed wilt doen is het gevaarlijk om compro missen te sluiten. In wezen is deze overweging ook de achtergrond ge weest waarom wij niet zijn samenge gaan met de PvdA. Het gevaar was te groot dat wij ons eigen geluid in die combinatie niet voldoende zou den hebben kunnen laten horen' Machinaties Ook ln het verdere politieke leven willen Bran en zijn vrienden en vriendinnen van de PPR. hun gedra gingen niet laten beïnvloeden door allerlei machinaties. De zogenaamde koehandel, sinds mensenheugenis het wezenskenmerk van de politiek, wordt zoals bekend door de PPR krachtig van de hand gewezen. Het adagium is het aanvaarden van de consequenties die het hebben van principes met zich meebrengt. Bram van der Perk, van erkend gerefor meerde huize en nog steeds reli gieus gemotiveerd, acht bovenge noemd uitgangspunt zeer hoog. 'Het zetel in de raad krijgen. Daarmee zal zij het uitvloeisel zijn van een veranderingsproces dat al enige ja ren aan de gang is. Van der Perk is nogal optimistisch over deze gang van zaken. 'Ik ben hoopvol gestemd. Er gebeuren zelfs hier in Katwijk dingen die tien jaar geleden vol strekt onmogelijk geweest zouden zijn. Een vredeswerkgroep diie over de muren van de verschillende ker ken heen een wereldwinkel voort brengt, een wereldwinkel die blijft bestaan (zonder dat er van échte medewerking van het gemeentebe stuur sprake was) waaruit een PPR ontstaat. Een PPR die een ombuds- team op de been helpt, een team dat kan werken in een dorp waarin de mensen plotseling mondiger lij ken geworden. Een groepering uit de jeugd die zomaar opkomt voor haar belang en er in slaagt het voor elkaar te krijgen de beschikking te hebben over een eigen onderkomen. Vcor zo'n ontwikkeling kun je moei lijk de ogen sluiten'. Brugfunctie ontbreken daarvan is wat mij ver vreemd heeft van de confessionelen. Het wel prachtige gesprekken voe ren maar op het cruciale moment zeggen: 'zullen we het nou wel doen, het is toch wel links'. Dat is niks voor mij. Als ik zover ben ga ik door Wereldwinkel Er is nu alle reden voor om dat te deen. Het begint er naar uit te zien dat de 'andere' beweging in Katwijk voet aan de grond gaat krijgen. Het moet raar lopen wil de PPR geen Dat gebeurt ook niet. Tenminste, de PPR vindt als representant van deze stroming voldoende erkenning. De partij is uitgenodigd voor de ver schillende politieke bijeenkomsten. Gisteravond debatteerde Bram met wethouder Bergman op de camping Noord. 'Dat vond ik leuk. maar ook wel spannend Per slot van rekening heb je te maken met een man met veel ervaring en met een schat aan informatie'. De partij van Bergman, de CHU, heeft volgens Van der Perk overigens wel een te grote ver tegenwoordiging in het college van B. en W. 'Ik ben ervoor dat de CCP daarin opgenomen wordt. Die partij zou een brugfunktie kunnen vervul len in het ontwikkelingsproces van Katwijk. Om diezelfde reden zou het te hopen zijn dat er volgend jaar een enigszins progressieve ernfessio- neel burgemeester zou komen. Het zou rampzalig zijn als er een ge meentebestuur zou komen dat de verandering werkelijk zou willen te genhouden. Dat is een bij voorbaat verloren streven, met alle nare ge volgen van dien' Temidden van reeksen wensen: LEIDERDORP Voor de komende gemeenteraadsperiode hebben PvdA, PPR en D'66 een gezamenlijk programma gemaakt. In een in leiding tot dat programma wordt opgemerkt, dat de kunst van de democratie het spreiden van macht is. Deze opvatting zal het uit gangspunt zijn van het werk van de progressieve gemeenteraads fracties. k ort-ni oui.-g-u i t-d c-regio kort-nieuvs-uit-de-regio kort-nieuv'ö-uit-de-Tegio kort-niouws-uit-de-regio kor t -nieuw.-, -u i t-d o-regio De invoering van het meespreken van de publieke tribune tijdens de raads vergaderingen dienst, naar het inzicht van deze partijen, met kracht te wor den bevorderd. Ook het instellen van langs democratische weg gekozen buurtraden moet worden gestimu leerd. Het gemeentebestuur dient bij zaken die de buurt aangaan, advies van de buurtraad in te winnen. De progressieven willen, dat de ge meente binnen de grenzen van perso nele en materiële mogelijkheden haar apparaat ter beschikking stelt van burgers voor maatschappelijke activi teiten. Dat geldt met nnme ook voor die aktiviteiten die burgers bewust maken van hun verantwoordelijkheid voor buitengemeentelijke zaken. Voorwaarde voor de toetreding tot B. en W. is de garantie dat de vertegen woordigers van deze partijen de moge lijkheid hebben minderheidsstandpun ten binnen en buiten B. en W. te handhaven, zodat de positiebepaling van de fracties altijd duidelijk tot uit drukking komt. Voor een betere taakvervulling en een eerlijker verdeling van lasten en inkomsten vindt deze combinatie een krachtig gewest Leiden nodig, dat ver gaande bevoegdheden moet krijgen. Als zo'n gewest niet door overleg van de gemeenten tot stand komt, moet Leiderdorp er bij de rijksoverheid op aandringen dat er zo spoedig mogelijk een regeling komt waarbij het gewest Leiden wordt opgelegd. Deze partijen wijzen een groot gewest Den Haag af. GROND In het kader van het herziene streek plan Rijnstreek-West, dient de gemeen te Leiderdorp te zeggen, dat zij niet langer de bevolkingsgroei uit de Haagse regio wil opvangen, maar dat zij haar beleid wil afstellen mede op het inhalen van leefbaarheidstekorten in het gewest Leiden. Er zal een 'sta- billiseringplan' (geen groeiplan) voor Leiderdorp moeten worden opgesteld, waarbij steeds rekening zal moeten worden gehouden met de nieuwe be- vol'kmgsproignoses en waarbij uitgangs punt is, dat wonen, werken, winke len en recreëren meer dan tot nil toe ruimtelijk bij elkaar gebracht worden. De grond is gemeenschapseigendom. DEN HAAG/ALPHEN —-Totaal ver suft van de drank, dat was de indruk van de politie, toen die een 48-jarige leraar te Alphen aan den Rijn in zijn auto zagen zitten. 'Hij was in kenne lijke staat van dronkenschap', aldus de nadere aanvulling van de politie mannen. De feiten wezen ook wel in die richting, want de leraar had vreemd gereden op de Mozartsingel. Hij was uiteindelijk met zijn auto in een plantsoen terecht gekomen, en te voren had hij twee geparkeerde auto's in de Mozartlaan aangereden, maar was rustig doorgereden. Het was ook niet zogemakkelijk geweest om ver dachte uit zijn auto te krijgen. 'Ze hebben me er uit gesleept en me mis handeld'. beklaagde verdachte zich. Hetgeen echter door de betrokken po litieman werd ontkend. 'Dan had u maar een aanklacht moeten indienen', stelde de officier van Justitie, die ruim bewezen vond. dat verdachte niet in staat was de auto te besturen. Bovendien is hij reeds eerder wegens een dergelijk feit veroordeeld en daarom eiste de officier nu tegen ver dachte drie weken gvangenisstraf en twaalf maanden ontzegging rijbe voegdheid. De politierechter veroor deelde tot twee weken gevangenisstraf en een jaar intrekking rijbewijs. Het eigen ochtendblad voor élk protestants Christelijk gezin In Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS IJMUIDEN Per 1 kg ln guldens tarbot 890-WO. grote tong 617-564. proouniddel tong 892-821. kleinmlddel tong 912-842. tong I 1089-905. tong II 905-852 Per 40 kg In guldens: schelvis 1 100 schelvis 2 98-90. schelvis S 118-112, schelvis 4 96, schar 66-23. wolf 90 bot 10-750. f.nt 45. horstmakreel 44-35. wijting 3 98-04. steenbolk 69-61. schartong 55. schol 1 76-72. schol 2 84- 75. schol 3 96-80. schol 4 60-47. kabeljauw 1 114-83. kabeljauw 2 122-88. kabeljauw 3 102- 88. kabeljauw 4 178, kabeljauw 5 92-72. kool- vis 1 56-49. koolvts 2 56-49 koolv.s 3 51-44. koolrit 4 50-42. tarbot yya-192. griet 204-52. poontjes 54. makreel 1 61-20.20. makree] 2 25.20-17.60. haring 1 36-32. haal 55. 231 kisten kabeljauw. 499 kisten koolvfs. 51 kisten schelvis. 160 kisten wijting. 520 kisten schol. 154 Ireten schar 6 kisten haring 1181 kiften makreel. 141 kisten varia. 15 kisten tarbot en griel. 7890 kg tong Besommingen: KWH 51 000 IJM9 49 800 EH7 3 200 UK7 8 600 UK18 4 700 UK56 3 200. UK115 4.200. UK24S S 300 Vt>9 2 900 VD19 5 800 VD2S 3 500. VD46 3 300 VD89 4.500. VD115 770 YE25 2 800 IJM23 2.700 ZL6 2 soo. UK23 en UK48 9 ioo. UK 78 en UK107 6 900 UK13S en U11145 8 000 UK200 en UK234 13 400 SCHEVENINGEN 1 me: B sommingen trawlers SCH 6 64 880. SCII 10 7330. SCH 57 1100 SCH 323 5580 Besommingen kustvlsiert: SCH 12 3650. SCH 25 1580. SCH 32 6665 SCH 43 4650 SCH 67 4970. SCH 68 7000. SCH 74 2800. OD 2 8060. KW 124 8080 TH 42 1310 Noteringen per kg: tong g 5 43-5.59, tong gm 8 0.3-8 15 tong km 9.43-9.65 long I 9-9.09. tong II 8 53-8 60. tarbol I 8.50-8 80 tirbot II 7-755 tarbot 111 6.45 6 55 tarbot IV 5.20- 5.35, griet I 4.40-4 50. griel II 2 05-2.20 Per 10 kg schol gm 75-85 schol m 68-81 schol kl 47-70. wijting gestr 63-81. wijting dicht 36-51. schar 28-40 kabeljauw m 92-118. kabeljauw I 89-104. kabeljauw II 85-94. III 85-95. koolvla m 43-45. koolv:a I 45.50. koolvla II 41-45. verse makreel 17.60-50 Aanvoer: 5 kisten diversen. 1325 kitten kool- vis. 230 kisten kabeljauw. 120 kisten tchol. 210 kisten wijting. 25 kisten schar. 825 kisten makreel. 900 kg tong en tarbot Verwachte aanvoer voor donderdag: ca 15 kuatviasera OVERLEDEN Helenn van der Linden tan den Hoed. 73 Jaar. St. Ellsaheths-Gasthnf Lelden. Rouwdienst vrijdag 11 u in aula Rhljnhof, waarna begrafenis. Henri (Hani de Wilde. 66 Jaar, Van Poel geestlaan 6 Koudekerk aan den Rijn. voor heen gewoond hebbende aan de Breestraat Lelden. Crematie vrildag 3 mei te Velsen na aankomst vnn trein 9.56 uur. Maria Ka'remnn-Vorst. Sen jaar. Gabr Mei 7.uslraal 1 t elden. Uitvaartdienst donderdag 2 uur In Harlehrnekerk Ie Lelden, waarna begrafenis np Rhünhnf omstreeks 3.15 nur. Al Id a Kllnkhamer-Sinnten. 63 Jaar. Lekstraat 120 Lelden Begrafenis vrijdag 3 mei 1 uur op Rhl)nhof. 61 Marcaretha Hevnians, 9o jaar. Koollaan 10 Lelden. Begrafenis donderdag 10.30 uur op Rhljnhof. Abraham Bennlng, 70 Jaar. Surlngarslraat 21 Lelden. Begrafenis vrijdag 2.30 uur op Rhljn hof. ir. Eerste Loosier- Provincie sleunde beslu iten De progressieve drie streven naar de invoering van een e-f pachtstelsel, d.w.z. dat de grond als het ware ver huurd wordt aan degere die er een gebouw opzet. De grond blijft zo van de gemeente, die dan ook de vruchten van de waardevermeerdering van de grond plukt. Met erkenning van de centrale win kelfunctie van Leiden moeten de win kelvoorzieningen in Leiderdorp even wichtig over de wijken worden ver spreid. Daarop dient de omvang van Winkelhof te worden afgestemd. In het belang van de consument dient zo snel mogelijk te worden begonnen met de realisering van de Winkelhof. Ten aanzien van de huisvesting zal het beleid er in de eerste plaats op gericht zijn betaalbare woningen van goede kwaliteit te bouwen; er dient een zo groot mogelijke variatie in woonvormen te worden bevorderd. Hoogbouw wordt vermeden. De wo ningbouw ten behoeve van bijzondere bevolkingsgroepen zoals bejaarden, ge handicapten en alleenstaanden dient een factor van aanhoudende zorg te _ijn. Bestaande landschappelijke struc turen moeten worden gehandhaafd door inpassing in nieuwe bestemmings plannen. Hel gebruik van bestrij dingsmiddelen moet tot een minimum worden beperkt. Het aantal bomen in Leiderdorp moet worden vermeer derd, o.a. door voorkweek op 'rest- stukjes' gemeentegrond. De drie pro gressieve partijen pleiten voor een herstel van de knotwilg. Er dienst een regionale mileudienst te worden opgericht, die naast een educatieve taak tot opdracht krijgt Vot begelei den van de gemeente op het gebied van het milieubeheer. I. de onderwijsparagraaf wordt opge merkt een nauwe samenwerking tot stand moet worden gebracht tussen openbaar en bijzonder onderwijs, met name op het gebied van huisvesting in permanente of semi-permanente scholen, waardoor doelmatiger dan voorheen ondierwijs kan worden gege ven. Grote aandacht moet geschonken wor den aan het scheppen en verbeteren van voorzieningen in het kader van het zgn. 'open bejaardenwerk', zoals voorgesteld in de nota 'Ouder worden in Leiderdorp'. Bejaardencentra die nen zodanig opgezet te worden, dat de medezeggenschap van de bewoners over hun leefsituatie werkelijk in houd heeft. Hoge prioriteit dient te worden verleend aan de totstandko ming van een dienstencentrum waar onder andere gezinshulp, burenhulp, bejaardenhulp en vervoer, U.V.V., welfare en soortgelijke aktiviteiten worden geconcentreerd. Voer sportbe oefening van gehandicapten dienen meer mogelijkheden te worden ge schapen. De ongeorganiseerde sportbe oefening moet meer aandacht krijgen. De totstandkoming van het recreatie ve gedeelte van de Bloemerd dient hoge prioriteit te hebben. Het ver- dienst aanbeveling in de Houtkamp de gelegenheid voor een bouwspeel plaats te benutten. Van nnzp correspondent BENTHUIZEN 'Dit is geen argument om een motie van afkeuring in te dienen.' Tien keer her- haalde wethouder Van Noort AR-CH) deze conclusie tijdens de raadsvergadering. Hij had de motie van afkeuring die door de WD en de heer Slootmaker AR-CH) ingediend was en waarover de stem- J UWGlGlirOOl 111 men de vorige keer staakten, ontrafeld. zane. waarna begrafenis op parochiekerkhof. Julia Mens. 37 jaar. Bremstraat 1 3Noordwlj- kerhout. Uitvaartdienst vrijdag 11 uur in Vlctor-kerk Noordwijkerhoui. waarna begra fenis op het parochiekerkhof. DEN HAAG Uit een woning aan d Nieuwe Parklaan hebben inbrekers voor 50 mille aan schilderijen en zilver gestolen. De dieven kwamen binnen door een raam aan de achter zijde van het pand te vernielen. Van Noort had het geluk dat Gedepu teerde Staten drie omstreden beslui ten hadden goedgekeurd. In de eerste plaats was dit het besluit om wethou der Seybel (PvdA) een reiskostenver goeding te geven. De indieners van de motie vonden dit in strijd met de wet, maar vonden bij G.S. geen steun. Een andere moeilijkheid was een om streden uitbetaling aan de fa. Van Noort voor het bouwrijpmaken van de Oem van Wijngaarden. Ook hierin hadden de wethouders en de SGP- fraktie van G.S. gelijK gekregen. Het derde punt betrof de kosten voor het bouwTijpmaken van grond. De indie ners van de motie spraken over het bevoordelen van plaatselijke aanne mers. G.S. gaven echter in een record- Eén sportveld per 1000 ZOETERWOUDE Met liet geven van het startsignaal voor een wedstrijd 50 meter schoolslag heeft Mr. M. Vrolijk, commissaris van de Koningin in Zuid Holland, officieel het buitenbad geopend van het sportcomplex Haasbroek. Typerend daarbij was dat de vier jeug dige zwemmers die hieraan deelnamen de vertegenwoordigers wa ren van evenzoveel Zoeterwoudse basisscholen en van hun klasge nootjes die in de afgelopen maanden zwemonderricht ontvingen in het instructiebad dat reeds in september gereed kwam. tijd van drie weken goedkeuring aan het besluit. D» heer Slootmaker was boos toen wethouder Van Nooit beweerde dat 'n fraktiegenoot indertijd zo voor het bouwen van 24 i.p.v. 18 woningen was, bij het winkelcentrum, omdat hij zelf één van deze premiewoningen wilde kopen. Volgens de heer Sloot- maker was dat niet juist. Hij had al leen één van die woningwetwoningen willen huren Plumpudding Ook de andere «lanteigingen uit de motie werden door de heer Van Noort ontzenuwd. Hij vroeg ten slotte de motie in te trekken De SGP drong er 'oij monde van de heer Leune op aan een beleid op de toekomst te willen richten en niet op het verleden. Hij was hardgrondig te gen de motie. Ook wethouder Seybel was blij dat de zoals hij het noemde, plumpuddingmotie, was weerlegd. Ook hij raadde de heer Rensink aan deze m te trekken. De WD'er weigercie. Hij zei dat hij niet tegen de grondverkoop aan het Belaertspark aan de plaatselijke aan nemers was, maar wèl tegen de ma nier waarop het was gegaan. De motie werd ten slotte verworpen met de drie stemmen van de indie ners voor en de vier stemmen van de wethouders en de SGP tegen. De ver wezenlijking van een terrein voor de plaatselijke bedrijven blijkt geen haal bare kaart te zijn. Er wordt gezocht naar mogelijkheden voor uitbreiding van de plaatselijke bedrijven op het terrein waar ze nu gevestigd zijn, bin nen de bebouwde kom. Vrijdag 3 mei wordt om 20.00 uur in het centrum van Morele Herbewa pening aan de Amaliastraat 10 de film 'De Gelukkige Sterfdag' (Happy Deathday), vertoont. Indien u aanwezig wilt zijn kunt u bellen 643591. ALPHEN De etalageruit van juwe lier J H Kelderman in Alphen aan den Rijn is woensdagochtend om on geveer kwart voor vijf stuk geslagen. De alarminstallatie trad weliswaar in werking maar voor politie of eigenaar aanwezig waren, kon de dief er met een hoeveelheid sieraden van door gaan. De waarde van de buit heeft men nog niet kunnen becijferen. Tot de buit behorde een tableau met gou den ringen, waarvan de waarde onge veer 15.000 gulden bedraagt. SASSENHEIM In de raadszaal had de openbare vergadering plaats van het werkvoorzieningsschap 'Het Spectrum', gevormd door Noordwijk, Noordwijkerhout, Warmond, Voorhout, Sassenheim, Lisse en Hillegom De vergadering stond onder leiding van voorzitter J. v. d. Frange. Besloten werd tot aankoop van een gedeelte van het pand van drukkerij De Gruyter, dat sedert '69 door de Sociale Werk plaats wordt gehuurd- Dit gedeelte bestaande uit 1530 m2 werd aangekocht voor 950.000. Over aankoop van de kantoren en werk plaatsen staakten de temmen. In een volgende vergadering zal dit punt weer aan de orde komen. De vraag prijs van het complex De Gruyter, be draagt 3 miljoen. De oppervlakte van Hoe groot de vreugde is over de tot standkoming van ieze voorziening bleek vooral uit het feit dat naast de vele genodigden ook de burgerij, gro te belangstelling toonde. Leden van de Haagse Reddingsbrigade en van de Zoetermeerse Watervrienden toonden met hun demonstratie aan ook bij een lage temperatuur niet voor een kleint je vervaard te zijn. In het Don Boscohuis, waar de geno digden bijeen kwamen, schetste bur gemeester Detmers de voorgeschiede nis van het zwembad. Reeds in 1962 bezocht het college instruct! ebaden ter oriëntatie voor de eigen plannen. Vijf jaar later was er een bescheiden ontwerp waarvan de kosten 96.000,- bedroegen De goedkeuring liet 1,5 jaar op zich wachten maar intussen waren de inzichten gewijzigd waarbij de gedachten uitgingen naar de bouw van ook een buitenbad. De verbeterde financiële positie van de gemeente gaf daarop uitzicht. Daarna hebben de zaken zich voor- spoeidg ontwikkeld hoewel burge meester Detmers niet verheelde dat er veel zorgen zijn geweest bij de bouw. Tegenslag tot in de slotfase want waar er i.v.m. met de cultuur technische werken eerst veel te veel regen viel liet deze het in de afgelo pen weken geheel afweten terwijl de gelegde zoden dringend behoefte aan water hadden. Mr Vrolijk constateerde dat het ook wel eens in het voordeel van een ge meente kan zijn wanneer de goedkeu ring van G.S. wat lang op zich laat wachten. Gehoord hebbende van de a.s. uitbreidingen van de sportcom plexen aan de Hoge Rijndijk en in het dorp waardoor het totaal aantal voetbalvelden op 7 zal komen, meende Mr. Vrolijk dat Zoeterwoude in een zeer gunstige positie is met één veld per 1000 inwoners. Hij complimen teerde daarmee het gemeentebestuur. Daarna waren er n>g talrijke spre kers. LEIDERDORP De middenstands vereniging 'Leiderdorp' heeft de aan dacht van het gemeentebestuur ge vraagd voor de wijze van handel drij ven door het ZB-Center 'De Lijnbaan'. In deze zelfbedieningsgroothandel zou volgens de middenstandsverennging verkoop aan particulieren plaatsheb ben. B. en W. hebben naar aanleiding van deze klacht een onderzoek doen instellen. Een van de conclusies van het onder zoek is, dat het op grond van het van kracht zijnde bestemmingsplan niet mogelijk is tegen het ZB-Center op te treden. Aan 'De Lijnbaan' is een ver gunning tot het uitoefenen van het slijtersbedrijf in een lokaliteit van het pand Lijnbaan 4 en 5 verleend. Wat betreft de verkoop van alcohol houdende dranken kan gezegd wor den, dat het bedrijf daar een winkel heeft gevestigd. Voor het overige zal via een door een opsporingsambtenaar opgemaakt rapport moeten worden aangetoond, dat er aan particulieren wordt verkocht, en dan is het nog de vraag of de rechter zal aannemen dat er sprake is van winkelverkoop. Hoewel mr. E. G. Sprey, zij het met aarzeling, adviseert tot een publiek rechtelijk optreden tegen het ZB- Center, zijn B. en W. van mening dat dit weinig succesrijk voor de gemeen te zal verlopen. Daarom hebben B. en W. niet de vrijheid kunnen vinden, de gemeenteraad voor te stellen om stappen tegen 'De Lijnbaan' te onder nemen. de gebouwen, exclusief het reeds aan gekochte, is 3000 m2. Verder werd een huurovereenkomst aangegaan met C. Slootweg te Sassen heim voor bedrijfsruimte achter hat pand Kerklaan 74. Hierdoor is het mogelijk de drukkerij van het Admi nistratief Centrum over te brengen en de bedrijfsruimte achter Kerklaan 74. Het aantal var 27 W.S.W. arbeiders kan nu worden uitgebreid met 12 man. De huurprijs bedraagt 5000 per jaar. Het dagelijks bestuur stelde voor te gaan samenwerken met de werkver banden te Leiden en de regio Kat wijk. Dit was vijfmaal aan de orde ge weest sinds nov '71. Met 8 tegen 4 stemmen werd het voorstel afgewezen. Het dagelijks bestuur verwacht dat da samenwerking voorwaarde wordt voor de aanvullende subsidie van het mi nisterie. Het algemeen bestuur deelt deze verwachting niet en v 1 zich niet in een dwangpositie zien gebracht. H.t ministerie vindt Het Spactrum te Sassenheim te klein. Door het afwij zende besluit wordt, volgen» het dage lijks bestuur, wel een risico genomen. De maximaal 15 proc aanvullende sub sidie (boven de normale 75 proc) zou nu weieens door het ministerie kun nen worden geweigerd. LEIDEN Vrijdag 3 mei om 22 uur speelt het kwartet Herman Schoonder- walt op jazz-zolder Hot House, Rapen burg 24, Leiden. se Aktiecentrum van d PPR consta teert dat het openbaar onderwijs wordt achtergesteld bij het bijzonder onderwijs. In het dorp is nog steeds geen openbare kleuterschool. De PPR wijst op een versterkte belangstelling voor openbaar basisonderwijs en op df onvoldoende behuizing van de openbare basisschool in de wijk Rhynenburch. HAZERSWOUDE Het contract van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys met oefenmeester J. de Leeuw uit Leiden loopt aan het eind van dit «pizoen af. Als opvolger is aangetrok ken A. M. Hermans uit Zoetermeer, di» in het bezit is van het trainersdi- ploma C en van het diploma sport massage. LISSE De vroegere direkteur v, openbare werken de heer J. G. van der Drift, die in 1973 naar Drunen vertrok nadat hem om gezondheidsre denen vervroegd pensioen was ver leend, is daar op 58-jarige leeftijd overleden. In zijn ambtsperiode deed hij veel voor de woningverbetering. LISSE Wachtmeester le klasse C. van den Heuvel heeft maandag af scheid genomen van de rijkspolitie te Lisse. Dit in verband met het berei- *pn van de pensioengerechtigde leef tijd. Hij kwam in 1945 bij de rijkspo- iitie te Sassenheim; 5 jaren later ver huisde hij naar Lisse. Ruim 24 jaar heeft hij hier dienst gedaan. HILLEGOM Zaterdag 4 mei om 8 uur zal de kranslegging plaats hebben ter nagedachtenis van de gevallenen in het Molenduin-plantsoen aan de Wilhelminalaan. HILLEGOM In verband met recon- structiewerkzaamheden aan de Wilhel minalaan is deze weg voor een perio de van 5 maanden voor alle verkeer gesloten. Het verkeer 'a worden om geleid via Sixlaan, Stationsweg en 2e Loosterweg. HILLEGOM Zaterdag 4 mei is er weer de jaarlijkse tienkamp voor de jeugdleden van de v.v. SIZO. Na af- ioop speelt een combinatie van be stuur en jeugdleden een wedstrijd te gen SIZO 2. HILLEGOM In de week van maan dag 6 t.e.m. zaterdag 11 mei zal een collecte worden gehouden ten bate van het Ned. Astma-fonds. HILLEGOM Zaterdag 11 mei wordt in het winkelcentrum een Qpenlucht roriimelmarkt met markt kramen gehouden van 10-20 uur. De opbrengst is voor de restauratie van het kerkgebouw der hervormde ge meente. HILLEGOM Dinsdag 7 mei houdt de VVD een ledenvergadering in 'Het Wapen van Friesland', Hoofdstraat 109 Gesproken wordt door Ted Jan sen, wethouder te Noordwijk en J. van Dalen, lijstaanvoerder van de VVD-Hillegom. LEIDERDORP Een achttal bewo ners van de Drakestein en Hartelstein hebben de gemeente verzocht een speelplaatsje aan te leggen in een plantsoentje aan de Drakestein. Bij B. en W. bestaan geen bezwaren tegen het plan. LEIDERDORP B. en W. stellen de raad voor, 1000 te geven aan de stichting Bloemencorso als bijdrage in 1 het exphtatietekort over 1974. Het corso zal ook dit jaar door Leiderdorp rijden. Het presentiegeld voor het bij wonen van een raadsvergadering wordt 65 per lid en van commissie vergaderingen 48,75. Leden van de stembureaus krijgen met ingang van 1 jan. jl. 50 per dag. De schermvere- ƒ1355 een startsubsidie van HILLEGOM Vrijdag 3 mei voert de Hillegomse Oratorium Vereniging 'Die Jahreszeiten' van Jospeh Haydn uit in de St. Jozefkerk. Medewerken den zijn: Adi le Gué sopraan, Simon v. d. Geest, tenor, Hans Zomer bas, Tijn van Eijk clavecimbel, en het Ge westelijk Orkest voor Zuid-Holland. Het geheel staat onder leiding van Gert Nagel. Het concert begint om 8 uur. HILLEGOM Vandag (donderdag 2 mei), vrijdag 3 mei en zaterdag 4 mei organiseert Welfare een show en ver koopmiddag op Hoofdstraat 48. De openbare verkoop begint vanavond om 7 uur. KATWIJK Er gaat iets veranderen in het jeugdkoor dat pas is opgericht. Als dirigent is aangetrokken Jacques Cohjn (o.a. van de Rivival Singers). De bedoeling is om per 16 mei de groep te splitsen. De 13- tot 15-jarigen zingen dan van 19.15-20.15 uur en de IC- tot 21-Jarlgen van 20.30-21.30 uur. Beide koren repeteren in het wees huis. NIEUW-VENNEP Vrijdagmiddag 4 uur wordt de eerste paal geslagen voor flats in Liquenda. De flats wor den gebouwd door Neduco uEGSTGEEST/SASSENHEIM Van daag, 2 mei, vergadert de afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, om 8 uur. In specteur A. K. Boogert van de Dieren bescherming in dit rayon zal een in leiding houden over het werk van de zeventien inspecteurs. De bekende vo gelfotograaf, pater Raymond, zal een dia-impressie geven van het natuurre servaat Nakuru in Kenya. ALPHEN De toneelvereniging 'Mo biel' speelt donderdagavond 9 mei om 8 uur in gebouw Nabij de komische thriller 'Boeven en Madeliefjes' van George Batson. NOORDWIJK De afdeling Katwijk- Noordwijk van de Bond van Christe lijke Politie-ambtenaren hield in 'Roy al' een ledenvergadering. De afdeling telt nu 56 leden. De kaspositie is gun stig en er kon wederom een saldo aan de reserve worden toegevoegd. Voor zitter C. Leeflang werd herbenoemd. ALKEMADE De kollekte voor de Ned. Hartstichting heeft 2.713,16 op gebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN Het schoolvoetbaltoemooi werd gewonnen door het eerste elftal van de Beatrix- school. Tweede werd de St. Jozeph- school. Bij het schooltoernooi voor meisjeshandbal v/erd de St. Jozeph- school eerste en de Beatrixschool tweede. De verliezersbeker ging naar de W. van Veenschool. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 3 mei: hoog water 0.41-13.07; laag water 8.43-21.24.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4