rans Verbeeck slechts ntimeters voorsprong Drie rapporten al onderweg naar de UEFA Fortuna Vlaardingen keert terug naar de amateurs Kees Bal kiest ondanks succes voor gewone opbouw carrière madurodam Oranje-onder-18 imponeert in Cannes ie betere jonge jenever bfdrol voor aanvallende Zoetemelk in Waalse Pijl e straf voor Hulshorst Remises Wiersma en Varkevisser Na veldslag Celtic-Atletico 60 JAAR KLEUREN FOTO'S L]PP/KWARTET VRIJDAG 12 APRIL 1974, iyl'ORT T13/15 HER Frans Verbeeck werd uiteindelijk uitgeroepen tot Niar. Toen een kopgroep van 25 renners gisteren na 225 kilo- Jde eindstreep van de Waalse Pijl overschreden, staken twee U hun armen zegevierend op: Frans Verbeeck en Roger de ttinck. Beiden waren er van overtuigd de Belgische klassieker Nfn naam te hebben geschreven. De finisli-foto moest uiteinde- j tkomet bieden. Darop was te zien dat Frans Verbeeck zijn iel een fractie eerder over de streep had geduwd dan zijn noot die afgelopen zondag nog triomfantelijk als winnaar de er Parijs-Roubaix had beëindigd. i-sprint in Verviers was het id slot van een Waalse Pijl, eens een open strijd opléver- iers in het rennersveld cmt- ly Merckx. De man die jaren- internationale wielergebeu- beheerst is ziek en zal ook zaterdag in de Nederland- Klassieker de Amstel Gold Ra- van start kunnen gaan. Een m dit kaliber en zonder Eddy kan alleen maar veel strijd b. De strijd in de lange lus riers naar Verviers over boch- ds steile wegen leverde dan spectaculair beeld. Nederland dan het voordeel or den Hertog zich internatio de profs ook eens heeft laten 'eeuwige amateur* die deze de overstap naar de profs heeft in die categorie nog einig succes gehad. In zijn eer- te koers moest hij zelfs een strijd leveren tegen de snel- aarmee de bezemwagen ver het peleton over de weg ging. srtog is echter op de weg van Dat bleek afgelopen zaterdag hij in de Ronde van Midden (ANP) André Hulshorst Utrecht is door de tuchtcom- Mfan de KNVB voor vier wed- geschorst. Hij werd uit het stuurd in de wedstrijd tegen lor de halve finales van de de KNVB-beker. Hulshorst die wedstrijd de rode kaart dsrechter Theo Boosten om- Ie Bredanaar Ati Graauwmans direkt nadat NAC de zo ide overwinning van 32 had elligd. Voorts kreeg Huls- i boete van 150 gulden. Ruud Krol, die zondag tegen gele kaart opliep kreege en voorwaardelijk en een boete V-, "gulden. Naar aanleiding van kaart in diezelfde wedstrijd MVV-er Nieuwendijk voor Istrijd geschorst met daarbij lstraf van 100 gulden, kaart die Dick Advocaat van C opliep tegen Fcycnoord 'anavond in Zeist mondeling tn. endelijke dingen, die Haarlem- rry Hughes vorige week zon- floop van de wedstrijd Sparta- heeft gezegd over de leiding iidsrechter Geurens, zijn voor commissie aanleiding geweest te grijpen. Hughes is veroor- een boete van duizend gul helft daarvan is voorwaarde- ivoor geldt een proeftijd van (ADVERTENTIE) Zeeland als vierde finishte, nadat hij lange tijd deel had uitgemaakt van de kleine kopgroep. Een verkeerde taxa tie van de lengte van de nog te rijden afstand kostte hem tenslotte toch nog de aansluiting met de kopgroep. Gisteren liet Den Hertog zich na bij na tachtig kilometer volop zien. Met vijf andere coureurs slaagde hij erin de hoofdmacht te ontsnappen en te gaan bouwen aan een voorsprong. Bij die zes koplopers waren toch ook be kende krachten, zcals de Fransman Roger Pingeon en de Belg Walter Planckaert. Het avontuur dat Den Her tog zocht leek dan ook beslist geen onbezonnen daad. In eendrachtige sa menwerking werd een gat geslagen dat eerst schommelde rond de mi nuut. maar na 160 kilometer was op gelopen tot drie minuten en 45 secon den. Dat was ook meteen de grootste voorsprong van de zes, want toen be gon het peloton zich te roeren. De zes aan de kop raakten vermoeid. Twaalf van de achttien beklimmingen waren op dat moment afgelegd en dat bleek toch een te forse inspanning voor Fe- dor den Hertog. Hij moest lossen zo als ook de Belg Michel Pollentier en de Fransman Ferdinand Julien het tempo niet meer konden volgen. Aan de kop ging de In een uitsteken de vorm verkerende Walter 'Plan ckaert echter hard door. Ook toen Pin geon terug viel slaagde hij erin met behulp van Jacques Martin, een ploeg genoot van Eddy Merckx om nog lang buiten bereik van de achtervolgers te blijven. De grote reactie van het peloton werd slechts negentien kilometer voor de finish ingeleid door Joop Zoetemelk. Hij kreeg een volkomen losgeslagen peloton achter zich aan en het tempo werd zo hoog opgevoerd dat de voor sprong van Planckaert en Martin snel slonk. Binnen enkele kilometers wa ren zij gepakt. Twee en twintig coureurs bleek Joop Zoetemelk te hebben kunnen volgen in zijn harde aanval. Daardoor ont stond een groep van vijfentwintig renners aan de kop met daarbij er kende sprintfenomenen zoals Frans Verbeeck. Roger de Vlaeminck, Fran co Bitossi, Freddy Meertens en Wal ter Godefroot Uit die groep werden in de laatste ki lometers nog enkele vertwijfelde po gingen gedaan om aan de greep van de sprinters te kunnen ontsnappen. De Fransman Alain Santy probeerde het. Maar hij werd snel teruggepakt. Frans Verbeeck steeks Juichend zijn arm op als winnaar van de Waalse Pijl. Naast hem Roger de Vlaeminck die nog even dacht winnaar te zijn. Ook de Italiaan Franco Bitossi slaag- de er even in los te komen van de grote kopgroep maar ook zijn pogin gen bleken tevergeefs. Uiteindelijk draaide alles uit op een massa spurt in Verviers. Daarin bleek Frans Ver beeck die dit seizoen naast de klassie kers had gegrepen, vooral door de grote tegenstellingen tussen de ver schillende Belgische ploegen over de meeste kracht te beschikken. Met Ro ger de Vlaeminck, Eric Leman en Walter Godefroot maakte hij zich en kele meters los van de rest van het veld bij het inzetten van de eind sprint. Tegen zijn laatste aanval kon Roger de Vlaeminck ook niet meer op. Joop Zoetemelk liet de eindsprint voor wat hij was en finishte als 22e. Henny Kuiper, ook al een Nederlan der in buitenlandse dienst kwam in de kopgroep als negentiende over de eindstreep. 6. Maertens <Beig). 7. Van Springel (Belg). 8. Planckaert (Belg). 9. Dierlckx i (Belg). 10. Lasa (Spa). 11. Bitossi (It). 19. Kuiper (Ned), 22. Zoetemelk (Ned) allen in dezelfde tijd als de winnaar. APELDOORN Na de negende ron de in de strijd om de nationale damti tel is de situatie aan de kop ongewij zigd gebleven, want zowel Wiersma als Varkevisser kwamsn niet verder dan remise. De man uit Katwijk aan de Rijn miste wederom in dit toer nooi een kans om dichterbij te ko men, want in de langste partij van de ze ronde had hij een gewonnen eind spel tegen Van der Sluis, maar de Amsterdammer maakte het zijn tegen stander zo lastig met taai verdeidgend spel, dat Varkevisser ook hier de winstvariant niet kon vinden. Negende ronde: De Jong—Bronstrlng 2—0, Varkevisser—Van der Sluis 1—1. Visser— Hermelink 0—2. Bergsma—De Ruiter 0—2, Drostoudt 20. WiersmaVan Westerloo 11. Bronstring moest zich wegens ziekte terugtrekken. Hij heeft nu reglementair ook de twee komende (en laatste) ronden zijn partijen verloren. Stand: 1. Wiersma 14 pnt, 2. Varkevisser 12, 3. Hermelink 11. 4. De Ruiter 10, 5. Bergsma. Goudt cn De Jong 9, 8. Drost en Van Wester loo 8. 10. Bronstring en Van der Sluis 7. 12. Visser 4. Van onze sportredactie GLASGOW/MADRID Bij het hoofdbureau van de UEFA (Euro pese voetbalorganisatie) in Zü- rich zullen deze week nog stapels rapporten binnenkomen over wat zich woensdagavond heeft afge speeld in Glasgow tijdens Celtic- Atletico Madrid. In dat tumul tueuze duel werden 3 Spanjaarden het veld uitgestuurd, zeven spe lers van Atletico kregen een waarschuwing terwijl ook twee spelers van Celtic tegen een gele kaart opliepen. Een drukke avond voor de Turkse scheidsrechter Dogan Babacan die van Spaanse zijde een lawine van kritiek te ho ren heeft gekreken. De Schotten houden het erop dat Atletico de grote schuldige is. Van officiële zijde komen er bij de UEFA rapporten binnen van arbiter Babacan en UEFA-waarnemer Arthur McMullen (Eng.). Daarnaast zal Celtic ook een rappport sturen an de voet balleiders in Europa. Dennis Follows, lid van de strafcom- missie vari de UEFA, zei gisteren al dat hij niet verwacht dat op korte termijn stappen zullen worden onder nomen tegen Atletico. De return voor de halve finalestrijd in het toernooi om de Europa Cup voor landskampi oenen is gepland op 24 april. Follows: 'Onze eerstvolgende vergadering is op 30 april. Ik twijfel er sterk aan dat wij voor die datum nog bijeen geroe pen zullen worden om deze zaak te bespreken'. MACHT Gevraagd naar de mogelijkheden die de UEFA heeft om te straffen zei Follows: 'We hebben zeer veel macht. We hebben Glasgow Ranger., en Lazio voor een jaar uitgesloten van deelna me aan UEFA toernooien. Maar dat was voor wangedrag van het publiek. Ik geloof niet dat darvan sprake was in Glasgow woensdag. Ik geloof wel dat de Spaanse club al zwaar gestraft is. De drie spelers die uit het veld werden gestuurd mogen automatisch de volgende wedstrijd niet meespelen. We hebben de mogelijkheden om die straffen zo ver te verhogen als we zelf willen, afhankelijk natuurlijk van de rapporten die we binnen krijgen'. Bij Celtic was de storm gisteren nog niet geluwd. Manager Jock Stein, die na afloop nog bijna op de vuist ging met Atletico's manager Lorenzo, stel de dat het allemaal nog aanmerkelijk erger was dan wat zich in 1967 af speelde tijdens de wereldcup-wedstrij den tussen Celtic en Racing uit Argen tinië. In die twee wedstrijden werden rto' in totaal zes spelers het veld uitge stuurd. Stein: 'Dezr wedstrijd was ver schrikkelijk de ergste voetbalwed strijd waaraan Celtic ooit heeft deel genomen. We hebben alle beroemde clubs ontmoet, AC Milan, Benfica, Real Madrid, maar we hebben nog nooit met dit soort taktieken te ma ken gehad'. RAPPORT Het bestuur van Celtic heeft gisteren twee uur vergaderd over de hele zaak. Na afloop zei voorzitter Desmond White: 'Al onze bevindingeen over deze wedstrijd zijn onderweg naar de Schotse voetbalbond, die op haar beurt alles verder zal zenden naar de UEFA'. Hij wilde niet bekend maken wat er precies in het rapport stond, maar uit bronnen rond Celtic werd vernomen dat de spelers van Atletico scherp veroordeeld worden vanwege hun gedrag op het veld. Na afloop van de wedstrijd raakten de spelers van beide clubs slaags. Slechts met behulp van de politie kon aan die gevechten een einde worden ge maakt. Over de onverkwikkelijke ta ferelen zei White: 'Wij willen in de beste bewoordingen onze spelers prij zen voor de getoonde discipline in gevaarlijke en moeilijke situaties en natuurlijk ook onze supporters voor hun voorbeeleig gedrag ondanks uit zonderlijke provocaties'. EXCUSES Atletico Madrid keerde nog woensdag avond terug naar Spanje. Voor het vertrek gaf voorzitter Vincente Gel- derom een korte verklaring waarin hij stelde: 'Ik betreur de hele gang van zaken ten zeerste en ik wil excu ses aanbieden voor alles wat er ge beurd is. Niemand heeft kunnen zien hoe ons elftal kan spelen door die gekke Turkse scheidsrechter. We zijn zeer boos over de wijze waarop deze wedstrijd geleid is'. Ook in de Spaanse pers kreeg scheids rechter Babacan er hard van langs. Het dagblad AS schreef boven het verslag van de wedstrijd: 'Idiote flui- terij'. Nuevo Diario zette bovenaan de pagina: '0-0', ondanks de verschrikke lijke incompetentie van de scheids rechter". Het dagblad Arriba noemde de leiding: 'zeer verdacht'. De presta tie van Atletico werd over het alge meen zeer bejubeld door de Spaanse journalisten. Over de incidenten werd weinig gezegd. De scheidsrechter had de schuld. Een Schuldvraag over hoe aan het einde van de wedstrijd ge vechten tussen de spelers hadden kun nen uitbreken werd nergens beant woord. Wel wezen de Spanjaarden erop, dat Spaanse supporters waren afgetuigd door Schotten, terwijl het dagblad ABC stelde dat de Spaanse spelers na afloop werden aangevallen door bewakers van het stadion. BEESTEN In scherp contrast hiermee waren na tuurlijk de beschouwingen die in de Britse bladen verschenen. Geoffrey Green schreef in The Times nadat hij de aanvallen op Celtic door de Span jaarden had beschreven: 'Als ik zeg dat de manager van Atletico Madrid Juan Carlos Lorenzo is, en ik voeg daar aan toe dat hij de man was die Argentinië leidde tijdens het wereld kampioenschap in Engeland in 1966, een elftal in Ramsey's (coach Engels elftal) beschreven als 'beesten', dan hoef ik weinig meer te vertellen'. De Daily Express had de volgende volzin over Atletico: 'Een ploeg van Spaanse boeven kwam naar Parkhead, vermomd als een voetbalelftal en maakte van de halve finle voor de Europa Cup tegen Celtic er een veld slag van'. Frank McGhee schreef in de Daily Mirror: 'De FIFA moet de hele situa tie nog eens goed overdenken voor zij ertoe besluit de wereldkampioenschap pen voetbal in 1978 door Argentinië (twee van de uit het veld gezonden spelers waren Argentijnen, manager Lorenzo komt ook uit Argentinië) te laten organiseren. De filosofie van dit land, van zijn managers en zijn spe lers, is volkomen in tegenstelling tot de geest van het spel'. Algemene vergadering accoord met voorstel va n bestuur VLAARDINGEN (ANP) De eerste divisieclub Fortuna VClaardingen heeft formeel besloten na dit seizoen terug te keren naar de amateurs. De buitengewone algemene ledenvergadering nam dit be sluit met 74 stemmen voor, 0 tegen en 0 onthoudingen. De KNVB zal worden gevraagd in het seizoen 1974-1975 het nieuw te forme- KWADENDAMME Uit pro test stapte de toen pas 20-jarige Kees Bal in september 1972 naar de profs over. Ondanks toezeg gingen van wielercoach Joop Middelink, ondanks successen ook in'zijn 'laatste test', de Ron de van Frans Vlaanderen die hem een etappezege en de eer ste plaats in het eindklassement opleverde, bleef de aangekon digde invitatie voor de Tour de l'Avenir achterwege 'Dat was', zo blikt de nu reeds gelouwerde professional Bal (22) terug, 'de druppel die voor mij de emmer deed overlopen. Ik ben direct prof geworden. Nog steeds weet ik niet waarom Middelink mij voor de Toekomstronde passeer de'. Die overgang naar de profs wordt door Kees Bal, de Nederlandse reve latie in dit jonge wielerseizoen, niet betreurd. Niet alleen omdat hij dit jaar na zijn vorig seizoen al veelbe lovende aanloop met een zestal over winningen waaronder de Ster der Beloften en de Belgische semi-klas- sieke Omloop van de Grensstreek nu volledig is doorgebroken met een reeks uitstekende prestaties in de Catalaanse week (zeer lang leider totdat ploeggenoot Joop Zoetemelk op de laatste dag de eindzege greep) en de opzienbarende overwinning in de klassieker Ronde Van Vlaande ren, maar ook omdat hij via provin- eiegenoot en idool uit jonge jaren, Jo de Roo, goed terecht is gekomen in het profmilieu. Bal, afgelopen zondag tijdens Parijs- Roubaix weliswaar niet voorin eindi gend maar opnieuw opzienbarend door alleen een gat van twee minu ten met de kopgroep te dichten nadat hij door pech (lekke band) had moeten afhaken (die inspanning bleek in de slotfase teveel geweest en Bal moest in de slopende finale lossen), heeft bij het door de in breng van Zoetemelk, Vianen, debu tant Knetemann en hemzelf sterk •vernederlandste' Franse Can-Mer- cier van ploegleider Louis Caput een uitstekende leerschool getroffen. Geen gemakkelijke ook, door het taalproblemen, die vooral in de eerste KEES BAL: Vooral door Poulidor goed opgevangen. maanden een beletsel vormden. Bal: 'Het was een moeilijke tijd. Maar ik had er wèl als voordeel dat ik door de ploeg goed werd opgevangen. Door een man als Poulidor ook vooral. Het is een echte vrienden- ploeg, waarin niet alles om één man draait, zoals bijvoorbeeld bij Eddy Merckx. In zo'n ploeg zou ik waar schijnlijk nooit een kans hebben gekregen. Ik heb de moeilijkheden ook als onvermijdelijk beschouwd. Als iets, waardoor jé heen moest, voordat je in die nieuwe omgeving iets zou kunnen bereiken'. Kees Bal leeft bewust als wielren ner. Serieus, zoals hij vanaf het begin steeds een profcarrière voor ogen heeft gehad. Bal: 'Ik had de successen alleen nog niet zo snel verwacht. Natuurlijk, je hoopt er wel op. Ik was er bijvoorbeeld voor me7.elf ook van overtuigd dat ik in staat zou zijn eens e?n klassieker bij de profs te winnen, maar dit seizoen al, nee dat niet. Zoals ook dit sei zoen eigenlijk nog een opbouw-jaar moet zijn. Vergeet niet, vorig jaar kwam ik als beginnend prof in een nieuwe omgeving, zag ik pas voor het eerst een echte berg. Ik moest alles nog leren. De overgang van de amateurs naar de profs is gewoon groot. Neem alleen het feit dat je als Nederlander nauwelijks ervaring hebt met het rijden in de bergen, met zaken als het gebruiken van je versnelling daarbij. Ik werd in dat eerste jaar dan ook steeds gelost Dit jaar is het me in Parijs-Nice niet overkomen. In de Catalaanse Week ook niet Ik zou wellicht ook de Tour kunnen uitrijden. Maar Ca put zegt dat ik er nog te jong voor ben, dat ik nog de tijd heb om de Tour te rijden. Ik wil de Tour graag rijden, het hoort erbij, maar ik leg me neer bij de beslissing van Caput'. Het vertrouwen in zijn ploegleider ls niet onbegrijpelijk. Caput 'ik ken de Tour, Bal niet' was al aan het begin van dit jaar overtuigd geraakt van de mogelijkheden van de jonge Zeeuw en wees hem onder meer in de Ronde van Vlaanderen de ervaren Genet als 'knecht' toe. Tot verrassing ook van Bal. 'Uit zoiets blijkt', zegt hij dan. 'dat die man vertrouwen in je heeft. Dat doet je goed. Je gaat er zelf dan ook nog meer in geloven'. Kees Bal: 'Toen ik in Meerbeeke alleen en als winnaar van de Ronde van Vlaanderen o,rer de streep ging dacht ik alleen maar aan de eer, later in het gedrang en gejuich had ik ook nog nauwelijks besef van wat me overkomen was, maar daarna ben ik wel gaan nadenken en weet Je dat zo'n eind-overwinning ook financieel zeer aantrekkelijke gevol gen heeft omdat ook in mijn con tract een clausule was opgenomen waardoor dat contract onmiddellijk kan worden verhoogd bij dergelijke successen' wordt in het internati onale wielerwereldje met de Belg Freddy Maertens beschouwd als de vertegenwoordiger van de nieuwe lichting renners. Hij weet het, maar wil zich er niet door over de kop laten jagen. Bal: 'Er is dit jaar nog voor een verdere opbouw gekozen In de voorbereiding en ook in het wedstrijdprogramma. Daar doen de successen niets aan af. ren eerste1 elftal in te delen in de der de klasse van de KNVB. Dit, omdat dit jaar voor het eerst een hoofdklas se amateurs wordt gevormd, waardoor de toekomstige derde klasse in feite de betekenis krijgt van de huidige vierde klasse. Tot dusverre werden tot de amateurs terugkerende clubs ingedeeld in deze vierde klasse. Het besluit tot terugkeer naar de amateurs werd reeds op dit moment genomen om de gemeenteraad van Vlaardingen tijdig voor 2 mei de ze kerheid te geven, dat dit aan het eind van het seizoen inderdaad zal gebeu ren. Op 2 mei behandelt de raad een voorstel tot het schuldenvrij maken van Fortuna. Absolute voorwaarde (ADVERTENTIE) Aan het begin van deze eeuw ging een lang gekoesterde wens van de mens in vervulling. Door de komst van de kleurenfotografie konden 'beelden vastgelegd worden... in de juiste kleuren. Een omwenteling in de communi catietechniek, tot nut en genoegen van miljoenen amateurs en profes sionele fotografen. World Press Photo stelde daarom een speciale overzichtstentoonstel ling samen, die u de ontwikkeling van het primitieve begin tot de volmaakte weergave van heden toont. Middels een groot aantal unieke kleurenfoto's, o.a. afkom stig uit beroemde archieven en particuliere collecties. Een kleurenpracht zonder weerga tot 8 mei in FOTOSTAD DEN HAAG SCHEVEN INGEN voor de schuldsanering is echter, dat Fortuna zich geheel en zonder voorbe houd terugtrekt uit het betaalde voet bal. Aan die voorwaarde is nu vol daan. De ledenvertadering heeft het bestuur verder gemachtigd zonodig tot een stichting betaald voetbal Vlaardingen over te gaan. Daarin kan de huidige betaalde afdeling van de vereniging worden ondergebracht Dit is echter louter een formele handeling waar mee niet wordt bedoeld, dat Fortuna Vlaardingen volgend jaar toch langs een omweg in het betaalde voetbal zal blijven uitkomen. Zoals bekend is een geheel los van Fortuna staande werkgroep vergevor derd met plannen om het betaalde voetbal volgend seizoen voort te zet ten. Als die plannen levensvatbaar heid blijken te hebben, dient daar voor een stichting te worden opge richt. De enige, die dit vermoedelijk op grond van de KNVB-reglementen succesvol kan doen is Fortuna zelf. Toestemming om in het betaald voet bal uit te komen worden namelijk niet meer aan nieuwe gegadigden uit gegeven. Een eenmaal verleende licen tie is bovendien niet overdraagbaar. Door alleen maar te besluiten naar de amateurs terug te keren zou Fortuna de weg voor de werkgroep derhalve volkomen hebben geblokkeerd. Daar om heeft het bestuur van Fortuna van de leden de bevoegdheid gekre gen om. indien het inderdaad moge lijk blijkt het volgend jaar in een an dere vorm betaald voetbal te blijven spelen, de huidige betaalde afdeling in een stichting onder te brengen. bit is een eenmalige juridische be handeling. die verder geen consequen tie heeft voor Fortuna. In de toe komst zullen er noch financiële, noch juridische banden tussen de stichting en vereniging bestaan. Fortuna zal niettemin niet voor 2 mei tot de op richting van een dergelijke stichting overgaan, om de gemeenteraad alle gelegenheid te geven zich over een dergelijke stap uit te spreken. CANNES (UPI) Het Nederlands voetbalelftal onder 18 jaar heeft in de eei> ste ronde van het internationale toernooi van Cannes geïmponeerd. Rusland was in dit duel volstrekt kansloos: 3-0. Voor Nederland scoorden Leen Swanenbnrg (FC Den Haag) in de elfde minuut. Na rust werd de voorsprong In de 54ste minuut vergroot door Nico Vreljssen (NAC) terwijl een kwartier later de Ajacicd Buma de stand op 3-0 bracht. Nederland was de gehele wedstrijd aanmerkelijk sterker dan de Russen. Niet alleen op technisch, maar vooral op taktisch gebied werd de OosteurQpese ploeg volkomen overvleugeld. Vorig Jaar kwam Nederland ln het toevnorvan Can nes tot de finale waarin van Brazilië werd verloren. In een andere wedstrijd voor de kwartfinales won Frankrijk met 2-0 van Mexico.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15