Bestuur K&O ontkent hetze tegen Van Dam Han de Wilde (66) overleden Pink-In vol kreativiteit en (inter)nationale pop T. C. Daey Ouwens lijsttrekker van Gemeentebelangen Merenwijkers gaan zonder BHW door met huuracties Agenda Leiden KIK-jeugd kladdert eigen gebouw vol Kret mogelijk burgemeester Sassenheim Nieuwe rage in Leiden: mini-tuintjes aanleggen Raad Leiderdorp Montessori-school in wijk Voorhof Botsingen in Leiden Portefeuille met ƒ23.000 weg [TCODW/KWAlRTET DONDERDAG 2 MEI 1974 STAD EN REGIO L3 Voorzitter: 'Ik heb 'n uitstekende relatie met hem' Van een onzer verslaggevers LEIDEN Bij monde van voorzitter J. C. Gmelisch Meijling heeft liet bestuur van de Leidscke Volksuniversiteit K&O gisteren op een persconferentie ontkend, dat liet er op uit zou zijn om Schouwburg-directeur Hans van Dam eruit te werken. 'Het is pertinent onwaar. Binnen het bestuur van K O is liier nog nooit over gesproken', aldus de voorzitter. Op vrijdag 12 april liet het oud-raads lid Kuyper in deze krant een dergelij ke beschuldiging les, nadat hij enkele dagen tevoren de gemeenteraad had ingelicht. Hij deed dat in een brief, waarin hij zijn ontslag aanbood als lid van de schouwburgcommissie. 'Daar ik tegen ondergronds gewroet tegen van Dam ben, heeft het dage lijks bestuur van K. en O. vervolgens het algemeen bestuur voorgesteld mij terug te trekken als lid van de schouwburgcommissie', aldus schreef Kuyper. Een andere reden voor het verzoek van het bestuur om ontslag te nemen was volgens hem een 'laster- brief' aan B. en W., waarin Kuyper erop wees dat het schouwburg-com missielid Weiland in verband met de restauratie van de schouwburg door dik en dun heeft gepleit voor aantrek king van het aannemersbedrijf Van Rhijn en Noorlander, terwijl diezelfde heer Weiland (directeur van Slaven- burg's Bank red.) commissaris is bij van Rhijn. 'Onsportief' Het bestuur van het K. en O. ontkent dit laatste niet, maar is van mening dat deze gang van zaken niets van doen heeft met het ontslag van Kuy per uit de schouwburgcommissie. De Oprichter-oud-voorzitter K&O Van onze stadsredactie LEIDEN Het afgelopen week einde is de oud-Leidenaar Han de Wilde op 66-jarige leeftijd in Koudekerk overleden. Han de Wilde was jarenlang voorzitter van de Leidse Volksuniversiteit K O en zeer actief in het be stuur en de optochtcommissie van de 3 October Vereeniging. Han de Wilde werd op 4 mei 1907 ge boren uit een bekend Leids geslacht van textielhandelaren. Na het overlij den van zijn vader in 1946 was hij nog de enige firmant van de zaak, die in 1959 honderdvijftig jaar bestond. Maar naast het zakenleven vond hij voldoende tijd om een zekere faam op te bouwen als amateur-acteur. Van 1924 tot 1953 was hij werkend lid (en bestuurslid) van Litteris Sacrum. Ook speelde hij in enkele films (de stu dentenfilm 'Zes jaar' en filmpjes van Kleybrink). Hij trad als acteur enkele malen op voor leden van het konink- 1 lijk huis en werd soms uitgenodigd bij het beroepstoneel. Van zijn hand verschenen enkele toneelstukken, re vues en kinderboeken, alsmede tal van artikelen in textielvakbladen. Han de Wilde was na de oorlog een van de oprichters van K O en is daarvan tot 1963 voorzitter geweest. In 1950 deed hij zijn intrede in het bestuur van de 3 October Vereeni ging, waarvan zijn vader 34 jaar lang bestuurslid was geweest. Hij ontwierp vele optochten en schreef in 1961 ter gelegenheid van het 75-jarig be- BENTHUIZEN Enige tijd geleden is een nieuwe politieke partij opge richt. Het is de 'Vereniging Gemeen tebelangen Benthuizen'. Fen groot aantal WD-ers is het niet eens met de politieke opstelling van de huidige liberale fraktie in de gemeenteraad. Omdat fraktie-voorzitter Rensink lijs taanvoerder van de VVD is bij de ko mende verkiezingen en ook zijn frak- tiegenote mevr. Lalleman-Elshout op de lijst staat, beschouwt men dit als steun aan de gevoerde VVD-politiek, tenvijl dit beleid in de komende vier jaren niet zal worden gewijzigd. Uit een enquête bleek dat de kiezers het niet met het WD-beleid eens zijn. Veel van hen zouden niet meer op een VVD met Rensink aan de kop stemmen. Om toch een WD-invloed in de Benthuizer politiek te kunnen behouden, heeft een aantal VVD-ers besloten met een eigen lijst uit te ko men. Lijsttrekker is T. C. Daey Ou wens. directeur van de Leidse Groe- noordhal. De sekretaris van Gemeen tebelangen is de heer L. Groen. Oran je Nassauplantsoen 7, tel. 168648. LEIDEN De BHW afdeling Meren- dijk heeft besloten om voortaan als onafhankelijk Huurderscomité Meren- wijk door te gaan met het voeren van huuracties in de wijk. De actievoer ders hebben met de BHW gebroken, omdat zij niet aan partijpolitiek wen sen te doen. De BHW is volgens hen te sterk verweven met de Socialisti sche Partij. Het nieuwe huurderscomité is voorne mens een forse 'weerstandskas' op te bouwen voor diegenen die tot en met processen toe willen doorgaan met de huuractie (het maandelijks inhouden van 75 op het huurbedrag). Moge lijkheden hiertoe ziet men in een ba zar, een rommelmarkt en muziekfes tijnen. Ook zal men een eigen maand- krant gaan uitgeven. Tenslotte gaat men acties organiseren, die beogen de eisen van de weigerende bewoners nog eens nadrukkelijk in de publici teit en onder de aandacht van de mi nister en de kamerleden te brengen. staan van de 3 October Vereeniging het boekje '75 jaar 3 October vie ren: historie en traditie'. Samen met zijn vriend Herman Stenz schreef hij voor die gelegenheid een cantate voor koraalzang. Hij werd in 1954 benoemd tot voorzitter van de commissie voor de bouw van een nieuwe schouwburg (Schuttersveld), die er echter nooit kwam. Han de Wilde heeft slechts de eerste aanzet tot restauratie van het K O-complex en de Schouwburg mogen meemaken. heer Gmelich Meijling: 'Al een drie kwart jaar geleden kwamen er vragen uit het bestuur over de positie van de heer Kuyper in de schouwburgcom missie. Men was van mening dat hij er meer als persoon inzat, dan als re presentant van K. en O., in welke hoedanigheid hij was bencemd. Dat gaf hij zelf ook toe'. En over het door Kuyper zelf aange dragen motief voor zijn ontslag (een complot tegen van Dam): 'Dat heeft hij later geformuleerd. Dat is iets wat wij de heer Kuyper zeer kwalijk ne men. Hij heeft zijn eigen positie opge hangen aan een relatie met van Dam. Dat is uiterst onsportief. De bestuurs vergadering heeft destijds unaniem besloten om Kuyper ontslag te verle nen. We hadden hem dit schriftelijk kunnen meedelen, maar dat vond ik onhoffelijk. Daarom heb ik hem ge vraagd of hij bereid was op de eerst volgende vergadering aanwezig te zijn. Hij zou dan alle gelegenheid krijgen om z'n eigen ideeën over zijn vertegenwoordiging in de schouw burgcommissie uiteen te zetten. Dat heeft hij gedaan, en het bestuur is daarmee niet akkoord gegaan. Daarna is hem verzocht om zelf ontslag te ne men'. Kuyper, die de kranten inmiddels heeft voorzien van een nieuwe brief vol conflictstof, geeft van deze laatste verhandelingen een andere versie. De beweging van Gmelich Meijling, dat het een 'volkomen open zaak' zou zijn verwerpt hij. Hij noemt het een leu gen. Hij zegt revanche te hebben ge nomen door zijn ontslag per 10 mei a.s. in te dienen. 'Een mooie symboli sche datum voor een overval op een kleine buurman', zo laat hij er wrang op volgen. Advocaat Niettemin blijft het K. en O. bestuur stellig ontkennen dat deze hele zaak ook maar iets met een complot tegen de schouwburgdirecteur van Dam te maken zou hebben. Ook al vernamen wij uit betrouwbare bronnen, dat de heer van Dam reeds enkele maanden geleden een advocaat in de arm heeft genomen. Als commentaar op de be schuldiging van Kuyper zei hij ons destijds: 'De besprekingen worden voor mij de laatste tijd steeds groter. Daar mag ieder het zijne over den ken'. De heer Gmelich Meijling echter: 'U kunt gerust in de krant zetten, dat ik een uitstekende relatie heb met de lieer van Dam. Wij hebben alleen vo rig jaar een reactie op een rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (het 'doorlichten' van de Leidse ambtenarij red.) aan B. en W. geschreven. Daarin hebben wij ge zegd bereid te zijn om na de restaura tie het artistieke beleid van de schouwburg op ons te nemen, maar dat is een zaak die nog helemaal in overleg moet worden geregeld. Er valt nog niets over te zeggen'. Op onze vraag of het hem hetzelfde blijft als van Dam na de restauratie van de schouwburg aanblijft als direc teur, antwoordde de voorzitter geen volmondig ja, maar: 'dat zal helemaal van de omstandigheden afhangen'. En: 'Wij betreuren het dat nu ineens dat conflict naar voren is gekomen, waar van wij ons niet bewust zijn, en dat eventueel overleg over de nieuwe be heersvorm van K. en O. en de schouwburg straks kan gaan bemoei lijken'. De grote verrassing van dit jaar is het optreden van de Engelse popgroep Mud, die o.a. haar bekende hits 'Dynamite en Tigerfeet' ten gehore zal brengen. Verder zullen optreden de Engelse groepen Roy Wood's, Wiz- zard, Geordie, de Belgische zanger Ferre Grignard, de Duitse synthesize- tovenaar Al Steward en de Nederland se groepen Rockin' Martin and his Delta's met hun vetkuivenrock, inclu sief karate-act en de nieuwe vader landse formatie Boolus. De bezoekers van het festival zullen zich kreatief kunnen uitleven met vilt, verf, leer, hoefnagels, piep schuim, houtkrullen, PvC-buizen, be ton, zilverdraad, touw, kralen, pitten, spijkers enz. Sportliefhebbers zullen zich met bekende voetballers en scheidsrechters kunnen meten in het kopstoten, en verder is er gelegenheid tot badminton, simultaan-schaken met Hans Ree en dansen met de Helen le Clerq Dancers. Kitsch De VARA's Drive-in-show zal de hele dag door haar show brengen en er zal een kitschgebeuren met vele grote en kleine surprises plaatsvinden. De toe gangsprijs zal dit jaar 10 gulden in de voorverkoop bedragen en 15 gulden in de dagverkoop. Voorverkoopadressen zijn alle VVV-kantoren en K O Oude Vest 45, op dit adres speciaal op 6, 9, 16 en 30 mei van 7 tot 9 uur. De manifestatie zal zoals elk jaar plaats vinden op het terrein van het jeugddorp aan de Voorschoterweg in Leiden Zuid-West, naast het zwembad. Do bewoners van de omgeving van het terrein worden in een circulaire bij voorbaat al opgeroepen begrip te tonen voor de eventuele geluidsover last, want de meeste popgroepen stel len voor hun optreden de eis, dat zij vrij zijn in het afstellen van de volu meknop. De organisatoren zullen, zo beloven ze, alles doen wat in hun ver mogen 'ligt om de geluidsoverlast zo beperkt mogelijk te houden. De orga nisatoren rekenen dit jaar op zo'n 10.000 bezoekers. Vorig jaar waren dat er 'maar' 1500, maar toen was het fes tival veel bescheidener opgezet met vrijwel uitsluitend Nederlandse groe pen. Bewakingsdienst Om al te enthousiaste bezoekers enigszins in bedwang te houden en het verschijnsel van het zich zonder betaling toegang verschaffen tegen te gaan zal er een uit zes man bestaande bewakingsdienst op het festival aan wezig zijn, die gebruik zal maken van enkeie voor dit soort manifestaties speciaal afgerichte honden. De organi satoren hopen dat dit sterk preventief zal werken 'en hopen, dat de bewa kingsdienst zo min mogelijk in aktie behoeft te komen. De organisatie van het hele gebeuren LEIDEN De restauratie van de Leidse Schouwburg en het K O-complex is op dit ogenblik in volle gang. In de Hazewindsteeg (tussen Caeciliastraat en Oude Vest) heeft de aannemer een houten schutting aangebracht tussen de bei de delen van het voormalige Carmelitessenklooster, nu bij K O in gebruik, en op initiatief van de stichting KIK (on derdeel van de K O-activiteiten) heeft de jeugd zich daar tijdens het afgelopen weekeinde uitbundig op uitgeleefd. Het resultaat is een aantrekkelijke decoratie in deze sombere- dagen van breken en restaureren. Dit jaar grootser dan ooit opgezet Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het jaarlijkse popgebeuren op tweede Pinksterdag, 'Pink-In', zal dit jaar grootser dan ooit opgezot worden en tevens een 9tcrk culturele inslag krijgen. De organisatoren van liet popfesti val spreken van een voor Nederland uniek gebeuren omdat er sprake is van een grote verscheiden heid aan culturele en creatieve aktiviteiten in combinatie met het optreden van nationale en interna tionale popgroepen. is in handen van de sektie werkende jeugd- en jongerengroepen K 0/ L.J.A. De Leidse schouwburg en K O subsidiëren het festival en hebben een garantie verleend in verband met eventuele verliezen. Ook het bedrijfs leven zorgt voor enige financiële steun. Verder zorgden de Leidse be drijven voor het nodige materiaal voor kreatieve expressie LEIDEN-SASSENHEIM Ds. A. J. Ket, wethouder van verkeer en stads ontwikkeling in Leiden, maakt kans burgemeester van Sassenheim te wor den. Volgens het ministerie van Bin- nenalndse Zaken staat hij hoog op de voordracht aan de koningin. Hij be hoort tot om en nabij de honderd solli citanten, S'imds 1 jarnauni 'heeft Sassen- hedm geen burgemeester. J. Baron van Knoibelsdorff trad op die datum als dijkgraaf in dienst Dij het hoog heemraadschap Rijnland. LEIDEN Nu de zomer zich aankondigt, begint zich in de Leidse binnenstad een nieuwe rage te verspreiden. Steeds meer bewoners van huizen-zonder-tuin Cen dat zijn er nogal wat in het stadscentrum) trachten het gemis aan wat kleur en fleur te compenseren door aan de voor kant van de woningen mini-tuintjes aan te leggen- Het gaat erg simpel- Men licht een paar tegels, hoogt het onderliggende zand op met wat potaarde en strooi wat zaadjes of plant een paar stekjes. De verwijderde tegels kunnen vaak weer uitstekend dienst doen als afbakening, hoewel de foto's aantonen dat er ook andere mogelijkheden zijn vertelde ons gisteren geen enkel bezwaar te hebben tegen het op deze wijze opfleuren van de binnenstad, tenzij zulks buitenissige proporties gaat aannemen, waardoor het voetgangersverkeer zou worden LEIDERDORP Maandag 6 mei om S uur behandelt de raad van Leider dorp de volgende agenda: voorstel in zake de aanleg van een speelterrein aan de Drakestein; beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van het aanpassen van de straataanduiding van de flats langs de Van Diepenon- genlaan, Laan van Ouderzorg en En gelen daal; voorstellen inzake het toe kennen van: een subsidie aan de Stichting Rijnsburg's Bloemencorso voor 1974, een extra subsidie aan de Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp over 1970 en 1971-1972, een startsubsi die aan het bestuur van de Scherm- vereniging Leiderdorp; voorstel tot het verlenen van optie tot koop in het bestemmingsplan Voorhof aan de parochie 'De Menswording' te Leider dorp voor de bouw van een kerk; voorstel inzake bouwrijpmaken in het plan Voorhof-noord voor de bouw van een gecombineerde kleuter-basisschool ten behoeve van het Montessori-onder- wijs; voorstel tot aankoop van gron den en opstallen van cn het aangaan van een overeenkomst tot pachtont- binding met de heer T. van der Meij, Zijldijk 27, Leiderdorp; voorstel tot verhuur van gronden en opstallen aan B.V. Houthandel Klinkenberg-Fontein te Leiderdorp. LEIDERDORP Het oprichten van de Montessorischool is zeer urgent ge worden, aangezien steeds meer ge bruik moet worden gemaakt van ande re schoolaccommodaties, aldus B. en W. Totdat de eigen school gereed komt, zullen dit achtereenvolgens zijn de school in de Houtkamp, de school 'Samen Onderweg' en de school 'De Hobbit', beide in Binnenhof. In ver band met het urgente karakter heb ben B. en W. zich genoodzaakt gezien de wekzaamheden in de wijk Voorhof onderhands aan te besteden. De uit voering van de werkzaamheden wordt gegund aan het Aannemingsbedrijf Cultuurweg B.V. te Krimpen aan de Lek/ DONDERDAG 2 MEI Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. VRIJDAG 3 MEI Leiderdorp-Scheppingskerk. 8 uur: uitvoering van Die Schöpfung door chr. gemengde rangver. Excelsior. Solistische medewerking: Daja Slereveld sopraan. Jan Waayer tenor. Henry Blackman bas. Ada van der Bent cla- veclmbel. Instrumentale begeleiding Dor- drechts Symfonie-orkest. Algehele leiding: Bas Sierveld. LAK-theater. Levendaal ISO. 8.15 uur: 'De ei gen wereld en die andere' (Piccolo Produk- -tles). Vcstestrat 40, 8.30 uur: chr. toneelgroep Imperium met 'Keer-omme'. Rapenburg 24. 22 uur: Jazz-zolder Hot Hou se. kwartet Herman Schoonderwlt. ZATERDAG 4 MEI Marekerk. 7.30 uur: bijeenkomst t.g.v. de Dodenherdenking, waarna kranslogging bij monument bij molen De Valk. ZATERDAG 4MEI Vestestraat 40. 8.30 uur: chr. toneelgroep Imperium met 'Keer-omme'. ZONDAG 5 MEI LAK-theater. Levendaal. 2.30 uur: 'Klnder- straat-TeJater'. voorstelling van Krent en Bol. Hartebrugkerk Haarlemmerstraat. 3 uur: concert door de Augustina Cantorei te Am stelveen olv Fr. Schouten, medew. van orga nist Jan Schmitz. De invloed van het Grego riaans op de orgelmuziek in de loop de eeu wen. Bezoekuren Annakllniek: Klasse afdeling van 11 00 tot 12.00 uur, van 13.30 tot 15.30 uur. van 19.00 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kinderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. FILMS TOT 9 MEI Studio: 'Jesus Christ Superstar' dag. 14.30 19 en 21.15 uur. zo 14.30. 16.15,-19 en 21.15 Udo:3'PaplHon' 18 jr. dag. 14.30 en 20 uur. Luxor: 'Karatetijger' 18 Jr. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur en zo 14.30. 16.45. 19 en 21.15 uur. camera: 'Les Noces rouges' 18 jr. elke dag 19 en 21.15 uur. do. vr. ma en dl 14.30 uur kindermat. Winnetou. het grote opperhoofd' a.l. wo en za 14.30 en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. De gebroeders Karamazov 18 jr. vr. 23.30 uur. Trianon: 'ZIJ noemden hem Platvoet', dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur zo 7.00 en 9.15 uur. za. d: en wo 2.30 uur én zo 2.15 en 4.30 uur: Walt Disney's 101 Da'lmatlers'. Rex: 'Krlminele ontucht op Pigalle', dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. zo 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. 'Maagd in moeilijkheden' (vrij cn za 23.30 uur). Apotheken ln regio Leiden: De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken ln de regio Le den wordt waargenomen van vrij dag 26 april tot 3 mei door apotheek 'Tot hulp der Menschheld' Hooigracht 48 Lelden en de apotheek 'Beker' Lijtweg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. apotheek Voorschoten te Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen. Steenstraat la Leiden, tentoonstelling t.g.v. 100-Jarig bestaan van de stereochemie Drukkerij De Bink Leiden. Rooseveltstraat 3: etsen, schilderijen en drukwerk van Nlko Knomen. tot 30 april. Maandag tot vrijdag van 10 tot 18 uur. zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur. Expositiezaal Pieterskerkgracht 9, Lelden: graphics van Hab van den Wijngaard, move ments van Peter Peereboom en paintings van Thomas de Bruyn. Van 17 tot 30 april. Open maandag tot en met vrijdag van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur. Koord-Studio. Oude Rijn 88 Leiden: tekenin gen. schilderijen en aquarellen van Renzo Boekhoudt, tot 20 mei, maandag t.e.m. vrij dag van 15-23 uur. zondag 15-18 uur. LEIDEN Bezoekuren Ziekenhuizen: Diaconessenhuis. le kl dagelijks van 11.00-12 00 uur van 15.45- 16.30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en 3e kl dag 15 45-16 30 uur en 18 30-19 30 uur Kinderafde ling dagelijks van 14 00-19.00 uur alleen voor ouders zondag 14 00-15.00 uur voor overige familieleden. St Elisabeth ziekenhuis klasseafdelingen. Vol wassenen dag. v 11.15-12.00 uur en van 14- 14.45 uur en van 18.45-19.45 uur. kraamafde- llna dag van 11.15-12 uur (alleen voor echt- gen) v 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. kin derafdeling dag van 15 tot 18.30 uur 3e klasse dag van 14 tot 14 45 uur en van 18.45 tot 19 45 uur, kraamafdellng dag van 15 tot 16 uur en van 18 45 tot 19 45 uur. kinderdaf- del dag van 15 tot 18.30 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur. zondag 11-12 uur en 14-15 uur. eerste klasse de gehele dag. Elke dag 15 tot 16 uur. 18 tot 20 uur. Voor de prematurenafdeüng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders»: maandag t.m vrijdag 19.30 tot 18.45 uur. Zaterdag en zondag van 15.30 tot 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënte, Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek worut toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijnourd. le en 2e klas U-U.30. 13.30-14.15 en 18 30-19.30 u. 3e klas 13 30-14 15 en 18.30- 19 30 uur. Kraamufdeling 13 30-14.15 uur al leen voor echtgenoten 19-20 uur. Klnderafde- 1 iig 15-15.30 u alleen voor ouders 18 -18.30 LEIDEN Dinsdagavond botsten op de afrit van d. Wilhelminabrug op de Hoge Rijndijk een 16-jarige Leidse bromfietser en een 19 jarige vrouwe lijke bromfietser uit Leiden tegen el kaar. De 19-jarige vrouw liep een her senschudding op en haar eveneens 19 jarige vrouwelijke duo-passagier een beenwond. Beiden werden naar het Diaconessenhuis overgebracht. In de nacht van dinsdag op woensdag verleende een automobilist uit Hazers- woude, die vanaf het Noordeinde de Breestraat wilde inrijden geen voor rang aan een Hilversumse automobi list, die komende van het Rapenburg de Prinsessekade wilde oprijden. De auto's botsten en raakten beide geheel vernield. De Simca van de Hazers- woudse bestuurder klapte daarbij te vens tegen een op de breestraat ge parkeerde auto, die aan de rechterach- terzijde werd beschadigd. De duo-pas sagier van de Hilversumse automobi list kreeg een hersenschudding en liep snijwonden op aan het gezicht. Hij moest naar het Diaconessenhuis worden overgebracht. LEIDEN Toen maandagmiddag een 65-jarige Voorschotense zakenman in zijn zaak aan de Middelstegracht z'n colbert aantrok, dat hij in verband met de warmte had uitgetrokken, mis te hij z'n portefeuille met 23.000 gul den, een kentekenbewijs, een rijbe wijs en een visvergunning. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3