8 dag ien (23 oktober-30 oktober) f 890.-* 10 dag len (21 oktober-30 oktober) 1 f 1150.-* 14 dag len (23 oktober- 5 november) 1 f 1280.-* PER BOOT NAAR ISRAËL 4 WEKEN f 1680.- lO dagen Israël 1150.- PROGRflmmfl: 14 dagen Israël 1280.- 8 dagen Jeruzalem 890.- Algemene gegevens Volledig verzorgd Aanmeldingen Wacht niet te lang Annuleringsverzekering Betalingen Verantwoordelijkheid Gids voor Israël Aanmeldingsformulier V vliegreizen Betalingen Geschenk Aanmeldingsformulier bootreis B TROUW/KWARTET ISRAELREIZEN'74 3 najaarsvliegreizen per KLM inclusief alle thans geldende vliegtoeslagen Met veel genoegen kondigen wij hierbij onze nieuwe Israëlreizen aan en merken daarbij op, dat dit't zevende achtereenvolgende sei zoen is dat wij Israëlreizen voor lezers van onze bladen organise ren. Al onze nieuwe reizen drie vliegreizen en een bootreis vinden komend najaar plaats. Oud-deelnemers zullen kunnen be amen dat Israël in die periode een heerlijk klimaat heeft. De hete zo mer is achter de rug en heeft plaats gemaakt voor prachtig na jaarsweer met uitstekende temperaturen. In de eerste plaats zijn onze reizen afgestemd op lezers van de TROUW/KWARTET-bladen die nog nooit een bezoek aan Israël hebben gebracht. Anderzijds bieden wij oud-deelnemers dit jaar voor het eerst gelegenheid om tegen een aantrekkelijke prijs 8 da gen in Israël en dan met name in Jeruzalem door te brengen. Tijdens al onze reizen wordt uitgebreid aandacht besteed aan Bij belse plaatsen. Daarnaast zullen de deelnemers echter ook kennis kunnen maken met de moderne staat Israël, die sedert de stichting in 1948 onafgebroken in het centrum van de belangstelling staat. Ondanks de forse prijsstijgingen in Israël zijn wij er wederom in geslaagd onze reizen scherp te prijzen. Alle reizen zijn volledig verzorgd en staan onder leiding van-ervaren Nederlandse reislei ders. 1e dag: Vliegreis per KLM AmsterdamTel Aviv. Na aankomst bustocht naarTiberias aan het Meer van Galilea. 2e dag: Tocht door Galilea met bezoeken aan Safed. Acco, Haifa en Nes Amim 3e dag: Aan het Meer van Galilea, boottocht over het meer, bezoek aan de kibboets Ein Gev en la ter op de dag aan Kapernaum. 4e dag: Tocht van Tiberias via Nazareth, Caesarea, Tel Aviv en Jaffa naar Ashkelon, badplaats aan de Middellandse Zee. 5e dag: Gelegenheid tot het maken van een vliegexcursie naar Eilat. De achterblijvende deelne mers hebben een vrije dag met volledige verzorging in het hotel. 6e dag: Tocht door de Negev-woestijn met bezoeken aan Beer Sheva (stad van Abraham), de Dode Zee en aan de vindplaats van de beroemde Dode-Zeerollen (Kumran). Tegen de avond arri veren wij in Jeruzalem. 7e dag: Vrijedag in Jeruzalem met volledige verzorgipg in het hotel. Kerkdienst. 8e dag: Jeruzalem (oude stad); bezoeken aan geboortekerk, klaagmuur, tempelplein, markt. etc. 9e dag: Jeruzalem (nieuwe stad) en bezoek aan Bethlehem. 10e dag: Per touringcar naar de luchthaven Ben Goerion bij Tel Aviv en retourvlucht naar Amster dam oer KLM. Deze 10-daagse reis vindt plaats van 21-30 oktober. Er wordt gelogeerd in goede middenklasse ho tels. Tegen een geringe meerprijs is het mogelijk om 4 dagen langer in Israël te verblijven. Dankzij deze 4 extra dagen kan het overigens niet al te hoge reistempo van de 10-daagse reis iets worden terugge bracht. terwijl het 14-daagse programma uiteraard uitgebreider is. Hierin Is o.a. een bezoek aan de befaamde rotsvesting Massada opgenomen. Het programma ziet er als volgt uit: 1e dag: Vliegreis per KLM AmsterdamTel Aviv. Na aankomst bustocht naar Jeruzalem. 2e dag: Jeruzalem (oude stad), middag vrij. 3e dag: Jeruzalem (oude stad), middag vrij. 4e dag: Jeruzalem (nieuwe stad), tocht naar Hebron en Bethlehem. 5e dag: Vrije dag in Jeruzalem met volledige verzorging in hotel. Kerkdienst. 6e dag: Tocht van Jeruzalem naar Jericho en vandaar naar de Dode Zee met een bezoek aan Kum ran. Overnachting in de moderne woestijnstad Arad. 7e dag: Uitvoerige bezichtiging van de rotsvesting Massada vanuit Arad in de ochtend en vervol gens doorreis naar Beer Sheva en Ashkelon, waar 2 nachten wordt gelogeerd. 8e dag: Gelegenheid om deel te nemen aan een vliegexcursie naar Eilat. De achterblijvende deel nemers hebben een vrije dag met volledige verzorging in het hotel. 9e dag: Tocht van Ashkelon via Rechovot, Tel Aviv, Jaffa naar Shefayim, waar 2 nachten wordt ge logeerd aan de Middellandse Zee. .10e dag: Tocht van Shefayim naar Caesarea, Megiddo en Samaria. 11e dag: Tocht van Shefayim naar Haifa, Acco, Nes Amim, Safed naar Tiberias, waar de laatste da gen van de reis wordt gelogeerd. 12e dag: Rustdag in Tiberias met volledige verzorging in het hotel. Kerkdienst. 13e dag: In de ochtend boottocht over het meer van Galilea met bezoek aan Ein Gev; vervolgens per bus naar Kapernaum en Berg der Zaligsprekingen. Na de lunch een bezoek aan Nazareth. 14e dag: Per toeringcar naar de luchthaven Ben Goerion bij Tel Aviv en vandaar retourvlucht per KLM naar Amsterdam. Deze volledig verzorgde 14-daagse rondreis vindt plaats van 23 oktober5 november. Er wordt gelo geerd in goede middenklasse hotels. Deze kortere vliegreis per KLM vindt plaats van 2330 oktober en is bij uitstek geschikt voor oud deelnemers, die nogmaals ruim een week in de fascinerende hoofdstad van de staat Israël willen doorbrengen. In het programma zijn excursies opgenomen naar de oude stad met bezoeken aan de geboortekerk, de klaagmuur, het tempelplein en het omliggend gebied zoals de berg Sion, het Ke- drondal, de Olijfberg etc. Verder wordt uitgebreid aandacht besteed aan het nieuwe Jeruzalem. Het programma biedt daarnaast volop mogelijkheden om op eigen gelegenheid deze boeiende stad te verkennen. Er wordt gelogeerd in goede middenklasse hotels. Onze reizen worden geleid door deskundige Nederlandse reisleiders, die. waar nodig, worden geas sisteerd door een Israëlische gids. Bij de organisatie van onze reizen gaan wij ervan uit, dat de deel nemers goed ter been zijn en bestand tegen de inspanningen van een dergelijke reis. De mogelijkheid bestaat dat de 10- of de 14-daagse rondreis in een andere volgorde wordt gemaakt dan in bijgaande programma's is aangekondigd. Inhoudelijk zal er echter geen enkele belangrijke verandering optreden. De genoemde reissommen van de vliegreizen zijn inclusief de vliegtoeslagen tot op dit ogenblik. Mochten zich voor het vertrek nog nieuwe verhogingen van de tarieven voordoen, dan worden deze doorberekend aan de deelnemers. Al onze Israëlreizen zijn volledig verzorgd. In de reissommen van de vliegreizen is begrepen Vliegreis per KLM AmsterdamTel Aviv v.v. Luchthavenbelastingen. Rondreis door Israël. Volledige verzorging in goede middenklasse hotels. - Alle maaltijden onderweg. Alle entrees. Boottocht over het Meer van Galilea. Fooien in hotels. Reismap met uitvoerige documentatie. Exclusief is de vliegreis naar Eilat. Nadere gegevens over deze facultatieve dagtocht ontvangen de deelnemers tijdig. Alle genoemde najaarsreizen worden speciaal voor abonnees van de TROUW/KWARTET-bladen georganiseerd. Alleen schriftelijke aanmeldingen worden in behandeling genomen. Wij verzoeken u bij aanmelding uitsluitend gebruik te maken van de hierbij afgedrukte aanmeldingsformulieren. Geeft u daarop s.v.p. duidelijk aan op welke reis u inschrijft? Voor aanmelding van medereizende echtgenoten is een aparte ruimte op de formulieren gereserveerd. Indien het formulier op twee per sonen van toepassing is, dienen beide personen te ondertekenen. De aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Iedere deelnemer ontvangt per soonlijk bericht of hij of zij kon worden ingeschreven. Wij adviseren u snel te reageren,.omdat de praktijk heeft geleerd dat de belangstelling voor onze reizen buitengewoon groot is. Is de reis van uw keuze voltekend, dan wordt u desgewenst op een wachtlijst geplaatst. Ook in dat geval ontvangt u van ons tevoren persoonlijk bericht. Om twee redenen raden wij u aan niet te lang met uw aanmelding te wachten. Ten eerste om een te leurstelling te voorkomen de. reizen zijn snel volgeboekt en ten tweede, omdat de reissommen van de vliegreizen een maand na verschijning van dit blad met 100.per persoon worden ver hoogd.'Bovendien kunnen na genoemde datum tevens personen op onze reizen intekenen, die geen abonnee zijn op een van de TROUW/KWARTET-bladen. Het is mogelijk dat een deelnemer in de periode voorafgaande aan de reis als gevolg van plotselinge omstandigheden genoodzaakt is van deelneming af te zien. Indien een aanmelding ongedaan wordt gemaakt, zijn per persoon de volgende bedragen verschuldigd: Bij annulering tot 3 maanden voor vertrek 30 Bij annulering tussen 3 maanden en 1 maand voor vertrek 10% van de reissom met een minimum van 100. Bij annulering tussen 1 maand en 1 week voor vertrek 25% van de reissom. s Bij annulering binnen 1 week voor vertrek 75% van de reissom. Voor alle reizen kunt u.bij ons een annuleringsverzekering afsluiten. Een dergelijke verzekering dekt bovengenoemde risico's, indien annulering tenminste een gevolg is van een situatie van overmacht (waaronder overlijden, ernstige ziekte of ernstig ongevalsletsel van de verzekerde of zijn naaste niet- meereizende familieleden in de eerste of tweede graad). Een annuleringsverzekering kan alleen terstond bij-aanmelding worden afgesloten. De premie be- draagt 30.p.p. en dit bedrag dient tegelijk met de eerste betaling te worden voldaan. De reissom wordt in 3 termijnen voldaan. Na ontvangst van ons bericht van inschrijving betaalt men een eerste bedrag van 200.p.p., eventueel vermeerderd met de premie van de annuleringsverze kering. Per 1 juni a s. dient een tweede termijn ad 500.p.p. te worden voldaan en het resterende bedrag 1 maand voor vertrek. Alle betalingen dient men te storten op girorekening 464596 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies in Bergen (N.H.) met duidelijke vermelding van de des betreffende reis en het deelnemersnummer. De verantwoordelijkheid voor de uitvoering van onze reizen berust ook nu weer bij het Instituut voor Internationale Excursies, Postbus 54 te Bergen (N.H.). Eventuele correspondentie dient men recht streeks aan dit adres te richten. Dringend worden deelnemers echter verzocht de correspondentie tot het uiterste te beperken. De deelnemers ontvangen over hun reis en alle daarmede verband hou dende zaken tijdig bericht. Wijzigingen moet het Instituut zich te allen tijde voorbehouden. Speciaal voor onze Israëlreizen schreef Marius Groeneveld een gids, waarvan een herziene uitgave momenteel in herdruk is. Deze gids bevat een uitvoerige beschrijving van de in Israël te maken toch ten, alsmede een algemeen inleidend gedeelte met de nodige tips. Deelnemers die deze uitgave in hun bezit willen hebben, kunnen deze tegelijk met hun aanmelding bestellen. De kosten bedragen 14.(inclusief verzending). Zodra de gids van de persen komt, worden de bestelde exemplaren verzonden. (S.v.p. met blokletters invullen) Naam: Geslacht: Adres:C Woonplaats: Naam medereizende echtgenote: meldt zich aan als deelnemer/ster aan de volgende TROUW/KWARTET Israëlvliegreis: Data Wenst u een annuleringsverzekering? Antwoord: Wenst u de Gids van Israël? Antwoord: Een eerste betaling van ƒ200,p.p., eventueel vermeerderd met de premie van de annule ringsverzekering en de prijs van de Gids stort ik na ontvangst van mijn inschrijvingsbevesti ging op girorekening 464596 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies te Ber gen (N.H.). Ik verklaar hiermede tevens aan de in dit programma genoemde verplichtingen te zuilen-vol doen. Ik ben geabonneerd op: Ik wil graag samen reizen met:.....I.-. Handtekening: Handtekening echtgenote: In te zenden naar het Instituut voor Internationale Excursies. Postbus 54, Bergen (N.H,). Na de tegenslagen in het najaar van 1973 en dit voorjaar zijn wij er toch weer in geslaagd om dit najaar opnieuw een bootreis in ons programma op te nemen. De basisprijs van deze reis van 4 weken bedraagt 1680,per persoon. De deelnemers vertrekken op 30 oktober per trein uit Arnhem naar Venetië, waar de volgende dag wordt ingescheept op het Italiaanse passagiersschip ENOTRIA, dat geheel tot onze beschikking staat. De heenreis naar Haifa duurt een week en in deze periode worden bezoeken gebracht aan Piraeus (Athene) en Cyprus. Na aankomst in Haifa staat een rondreis van 14 dagen door geheel Israël op het programma. Er wordt ge logeerd in goede middenklasse hotels in Jeruzalem (5 nachten), Tiberias (5 nachten) en Ashkelon (5 nachten). Een gedetailleerd prógramma van de rondreis ontvangen de deelnemers in een later stadium. Op woensdag 20 november wordt weer ingescheept te Haifa en volgt de te rugreis van een week naar Venetië, opnieuw met onderbrekingen in Athe ne en Cyprus. Evenals op de heenreis bestaat de mogelijkheid om in deze aanloophavens aan excursies deel te nemen. Op maandag 25 november arriveert de ENOTRIA in Venetië en vandaar volgt de thuisreis per trein naar Arnhem. Omdat wij deze bootreis in eerste instantie hebben aangeboden aan geïn teresseerde deelnemers van de helaas geannuleerde voorjaarsbootreizen, zijn voor deze nieuwe reis slechts nog een beperkt aantal plaatsen be schikbaar en wel in 3 persoons hutten (toeslag ƒ100,p.p.), in 4 per- soons hutten (geen toeslag) en tenslotte in eenvoudige 4 en 6 persoons hutten (reduktie op de basisprijs van 100,p.p.). In de reissom is begrepen: treinreis ArnhemVenetie v.v. met verzorging, bootreis met verzorging, rondreis door geheel Israël met verblijf en alle maaltijden, havengelden, fooien, entrees en reismap met o.a. een uitvoeri ge reisbeschrijving. De reissom wordt in 3 termijnen voldaan, te weten 200,direkt na in schrijving eventueel vermeerderd met de premie ad. 30,van de annu leringsverzekering: per 1 juni a.s. ƒ600,p.p. en het resterende bedrag per 1 oktober a.s. (S.v.p, met blokletters invullen) Naam: Geslacht: Woonplaats:ti Naam medereizende echtgenote: meldt zich aan als,deelnemer/ster aan de TROUW/KWARTET Israëlbootreis van 30 oktober 26 november 1974. Gewenste akkommodatie: O Tourist (4 persoons hut) 1680,p.p. O Trio (3 persoons hut) ƒ1780,p.p. O Sportief (4 of 6 persoons hut) ƒ1580,p.p. Wenst u een annuleringsverzekering? Antwoord: Wenst u de Gids van Israël? Antwoord: Een eerste betaling van 200,p.p. eventueel vermeerderd met de premie van de annule ringsverzekering en de prijs van genoemde Gids stort ik na ontvangst van mijn inschrijvings bevestiging op girorekening 464596 ten name van het Instituut voor Internationale Excursies te Bergen (N.H.) Ik verklaar hiermede tevens aan de in dit programma genoemde verplichtin gen te zullen voldoen. Ik ben geabonneerd op: Ik wil graag samen reizen met: ■J L Datum: Handtekening: Handtekening echtgenote: 1 In te zenden naar Instituut v< aor Internationale Excursie; s. Postbus 54 te Bergen (N.H.). Alle deelnemers die zich naar aanleiding van deze publikatie opgeven, ontvangen het boek „Bijbelse plaatèen" ten geschenke. Deze rijk geïllustreerde uitgave geeft op een overzichtelijke wijze bijzon derheden over de vele Bijbelse plaatsen in Israël. Evenals de Gids voor Israël werd het geschreven door Marius Groeneveld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 28