Titel voor Anderlecht nog kwestie van tijd Amsterdam raakt een punt achter r u :1 De Witte uit rol meesterknecht buiten land Borussia Mönchengladbach profiteert niet van misstap van Bayern TROUW TCKARTET MAANDAG 22 APRIL 1974 ANTWERPEN Twee wedstrijden voor het einde van de competitie kan Anderlecht zich nog steeds geen kampioen van België noemen. De Brusselse ploeg verloor gisteren de uitwedstrijd tegen FC Ant werp en zag de voorsprong op deze naaste rivaal verkleind tot twee punten. Ook RWD Molenbeek, dat St. Truiden versloeg met 4 2. staat op twee punten van Anderlecht. Het Bosuil-stadion van FC Antwerp gisteren met 35.00 toeschouwers bezet voor de topper tegen Anderlecht. Ren- senbrink gaf de koplopers al na zeven minuten de leiding. Een doelpunt dat de thuisclub inspireerde tot een ge weldig offensief. Van Gooi zorgde voor de gelijkmaker en in de 24ste minuut scoorde de Zweed Eklund 2 1, een stand die op het bord bleef. In de slotfase kregen Van der Eist en Rensenbrink nog goede kansen, maar zij wisten er geen raad mee. Club Brugge verloor van Beringen met 12. na eerst door Ruud Geels, vorige week woensdag nog met Jong Oranje in actie in Hongarije, te heb ben voorgestaan met 10' De kansen van de Burggelingen om het komende seizoen deel te nemen aan het toer nooi om de UEFA-cup werden hier door kleiner. Standard Luik vernietig- de Lierse SK met 50. Vier treffers kwamen op naam van de Joegoslaaf Bukal. Beveren - Waregem 2-1: RDW Molenbeek - Sint Truiden 4-2; Standard Luik - Lierse SK 5-0: Mechelen - FC Luik 0-0; FC Antwerp - Anderlecht 2-1; Beringen - Club Brugge 2-1 Carkcl Brugge FC Dletlest 1-1; Berehem - Beerschot 0-0. Stand: 1 Anderlecht 38 uit 28. 2 FC Antwerp en RWD Molenbeek 36 uit 28. 4 FC Luik. Mechelen en Standard Luik 30 uit 28. MADRID Barcelona. Real Madrid en Zaragoza hebben Spanje eindelijk weer eens een zendag bezorgd met veel doelpunten. Barcelona en Real kwamen beide tot zes treffers, Zarago za stokte na vier doelpunten. Barcelona kon tegen degradatiekandi daat Oviedo zonder veel moeite aan een 6-2 overwinning komen. En voor de zoveelste zondag Barcelona is nu 26 wedstrijden achtereen ongesla gen gebleven tvas er een hoofdrol weggelegd voor Johan Cruijff. De Ne derlandse miljonair scoorde niet maar verzorgde vier keer een pass waaruit een ploeggenoot kon scoren. De doel punten van Barcelona kwamen op naam van So til (3), Call ego, Asensi en Marcial. Real Madrid was tegen Celta de Viego onherkenbaar agressief. De Madrile- nen die langzaam opklimmen in de competitie kwamen tot zes doelpunten dankzij Maranon (2). Mas (2) en Aguiler. De zesde treffer werd kort voor tijd door Celta verdediger Agu- erre langs zijn eigen doelman ge plaatst. Zaragoza gaf Atletico Madrid geen en kele kans: 4-0. Daardoor staat Zarago za nu tweede op eerbiedige (12 pun ten) afstand van Barcelona. Atletico dat met nogal wat reser\res aantrad om ze uit te testen voor het duel te gen Celtic van aanstaande woensdag was volstrekt kansloos en kon aanval lend geen moment imponeren. Gijon-Malaga 10. Barcelona-Oviedo 62. Zaragoza-Alletico Madrid 40, Atletico Bil bao-Valencia 10. Granada-Elche 21. Cas tellon-Santander 11. Real Madrid -Celta 6 1. Real Socledad-Espagnol 30. Las Palmas- WEST DUITSLAND MUNCHEN Bayern-München en Borussia Mönchengladbach, de clubs die uitmaken wie er Bundesligakampi- oen van het seizoen 1973-1974 wordt, hebben elkaar zaterdag geïmiteerd. Beide teams kwamen in een uitwed strijd niet verder dan 1-1. waardoor de onderlinge afstand met nog vier wedstrijden te spelen ook op één punt bleef gehandhaafd. Vfb Stuttgart, Avoensdag tegenstander van Feyenoord in de tweede wedstrijd voor de halve finales van het UEFA- Cup-toernooi, leverde in een uitver kocht Neckarstadion (72.000 toeschou wers) een fraaie prestatie tegen Bayern. In de eerste helft was de thuisclub duidelijk sterker en het eni ge doelpunt (van Stickel in de 42e minuut) drukte deze meerderheid slechts magertjes uit. Stickel schoot ook nog twee keer tegen de lat. Na de pauze kwam de lijstaanvoerder echter opzetten en in de 50e minuut zorgde Gerd MUller voor de gelijkma ker. Het was zijn 28e seizoenstreffer. In de 63e minuut miste Müller overi gens een unieke kans door in vrije positie van vijf meter voor doelman Heinze over te schieten. Bij Vfb Stuttgart vielen Elmer en Zech op. Trainer Hermann Eppenhoff verklaar de na afloop: 'We hadden de wed strijd in de eerste helft kunnen be slissen, maar Bayern had na rust de zelfde mogelijkheden. Een paar van mijn spelers konden het conditioneel niet helemaal bijbenen, zodat ik wis selingen heb moeten toepassen'. Vfb Stuttgart speelde in de volgende op stelling: Heinze, Weidmann. Zech. En- termann. Elmer, .Martin, Handschuh, Ettmayer (Mali), Stickel (Jank). Ohli- cher en Brenniger. Enkele dagen voor de belangrijke tweede wedstrijd tegen AC Milan voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwin naars is de stemming bij Borussia Mönchengladbach angstig dicht het nulpunt genaderd. Niet alleen moest de ploeg een kostbaar punt afstaan aan Vfb Boehum, bovendien brak rechtsbuiten Jensen in de vierde mi nuut een sleutelbeen. Daarnaast zijn ook nog Heynckes en Danner gebles seerd. De wedstrijd in Bochum kende weinig hoogtepunten. Rupp gaf Borus sia in de 29e minuut de leiding en negen minuten na rust maakte Walit- za na een verdedigingsfout van Witt- kamp gelijk. Onderaan de ranglijst kon MSV Duis burg vrijdag reeds een overwinning op Rot Weiss Essen boeken (1-0). een resultaat dat zaterdag goed bleek voor het verlaten van de laatste plaats. Want de concurrent Hannover '96 en Fortuna Köln leden beide een neder laag. Schalke haalde bij Hannover '96 een overwinning van 1-0 weg dankzij een keiharde kopbal van Scheer in de 40e minuut. De Hannoveranen scho ten minstens dertig keer op het doel van Nigbur maar konden geen treffer bejubelen. De doelpunten bij FC Kaï- serslautern-Fortuna Köln (2-1) vielen alle in de tweede helft. In de 52e mi nuut gaf Struth Fortuna met een ver schot de leiding, maar twee minuten later was het door Toppmüller alweer gelijk. FC Kaiserslautern werd daarna beduidend sterker, maar pas in de 82e minuut kwam de winnende treffer (door verdediger Fuchs) tot stand. VfB Stuttgart-Bayern MUnchen 1—1. MSV Duisburg-Rotweiss Essen 1—0. Eintracht Frankfurt -Wuppertalcr SV 1—0. Hannover 96-Schalke 04 0—1. Hamburger SV-Kickers Offenbach 0—0. Fortuna Dilsseldorf -Werder Bremer 1—1, Vfl Bbchum-Borussia Möncheng ladbach 11, Sland: 1 Bayern München 43 uit 30, 2 Bo russia Mönchengladbach 42 uit 30. 3. Fortu na Düsseldorf en Eintracht CFrankfurt 37 uit 30. ENGELAND LONDEN Leeds United is nog slechts een vingerbreedte verwijderd van het Britse kampioenschap. De club van Bremner en Giles, die zo glorieus aan de race begon, maar de weg struikelend vervolgde, won met 3-2 van Ipswich Town, terwijl naaste concurrent Liverpool, die ook al lang niet meer weet wat winnen is, een punt liet liggen in het doelpuntloze gelijkspel met Everton. Leeds heeft nu zestig punten en nog één wed strijd te spelen. Liverpool, de kampi oen van het vorig seizoen, staat op vijfenvijftig punten met nog drie wedstrijden achter de hand. Manchester United en Southampton, die verwoede pogingen doen uit de kelder van de eerste divisie te ont snappen, kwamen tot een gelijkspel: 1-1., waardoor de spanning onderaan de ranglijst tot een hoogtepunt is op gevoerd. Jim McCalliog, die een maand geleden van Wolverhampton Wanderers overkwam, scoorde zijn vierde doelpunt in drie wedstrijden, toen hij in de 21e minuut een straf schop benutte. International Mike Channon maakte dertig seconden na de hervatting de gelijkmaker. Er viel in deze ontmoeting te genieten van verbazend goed voetbal, vooral van de zijde van Manchester United, dat er voor vecht het twintigjarig eerstedivi- sieschap alsnog te veriengen. Leeds United deed eveneens aan klan tenbinding. Peter Lorimer en Billy Bremner zorgden binnen 22 minuten voor 2-0, maar Ipswich dat derde op de ranglijst staat. \rocht kranig terug en stond door doelpunten van Brian Talbot en Bryan Hamilton op 2-2. Het werd tenslotte eind goed al goed voor Leeds door een treffer van internatio- Fen kopduel op Highbury tussen George van Arsenal en Nish van Derby County. Arsenal won deze wedstrijd met 2-0. Van een medewerker ZEIST De spanning in de hoofd klasse, die aanvankelijk totaal weg- geëbt scheen te zijn is na dit weekein de weer volop aanwezig. Kampong won in Eindhoven van HTCC met 0-1 en Amsterdam behaalde op het nip pertje een gelijkspel tegen Schaer- weijde (2-2). Door deze resultaten heeft Kampong een voorsprong \-an 1 punt gekregen. Een bijzonder krappe marge Aveliswaar maar waarschijnlijk toch één die Kampong aan het lands kampioenschap gaat helpen. Het zat Amsterdam in Zeist dan ook niet bijzonder mee. Op een uitge droogd en zeer hobbelig veld begon nen de Amsterdammers direct met felle aanvallen die to* doel hadden Schaerweijde in de beginfase van de strijd uit te schakelen. Frans Spits. Jan Boerma en Wouter van den Bergh zette de Zeister achterhoede zo zwaar onder druk dat deze zich ge noodzaak zag de score blanco te hou den door middel van harde slagen over de zijlijn en met fel lichamelijk geweld. Dat resulteerde dan ook in een serie strafcorners. De gebroeders Spits wistten deze \-oorgeschotelde kansen echter niet te benutten. Een belangrijke oorzaak van dit falen was het effectvolle veld. Nico Spits had enorm veel moeite met het goed afstoppen van de bal Schaerweijde had veel minder moeite met het veld en wist zich langzamerhand te herstel len. Vooral op het midden\reld wer den visueel bijzonder aantrekkelijk duels uitgevochten. Derk Gouma had dan ook geen gemakkelijke taak in het afschermen van de razendsnelle Schaerwijde spits Frank Wever. Hij en Diederik Hoekstra maakten het de Amsterdamse defensie bijzonder lastig door op de harde dieptepasses aange geven door o.a. Nico Welschen zeer alert te reageren en regelmatig door middel van technische combinaties in de Amsterdamse cirkel te verschijnen. Schaerweijde kreeg ai de 20e minuut een derde strafcorner te nemen omdat de Amsterdammer Van Rosseum de bal met zijn voet had gespeeld. Voor Diederik Hoekstra was het slechte veld geen probleem. Hij joeg de bal koel en hard langs keeper Pijpers (1- 0). Het door deze onverwachte achter stand wat teleurgeselde Amsterdam ging over tot een wat ongeordend en paniekerig spel. En tot overmaat A'an ramp maakte keeper Pijpers in de 22e minuut een wat onbeheerste sliding die pijnlijk geweest moet zijn voor zijn opponent. Hij ging daarbij ook nog op de bal zitten. De scheidsrech ter strafte deze overtredingen af met een strafpush. Ditmaal Avas het Frank Wever die de Amsterdamse keeper het nakijken gaf (2-0). Amsterdam geërgerd door deze achter stand ging er toen keihard tegen aan. Aanvallen via Eeftinck Schattekerk en Jan Boerma die met steun van het middenveld een ware aanvalslawine creërden liepen dood op de Zeister defensie. Resultaat kwam er pas in de 30e minuut toen Nico Spits er in slaagde met een hard schot dat de legguards van de goed keepende Lex- nal Allan Clarke. Dat doelpunt zou overigens wel eens beslissend kunnen zijn voor het kampioenschap. Liverpool, dat Newcastle ontmoet in de bekerfinale van 4 mei. gaf zijn kampioenskansen uit handen door het doelpuntloze gelijkspel tegen Everton. 56.000 toeschouwers het grootste aantal van de dag waren er getuige van hoe Liverpool vergeefs probeerde te penetreren. Het onderaanstaande Norwich won met 1-0 van Burnley dankzij een straf schop, die Ted MacDougall in de tweede minuut benutte. Het redde de club echter niet van degradatie. Man chester United (32 punten uit 39 wed strijden), Birmingham (33 uit 40) en Southampton (34 uit 40) zullen moe ten uitmaken welke twee clubs Nor wich (29 uit 40) zullen vergezellen naar de tweede divisie. Blackpool, dat met 4-0 won van Car lisle en Lutow Town (3-1 tegen Mill- wall), zijn de meest in aanmerking komende kandidaten om Middlesbo- rough van de tweede naar de eerste divisie te vergezellen. Arsenal-Derby Cohnty, 20. Leeds-Ipswich 32. Leicester-Chelsea 30. Liverpool-Ever- ton 00. Manchester City-West Ham United 2Newcastle-Birmingham 11. Norwich-B urnley 10. Sheffield United Queens Park Rangers 11. Southampton-Manchester Uni ted 11. Stoke City -Tottenham 10. Wol verhampton-Coventry 11. Stand: 1 Leeds 60 uit 41, Liverpool 55 uit 39. Ipswich 47 uit 41. en Derby County 46 uit 41. Onder aan de ranglijst; 18. West Ham 36 uit 41. 19. Southampton 34 uit 40, 20. Bir mingham 33 uit 40. 21. Manchester -United 32 uit 39 en 22. Norwich 29 uit 40. SCHOTLAND GLASGOW Celtic, dat woensdag de drankloze tweede confrontatie aangaat tegen Atletico Madrid om de Europe se beker, versloeg zaterdag in de Schotse eerste divisie Aberdeen met 2-0. De doelpunten waren van Dixie Deans en Bobby Lennox. Uit de laat ste vier wedstrijden behoeft Celtic nog slechts twee punten te veroveren om zeker te zijn van prolongatie van de nationale titel. Jimmy 'de vlo' Johnstone was voor het eerst weer in actie na de blessure, die hij opliep in het eerste duel met Atletico, waarbij drie Spanjaarden van het veld werden gestuurd. Frans Spits (rechts,) lacht. Hij heeft de achterstand van Amsterdai op Schaerweijde op 2-1 gebracht. Amsterdam kwam later nog op 2- Kampong neer alleen leider Hilhorst schampte, de stand op 1-2 te brengen. Na de rust nam Amsterdam direct het heft in handen. Voortdurend versche nen zij me' zes of zeven man in de cirkel van Schaerweijde dat met een gedegen mandekking het hoofd boven water trachtte te houden. Dat per soonlijke duels hiervan het gevolg wa ren was onvermijdelijk. De Zeistenaar Nico Welschen ging daar naar mening van de scheidsrechter te ver en werd bestraft met de groane kaart. Het aantal strafcorners voor Amster dam Av-as niet meer te tellen maar Ni co Spits zag vooralsnog geen kans hier\'an profijt te trekken. Coach Huib Timmermans besloot in de 20e minuut de aanval te versterken door Donald Kalff in te zetten voor de in de tweede helft weinig op\rallende Wouter van de Bergh. De Schaerweij de verdediging Vas echter goed inge speeld, zodat dit geen duidelijke ver andering in het spelbeeld tot gevolg had. In de 29e minuut kreeg Amster dam weer een strafcorner te nemen die door Nico Spits werd gemist. D rebound werd door broer Frans kna benut 2-2:, HEREN: Hoofdklasse: Nijmegen—MEP 0— SchaerweydeAmsterdam^ 2— 2,^Groning II 28 32- 27 38-1 22 32-i 21 26J 20 24-: !di 19 17-: 17 16-1 17 15-2 17 22-! 15 26-2 t 9 12'' itf 2 3-5 ,lt Kampong 18 12 4 2 Amsterdam 18 9 9 0 HGC 18 10 2 6 Hattem 18 9 3 6 Schaerweyde 18 7 6 5 Nijmegen 18 6 7 5 MEP 18 5 7 6 EMHC18 5 7 6 Gron. Stud18 7 3 8 HTCC 18 5 5 8 Venlo 17 3 3 11 GCHC 17 0 2 15 DAMES: Eerste klasse Zuiden: Rapidity Oranje Zwart 02. Were DiGron. Stud 2- 3. ApeldoornAmsterdam 11 Promotie hoofdklasse: TilburgVictoria 3- Heren: Eerste klasse A: HDM-Hurley 1- GHBS-Union 10, Oranje Zwart-HHIJC 2- Deventer-MOP 1—0, SCHC-HMC 3—2. B: CO-IC 1l, Bloemendaal-Zwolle 31, C vorden-Breda 02, Keep Fit-Groningen 3- C: Arnhem-Kieviten 01, Graspieipers-Kam leon in, 's-Hertogenbosch-Upward 12, ren-HVA 31. Dames tweede klasse: Westen B: Hilversui Rotterdam 1—1, Pinoke-SCHC 4—0 (Pinol kamp.). RandAVljck-RotterdamO i Pd b( •i Arbroath-Dundee United 12 Ayr -Hearts 21 Celtic-Aberdeen 20 Dumbarton-Morton 1ODundee-Clyde 61. East Fife-Motherwell 10. Hibernian-Dunfermline 11. Partick Thistle-Falkirk 22. St. Johnstone-Rangers Stand: 1. Celtic 49 ult 30. 2. Rangers 42 uit 31. Hibernian 42 uit 30 4. Aberdeen 38 uit 31. TSJECH OSLO W AKI JE VSS Kosice-Banik Ostrava 00. ZVL Ziliana- Sparta Praag 2L Slavia Praag-Bohemians Praag 30. Skoda Pilsen-Slovan Bratislava 31, Zbrojovka Brno-AC Nitra 11. Dukla Praag-Lokomotive Kosice 11. Tatran Pre- sov-Sklo Union Kosice 11. Inter Bratislava- Spartak Trnava 11. JOEGOSLAVIë Vojvodina-Proleter 21, Dynamo-Serajewo 4l, Olvmpia-Vardar 20, Bor-Celik 0o. Borac-Partisan 11, Rode Ster-Radnicki 40. Zeljezicar-Sluboda 13, CFK Beograd-Velez 21. Csapl-Honved 21. Raba Eto-Ferencva- ros 2—1. Stand: l. UJpest Dozsa 34 uit 24. 2. Ferncva- ros 30 uit 24. 3 Videoton 30 uit 24, Raba Eta 30 uit 24 en Tatabanya 30 uit 24. GRIEKENLAND AEK-Aris 11, Egaleo-Panionios 2—0. Apoel -Fostir 51. Apollon-(Salonika)-Apollon <A- thene) 00. Ethnikos-Larisa 11. Kavala-Pa- nathinaikos 10. Olympiakos-Panscrralkos l1, Panachaiki-Heraclis 22. Paok Olympi- akos 10. ZWITSERLAND Sion-Zunch 21. Wlnterthur-Young Boys 2 1. Grasshoppers-Lausanne 22. Lugano-Ser- vette 00. Chenois-La Cmhaux de Fonds l 0 Basel-St. Gall 11. Neuchatel-Chiassn 21 Stand: Zurich 31 uit 19. 2. Grasshoppers 24 uit 19, Neuchatel IR uit 19, Servette 23 uit 19 OOSTENRIJK Eisenstadt-Gak 11, Sturm Durlsol-Bregenz 31, Austria Klagenfurt-Lask 00. Wenen- Austria Salzburg 40, Swaowski Innsbruck- Rapid 00, Austria Wac-DSV Alpine 14, Coest Linz-Simmering 10, Sportclub -Raden- thein 20. Stand: 1 Linz 38 uit 26. 2 Swarowski 37 uit 25. Austria WAC 54 ult 24. Rapid 33 uit 25. ITALIË AC Cesena - US Cagliari 1-1; Fiorentina - Lanerossl Vicenza 0-i: US Foggia - AC Bo logna 1-1: Genua AC Torino 0-2; Juventus - Sampdorla 2-0; AC Milan - Lazio Roma 0-0: AS Roma - Intern. 3-3; Hellas Verona - AC NApoli 1-0. Stand aan de kop na de 26e speeldag is: 1 Lazio Roma 38. 1 Juventui 35. 3 Fiorentina 31. FRANKRIJK Pari FC - Bastia 0-!; Reims- Metz 4-0; Nan tes - Lenz 4-0; St. Etienne - Lyon 2-0) Stras bourg - Rennes 2-1. Bordeaux" - Troves 4-1; Niraes - Sedan 2-0; Nancy - Nice 0-1: Monaco - Sochaux 2-1; Angers - Marseille 3-0. Stand: St. Etienne 34-51. Nantes 33-50. An gers 34-50, Lyon 34-40. Nice 34-46. Winnaar in gedevalueerde klassieker Luik-Bastenaken-Luik LUIK (AFP) De Belg Ronald de Witte heeft de wielerwegwedstrijd voor professionals Luik-Bastenaken- Luik gewonnen. Als tweede finishte zijn landgenoot Georges Pintens en derde werd een andere Belg, Walter Planckaert. De erelijst van Ronald de Witte was even kort als zijn dienstbaarheid aan ploeggenoten groot was. De Witte leek onlosmakelijk verbonden aan Walter Godefroot, aan Freddy Maer- tens sinds kort. Hij stond bekend als de meesterknecht, de volmaakte 'va- let' met als uitschieter zijn overwin ning in de Grote Prijs van Fourmies en wat overwinningen in kermiskoer- sen. Sinds zondag 21 april is de ere lijst van de al 27-jarige Antwerpenaar aangevuld met Luik-Bastenaken-Luik, een heuse klassieker. In naam tenmin ste. In werkelijkheid was deze L-B-I^ koers een betrekkelijk gewone wed strijd, die toevallig pltats vond in de Ardeense heuvels, die veel vedetten op zijn startlijst miste. Merckx, Bruy- ere, Van Springel, Poulidor,. Zoete melk, Ocana en de meeste Italianen ontbraken. War overbleef was de mas sa van de Belgische profs. Twee van hen, Jos de Schoenmaker en Roger Verschaeve waren de eerste aanvallers. Van de 33e kilometer tot in Bastenaken na precies 100 kilome ter, reden zij alleen op kop, met een grootst-» winst van 2 minuten en 30 seconden. Het tweetal werd achter haald door De Witte Walter Planc kaert, Berckmans, Gilson, Tschan, Peetere, Verstraeten, Godefroot, De Brauwere, Van Marcke, Van de Wiele en Vanneste. De groie groep was tege lijkertijd zo dicht genaderd dat een aantal renners meende dat de aanval definitief voorbij was. De Brauere, Van de Wiele, De Witte, Van Marcke Berckmans en Walter Planckaert zet ten echter door. Zij veroverden een winst, die opliep tot drie-kwart mi nuut voor De Brauwere het contact verloor. Onder aanvoering van Maertens, Huysmans. De Vlaeminck, Verbeeck en Kuiper en nog enkele anderen werd een jacht ingezet, die de marge snel deed verscihrompelen. De jaebt- groep werd echter weer ingelopen door de rest van het veld en na 170 kilometer reed er weer een compact peloton achter de vijf vluchtelingen. Een kleinere eenheid, vijf man (Pin tens, Bracke, Panizza, Delisle en Da vid) slaagde er na 178 kilometer wel in de aansluiting tot stand te bren gen. De positie van de vluchters is daarna niet meer bedreigd. Het peloton be rustte in de nederlaag en in de kop groep verraste Pintens zijn concurren ten. Alleen De Witte, geschoold in het volgen van gevaarlijke concurren ten van zijn meesters, pakte het wiel van de kleine Pintens en bleef van dat moment ook voornamelijk in tweede positie rijden. Dank zij Pin tens. bleef de voorsprong van de twee koplopers in de laatste 50 km bestaan, door Pmtens werd de winst op de helling van Les Forges nog vergroot, maar. in de eindsprint op de Boule vard de la Sauveniere, werd de belo ning niet aan de hardste werker uit gereikt. 1. Ronal de Witte (Belg) 246 km in 6.23.53. 2. Georges Pintens (Belg), 3. Walter Plan. ckaert (Belg) op 1.07. 4 Wladimiro Panizza (It). 5. Wilfried David (Beig), 6- Roland van Marcke (Belg), 7. Raymond Delislc (Fr), 8 Ferdinand Bracke (Belg). 9. Freddy Maertens (Belg) op 5 minuten, 10. Frans Verbeeck (Belg), 11. Roger de Vlaeminck (Belg). 12. Kuiper (Ned), 13. Roeiers (Belg). 14. Gode froot (Belg). 15. Delaere (Belg) 16. Berck mans (Belg), 17. Dicrickx (Belg), 18. Van Schi (Belg*. 19. Van de Wiele (Belg). 20. Thevenet (Fr). 30. Vrancken (Ned) op 8.27. 41. Prinsen (Ned) s.t. te Jules Bruessing rechts) maak zich los van de vermoeide med< koplopers Raes en Van de Bundf PHILIPPINE Jules Bruessing heeiin zaterdag de Omloop van de Braakrnaim de generale repetitie voor Olympia a Tour gewonnen. De oud-prof kwaï 6ll met een voorsprong van 25 seconde op Jan Raas en zijn ploeggenoot Toin van de Bunder aan in Philippine. H< h is overigens twijfelachtig of Bruessin nog lang bij de amateurs zal blijve si rijden. Peter Post wil hem een nieuw kans als professional geven. ei 1. Jules Bruessing (Amstelveen). 158 kil(.' meter in 3 uur 30 minuten en 43 seconder op 25 seconden: 2 Jan Raas i Heinkenszand 111 3. Toine van de Bunder (IJzendijke); op 4ds seconden 4. Theo Smit (Helgweg), 5. Ir Hallam (Engeland). 6. Aad van den Ho» rc Afdeling A: Volewijckers-FC Amsterdam 21. FC Den Haag-AZ'674 —2. Sparta-Ajax 0—0. Excelsior-Feyenoord 2—0, Telstar-SW 02. Fortuna V!.-Haarlem 12 B: SC Amersfoort- De Graafschap 10, FC L'trecht-Veendam 1 0 C: NAC-FC VW 7—0. Eindhoven-PSVO—2. Helmond Sport-MW 3FC Dordrecht-For- tuna SC 0—2. Pelikaanbeker: Poule 4: SC Cambuur-Heeren- veen 10, Poule 6: FC Den Bosch-Wagenin- gen 42. NEC-Vitesse 01. Amateurvoetbal Zondag WEST I JA: Vei-en-RCH 1—3. VIOS W-Vitesse'22 1—0 ZVN'-DEM 2—3 Stormvogels-Schagtn 0. De Kennemers-HRC 20. Beverwijk-Alkmaarse Bays 42 Zandvoortmeeuwen-DWV 12. 2B: Aalsmeer-CDN 10. Zeeburgia-Hilversum 1 0, VVOG-DOS'Ol 1—2. HMS-UW 1—1. Hol- land-Quick 0—0. IDW-Centrum-JOS 1— Blauw Wit-Saestum 3—0. 3A: VSV-West Krisia 02. WFC-SVW'27 1—0. EVC-ViCtoria O 2—0. SRC-PurmerstelJn 0—2. ADO'20-AFC'34 1—0. HSV-LSW 1—I. 3B; aandijk-Hoofddorp 3—1 (Hoofddorp degr TOB-llpendam 11 (II- pendam kamp). OSV-Ripperda 12. DCO- VVB 1—5. HBC-Kon. HFC 2—2, aanlandia- KFC 1—1 (ZaaZnlandia d*gr.). 3C: KDO-BPC 2—1, Animo-NFC 3—0. DJK-Rapiditas 1—1. RKAV'IC-Rivalen 21. Pancratius-VDO 0o. De VolewIJckers AV-DWS 20. 3D: Hercules- VVIJ 0—1. BFC-Velox 0—1. Vriendenschaar- Celerltudo 20 Sticht*» Bots-JSV 4—0, 't Gooi-Hoogland 3—1. DEV-SCH'44 1—0. 4A: USVU-DTS 2—3 DTS kamp Egmondia-De Foresters 02. Limmen-Meervogels'3l 12. CSV-St. Adeiben 1—1 (CSV degr Berdos- Kolping Boys o2. Alcmaria VIctrix-Hollan- dia T 0—2 tB: Helder-SV De Rijp 14. Pur- merend-WW 10. Texel-RKWS 11. Grass hoppers-Flevo 3—0 D» Valken-MFC 10. (De Valken kamp. MFC degr.), SC Spiril- BKC 4—0. 4C Schoten-DSOV 0—1. KIC- TIJKBB 2—2, Wijk aan Zee Spaamwoude 3— 1. Renova Onze Gezellen 01 (Onze Gezellen degr ID: WSV'30-GVO 4—1 KBV-VV 2—2. SLTO-Monnlckendam S1. Vespucci-WMS 2 0 IW-De Meteoor 2—0 (IV degr.). K- QSC 1—0 (KW kamp 4E: WA-NEA 0—3 (NEA kamp Watergraafsmeer-Meerbovs 0 0. St. MartlnusD» Germaan 11. ZSGÖ-ASV- Arsenal 00. FIT-Real Sranang 13, SNA-De Eland-SDC 1—J «F DVAV-DVOS 1—4. DKC- SC Orient 00. De Zwarte SchapenRombout 3—0. (Rombout degr LW-Ahrends Y'C 1 2, Sporting Zuld-RKDF.S 0—0. Madjoe-SDO 2—1 (Madjoe kamp). 4G: APWC-Muiderberg 31 (APWC kamp). Baarn-Donar 32 (degr). "s-Graveland-I.are nO2. Minerva- Argon 1—0, De Zebra's-SEC 30. Amsvorde- HVC 6—1. 4Hl MSV'19-Zwaluwen Vooruit 1— BVC-Scherpenzeel 22. WEST II 2A: Velo-Naaldwtjk 0—2 LFC-Laakkwart:er 21 LFC prom Laakkwartier degr.). DHL- Blauw Zwart 1—0. Texas DHB-Lugdunum 1— 1. Verburch-Lenig en Snel 62 (L en S prom. i. RKAVV-Wilhelmus 0—0 2B: HION- EBOH 0—2. DCV-Neptunus 4—1. DHS-ODS 4—0. Leonidas-HOV 0—2. De Musschen-CKC 10, Spartaan'20-Fluks 00. SA: VCS-ODB 00 (ODB degr.). Bodegraven- VEP 1—1, RKDF.O-Hillegersberg 0—0. HVV- ASC 3—3, Randstad Sport-Quick H 5—2. Spel LtsscTevlingen 13 (Teylingen kamp 3B: HDS-EDS 2—0. Tediro-TOGB 0— 2, RKWIK-DHC 3—1, Celeritas-DSO 2. VlOS-Olympla 1—1, GSV-ADS 1—2, West- landia-BEC 1—0. Overmaas-Scheventngen 1 2. 3D: Schiedara-Leerdam Sport 11, 's-Gra- vendeel-RlOS 10. Alb!asserdam-De Hollan- diaan 1—0, VDL-DBGC 1—1. Emma-SVW 2— 2. RCD-DEH 1—2 4A: Hillegom-Warmunda 30. UDO-Foreholte 4I. Rijpweterlng-LDWS 2—1. SJZ-DOCOS 2t. Altior-Van Nispen 0—0. WSB-SJC 0—1. 4B: Westerkwartier-Paraat 01 (Westerkwar- 4B: westerkwartier-Paraat 01 (Westerkwar- ltier degr). Exceslor'20-Archipel 12. HMSH-OranJepleln 11, De Postduiven- Spoorwijk 10, WP-Alphen 02, Delft-Tone- gido 1—0 4C: VFC-Vredenburch 0—2, Quick Steps-RKSVM 0—3. 4D: Full Speed-RAVA 0— 1. Kranenburg-GDA 20. Eurosport-Den Hoorn 11. Rijswijk-Oromvliet 12. OSC- Groeneweg 11 (OSC degr.) 4E: RKNSV- Moordrecht 11, WSE-UNIO 31. Nieuwer- kerk-Lekkerkerk 21, Woerden-ESTO 11. DO.N'K-DJS 2—0. Stolwijk-SCR 1—1 4F: Bol- nes-ASW 32. Merweboys-Dubbeldam 11. Zwervers-FC Ommoord 40, Martimt-Merwe- de 3—1. SSW-SMV 1—1. 4G: IFC-Schiebroek 5—1, OSS-SIiedrecht 4—2. Poortugaal-WCR 0—1, LMO-Transvalla 2—2, DZB-DOK 1—2. 411: PFC-TDC 1—1, DCL-Progress 2—1. FIOS- 't Noorden 23, Hekelimgen-Puttershoek 1 1. Ursus-Wit Rood Wit 2—3, NOORD 3D: Borgercompagn e-Heiligerlee 21 Heilï- gerlee degr.), FVV-Be Quick 21 <FW kamp MSC-THOS 10, Musselkanaal-Bedum 01. Neptunla-Noordpool 41, Gruno-ASVB 11 Houtgehage-Zuidlaren 01 (Zuidlaren prom.). Rolderboys-Zwartemeer 0t (Zwar- terneer kamp.i 4A: WZS-DTD 5—0. 4D: Loppersum-Hellas VC 11. Froombosch-Groen Geel 1—0 (Froora- bosch kamp.), 4E: De Wilper Bo.vs-Zuidhorn 1—1, Nieuw Roden-Astrea 2Amicitia VMC-Tolbert 04. Hoogkerk-GVB 1—1, Bui- tcnpost-Forward 23, NOVO-Pekelder Boys 1—0 (Pekelder Boys degr.). OOST 3A: Borne-De Tukkers 32. Vosta-Tubantia 20 (Vosta kamp Losser-Rood Zwart 4 Oldenzaal-De Zweef 11. De Tubanters-PH 11, Almclo-Luctor et Emergo 13. 3B: Zutphania-AGOVV 2—0. Heerde-WSV 0—0, Vaassen-Gelria 11, Zwolle-Epe 01, Robur et Veloci'tas-Daventrla 01. Zwolse Boys-La- bor 10 (Zwolse Boys kamp.). 3D: Jonge Kracht-Theole 01. Germania-Hatert 31. SCE-VDZ 21. Veenendaal-Zuid Arnhem 3 0. TEC-Angeren 6—0. Eldenia-DlO'30 2—1. 4A: P.T-PW 2—0 (PW degr 4B: Enter-NEO 20. 4D: Doetinchem-Dierense Boys 20 (Doetinchem kamp.) 4E: Concordia'34-NU- beek 5—2. Uchta-Driel ZUID I 2A: Do Spechten-Concordia SVD 0—2. Wilhel- mina-Oirschot Vooruit 10. Zwaluw VFC-Bu- del 10. Woensel-RWB 20. Brabantia-UNA 22. Valkenswaard-Schljndel 31, LONGA- Tongelre 1—0, 2B: Rood Wit W-NOAD 1—3 (NOAD prom.), RKWU-SC Gastel 2—3. Baro- nie-VCW 2—0. Bavel-RAC 0—1. Dongen-VOAB 3—1 (Dongen prom.i, Cluzona-Middelburg 1—0. RKTW-Terneuzen 1—0. 3D: Jonge Kracht-Theole 04. Germania-Ha tert 2—1. SCE-VDZ 2—1. Veenendaal-Zuid Arnhem 30. TEC-Angeren 60. Eldenia-DI- O'30 2—1, Axel-Goes 2—0. 4A: GW'57-Prinsea Irene 00 (na verl. 10. GW kamp), 4B: Berdljk-Haarsteeg 3—1 (Ber- dijk kamp.). 4C: Lierop-Llessel 21, ELI- Maarheeze 32, ASV'33-Rood Wit '62 14. Gemert-Stiphout Vooruit 11. Kraanvogels- NWC 2—0, Mlfana-SBC S—0. 4G: Roosendaal- DIVO 3—1, VES'35-Oudemolen 0—1. Kaaise Boys-Spel Kruisland 31. DFS-Steenbergen 0—-4. ODIO-Sprundel 12. 4H: Jong Ambon- Zierikzee 21. Zeelandia-Noormannen 30. Sluiskil-Cl'.nge 0I. Biervliet-RCS 2—6. Dom burg-Zeeland Sport 13, Hansweertse Boys- Conr. Boys 23. ZUID II 2A: Sanderbout-Chevremont 12. Geleen-KEV 27, SV Huisberg-D« Ster 50, Schutters- veld-Spcl. WW2S 4—2, RKW Kolonia-Eijs- den 00, Gulpen-Rapld 01 (Guldpen degr.) 2BBlerick-Vltesse'08 3—0 (Blerick kamp.). Swlft '36-Wilhe!mina '08 01, Spel. Irene-Olvmpia '18 01 (Olympia degr.), Vol- harding-Belfeldia 10. Brevendia-Roermond 1—1. Thorn-RIOS'31 4—5. 3A: Zwart Wlt'19- Walram 02. Villcn-LIndenheuvel 11. Sportclub'25-SV Meerssen 0—2, SV Berg'68- Willem I 12, Leonildas W-Standaard BC 1 3. 3B: Vaesrade-Laura 01. Slttard-Heilust 3—0, RKBSV-Bekkerveid 2—3. Spel. Treeb- eek-SVK 2—4, Heerlen-KVC Oranje 4—1. Waubachse Boys-Miranda 70. 3C: Susteren- 4—0. Maurits-FC ODA 2—1. RKSVN-Maas- bracht 31. 3D: Venlo-Venlose Boys 47. IVO-Venray 31. Baarlo-Stormvogels'28 11. MontagnaTds-Tiglieda 23 (Tiglieja kamp.). Excelsior'18-Helden 4—1, RKMSV-Egchel 2— 4A: Bunde-SCG 14. SVME-Scharn 4—1. RKVWL-VNB 0—2. Spel. Bicsland-RKIISV 6— 0. Maastrichtse Boys-DBSV 1—0, St. Pieter- Whtte Star 4—1. 4B: RKVVM-Vilt 3—1. Keer- Klimmania 22 Heerlen Sport-Simpelveld 0—0, Weltania-RKHBS 1—3, SCKR-Wit Groen C 1—3. RVU-RKMVC 1—0 «C: Groene Ster- Rimburg 00, Langeberg-RKSNE 12. Ka- kertse Boys-RKONS 0—0. Sylvia-RKTSV 1—4. Waubach-Helios'23 11. Hopel-Heksenberg 1—1. ID: DVO-Llmbricht 4—1, FC Ria-Maria- rade 11 (FC Ria degr.). Schinnen-FC Hoensbroek 1—7, VCT-Kluis 50 (gest.t. SVE-Egge 2—0. 4E: EW-Slekker Boys 1—1. St. Joost-Holtum 20, MHD-Armada 32 (MHD degr.), Havantia-IVS 1—1 (Havantia kamp.). Biichten-Stevensweer 30. Obbicht- Stadbroek 12. 4F: Linne-Vesta 21, Swal- men-Heel 11. Eindse Boys-Horn 20, Ait- weerterheide-PSV'35 2—1. Laar-RKSVV 2—2. RKHVC-DESM 1—6 4G: VOS-KVC 1—3. WV'03-HBSV 2—1, Spart a'18-MVC'19 1—1. Roggel-BEVO 0—1. Koningslust-FCV 2—2. 411 TOP'27-Achates 11. Wanssum-Wlttenhorst 3—0. Metenk-RKLW 0—6. HRC'27-RKDEV 42. EWC-Geijsteren 13. Milsbeek-America 2—1. NDSM-ExcelsiorO2 (Excelsior prom.). DO- TO-CJW 2—3. Zuidland-IJmuiden 1—5. B: 's- Gravenzande-Dinteloord 10. Zwaluwen VI.- NSVV 01 (NSW kamp.), SC Voorne-Arne- muiden 10, De Meeuwen-Jodan Boys 01, 'SSS-HBSS 3—1. Rijsoord-ASWH 2—1. C: DOS'17-Vroomshoopse Boys 22. Klaziena- veen-Be Quick'28 12. Bennekoin-Holland- scheveld 1—1, VRC-SKV 5—3. WVF-Sparta 10. Bergenthom-Flevo Boys 42, D: Drachtster Boys-Urk 22, Oranje Nassau- DOSK 02. Excelsior'31-Workum 12, OWIO- S-Elim 2—1. WZC-Blauw Wit'34 0—1. WT- Harkemase Boys 05. WEST I Derde klasse A: De Spartaan-Wartburgia 1 0. Flora Boys-PVWA 13, Marken-Wieringer- meer 40. Halfwog-Volendam 02. B: De Musketiers-DOSC 1—1. NSC-SDCP 0—3. Alti- us-Desto 0—3, Sportlust'46-De Geuzen 2—2, Veluwse Boys-Montfoort 51. 4A: SAC-Inti- mis 1l. EVC-Jong Holland 1—1, SMS-ADM 0—0. Jong Hercules-KMVZ 1—5. DVVA- Hoofddorp 02, VEW-Brandweer 42. B: DZS-HCSC 2—1, Bloemendaal-OSDO 1—0. CSV Dindua-ZOB 21, Purmersteijn-SV Ab coude 30. Vlug en Vaardig-Blauw Wit 03. Opperdoes-AMV 41 (Opperdoes degr C: CSV Vitesse-Woudenberg 1—4 (Woudenberg kamp). SSVU-Bloemenkwartier 01. DJK- SCZ'58 3—1. IJFC-Hierden 0—2. WEST II 3A: SV Hoogvliet-De Zwervers 0—4 (De Zwervers kamp). DUNO-Excelsior 50. DSVP-JAC 15. Rozenburg-Koudekerk 11. Sportvereniging '35-Rljnsburgse Boys 01. Spirit-Loosduinen 11. B: PPSC-MeUssant 3—1. MW'27-Oranje Wit 1—2. Piershill- Groolc Lindt 1—1. WGZ-Maasdijk 2—1. ZBVH-Vlaardingen 11. Barendrecht-Woudn- chem 20. 4A: Naaldwijk-Woubrugge 52 (Woubrtigge degr.). Die Haghe-Scheveningen 2—2, TAW-Unisum 2—1. Ornas-SVOW 1—1, Katwijk-Lisser Boys 0—0. ARC-Oegstgeest 4— 2. B: Monster-Capelle 11, Lyra-Zwammer- dam 20. DEVJO-Schoonhoven 30, Semper Altius-SVPTT 3—0, DSO-WNC 2—1, Bines-Be Fair 2—4. C: TSB-TOGR 0—3, SNS-Schellut- nen 11, Hillegersberg-Hermandad 11. Reeuwijk-Maasdam 1—4, NBSW-HVO 0—0. Stellendam-Ameide 20. D:1 Meerkerk-Nieuw Lekkerland 22, Groot Ammers-Strijen 01. Haaften-Pelikaan 0—1, Arkel-ASH 2—1. H( nenoord-Asperen 01. Wieldrecht-GJS 3—lj NOORD t 3A: 't Fean'58-Kolluin 5—1. Heerenveen! q>, Boys-Leeuw. Zwaluwen 05, QVC-FC Mepp 0—1. ONS-Broekster Boys 1—1. ONT-DeUstr^ huizen 11. Zwaagwesteinde-Bolswardia 9 IS B: Vriendentrouw-Holwierde 12. SJS-SCJ Xijland-IJVC 3—3. De lhelpen-Woudsend 3 1 3. Oudega W-Oeverzwaluwen 00. Leeuwa Jj den-SDS 0—0. Spel. Franeker-Heeg 2—3. 1 Oranje'58-SC KootstertiUe 0—1. SCV-CSV 10. Suameer-Viboa 21. Holwerd-Grijp BI l;erk 6—2. Drogeham-Be Quick D 2—1. Frie Bovs-Öpende 42. C: Wagenborger Boys-1 Fivel 1—1. CWB-Potetos 50, Lygurgu CVSB 12. De Pelikanen-CSB 11, Corenouj, Middelstum 3—0. D: VEF-Fit Boys 7—0. Onf wedder Bovs-De Hunze 11, VVS-MW 4 Hoogeveen-LTC 0—1, CSVC-SETA Noordster-Twedo 41. OOST Jm 3A: Elburger Spcl.-Lunteren 30, IJW-H1 jj 02 Olympia'28-De Merino's 31. ESA-Hat Heim 2—0. CSV28-DTS 35 0—1. Spel. Gen u muiden-'t Harde 21. B: ASV'57-HHC 2— Enter Vooruit-SVVN 3—1. DES-Achilles ES. 2. Voorwaarts V-AZSV 2—0. DESV-DETO 2 1, 4A: Redichem-AVW'66 1—3. Zelos-DVO 5 81. Wageningen-Opheusden 13, Sparta'5 le PGEM 0—1, VS'65-Uni W 1—3, Ottert u| Ostrabeke 2—3. B: Blauw Geel'55-Apeldooi 2—2. Staphorst-DKB 3—0, OZC-Vios 4— 0 DESZ-SEH 31. Den Ham-Wilhelmina S! 1—2. C: Sportlust-SW'56 1—1. Sparta E-Ju R Huizende Boys-PSV'67 SSSE 0—2. ZUID I 3A: Hoek-Tholense Boys 02. SSC Breda 1—1. NOAD'32-WHS 1—0. Good Lui Wit Zwart 01, Smerdiek-Altena 1—1. O'25-Terneuzense Boys 2—1, Rillandia-Sh wijk 2—2. 4A: Almkerk-Roda Boys kelum-BVC'54 0—0, Nivo Sparta-Rust Ro< 2—1 (Rust Roest degr.), Brakel-Zwalur Bovs 32. Veen-Wilhelmina'26 51. AZW-Krabbendijke 3—0. BWR-Wissenkei 22,Nieuwland-Wolphaartsdljk 21. Yers ke-Kloetinge 14 (Kloetinge prom landia-WN 6—3. ''1 Chri

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10