Honderden artiesten heb k op de plaat geholpen' r, -lohnny Hoes heeft de cirkel gesloten 'Ik ben gewoon een jongen die liedjes maakt' KUVPJ5 Wees kwoliteits bewust Nog geen concertzaal voor Residentie-orkest 'Berkhofs theologie uiterst gevaarlijk' Poetry International voor de vijfde keer 's Avonds weg, 's ochtends in Engeland ANWB CARS OO LI bOW/KW, A1B1IET ZATERDAG 27 APRIL 1974 BINNENLAND T9/K11 oor Leo Kleyn ijn geschiedenisleraar, Rogier is dat, je weet wel, die pas over- den is, die zei tegen me dat ik tor moest gaan met geschiede- s. Nederlands, daar was ik ook >ed in, had ik een negen voor ie leraar zei ook dat ik ermee Dor moest gaan. In boekhouden as ik slecht. Maar rekenen kon wel goed. Ja, ik kon heel snel kenen. En ik kon het altijd snel- r dan anderen'. hannes Andreas, beter bekend als hnny Hoes volgde de raad van zijn raren niet op, nadat hij in zijn ge- ortestad Rotterdam het diploma >s-a had behaald. Achteraf gezien oh niet zo onverstandig, misschien, ant zo'n studie kost natuurlijk toch iel wat hoofdbrekens. En Johnny gt zelf: 'Ik ben iemand die niet eer moeite voor iets wil doen dan >odzakelijk is. Nee hoor, als ik iets et één hand kan doen, zal ik er :en twee handen voor gebruiken', ok zonder gestudeerd te hebben is et ham trouwens erg goed gegaan. Weert, waar hij al sinds jaar en ig resideert, heeft hij een indruk- ebkende fabriek laten neerzetten, enelux Music Industries, staat er in •ote neonletters op het dak, naast ituurlijk, in eenzelfde belettering, jn eigen naam, Johnny Hoes. De fa- •iek, waarin met kostbare machines laten geperst en hoezen gedrukt wor. en, is gisteren officieel in gebruik enomen. is tegelijk maar een vijfvoudig jest van gemaakt, want enig gereken en wie zou dat sneller kunnen?) >erde dat er nog meer te vieren viel. ohnny Hoes bleek 25 jaar doende te ijn als tekstdichter/componist/zan- er; twintig jaar geleden werd zijn luziekuitgeverij Benelux Music opge- icht; tien jaar geleden kwam zijn laten- en produktiemaatsahappij Tel- tar van de grond; vijf jaar geleden 'erd het platenimperium verrijkt met e verkoopmaatschappij Telgram. Er iel, alles met elkaar, wel een glas te éffen, daar in Weert, fie had dat kunnen denken, 25 jaar eleden, 'toen de nooddruftige min-, treel zijn heil in België moest zoe- omdat hij in Nederland met de werd aangekeken? De muizen la- en toen dood voor de kast, om het net zijn eigen woorden te zeggen. Nu s hij, zakelijk gezien, van niemand neer afhankelijk. Johnny Hoes hoeft ïergens meer aan te kloppen: hij doet illes zelf. 'De cirkel is gesloten', zegt lij voldaan. ?ust De promotor van het Nederlandse le venslied, door weinig fijnbesnaarde geesten ook wel smartlap genoemd, itraalt aan de vooravond van zijn ju bilea een grote gemoedsrust uit, ook al zal' tijdens het ongedwongen onder houd blijken dat uit het gemoed nog menige levensvraag welt. Het materië- e succes blijkt geenszins een belem mering te zijn geweest voor het over peinzen van geestelijke waarden. Johnny Hoes, vlot maar zorgvuldig gekleed en gekapt, zit ontspannen op een comfortabele bank in de ruime directiekamer op de eerste en enige verdieping van zijn fonkelnieuwe fa briek. Een gitaar staat onder handbe reik. Daarachter hangt aan de muur een plattegrond van Rotterdam. Pal ernaast is een plaatsje ingeruimd voor het beroemde gedicht van Jan Prins met de onvergetelijke beginregels: 'Te Rotterdam ben ik geboren/onder den adem van de Maas'. Johnny Hoes verloochent, ook in zijn tongval, zijn Rotterdamse afkomst niet. Waarom zou hij ook? Hij heeft !er, naar eigen zeggen, mede zijn artis tieke en zakelijke succes aan te dan ken. Hij is geboren in een volksbuurt, Katendrecht, waar hij de zeilschepen jnog heeft gezien. Zijn vader was ste- rard, voer veel op Amerika. Zelf had Johnny zich ook een toekomst in de scheepvaart, al was het maar op een scheepvaartkantoor, toegedacht. Het is wel anders gelopen. Maar, zegt hij, 'die afkomst uit Rotterdam, als haven stad, dat heeft me natuurlijk wel een gevoel voor het maken van winst bij gebracht'. In Rotterdam is de basis gelegd voor goed koopmanschap? 'Neertee', weert hij onmiddellijk af, 'ik-voel me geen koopman, nee, be slist niet. Ik ben gewoon een jongen die liedjes maakt'. Huiselijk Johnny Koes temidden van zijn vrouw, vader en jo ngste zoon Johnny. daar Nederlandse liedjes ten gehore te laten brengen. Hij praatte die lied jes aan elkaar. 'Ik benaderde de men sen huiselijk. Ik projecteerde gewoon de huiskamer van mijn eigen vader en moeder. Ik zei dan: nou vader, heb je moeder wel een zoentje gegeven voordat je gisteren ging slapen? En als ik dan een brief had gekregen van een moeder die klaagde over haar langharige zoon, dan zei ik: ach moe der, wij zijn toch ook wel eens verve lend geweest, vroeger. Maak je nou maar geen zorgen over die jongen. Leb maar op, als hij straks getrouwd is en hij staat met z'n eerste kind in z'n armen, dan is hij net zo degelijk geworden als jullie'. 'De mensen voelden zich aangespro ken', stelt Johnny Hoes tevreden vast. 'De luisterdichtheid was tweemaal zo groot als van de beste discjockey. En er warén twee mensen nodig om alle post te sorteren die binnenkwam. Die twee mensen hebben ze aan moeten nemen'. Een jaar of twee geleden is hij met dat programma opgehouden. In ver so' z'n meisje, en dat meisje zegt dan nin die laatste regel: M'n jongen, ik ben trots op je deel in die strijd! Daar werd eek plaatje van gemaakt; het werd gezongen door een meisje hier uit Weert, Helma, van het latere duo Helma en Selma. En ik kreeg daar geld voor. Ik ben toen aan de lo pende band cowboyliedjes gaan schrij ven. Texas BÜ1, Goudkoorts, weet ik het allemaal'. Die andere liedjes kon Johnny Hoes aan de straatstenen niét kwijt. Hij vond zijn werkterrein toen in België, waar ze ontvankelijker bleken te zijn voor de smart van cowboys en andere ruwe bolsters. Toch zou Nederland tot inkeer komen. Dat gebeurde, toen Eddy Christiani het liedje 'Een zee manshart' voor de radio zong. Johnny Hoes: 'Dat liedje had ik geschreven. Ik werd toen opgebeld door Philips. Ik zei: dat liedje hebben jullie al, dat heb ik jullie al een hele tijd geleden toegestuurd. Nou, ze zeiden toen bij Philips dat ze het per ongeluk kwijt geraakt waren. Ze hadden het natuur lijk gelijk weggegooid. Maar goed, band met een herverdeling van de zendtijd zou hij het toen op zondag hebben moeten presenteren, twee uur achter elkaar, en dat werd hem te •veel. Dank zij de VARA, waarvoor hij een met een lach en een traan door spekt televisieprogramma mag verzor gen, is hij niet uit 't Gooi verdwenen. Ook in dat programma probeert hij een huiselijke sfeer te scheppen. 'Zo van: fijn, dat je je vrouw hebt meege nomen, dat je vanavond eens nipt voor dat kastje bent blijven hangen'. Cowboyliedjes In die liedjes bleef en blijft Johnny Hoes dicht bij het volk staan. En het volk weet zoiets altijd op prijs te stel len. Dat bleek hem ook tijdens het ra dioprogramma dat hij jarenlang voor de KRO verzorgde. Tweemaal per week reisde hij naar Hilversum om In een nauwelijks te stuiten woorden stroom verhaalt Johnny Hoes met zichtbaar genoegen over de door hem afgelegde weg naar de top. Hij laat er geen twijfel over bestaan dat het geen gemakkelijke weg is geweest. Johnny Hoes kon schrijven en componeren wat hij wilde, in Nederland vond hij voor zijn toch niet ongevoelige crea ties geen gehoor: 'Het was huilen met de klep dicht'. En dat, terwijl Johnny Hoes kort na de bevrijding toch al een overtuigend bewijs van zijn talent had geleverd met 'De cowboy-soldaat', zijn eerste succesliedje. Hij vertelt daarover: 'Dat ging over een cowboy uit Texas, die naar Europa is gegaan om daar voor de bevrijding te vechgen, maar die heimwee heeft naar z'n paard, z'n las- Philips heeft het toen toch als eerste op de plaat kunnen zetten. Dat was de eerste keer dat ik beet had in Ne derland. Ja, en toen vroeg Philips of ik nog meer had. Nou, ik had nog heel wat Dat is toen kort achter el kaar allemaal opgenomen'. In een niet geheel bij te houden tem po somt Johnny Hoes zijn produktie uit die eerste succesvolle jaren op. Nog net te noteren valt: 'De smokke laar', 'Loehende klokken', 'Boerinne- kensdans'. 'Op een zeemansgraf staan nooit geen rooie rozen'. Over de titel van dat laatste liedje zegt Johnny Hoes: 'Ik kreeg te horen dat dat fout was, met dat 'nooit geen'. Nou, dat wist ik zelf ook wel. Maar je moet je richten naar de taal van de mensen. Ze moeten maar eens bij Speenhoff gaan zoeken, nou, daar is alles fout. Die heeft het over 'bennë' en 'lei'. Maar daardoor kreeg hij juist een goed effect'. Maar fout of niet: 'Het werden allemaal gouwe platen. En bij Philips dachten ze toen natuurlijk: hé, dat is een jongen met een gouwe handje'. Verdienste, Succes alom, na die eerste moeilijke tijd. Maar niet alleen voor hem, zoals Johnny Hoes niet vergeet nadrukke lijk in het midden te brengen. Op enigszins gedragen toon zegt hij: Als Boodschap ADVERTENTIE Als het goed is, drinkt U Uw borreltje "voor het lekker". Gelukkig zijn er veel mensen, die er net zo over denken als U. Ondanks de stijgende kosten durft De Kuyper daarom de superieure kwaliteit van al haar artikelen te handhaven. Per glas is het trouwens voor U meestal maar een verschil van een paar centen. En U geniet echt véél meer! cm DEN HAAG Het Residentie- Orkest heeft voor iveer vijf jaar het contract met het Nederlands Congresgebouw verlengd. En het Haagse ensemble zal min of meer tegen wil en dank voorlo pig blijven spelen in de Prins W illem-Alexanderzaal. De door de Haagse gemeenteraad be noemde commissie die de mogelijke nieuwbouw van. een' concertzaal in de binnenstad bestudeert, heeft nog geen eindconclusie bekend gemaakt. Het stichtingskapitaal zal 23 miljoen gul den moeten gaan bedragen, terwijl het jaarlijkse exploitatietekort wordt beraamd op 1,2 miljoen gulden. Daarnaast dient men rekening te hou den mét bedrijfsschade voor het Ne derlands Congresgebouw, zodat men voorlopig heeft becijferd dat het to- taalverlies per jaar op zo'n 4 miljoen gulden gesteld kan worden. Wellicht is het mogelijk, dat in de toekomst de Kurzaal weer als concert-' zaal gebruikt zal kunnen worden. Ge zien de ligging in Schevenihgen is in het verleden echter gebleken, dat het winterseizoen niet bevorderlijk, is voor het bezoekersaantal, zodat de Kurzaal nooit het tehuis van het Resi dentie-Orkest kan worden. Wellicht komen er weer zomerconcerten, ter wijl mogelijk de Kurzaal zich ook zal gaan lenen voor grammofoonplaten- opname. VEEL NIEUWS Hoewel het beleid van het Residentie- Orkest het karakter van voorzichtig heid in zich draagt, is het verheugend te kunnen constateren, dat in het sei zoen 1973-74 circa 65 werken worden uitgevoerd die voor het Residentie-Or kest nieuw zijn. Hiervan kunnen 25 composities als Nederlandse première worden aangeduid. Tien componisten vertegenwoordigen de Nederlandse muziek, zoals Wagenaar, De Lange, Vriend, Vermeulen, Van der Horst en Kunst. Nederland is ook ruim verte genwoordigd bij de solisten, o.a. Her man Krebbers, Willem Noske, Theo Olof, Robert Holl, Bernard Kruysen, Lucia Kerstens, Elisabeth Lugt, Karin Ostar en Ruud van der Meer. Jonge Nederlandse dirigenten komen helaas niet aan bod in het komende seizoen. Planning op lange termijn maakte het engageren voor een bepaalde periode moeilijk. Wel zal Hans Vonk één con cert gaan leiden in de lente-cyclus MARTINON De nieuw benoemde dirigent Jean Martinon is nog niet volledig inge schakeld, al neemt hij reeds 25 concer ten voor zijn rekening. Zo brengt hij o.a. als opening van de vrijdag- en za terdagserie 'Jeanne d'Arc au bücher' van Honegger, een muzikale daad van betekenis. Ook leidt hij een volledige uitvoering van 'De Notenkraker' van Tjsaikowsky met het Scapino-ballet. Hij dirigeert ook in de Promenade-se rie, die een nog meer ontspannend ka rakter dan voorheen zal dragen. Evenals in vorige seizoenen brengt men i(i het HOT-theater een. viertal concerten met hedendaagse composi ties van o.a. Maderna, Berio, Schre- ker, Ligetti, Lutoslawski en de geza- menlijkè compositie van Jan Vriend en David Porcelijn getiteld 'Elements of logic'. Twee buitenlandse orkesten brengen het Residentie-Orkest een bezoek, nl. het Sydney Philharmonic Orchestra o.lv. Willem van Otterloo en het Li verpool Philharmonic Orchestra o.l.v. sir Charles Groves. Het Residentie-Or kest zal in het komende winterseizoen geen buitenlandse toernees maken, men wil zich volledig kunnen voorbe reiden op de Amerikaanse toernee in september en oktober 1975. Jean Martinon, de nieuwe vaste dirigent van liet Residentie Or kest. ROTTERDAM Dichters uit binnen- en buitenland zullen van 18 tot 22 ju ni weer bezit van de Doelen in Rot terdam nemen. Dan wordt daar voor de vijfde maal hét gedichtenfeest Poetry International gehouden. Van wege het lustrum zijn een paar oud gedienden uitgenodigd, zoals 'Breyten BreytenbaCh uit Zuid-Afrika, Adrian Mitchell uit Groot-Brittanndë en W. S. Renda uit Indonesië. Nieuwe figuren komen o.a. uit Portugal, Mexico en Roemenië. Van de Nederlandse deel nemers noemen we Jacques Hameldnk, Gerrit Komrij, Neeltje Maria Min, Bert Schierbeek en Coroelis Bastiaan Vaandrager. De manifestatie, waarbin nen zoals bekend dichterseigen wer ken lezen en met elkander discussië ren, wordt in het kader van het Hol land Festival georganiseerd door de Rotterdamse Kunststichting. (ADVERTENTIE) .ik een verdienste heb gehad, dan is het wel geweest dat ik honderden ar tiesten op de plaat heb geholpen. Die mensen werden door Hilversum ge boycot. Die kregen de kans niet. Nie mand kende ze dan ook. Ik heb ze de kans gegeven. En dat waren geen be roemde artiesten. Het waren de min sten der mijnen'. Later herhaalt hij het, als was de be zoeker nog niet voldoende van deze verdienste doordrongen: 'Jan en alle man heb ik op de plaat geholpen'. Daarmee heeft hij, tegelijkertijd, 'ge knokt voor het Nederlandse lied'. Hij is er zelf natuurlijk wel wijzer van geworden. Zijn fabriek, waarin hij ruim vijf miljoen gulden heeft geïn vesteerd, heeft hij niet uitsluitend aan zijn eigen gouden en platina pla ten verdiend. 'Nou ja', zegt hij, 'het is natuurlijk niet helemaal altruïsme ge weest'. Over die fabriek en alles wat daaraan vastzit, mag overigens geen misver stand bestaan. Johnny Hoes heeft in de afgelopen 25 jaar veel geld ver diend, het kan niet ontkend worden, maar hij heeft het verdienen altijd als middel gezien, nooit als doel. Dat was al zo, toen hij nog niet meer dan een klein muziekwinkeltje in Weert bezat. Van het geld dat hij in die winkel verdiende, liet hij liedjes drukken, ook liedjes van anderen. En zijn verdere aktiviteiten zullen, via Benelux Music Industries, voor een belangrijk deel de artiesten van van daag en morgen ten goede komen. Het rijk van Johnny Hoes is gegrond vest op hulpvaardigheid. Voor wie het ver wil brengen, heeft hij een goede raad: 'Ik zou tegen iedereen willen zeggen: help anderen als je succes wilt hebben in het leven'. Zo bent u uit, zo bent u thuis. Voor zakelijk of ander beaoek. Ongehinderd door het weer. Tweemaal daags, het hele jaar door. via Hoek van Holland--^-Harwich aan Stoomvaart Maatschappij Zeeland, Antwoordnummer 3, Hoek van Holland (geen postzegel). Vraag de broohure 'Londen-Engeland' Fijnproevers De een heeft succes en de ander niet. De een komt terecht op een scheep- vaartkantoór, de ander bouwt een pla- tenfabriek. De een blijft bij moeder thuis, de ander zingt 'Och was ik maar bij moeder thuis gebleven' en verdient daar schatten mee. Is het toeval, of is het uitgestippeld? Het zijn dingen waarover Johnny Hoes vooral de laatste tijd urenlang kan mijmeren. Hij denkt en praat ook veel over de dood, over dorpspastoors die in het zuiden, waar hij terecht kwam, met hel, verdoemenis en vage vuur dreigden. Als iemand die gelooft dat hel en hemel al op aarde te vin den zijn, kan hij zich nog opwinden over die pastoors. 'Hoe vind jij dat nou?' wil hij weten. 'Doe jij daar nou eqns een uitspraak over'. De aangesprokene verbaast er zich vooral over dat Johnny Hoes zich zo intens bezig blijkt te houden met on derwerpen die in zijn liedjes, door hem geschreven of op de markt ge bracht, niet of nauwelijks worden aangeroerd. Ze komen de stemming op bruiloften en partijen niet ten goe de. Johnny Hoes kijkt wat beteuterd. Hij ontkent niet dat zijn naam veelal met bruiloften en partijen wordt geas socieerd, geeft te kennen dat hij. daar van ook een beetje af wil, maar werpt tegen dat zijn liedjes, hoewel 'simpele levensportretjes', toch niet zo loos zijn als ze wellicht lijken. 'Ik heb toch wel het gevoel dat ik er het geweten mee wakker schud. Als ik zing over mensen die scheiden, en kinderen hebben die daarvan het slachtoffer worden, hoop ik dat men sen die ook willen scheiden het toch niet zullen doen. Of ik hoop dat een stiefmoeder, zonder dat ze nou een schuldcomplex krijgt, toch wat na denkt over haar benadering. Of in een liedje over een meisje dat gaat lif ten, daarin zit toch de boodschap: zoek niet de verlokkingen van de stad'. Vorige week is Johnny Hoes 57 jaar geworden. Zijn leeftijd is hem niet aan te zien. Zijn boodschappen verge tend, zegt hij: 'De blijheid die je móet brengen, ik geloof dat die het verouderingsproces tegenhoudt'. ZEIST Op de jaarlijkse confe rentie van het contactorgaan ge reformeerde gezindte heeft de Utrechtse hoogleraar prof. dr. C. Graafland scherpe kritiek ger oefend op het nieuwste boek van prof. dr. H. Berkhof 'Christelijk geloof'. Prof. Graafland sprak van 'een uiterst gevaarlijke theologie, die een synthese wil brengen, die meent verbindingen te kunnen leggen tussen christelijk geloof en het eigentijdse denteen, ter wijl in feite een weg bewandeld wordt, die radikaal afwijkt van de weg, die de Schrift en het belijden der kerk wijzen.' Hij verwachtte, dat dit boek grote in vloed zal gaan uitoefenen ('zelfs in de meest schamele bibliotheek van een theologisch studie nit is het te vinden') en hij noemde het uiterst bedenke lijk, als zovelen daarvoor ontvankelijk blijken te zijn en als deze theologi sche conceptie de gangbare gaat wor den voor de komende generatie. Voor de motieven van prof. Berkhof had prof. Graafland waardering. Prof. Berkhof wil het geloof op een nieuwe wijze vertolteen in aansluiting bij deze tijd. Prof. Graafland noteerde met na me als positief punt, dat zijn Leidse collega met zijn boek de kortstondige vrijzinnige vloedgolf van de 'nieuwe theologie' heeft afgedamd. Maar als grote fout zag prof. Graafland, dat prof. Berkhof theologie wil beoefenen met gebruikmaking van eigentijdse begrippen en denkstructuren. De ge schiedenis van de dogmatiek laat zien, dat een dergelijke poging vrijwel al tijd uitloopt op een inhoudelijke aan sluiting bij de geest van de tijd. Jonge Barth Prof. Graafland, die in Utrecht theo logie doceert op een leerstoel vanwe ge de gereformeerde bond, hield prof. Berkhof de jonge Barth voor, die juist afrekende met de behoefte tot aansluiting bij het eigentijdse denken en leerde, dat het openbaringsgeloof van boven komt en geen aansluiting kan vinden bij het natuurlijk denken. De verdorvenheid van de mens is zo totaal, aldus prof. Graafland, dat geen enkele aansluiting mogelijk is en dat - alleen iets van het heil zichtbaar kan worden, ais God de mens door Woord en Geest totaal vernieuwt en weder- baart. Weliswaar stelt prof. Berkhofr dat de ontwikkeling van algemene religiosi teit naar christelijk géloof geen onge broken lijn is. Hij ontleent aan de evolutieleer het begrip 'sprongvaria- tie'. Maar in werkelijkheid is tussen religie in het algemeen en het chris telijk geloof een onoverbrugbare kloof, aldus prof. Graafland. Het be denken des vleses is vijandschap te gen God. De Utrechtse hoogleraar had vooral bezwaar tegen de godsleer van zijn Leidse collega. Volgens prof. Berkhof is God zo God, dat Hij niet zonder de ontmoeting met de mens God kan zijn.Daarmee doet hij volgens prof. Graafland afbreuk aan Gods soeverei niteit en zelfs zijn goddelijkheid. Voor de reformatorische godsleer is wezenlijk, dat God God is en kan zijn zonder de mens. Dat Hij in Christus Immanuel (God-met-ons) is, heeft de reformatorische theologie nooit her leid tót zijn wezen, maar tot zijn vrij en soeverein welbehagen. Ook tegen Berkhofs christologie, zijn leer van de Heilige Geest en van de Schrift had prof. Graafland grote be zwaren. Zijn 'conclusie' was, dat bij prof. Berkhof sprake is van een verla ten van het spoor van het katholieke belijden van de kerk der eeuwen (van het Apostolicum blijft maar weinig overeind), maar ook van een onge hoorzaam zijn aan de God van het Woord, die eist, dat men zich alleen door Hem laat gezeggen. ADVERTENTIE Wie kan rekenen gaat naar KING CARS- 1 Nederlands grootste showroom van 1® klas occasions! gekeurd BOVAG GARANTIE Kies voor zekerheid KING 1*1 RIJKSWEG - AFSLAG MAARDEN TELEFOON 02159 - 40041 (ADVERTENTIE) 1000/1300 Importrlce tevens dealer voor Den Haag e.o. AUTO PALACE-DE BINCKHORST BV I BINCKHORSTLAAN 312-322 PEN HAAG POSTBUS 148 TEL. 070-855100 f MAZDA: JAPANSE PERFEKTIE IN AUTO'S AMSTERDAM: AUTOMOBIEL BEDRIJF A. v. d. BRAAK Burg. vaiï Leeuwenlaan 31 Telefoon 020131775130727 AMSTERDAM: LUDRIKS AUTOMOBIELBEDRIJF Overamstelstraat 17-19. Tel. 020 351420.- Zaterdags geopend. Telefoon na 7 uur: 029031551 BAFLO: GARAGE G. BÖANDS Herestraat 2 Telefoon 05950—2514 EZINGE: GARAGE TERPSTRA Van Zwinderenstraat 10 Telefoon 05941—381 GLIMMEN: AUTOBEDRIJF DEEN Rijksstraatweg 50 Telefoon 05906—1364 GRONINGEN: GARAGE F. PEKELDER Niéuwe Boterimgestraat 61-65 Telefoon 050—126304 GRONINGEN: AUTOBEDRIJF VENEMA Geulstraat - Barestraat 339 Telefoon 050—251604*, b.g.g. 250227 SCHIEDAM: AUTOBEDRIJF S. D. LANDMAN Noordmolenstraat 17 Telefoon 010—266233 WIRDUM:ANTUMA Oude Rijksweg 23. Telefoon 05967 220. Dealer voor geheel N.O.-Grot ningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11