'Witte Singelcomplex kan ook best anders' df Geen rapportcijfers, maar een bewustzijn opbouwen fasson 'n v.d.wiel assistent(e) Agenda van Leiden Leiderdorp voelt weinig voor groot Haags gewest leisje verdronken Loop-in-concert irti et Religioni v.d.wiel Ballonoplating in Alphen 4()UW/K.WiAiRTET ZATERDAG 27 APRIL 1974 STAD EN RiEGIO L3 Mr. Koppelaars: 'Laagbouwplan ook niet fraai' door Jan Hoekema Nu e3 LEIDEN 'Als ik over het universitair bouw beleid spreek, doe ik dat genuanceerd. Dat moet invj Je we* doen, want ook hier is besturen afwegen. Je moet dingen op een rijtje durven zetten, en die; kiezen. Als er maar één factor in je overwegin gen zou meespelen, wordt het makkelijk. Maar ingj zo is het niet, en dat willen sommige critici w el eens doen geloven'. reageert mr. W. G. Koppelaars, wèinnen het dagelijks bestuur van de ""lijksuniversiteit Leiden belast met louwaangelegenheden, op de soms ;et malse kritiek op de rol van de iversiteit bij de bebouwing bin- •rerjnen en buiten Leiden. Een actieve Milieubeheer aan diezelf- enje universiteit laat niet na regelma- kritiek uit te oefenen op bepaal- t lie uitgangspunten van het bouwbe- dajieid en op concrete plannen als het tejeruchte Witte Singelcomplex en nifjhet biologiecomplex Leeuwenhoek overkant Rijksweg 44). ■t «Koppelaars: 'In de eerste plaats, en ieijdat is soms een misverstand, er is niets definitiefs beslist over de- lanie projecten. Binnenkort komt een an definitieve nota over het gehele Faitjouwbeleid gereed, waarschijnlijk "i voor de zomer. De universiteitsraad id (het hoogste besluitvormende colle- °d,ge binnen de universiteit, red.) kan it, Ur dan eventueel in de herfst over di|beslissen. En nogmaals, de vorm van s tie bouw, gegeven een bepaalde be- n stemming is niet dwingend', nei Witte Singel j°jA1s het aan Koppelaars c.s. ligt, .f J wordt allereerst besloten over de Witte Singel. De meest waarschijn lijke bestemming zal dan een nieu we universiteitsbibliotheek worden, gekoppeld aan de faculteit der lette ren. 'We hebben maar 40.000 m2 te vullen, en je alternatieven zijn niet zo groot. Dat complex leidt niet au tomatisch tot hoogbouw, dat kan best anders. Maar de eerste plannen voor langgerekte laagbouw waren ook niet zo fraai'. En de omstreden weg over de ge dempte Trekvliet? 'Het besluit voor een vierbaansweg was al genomen1 vóór het Witte Singelplan, en nu de zaak weer open ligt, hebben wij 23 niets anders te doen dan de zaak aan te kijken. De rol die ons wel eens wordt toegeschreven is gewoon niet aanwezig'. fPOUWBRUGGE Spelenderwijs cte de 7-jarige Petra Jacobi in de froudwetering. Ze was op weg van jchool naar huis. Niemand merkte het ngeval op. Om half negen vrijdag avond werd het stoffelijk overschot joor duikers van de Leidse brandweer wonden bij de Provinciale Weg. .LPHEN De muziekvereniging Arti et Religioni' uit Alphen aan den B. lijn zal op zondagmiddag 28 april van I tot 4 uur n.-m. een experimenteel oop-in concert verzorgen. Experimenteel omdat het geven van :en concert op deze tijd van de dag /nieuw is voor Alphen. Verder omdat 'Aiet kader waaruit het programma be staat is samengesteld uit een variëteit van muziekkarakters, die bij de toe- loorders zullen worden ingeleid, hiermee wil 'Arti' proberen bezoekers seite stimuleren ten eerste om te komen en ten tweede om de muziek te be- ïrijpen en mee te beleven. Iet programma bestaat o.a. uit: 'Fin- zlandiia' symphonisoh gedicht van Sibe- oilius; 'Mexican Trumpets' een latijns- ijamerikaanse impressie van R. Beek; Symphonia' een licht klassieke inter pretatie van gevoelsbeleving, compo nist Torelli; 'Jamaican Folk Suite', een drietal volksliederen uit het Ca- raïbisch gebied, die sterk beheerst en geleid worden door de drums, compo nist Harold L. Walters; 'Jesus Christ LiSuperstar', een muzikale impressie van het leven van Jezus, gebaseerd op de gelijknamige musical. (ADVERTENTIE) montuur siert demens!( Schenkt 'n vrouw dat zelfbewuste gevoel er erg verzorgd uit te zien. 'n Gevoel van veiligheid. U ziet het aan haar open en stralende ogen. Die monter en tevreden de wereld inblikken. Dat siert de mensl weet er het fijne van ....van brillen! Nieuwe Rijn 82 Een kritiek van de Werkgroep Mi lieubeheer betreft de concentratiege dachte, zoveel mogelijk activiteiten in een (groot) gebouw. 'Zo'n ge bouw hoeft ook niet waanzinnig groot te zijn, en" concentratie is soms gewoon noodzakelijk, zoals bij de bibliotheek-letterenfaculteit. Je moet daar snel bij boeken kunnen komen, en de vervoers- en beheers kosten zijn minimaal'. Koppelaars erkent wel dat de noodzaak bij de Witte Singel er meer is dan bij de Leeuwenhoek. 'Ook over de Leeu wenhoek moet nog besloten worden, ik kan daar nu niets over zeggen. Alles valt te heroverwegen. Wat ik wel vind is dat deconcentratie nade lige gevolgen heeft, voor de gebrui kers en voor de financiën. Alleen bij een laboratorium geldt dat iets minder dan bij een U.B.'. En dan nog een algemene filosofie: 'Beheer, geld, dat vormt weer zo'n factor die je toch niet kunt uitschakelen. We zitten nu eenmaal met beperkte middelen'. Afbouwer. We gaan wat In op de algemene lij nen van het bouwbeleid. 'Door de bouwstop in 1971 is juist Leiden heel ongelukkig getroffen. We kon den toen alleen maar afbouwen, ter wijl er juist heel veel in portefeuil le lag. Misschien dat volgend jaar de verandering komt, maar daar is nog niets zeker over\ Zo zouden zowel Witte Singel als Leeuwenhoek nog maar heel weinig af geweest zijn van de aanbesteding. Maar alles stopte, en de universiteit moest een aanpassingsbeleid voeren. 'We zijn niet met de handen in de zakken blijven staan, en het Elisabethzie- kenhuis, het Huygenslaboratorium, het Gorlaeus, en de gebouwen in de Hugo, de Grootstraat zijn of worden onder meer ter hand genomen'. Toch was er op basis van studenten aantallen van de laatste jaren een tekort van enkele duizenden vier kante meters, en de toekomstige ruimtebehoefte (op basis van 18000 studenten) is ook niet al te roos kleurig. Er moet gebouwd worden, en er moet intern geschoven worden met panden. Maar hoe? 'De Werkgroep Milieubeheer verwijt ons dat we kritiekloos vasthouden aan die 18000 studenten. Maar die zaak ligt bij ons ter discussie in een interne werkgroep. Daar komt ook het draagvermogen van de stad ter sprake. Makkelijk ligt dat allemaal niet Je hebt namelijk ook rekening te houden met het landelijke beleid hieromtrent, met de regiobelangen, en met het feit dat het draagvermo gen van de stad noch de enige, noch een heel duidelijke factor is. De werkgroep zelf kan daar ook geen uitsluitsel over geven'. De heer Kop pelaars noemt het voorbeeld van de Duitse stad Munster, waar 25.000 studenten op een bevolking van minder dan 200.000 leven, en waar dat voortreffelijk gaat. 'Er zijn ook andere factoren als het manegement van de universiteit. Te snel een nieuwe universiteit erbij kan niet, want dat is vreselijk duur. De vraag is: hoe maak je het begrip draagvlak hanteerbaar, in de werkgroep probe ren we nu de verschillende factoren herkenbaar te maken, en een beetje te wegen. Ik ben met u eens dat de factor stad, ruimte, een hele -belang rijke is, die in zekere zin dominant genoemd kah worden'. Uitersten De stad Leiden zelf. 'Natuurlijk heeft de Universiteit een blijvende betrokkenheid ten opzichte van de stad. Maar ook hier is het afwegen, een ghetto-achtige studentenbinnen stad en alles in de polders zijn de uitersten waartussen je je moet be wegen'. Tenslotte spreken we nog wat over de brede lijnen van het bouwbeleid toen en nu. Koppelaars erkent dat een deel van die verandering toege- Mr. Koppelaars: 'Alles valt te heroverwegen'. schreven kan worden aan mensen als die van de Werkgroep Milieube heer. 'We zijn echt dankbaar voor hun inbreng, voor het stimuleren tot denken over deze zaak. Trou wens, er is over en weer waarde ring, gelukkig. De vraagtekens die, zij bij ons beleid zetten, daar den ken we wel eens Vnders over. Ze willen soms teveel ineens, wat niet kan. Je kunt geen dingen op een rij zetten, die niet in eikaars verlengde liggen, of zelfs tegenstrijdig zijn. Veel universitaire mogelijkheden in de stad, dat vraagt een Witte Singel complex van enige omvang. UB, let teren, en de centrale interfaculteit. Maar die bouwvorm is een open zaak, net zoals de hele beslissirig over het plan. Er is gewoon een be perkt aantal oplossingen, panden op Noordeinde of Schelpenkade, daar moet ook alles voor plat, en dat trekt verkeer. Daarom: zet geen ver langens op een rij die elkaar niet verdragen'. De toekomst? 'Het gesprek met de werkgroep gaat door, er is een goe de verhouding. En alles wat we doen, heroverwegen we zorgvuldig. In deze snelle tijd kun je niet meer zeggen: het is eenmaal zo besloten, dus dan moet dat ook maar zo blij ven'. Zaterdag 27 april. Antorvius-chibhuls. S uur: uitvoering muziek groep De Sleutels. Gehoorzaal, 10.30 uur. zangconcours afdeling Leiden e.o. Kon. Bond van Chr Zang- en Oratorium verenigingen. Museum Volkenkunde. 2.30 uur. K en O. kin derfilm. Samantha als robot. Vestestraat 40, chr toneelgroep Imperium, opvoering van "Keer - omme'. 8.30. MAANDAG 29 APRIL Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraadsvergade ring. Museum Volkenkunde, Steenstraat 1. 8 uur: K. en O. lezing met dia's over milieu en ml- lieutuincn door G. J. M. Meyer. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat. 7 tot 10 Clubhuis De Klinker. Berlagestraat. 10 uur voorm. tot 11 u. nam:: bazaar speeltuinver Zuid-west. WOENSDAG 1 MEI Dljkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw Gerecht 10. 4.30 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. LAK-theater. Lcvendaai. 2.30 uur: 'Kinder- straat-Te)ater'. voorstelling van Krent en Bol. DONDERDAG 2 MEI Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. VRIJDAG 3 MEI Leiderdorp-Scheppingskerk. 8 uur: uitvoering van Die Schöpfung door chr. gemengde zangver. Excelsior. Solistische medewerking: Daja Siereveld sopraan. Jan Waayer tenor. Henry Blackman bas. Ada van der Bent cla- vecimbel. Instrumentale begeleiding Dor- drechts Symfonie-orkest. Algehele leiding: Bas Sierveld. LAK-theater, Levendaal 150, 8.15 uur: 'De ei gen wereld en die andere' (Piccolo Produk- ties). Vestestrat 40. 8.30 uur: chr. toneelgroep Imperium met 'Keer-omme'. ZATERDAG 4MEI Vestestraat 40. 8.30 uur: chr. toneelgroep Imperium met 'Keer-omme'. ZONDAG 5 MEI LAK-theater. Levendaal. 2.30 uur: 'Klnder- straat-TeJater'. voorstelling van' Krent en Bol. Hartebrugkerk Haarlemmerstraat. 3 uur: concert door de Augustina Cantorei te Am stelveen olv Fr Schouten, medew.'van orga nist Jan Schmitz. De invloed van het Grego riaans op de orgelmuziek in de loop de eeu- Bezoekuren Annakllniek: Klasse afdeling van 11 00 tot 12.00 uur. van 13.30 tot 15.30 uur. van 19.00 tot 20.00 uur; Derde klasse van 13.30 tot 14.30 uur, van 18.30 tot 19.30 uur. Avondbezoek voor de kJnderzaal uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Studio: Sbeenstraat 39, tel. 33210 'Jesus Christ Superstar', dag. 14.30. 19 en 21.15 uur; zo 14.30, 18.15. 19 en 21.15 uur. LIdo: Steenstraat 39. tel. 24130 'Paplllon' 18 J, dag. 14.30 en 20 uur. Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239 'De Outsl- deman'. 18 J. dag. 14.30 uur; 19 en 21.15 uur zo 14 30, 16.45, 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd 49-51, tel. 25919 'Staat van beleg' 19 en 21.80 uur 14 jr do. vr ma 14.30 uur: Klndermat. 'Jungleboy' a.l. zo en 30 4 14 en 18.15 uur: Nachtv. vr en za 24 uur Drive 'he' said. 18 Rex: Haarlemmerstraat 52. te). 25414 'Sex achter gesloten deuren'. Nachtv. 'Erotiek en ae moderne vrouw', vr en za 23.30 uur. Tij den zie Trianon. frlanon: Breestraat 31. teL 23875 Dakota 14 j. ma. di. do en vr 14.30 en Iedere avond om 19 en 21.15 uur. Klndermat. 101 Dalma ners (Walt Disney 1 wo. za. zo 14.30 en 16.30 uur. Apotheken in regio Lelden: De avond-, nacht- cn zondagsdienst der apotheken in de regio Le den wordt waargenomen van vrij dag 26 april tot 3 mei door apotheek 'Tot hulp der Menschheld' Hooigracht 48 Lelden en de apotheek 'Beker' LIJtweg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. apotheek Voorschoten te Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen, Sloenstraat la Leiden: tentoonstelling t.g.v. 100-Jarlg bestaan van de stereochemie. LEIDERDORP In verband met de voorbereiding van een streekplan voor het westelijk gedeelte van Zuid-Hol land is door de Provinciale Planologi sche Dienst de 'nota Plandoelen' opge steld. De belangrijkste kanttekeningen van B. en W. van Leiderdrop hebben wel betrekking op het streven naar een groot gewest Den Haag en de uit bouw van de Haagse functie als me tropool. Het opbouwen van goede relaties tus sen de burgers en het gewestbestuur zal moeilijk zijn. Burgers en ook ge meentebesturen zullen het gewest niet meer ervaren als lokale bestuurseen- heid maar als een provincie op kleine re schaal. Leiden is duidelijk een cen trumgemeente voor het merendeel LEIDEN Op vrijdag 10 mei zullen in het auditorium van het Instituut voor Sociologie van de Vrije Universi teit van Brussel aan prof. mr. H. H. Maas, hoogleraar in het recht der in ternationale organisaties en lid van het college van bestuur van de Leidse Universiteit, de tekenen, behorende bij het eredoctoraat in de rechtsge leerdheid, worden uitgereikt. van de gemeente in het huidige ge west. Er is sprake van onderschikking van Leiden t.o.v. Den Haag. Beide hebben hun eigen verzorgingsrayons. De onderwijs- en winkelfunctie even als de sociaal-culturele en sooiaail-me- dische functie van Leiden is een vast staand gegeven. Met name uit het on- dezoek naar de interne en externe personenverplaatsingen blijkt dat het gewest Leiden, met uitzondering van Wassenaar, één arbeidsmarkt kan wor den genoemd. Naar het oordeel van het Leiderdorp- se gemeentebestuur dient met name in het gebied van de Leidse agglome ratie het inhalen van leefbaarheidste korten gesteld te worden boven taken als opvang van de overloop uit de Haagse agglomeratie. In dit verband pleiten B. en W. voor financiële im pulsen van rijkswege voor binnenstad- verndeuwing in Leiden zodat deze als woonomgeving weer interessant wordt voor alle geledingen. Dit zal met zich brengen dat belangrijke delen van de binnenstad vrijgemaakt moeten wor den van autoverkeer. Financiële im pulsen zullen eveneens nodig zijn om de economische situatie te verbeteren. Drukkerij De Bink Lelden, Rooseveltstraat 3: etsen, schilderijen en drukwerk van Niko Koomen. tol 30 april. Maandag tot vrijdag van 10 jot 18 uur. zaterdag van 13.30 tot 15 30 uur. Expositiezaal Fleterskerkgracht 9. Lelden: graphics van Hab van den Wijngaard, move ments van Poter Peereboom en paintings van Thomas de Bruyn. Van 17 tot 30 april. Open maandau tot en met vrijdag van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur. LEIDEN Bezoekuren Ziekenhuizen: Dlaconessenhuis, le kl dagelijks van 11 00-12 00 uur van 15.45- 16 30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en 3e kl dag 15 45-16 30 UUI* en 18 30-19 30 uur Kinderafde ling dagelijks van 14 00-19 00 uur alleen voor ouders zondag 14 00-15.00 uur voor overige familieleden. St Elisabeth ziekenhuis klasseafdelingen. Vol wassenen dag v 11 15-12 00 uur en van 14- 14 45 uur en van 18.45-19.45 uur. kraamafde- llng dag van 11.15-12 uur (alleen voor echt- 5en) v 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. kin erafdeling dag van 15 tot 18.30 uur, 3e klasse dag van 14 tot 14 45 uur en van 18.45 tot 19 45 uur. kraamafdeling dag van 15 tot 16 uur en van 18 45 tot 19.45 uur, kinderdaf- del dag van 15 tot 18 30 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur, 's zondag 11-12 uur en 14-15 uur. eerste klasse de gehele dag. Elke dag 15 tot 16 uurj 18 tot 20 uur. Voor de premalurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag t.m. vrijdag 18.30 tot 18 45 uur, Zaterdag en zondag van 15.30 tot 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënte, Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijnoord. le en 2e klas 11-11.30.13.30-14.15 en 18.30-19.30 u. 3e klas 13.30-14.15 en 18.30- 19 30 uur, Kraamufdeling 13.30-14.15 uur ai- leen voor echtgenoten 19-20 uur. Kinderafde ling 15-15.30 u alleen voor ouders 18.-18.30 uur. ALPHEN Het feestprogramma op Koninginnedag is grotendeels op twee punten in Alphen geconcentreerd, na melijk om en nabij het raadhuis en in Ridderveld. Om toen uur 's mor gens zal het kinderkoor Lenteklokjes voor tet raadhuis zingen. Na een toe spraak van de burgemeester is er een show van de 'Alphense Ruitérs'. Eën van de hoogtepunten is om elf uur wanneer van het grasperk voor het raadhuis de ballon van de heer en mevrouw Boesman zal opstijgen. Er zullen via mobilofoon ooggetuigever slagen gegeven worden die door luid sprekers voor iedereen te volgen zijn. Van twaalf tot vier uur zal de zeever- kennersgroep 'De Hollandse Nachtega len' bij de Rijnkade een show geven in roeien, tonnetjevaren en vlotbou- wen en bevaren. Om kwart over drie zal jeugdcircus Capriole optreden, bij goed weer voor het raadhuis, bij slecht weer in De Bron. Gedurende de hele dag kan men te recht op de kunstmarkt in de Smeth- straat en St. Jorisstraat. Voor da kin deren rijdt er een echte stoomtrein rond op de speelweide aan de Ambon- straat. In Ridderveld wordt om half elf aan de Edelsteensingel gestart met een optocht met o.a. versierde fietsen. Van elf tot één uur creatief werken voor de jeugd op een terrein aan de F.delsteensingel. Om drie uur is er een wielerwedstrijd voor jongens en meisjes van tien tot veertien jaar. Om acht uur start de lampionoptocht, vanaf de Edelsteensingel en vanaf wijkcentrum De Banaan. Ook om acht uur begint de volksdanshappening in de bovenzaal van De Bron, die ge volgd zal worden door een Oranjebal. Open dag: ontplooiende artistieke gaven tonen. Rudolf Steiuerschool '25 jaar Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Rudolf Steinerschool heeft deze week haar 25-jarig bestaan gevierd. Vanmorgen vindt een van de laatste feestaktiviteiten plaats nl. de opvoering van een Middeleeuws wagenspel (door leerlin gen van de vijfde klas) vóór de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat. ADVERTENTIE Naast tal van andere feestelijkheden was er donderdag open dag voor ou ders en belangstellenden, 's Avonds was er een lezing door de broer van het hoofd, de heer W. F. Veltanan, over de vrijheid van het onderwijs. Het hoofd vertelde ons, dat hij nogal verontrust is over het feit, dat het ministerie van onderwijs sterk de nei ging heeft regelingen van bovenaf te creëren voor hetvonderwijs. Hij vindt dat die regelingen vanuit de basis moeten ontstaan. 'Waarom moet b.v. het maximum aantal lessen, dat je mag geven, van bovenaf worden opge legd? De kunstzinnige vakken leggen dan altijd het lcodje'. Het Rudolf Steineronderwijs benadert alle leer stof zoveel mogelijk vanuit kunstzin nig perspectief. Ook rekenen en taal. 'We moeten een totale mens vormen, die zich intellectueel, emotioneel en artistiek ontplooit'. De heer Veltman gelooft niet zozeer in geheel vrije ex pressie, maar meer in geleide expres sie. Het kind moet leren naar de wet matigheden, die in de materie schuul- an te luisteren. Het kan niet volledig vrij te werk gaan. Het onderwijs is dan ook zeer duidelijk gestructureerd Bewustzijn De leerLing bouwt via de leerstof heel geleidelijk een bewustzijn op. In de eerste klas wordt begonnen met het religieuze bewustzijn. Er wordt veel met sprookjes en mythen gewerkt. La ter wordt de Griekse denkwereld be handeld en krijgen de leerlingen les in een klassieke kontaxt, en tenslotte wordt toegewerkt naar het moderne bewustzijn, dat met de Renaissance een aanvang neemt. Voordat de Griek se denkwereld als uitgangspunt voor het onderwijs wordt genomen, wordt in de derde klas de wereld van het Oude Testament gebruikt als vertrek punt voor het onderwijs. Bij het ge schiedenisonderwijs en ook bij aar drijkskunde speelt de stad Leiden en z'n omgeving ook een belangrijke rol. De kinderen zijn erg enthousiast over deze benadering van het onderwijs. Het blijkt, dat het ene kind voor een bepaalde kuituur veel meer interesse heeft dan een ander kind. Dat hangt nauw samen met zowel de leeftijd als het karaikter van het kind. De heer Veltman merkt ook nog op, dat de in teresse in alle standen van de bevol king groot is. 'We hebben kinderen uit alle milieus'. Wat het werken met niveaugroepjes in het onderwijs, betreft: hier voelt de heer Veltman weinig voor. Hij vindt, dat kinderen van verschillende be gaafdheid van dezelfde leeftijd juist in één groep moeten zitten. Ze moe ten elkaar helpen. Splitsing in niveau- groepjes heeft een anti-sociaal effect. Ook houdt het hoofd niet van cijfers op le rapporten. De kinderen krijgen regelmatig een soort getuigschrift, waarin de ontwikkeling van het kind wordt beschreven. In de vorm van een symbolische tekening wordt ver der een pedagogische aansporing gege ven. Het zitten blijven bestaat op de Rudolf Steinerschool niet. De leerlin gen van de school komen in het voortgezet onderwijs goed terecht. In Den Haag bestaat er bovendien nog een bovenbouw na het lager onder wijs. Dit leidt op voor het Havo-sip lo rna. (ADVERTENTIE) exclusieve meubelen bij INTERIEURVERZORGING VERDUYN RIJNSBURG Rapenburg lb. tel. (01718)-13036. Fasson is een van 's werelds grote fabrikanten van zelfklevend materiaal dat overal in het bedrijfsleven, vooral in de grafische industrie wordt toegepast. In verband met de verdere ontwikkeling en verbetering van een reeds bestaand projekt, waarbij gegevens die met betrekking tot planning, marktonderzoek, kosten stijgingen en dergelijke steeds veranderd en up to date gehouden dienen te worden, zoeken wij ter uitbreiding van het 'logistic systems department' een Zijn/haar taak zal o.a. bestaan uit het verzamelen, interpreteren en computer klaarmaken van de benodigde gegevens. Van hem/haar wordt eveneens verwacht om via time-sharing een terminal te bedienen en een training als programmeur mettertijd zal bijdragen tot assistentie in de verdere ontwikkeling van dit projekt. De vereisten voor deze funktie Zijn in ieder geval gebaseerd op een middelbare schoolopleiding en de vaardigheid om op accurate wijze met cijfermateriaal om te gaan. Sollicitaties richten aan Fasson (Nederland) B.V., Rijndijk 86, Hazerswoude. Voor telefonische inlichtingen kontakt opnemen met de heer R. Soden. Telefoon 01710 - 4 49 41 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3