jibanon bevreesd oor represailles Mitterrand weinig gelukkig met NAVO Indonesische studenten: Onze generatie wordt met 's lands schulden belast Ethiopische troe pen Jtomen weer in verzet >adat voelt zich ledot door Russen ouw in Kiryat sloeg om in woede Nixon naar Helsinki en later naar Moskou Chinese hulp voor Afrikaanse verzet Nixon doet mee aan verkiezingen Weer een Amerikaan ontvoerd in Cordoba Saigon gooit veroverde basis plat '/K-m^iRHEfT ZATKKjDAG 13 APRIL 1974 BUITENLAND T7/K9 LU^AjLEM/BEIROET (Reuter, UPI, AP) Terwijl de Libanese premier Takeidi Solli de ambas- turs van permanente leden-landen van de Veiligheidsraad bij zich riep om zijn zorg uit te spre- [over een Israëlische vergeldingsactie op Libanees gebied, hoorde men in Beiroet van enige mili- e Palestijnse leiders triomfkreten over de bloedige zelfmoordactie in het Israëlische stadje Kiryat die voorheen 'buitenlandse turen' van Palestijnse comman- veroordeelden, noemden deze ste actie 'de meest gedurfde tot oe'. Een van deze leiders met de naam Abboel Abbas verklaarde actie een nieuwe periode van stijnse operaties tot diep in Israël dde om duidelijk te maken dat volk zich verzet tegen de verde- van Palestina en het 'defaitisme' officiële Palestijnse leiders. Spre- namens het 'algemeen comman- 4'een afgespleten groepering) van Volksfront voor de bevrijding van stina betoogde hij dat de drie vallers niet dezelfde dag uit Liba- waren binnengekomen maar al geleden Israël waren binnenge- gen Eorgd rnemers in Beiroet menen dat de ring en zakenkringen zich ernstig rgd maken voor de situatie, om- jibanon, met de 300.000 Palestijn- luchtelingen in zijn midden, zeer ige binnenlandse moeilijkheden trijgen door de verschillende gu- la-organisaties aan banden te leg- litlating van de scheidende Israëli- premier, mevrouw Golda Meir, 'deze terreurdaad niet ongestraft blijven' heeft opnieuw geleid tot liële Libanese betuigingen dat de nando's helemaal niet uit Libanon men. De minister van buitenland aken van Libanon, Foead Ghosn, laarde dat dit onmogelijk kon at de maatregelen van het Libane- !ger aan de grens 'iedere infiltra- onmogelijk maken'. Bovendien len naar hij zei de waarnemers de VN geen enkele overschrijding merkt. Overigens zei hij dat Liba- allccn verantwoordelijk kan wor- gehouden voor wat binnen zijn izen gebeurt en 'geen politieman lescherming van Israël kan zijn'. grafenis tige tonelen speelden zich gisteren op de begraafplaats van Kiryat one. waar naar schatting tiendui mensen de begrafenis bijwoon- van 16 van de 18 slachtoffers van zelfmoordactie. De minister van iezaken Sjlomo Hillel moest door tairen worden afgevoerd uit de ig van woeden» pewordpn nabe staanden die hem met handenvol aar de bekogelden. Zij verwijten hem te laat en ondoelmatig optreden vanide politie tijdens de zelfmoordactie. Hil lel had zich juist in zeer krachtige termen jegens Libanon uitgelaten. 'Ik wil me tot de terroristen richten en zeggen dat wij hen overal kunnen be reiken, waar ze zich ook schuilhou den. We zullen niet rusten totdat het recht heeft gezegevierd', zei hij. 'En u, regering van Libanon, het bloed van deze slachtoffers zij op uw hoof den, wanneer u niet afrekent met de terroristen die op uw grondgebied opererenknoop dat in uw oren. We hebben u gewaarschuwd'. Hillel moest echter zijn rede afbreken toen men hem met aarde begon te gooien. Vóór de begrafenisplechtigheid had de Ashkenazysche opperrabbijn Silo- mo Goren een om wraak roepende menigte reeds toegeroepen: 'Uw eisen zijn juist, alle juist, maar we hebben geen alternatief. We moeten in dit WASHINGTO N (Reuter) Presi dent Nixon is van plan, volgende maand Helsinki te bezoeken ter gele genheid van de Europese veiligheids- 1 conferentie, die daar dan gehouden zal worden. Dit heeft de democrati sche leider van de Amerikaanse Se naat, Mike Mansfield, meegedeeld. Nixon zal niet rechtstreeks naar Mos kou doorreizen voor zijn besprekingen met de Russische leiders over de be perking van kernwapens. PEKING (AFP) China heeft be langrijke geldelijke steun en wapen hulp toegezegd aan het Comité voor de bevrijdingsbewegingen van de Or ganisatie van Afrikaanse eenheid. Vol gens de diplomatieke kringen zouden er wapens van zwaar kaliber bij zijn. Peking zou hiermee afwijken van zijn gewoonte, alleen materiële steun te verlenen via internationale organisa ties. at vertelde dit in een interview het Westduitse weekblad Stern, gisteren verscheen. Hij had de sische ambassadeur Winogradow eld, contact op te nemen met Mos- omdat er wat Egypte aanging sprake van een wapenstilstand zijn. Nadat Sadat van Assad de zekering had gekregen, dat Syrië om een bestand had gevrqagd, am Winogradow opnieuw bij hem mee te delen, dat de Syriërs voor tweede keer om een wapenstilstand Iden gevraagd en dat ook Egypte vuren zou moeten staken. Sadat in interview: 'Ik zei tegen hem: nd hier over op. Ik heb al gespro- met Assad.' president vertelde Stern ook, dat de zjet-Unie tijdens de oktoberoorlog levering van wapens aan Egypte lden beperkt Hij wilde niet ingaan de vraag, of Egypte voldoende wa ls had gekregen: ik wil daar liever I niet over praten. Ik bedoel, ik et eerst met de Russen spreken irdat ik me daar in het openbaar ir uitlaat.' Wel zei Sadat dat Afge kort na de oktoberoorlog 100 mil- n dollar aan de Sowjet-Unie had aald voor wapenleveranties aan ypte. Interview met Stem houdt ver- nd met het bezoek dat de Westduit- kanselier Willy Brandt binnenkort i Egypte zal brengen, het eerste ds het herstel van de diplomatieke rekkingen tussen Bonn en Cairo, flat zei, Europese., initiatieven voor oplossing in het Midden-Oosten "tDDIS ABEBA (Reuter) Soldaten van de derde divisie van het Jhiopische leger hebben in de stad Jijija op 500 kilometer ten oos- n van Addis Abeba een aantal officieren en vooraanstaande koop- «en gegrepen. is gisteren gebleken uit berichten Addis Abeba bereikten. De troe- protesteren met hun actie tegen stijgende graanprijzen en om de gering te dwingen tot optreden te il hamsteraars en profiteurs, troepen behoren tot dezelfde divi- die zich vorige week meester lakte van de stad Harrar op 100 ki neter ten westen van Jijija en die h later op haar kazernes terugtrok. 1 stakende vuilophalers en straatve rs in Addis Abeba hebben beloofd weer aan het werk te gaan om de ho pen stinkende afval op te ruimen die zich in de twee weken van staking hebben gevormd. De vuilophalers en straatvegers beëin digen hun actie omdat de regering in tussen de burgemeester van Addis Ab eba, dr. Haile Giorgis Workineh, heeft ontslagen. De gemeentewerklie den hadden^ dat geëist. Gisteren d^**ten de arbeiders door de straten va». Vddis Abeba om hun overwinning te vieren. land leven en soms moeten we er ook in sterven'. Terwijl de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Kissinger in Was- F hington een eerste onderhoud had [j haar voorwaarden voor een troepen- jfl met de Syrische delegatie die hem m haar voorwaarden voor een troepen- scheiding op Golan presenteert, wer- j 1 den de besprekingen tussen de Sow- i® jet-leiders en de Syrische president Assaad in Moskou beëindigd. In een communiqué van Tass werd letterlijk gesteld: 'Speciale aandacht werd ge schonken aan de toestand in het Mid den-Oosten waar nog steeds ernstige spanningen de vrede bedreigen als ge volg van het in gebreke blijven van heersende kringen in Israël en de bui tenlandse machten die daarachter staan'. Zondag begint president Katzir zijn besprekingen met politike leiders tot de vorming van 'n nieuwe regering. In een zes uur durend debat in de Knesset bleek in de nacht van donder dag op vrijdag dat de meeste afge vaardigden voor nieuwe verkiezingen zijn. In Risjon le Zion, 'n buitenwijk van Tel Aviv werden drie Palestijnen opgepakt nadat hun auto, volgeladen met explosieven voortijdig was ont ploft. Twee van hen hadden ernstige brandwonden. 'Uittreden op voorwaarde dat er een ander systeem komt' PARIJS (AP, Reuter, UPI) Francois Mitterand, presidentskandidaat voor de socialistisch-com- munistisclie Unie van Links in Frankrijk, lieeft verklaard dat Frankrijk onder zijn presidentschap voor terugtrekking uit de NAVO zou zijn wanneer een ander defensie-stelsel zou kunnen worden ge- President Nixon schijnt de borden, waarop op zijn aftreden wordt aange drongen, te negeren als hij op het vliegveld Tri-City achter microfoons gaat staan. De president arriveerde daar om de verkiezingscampagne van de republikeinse congres-kandidaat James Sparling te ondersteunen en zo te proberen, zijn eigen prestige wat op te vijzelen. vonden. Mitterrand, die nu al voor de derde maal presidentskandidaat is, verklaar de gisteren op een persconferentie: 'Frankrijk hoort bij de Westerse we reld, de Atlantische wereld. Wij zijn lid van het Atlantische bondgenoot schap en het probleem voor de Fran sen is de vraag of het goed zou zijn uit dit veiligheidssysteem te stappen. Ik zou ja zeggen, maar op voorwaarde dat er een ander systeem komt'. Op zijn persconferentie verklaarde Mitterrand dat Frankrijks rol in de wereld moet worden vergroot. 'Fran- rijk is zowel moreel als lijfelijk af wezig op sommige plaatsen waar het wereld moet worden vergroot. 'Frank- was niet in Helsinki waar het over de collectieve veiligheid en stabiliteit zou behoren te discussiëren op de Eu ropese Veiligheidsconferentie en in Brussel, waar nog steeds wordt ge wacht op serieuze voorstellen voor de opbouw van Europa. Frankrijk is lij felijk afwezig in Wenen, waar wordt onderhandeld over vermindering van de strijdkrachten in de wereld en is afwezig in Genève waar ontwapenings besprekingen worden gevoerd en waar wij de afgelopen jaren verstek hebben laten gaan'. Frankrijk heeft een verantwoordelijk heid van de eerste orde jegens de na ties van de Derde en Vierde Wereld die nu een nieuw periode in hun ge schiedenis beginnen, aldus Miterrand. Hij verdedigde het recht van Israël om als staat, die door de Verenigde Naties en met name door de Sowjet- Fran^s Mitterrand Unie werd erkend, voort te bestaan. Naar zijn mening vraagt Israël te recht om rechtstreekse onderhande lingen met de Arabische landen. Ook kent hij Israël het recht toe 'noodza kelijke correcties* te vragen van zijn grenzen, voordat het de bezette ge bieden ontruimt. NN (Reuter) Kort na het uitbreken van de oktober-oorlog te- Israël heeft de Sowjet-Unie getracht een wapenstilstand te ver- jgen, door president Anwar Sadat van Egypte te laten weten, dat 'ië er om had verzocht. Sadat stelde zich in verbinding met zijn rische collega Assad, die de Russische bewering beslist tegensprak. toe te juichen. Hij toonde begrip voor het feit, dat Brandt nog met proble men zit uit de tijd, dat Hitier de Jo den vervolgde. 'Ik verwacht niet van Brapdt dat hij aan mijn kant komt staan. Hij kan dat niet doen om verschillende rede nen die samenhangen met Duits- landds verleden. Maar ak verwacht wel van hem dat hij in zijn beoorde ling van ons probleem rechtvaardig heid betracht. Sadat wees erop dat Duitsland in de Arabische wereld nooit de koloniale nacht geweest is als in het geval van Engeland en Frankrijk. 'De Britten hebben me in de tweede wereldoorlog twee en een half jaar gevangengezet omdat ik met de Duitsers samenspan de tegen een gemeenschappelijke vij- lands verleden. Maar ik verwacht wel', aldus de president. Over Egyptes betrekkingen met Washington verklaarde hij dat Ameri- ka's positie sinds 1967 'volledig is ver anderd'. Hij hernieuwde zijn vertrou wen in minister van buitenlandse za ken Kissinger als een 'man die tot dusver al zijn beloften heeft gehou den.' 'Ik vertrouw op mijn volk en op mijn leger. Ik vertrouw op deArabische solidariteit die zich voor het eerst na eeuwen na de oorlog op miraculeuze wijze manifesteerde. Ik vertrouw op de internationale publieke opiniie. Ik hoef niet te vertrouwen op de 'goden' van Washington', aldus Sadat. Van een medewerker DEN HAAG Na 1967 was de kern van liet generaalsverbond, dat Soeharto aan de macht had gebracht, vrijwel intact gebleven. Bij de herschikking van de mili taire functies in 1972 gebeurde er iets nieuws: bij wijze van com- promies werd de functie van chef voor het commando voor veilig heid en orde tot dan toe door president Soeharto zelf beheerd - toegewzen aan een 'veldoffi- cier', de plaatsvervangend leger commandant, generaal Soemitro - duidelijk iemand van buiten de kring rondom Soeharto. In de twee jaren die daarop volgden werden tussen deze generaal en een aantal parlementsleden van de mos limpartijen politieke banden aange knoopt. Onder hen waren de ambi tieuze oud-minister van kleinindustrie ir. M. Sanuai en de voorzitster van de Indonesische vrouwenvereniging me vrouw dr. Yetty Noor die fors tegen de corruptie van leer trokken. Gene raal Sumitro maakte daarmee de in druk tegenkrachten tegen het bewind te willen organiseren. Daardoor meen den sommige commentatoren in de studentendemonstraties van januari al tekenen te zien van een worsteling om de macht tussen 'veldoffücieren' en 'militaire staatsmanagers'. Maar als iets duidelijk is geworden, dan is het dat de studenten van nu, in tegenstelling tot vroeger, geen in gefluisterd, maar een eigen doel heb ben. De coalitie van generaal Sumitro (inmiddels weer door Suharto zélf vervangen aan het hoofd van het commando voor veiligheid en orde) met de genoemde parlementariërs lus ten zij helemaal niet, zij zien er carrièrejagers in van hetzelfde slag als de thans aan het bewind zijnde militairen. Begroting Wat de studenten willen ls dat hun kritiek ernstig wordt genomen en het economisch beleid drastisch gewijzigd wordt. Dat de huidige regering daar veel moeite mee zal hebben staat wel vast. Het verontruste de' studenten dat een aanzienlijk deel van de jaar lijkse IGGI-hulp wiet in de begroting ls terug te vinden. Zo was voor het jaar 1973/74 van de 760 miljoen dol lar van de hulp van de Intergouverne mentele Groep Indonesië het con sortium van donorlanden waarvan Ne derland voorzitter is maar 456 miljoen dollar verantwoord. En voor het jaar 1974/75 vindt men in de begroting van de 850 miljoen dollar IGGI-hulp maar 509 miljoen dollar terug. In Den Haag noemt men daarvoor een aantal redenen: de donorlanden hebben zich tot de aangegeven hulp verplicht, maar daarmee behoeft die nog niet opgenomen te zijn. En voor zover zij wèl meteen ter beschikking komen, worden de tegenwaardefond sen van de IGGI-hulp niet in hun 'Er waren in januari geen generaals nodig om de studenten de straat op te krijgen. Hoe naarstiger zij studeerden, hoe meer zij met de neus op allerlei forse onevenwichtigheden werden gedrukt.' geheel op de begroting opgevoerd. De donorlanden trekken er bijvoorbeeld eerst de subsidies af, waardoor in natura ontvangen voedselhulp tegen aanzienlijk lagere prijzen dan op de wereldmarkt kan worden verkocht. Maar het blijft wel een vreemde ver toning dat van de voedselhulp die over 1973/74 werd verstrekt (S 78,5 miljoen)' en die voor 1974/75 is toege zegd (S 100 miljoen) geen rupia aan tegenwaarde op de begroting verant woord is. De programmahulp voor 1974/75 is volledig in de begroting terug te vinden, maar van de project- hupl die voor 1974/75 is toegezegd (S 550 miljoen) staat maar 297 mil joen dollar op de begroting. Hoe moet men nu in Indonesië weten of het verschil voorkomt uit het nog niet opnemen van bedragen dan wel uit het verdwijnen van miljoenen in de zakken van een aantal machtheb bers. Er zijn nogal wat vooraanstaan de Indonesische hoogleraren en juris ten, die uit het vertoon van een extravagante levensstijl van hoge au toriteiten moeilijk iets andere kunnen afleiden dan corruptie 'en gros'. En die halve verantwoording van de bui tenlandse hulp op de begroting zon der enige verdere verantwoording wekt op zijn minst een kwade schijn. De kritiek Er waren in januari geen generaals nodig om de studenten de straat op'te krijgen. Hoe naarstiger ze studeerden hetgeen ook hier in de eerste plaats van studenten verwacht wordt hoe meer ze met de neus op allerlei forse onevenwichtigheden werden gedrukt. Sinds 1967 is er in Indonesische dag- en weekbladen her haaldelijk kritiek uitgeoefend op het economisch beleid van de technocra ten onder leiding van prof. dr. Widjo- jo Nitisastro. Die artikelen zijn met hulp van o.a. de Friedrich Naumann Stichting uitgegeven in een aantal boekjes en ze worden bij de studie aan de economische faculteiten van de staatsuniversiteiten, de hogere militai re scholen, de politie-academies enz. gebruikt. De redacteur van deze boek jes dr. Suharsono Sagir, docent en decaan aan de economische faculteit van de staatsuniversiteit Padjadjaran te Bandoeng is al herhaaldelijk verhoord in opdracht van KOPKAM- TIB, het bureau voor orde en veilig heid. Maar door het strikt weten schappelijke karakter van zijn publi- katies bleef hij onaantastbaar. De in vloed van dit soort publikaties van docenten en hoogleraren, wier 'vereni ging van universitair gevormde econo men' steeds meer een factor wordt om rekening mee te houden, is bij de januari-demonstraties duidelijk merk baar geweest. Behalve de honderden gearresteerde studenten bevinden zich hoogleraren in de gevangenis, zoals de dr. D. Kuntjoroningrat en prof. dr. Sarbini Sumwinata, alsmede juristen en journalisten. 'Zachte' voorwaarden Symbolisch voor de januari-demoh- straties was vooral de slogan ofwel het visitekaartje dat de studenten met zich meevoerden: 'de schulden-betalen de generatie van Indonesië'. De lenin gen van de Intergouvernementele Groep worden verstrekt op zgn. 'zach te voorwaarden'. Die bestaan hierin dat de looptijd van de leningen onge veer dertig jaar bedraagt, binnen de eerste tien jaar geen aflossingen be hoeven te worden betaald en de rente slechts 3 percent is. Het feit dat hun generatie in het eind de werkelijke last ervan zal dragen maakt dat de studenten zo kinderachtig doen over de verantwoording en de bestedingen vandie leningen. Het is voor hen een onverdraaglijke gedachte dat hun generatie zal moe ten opdraaien voor schulden die Indo nesië thans aangaat ten behoeve van prioriteiten die hen niet kunnen over tuigen of ten behoeve van een opzich tige weelde van grotere en kleinere autoriteiten die hun argwaan heeft gewekt. Een van hun kernvragen is waarom het steeds meer aan de olie verdie nende Indonesië nog altijd zulke schulden zou moeten aangaan voor zijn eigen ontwikkeling. De steeds groter wordende verschillen tussen de geraamde en de reële olie-Inkomsten leveren al een even onduidelijk begro tingsbeeld op. Ook hier worden enke le miljarden dollars toegevoegd aan het vermogen van de staats-oliemaat- schappij Pertamina die tot een staat in de staat is uitgegroeid en die ook niet uitblinkt door een behoefte tot publieke verantwoording. De Neder landse minister van ontwikkelingssa menwerking heeft hopenlijk bij zijn discussies met economische studenten in Indonesië begrepen dat het Westen de om uitleg vragende intelligentsia van Indonesië wel eens grondig van zich zou kunnen vervreemden wan neer het niet nieuwsgieriger wordt naar het effect van zijn hulp voor de reële lotsverbetering van het Indone sische volk. Dit was het laatste artikel uit een serie van twee. Het eerste artikel verscheen in de krant van Met dit laatste bevindt hij zich in tegenspraak met de Franse communis tische partij. Mitterrand beloofde evenwel, communisten in zijn rege, ring te zullen opnemen, als hij volgen de maand tot president wordt geko zen. Generaal De Gaulle had ook com munisten in zijn kabinet gehaald, toen hij in 1944 in Frankrijk was terugge keerd. Waarom zou ik nu moeten pro beren, het zonder de vertegenwoordi gers van alle delen van de arbeidende bevolking te doen?, aldus Mitterrand. Op de persbijeenkomst ging Mitter rand ook in op de felle aanval die de gaullistische kandidaat Chaban-Delmas donderdag op hem had gedaan. Cha ban-Delmas had verklaard dat er on der Mitterrand als president een één partij-maatschappij met totale censuur en ontbreken van vrijheid zou komen die 'in mijn ogen een hel zou zijn'. 'Niemand zal geloven dat als ik de hel beteken de heer Chaban-Delmas het paradijs zou zijn'., zo merkte Mit terrand droog op. Royer Inmiddels is in Frankrijk een deel van de aandacht gevestigd op een nieuwe presidentskandidaat uit de gaullistische gelederen. Het is de 53- jarige Jean Royer, burgemeester van Tours en parlementslid voor het Loi re-district. Royer was sinds 1 maart minister van posterijen: is nu afgetre den en was daarvoor Frans minister van handel onder premier Messmer. Royer, die niet bij de gaullistische partijen aangesloten is maar onafhan kelijk was. kwam in die laatste func tie krachtig op voor de belangen van de Franse kleine middenstanders. Hij deed een wet aannemen, die de bouw van grote supermarkten en, tegen af- braakprijzen verkopende, warenhuizen aan banden legde, waardoor hij zich van de gunst van tienduizenden klei ne winkeliers voorzag. Royer maakte voorts naam als tegen stander van pornografie. Hoewel nie mand gelooft dat hij kans maakt wordt wel verwacht dat de kandida tuur van Royer stemmen zal kosten aan de twee andere gaullistische kan didaten Jacques Chaban-Delmas en minister van financiën Valery Giscard d'Estaing. Servan-Schreiber Om de onoverzichtelijkheid van de Franse verkiezingscampagne nog te vergroten lieeft ook de journalist en politicus Jean-Jacques Servan-Schrei- ber laten weten dat hij zich komende dinsdag als kandidaat zal laten in schrijven. Servan-Schreiber trok bij de algemene verkiezingen van 1973 sa men op met Jean Lecanuet in de zo geheten 'Mouvement Reformateur" (Hervormingsbeweging), die op het centrum, tussen links en rechts, mik te. Lecanuet gokt nu echter, tegen de zin van Servan-Schreiber, op Giscard d'Estaing. Beide leiders van de Refor mateurs verkeerden de laatste tijd toch al op slechte voet met elkaar, zo dat de breuk nu definitief lijkt. CORDOBA (Reuter) De directeur van de Amerikaanse voorlichtings dienst in de Argentijnse stad Cordoba, Fred Laun, is door acht zwaar bewa pende mannen en een vrouw ontvoerd nadat hij was neergeschoten. De groep, die tot het revolutionaire volks leger (ERP) behoort, meldde later, dat Laun, die sinds juli 1972 in Cor doba was, naar een 'volksgevangenis' gebracht zou worden om ondervraagd te worden over zijn activiteiten in Ar gentinië en zijn vroegere standplaat sen waaronder Zuid-Vietnam, Brazilië en Bolivia. De ERP houdt nog een Amerikaan vast, Victor Samuelson, manager van een ESSO-raffinaderij. Voor hem is vorige maand 14,2 miljoen dollar aan losgeld betaald, maar sindsdien is er niets meer over hem vernomen. SAIGON (AP) Zuidvietnamese bommenwerpers hebben hun eigen strategisch belangrijke basis ten noorden van Saigon gisteren met de grond gelijk gemaakt nadat Noord- vietnamese troepen het belegerde kamp onder de voet hadden gelopen, aldus is uit militaire bronnen uit Sai gon vernomen. Een zegsman zei te vrezen dat ernstig gewonde manschappen van het rege ringsleger zijn omgekomen nadat zij in het Tong Le Chan kamp 75 kilome ter ten noorden van Saigon waren achtergelaten. Het Zuidvietnamese garnizoen is 411 dagen belegerd ge- Over het lot van de 259 manschappen, onder wie 20 officieren, is momenteel nog niets bekend. Volgens de militai re zegsman hebben 30 Zuidvietnamese bommenwerpers de basis aangevallen, enkele uren nadat de opdracht was gegeven dc basis te evacueren omdat hij niet langer houdbaar was. De bommenwerpers zouden verder aanvallen hebben gedaan op een hoofdkwartier van de Viet Cong in Loc Ninh. De woordvoerder van het militaire opperbevel m Saigon, kolo nel Te Troeng Hien, heeft echter geen melding gemaakt van aanvallen vanuit de lucht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9