kijkcentrum in Morskwartier Arends kreeg de gouden erespeld 'Je moet weten wat je aan elkaar hebt' Agenda van Leiden trste paal op vrijdag 3 mei gebouw volgend jaar gereed KABARET TEKSTPIEREMENT 'Grof' bereidt zich voor op verhuizing Christengroepen vinden elkaar in evangelisatie $mer van Koophandel: eer voortgezet onderwijs Übdig in de Leidse regio Geen medewerking aan plannen voor de 'Rode Buurt' Meer duidelijkheid in straatnaamgeving centrum 'Haagwijk' Leidse vrouw mishandeld Nestor weer in de haringrace IftQUW/KWARTET DOMffiMXiG 25 APRIL 1974 STAD EN REGIO L3 bEN Op vrijdag 3 mei zal de secretaris-generaal van het isterie van sociale zaken, dr. W. van den Berg, de eerste paal i voor het wijkcentrum Morskwartier, dat verrijzen zal op de van de Topaaslaan en de Opaalstraat. Wanneer het gebouw ge- is, zal het steeds meer uitgroeiende Morskwartier eindelijk kun- ibeschikken over een gemeenschapsvoorziening, waaraan het tot nog steeds ontbreekt uj op 29 oktober 1970 op uitnodimg Leoldse Jeugd ActJie d!n gebouw gesprek plaats vond tussen de mg 'De Sperwers', de wijkvere- j 'de Juwelen', enige leden van ei'dse Bond van Speeltuinvereni- i en vertegenwoordigers van de Leidse Jeugd Actie, kon niet 1 worden dat ruim 3& jaar na bijeenkomst de eerste paal voor «kijkcentrum dn het Morskwartier zou worden. Tijdens dat ge- fin oktober 1970 werden de eer- ntakten gelegd tussen de toe- ge partners, die er belang bij l dat dit gebouw tot sta d zou namelijk het clubhuis 'de (dat ivjm. de stadssanering Leidse binnenstad moest ver- ïen), de wijtoveremging 'de Juwe- laidie al geruime tijd bezig was om ?e[een eilgen gebouw te kunnen be en de Leiidse Bond van Ituiinveremiigiingen, die er voor de dat dn dit gedeelte van het éqfcwartier ook een besloten speeJ- en samen met de L.J_A. en de Leidse Speettu inbond werd een voorberei dingsteam gevormd, dat iedere maand bijeenkwam om tot dc stichting van een clubhuis dn het Morskwartier te komen. Na vele voorbereidende ge sprekken met gemeentelijke funktio- narissen en met verschillende wethou ders, kon op 29 juni 1972 een officieel verzoek bij 'het gemeentebestuur van Leiden worden ingediend, waarin de vaststelling van een definitieve plaats en het garanderen van geldleningen hoofdpunten waren. Inmiddels is op deze punten door de betreffende wet houders positief gereageerd. Van het begin af aan werd ook het ministerie van C.RJV1. van de ontwikkelingen op de hoogte gehouden en verleende alle medewerking. Zo komt het wijkcentrum (hoek Topaaslaan/Opaalstraat) er uit te zien. Werkelijkheid orbereiding Wantwoord was snel gegeven. Het ït|fcwartier (wijken Lage Mors en wi Mors) met binnen afzienbare 10.000 inwoners, met een duidedij- grenzing door rivier en grote had nog geen enkele gemeen- oraenóng, laat staan outillage jeugd- en jongerenwerk. De 'de Juwelen' juichte nemen van de Sperwers toe, ndebezitter moet ook hzelf nog opvoeden TGEEST Vijftien jaar maakt Jeer J. Brouwer deel uit van de geesterraad. De laatste jaren is ktievoorzitter van de PC groe- (AR en CHU). vond sprak hij over de ta- de gemeente, voor leden van r. Vrouwenbond (NCVB) Dank !t optreden van een werkgroep, inde uit de dames Slot, Fenne- 'erhoef en Mandema, bleek men ►rlijk te zijn 'ingespeeld' op het erp: gemeentebegroting, wo- iouw, publieke rechtsbedeling, uitspreken van verlangens, in- en openbaarheid van commis- •gaderingen. Vooral van dit laat- loonde de spreker zich een voor- Ier. Andere onderwerpen waren litvoering van de algemene bij- Iwet, onderwijs en gewest de pauze werd een groot aantal op de heer Brouwer afge- <L Met name het bestemmings- Haaswijk kwam ter sprake. i rrijp maken ligt nu al rond de 25 jr »n. Oegstgeest denkt in de toe- etft aan de invoering van een cen- antennesysteem. Bewoners on- nden bij de televisie-ontvangst sr van de torenflat. Voor de zo- Blte keer kwam ook het onderwerp ijlevuil' aan de orde. De hondebe- UÉ zal niet alleen zijn hond maar lichzelf op dit gebied nog moeten ijeden. Het team stelde een program van ei sen op, dat enerzijds rekening hiiield met de behoeften van de wijken, en dat anderzijds aansloot bij de ervarin gen van het oude clubhuis 'de Sper wers'. Met dit programma werd door architekt v. d. Braak een schetsont werp gemaakt waarover het team zeer enthousiast is. Zo is thans alles ge reed om het werk in het Morskwar tier vanuit het te bouwen wijkcen trum aan te pakken. In nauwe samenwerking in de werk groep Morskwartier en later in de Stichting het Morskwartier is door veel arbeid uiteindelijk bereikt, dat een prachtig plan op papder nu werke lijkheid gaat worden. Deze eerste fase wordt op vrijdag 3 mei om 16.15 uur bekroond met het slaan van de eerste paal door dT. W. van der Berg, secre taris-generaal van het ministerie van Sociale Zaken. Wanneer het gebouw gereed is verwacht wordt dat dit medio mei 1975 het geval zal zijn zullen de bewoners van jong tot oud van dit wijkcentrum volop gebruik kunnen maken. LEIDEN Maandagavond werd tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen afscheid genomen van de heer A. H. C. Arends, die als penningmeester vanaf 1955 de bond heeft ge diend. Van 1950 af was hij bovendien penningmeester van de speeltuinvereni ging van het Morskwartier. De heer Arends werd als dank voor zijn zeer lange staat van dienst een gouden erespeld aangeboden alsmede een gouden armband horloge met inscriptie. De heer Arends vertelde ons, dat, toen in 1950 het speeltuinwerk van de grond kwam, hij 8 maanden heeft meegewerkt aan de vervaardiging van een glijbaan. Alles werd toen door de vereniiigingsleden zelf gemaakt. Het bestuurslidmaatschap heeft hem altijd veel tijd gekost, zeker zo'n 15 uur in de week. waarvoor de bestuursleden geen enkele vergoeding krijgen. Hij heeft het echter altijd met veel liefde ADVERTENTIE naar het in het L.A.K. theater, Levendaal 150, op 26 april 20.15 uur. Plaatsbespreken telefoon 21400-31841. gedaan. Op het ogenblik profiteren zo'n 2300 gezinnen van het lidmaatschap van de vereniging, met ongeveer 7500 kinde ren. Ver-der maken nog ongeveer 3000 niet aangesloten kinderen van de 13 speeltuinverenigingen gebruik. Het begrotingsbedrag is in de loop van de tijd aanzienlijk gestegen. Was het in 1955 nog 20.000 gulden, thans is dat al 110.000 gulden per jaar. Uit het jaarverslag van de bond, dat op deze vergadering werd besproken tekenen wij nog op, dat naar de me ning van de heer Brandt, voorzitter, de leading van dc speeltuinverenigin gen, meer dan vroeger, in tijdnood komt. Verder merkt de heer Brandt op, dat de jeugd tegenwoordig snel verandert zodat men met het aanbie den van alleen maar een omrasterd terrein met wat speelmateriaal, een zandbak e.d. en ook nog een toezicht houder bij de ingang van de tuin er niet meer verantwoord uitkomt. Daar om vraagt het speeltuinwerk een mo derne aanpak. Ook de overheid dient tot een verantwoorde begeleiding van de jeugd op de speeltuin te komen. Er wordt hierbij gedacht aan tijdelij ke inschakeling van werkloze kleuter leidsters, verplichte stage leerlingen Sociale Academie etc. om zo te komen tot vakbekwame speeltuinjeugdleiders- (sters). LEIDEN In het jaarverslag 1973 van de Kon. Ned. Grofsmederij wordt opgemerkt dat de vooruitzichten gun stiger zijn geworden dan zich enige jaren geleden liet aanzien. De gezonde financiële basis een meer adequaat produktie-apparaat een aangepaste personeelsbezetting, die straks gehuis vest zal worden in een nieuwe en mo derne fabriek, zullen de concurrentie positie verstevigen. De kwaliteit van de produkten staat in binnen- en buitenland als goed be kend. Een vaste basis vormt mede het onderhoudscontract met Hoogovens-IJ- muiden B.V. Aan de mogelijkheid tot het produceren van nieuwe produkten wordt aandacht gegeven. In 1974 zal de enige jaren geleden be gonnen herstructurering zo goed als geheel worden afgesloten. Tevens zal in dit jaar de voorbereiding voor de verhuizing naar de nieuwe fabriek in Zoeterwoude plaats hebben. Vooropgesteld dat in de toelevering van grondstoffen geen uitzonderlijke problemen zullen optreden, dat de prijzen zich binnen redelijke grenzen bewegen en geen sociale onrust de verdere ontwikkeling zal afremmen verwacht de directie dat de opgaande lijn in de bedrijfsresultaten kan wor den voortgezet Toneel bij Groningers LEIDEN Zaterdagavond besloot 'Ons Grunnegerlaand' het seizoen met de opvoering door de eigen toneelclub van het stuk 'Op Brongersheerd'. Dit werd gespeeld in het kader van- een wedstrijd om het beste spel met de zusterverenigingen in de kring Zuid- Holland. Rotterdam won de wedstrijd met 123.7 punten, terwijl Leiden uit de bus kwam met 113 punten. De wis selbeker ging naar Rotterdam. Zoals altijd verleende het Leads Ka merorkest weer zeer gewaardeerde welwillende medewerking. Donderdag 25 april. Museum Volkenkunde, 8 uur, K. en O., ste- debouwfcundige Jean Plret over 'In de straat waar Je woont'. Voorschoten, Kasteel Duivenvoorde. 7 en 8.30 uur nanl. rondleiding en concert. Stadhuis, 6 tot 8 uur. spreekuur sociale raadsvrouw. Vrijdag 28 arpll. Stadsgehoonaal, 8 uur: feestavond perso neelsvereniging Lichtfabrieken. Restaurant Groenoord. 8 uur ledenvergade ring kynologenverentglng Rijnland. Langebrug 63. 8 uur. D Jan Bruljn te Wasse naar over Het komende koninkrijk' fin de serie 'De Bijbel-actueler dan de krant'). Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur. De Timdelerclub met 'Een schot valt', detecti- vespel van Agatha Crlstle. Kaarten verkrijg baar aan de zaal. LAK-theater, Levendaal. 8.15 uur, kabaret 'Tekstpierement' met 'Blijf zitten waar Je zit'. Bovenzaal Bevrijdingskerk, Montgomery- straat, 7 tot 9.30 uur, niilclub Boshuis. Vesterstraat 40. chr toneelgroep Imperium, opvoering van 'Keer- omme'. 8.30 uur. Antonius-clubhuis, 8 uur: uitvoering tmizi-ek- groep De Sleutels. Zaterdag 27 april, Antomriius-chrbhuls. 8 uur: uitvoering muziek groep De Sleutels. Gehoorzaal, 10.30 uur, zangconcours afdeling Lelden e.o. Kon. Bond van Chr Zang- en Oratorium verenigingen. Museum Volkenkunde. 2.30 uur, K en O. kin derfilm. Samantha als robot. Vestestraat 40, chr toneelgroep Imperium, opvoering van 'Keer - omme', 8.30. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210 'Jesus Christ Superstar', dag. 14.30. 1# en 21.15 uur: zo 14.30. 16.15. 19 en 21.15 uur. Lldo: Steenstraat 39. tel. 24130 'Paplllon- 18 J. dag. 14.30 en 20 uur. Luxor: Stationsweg 19, tel. 21239 'De Outsi- aeman'. 18 J. dag. 14.30 uur; 19 en 21 .IS uur zo 14.30, 16.45, 19 en 21.15 uur. Camera: Hogewoerd 49-51, tel. 25919 'Staat van beleg' 19 en 21.30 uur 14 Jr do, vr ma 14.30 uur; Klndermat. 'Jungleboy' a l. zo en 30.4 14 en 16.15 uur; Nachtv. vr en za 24 uur Drive 'he' said. 18 J. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414 'Sex achter gesloten deuren'. Nachtv, 'Erotiek en de moderne vrouw', vr en za 23.30 uur. Tij den zie Trianon. Trianon: Breestraat 31. tel. 23873. 'Dakota' 14 J. ma, dl. do en vr 14 30 en Iedere avond om 19 en 21 15 uur. Klndermat. 101 Daim a- tlftrs (Walt Disney) wo, za, zo 14.30 en 16.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen. Steenstraat la Leiden: tentoonstelling t.g.v. 100-Jarlg bestaan van de stereochemle. Drukkerij De Bink Leiden. Rooseveltstraat 3: etsen, schilderijen en drukwerk van Nlko Koomen. tot 30 april. Maandag tot vrijdag van 10 tot 18 uur. zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur. Expositiezaal Pieterskerkgracht 9. Lelden: graphics van Hab van den Wijngaard, move ments van Poter Peereboom en paintings van Thomas de Bruyn. Van 17 tot 30 april. Open maandag tot en met vrijdag van 10 tot 17 en van 19 tot 23 uur. LEIDEN Bezoekuren Ziekenhuizen; Dlaconessenhuis. Ie kl dagelijks van 11.00-12.00 uur van 15.45- 16.30 uur en 18.30-19.30 uur 2e en 3e kl dag 15 45-16.30 uur en 18.30-19 30 uur Kinderafde ling dagelijks van 14.00-19.00 uur alleen voor ouders zondag 14 00-15.00 uur voor overige familieleden. St Elisabeth ziekenhuis klasseafdelingen Vol wassenen dag. v 11.15-12.00 uur en van 14- 14.45 uur en van 18 43-19.45 uur. kraamafde- llng dag van 11.15-12 uur (alleen voor echt- gen) v 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. kin derafdeling dag van 13 tot 18.30 uur, 3e klasse dag van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. kraamafdeling dmg van 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur. klnderdaf- del dag van 15 tot 18.30 uur. Endegeest dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur. 's zondag 11-12 uur en 14-15 uur, eerste klasse de gehele dag. Annakllnlek Dag 13.30 tot 14.30 uur en van 18 tot 19 uur. Academisch ziekenhuis. Voor alle patiënten (behalve, kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag 15 tot 16 uur. 18 tot 20 uur. Voor de prematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders); maandag t.m. vrijdag 18.30 tot 18.45 uur, Zaterdag en zondag van 15.30 tot 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënte. Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijnoord. Ie en 2e klas 11-11.30. 13.30-14.15 en 18.30-19.30 u, 3e klas 13.30-14.13 en 18.30- 19.30 uur, Kraamufdeling 13.30-14.15 uur ai- leen voor echtgenoten 19-20 uur. Kinderafde ling 15-15.30 u alleen voor ouders 18.-18.30 STGEEST In verband niet ko- iïinedag begint donderdag 25 de kennis aan de Lijtweg. Maan- 29 april is er om 20.30 uur een ionoptocht, die wordt geformeerd iet rosarium aan de Louise de Sfcylaan. programma voor 30 april luidt: 8 luzikale rondgang, 8.45 uur ca- ibespeling raadhuistoren, 9 uur lide bij raadhuis, 10 uur tonknup- ln volwassenen, 10 tot 12 kinder- len Hofbrouckerpark, 10-15-11.45 muzikale rondgang en show Wil- Drummbers, 14-15 uur trottoirte- 1 n winkelcentrum Lange Voort, f -17 uur autobehendigheidswed- I, 14.30-16.30 uur muzikale shows, te uur vuurwerk Laan van Alkema- door S. J. de Groot LEIDEN 'Wij hebben geen andere bedoeling dan het evangelie door te geven aan de mensen met wie wij, door verschillende activiteiten, in contact kunnen komen en de gemeente van Christus mo biel te maken om werkelijk het zout der aarde te zijn.' Met die intentieverklaring duidt ds. H. Car- lier, chr. gereformeerd predikant te Leiden, de reden aan voor het ontstaan van een 'interkerkelijke evangelisatiecommissie' in Leiden. Naar het zich laat aanzien, zal deze commissie met een grote stand op de Leidato dit jaar voor het eerst naar buiten treden.' e e DEN Dat het voorzieningenpakket voor het voortgezet onder- ,nf in het gewest Leiden voldoende is, is op zichzelf wel juist maar [[Svordt vooral veroorzaakt door de lage belangstellingspercentages i<jr dit onderwijs bij de bevolking in de Leidse regio. Een klein stukje voorgeschiedenis. Het Bruggehoofd, een historisch pand naast de Opstandingskerk aan het Steenschuur, was gerestaureerd. In die restauratie zit, door de subsidies van de overheid, ook veel gemeen schapsgeld. De chr. gref. kerk, die het pand in eigendom heeft, besefte, dat zij het ontmoetingscentrum dan ook ineer men het onderwijs ziet als van de belangrijkste middelen om ^sociale mobiliteit (stijging) der ste sociale groepen te verhogen, zou men zich niet moeten laten n door de bestaande belangstel- c- percentages, zoals het rapport maar dan zou juiist een aantal rwijsvoorzieningen "boven de ;eh' moeten worden gerealiseerd, s een kritiek van de Rijnlandse ar van Koophandel op het rap- "Voorzieningenstruktuur voor het itteezet onderwijs in het gewest Lten' uitgebracht door het gewest en. e<lit rapport werd geconcludeerd, a.het voorzieningenniveau voor het nftgezet onderwijs in het gewest en toereikend is. De Kamer van 'handel vindt, dat het rapport >ij voorbijgaat aan de belangrijke tdie het onderwijs heeft juist om <s er te kijken dan de bestaande on- t lijsbehoeften en te stimuleren, j neer mensen uit de lagere sociale pen voortgezet onderwijs gaan m. laar kritiek wijst de Kamer van 'handel er verder op, dat de ge- e deelname van de lagere sociale Pen aan het onderwijs niet alleen broken kan worden door het rear liseren van meer scholen maar daar naast ook door een intensieve sociale begeleiding door met name een goed geoutilleerde en bemande schoolad viesdienst. Daarbij acht zij een goede coördinatie en mogelijk zelfs integra tie tussen school en schooladvies dienst van groot belang. Ten slotte mist de Kamer van Koop handel in het rapport aandacht voor voortgezet onderwijs van meer speci fieke aard zoals het onderwijs aan partieel leerplichtigen, het vormings werk en de her- en bijscholing van de beroepsbevolking. Juist deze onderwijs vormen zijn van zo groot belang voor de sociale stijging van de lagere socia le groepen, aldus de K.v.K. Bovendien dragen deze onderwijsvor men bij tot het doorbreken van de kringloop van de zichzelf in stand houdende strukturele werkloosheid, die zich in het Gewestelijk Arbeidsbu reau rayon Leiden zo duidelijk mani festeert, zo eindigt de kriteik van de Kamer van Koophandel. Zij stelt vervolgens voor deze punten te betrekken bij een eventuele follow- up in onderzoektechnische en bestuur lijke zin. Wellicht kan dat gecoördi neerd worden met het onderzoek van de Stuurgroep Arbeidsmarkt-Leiden. zoveel mogelijk in dienst van de ge meenschap moet stellen. Dus niet al leen een beperkt eigen gebruik. Een van de middelen daartoe is het evangelisatiewerk. Toen ds. Carlier in 1967 in Leiden kwam, lag dit, althans aan chr. geref. kant, min of meer plat De accommodatie aan het Steen- schuur was er ook niet geschikt voor. Maar met de komst van het Brugge hoofd werd dat wel heel anders. Niet alleen kon het eigen gemeentelijke le ven worden gereorganiseerd, maar ook ontstond er weer perspectief voor het evangelisatiewerk. Wat dat laatste betreft was er van meet af aan de gedachte: dat moet je met anderen doen. De kerkeraad be noemde een kleine commissie die pro beerde contact te krijgen met mensen in andere geloofsgemeenschappen die positief van het evangelie uitgaan. Bij dit peilen naar belangstelling bij an deren is dit de leidende gedachte ge weest, dat de Bijbel zijn gezag heeft 'en dat het bloed van Jezus Christus ons heilig is'. Met gezag Aan de besprekingen in de uit deze contacten gevormde interkerkelijke evangelisatiecommissie nemen nu en kele hervormden deel en verder gere formeerden, baptisten, chr. gerefor meerden, vrijgemaakten buiten ver- KATWIJK De gemeente Katwijk speelt geen rol in de stagnatie van de renovatieplannen voor de 'Rode Buurt'. Dit antwoorden B. en W. op vragen van een raadslid. Voor het ontwerpen van een dergelijk plan heeft de Katwijkse Bouwvereniging de Nationale Woningraad ingescha keld. Volgens een laatste mededeling van de Provinciale Directie zal zij aan het voorgelegde ontwerp geen mede werking verlenen omdat het verbou wingsplan per woning te ingrijpend is en de daaraan verbonden kosten te hoog liggen. band, leden van de christengemeen schap in Rijnsburg en de voorganger van de evangelische christengemeen schap in Leiden. Niet alle leden kun nen officieel als afgevaardigde van hun geloofsgemeenschap worden be schouwd, maar er is wel overeengeko men dat men als evangelisatiecommis sie de gemeente, waaruit de leden af komstig zijn, niet uit het oog zal ver liezen. Het werk zal gedragen moeten worden door het besef, dat de roeping tot getuigen alle gelovigen aangaat en geen zaak is van particuliere interes se. Vraag aan ds. Carlier: Is die grond slag gekozen om een traditioneel-ortho- doxe verkondiging van het evangelie veilig te stellen? Antwoord van de predikant: 'Het is echt niet zo, dat wij over alles wat in de Bijbel staat precies eender denken. Maar je moet gewoon weten wat je aan elkaar hebt als je mensen met het evangelie in aanraking wilt bren gen. Er moet niet getornd worden aan het gezag van Gods Woord.het evangelie als 'Gods boodschap per soonlijk voor mij' willen wij ten volle laten gelden. En ook, dat de verzoe ning het hart van het evangelie is'. Op de Leidato Vraag: Betekent dit, dat u uitsluitend de vanouds bekende methoden in dit werk gaat gebruiken? Ds. Carlier: Tedere methode is goed, als die maar voert tot Christus. Ik ge loof, dat je dit nuchter moet stellen. Het is bijvoorbeeld- een dwaasheid driftig aan straatpredilring te gaan doen als je weet dat de mensen toch niet de moeite nemen, ernaar te luis teren'. Noemt u eens wat evangelisatiemetho den? Ds. Carlier: 'Er is massa-evangelisatie, persoonlijke evangelisatie, geïmprovi seerde evangelisatie, dialoog, systema- tiche evangelisatie en evangelisatie door het geschreven woord. Wij laten het van de omstandigheden en de mo gelijkheden op bepaalde momenten af hangen wat we gaan doen. Je moet als het ware aansluiten bij wat er in zo'n plaatselijke gemeenschap gebeurt. Je moet niet aan het begin van het jaar een heel programma voor het ko mende jaar opstellen. De Leidato lijkt ons een heel geschik- Ds. Carlier .mobiel maken. te gelegenheid. De christehgemeente van Rijnsburg heeft daar al eens ge staan met een standje en de leden die daar werkten kwamen handen tekort Nu willen wij op de komende Leidato een volledige stand zien te krijgen. Dat kost 5000. Er is al 3500 be schikbaar. Op giro 2774381 van ds. G. van Mameren te Leiden verwachten wij graag giften voor dit doel. Wij zijn ook van plan om in de feestweek van 3 oktober wat te gaan doen'. Met het formuleren van een grond slag heeft de commissie geen moeite gehad. 'Gedragen door de liefde van Christus, levend vanuit de verzoening door Zijn bloed en in gehoorzaamheid aan Zijn opdracht zijn wij bij elkaar om onze medegelovigen bewust te ma ken van hun persoonlijke verantwoor delijkheid voor die opdracht, en dege nen die buiten staan te winnen voor Christus. Wij laten ons hierbij leiden door het Woord van God, in de ver wachting van de kracht van de Heili ge Geest, tot glorie van de Vader'. Gaat u nog iets aan training doen, want evangelidatiemedewerkers stui ten op niet-geringe weerstanden? Ds. Carlier: 'Veel evangelisatiewerk verzandt omdat er geen nazorg op volgt. Wie hierin wil meedoen, moet inderdaad toegerust worden. Daarom hebben wij ook een uitgebreide kader vorming opgezet. Zaterdagavond van 8 tot 10 uur wordt in het Bruggehoofd de eerste kaderbijeenkomst van deze cursus gehouden. Het is nodig, dat wij de Bijbel weer leren lezen. Er is wel veel over getheoretiseerd en ge dogmatiseerd, maar onze kennis van de Bijbel heeft daarmee vaak geen ge lijke tred gehouden. Op elke cursusa vond we hebben er in totaal negen volgt na de inleiding een groepsbe spreking. Ds. Van Mameren, de bap tistenpredikant, zal het onderwerp 'Het unieke van Jezus' inleiden en ik hoop het onderwerp 'De christen en de Heilige Gee6t' te bespreken'. Opbouwende geest Hoe gaat u dit evangelisatiewerk pre senteren naar de kant van de gemeen te? Ds. Carlier "Wij zijn van plan, eind augustus een aantal kerkeraden en broederraden bij elkaar te roepen om de vraag aan de orde te stellen wat wij met elkaar kunnen doen aan de opbouw van onze gemeenten. Want je gaat nu wel aan evangelisatie doen, maar het bloeit niet op uit een har monische gemeentestructuur'. Wat ziet u als het voordeel van deze gemeenschappelijke aanpak? Ds. Carlier: 'Je wordt op deze wijze behoed voor eenzijdigheden. Ieder heeft zo zijn inbreng in het gesprek, al kun je ook weer niet zeggen dat er een specifiek baptistische of chr. gere formeerde inbreng is. Wij zijn ge woon begonnen met elkaar te praten. En vandaaruit kwam de grondslag, waarop wij dit werk willen doen, tot stand. In het gesprek krijg je ook cor recties op elkaar. De geest die er in deze groep bestaat maakt de deelnemers bereid rekening met elkaar te houden. De wens om el kaar op te bouwen leeft bij allemaal'. U ziet er dus wel toekomst in. Ds. Carlier: Ik ben met dit begin erg blij. Als de geest blijft zoals hij is, heb ik er goede verwachtingen van. Het werk komt wel naar ons toe. We zullen ons dit jaar ook moeten bezig houden met een inventarisatie. Waar kunnen we over beschikken en wat kunnen we met die mogelijkheden doen'. Als het waar is dat het christendom eerder dood gaat aan eigen apathie dan een de algemene verwereldlij king, dan is zo'n evangelisatiebewe ging tussen kerken en geloofsgemeen schappen niet minder dan een middel om het licht op de kandelaar bran dende te houden. De werving naar buiten werkt vernieuwend naar bin nen. Over 8 dagen vonnis in zaak Stipdonk LEIDEN In de zaak-Stipdonk zal over 8 dagen definitief vonnis worden gewezen. Stipdonk had veertien dagen geleden de mogelijkheid gekregen ver weer te voeren tegen de aangevoerde beschuldigingen. De aanklacht tegen Stipdonk luidde, dat hij een Marok kaan uit zijn huis had gezet en een aantal Marokkanen uit hun kamers, waarna hij hen op enkele zeer kleine kamertjes plaatste. In zijn verweer zegt Stipdonk, dat de uitgezette Marokkaan Hamdi na de va kantie niet is teruggekomen. Hij kent de heer Hamdi niet eens en heeft er geen overeenkomst mee. Wat de ande re Marokkanen betreft: Met negen Marokkanen zou hii geen huurover eenkomst hebben. Hij kan met hen niet omgaan en ze zinnen hem niet. Leo Neve van het Juridisch Adviesbu reau sprak nog de hoop uit dat Stip donk zich voor de definitieve uit spraak zal onthouden van verdere ak- tiviteiten, die het woongenot van de Marokkanen schaden en ontkende on middellijk het gestelde ln het verweer van Stipdonk. Het kort geding, dat het JAB aanvankeliik zou aanspannen heeft het ingetrokken omdat de zaak via de kantonrechter sneller kan wor den afgehandeld. Advocaat Heskes. die Stipdonk. die zelf niet was verschenen, verdedigde, volhardde in het verweer. LEIDEN Het bestuur van het be jaardencentrum Haagwijk is niet voor verandering in de straatnaamgeving van de bejaardenwoningen rond het hoofdgebouw omdat hierdoor de een heid van het complex (centrum en woningen)' verloren zou gaan. Dat schrijft burgemeester Vis in een brief aan het gemeenteraadslid La- mers, dat van een van de bewoners der bejaardenwoningen een klacht over onduidelijkheden ln de straat naamgeving had ontvangen. De be jaardenwoningen die aan het Lisztpad staan, worden namelijk ook tot de Beethovenlaan gerekend. Aan de Beet- hovenlaan is de hoofdingang van Haagwijk. Aan de gevels van de tot Haagwijk behorende bejaardenwoningen zal nu op drie plaatsen een extra straatnaam bord worden aangebracht met vermel ding van de huisnummers die via de daar aanwezige ingangen het gemak kelijkst bereikbaar zijn. LEIDEN Een 25-jarige vrouw uit Leiden is afgelopen weekeinde door een stel jongelui half blind gegooid. De vrouw heeft gisteren aangifte ge daan bij de Leidse politie, nadat haar oogarts haar had gezegd dat kans op herstel miniem is. De vrouw liep za terdagnacht rond twee uur bij de spoorwegovergang Morsweg toen ze lastig werd gevallen door 8 Jongelui. Een jongeman gooide daarbij een kip- peëi, dat de jonge vrouw precies in het rechteroog trof. Als gevolg daar van brak een contactlens. De scherven richtten onherstelbare schade aan aan het netvlies. Een buurtonderzoek van de politie heeft nog geen resultaat op geleverd. KATWIJK Nog niet alle aan de haringrace deelnemende schepen 1974 zijn bekend. Wel staat al vast dat de KW 101 'Nestor* ter haringvangst gaat De 'Nestor* vaart maandag 13 mei uit naar de Noordzee. Enkele maanden geleden kwam de KW 101 weer naar de 'thuishaven', na twee jaar uitgeleend te zijn geweest aan een rederij ln Duitsland. De KW 101 maakt deel uit van de vloot van N.V. Rederij en Handelmij. v/h C. den Duik. Behalve de 'Nestor*, doen ook de KW 144 'Cornelis den Duik' en de KW 141 'Willy* mee. Deze beide schepen ver trekken zaterdag 11 mei naar de Westkust. Ander® schepen waarvan vast staat dat ze meegaan zijn: KW 49 'Schout Velthuys*, de KW 74 'Tetman Hette' en de KW 81 'Hendrika Johanna', alle drie van 'Kennemerland'. Zij varen 11 mei uit naar de westkust. De KW 41 'Elisabeth Christina' gaat op 18 mei naar de Noordzee. De KW 167 'Mi- chiel' van Rederij en Haringhandel M. Parlevliet vertrekt op 13 mei naar de Noordzee in span met de WR 32 'Mar co' van de gelijknamige rederij in Wieringen. Bij rederij 'De Samenwer king* (Parlevliet Van der Plas) zal pas op 't laatste moment worden be slist waar de KW 170 en KW 171 resp. 'Annie Hillina' en 'Jan Maria' zullen heen gaan, de westkust of de Noordzee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3