Waarom de ouders voor christelijk onderwijs kiezen jmmentaar •lies rijfsbezetting miljoen voor 'Siper hogeschool Seat 133 in najaar hier Tweede Kamer langzaam op gang na reces W. J. Vis bedankt weerrapporten het weer Regen uitverkocht een lintje voor de groenteman 'straf' voor fout parkeren krant doorrijden Hi W ,K\\ V1M K1 DINSDAG 23 APRIL 1974 BINNENLAND T5/K7 iades bestaan voor de buiten- uit een ambassadeur en zijn ie staf. Wanneer een adjunct- als zodanig algemene bekend- waardering krijgt, is dat een lering. Een dergelijke uitzonde- dr. ir. S. H. A. Begemann, ad- technisch-wetenschappelijk atta- ij onze ambassade in Washing- andere taken verzorgde dr. Be- in geregeld overzichten van tech- en wetenschappelijke ontwikke- in de Verenigde Staten, die via risterie van economische zaken belangstellenden werden ver- ^4 Die overzichten genoten, niet laatste plaats bij de pers. enige ardheid. Zij waren actueel en effelijk. Destijds heeft bijvoor- uBegemanns stuk over de Amen- reacties op het rapport 'De van de groei' (waarmee de 'an Rome beroemd werd) een ijke invloed gehad op de ge vorming hier. iron van informatie is ons nu inden geslagen. Dr. Begemann Kzijn ontslag ingediend omdat het hem onmogelijk werd gemaakt, richtte zich de laatste d^en uiteraard sterk op het iprobleem. Zowel van nieuwe kelingen op het terrein van al- djeve energiewinning als van de n-g ande discussie over kernenergie ons op de hoogte, jvilde hij tenminste, maar zijn bericht heeft ons niet mogen w±n. Het bevatte kritiek niet Begemann, maar van zijn des- e zegslieden op de nucleaire va ^opwekking. Het ministerie van nische zaken heeft van versprei- Afgezien en Begemann heeft zijn °uenties getrokken. Met Kamer- wordt nu geprobeerd, het stuk boven tafel te krijgen. :aak moet ons des te meer ver en omdat hij niet alleen staat. maand bleken leden van de roep (kern-)energie door hun ieve werkgevers met meer of zachte hand tot terughoudend- hun openbare uitingen te wor- :wogen. cussie over kernenergie is moei- i onoverzichtelijk. Maar wie de overzichtelijkheid te kunnen eren door de tegenargumenten de mat te vegen, maakt het al- ag maar moeilijker. geslaagde afloop van de bezet- ENKA-Breda riep de dis- duurder van de industriebond 'de heer Van Hilst. uit, dat een vakbond geboren was. Hij had De vakbonden begonnen meer niet-materiële zaken, het behoud van werkgelegen- ot inzet van hun strijd te ma- -7. et een nieuw middel de be- accentueerden zij een vol- jj^oofdstuk in de sociaal-economi- ïui;schiedenis. Voor een ieder, die rt>"oe abrupt bedrijven soms tot N' of reorganisatie overgaan, was verheugende ontwikkeling. An- :zettingen volgden, en ook hier 19 werknemers met zuivere argu- 20 hun baan te behouden. icht de vakbeweging zich plotse- plaatst tegenover een mislukte bezetting, die van Philips-US- et deze niet-geslaagde actie is nan overboord. De bezetting zoals de industriebond NW t analyseert niet goed voor- en bovendien waren doel en :n niet in overeenstemming, erleg, en wellicht een korte sta- 17 ou het zelfde resultaat bereikt k anneer er uit de USFA-affaire 20 getrokken moet worden, dan galleen deze: dat de vakbonden ddel bezetting moeten reserve- or situaties, waarbij sluiting of isatie van een bedrijf econo- of moreel niet gerechtvaardigd ia overleg niets meer te berei- t; voor situaties als bij ENKA- NV Ven CNV waren al te e conclusie gekomen, het NKV ch met USFA nog niet zo vol- er [etoond. maar, nogmaals, tra- ai dat niet en fouten zijn er om leren. g Ij genoeg zijn nog niet alle ver- tt« rdelijke NKV-ers tot deze con- Zij blijven hun aan- de bezetting van- de rfelmond- jo< psvestiging verdedigen. ustricbond NKV moet de US- lire werkelijk nog eens kritisch ren, moet zich nog eens afvra- nncer en waarom de bond een f van een groepje werknemers mt. Indien de bond dat niet an zal het met het middel be- zetting als met de bezetting 0I ulteitsgcbouwen gaan: over een ir; iar schenkt niemand er meer it aan. ib uil °°L De financiële actie voor ïwbouw van de theologische ooi van de gereformeerde ker- rijgemaakt) te Kampen is de Ijoen gepasseerd. Enkele dagen was de stand precies 503.500 Van onze auto-medewerker BARCELONA Als nieuw model van Spaanse bodem wordt donderdag op de autotentoonstelling van Barcelo na de Seat 133 geïntroduceerd. De vormgeving van deze wagen Is geïn spireerd op de Italiaanse Fiat 127, maar de 133 is korter en heeft een iets kleinere motor achterin. Het mo del maakt daardoor de indruk meer een Iets vergrote Fiat 126 te zijn. De Seat-fabrlek bij Barcelona behoort voor 36 procent tot het Fiat-concern en is voor de overige 64 procent ln Spaans bezit. De fabriek heeft tot nu toe alleen modellen van Fiat in licen tie gebouwd, waarop kleine varianten werden toegepast, zoals een vierdeurs Fiat 850 en 127. Maar de tweedeurs 127 heeft nu model gestaan voor de eerste Fiat, die buiten Italië gecon strueerd Is en waarvan de type-aan duiding 133 ls opgenomen in de Italiaanse reeks. De nieuwe Seat 133, die ln Nederland Fiat 133 E zal heten, komt in het na- Jaar naar ons land, dat de voornaam ste afnemer voor de export van de Spaanse fabriek Is. De 133 wordt aan gedreven door een 843 cc-motor met 34 DIN-pk vermogen en een topsnel heid van 120 kin per uur. Opmerke lijk voor zijn klasse is dat het nieuwe model onafhankelijke wielophanging rondom heeft. Christelijk karakter voor velen belangrijk motief Van een onzer verslaggeefsters HOEVELAKEN Erg veel ouders kiezen voor de christelijke school op grond van het christelijk karakter van het onderwijs. Die ouders vinden dat op de christelijke school ruimte is voor onderwijs en opvoeding naar bijbelse waarden, dat de leerstof in een bijbels kader geplaatst wordt, dat het christelijk geloof zichtbaar wordt, en dat op de christelijke feestdagen wordt voorbereid. Ontwerp collegegelden niet tijdig gereed DEN HAAG De Tweede Ka mer komt na het Paas-reces wat langzaam op gang: deze week zal de volksvertegenwoordiging slechts één keer, op donderdag, bijeenkomen. Dat de vergaderzaal vandaag en mor gen leeg zal blijven komt doordat de schriftelijke voorbereiding voor het wetsontwerp over de heffing van col legegelden niet tijdig gereed was. Het belangrijkste onderwerp donder dag is het conflict rond Dennendal, de zwakzinnigenafdeling van de Wil lem Arntszhoeve. Bram van der Lek (PSP) zal staatssecretaris Hendriks (volksgezondheid en milieuhygiëne) tijdens een interpellatie bestoken met vragen over vooral de commissie-Lan- gemeijer. Deze door staatssecretaris Hendriks ingestelde commissie bracht begin deze maand een interim-advies uit waarin onder meer stond dat de ontslagen stafleden zouden kunnen te rugkeren en dat de nieuwe bestuurs commissie zou moeten bezien of de ontslagen Dennendal-directeur Carel Muller in de nieuwe structuur zou zijn in te passen. Dat advies werd echter weer terugge nomen en na de opdracht van staats secretaris Hendriks de mogelijkheden van een splitsing te onderzoeken, werd vorige week een tweede interim advies uitgebracht. Hierin wordt een 'Nieuw-Dennendal' wel mogelijk ge acht, zij het buiten de Willem Arntsz- stichting. De heer B. van der Lek (PSP) meent dat het uitbrengen van het eerste advies een hoogst ongeluk kige daad was. Het ligt volgens hem ook op de weg van de staatssecretaris of de commissie de uiterst suggestieve beschuldigingen aan het adres van de groep Nieuw-Dennendal te weerspre ken en tot hun juiste proporties terug te brengen. Dit blijkt uit een onderzoek dat het Instituut voor Toegepast Sociaal We tenschappelijk onderzöek (ISWO) van de Vrije Universiteit heeft gedaan in opdracht van het Christelijk Pedago gisch Studiecentrum naar de motiva tie van het protestants christelijk on derwijs. Er werden 778 ouders ondervraagd, van wie kinderen een basisschool, een MAVO-, HAVO-, VWO-school, een huishoudschool of een LTS bezochten. De onderzoekers wilden weten waar om ouders hun kinderen naar een christelijke school sturen, wat ze van zo'n school verwachten en of de rede nen om een kind naar een christelijke school te sturen dezelfde zijn als een aanbal jaren geleden. Een belangrijke rol speelt, zoals ge zegd, het christelijk karakter van het onderwijs. Daarnaast kwam als motief naar voren dat men zijn kind wilde beschermen tegen invloeden van bui tenaf. Die ouders denken dat de keus voor christelijk onderwijs door de kerk van hen verwacht wordt, dat het bij de doopsbelofte hoort, dat het kind in verwarring raakt als het thuis en op school verschillende dingen hoort, en dat het op school tegen we reldse ideeën beschermd wordt. Een derde belangrijk motief is de sfeer in de onderwijssituatie. Ouders vinden dat bij het protestants-christe lijk onderwijs de prestatiedwang niet zo centraal staat, dat het geluk en de persoonlijke mogelijkheden van hun kind belangrijker zijn dan een zo UTRECHT Het PAK-raadslid W. J. Vis heeft bedankt als lid van de ge meenteraad in Utrecht. Zijn aanstaan de verhuizing naar Boskoop is daar de oorzaak van. De heer Vis heeft sinds september 1970 deel uitgemaakt van de gemeen teraad in Utrecht Vooral ouders van basis-scholieren sterk gemotiveerd groot mogelijk maatschappelijk suc ces, en dat men altijd een beroep kan doen op de leerkrachten. Ongeveer éénderde van de onder vraagde ouders bleek sterk gemoti veerd voor christelijk onderwijs. Zo'n veertig procent was nauwelijks of niet gemotiveerd. De sterk-gemotiveerden zijn vooral bij ouders van basisscholen te vinden. Ze zijn bereid hun kinderen langer te la ten reizen om een christelijke school te bezoeken en ze vinden een drukke verkeersweg zelden een belemmering om hun kind aan de overkant daarvan op een christelijke school te doen. De meeste ouders vinden (tweederde) on derwijs een zaak van de ouders, twin tig procent van de overheid (dat zijn dan de minst gemotiveerden voor christelijk onderwijs) en drie en een half of vier procent vindt het een zaak van de kerk. Godsdienstonderwijs Er werd ook gevraagd wat het gods dienstonderwijs op de christelijke school moet inhouden 'De gemeen schappelijke geloofswaarheden als ba sis van dit onderwijs, naast de bijbel, werd door verrtig procent genoemd, 'de drie formulieren van eenigheid'. door twintig procent; zestien procent vond het belangrijk om de nadruk te leggen op het leiden van een goed christelijk leven. Ouders vinden dat de christelijke school aandacht moet schenken aan maatschappelijke problemen. Milieu hygiëne en ontwikkelingshulp moeten door de school positief behandeld worden, drankgebruik negatief. De NAVO, kernbewapening, de vergro ting van medezeggenschap, geboorte beperking, verschillen tussen arm en rijk, gewetensbezwaren in kwesties als Mozambique of Angola moeten wel ter sprake komen op school, maar de helft van de ouders vindt het niet de taak van de school over al deze on derwerpen een standpunt in te ne men. Geen verschil Meer dan een kwart van de ouders ziet geen verschil tussen christelijk en openbaar onderwijs. Bijna tweeder de van hen ziet vooral verschil in ui terlijke vormen op school, zoals het bidden, het zingen van psalmen en ge zangen. De helft ziet verschil in de vi sie op mens en samenleving, in de sfeer en de mentaliteit; volgens een derde worden sommige vakken ver schillend gegeven. Samenwerking van christelijk en openbaar onderwijs wordt door maar een betrekkelijk klein groepje ouders (eenrijfde) ge wenst; eenderde wijst de samenwer kingsschool beslist af, eenrijfde heeft geen mening en de rest wil desnoods samenwerking accepteren, maar alleen als de eigen identiteit van het christe lijk onderwijs in die samenwerking niet verloren gaat. Tenslotte werd de ouders gevraagd wat ze het belangrijkste in de vor ming op school vinden. Belangrijk werd genoemd dat de leerlingen de schoolvakken onder de knie krijgen, dat ze klaargemaakt worden voor een plaats in de maatschappij en dat hun een gevoel voor eerlijkheid en recht vaardigheid bijgebracht wordt. Het minst belangrijk werd genoemd- inzicht bijbrengen in de politieke ver houdingen in ons land, het leren van het kind zijn vrije tijd zinvol te be steden en het kind een goede smaak voor literatuur en muziek bijbrengen. Het conflict is, aldus Van der Lek, niet ontstaan over verschil van opvat ting over de werkwijze maar over de mate waain men zich al of niet wens te neer te leggen bij bestuursbeslui ten, die door alle betrokkenen als on juist en als bedreigend voor de werk wijze werden ervaren. Ook in de Eerste Kamer kan vandaag de affaire rond Dennendal aan de or de komen, want de senaat houdt zich bezig met volksgezondheid en mi lieuhygiëne. In de voorbereiding van het beleidsdebat geeft de vaste com missie voor volksgezondheid en mi lieuhygiëne een dertigtal onderwerpen aan die aan de orde kannen komen en daarbij is ook de problematiek rondom tehuizen voor zwakzinnigen. Tijdens het wekelijkse vragenuurtje in de tweede kamer zal minister Van Doorn (CRM) antwoord geven aan de heer Scholten (ARP) die meent dat de Stichting Gedenkteken Graven van het Hollandse Huis niet alleen morele maar ook financiële steun van de over heid verdient. De stichting wil een aantal geïdentificeerde skeletten van onder andere Floris V, Willem H en Petronella van Saksen, de weduwe van Floris II, opnieuw begraven. max. neer- temp. slag Amsterdam licht bew 11 0 De Bilt licht bew 13 0 Deelen onbew 15 0 Eelde licht bew 10 0 Eindhoven onbew 15 0 Den Helder licht bew 9 0 Luchth. R'dam licht bew 11 0 Twente onbew 14 0 Vlissmgen onbew 12 0 Zuid-Limburg half bew 16 0 Aberdeen onbew 13 0 Athene half bew 18 0 Barcelona licht bew 17 0 Berlijn half bew 16 0 Bordeaux onbew 17 0 Brussel onbew 15 0 Frankfort zwaar bew 16 0 Genève onbew 16 0 Helsinki onbew 6 0 Innsbruck zwaar bew 12 0 Kopenhagen onbewolkt 17 0 Lissabon zwaar bew. 18 0.2 Locarno licht bew. 19 0 Londen zwaar bew. 11 0 Luxemburg ilcht bew. Madrid ahlf bew. 19 0 Malaga half bew. 16 0 Mallorca licht bew. 18 0 Mllnchen zwaar bew. 10 0 Nice onbew. 17 0 Oslo half bew. 15 0 Parijs onbew. 14 0 Rome licht bew. 17 0 Stockholm zwaar bew. 9 0 Wenen licht bew. 13 0 ZUrich onbew. 14 0 Casa Blanca licht bew. 18 0 Istanboel half bew. 17 0 Las Palmas zwaar bew. 20 0 New York geheel bew. Tunis licht bew. 18 HOOG WATER 24 april 1974 Vüsslngen: 2.47—15.13. Haringvlielslul7.en: 4.41—17.01. Rotterdam: 5.3818.12. Schevenlncen4.12 16.30. ÏJmuiden: 4.46—17 04. Don Helder: 9.00—21 12. Harllneen: 11.28—23.31. Delfzijl 0.54—13.20. Het ziet ernaar uit, dat het ook deze week niet meer tot regen komt. Het hogedrukgebied van 1.030 millibar is weliswaar iets naar het zuidwesten verschoven Ierland maar het blijft een zuidoostwaarts gaande de pressie over Scandinavië dermate in toom houden, dat er zelfs in Denemar ken geen regen van verwacht wordt, laat staan bij ons. Noorwegen, Zwe den en Finland hebben er wel plaat selijk regenachtig weer van en ook regent het regionaal in Rusland en Roemenië. weinig verandering 1 Gisteren keken wij al even in de equatoriale gordel tussen 5 gr. Z. Br. en 10 gr. N. Br. in Afrika. Hier doen zich vooral in het westen dagelijks stijgingsregens voor, veroorzaakt door de zonnewarmte in van de oceaan aangevoerde lucht. Die vochtige zee lucht wil Afrika best binnen, omdat zich boven land een hitte-lagedrukge- bied ontwikkelt. De luchtdrukverschil- len blijven echter klein en het zijn dan ook meestal geen gewone depres sies, die de neerslag daar omlaag doen schieten, maar onregelmatighe den in hel windveld. Het onweer volgt doorgaans in de namiddag, voor avond en avond. Om 4 uur gistermid dag was Brazzaville (Congo) nog niet zover: met 1.8 cumulonimbus en een temperatuur van 31 gr. C., Porto Am- boin in Tsaad gaf 36 gr C. (dauw punt 25 graden). Er is ons gevraagd, te zeggen waar het op aarde buitengewoon veel re gent. Wel, kijk eens naar St. Benoit op het lie de Bourbon, waar het op 20-21 december 1844 in 27 uur tijd 731 mm regende of naar Waialele (dit be tekent: stromend ivater) op één van de Hawaii-eilanden, 1300 meter hoog. waar gemiddeld over 39 jaar: 12.480 millimeter regen per jaar werd geme ten. En in Cherrapunji, op de zui delijke helling ran Khasi Hills in As sam, waar in één jaar (1861) maar liefst 22.000 mm oftewel 2 meter water viel. ln het in 1869 verschenen weerboek van dr. H. Kracke lezen we, dat een zekere Flinter van de tropische re gens zegt: 'Het is net alsof er water door een zeef valt'. Een Engels offi cier verklaart: 'Het valt niet in drup pels, maar in stralen'. Het verhaal gaat, dat oude zeelieden in het gebied met windstilte na een geweldige regen zoet water van het zee-oppervlak ge schept zouden hebben Kapitein Rous- sin op het eiland Cayenne heeft in de nacht van 14 op 15 februari 1820 van 's avonds 8 uur tot 's morgens 6 uur: 278 mm regen opgemeten. onder redactie van loessmit Radiogroenteman Kees de Wolf (46) schotelt jaar in jaar uit zijn luisteraars smakelijke en voordeli ge recepten voor de avondmaaltijd voor. Drie keer per week, vijf mi nuten voor de AVRO, waarvoor hij in de afdeling gevarieerde pro gramma's trouwens nog wel meer doet. Elke keer heeft hij een ander recept en elke keer ook weer tips over de groenten die op dat mo ment goed en goedkoop zijn. Een lintje heeft hij er nog nooit voor gehad, maar gisteren is iets dergelijks dan eindelijk toch wel gebeurd: in de Amsterdamse RAI is hij onderscheiden met de jaar lijkse huishoudbeurs-penning van het P. F. Blokkerfonds. Zijn beste en enige radioklant kreeg dezelfde penning. Dat is dan ook de vrouw, met wie hij op veel terreinen in tiem samenwerkt: zijn echtgenote Hermien de Wolf-van der Horst, die 's ochtends met haar man over de groenten en andere etenswaren van die dag meespreekt, maar zijn maatschappelijke inzichten in die zelfde vijf minuten nogal eens be strijdt. Bij de overhandiging van de on derscheiding gaf het echtpaar Kees en Hermien volmondig toe zelf van d« recepten weinig kaas te hebben gegeten. Die komen dan ook van het centraal bureau van tuinbouwveilingen, dat al sinds het begin van het programma in 1950 klonk de stem van de groen teman voor het eerst door de mi crofoon de informatie over de groenten verstrekt en daar een re cept aan toevoegt Op die basis ma ken de radiogroenteman en zijn vaste klant dan ook de gesprekjes, thuis in de slaapkamer, op een bandje. De akoestiek is daar het beste en je hoort er de tikkende geluiden van koelkast en centrale verwarming niet, die je in een echte groentewinkel natuurlijk ook nooit zou horen. Kees de Wolf had, toen hij trouw de, grote plannen om zelf veel te gaan koken. Hij had er best aar digheid in en had daarom stapels kookboeken aangeschaft, maar van zelf koken is weinig terecht geko men. Hoogstens geeft hij zijn vrouw regie-aanwijzingen, die ove rigens vaker haar eigen dan de ra diorecepten in praktijk brengt. In 1950, bij de start van het program ma, was hij ook nog niet 'de' groenteman. Dat deed vader Henk de Wolf (die ook de verhaaltjes verteller van 'Het klokje van zeven uur en dus.was) tot aan zijn pensionering. Kees was het neefje dat oom mocht helpen en later de zoon die de zaak helemaal van de gepensioneerde groenteman over nam, drie keer per week, vijf mi nuten lang. Hermien van der Horst is veel lan ger de vrouw van Kees de Wolf dan de klant van de groenteman. Want klanten zijn er altijd meer geweest dan groentemannen. Vader Henk versleet er drie (Thea Spaar garen, Annette de Lange en Mies Kipp) en zoon Kees twee: een se cretaresse van de AVRO en een meisje dat naar een andere omroep overstapte. Mevrouw De Wolf was al die tijd al stille reserve en is ook nu nog lang niet 'versleten'. Ze is en blijft een trouwe en te vreden klant van haar (groente)- man. Studenten van de universiteit van Chicago maken er al Jaren een ge woonte van hun auto's in elk vrij hoekje en gaatje tot in de voortuintjes toe van een dorp vlakbij de universiteit te parkeren. De bewoners van dat dorp, die zich dag in dag uit blauw ergeren aan die in hun tuinen en op andere stukjes privé-terreln geparkeerde auto's, hebben er al zo vaak vergeefs tegen geprotesteerd, dat ze het recht ten slotte in eigen hand genomen hebben. Het hele gedoe hing ze zo ellenlang de keel uit, dat ze op een kwade dag een metselaar lieten komen en hem een van die auto's midden in een tuin gewoon lieten inmetselen. Toen de politie later de muurvast ingesloten auto kwam ontzetten, bleek de wagen nog gestolen te zijn ook. Rob, Jan, Gerard, Ine, Janneke, Jerrie, Crit, Jaquelien, Emmy en Martin hebben samen het eerste nummer gemaakt van de Werk krant. Hoe ze verder precies heten, weten we ook niet, maar wel dat ze nog lang met hun krant willen doorgaan. Het is een krant voor 'mensen die meer willen zijn dan de slaaf van een machine, mensen die van mening zijn dat er meer in hun hoofd zit dan een wekken die 's morgens om zeven uur af loopt, mensen die niet willen wer ken als werken een plicht is en mensen die graag willen werken wanneer werken een onvervreemd, baar deel is van hun eigen leven'. Een krant (maandblad) dus voor mensen die meestal niet werken, niet omdat ze met willen, maar omdat ze zich niet thuis voelen op de plaats die de maatschappij ze heeft toegedacht; daar kunnen ze gewoon niet wennen. Rob, Jan, Gerard, Ine en al die an deren hebben daar zelf ervaring mee. In hun Werkkrant proberen ze alternatieven voor die niet-wer- kenden te vinden. Zo geven ze in formatie over de stichting eksperi- mentele werkbemiddeling (EWB), die al drie jaar mensen met werk problemen helpt Door gesprekken proberen ze er daar achter te ko men wat voor werk het geschiktst zou zijn en dan ook dat werk te vinden, er bestaat een bemiddeling voor tijdelijke klusjes, bij proble men over sollicitatie, ontslag of uitkeringen weten ze daar raad en ook als een paar mensen samen een bedrijfje of winkeltje willen beginnen. Voor dat laatste bestaat trouwens een aparte stichting, de STEW stichting eksperimentele werkplaatsen die al drie collec tieve bedrijfjes op poten heeft ge zet: een timmerbedrijf, een hove- niersgilde en een kwekerij. In op richting zijn een schildersfirma- tje, een 'klerenkollektief' en een electriciensbedrijf. Er staan ook advertenties op dit gebied in de Werkkrant en natuurlijk alle nood zakelijke adressen. De krant kost een gulden (los), een tientje (jaar abonnement) of vijftien gulden (ook voor een jaar voor wie er iets meer voor over heeft) en is, als het goed is in boekhandels en vor mingscentra te koop en in elk ge val bij de Werkkrant zelf, postbus 61021. Amsterdam, teL 020-235082. R. L. Rippy uit het plaatsje Flo wer Mound in Texas is net hon derd jaar geworden, maar dat ver hindert hem niet regelmatig in zijn auto te stappen om wat bood schappen in het stadje te doen. Pas moest hij zijn rijbewijs even laten verlengen en opnieuw een ogentest afleggen. Geen probleem: de oude Rippy slaagde met vlag en wimpel en rijdt nu weer vrolijk door. 'Simpkins, wil je al dat geld naar binnen brengen?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7