Prins werkte mee aan documentaire van KRO eoeo pometeo F Abba in de 'Eddy go round show' Programma op koninginnedag Ivoren toren niet terug PETRI a S 1 ...OPROEP CODE WALTER JOST dagpecep TROUW KWARTET VRIJDAG 26 WRIT, 1974 binnenland h adiotv t4/ de Eddy go round show' treedt vanavond de groep Abba uit Zweden op. winnaar van het Eurovisie songfestival. Eddy Becker icist hen al te contracteren nog voor ze hun succes behaalden en dus nog voor de oude prijs, zoals dat heet en dat is voor ons Nederlanders een hoogst plezierig idee. Ibba is te zien om tien voor half negen op Nederland 2. HILVERSUM Op koninginnedag, volgende week dinsdag, zorgt de televisie, behalve voor een uitzending van het gebruikelijke défilé langs paleis Soestdijk om half elf. Nederland 1, voor zowel een serieus als amusant gedeelte in het pakket. Het eerste wordt vertegenwoor digd in de KRO-documentaire over de onderhandelingen in 1945 in het Utrechtse dorp Achterveld waar de geallieerden onder leiding van de Amerikaanse generaal Bedell Smith onderhandelden met een Duitse delegatie onder Seyss Inquart, rijkscommissaris in Nederland. tepunten van het vijf en twintig uur durende programma dat de NOS-radio verleden jaar uitzond ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van koningin Juliana. HILVERSUM De reddings pogingen voor AVRO's kunstpro gramma 'De ivoren toren' door de gezamenlijke tv-recensenten onder leiding van Wim Jungman heeft niet mogen baten. De vijfde en zesde aflevering zullen niet worden uitgezonden. De zesde af levering zou tegenover de finale van de Europacup komen en dat zou een te grote concurrentie zijn. Daarom komt dez evende af levering ook maar te vervallen. Wel zal er in het nieuwe seizoen een kunstprogramma komen dat echter een andere opzet krijgt. Daarover zal de AVRO programmaleiding met de samenstellers spreken, waarvan produ cer en regisseur Hank Onrust is. Ook de naam moet anders omdat deze de mensen zou afschrikken. Dan zijn er besprekingen in een vroeg stadium met Pierre Jansen voor een kunstprogramma dat overigens helemaal los staat van een opvolger van 'De Ivoren Toren'. Bovenstaande is uitgekozen in een ge sprek dat de heer Jungman op uitno diging met de programmaleiding van de AVRO had, deze week. Namens de tv-recensenten van de dagbladen had hij deze week in een brief de teleur stelling uitgesproken over het kappen van 'De Ivoren Toren'. 'Wij betreuren dit voornemen in hoge mate omdat wij van mening zijn dat dit naar vorm en inhoud het beste programma is over allerlei verschij ningsvormen van kunst'. Over de lage kijkcijfers, die de directe oorzaak zou den zijn. merkte hij op: 'Hierbij zou den wij willen aantekenen dat derge lijke cfers in sterke mate worden beïnvloed door het gelijktijdig pro gramma-aanbod op de andere zender (regelmatig zijn dat voetbalwedstrij den of films red., maar vooral me nen wij dat het een miskenning is zich blind te staren op cijfers van kijkdichtheid en daaraan de program makwaliteit op te offeren'. De kijkcijfers van de vier uitzendin gen liggen tussen de 410.000 en 200.000 met waarderingscijfers tussen 68 en 70. Behalve dat de kijkcijfers laag waren, merkte de AVRO-staf bestaande uit televisie-directeur Siebe van der Zee hoofd programmaleiding Ger Lugtenburg en socioloog drs. J. Dubbelboer op dat een ander plint van kritiek de aanpak was. (er wer den geen vragen gesteld op een pro fessionele manier, maar door intervie wers die niet van tevoren alles van het onderwerp afwisten red.). MARY PERKINS IICMAATM CW ST&EbS WSJ 7. 'Als mijnheer soms op reis is naar zijn land. dan kan hij een héél eind meerijden', zei de dikke koetsier. 'Ik moet tóch die kant op. 'D'as buitenge woon vriendelijk van je, koetsier', zei smidje Vérholen. 'Toch zal ik zo vrij zijn je aanbod af te slaan, want ik ben met vacantie, vat je? Ik heb juist een erg inspannend werk achter de rug en nu ben ik van plan lopend naar huis te gaan. Ik heb in het ge heel geen haast en ik geniet heerlijk van de natuur.' 'Zo zo.zei de koet sier. terwijl een zorgelijke trek over zijn goedmoedig gelaat trok en terwijl hij zijn stem deed dalen tot een ge heimzinnig gefluister. 'Als mijnheer te voet gaat, dan mag hij wel uitkij- FERDINAND ken bij de tweesprong. Daar is het niet pluis.'Hoe zo niet pluis?' vroeg smidje Verholen verbaasd. 'Spookt het daar?' 'O nee, zó erg is het gelukkig niet', antwoordde de koetsier. 'Maar ook zonder spoken is het er al erg genoeg. Ik zeg alleen: zorg, dat je de goeie weg houdt naar de stad Klagenbrück. Als je de ver keerde weg inslaat, kom je terecht bij het kasteel van de simpele hertog. Zo noemen ze hem hier in de streek. De simpele hertog. Hij is een zonderling heerschap en lastig bovendien. Hij kan niet verdragen, dat iemand on aangediend zijn gronden betreedt. Denk er dus aan vreemdeling: houdt de goede weg! Kom aan, dan stap ik nou maar 'es op!' Met die woordiiil nam de dikke koetsier afscheid 4zi even later weerklonk het vrolijk hoi getrappel al van het zware tweespi voor de postkoets. Smidje Verhol#" stond de koets na te kijken en z^ia hem verdwijnen om het hoekje v; een rotsformatie. Toen zag hij oo dat de koets rakelings langs twee o° de, baardige grijsaards reed, waarvi er een dreigend zijn vuist schudde! omdat de koets véél te dicht lan jj hem heen gejakkerd was. Dit tweetje wandelde vervolgens op de herberg en trad hoedje netjes afnemend binnen. Het waren.hoe kan h oc ook anders.de opa's Zeurtjes Van Zemelen. Slagvaardig Prins Bernhard was daarbij aanwezig als bevelhebber van de Nederlandse strijdkrachten. Hij heeft aan de docu mentaire van Hans Wortelboer zijn medewerking verleend. Evenals mr. C. J. van Schelle. Nederlands ambas sadeur in België en drs. J. J. van der Gaag. oud-ambassadeur in Cuba. De titel is zeer toepasselijk en ook zeer lang 'De dag dat prins Bern hard de verjaardag van zijn vrouw vergat en in Achterveld Seyss Inquart (ADVERTENTIE) Petriflex TTL kleinbeeldcamera Eenogige spiegelreflexcamera met schroefdraadvatting -1.8 objectief, lichtmeting "door de lens' uw kleu ren dia's en foto's haarfijn belicht. Bekijk deze voortreffelijke camera bij uw handelaar ontmoette'. De uitzendtijd is dinsdag om kwart over tien op Nederland 1. Vervolgens zullen nog een toneelstuk en een gedramatiseerde documentaire over de bezetting op het scherm ko men. Woensdag zendt de NOS het to neelstuk 'Oranjehotel' uit naar de bc- schrijvihg van Eduard Vetermann. In 1970 stelden NCRV's David Koning en Stefan Felsenthal een tv-spel daarover samen. Verder brengt de NCRV-televisie zon dag 5 mei de gedramatiseerde docu mentaire 'Overval op Joure'. Op beide programma's komt onze krant voor uitzending nog wel terug. Voor het amusante programma op ko ninginnedag staat 'Ted en de meester- kwissers' om tien voor half negen. Nederland 2. De KRO zendt dan op het andere net 'The man with the golden arm' met Frank Sinatra uit. Défilé De televisie op Nederland 1 is 's mor gens begonnen met een toespraak van minister president drs. J. M. den Uvl om vijf voor half elf, waarna een uit zending van het défilé volgt. Verslag gever is Dick Passchier. Een samen vatting is te zien om kwart over zes op Nederland 1. De NOS-radio zendt dinsdag vanaf vijf voor half elf tot vijf over twaalf op Hilversum 1 flitsen uit van het défilé. Verslaggever is daar Herman Em- mink. Het speciale programma dat de NOS-radio 's avonds uitzendt om acht uur op Hilversum begint met een gelukwens van dr. W. F. de Gaay Fortman, minister van binnenlandse zaken. Daarna is er een concert van het radio filharmonisch orkest onder leiding van Jean Fournet met Cor de Grcot piano. Van negen tot tien uur volgen hoog- AVRO's Televizier Magazine reageerde op de omwenteling in Portugal slagvaardig met een gevarieerde extra uitzending. De ge beurtenissen werden van ver schillende kanten belicht, onder andere door de socialistische leider in ballingschap Mario Soares, de Nederlandse ambassadeur A. de Waal en door de heer Neuman. Soares hoopt dat het Portugese leger anders zal blijken te zijn dan het Chileense leger en noemde de staatsgreep het begin van het einde van een 47-jarig durende dictatuur. Ambassadeur De Waal kreeg via de telefoon al te direct gestelde vragen te horen, waarmee hij als diplomaat midden in een machts wisseling niet zo best uit de voeten kon. De EO volstond met een kort commentaar op de coup in Portugal, waarna een reportage over Zuid-Afrika werd uitgezonden. Hoofdmoot daarin was een gesprek van Meindert Leerling met premier Vorster. die waarschijnlijk wel wat meer tegemoetkomende of zelfs conformerende vragen van de Evangelische Omroep had ver wacht. Leerling bleef echter stevig doord rammen over de rassen tegenstellingen en de ongelijkheid in behandeling op grond van de huidskleur. Willem Duys was met zijn produktie- groep naar Wenen gereisd om met de befaamde en pas van haar zoveelste ziekte herstellende Hildegard Knef een 'Duys op donderdag1 te kunnen maken. Ik weet niet of het kwam doordat hij bijzonder onder de indruk was van het feit dat .'een van de interessantste vrouwen van deze tijd' in dat programma kwam en hem zoveel tijd beschikbaar stelde, maar de aan loop viel mij niet mee. Duys leek mij ook minder de gehaaide aangever van gespreksonderdelen. Pas tegen het einde werd de ontmoe ting met de veelzijdige kunstenares werkelijk boeiend. Er kwamen zeer persoonlijke elementen uit haar gevoelens- en denkwereld aan de orde. En Hildegard Knef scheen zich even helemaal te laten gaan in haar kijk op het leven, op het ouder worden en op de dood. Men hoefde het niet in alles met haar eens te zijn om deze slotfase van het interview als zeer waardevol te ervaren. De uitzending ging als het ware vibreren, er was sprake van de uit straling van een sterke persoonlijkheid. En dat blijft op die wereldomspan nende televisie toch altijd nog een vrij zeldzame belevenis. Jammer daarom dat het ook nog zo'n vluchtig gebeuren, is. Menigeen zal zich pas hebben gerealiseerd dat er iets belangwekkends werd gezegd, toen het allang voorbij was. Het is fout, zei Hildegard Knef. dat wij in het Westen de dood proberen weg te moffelen. Het is ook fout om je ouder worden te verdoezelen en verschrikkelijk wanneer je als Mariene Dietrich je zijn van zoveel jaar geleden telkens weer imiteert. Als gevolg van de extra-uitzending van de actualiteitenrubriek viel het grootste deel van Shaffy en List samen met Het Gat van Nederland. Ik dacht van allebei nog wat mee te pakken, maar dat was onbevredigend. Het zijn programma's die constante aandacht vergen om tot een oordeel te kunnen komen. Het neerschrijven van een mening mag ik vanaf dit moment opschorten tot over drie weken. TON HYDRA HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Das met een gaatje, met 7.55 Over naar Driebergen S.00 Nws: S.ll Radio journaal en 8.30 Groenteman. 9.00 Schoolra dio. N'OS: 9.20 Wat heeft dat kind? AVRO: 9 35 Waterst. 9.40 (Si Inleid, tot mut.begrip. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Horlepiep: volksliedprogr. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Toerismo: toerist, inf. uit binnen- en bultenl. 12.30 Overheidsvoor!. Uitz. v.d. landb. 12.40 <S) Licht ork 12.50 Recht en slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Din gen v.d. dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belbie- muz. en nws van onze zuiderburen. 13.50 (Si Intern, spectrum. 14.30 Blik op de 3e we reld: inf. progr. 14.45 Blik op Eur ml. progr. 15.00 Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00 Nws.) HUMN. VERB.: 16.45 Laat je niks wijsmaken in dit kwartiertje. VPRO: 17.00 VPRO-Vrijdag. rechtstr. progr. over akt. onderwerp. KRO: 19.00 (S) Operettemuz. 19.30 Instem men met velen: gezongen woord in de litur gie. 20.00 (SI In antw. op uw schrijven verzoekpl.progr. 22.00 (S) Wie niet kijken wil cabaretprogr. 22.2; Overweg. 22.30 Nws. 22.40 Intern. Pax Christi Congres in Noordwijkerhout. 22.50 (S) Hits. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM IT KRO: 7 00 Nws. 7.02 Levende Woord, 7.07 (S) Badineric: klass. muz. (7.30 Nws: 7 41- 7.50 Echo 8 24 Overweg. 8.30 Nws. 8 36 Gymn. v d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10 00 (S) Aubade- klass muz. met 10.30 Nws. 11.00 Gebakjes en een beter leven - verh. van wel en wee. 11.55 Med. 12 00 (S) Van twaa-If tot twee. met 12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41 Echo en 13.00 Ra den maar 14.00 Schoolradio. 14.30 <S) In terlokaal op vrijdag, met 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zend. 17.10 (S) Country time. 17.30 Nws. 17.32 Echo KRO: 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en achtergr. op soc.-maatscii. terrein. 18.58 Marktber. i.s.m. KNBTB. VPRO: 19.00 (S) Nova Zembla FM: leugens, verwarr., strijd en goed nws. (20.0(1 Nws: 20.05-20 15 Vandaag dit. morgen dat.) NOS: 20.50 Den Haag vandaag. VARA: 21.00 (S> R'dams Philh. Ork. met solist: klass. muz. In de pauze: ca. 21.40-21.50 Boekennws. 22.40 <S) Staalkaart. 23.30 (S) Muz. van Nederlan ders. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound: muz. spec, voor jonge mensen. S 02 (S) Tussen thee en kof fie. 10.03 (S) Muzikale fruitmand: verzoekpl- Srogr. van en voor zieken. NCRV: nf lesschijf - voor hu:svr en bedrijf. 12.03 I NOS: 14.03 Heug en meug show AVRO: 15 a, Cees van Zijtveid I met o a. Soultime U.S 16.03 Cees van Zijtveid H met o.a. Amer >c en Engelse hitpar. 17.03 Radiojournaal. 17 Postbus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19,02 Ro on roll methode. 20.02 Gevolmachtigd- v zoekpl.progr. VPRO: (S) 19.02 VPRO-Vrij< jg gavond Show: gevar. lichte muz. en piai bespr. f22.55 Med.) AVRO: 2.02-7.00 Kri Torringa en Cees van Zijtveid. BELGIE 324 m NED 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12 08 Swi en soul. (12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Ni med.. weerber. en toneelagenda.) 13.20 termezzo. 13.30 Poezieprogr. 13.55 Beursbi 14.00 Nws. 14 03 M-usicalprogr. (15.00 Nw t 15.03 Lichte muz. 16.00 Nws en beursb v 16.10 Licht klass. namiddagconc. 17.00 N en med. 17.10 Big Band muz. 17.55 Wet schaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. sold. 18.30 W wijs wezen. 18.45 Sport. 18 55 Taalwenkt IS.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws en akt. 19 Lichte muz. (19.40 Keurig Engels.) 19.45 terair progr. 20.00 Gevar. progr. (20.30 Ni 21.00 Spiinternws.) 22.00 Nws. 22.05 Jeui progr. 23.00 Nws. 23.10 Jazz op verz. 23. 23 45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schoolteleivisie 11.35-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.30 Wat een familie! NOS 20.00 Journaal Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. rally, 2. schennis van trouw, 3. ge lijkenis. Magisch kruiswoord-puz/xl 1 2 3 1 1 2 3 IS Oplossing van gisteren Hor. 1. garoe. 5. start, 10. eren, 12. Roer. 13. Ne, 14. erika, 17. da. 18. Est. 20. ata, 21. Gea, 22. en, 24. er, 25. klap. 26. riet. 28. er, 30. si. 32. oor, 34. eed, 36. nap, 38. kl. 39. ellen. 41. L.O. 42. eind, 44. egge. 46. renet. 47. abeel. Vert. 1. genet. 2. Ares, 3. re. 4. one. 6. tra. 7. Ao, 8. rede. 9. traan. 11. rite. 15. ra. 16. ka. 19. teler, 21. grein. 23. nar. 24. eis. 27. koker. 29. melk. 31. spoel. 33. olie, 34. el. 35. de, 37. alge, 39. Ede, 40. neb, 43. nn. 45. ge. 78 Zijn de Jordaniërs de aangekondigde stormloop op Wahdat begonnen? Van alle kanten klinkt het gedonder van het geschut en de ontploffende grana ten. De Jordaanse tanks moeten het kamp omsingeld hebben. Zijn het schoten of inslagen? Allebei. De Pa- lestijncn schieten vertwijfeld op alles wat beweegt en de Jordaniërs beant woorden het vuur met alle wapens, die ze beschikbaar hebben. Horst wil zijn schoenen aantrekken. 'Alweer bang?' spot captain Schreiber. Natuurlijk is iedereen bang, maar nie mand wil dat toegeven. We proberen allemaal onze angst te overwinnen. 'In het ergste geval kun nee we altijd nog de deur openbreken', zegt cap tain Schreiber. 'Die zit niet zo stevig in de muur vast, heb ik gezien'. Maar waarheen moeten we vluchten? Moeten we blindelings weghollen? En moet elk van ons maar zien hoe hij er doorheen komt? We hebben alle maal gelijke kansen. En die kansen zouden niet groot zijn. Er blijft ons niet veel anders over dan in deze muizeval te blijven zitten. 'Ik geloof zeker, dat alles nog goed af loopt,' verzekert Norbert ons. Gelooft hij dat nou echt? Het lijkt me, dat in het woordje 'zeker' zijn twijfel ligt Maar wie zou niet twijfe len? Is het mogelijk, dat ons huis on der dit geweld niet zal bezwijken? Mijn verstand keert zich tegen mijn geloof. Met één klap kan alles ge beurd zijn. Dan is het uit met ons. Maar nee, God is met ons. We zijn in zijn hand. Nog nooit heb ik Gods te genwoordigheid zo duidelijk gevoeld als nu in deze verschrikkelijke dagen. Wie is God? Hoe ziet hij eruit? Waar om manifesteert hij zich niet voor ons in de een of andere gestalte? Hoe vaak heeft de mens al geprobeerd zich God voor te stellen! W!j christenen kennen hem in het smartelijk beeld 'HALEV' van de gekruisigde verlosser. Velen zoeken hem in het verheerlijkte ge zicht van de moeder Gods. Anderen vereren hem in heilige beelden of en gelfiguren. God is een goedhartige grijsaard met een golvende baard. Hij is een koning met een septer in de hand. Zij aanbidden hem in de zon, in het vuur, in de storm, in het voor jaar, in het ochtendrood of in de schemer van de avond. 'Ik ben Jahwe uw God, die u heeft weggeleid uit Egypte, het slavenhuis. Gij zult geen andere goden maken ten koste van mij. Gij zult geen goden beelden maken, geen afbeelding van enig wezen boven in de hemel, bene den op aarde of in de wateren onder de aarde. Gij zult u niet voor hen ter aarde buigen en hun geen goddelijke eer bewijzen; want ik, Jahwe uw God, ik ben voor hen die mij haten een ja loerse God die de schuld van de va ders wreekt op hun kinderen, tot in het derde en vierde geslacht'. En God heeft gezegd, dat hij op elke plaats, die wij tot zijn aanbidding kiezen, tot ons zal komen en ons zal zegenen. Is ons ellendige krot in het vluchtelin- kamp Whadat zo'n plaats? Ja, natuur lijk! God is een geest. Hij is overal waar mensen in nood naar hem vra gen. Waarom zouden we dan bang zijn? Pas tegen de avond wordt het eindelijk rustiger. Ons huis staat nog overeind. Er is geen granaat ingesla gen. De deur staat weer open en stroomt koelere lucht binnen. Wij pra ten wat met de guerrilla's. Waarom brengen jullie ons niet naar een veili ger plaats?' De guerrilla's antwoorden, dat er geen veiliger plaats was dan waar we nu zijn. We staan onder hun bescher- ming. Zij hebben vandaag een hele boel Jordaanse tanks vernietigd of buiten gevecht gesteld. Aan beide zij den moeten er talrijke doden gevallen zijn. Een van onze Palestijnen is aan het hoofd gewond. De man met het hou ten been heeft een noodverband aan gelegd. De mensen zijn doodmoe na de uitputtende gevechten. Er slentert een groepje kinderen door de steeg en er komt een oudere Arabier in een golvende burnoes door de poort naar binnen. Hij gaat bij de guerrilla's zit ten en praat een hele tijd met hen. Het is net een plaatje uit een oosters sprookjesboek. In het kamp gaat het leven verder als was er helemaal geen oorlog. De situatie in Jordanië is uitermate verward. Robert Dare heeft gehoord, dat er in Amman honderden doden en gewonden zijn, die vanwege de aanhoudende gechtshandelingen niet vervoerd konden worden. Op een ver zoek om hulp van de Palestijnse Hal ve Maan heeft het Internationale Ro de Kruis een vliegtuig met zeven ton medikamenten, chirurgische instru menten, tenten en dekens naar Am man gestuurd. In enkele delen van de Jordaanse hoofdstad zijn de guerrilla's in het nauw gedreven. Via radio Damaskus werd hun bevolen zuinig met de mu nitie te zijn en slechts dan te schieten als ze zeker waren hun doel te raken. Raketten mochten alleen nog tegen tanks gebruikt worden. Het noorden van het land is nog altijd vast in han den van de Palestijnen, die uit Syrië versterkingen krijgen. Het is te vre zen, dat de daar gelegerde troepen uit Irak 'aan de gevechten zullen deelne men als de Jordaniërs proberen deze gebieden te zuiveren. Volgens een Pa lestijnse zender in Damaskus hebben de Jordaniërs grote verliezen geleden. Bij Ramtha en Irbid is het de guerril la's gelukt enkele Jordaanse tanks te vernietigen en machinegeweren, zowel als 106 mm-geschut buit te maken. De kommandant van het derde Jor daanse tankbataljon is gesneuveld. 1-Iet moreel onder de Palestijnen is uitstekend. Tijdens gevechten bij het vluchtelingenkamp Wahdat zijn talrij ke Jordaanse officieren en soldaten gedood en 16 voertuigen vernietigd. De guerrilla's hebben vijf gewonde Jordaniërs gevangen genomen. Op een van de gevangen genomen Jordaniërs zijn de aanvalsplannen van het Jor daanse leger gevonden. TROS 20.21 Alles of niets 21.10 Hawkins 22.25 Olympia's Ronde door Nederland 22.30 Wereld op wielen IKOR 22.55 Doorpraten NOS 23.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Waar of niet waar NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Eddy Go Round Show 21.10 Goud voor Monte- vazall 22.00 Hier en Nu 22.40 Vroomheid in hout en steen NOS 22.50 Uit de Kunst 23.15 Journaal DUITSLAND I 10,00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 30 35 Das Schloss in Fiardern. 12 05 Cult, magazi ne. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaal. 15.5 5Dok. progr. 16.40 Kin derprogr. 17.10 Jeugduitz. 17.55-1^,00 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 1S.55 Nordschau- magazipe. 19.26 George. 19.59 Progr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 George. 18.40 Akt. 19.30 Oliver Cromwell Demokrat und Konlngsmorder. 19 45 Inf. progr.) 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Lautlos ira Weltraum. 21.45 Verkeerstips. 21.50 Magazine. 22.15 Journaal en weerber. 22.30 Fischkonzert (I 23.35 Journaal. DUITSLAND II 11.00-11.30 Kinderprogr, 16.30 Sport. 17 Journaal. 17.10 Kinderprogr. Aansl.: zelmannchen. 17.45 Akt. en muz. H Napolitaanse sla 1 krop sla 2 ansjovisfilets 1 eetl. azijn 1 eell. citroensap 5 eetl, sla-olie 1 fijngehakt shalotje teentje knoflook De ansjovis fijnstampen en er d azijn en het citroensap doormengels Dan de olie erdoor kloppen en o smaak brengen met de ui en het g perste teentje knoflook. De sla wa r sen, stuktrekken en de dressing e k door roeren. 1 Metutip: Minestronesoep, harde ei i! ren, Napolitaande sla, gebakken aar r appelen, vruchtenslaatje. (ADVERTENTIE) het meest volledige levensverhaal yan Hitier dat ooit werd of zal worden geschreven de Nederlandse editie bestaat uit twee dikke paperbacks, waarvan de eerste nu in de boekhandel te koop is 528 blatfz. foto's, kf 24,50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6