Nieuwe bijstandsregeling dichtbij Commentaar Overheid grijpt in: oud ijzer uit boomgaard Gezin krijgt er per 1 juli tien tot twaalf gulden bij, alleenstaanden minder Eant donderdag (1) onderdag (2) Ji andersmans nest 4 inwoner van het Gelderse Benne- komt Boer Koekoek niet in aan- king voor een zetel in de gemcen- id van het Noordhollandse Ber- De reden hiervan is niet, dat hij raadslid 'de monocle in de kop Noord-Holland', zoals Bergen is door Wim Kan is getypeerd, zou lieren. Dat is een overweging die, izecr ze sommige Bergenaren mis- lien ook aanspreekt, iedere wettelij- grond mist. Maar wat de wetgever il heeft bepaald, is dat een raadslid iczetene moet zijn van de gemeente, hij vertegenwoordigt. En daarom de raad van Bergen evenmin toe- ikelijk voor de heer Koekoek als de ld van Utrecht vöor Klaas Beuker de RKPN. die in Hoorn woont, itans hebben beide heren zich deze raden als lijstaanvoerders ididaat gesteld. Blijkbaar hopen ze, hun landelijke faam de toegang i het land dat ze zelf niet mogen be ien, voor hun minder vermaarde gelingen zal vergemakkelijken, ermee maken ze zich schuldig aan poging tot misleiding van de kie- s. Want wat men ook moge denken de parlementaire prestaties van de jren Koekoek en Beuker en wij iken daar het onze van ze bie- geen enkele garantie omtrent dè chiktheid van hun politieke kroost Jr het raadslidmaatschap in respec- velijk Bergen en Utrecht. Dit kroost et op zijn eigen gemeentelijke tuurscapaciteiten worden beoor- eld. Wij hopen, dat de kiezers in stie zich daarvan niet laten weer- uden door de capriolen van twee Henentariërs. Ruimere vrijlating nevenverdiensten Brush Out Hairspray debus. Vredenstein verdient nieuwe aanpak Stadhuis Apeldoorn naar oude hoogte het weer Stabiel Grens-actie bonden onder chauffeur complimenten voor nederland hollands wandelen arendsoog BOTrW/KWAJlTET DONDERDAG 18 APRIL 1974 BINNENLAND T5/K7. k\ [onderdag' noemen de Vereniging yjlilieudefensie en de stichting Stop de dermoord de ene autovrije zondag maand die ze na de zomervakan- ingevoerd willen zien. Zonderdag het woord klinkt nogal negatief. .Met had bedacht kunnen zijn door be- imerde horeca-houders, of door andere groep die er belang bij •it, de autoloze zondag af te schil- :n als een troosteloze leegte. En it is jammer, want de lijst van voor den, voordeeltjes en plezierige moge- kheden die zonderdag zou kunnen eden, is lang. Minder verkccrsslacht- ffers, minder benzineverbruik, meer i§t, meer stilte, minder vervuiling, %eer contacten in de eigen woon- k lurt, en zo kunnen we nog wel even ^lorgaan. Maar laten we eerlijk zijn: lijst van nadelen en nadeeltjes van inderdag is waarschijnlijk niet kor- y. Meer zondagsdrukte Voor de men- n van het openbaar vervoer, minder milie- en kerkbezoek, minder omzet lor een deel van de horeca, minder paraties voor garagebedrijven, en k deze opsomming is zeker niet uit zittend. et heeft weinig zin, en het zou bin- n het bestek van dit commentaar e,)uwens niet doenlijk zijn, om al die :n or- en nadelen tegen elkaar af te ei ;gen. We doen er verstandiger aan, bedenken dat de schaarste aan ,nondstoffen en energie ons in de niet y te verre toekomst wel zal d w i n - nonze verplaatslngsmogelijkhe- tc beperken. En dat het wijs zou ern, als wc ons daarop voorbereidden al or ons als gemeenschap alvast wat ef oefenen in een zuiniger gebruik van it al heel schaars i s of het anders den duur wel wórdt: energie, ruim- schone lucht. De actie van de Ver- Al iging Milieudefensie en de stichting Eyp de Kindermoord biedt daartoe overigens bescheiden moge- theid. Van een onzer verslaggevers BEESD Op last van gedeputeerden van Gelderland ls gistermorgen in Beesd een grote hoeveelheid oud ijzer uit een boomgaard verwijderd. Dat gebeurde onder politietoezicht door een ploeg van zeven man, die hierbij gebruik maakte van een bulldozer, een grijper en enige vrachtwagens. Het was voor de eerste keer dat een dergelijke maatregel genomen werd op grond van de pro vinciale verordening tegen landschapsontsiering. Gedeputeerde meenden dat er geen aanleiding was om de handelaar L. J. Coen- mans ontheffing te verlenen, hoewel deze aanvoerde over geen andere opslag ruimte te beschikken. Wel ontving de man enige keren uitstel, in laatste in stantie tot 1 april. Daar het oude ijzer, dat naar de mening van het provinciaal bestuur op onaan vaardbare wijze het aanzien van het Betuwse landschap aantastte, niet door de heer Coenmans zelf werd weggehaald, geschiedde dat gisteren van hogerhand. Hoewel de man had verklaard zich te zullen verzetten ('niet dan over mijn lijk, enz.) behoefde de politie niet op te treedn. De provincie zal hem binnenkort de rekening van het karwei aanbieden. Op de foto: aanvankelijk trachtte de heer Coenmans nog in een van de man nen, die met de ontruiimng belast was, te beletten het toegangshek door te zaken. het dagblad De Tijd heeft de Gro- iger econoom prof. Pen deze week soortgelijke gronden zelfs een stop- ting bepleit van de groei van het fcnbaar vervoer. Zijn redenering kan één zin worden samengevat. 'Als er i toch (economisch) gegroeid moet rden en dat zal wel niet anders .Jinen, wil de wereld niet vastlopen het andere uiterste, namelijk honger ellende dan zal de groei selec- moeten zijn, en dan moet de ml- ïvijandige verplaatsing van mensen rden afgeremd'. Als dat al een mo ts om het openbaar vervoer niet te breiden, hoeveel te meer reden r dan niet toe, ons wat te matigen het gebruik van particuliere trans- rtmiddelen, de fiets en onze voeten gezonderd? nslotte: de nu ontketende actie is, valt niet te ontkennen, gericht op invoering van een dwangmaatregel, voor velen een onplezierige in- uk betekent op de menselijke vrij- d om zich te verplaatsen. Wij hou- :,5U niet van dwangmaatregelen, maar at beseffen óók, dat ons waarschijn- veel en veel onaangenamer over- dsingrepen te wachten staan, als we >ui ar ongeremd doorgaan met het ge lik van onze auto's. Daarom, én Jldat we op grond van een NOS-on- zock mogen vermoeden, dat wat en als dwang beschouwen door er dan de helft van Nederland "g rdt ervaren als een bevrijding, moet zonderdag er wat ons betreft maar nen. Van onze parlementsredactle DEN HAAG De optrekking van de bijstandsuitkering tot het netto- minimumloon, die 1 juli van kracht wordt, betekent voor volledige en onvolledige gezinnen een verbetering van tien tot twaalf gulden net to per week. Voor alleenstaanden echter zal de verhoging aanzien lijk minder zijn, omdat de verhouding 10Ö-70 tussen gezinnen en al leenstaanden, zoals die ook in de AOW geldt, weer is ingevoerd. Voor allen komt er daarnaast nog de halfjaarlijkse herziening bij, die wordt afgeleid van de stijging van het minimumloon, Het door de regering aanvaarde ontr werp-besluit, dat dezer dagen ln de staatscourant wordt gepubliceerd, houdt nog meer verbeteringen in. Voor thuiswonenden- wordt een verho ging ingevoerd van het bedrag, waar mee geen rekening wordt gehouden als de bijstand wordt aangevraagd (zo genaamd bescheiden vermogen). Voor gezinnen wordt dit bedrag negendui zend gulden en voor alleenstaanden 4.500 gulden. De aparte verhoging van dit bedrag, wanneer er minderja rige kinderen zijn, vervalt hiermee. Belangrijker is verder, dat het bedrag van het 'bescheiden vermogen' steeds wordt verhoogd met het percentage, waarmee het gemiddelde prijspeil stijgt. De Tweede Kamer is herhaalde lijk op deze verhoging aangedron gen. Voor de bejaarden in de bejaar dentehuizen en anderen, die ver pleegd of verzorgd worden geldt de verhoging echter niet. Bekeken zal worden of voor hen een klein deel van het pensioen kan worden vrijgela ten. Maar op korte termijn ls een der gelijke maatregel niet te verwachten. anderen. De reden hiervan zijn de specifieke moeilijkheden, die deze ge zinshoofden ondervinden. Voor hen geldt nu, dat per week de eerste twin tig gulden aan bijverdiensten en een Nevenverdiensten Voor de hoofden van onvolledige ge zinnen zal de vrijlating van de neven verdiensten ruimer zijn dan voor de ADVERTENTIE Waarom zou u meer betalen? DEN HAAG - De mogelijkheden die Vredestein op lange termijn biedt rechtvaardigen een nieuwe aanpak zo als nu voorgesteld. Dat valt af te lei den uit de woorden van de president directeur van Goodrich, O. Pendleton Thomans. waarvan Vredestein een on derdeel is. Zoals bekend werd onlangs besloten tot een herstructuering bij Vredestein waardoor verschillende vestigingen, zouden moeten sluiten en enkele honderden werknemers moes ten worden overgeplaatst of zullen af vloeien. De grootste vestiging die dicht gaat is die in Löosduienen. Het herstructureringsprogramma is vol gens de Goodrichtopman gericht op verbeteringen, maar het zal onvermij delijk een periode van aanpassingen met zich meebrengen. 'Als men de moeilijkheden uit de weg gaat kan de werkgelegenheid voor velen op den duur in gevaar komen', aldus de heer Pendleton Thomas. Goodrich Company, moedermaatschap pij van internationaal B. F. Goodrich- Europe heeft over het eerste kwartaal van dit jaar een nettowinst geboekt van 14.98 miljoen dollar of 1.01 dol lar per gewoon aandeel. derde van wat zij meer verdienen tot een maximum van vljftdg gulden per week niet in mindering worden ge bracht op de bijstandsuitkering. Hetzelfde geldt als ln een volledig ge zin beide echtgenoten nevenverdien sten hebben. Voor alle anderen geldt, dat eenderde wordt vrijgelaten tot een maximum van dertig gulden per week. Of bepaalde verdiensten inder daad nevenverdiensten zijn hangt af van de gezinssituatie en van het werk dat verricht wordt. Nu de bijstand en op het peil is ge bracht van het netto-minimumloon moet de uitkering voldoende zijn voor alle gewone levensbehoeften. Dat ls het uitgangspunt. Dat wil zeggen, dat de uitkeringsduur voor jeugdige werk lozen niet langer dan tot een half jaar wordt beperkt. Zij krijgen dus bijstand zolang zij werkloos zijn. Aan de andere kant zal. tegen de achter grond van de partiële leerplicht en be scheiden tijdelijke bijstandsuitkerin gen aan jeugdige werklozen van vijf tien en zestien jaar niet meer ver strekt worden met uitzondering van hen, die per 1 juli al een uitkering hadden. Wel wordt met deze kinderen ADVERTENTIE rekening gehouden als er gezinsbij stand wordt uitgekeerd. Vereenvoudiging De nieuwe regeling geldt voor alle ge meenten. Wel blijft er een bepaling, waarin de gemeenten de vrijheid krij gen in dlvldiduele gevallen een eigen beleid te voeren. Het nieuwe besluit, betekent een stap op de weg naar een verdere vereenvoudiging van de bij standswetgeving. Het is ook de bedoe ling, dat door de nieuwe regeling meer duidelijkheid en gelijkheid zal ontstaan voor de cliënten, die ln het gehele land aanspraak kunnen maken op bijstand. APELDOORN Het gemeentebe stuur van Apeldoorn is van plan het raadhuis, waarvan in 1943 een verdie ping afbrandde, te rehabiliteren. Het gebouw, dat centraal in de stad staat, gaat er ongeveer weer uitzien zoals het in 1898 was. In 1843 kreeg Apeldoorn zijn eerste gemeentehuis; het werd in een enigs zins Napoleontische stijl gebouwd. Toen het in 1898 te klein was gewor den, werd het belangrijk uitgebreid, onder meer door een verdieping bo venop te zetten. In 1943 stak de on dergrondse beweging het in brand om het bevolkingsregister voor de Duit sers te laten verdwijnen. Jarenlang heeft Apeldoorn gestreefd naar een geheel nieuw raadhuis, maar financieel was dat niet rond te krij gen. Intussen heeft men er van afge zien. Een inmiddels gebouwd stdskan- toor huisvest op dit moment een groot deel van het gemeentepersoneel. Het oude stadhuis, dat volgens burge meester mr. F. Th. Dijckmeester bo ven aan de prioriteitenlijst van kapi- taaiswrken komt te staan, krijgt met name een representatieve functie. Op de eerste verdieping komt de raads zaal. Gelijkvloers zijn trouwzalen ont worpen. Verder wordt accommodatie geschapen voor recepties, tentoonstel lingen en dergelijke. De kosten zullen twee ètweeêneenhalf miljoen gulden bedragen. Op het stadhuis keert wel de toren te rug, die r van 1898 tot '943 op stond. Niet echter de dakkapelletjes en aller hande versieringen, die er verder aan te 2ien waren. Toegegeven aan een dergelijke nostalgie zou handen vol geld kosten, werd gisteren gezegd. Van onze weerkundige medewerker Het heeft nu in vier weken op de meeste plaatsen in om land niet meer geregend en het wil nog niet regenen. Het is niet zo moeilijk vast te stellen hoe dat komt. We blijven binnen de invloedssfeer van een hogedrukgebied dat met 1034 millibar nog altijd ten noorden van Schotland ligt, de kern wel te verstaan. Die zal zich vana vond met 1033 millibar in het zeege bied ten noorden van Ierland ophou den. Een uitloper van 1030 millibar ligt over Zuid-Engeland en één van 1025 millibar in de Golf van Biskaje. Dit is een ondoordringbare hindernis voor natte oceaandepressies. Een minimum midden op de oceaan zag zich gedwon- ?en een noordelijke koers in te slaan. n Ierland stegen de barometers giste ren overal. Een andere uitloper van 1025 millibar over Zuid-Zweden ver toont tekenen van aftakeling. Deze wordt veroorzaakt door een polaire depressie van 1005 millibar, die nog unit uitdiepend in zuidoostelijke rich ting over Hoorwegen trekt. Vermoede lijk zal dit minimum het weer in het Oostzeegebied door aanvoer van verse koude lucht in de hogere niveau's op nieuw onstabieler doen zijn, met een wat toenemende kans op buien. De sporen van de vorige kou-inval waren overigens gisteren in Midden- Europa nog niet geheel uitgewist. In Oostenrijk was het bij dalende baro meter bepaald koud, vooral in Inns bruck met om 16.00 uur plus 2 gr. C. na een sneeuwbui (maximaal 4 gr. C.). In de ochtend lag daar 5 tot 9 centimeter sneeuw. Ook in Sauerland sneeuwde het woensdag overdag en natuurlijk op de hooogste piek van Duitsland: de Zugspitze (14 mm) en dat bij -15 gr. midden op de dag. Spitsbergen is een van de brongeblé- den ion de koude lucht, *cn de noordzijde van bovengenoemde de pressie was het daar gistermorgen -15 gr. bij 10 tot 15 cm sneeuwhoogte en vflrandörina noordoosten wind. De hogere atmos- Wel mg voraïiuwimg^ feer boven ons land vertoonde een wat minder rustig beeld en een zich e wat langer handhaven van vliegtuig- condensatiesporen. Dit als gevolg van een toegenomen vochtigheid. V Verbetering: dr. M. A. J. Visser, tot voor kort werkzaam bij het Landbouio- Economisch Instituut geeft als ver houding van winter-geen winter in het seizoen 1973-74 op 14.5-85.5 pet. Vorig jaar was de verhouding 18.4 pct-81.6 pet. HOOG WATER, 1» april 1974. VUsslngen 12.17—. Harlngvlletslulzen 1.36-13.54. Rot terdam 2.33 15.05 Scheveningen 1.18-13.36. IJmulden 1.57-14.13. Den Helder 4.30-17.35. Harllngen 7.36-20.01. Delfzijl 10.02-22.05. Van onze soc.-economische redactie UTRECHT De vervoersbonden van NW, NKV en CNV gaan in de ko mende maanden proberen vooral de op het buitenland rijdende vrachtwa genchauffeurs te winnen voor hun streven naar sociale hervormingen in de bedrijfstak beroepsgoederenver» voer. Op 25 en 26 april zal de eerste van een reeks acties worden gehouden aan Nederlandse grensovergangen. Het doel Ls volgens de bonden, de aandacht van de grensoverschrijdende chauffeurs te vestigen op 'de bestaan de misstanden'. Aan de E 3-grensover- gang bij Venlo wordt op beide dagen post gevat van 7 tot 19 uur bij een ca ravan, die met toestemming van de betrokken autoriteiten wordt neerge zet naast het douanegebouw. Passeren de en 'aanleggende 'vrachtautochauf feurs zullen worden toegesproken door vakbondsvertegenwoordigers. In die gesprekken wordt informatie gege ven over de doelstellingen van de ver- voersvakbeweging, de geldende ar beidsvoorwaarden, sociale verzekering, arbeidswetgeving en dergelijke. Centraal thema ls de opvatting van de bonden, dat de sociale situatie van de beroepsgoederenchauffeurs door mid del van sanering van de bedrijfstak verbeterd moet worden, maar dat dit alleen kan als zij daar zelf bewust aan meewerken. De bonden willen ook de verbanden duidelijk en tussen de problemen die de chauffeur in zijn eigen werksituatie ontmoet en de structurele tekorten in de bedrijfstak. Met name de lange werktijden vinden volgens de bonden hun oorzaak in de vrijgelaten groei van de vervoerscapa citeit en de daaruit voortvloeiende scherpe concurrentieverhoudingen. Aan de orde komen ook de onvol doende controle op de naleving van rij- en rusttijden en het negeren door veel werkgevers van de toch al niet florissante loon- en arbeidsvoorwaar den. onder redactie van loessmil wondering, bijvoorbeeld als hij het heeft over de flinterdunne plakjes kaas en ham die een Nederlander 's morgens op zijn brood legt of als hij constateert dat iedereen een boterhammetje van huis mee naar zijn werk n.emt, zelfs als er een cafetaria in de buurt is; dat je het gevoel krijgt dat de koningin weet waarover ze spreekt als ze het met huisvrouwen over kinde ren grootbrengen heeft; dat een man het liefst 's avonds bij zijn gezin thuis zit, niet veel drinkt en gokt, maar roei een lot in de staatsloterij koopt, nog nooit iets gewonnen heeft, maar toch stug blijft hopen. Kortom: er is veel in ons land veranderd, maar ook veel goeds behouden. Nederland is Zich zelf gebleven en de Nederlanders mogen niet mepperen, vindt Hu- ge tt, als doen ze dat vaak wel. Wat de lezer van dit complimen teuze boekje zal verbazen is, dat Huggett in tachtig pagina's zoveel over ons land weet te zeggen. Zelfs de molens, tulpen, klompen, de verzuiling en Het Dorp om zo maar wat te grijpen ontbreken niet. Daarom is het ook een leuk geschenkje voor allang geleden naar Verre streken geëmigreerde vrienden en familieleden. Ook als die zich niet noor de zakelijke as- pekten van hun oude vaderland in teresseren, blijft er genoeg lezens waardigs over. Tegen de tijd dat de wereld ver gaat, heeft de Duitse dichter Hein- rich Heine gezegd, vertrek ik naar Nederland, want daar gebeurt al les pas vijftig jaar later. Dat mag in de negentiende eeuw een rake opmerking geweest zijn, tegenwoor dig gaat dat niet meer op. Het te gendeel is zelfs waar, vindt de En gelse schrijver Frank E. Huggett. Want de Nederlanders zijn nu niet alleen helemaal bij, maar andere landen in veel opzichten zelfs een stapje vóór. Problemen als overbe volking, milieuvervuiling cn ge brek aan leef- en recreatieruimte, waar diverse landen og volop mee worstelen, klinken de Nederlan ders allang vertrouwd in de oren. Zo is er veel aardigs dat Huggett over ons land opschreef. De Staats uitgeverij maakte er een al even aardig boekje van iaat met zo veel complimentjes op een hoop moeilijk anders kan natuurlijk met tekeningen van Jenny Dalen oord. Het boekje heet 'The Duth today', kost vijf gulden en pro beert zoveel mogelijk informatie over karakter en gewoonten van de Nederlander en de Nederlandse samenleving te geven. Hugett doet een poging om dat zo objectief mo gelijk te doen, echt als een buiten staander (hoewel hij ons land heel goed kent en er al eerder een 'boekje over geschreven heeft). In het Engels, want zijn boekje is on der meer bedoeld om buitenlanders die hier zaken willen doen, een in zicht in hun handelspartner en diens achtergronden te verschaf fen. En die krijgen dan, behalve veel over industrie. Deltawerken en andere trekjes van onderne mingslust vroeger en nu, te horen dat een Nederlander een soort in dividueel gemeenschapsmens is, je nog altijd recht in de ogen kijkt, dat je de koningin vooral niet in een stad moet zoeken, maar in het bescheiden paleis Soestdijk, dat er in elk huis wel een verjaardagska lender te vinden is, waar zelfs ooms, tantes, neefjes en nichtjes op voorkomen, dat in verhouding tot andere landen hier maar wei nig getrouwde vrouwen werken, dat het gezinsleven nog steeds hoog aangeschreven staat, dat de Hollandse huisvrouw nog altijd een passie heeft voor schrobben, dweilen, stoffen en poetsen, dat ze dat alleen moet doen en van haar man geen hulp bij de afwas of boodschappen verwacht hoewel de jongeren daar anders over gaan denken en dat ln sommige ge zinnen de vrouw des huizes zelfs alle schoenen nog moet poetsen. Natuurlijk vertelt Huggett hoe verschrikkelijk veel Nederlanders samen óp één vierkante kilometer moeten wonen, hoe verdraagzaam ze desondanks zijn en hoe ze op privacy gesteld zijn. Hij spreekt er zijn verbazing over uit dat een Ne derlander veel liever een nauwe, kronkelige, donkere opgang voor zich alleen heeft dan een ruime trap en balkon samen met de bu ren. Uit zijn toon spreekt wel va ker ver- (of misschien wel be-) Wie van wandelen houdt, mag uiteraard gratis de vijfenze ventigste verjaardag van Staatsbos beheer meevieren. Op 24, 25 en 26 mei heeft de jarige bij wijze van traktatie wandelingen van vier tot negesn kilometer in petto, die op vijfentwintig plaatsen in het land van start gaan. Nergens gaat het om tempo, maar evengoed zijn er prijzen te winnen, die allemaal iets te maken hebben met open luchtrecreatie en de natuur. Er worden zelfs lichtgewicht kampeer uitrustingen uitgedeeld. De wandelingen gaan door gebie den die onder toezicht van Staats bosbeheer staan, de startpunten zijn overal per openbaar vervoer bereikbaar en meestal kan er geko zen worden uit verschillende af standen en routes. Er zijn ook een paar speciale tochten: in de bos- wachterij Haarle bij Ni j verdal wordt gefietst in plaats van gewan deld en op dezelfde plaats is ook een wandeling voor invaliden uit gezet. In Breda is het parcours zo uitgestippeld, dat mensen die in hun gezichtsvermogen gehandicapt zijn, daar zonder begeleiding kun nen wandelen. In elke provincie valt wel iets te wandelen. Waar precaes, weten ze op alle kaïntoren van de ANWB en VW, waar ook inschrijfformulie ren te krijgen zijn. Die kunnen ook per briefkaart worden aange vraagd bij de jarige zelf, postbus 550 in Zeist Hollandse nieuwe aan een haring stalletje eten dat hoort bij Ne derland en natuurlijk heeft Jenny Dalenoord ook daar een plaatje van gemaakt als illustratie voor Frank Huggetts goekje voor vreemdelingen over ons land (zie ook: complimentje* voor Neder- land). Bijna veertig jaar geleden, in 1935, verscheen het eerste deel van de Areodsoog-eerie. Eind vorig jaar kwam het 43ste doel uit, dat 'Ko gels als losgeld' heette en niet al leen dat deel, maar vooral de ver koop van het driemiljoenste Arendsoog-boek wan uitgever Malmberg best een feestje waard. Bn zo kwam in die laatste 'kogels' een prijsvraagformulier te liggen, dat door ruim achttienhonderd kinderen werd ingevuld en inge stuurd. Niet alleen door jongens, want er waren bijna vierhonderd meisjes bij. Twintig van hen, vijf meisjes en vijftien jongens, won nen een hoofdprijs: een vakantie in de wild-west-stljl van Arends oog die ze deze week op de paar- denfarm De Hoefslag in Tilburg doorbrengen. De schrijver van de succeeserie, P. Nowee. komt er ook een dagje kijken. 'Een beetje ongewoon voor een schoonmaker, vindt u niet?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7