niet geschrapt an kandidatenlijst fwaar hij niet op wil Voor 65-jarige koningin Juliana geen 'pensioen' Klein: Deze groei kon je zien aankomen Jonge Vodka van Bokma iïSedeputeerden wijzen verzoek af Unie BLHP wil uit NKV ioeien omgekomen bij boerderijbrand De nieuwe Nederlandse borrel Drink'm puur of gemixed Den Uyl is positief over Portugal KandiHaenlijst te laat ingediend; beroep afgewezen Grote voldoening in functie -ijzersterk gestel 'Ervaring is in mijn werk een belangrijk factor' Academische Raad beslist vandaag over noodzaak van universitaire studentenstops 'Dè totale capaciteit voldoende' DUW/KWARTh'L ZATERDAG 27 APRIL 1V74 TT K5 MVOLLE-URK De naam van •ubbele Weerstand, een man die Ie functie van halpolitie in de ;emeenteiijke visafslag te Urk eedt, blijft bij de aanstaande ■aadsverkiezingen op de vej andidatenlijst van ^Visserijbelangen staan hoewel hij '0S« °t de Anti-Revolutionaire Partij tb. lehoort. rac ïedeputeerden van Overijssel 2o lebben het verzoek om zijn naam, "Ade volgens hem op slinkse wijze lussen de kandidaten van d Visserij belangen terecht gekomen e.-a 3, afgewezen omdat hij zich met 3 g een handtekening akkoord )nt verklaarde met plaatsing op de >2 lijst en omdat hij vervolgens ~'e verzuimde binnen de vastgestelde ,-gytermijn protest aan te tekenen bij ^Jhet hoofdstembureau. fm Provinciehuis 'knHet beroep, dat de heer Weerstand ingevolge de Kieswet aantekende n tegen de plaatsing van zijn naam |eeop de kandidatenlijst van ^Visserijbelangen diende gistermorgen voor gedeputeerden van Overijssel in het provinciehui 0 te Zwolle. De heer Weerstand overhandigde het college, dat o onder voorzitterschap stond van J loco-commissaris H. A. te Riet, een c door de rustend" Noordzeevisser Maarten Post ondertekende 'PJverklaring, waarin deze toegeeft de ,v heer Weerstand, toen hij hem met j een blanco lijst benaderde, verteld te hebben dat het om een zaak van j ARP-gezinden ging. Raar woord' 'Ik weet van toeten noch blazen', aldus de heer Weerstand, die verder zei dat politiek voor hem een raar woord is, een Frans woord, een vies woord. 'Ik ben gewoon bij de neus gekomen'. De heer Weerstand zei dat de heer Post bij hem kwam toen hij druk aan het werk was in de visafslag. Hij had, toen deze hem de lijst voorhield, gezegd anti-revolutionair te zijn, waarop de heer Post zou hebben geantwoord: 'Dat zijn wij ook'. 'Ik ben grootgebracht als anti revolutionair, ik hoop het ook te blijven', liet de heer Weerstand gisteren weten. Hij vond dat een ambtenèar van het gemeentehuis, toen hij daar zijn beklag kwam doen, niet duideiilk tegen hem gezegd had dat hij op het hoofdstembureau moest zijn. 'Ik wil een streep door mijn naam hebben. Ik hoop dat u mij ter wille wilt zijn'. 'Mazen' Gedeputeerde Te Riet: 'We willen iedereen ter wille zijn, maar het mag niet in strijd zijn met de wet'. De heer Weerstand: 'Er zijn altijd mazen in de wet'. Van ARP-zijde werd gisteren verklaard, dat op de kandidatenlijst van Visserijbelangen vooral SGP'ers voorkomen. Men wist dat de heer Weerstand een verontrust gereformeerde Is. Om in die kring steun te vinden, zou men getracht hebben de naam van de heer Weerstand op de lijst te krijgen. Weliswaar op een onverkiesbare plaats, de elfde. Maar dat was niet belangrijk, het was slechts om zijn i ?ran onze sociaal-economische redactie (ILTHOVEN De NKV-bond voor eambten, hoger en leidinggevend lersoneel (Unie BLHP) zal vrijwel eker binnen enkele weken de relatie net het NKV verbreken. Dit is het ;evolg van een resolutie die de be- tuursraad gisteravond in Bilthoven leeft aangenomen. n de resolutie stelde Unie (33.000 eden) vast, dat de problemen waarbij ij al binnen het NKV had te kam- len, in de federatie van NKV en rW nog groter zullen worden. Die •roblemen zijn, dat de identiteit van le Unie onvoldoende herkenbaar zal ijn en haar standpunten in de be lui tvorming van de federatie niet of luvoldoende zullen worden vertolkt )e Unie heeft de federatie van NW ai NKV in de gelgenheid gesteld voor 10 juni tegemoet tc .komen aan haar lezwaren. Gebeurt dit niet of in on- 'oldoende mate, dan zal de Unie uit iet NKV treden. let ziet er echter niet naar uit dat de èderatie de bond van hogpr personeel ïrg veel tegemoet zal komen. Ook de 'oorzitte van de Unie, de heer A. lubben, ztg 't niet meer zitten'. De leslissing van de Unie heeft vergaan de consequenties voor de onlangs tot tand gekomen federatie. Ook de NKV leambtenbond KABO en de BVA (NKV-bodn voor beambten, verzeke- ingspersoneel en administratie) heeft trote bezwaren tegen de federatie. SOEST Bij een boerderijbrand in Soest zijn eenentwintig koeien zo ern- 5ig gewond dat zij moesten worden gemaakt. De boerderij ging groten deels verloren. Alleen het woonge deelte bleef behouden. De schade is ca. 150.000 gulden. Oorzaak van de brand: waarschijnlijk kortsluiting. naam te doen. Met de heer J. Kramer, ook een anti-revolutionair, zou hetzelfde geprobeerd zijn. Hij kwam als zevende op de lijst van Visserijbelangen te staan. Toen hij begreep waarvoor hij zijn handtekening had gegeven, ging hij gezwind naar het hoofdstembureau, nog juist op tijd om zijn naam te kunnen laten afvoeren. 'Ze willen de ARP in Urk nekken', aldus deelde een bestuurslid mee. (ADVERTENTIE) Van onze parlementsredactie DEN HAAG Premier Den Uyl vindt de staatsgreep in Portugal geen incident of technische machtswisse ling. Met enige reserve reageerde hij gisteravond, na de besprekingen in de ministerraad, over dit onderwerp dui delijk positief op de gebeurtenissen in Portugal. Er zijn hoopvolle tekenen aldus drs. Den Uyl. Als de beloften worden ge realiseerd gebeurt er werkelijk iets dat van grote betekenis kan worden. De premier overwoog evenwel, dat ge neraal Spinola het beeld geeft van een uiterst conservatief man te zijn. Ook is het een reden om voorzichtig te zijn in het oordeel, omdat een mili taire groep weer de macht heeft geno men. Maar toch is er meer hoop dan men aanvankelijk mocht vermoeden. Bij de staatsgreep heeft de oorlog van Portugal in Afrika immers een belang rijke rol gespeeld. Bekend is de kri tiek in het verleden van Spinola op het koloniaal beleid. Dit kan erop wij zen. aldus de heer Den Uyl. dat er veranderingen tussen Portugal en de Overzeese gebieden in Afrika moge lijk zijn. Het is echter ook zo, dat in de opvat tingen van Spinola geen onafhanke lijkheid van Mozambique en Guinee- Bissau bestaat. Premier Den Uyl hoopt evenwel, dat snel besprekingen zullen volgen tussen Portugal en de bevrijdingsbewegingen in Afrika. De voorzitter van de 800 leden tellen de vereniging van Portugese vluchte lingen in Nederland. Rui Motta. heeft gisteren voor de televisie verklaard nog maar weinig optimistisch te zijn over de machtswisseling. Hij zei. dat niet vergeten mag worden, dat de nieuwe reeerine door militairen wordt gevormd en fascistische trekken heeft. Een ODlossing voor de problemen van de Afrikaanse gebieden in Portugal zag hij niet in zicht: 'waarschijnlijk gaan we nu naar een neo-kolonialis- tisch regime en daarmee ruim je de vr3aoStukken niet op.' In Nederland verblijvende Portugezen durft hij nog niet aan te raden naar hun vaderland terug te keren. Van onze correspondent DEN BOSCH In het Brabantse Sprang-Capelle mag de protestantse christelijke groepering bestaande uit de ARP en de CHU niet aan de ge meenteraadsverkiezingen deelnemen. Deze beslissing werd gisteren door de Kamer van Geschillen bestaande uit d» commissaris van de koningin Jan van der Harten en de gedeputeerden A. van Haaren en F. van der Eeren- beemt op formele gronden genomen omdat de betreffende lijst een half uur te laat was ingediend en derhalve niet was geaccepteerd. De PCG bezet momenteel in Sprang-Capelle 6 van de 13 zetels. Met het oog hierop zal het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant er bij minister De Gaay Fortman van binnenlandse za ken op aandringen alsnog in te grijpen. Hij kan dat volgens de ge- schillenkamer doen door op bijzonder korte termijn een wetsvoorstel in te dienen waarin wordt bepaald dat de verkiezingsdatum in Sprang-Capelle wordt verschoven naar een latere da tum door Fred Lammers 'Ik ben persoonlijk niet erg gesteld op gedenkdagen, in 't bijzonder niet op die, waar men zelf het middelpunt van de feestvreugde moet zijn'. Deze uitspraak deed koningin Juliana 30 april 1959, toen zij vijftig jaar werd. Later heeft zij er bij voorkomende gelegenheden evenmin misverstand over laten bestaan, dat zij er niet van houdt in het zonnetje te worden gezet, al viel dat achteraf altijd weer mee. koningin Juliana uit april 1973: met haar hondje 'Wat een feest is het geworden!', kon zij vorig jaar na afloop van de feesten rond haar zilveren regeringsjubileum constateren. Dinsdag wacht de koningin een nieu we mijlpaal in haar leven. Zij bereikt dan de, zoals men het zo vaak noemt' FotO V3PI pensioengerechtigde leeftijd'. Voor ve len een datum, waarop er in hun le vensomstandigheden veel gaat veran deren. Het vieren van je 65ste ver jaardag betekent in de regel een stop pen met je dagelijkse werk, een kal- mer aan gaan doen. ook al werpen de vitalen zich dan met veêl energie op nieuwe taken, waar ze voordien te wei nig tijd voor hadden of helemaal niet aan toekwamen. Op onze landsvrouwe is dit alles niet van toepassing. Voor haar is er geen verplicht met pensioen gaan en zij is de laatste die dat betreurt. Het koningschap is een funtie voor Qrri\/oorHo tü het leven. Het staatshoofd mag er eer- oïNvcciue £IJ der mee ophouden als het werk teveel wordt. Koningin Wilhelmina heeft dat tnpn fin Hlli<ï gedaan na een koningschap van een lUCM nU,° halve eeuw. Zo'n abdicatie gebeurt echter uit vrije wil en op een tijdstip ten BOSCh in dat het staatshoofd daarvoor uitkiest Koningin Juliana is daar heel geluk- kig mee. Zij is iemand, die in haar Den H33C) bijzondere funktie grote voldoening vindt Daar een punt achter te moe- ten zetten zou voor haar een heel moeilijke opgave zijn omdat zij nog volledig voor haar werk is berekend. Koningin Juliana heeft een ijzersterk gestel. Regelmatig blijkt dat. Terwijl velen van haar leeftijd het liefst met een boek in een gemakkelijke stoel zitten trekt koningin Juliana er schijnbaar onvermoeibaar op uit in binnen- en buitenland. Vocral tijdens recente bezoeken aan het buitenland stelde zij velen van haar gezelschap van wie zij het wat leeftijd betreft wint, in de schaduw toen het op--uit houdingsvermogen aankwam. Voóf een flinke wandeling of fietstocht, zo als een paar weken geleden in Fries land, draait de koningin haar hand niet om. Nooit ziek Geen dag hoefde de koningin de afge lopen 26 jaar verstek te laten gaan wegens ziekte, ook na haar ski-onge luk in 1965, waarbij zij haar enkel flink bezeerde, ging het werk gewoon door. Er kwam toen alleen een stevi ge paraplu aan te pas, die bij het lo pen als wandelstok kon fungeren. 'Ik geloof dat het mijn aanleg is, dat ik een heel goede gezondheid heb. Daar mag je wel heel dankbaar voor zijn, geloof ik, want ik weet eigenlijk nauwelijks wat het is om ziek te zijn', vertelde zij vorig jaar in de televisie documentaire die ter gelegenheid van haar zilveren regeringsjubileum word gemaakt. 'Ervaring is in mijn werk een heel belangrijke factor', merkte koningin Juliana in dezelfde documentaire op. Ervaring, heeft zij in de loop der ja ren in grote mate opgedaan. Als ko ningin Juliana ergens op bezoek gaat is dat voor haar niet zo maar een be zoek. Zij oriënteert zich van tevoren en mocht haar iets niet duidelijk zijn geworden, dan zorgt zij er wel voor dat dit ter plaatse gebeurt, Het ver klaart waarom bezoeken van de konin gin vaak uitlopen en de programma's die door het secretariaat van de ko ningin in overleg met de Rijks Voor- lichtings Dienst worden opgesteld in de praktijk nogal eens in de war wor den gestuur. Tijdens werkbezoeken arriveert de ko ningin meer dan eens een uur later dan de bedoeling was omdat zij de tijd vergat bij een er aan voorafgaand onderdeel van het programma. Zo'n programma wordt echter afgewerkt, hoe laat het ook wordt. Koningin Ju liana is geen figuur, die zich ergens even laat zien, de verplichte handjes schudt, eventueel een toespraakje aan hoort en zich dan naar een volgend onderwerp spoedt. Zij is een intens levende vrouw, die zich geen knollen voor citroenen laat verkopen. Velen kunnen daar over meepraten, als iets niet klopt, zal zij niet nalaten dat op te merken. De koningin houdt er van dat de mensen eerlijk tegen haar zijn en zich vooral niet anders voordoen dan zij zijn'. Aan kouwe drukte en pompeus gedoe heb ik hartgrondig het land'. Het zijn woorden van koningin Julia na zelf. DEN HAAG Vandaag moet de academische raad besluiten voor welke studie richtingen een studentenstop nodig is. Volgens de opgaven van de afzonderlijke uni versiteiten en hogescholen dreigen door de grote toeloop in augustus moeilijkheden te ontsaan in niet minder dan 23 studierichtingen. Van de 24.000 jongens en meis jes die zich als eerstejaars hebben aangemeld zouden in het ergste geval vijfduizend geen plaats krijgen in de door hen gekozen richting. De grootste ramp doet zich voor bij medicijnen, waar zich ruim 4100 gegadigden gemeld hebben voor ruim 1700 plaatsen. s De academische raad is de overkoepelende instantie van alle universiteiten en hoge scholen. De raad moet volgens in de 1972 aangenomen Mach tigingswet inzake de studen tenstop voor 1 mei aan staats secretaris Klein advies uit brengen over de, vraag in wel ke studierichtingen in de vol gende cunsus een studenten stop moet gelden. De staatsse cretaris jan alleen een stop af kondigen wanneer de universi teiten het samen eens zjjn over de aanvraag. Een derge lijke stap is dan geldig voor alle universiteiten en hoge scholen in die studierichtin gen waar de noodzaak hiertoe is gebleken. De staatssecreta ris kan een advies echter ook naast ziah neerleggen. Uit de opgaven van de univer siteiten blijkt dat alle instel lingen op grond van de getal len, die nu bekend zijn het eens zijn over een studenten stop voor acht studierichtin gen: geneeskunde, tandheel kunde, diergeneeskunde, far macie, biologie, lichamelijke opvoeding, Nederlands, en fysische geografie. Alle uni versiteiten op één na willen een stop voor sociale geogra fie, geschiedenis en Engels. Voor twaalf andere studierich tingen zijn voorstellen voor een stop ingediend door slechts een deel der instellin gen. Het probleem van de studen tenstop wordt elk jaar erter. In 1972 aanvaardde het parle ment de machtigingswet van de toenmalige minister De Brauw. Deze stelde toen voor dat de wet voor vijf jaar zou gelden. Het was een nood maatregel me* een tijdelijk karakter. De Tweede Kamer beperkte de werkingsduur van de wet tot twee jaar.' Inmid dels is gebleken dat de proble men alleen erger zijn gewor den. Dit jaar hebben zich vijf duizend meer eerstejaars ge meld dan vorig jaar (24.000 tegen 19.000). Aanvankelijk waren er vooral problemen bij medicijnen en enkele verwan te studierichtingen. Maar de moeilijkheden verplaatsten zich en breidden zich als een inktvlek uit. Zodat er nu bij 23 studies gevochten moet worden om een plaats. Nu is het niet te verwachten dat de academische raad 23 stops zal aanvragen. Maar ze ker lijkt wel dat dit jaar voor meer studierichtingen een stop zal gelden dan vorig ja ren (nu zijn het er vijf). Waar geen stop komt zal de academische raad waarschijn lijk plaatsingscommissies in stellen die dan de stroom stu denten wat gelijkmatig moe ten verdelen. Vandaag zuilen studenten en scholieren in Delft, waar de academische raacj vergadert, een demonstratie houden te gen de studentenstop. Zij ei sen vrije doorstroming naar de universiteit voor iedereen met een diploma gymnasium of atheneum (en HBS). Donderdagmiddag hadden wij een interview met staatssecre taris Klein over de gerezen problemen. Enkele uren later zou dr. Klein naar het zieken huis gaan voor een operatie aan zijn stembanden. Wanneer dat achter de rug is hoopt hij, over enkele weken, het wet sontwerp in te dienen tot ver laging van de machtigingswet, waardoor hij bevoegd zal zijn ook voor de volgende twee jaar de toelating van eerste jaars waar nodig te beperken. Vraag: Dit Jaar hebben zich vijfduizend eerstejaars meer aangemeld dan vorig Jaar. Voor een deel is dat te verkla ren uit het feit dat vorig Jaar de vijfjarige HBS werd omge- zët in een zesjarig atheneum en er dus één Jaar minder scholieren van school kwamen. Toch stelt het getal van 24.000 eertejaars de universiteiten voor grote problemen. Had u deze toeloop verwacht? Dr. Klein: Deze groei kon je zien aankomen Steeds meer jongens en meisjes gaan stu deren. Het is niet meer zo vreemd dat een jongen uit eqn arbeidersgezin naar de universiteit gaat Meisjes gaan ook in grotere getale doorstu deren. En dan is het ook nog zo dat iemand met allemaal zessen op z'n eindlijst eerder dan vroeger besluit te stude ren. De vroegere sprong naar de universiteit is maar een klein stapje geworden. Daar door ontstaat een opstuwing die we inderdaad konden voorzien. Vraag: Als de universiteiten hun zin krijgen stoten dit jaar vijfduizend gegadigden hun neus. ZIJ kunnen niet terecht In de studierichting van hun eerste keus. Is er bij de uni versiteiten sprake van on macht (ze kunnen het echt niet aan) of van onwil (ze overdrijven). Dr. Klein: Dat getal van vijf duizend moet je wel kritisch bekijken. Alleen al bij medi cijnen overtreft de vraag de mogelijkheden met 2400 man. Je zit met modeverschijnselen: studies die ineens geweldig in trek zijn. Dat is een conse quentie van de grotere moge lijkheden van doorstroming in het onderwijs. Dat hebben we zelf gewild. Maqr dat schept wel problemen. Ln een elitaire samenleving waarin duizend mensen een auto rijden heb je geen last van verkeersopstop pingen. Zo is het ook aan de universiteit: als iedereen kan studeren kun je niet alle ver langens honoreren. Ik denk dat de totale capaciteit van de universiteiten wel voldoende is. Maar het is onvermijdelijk dat je op bepaalde punten mensen moet teleurstellen. Dat komt ook omdat je de verdeling van studenten over de verschillende studierichtin gen nog niet in de hand hebt De grote belangstelling voor een studie als medicijnen en de geweldige toeloop in de geestes- en maatschappijweten schappen is niet direct te ver werken. Dan is het niet erg vind ik, dat de universiteiten de studenten vragen zonodig een andere richting te kiezen. Er zijn zoveel mogelijkheden in het hoger onderwijs. Vraag: De universiteiten vra gen elk Jaar om meer perso neel. Maar in feite is er al ja ren een personeelsstop, terwijl het aantal studenten groeit. Staatssecretaris Klein: Op bepaalde punten moeten we mensen teleurstellen Dr. Klein: Het is niet alleen een kwestie van geld en perso neel. Je kunt een bepaalde (sub) faculteit niet een, twee, drie verdubbelen. Daarvoor zijn gewoon niet voldoende gekwalificeerde docenten be schikbaar. Vraag: Bent u niet van plan voor volgend jaar het aantal personeelsplaatsen uit te brei den? Dr. Klein: Om te beginnen kunnen de universiteiten zelf wat doen door hun personeel- spot beter te verdelen en wat extra mankracht te geven aan de studierichtingen die dat het meest nodig hebben. Over volgend jaar kan ik niet veel zeggen. Het lijkt wel nodig hier en daar gericht enige uit breiding toe te staan. Verder moeten we proberen de hele zaak meer in de hand te krij gen. Vraag: Wordt het niet tijd te erkennen dat het wettelijke recht voor gediplomeerden op toelating tot het wetenschap pelijk onderwijs niet meer be staat? Dr. Klein: Nee, ik houd vast aan het recht op toelating voor gediplomeerden tot het tertiair onderwijs. Maar dat betekent niet dat iedereen op elk moment elke gewenste stu dierichting kan kiezen. Wat dat betreft zitten we in Neder land trouwens nog gunstig. Ik hoorde pas iets over de situa tie in West-Duitsland. Daar zijn acht maal zoveel gegadig den voor de medische 6tudie als er plaatsen beschikbaar zijn. Vraag: Ex-minister De Brauw heeft destijds gezegd dat de universiteiten met één man personeel (docenten en techni- sch-administratief personeel) op ongeveer vier studenten nog niet zo slecht af waren. Daar zat nog wel rek in. Vindt u dat ook? Dr. Klein: Ik geloof niet dat het zo rooskleurig is. Er zijn studierichtingen, zoals Neder lands, waar de verhouding on geveer één op twintig is. Daar is de onderwij^belasting voor de docenten erg groot. Elders is de situatie gunstiger, maar er is ook personeel nodig voor wetenschappelijk onderzoek. Vraag: Als u een zoon van vijftien had die zei: ik wil la ter medicijnen studeren, welk vakkenpakket zal ik kiezen; wat zou u dan zeggen? Ver geet het maar, want dat wordt een kans van één op vier? Dr. Klein: Nee, ik zou zeggen, ga rustig door, kies een zoda nig pakket, dat je toch medi cijnen kunt doen als je een plaats krijgt. Maar oriënteer je ook wat breder. Met je soci ale belangstelling voor een medisch beroep en met joue studiecaparitciten kun je op veel plaatsen terecht. Medicij nen studeren is dan één moge lijkheid. maar ei zijn nog vele andere. Kleinkinderen Hrewel alles wat met het staatshoofd zijn te maken heeft bij onze koningin op de eerste plaats staat vindt zij ook tijd voor een privé leven, vroeger als moeder van een gezin met vier doch ters, die haar aandacht vroegen nu ook als grootmoeder. Koningin Julia na is erg gesteld op een hecht fami lieleven. Zij heeft haar kinderen en kleinkinderen graag om zich been, zonder zich ongevraagd met hun za ken te* bemoeien. De zondagochtend- koffie met het prinselijk gezin is een gebeuren dat zij niet graag overslaat. Koningin Juliana en prins Bernhard zijn het roerend eens met de opvat ting. dat kleine kinderen je jong hou den. Kom even langs Voo^ spelletjes doen met de kleinkin deren wordt altijd tijd vrij gemaakt. De contacten met goede vrienden en kennissen verwaarloost de koningin evenmin. 'Ik hoop erg dat je eens langs komt, want het zou erg gezellig zijn nog eens met je te kletsen, 's Middags ben ik meestal wel thuis. Dan kunnen we weer bijpraten. Dus bel maar eens op'. Deze passage uit een brief, die de koningin enige tijd geleden aan een goede vriendin stuur de spreekt boekdelen. Voor die vriendihnen en goede kennis sen is de koningin 'Jula' gebleven. Het feit dat zij Koningin werd Veran derde daar ln 1948 niets aan. Sommi gen zaten daar destijds een beetje mee en vroegen haar hoe zij haar voortaan moesten aanspreken. Het antwoord van de Koningin was duide lijk: 'Wat voor raar soort van voorwe reldlijk monster denk je dat ik ga worden? Als je ooit iets anders dan 'Lieve Ju' (of 'nare Ju', dat mag ook)' aan mij zou schrijven betekent dat vcor mij 'je mag mijn vriendin niet meer zijn, ik ken je niet meer*. Voor onze nu bijna 65-jarige lands vrouwe is ieder mens belangrijk, die zijn of haar taak. hoe onbelangrijk op het eerste gezicht die ook moge zijn, goed uitvoert. Zij staat wat dat be treft nog geheel achter de opmerking die zij in 1949 in een Nieuwjaarsbood schap maakte: 'Laten wij nooit verge ten, dat wij als mens, ieder een on vervangbaar deel van het grote rader werk zijn en dat wij elk de verant woordelijkheid moeten dragen voor het geheel. Nu en later, en zonder enige uitzondering, voor wie dan ook. Laten wij nooit vergeten, dat het epn voorrecht is in een belangrijke tijd als de onze te leven en veel verant woordelijkheid te mogen dragen. Wat de toekomst brengen moge, laten wij bereid zijn dat te ondernemen, waar van wij voelen dat het onze roeping

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5