eoeo NOS herhaalt 'Oranje Hotel' f 1 Organisaties denken verschillend over leraren-opleiding Bergingsbedrijf begint met lichten van hasj-kotter 1 Cr v.-' Personalia ...OPROEP CODE WALTER JOST Alcoholstokerij in stal ontdekt Sigaretten gestolen Spoorwegwerker omgekomen Koningin Juliana Woud Plant een boom. Met deze minn*™ bon. 'dr"T TROUW/KWARTET WOiRNi 'J AG 1 All A 1974 BINNENLAND/RiADIO-TV T4/K4 Het televisiestuk 'Oranje Hotel' speelt zich af in een cel van de beruchte Scheveningse gevangenis. Spelers van links naar rechts: Eric van der Donk, Joop Doderer, Onno Molenkamp en Frans Vorstman Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS-televi#ie zendt vanavond liet voor tele visie bewerkte toneelstuk 'Oranje Hotel' van Eduard Veterman uit. Dc uilzendtijd is vanavond om half ncgou op Nederland l. liet werd eerder uitgezonden op 4 mei 1970. Horizontaal: 2. kant van een stroom. 7. vermoeid, 8. reeKs 9. keur. 10. groente, 12. rivier in Engeland. 13 tennisterm, 15. familielid, 1". interest. 19. muzieknoot, 20. water in Fries land, 21. plaats in Friesland. 24. glij- voertuig, 26. voertuig. 27. voorzetsel, 29. opstootje. 30. Myth, figuur, 32. boom. 33. plaats in N.Br., 34. groot meer in Finland. Verticaal: 1. suiker (mal.), 2. lied, 3. plaats in Drente, 4. organische verbin ding, 5. buitenhaven, 6. zuigbuis. 10. hoofddeksel, 11. niet dezelfde. 13. ha telijke opmerking, 14. platte steen. 16 denkbeeldige inhoudsmaat, 18. soort bier, 22. erg, 23. kei, 24. rund. 26. rangtelwoord, 28. koning van Bassan, 30. vaarwel, 31. buitenhaven. Oplossing vorige puzzel: Hor. 1. fee 5 ark. 8 pergola. 10. aver, 12. takt. 14. ren, 15. end, 17. moa, 18. notie. 20. staal, 21. aroma, 22. ruïne, 24. tel, 26. sta, 27. adé, 29. elan, 31. snel, 32. mal loot, 33. kat, 34. lek. Vert. 2. Epen, 3. eer, 4. agent, 5. alt, 6. raam. 7. kar, 9. sta, 11. ventiel, 13. kommodc, 15 Eolus, 16. Diana, 18. nar. 19. ere, 23. itala. 24. TEE. 25. la ma. 27. ante, 28. els. 30. nat. 31. sol. 'Oranje hotel' werd indertijd voor NCRV-televisie bewerkt door het NCRV-team, bestaande uit wijlen Da vid Koning en Stefan Felsenthal, die nu chef culturele programma's is bij CarmiCJQSlt de NOS-televisie. Regisseur is Bob Loewenstein. se jaren gebruikelijker was dan nu. De geest van het stuk is echter onaan getast gebleven. Première De première van Oranje Hotel was een half jaar na de bevrijding, op 19 november 1945 in de ko ninklijke schouwburg :n Den Haag. Het werd toen gespeeld door het Zuidnederlands toneel onder regie van Pierre Balledus. Het stond aange kondigd als 'een dramatisch gedenk schrift in vier bedrijven door N.N. nr. 1057'. Later bleek dat dit het gevangenis nummer was, dat auteur Eduard Ve termars had gedragen in de tijd dat hij in de Scheveningse gevangenis zat. Tussen de beide wereldoorlogen was hij al bekend als regisseur. Vetermans meest bekende stukken zijn 'de wrekende god' u t 1936 en 'de vrouwenstaking' uit 1946. In datzelfde jaar overleed hij. Verder heeft hij di verse boeken van Felix Timmerman voor toneel bewerkt en enige romans gepubliceerd. Bij de bewerking voor televisie in 1970 werd het orspronkeltjke toneel stuk enigszins van het pathetische en heroïsche ontdaan dat in de na-oorlog- Eén van de toneelrecensenten uit 1946 was Simon Carmiggelt die in het Parool schreef: 'De schrijver heeft met een behoorlijke kennis van het toneel en zijn mogelijkheden de grau we werkelijkheid der SS-gevangenis in Scheveningen op de planken gebracht. Hij schept het beeld van het gevange nisleven, zoals dat werkelijk was in al zijn hardheid en weet met deze dra matische reportage sterk te ontroe ren'. Van onze onderwijsredactie DORDRECHT De lerarenorganisaties NFO en NGL hebben geheel tegengestelde ideeën over de opleiding van toekomstige leraren. De Nederlandse Federatie van Onderwijsvakorganisaties (100.000 do centen met name in kleuter- en basis-, iager beroeps- en mavoscho- len) vindt dat de leraar voor het onderwijs aan 12- tot 15-jarigen voor meer dan één vak bevoegd moet zijn. Het Nederlands Genoot schap van Leraren (16.000 docenten in havo- en v.w.o.-scholen) vindt dat een leraar in niet meer dan één vak les kan geven. denstelsel geen argument hiertegen opleveren. Want het is toch dringend nodig dat de bestaande salarisverschil len worden verkleind. ALKMAAR In opdracht van de justitie is het bergingsbedrijf Smit Tak gisteren begonnen met het lich ten van de hasj-kotter Lammie, het schip dat na een wilde achtervolging door een marinevaartuig vorige week door haar bemanning tot zinken werd gebracht. Hoofdmotief voor de berging is vol gens de Alkmaarse officier van justi tie, mr. A. N. A. M. Josephus Jitta, de mogelijkheid, dat anderen de goed verpakte hasj uit het schip halen. Ook stelt de justitie veel belang in het scheepsjournaal en in de hoeveelheid smokkelwaar. Het gezonken schip wordt permanent bewaakt door een marinevaartuig. Het verhoor van de zeven verdachten in de Lammie-zaak verloopt volgens de officier van Justitie stroef. Portugal in extra Achter het nieuws HILVERSUM In samenwerking met de IKOR-rubriek 'Kenmerk' maakt VARA's Achter het Nieuws vandaag een extra uitzending over Portugal. In een drie kwartier durend programma zal een historisch over zicht van het land worden gegeven, er zal materiaal van een in Portugal ver blijvende Achter het Nieuws-ploeg worden getoond, terwijl Paul van 't Veer de toestand zal analyseren. L. J. Leeman nieuwe directeur van Tros Van een verslaggever HILVERSUM Drs. L. J. Leeman (39), rector van het A. Roland Holst college in Hilversum, is per 1 augus tus benoemd tot directeur van de TROS. Op één januari 1975 volgt hij mr. J. M. Landré als zodanig op. De heer Landré heeft min of meer zelf zijn opvolger 'aangewezen', zij het uiteraard wel met instemming van het bestuur. Drs. Leeman behoorde namelijk niet tot de zestig sollicitan ten naar de funktie van TROS-direc- teur, maar kwam enkele maanden geleden min of meer toevallig naar aanleiding van een tv-uitzending in aanraking met de heer Landré. Na di verse gesprekken zag de heer Landré voldoende aanleiding om de heer Leeman als kandidaat aan het bestuur voor te dragen. VARA-televisie over Tanzania en president Nyerere HILVERSUM Vanavond zendt de VARA-televie een eigen documentaire uit van een half uur over Tanzania, Nederland om tien voor half negen. De documentaire spitst zich toe op een interview met president Nyerere. Het VARA-team heeft de film ge maakt in het kader van de 1 mei ak- tie 'toetssteen Tanzania', waarin steun wordt gevraagd voor het opbouwwerk in dit Afrikaanse land. Bij dit opbouwwerk wordt grote na druk gelegd op de ontwikkeling van het platteland waaraan onze krant za terdag jl. uitvoerig aandacht besteed de. President Nyerere doet in zijn inzet voor het bewustmaken van zijn hele volk in vooral sociaal en economisch opzicht opvallende uitspraken. Zo noemt hij de steden de parasieten van het platteland. Tanzania moet af van de grote stad. Zelfs de hoofdstad, Dar es Salaam, zal naar het binnenland verlegd moeten worden. De aktie 'toetssteen Tanzania' is geor ganiseerd door de Evert Vermeer stichting, het Tanzania comité Neder land en de Stichting ontwikkelingssa menwerking christelijk jeugd- en jon gerenwerk. SMIDJE VERHOLEN 7- dól 10. Smid je Verholen wandelde stevig door, wamt al was het een fraaie herfstdag, toch was het tamelijk kil. Hij kreeg het lekker warm van het tippelen en vrolijk fluitend liep hij te genieten van de wonderlijk schone lichteffecten, die de reeds dalende zon teweegbracht op de berghellingen. Na zo een goed half uurtje gelopen te hebben, kwam hij aan een twee sprong, waar een oude, vermoeide rich tingwijzer nog steeds zijn nuttige taak volbracht. Vlak daar in de buurt stond een nederig huisje. 'Hm dat zal de woning van de opa's Zeur- tjes en van Zemelen wel wezen', dacht smidje Verholen. 'Dan maar eens even goed op de wegwijzer kijken, wamit ze hebben me allemaal duidelijk verteld, dat ik de weg naar Kla gen brück moest nemen. Kla- genbrück..., eens ever rien..juist! Dat is deze kant op!' Vrolijk fluitend marcheerde smidje Verholen weer verder, geheel en al onkundig van het feit, dat hij dankzij het ingrijpen van opa Zeurtjes de ver keerde richting had genomen en dat hij nu regelrecht in de val liep. Wij wachten dan ok met spanning af wel ke de ontwikkeling zal zijn van de reeks gebeurtenissen, die nu begint met de merkwaardige ontmoeting van smidje Verholen. Of eigenlijk waren dat twee ontmoetingen, want de eer ste ontmoeting was die met een groot, rijkversierd hek van fraai smeedwerk. Dit hek deed precies wat iedereen van zo'n hek verwachten mag: het sloot de toegang tot de daarachter iggende ter reinen stevig af. 'Het hek is werkelijk mooi', mompelde de smid, die als vak man nu eenmaal een grote bewonde ring koesterde voor fraai smeedwerk. 'Maar ra ra, hoe kan datvergode hij. Hoe kan ik nou hier gekomen zijn, terwijl ik nog wel zo goed op de wegwijzer heb gekeken? Daar kan maar één antwoord op zijn: iemand heeft de armen van do wegwijzer ver wisseld. Haen al6 dat nou een streek is van de simpele hertog, dan kan-ie lang wachten voor-ie mij tuk heeft Haha, ik ga netjes terug en neem bij de tweesprong de andere weg!' Zo gezegd, zo gedaan. Smidje Verholen draaide zich kalm om en be gon doodbedaard terug te lopen. Doch hij kwam niet ver, want toen vond de tweede ontmoeting plaats. Een klein ventje sprong plotseling van achter een dikke boom te voorschijn en richtte dreigend een knots van een vuurwapen op de niets vermoedende smid FERDINAND cm /A H Mr Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Alct.show. <7.45 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws. 0.00 Van alle markten thuis.) 9.35 Wa ters!. 9 40 Schoolradio 10 00 (S) Radioweek blad 11.00 Nw». 11.03 V.d. kleuters. 11.15 <S> Melodieenboeket. 11.35 <S) Daneortt. met solisten. 12.00 Texel - Centraal: reg progr. 13 00 Nws. 13.11 Dingen v.d dag. 13.25 (S> Middagje Stoomradio: progr. vol goede jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16.03 (S> Land, gezwollen door geseling, 16 45 (S) Mod. muz. 17.55 Med. VARA. 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP. 18 20 V.VD. VARA. 18.30 Politiek Caba ret. EO: 19.00 Klankbord. 19.10 Schijnwer per. 19 15 (S) Wij hebben een woord v.d wereld. 19.45 Studie en Inf 20.15 Nws over de Geref. Soc. Academie te Ermelo. 20 25 Geslacht vaal Garderen (11). 21.00 EO Met terdaad: progr. over Christel, hulpverlen. 21.07 Grote Opracht. 21.15 <S) Gramm.muz. 21.20 (S) Avondslult. TROS: 21 30 <S) Specia liteiten a la carte. 22 20 Aktua. 22.30 Nws 22 40 Prometheus XIII (19). 23.00 <S) In Plm Jacobs- Notenbar. 23.55-24.00 Nwa. 8.30 Nws en 8 36-8.45 Gymn. v.d. vrouw. 10.00 (S) Kaboutertljd. 10.30 Nws. 10.33 (S> V.d, vrouw. 11 30 Aktua KRO: 11.45 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee met 12.26 Med; 12 30 Nws; 12.41 Echo en 13.00 Raden maar 14 00 Huisbe zoek. NOS: 14.10 Vonken onder de as: Ne- derl. volksverh. en volksgebr. 14.30 (S) As- pekten v.d. kamermuz. 15.30 Nws. 15 33 Spie gel van Duitsland: inf. en muz. udt de BRD. 16.00 Meer over minder. 17.05 Nederl.-Iirael. Kerkgenootschap. 17.20 Overheidsvoorl.: Ter zake. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 <S) Hier en NOS: 18.00 Jazx uit het Hist. arch. 18.30 Nws. 18 41 Spiegel van Gr.-Britt. 19.00 Openb. Kunstbezit. 19.10 RVU: Kijk, daar komt een politicus aan (I). 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdaga- vond-Muz.magazlne. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham - Op woensdag steevast. 9.03 (S) Pep-op-drie: Ar beidsvitaminen11.03 Drie draalt op verzoek: Postbus 700. 12.03 Radiojournaal. 12.06 (S) Drie tussen de middag. 14 03 Pop-Kontakt I. 15 03 Pop-Kontakt II. 16.03 Hitmeesters I- 17*03 Radiojournaal. 17.06 Hit-Meester* II. iS: 18.02 Joost mag niet eten. (Tussen Take it easy. 2.02 Donker lacht. 4.02-7.00 Meurders' Methode. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws en med. 12.08 Licht muz.-progr. (13.00 Nws. weerber. en toneelagenda.) 14.00 Nws. 14.03 1 Mei poezie. 14.35 Lichte muz. (Vanaf 14.00 telkens 2 min. v.h. hele uur: verkeerstips.) 15 30 Radioschoolkoren. 18JJO Licht klass. conc. 17.00 Nwa. 17.10 Big Band muz. 18.00 Nws. 18.05 Intermezzo. 18.15 Leken- moraal en -filosofie. 18.45 BRT-ork. 19.00 Nws en med. 19.30 1 Mel-progr. 20.00 Sport en muz. <20 30 en 22.00 Nws.) 22.05 Swingen de muz (23.00 Nws.) 23.40 Nws. 23.45 Einde uitz. TV vandaag Benoemd: de 34-jarige auteur Wim Hazeu is met algemene stemmen tus sentijds gekozen tot voorzitter van de Nederlandse PEN-club. Hij volgt Theun de Vries op, die wegens druk ke werkzaamheden voortijdig het voorzitterschap heeft neergelegd. Promoties: Doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen: J Klootwijk, (Vrije Universiteit), B. J. M. Zonne veld (R. U. Leiden). Benoeming: tot gewoon lector in de wiskunde aan de technische hoge school te Eindhoven: P. L. Cijsouw. Deze verschillen komen naar voren uit de commentaren die beide organi saties gegeven hebben op het rapport van de commissie-Hanselman. Dat rap port doet twee aanbevelingen. De eer ste is dat de leraar voor de groep van 12 tot 15 jaar een meervoudige be voegdheid moet hebben. Hij moet dan tijdens zijn opleiding twee verwante vakken studeren. Verwantschap tussen de te kiezen vakken is nodig, omdat de studie anders te zwaar is. Het tweede voorstel van de commissie houdt in, dat de indeling van leraren in drie graden (met bijbehorende, aanzienlijke salarisverschillen) veran dert in een systeem van twee graden. De hoogste graad is dan voor leraren die aan oudere leerlingen (16-19) les geven, de laagste voor het onderwijs aan 12- tot 15-jangen. Het NGL zegt nu in zijn commentaar dat deze indeling in twee soorten le raren volledig uit de lucht is gegre pen. De commissie-Hanselman zegt dat het in de oudere leeftijdsgroep meer gaat om het overbrengen van de verworvenheden van wetenschap en onderzoek En in de lagere leerjaren zou de leerling vooral een 'sociaal- educatief leider nodig hebben. Het NGL meent dat de verschillen op school niet parallel lopen met de in deling in leeftijden, maar dwars door de groep leerlingen heen gaat. Het ge nootschap is verder bang dat een le raar die in vier, vijf jaar twee vakken moet studeren van beide vakken te weinig af weet om op niveau les te kunnen geven. Daartegenover zegt de NFO dat jonge leerlingen, die van de lagere school komen niet meteen kunnen wennen aan het systeem van elk uur wisselen de leraren. Als leraren twee vakken kunnen geven wordt die wisseling van docenten minder erg. Ook andere re denen pleiten voor een meervoudige bevoegdheid. Die meervoudige be voegdheid bestaat trouwens altijd al in het mavo en het lager beroepson derwijs. De NFO meent tenslotte dat de hoge kosten van invoering van het tweegra- ADVERTENTIE) Gebakken schol >met appel en champignons Per persoon 1 (linke schol. Laat de schoon gemaakte en licht gezouten vis uitlekken. Wentel ze luchtig door de bloem en bak ze In hete olie of boter goudbruin. Garneer de schol met champignons en schijven appel welke in dezelfde olie of boter zijn gebakken. Bestrooien met fijngehakte peterselie. U bóft als u van vis houdt want uis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten. Waseenaareeweg 20. Den Heag^ NEDERLAND I NOS NOT 10 45-11.35 Schooltelevisie NCRV 17.00 Kijkkast NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.50 Socutera: intern. hulpverlen. 20.00 Journaal 20.20 PP: de B.P. 20.30 Oranjehotel 21.50 Panoramiek 22.15 Dok. over W.K. ploegen voetbal 22.30 Den Haag vandaag 22.45 Studio Sport 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18. «5 Ti-ta-tovenaar NOS 18.55 Journaal VARA 19.05 Zoete broodjes bakken we niet meer NOS 20.00 Journaal VARA 20-1 Toetssteen Tanzania 20.50 Conc. in Studio I: Prom. orkest 21.30 M'Boom -81- Het meisje staart ons met verschrikte ogen aan en staat er als aan de grond genageld. Zij kan niet huilen en niet schreeuwen. Arm ding! Een onschul dig slachtoffertje van deze onzalige burgeroorlog. Zijn Hoesseins soldaten de schuldigen of zijn het niet eerder de Palestijnen, die vanuit een be woond en onbeschermd vluchtelingen kamp oorlog voeren? Weten degenen, die voor deze oorlog verantwoordelijk zijn, eigenlijk wel wat ze doen? Ik heb oorlog altijd ver afschuwd en altijd medelijden gehand met de ontelbare en onbekende slachtoffers. Maar pas nu kan ik de tragiek en de waanzin van de oorlog begrijpen. Nu ik er zelf middenin zit. Nu ik het lijden van de slachtoffers vlak voor me zie. Wat is de oorlog toch een stompzinnig handwerk! Mu nitie slepen, laden, richten, schieten, weer richten, schieten.... Doden en verwonden. Doden wegdragen. Won den verbinden. En de vijand doet pre cies hetzelfde. En deze vijand is mis schien weer morgen een vriend. Wie zal dat zeggen? Als middagmaal Is er opnieuw brood, konserven en thee. De uitgemergelde kat is er ook en probeert een stukje vlees te pakken te krijgen. Bijzonder vervelend zijn de vliegen, die overal opzitten: op het brood, op onze ge zichten. op de vuiligheid in het toilet en bij de watervaten. Die zijn overi gens leeg nu. Dat ontdekken we als we onze kopjes willen wassen. Er is gelukkig nog drinkwater, maar ook dat is lang niet voldoende De Pa lestijnen geven ons te verstaan dat de watervoorziening is uitgevallen. Ook dat nog! Van nu af aan mag er geen druppeltje water verspild worden. We mogen zelfs onze handen niet meer wassen. De hevige gevechten duren de hele middag. Tegen de avond zwijgen 'HAEEff weliswaar de kanonnen, maar de auto matische wapens knetteren lustig door. De BBC heeft gemeld, dat na 18.00 uur de wapenstilstand ingaat. Koning Hoessein heeft op aandringen van de Egyptisch»* president Nasser een 'staakt het vuren' bevolen om gele genheid te geven de doden en gewon den weg te brengen. In Amman zal er vanaf die tijd rust heersen. Wij merken er niets van. De wapens spreken nog altijd hun moordzuchtige taal. Het mag dan waar zijn dat de troepen van Hoessein het vuren heb ben gestaakt, maar de Palestijnen schieten er dubbel zo hard om. Kort voor we gaan slapen komt een meisje met een waterkruik op het hoofd het erf oplopen. Wat een onge wone verschijning! Sinds enkele da gen hebben wij geen vrouwelijk we zen meer gez en, behalve de vormelo ze Palestijnse, die met de mannen meevecht. Het meisje is erg aardig om te zien. Tenminste, zo ervaar ik dat vanaf mijn matras. Zij is een en gel, die ons ongeacht het gevaar het reddende water brengt. Ook wij mo gen onze ketel voor de komende nacht vullen. We zullen wel weer veel dorst hebben in onze nauwe kamer. De Ijzervreter heeft de deur weer af gesloten. De kaars is uitgeblazen en wij luisteren zwijgend naar het nach telijk geschiet. Met korte onderbre kingen knettert telkens het machine geweer op het dak van de buren. Als die idioot er nou eindelijk eens mee ophield! Zijn de guerilla's dan zo sterk dat zij het zich kunnen permit teren de aangeboden wapenstilstand te negeren? Of is het een laatste ver twijfelde poging iets terug te winnen? Plotseling scheurt er een rauwe kreet door de nacht Het moet in de steeg achter ons huis zijn. Er is iemand ge troffen. Het is een doodskreet! Nog nooit in mijn leven heb ik zo horen schreeuwen. 'Aaaaaaaaaaah De kreet verstomt Een mens is ge storven. Dat Allah hem zijn begeerde vaderland moge schenken, een vader land waar bloempn bloeien en het wa ter overvloedig stroomt De dood, die zo dicht bij ons was, heeft ons verbijsterd. Zullen wij ook zo schreeuwen als ons uur gekomen is? Dat God ons moge bijstaan in onze laatste ogenblikken. De Mohammeda nen geloven, dat zij in het andere le ven in groene tuinen vol dartel kab belende beekjes met helder water zul len wonen. Wie dagelijks in de woes tijn moet leven kan zich niets mooi ers wensen. Maar ik zal de grazige weiden van mijn vaderland ooit te rugzien? Ik bid God, dat het gebeuren mag.. Zondag 20 september 1970 Als de dag aanbreekt breken de ge vechten weer los. Vandaag is ons dus ook geen rust beschoren. Van de wa penstilstand trekt men zich blijkbaar niets aan. Het is een strijd op leven en dood. Vandaag is het zondag en in Zwitserland viert men deze zondag als dank-, boete- en biddag. Er zullen veel mensen naar de kerk gaan. In al le kerken wordt voor ons gebeden. We zijn niet alleen en we zijn nog niet verloren. We zullen terugkeren, zelfs al valt hier de hele boel in puin. Ik wacht de nieuwe dag rustig af. Majoor Potts laat zijn 'WC, please'f weer horen en deze keer gaat de deur direkt open. De frisse ochtendlucht stroomt binnen. Als we de majoor niet hadden! Hij is altijd in een goed humeur en hij ziet er altijd schoon uit. Het lijkt of het vuil zich niet aan hem vasthecht. Er gaat een weldoende rust van hem uit. Hij is overigens de enige onder ons, die het Nabije Oos ten echt kent. Als officier van het Britse leger heeft hij destijds in Pa lestina gediend en het ontstaan van de staat Israël meegemaakt. 'De Israëli's zijn ook geen engelen', zei hij eens tegen me. 'Zij hebben ook schuld aan de haat in de Arabische wereld Ze kunnen erg hard en egoïs tisch zijn'. IKOR KRO RKK 22.05 Kenmerk NOS 22.30 Journaal TELEAC 22.35 Computerkunde les 17 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Parabel. 10.35 Rep 11.20 Hallo - Hotel Sa- cher Portier! 12.20 Akt. magazine. 12.50 Persoverz. 13 00-13 20 Journaal. 14.00 Vd. kinderen. 14 35 Wolfsjunge. 16.00 Onbekend. 17 45 Madaba. kleine stad met een groot ver leden. 18.30 Sportjournaal. 19.15 Truffelzoeker. 20.00 Journaal en weerber 20.15 1 mei toe spraak door Helnz-Oskar Vetter. 20.20 Muzi kale show. 21.05 Amusem.progr. 22.05 Rep. 22.50 Journaal en weerber. DUITSLAND II 12.00 Muz.progr 13.00 Akt. en muz. 13.35 Dagboek van een strand. 13.55 All melne Lleben. 14 15 Immer Arger mlt Snoop. 15.00 Journaal. 15.05 Rep. over de arbeidswereld. 15.35 Kadoyng - Bezoek v.d planeet Stoikal. 16.35 Der Gefangene von Alcatraz. 19.00 Journaal. 19.30 Sport. 20.15 Inf. en meningen over akt. 21.00 Journaal. 21.15 Strijdliederen. 22.15 Leben auf Wlderruf. 23.05 Journaal. DUITSLAND III-NDR 16.30-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse 18.50 Inf. progr. 19.00 Studieprogr. 19 30 Gjrmn. v.d. vrouw. 19.45 Weekjournaal ln het Engels. 20 00 Journaal en weerber. 20.15 1 Mei toespr. door Helnz- Oskar Vetter. 20.20 Jazz-Rock-Popprogr. 21.05-21 50 Dok. progr. over energie. DUITSLAND III WDR 16.00 Sesame Street. 17.00 Schooltelevl- naal en weerber. 20.20 Scnusse in der Fa- brik. 21.45-22.30 Fllmrep. BELGIE NEDERLANDS 16.30 Klnderprogr. 17.55 Fabeltjeskr. 18.00 Vrijetijdsmagazine v.d. Jeugd. 18.55 Doe 19.20 Yoga. 19.35 Kortweg, 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.15 Hier Is Lucy. 20.40 1 mel-progr. 21.40 Doe. progr. 22.30 Nws. BELGIE FRANS 16.45 Jeugduliz. 18.25 VrljetlJdsmagazlne v.d. Jeugd. 18.55 Kleuterprogr. 19 00 Reg magazine. 19.15 L'a- ge en flours. 19.45 Journaal en weerber. 20.15 Doc. progr. met aansl. disc. Daarna: Journaal. Van een verslaggever EINDHOVEN Douanerecherche en rijkspolitie hebben een inval gedaan in een illegale alcoholstokerij, in een boerderij in Luyksgestel ten zuiden van Eindhoven, ongeveer tweehon derd meter van de Belgische grens. De eigenaar van de boerderij, de 48- jarige A. J. B., is gearresteerd. De stokerij was ondergebracht in een waarschijnlijk voor dit doel gebouwde stal. De capaciteit bedroeg naar schat ting tienduizend liter per week. De stookketels waren op het moment van de inval nog warm. Ongeveer 350 liter hoogwaardige alcohol is in beslag ge nomen. Olie en water werden via in gegraven leidingen naar de stokerij vervoerd. TILBURG Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag bij een tabaksgrossierderij in Tilburg voor ongeveer 50.000 gulden aan sigaretten en shag buitgemaakt De dieven zijn nog spoorloos. Van een verslaggever HOUTEN De 57-jarige spoorweg- werker W. J. v. d. Berg, die als ploeg baas werkte op het baanvak Utrecht- Den Bosch, is door een passerende trein gegrepen en gedood. (ADVERTENTIE) Gisteren, op haar 65ste verjaardag, heeft H. M. de Koningin op Paleis Soestdijk het certificaat in ontvangst genomen van de eerste boom in het Koningin Juliana Woud in Israël. U kunt nog steeds meewerken aan dit levend en groeiend monument voor onze vorstin. woonplaats: ik plantboom/bomen* Stuur mij als blijk hiervan mijn Boomcertificaat. Pas na ontvangst daarvan, betaal ik f 10,- per boom. Niet eerder. Ik heb geen/wel' bezwaar tegen bet vermelden van mijn naam in het speciale Woudboek dat onze vorstin zal worden aangeboden. Ik knip de ingevulde bon uit en stuur 'm in een envelop zonder postzegel aan Het Joods Nationaal Fonds, Antwoord nummer 10, Amsterdam. In blokletters invullen s.v.p. Aantal en voorkeur aangeven s.v.p. L- TK 30

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4