10, 22: 27- 15, 7- 14, 14.-/20, 14.-/15, 20, iiRouiw/JcmwuErr woensdag 10 aipril 1974 Minister Boersma: CDA-partijen zijn 'voorhoedepartij en' 300 werknemers van vleesfabriek naar huis als gevolg van de varkenspest Amsterdam zal tweehonderd man ontslaan Bom op Portugees troepenschip Duitse politieman stal en smokkelde jaren vanuit Venlo Kansen oplossing USFA nog kleiner Meeste Nederlanders: winkeliers mogen hun prijzen verhogen 95 GROEPSCHEF BIJ HET AKZ nét even anders DIACONESSENHUIS BREDAMBEMH1 waarnemend eerste verpleegkundige Jïï. Kleine schoentjes, kleine prijsjes VROOM DREESMANN DEN HAAG De christen-democra tische partijen zijn voorhoede-partijen die niet in het grauw-grijze politieke midden zitten. De christen-democra ten, zo ze minister Boersma (soicale zaken) gisteren in de Eerste Kamer, 'willen meewerken aan een herverde ling van inkomens, vermogens, kennis en al die andere zaken die het kabi net Den Uyl in het programma heeft staan. Die herverdeling is reeds op gang gebracht in de nadagen van het kabinet-Biesheuvel, zodat er nu dan ook geen sprake is van een fundamen tele wijziging*. Minister Boersma toonde zich afkerig van de uitdrukking het confessionele mdden: 'De christen-democratische partijen proberen duidelijk, wat de Bijbel noemt het zoutend zout, te zijn'. CUYK Deze week zijn 300 mensen bij de vleesfabriek Homburg tijdelijk naar huis gestuurd. Voor hen is geen werk, vanwege de varkenspest die op grote schaal bij het fokbedrijf Fome- va, een dochter van Homburg, heeft gewoed. Het aantal werknemers dat tijdelijk naar huis wordt gestuurd zal waarschijnlijk oplopen tot zeshonderd. In totaal werken er duizend mensen bij Homburg. Bij de arbeidsinspectie heeft Hom burg voor deze werknemers een zoge naamde nul-urenvergunning aange vraagd. Eind volgende week hoopt men de produktie weer op het oude niveau te hebben gebracht. Volgens een vakbondswoordvoerder heeft Homburg de mensen op eigen risico naar huis gestuurd en heeft de ar beidsinspectie geen enkele toezegging gedaan. Inmiddels is de varkenspest ook in de Gelderse Achterhoek gesignaleerd. AMSTERDAM De gemeente Am sterdam zal haar bewakingsdienst gaan opheffen. Dat betekent dat de tweehonderd mensen, die bij deze dienst werken, ontslagen zullen wor den. Het gemeentebestuur is tot het principebesluit gekomën op grond van dc uitkomst van een speciale commis sie. die de bewakingsdienst heeft 'doorgelicht'. Volgens deze commissie waren de kosten van de dienst te hoog en kon men gemakkelijk bezui nigen door deze afdeling op te heffen en de bewaking anders en moderner te regelen. De vakbonden zijn op de hoogte ge steld van het op handen zijnde ont slag. Overigens zal de opheffing van de dienst en het daaraan verbonden ontslag nog een punt van discusie zijn in de raadscommissie voor perso neelszaken en in het georganiseerd overleg. Er zal een commissie worden inge steld, die de ontslagen zal begeleiden. Een aantal van de bewakers is boven de 65 jaar. Verder gaat het o.a. om een groep werkstudenten. Er zal bekeken worden in hoeverre een deel van de 200 ontslagen mensen bij andere gemeentelijke diensten kan worden herplaatst. LISSABON (Reuter) Op het Por tugese troepenschip, 'Niassa', dat op het punt stond met 1.000 man troepen aan boord te vertrekken naar Guinea- Bissau, heeft zich een bomontpolffing voorgedaan, aldus een woordvoerder van het ministerie van binnenlandse zaken van Portugal. De explosie veroorzaakte een gat van een meter in de romp van het schip. Twee soldaten werden licht gewond cn een derde raakte bedwelmd door de rook. Een linkse militante revolutionaire or ganisatie heeft zich verantwoordelijk verklaard voor de bomaanslag. VENLO De Duitse politieman W. P. (49) uit Wesel, die onlangs in een supermarkt in Venlo betrapt was bij diefstal van een doos sigaretten ter waarde van 262,50, is door de Duit se douane-opsporingsdienst en de Ven- lose gemeentepolitie ontmaskerd als een dief en een smokkelaar. De Duitse politieman kwam regelma tig naar Venlo, waar hij iedere drie weken voor vijf- tot achthonderd gul den koffie, boter en sigaretten mee nam. Hij nam deze goederen de laat ste jaren mee naar Duitsland, waar hij ze voor het grootste deel verkocht aan collega's. De politieman werd net over de grens aangehouden. Naast de gestolen siga retten werd een grote hoeveelheid koffie in zijn auto aangetroffen, die het land binnengesmokkeld was. Gebleken is dat de Duitse politieman bij zijn inkopen in Venlo is een groot levensmiddelenbedrijf de negentienja rige magazijnbediende M. van K. ver scheidene keren heeft weten te bewe gen de goederen tegen de halve prijs te verkopen. De winst deelde de Duit sers dan met de bediende. DEN HAAG De kans op een oplos sing van het conflict bij de Helmond- se vestiging van Philips (USFA) is kleiner dan vorige week. Minister Boersma betreurt deze ontwikkeling. Hij is ook teleurgesteld over het feit dat Philips nog tijdens de besprekin gen met hem besloten heeft het be drijf te sluiten. Minister Boersma wees er tijdens het beleidsdebat over sociale zaken in de Eerste Kamer op dat het conflict in omvang weliswaar klein is, maar toch een aanzienlijk grotere diepgang heeft. Hij zei onder bepaalde voor waarden wel te hebben willen bemid delen, maar dat de directie van Phi lips liever de eigen boontjes wilde doppen. De bezetting van vier weken noemde de minister, afgezien van juridische aspecten als lokaalvredebreuk, sociaal nauwelijks verantwoord: een dergelijk lange bezetting kan tot allerlei span ningen leiden. Overigens had hij wel begrip voor de teleurstelling van het personeel. Senator Van Wijk (PSP) vroeg zich af waarom als één partij niet wil praten en de regering aan de zijde van de bezetters staat, er niet wordt ingegrepen. Minister Boersma wil beginnen met het bewerkstelligen van een grotere openbaarheid van de inkomens. Het CBS begint met de versnelde publika- tie van cijfermateriaal over inkomens en winsten, waarbij sprake zal zijn van een grotere vergelijkingsmogelijk heid. Hij ziet verder een grotere openbaarheid ontstaan als de cao's worden uitgebreid tot de hogere inko mens, terwijl bovendien nog dit jaar een enquete zal worden ingesteld naar de inkomenspositie van mensen in de vrije beroepen. De machtigingswet zal niet worden gebruikt om structurele maatregelen te nemen over de buitenlandse werk nemers. De machtigingswet is volgens minister Boersma niet bedoeld voor het bereiken van structurele doelein den. Van een verslaggever DEN HAAG Van de Nederlanders vindt 78 procent, dat de winkeliers hogere prijzen mogen berekenen wan neer zij zélf hun waren voor een hoger bedrag moeten inkopën. Van degenen die het met deze doorbereke ning van de gestegen inkoopsprijzen eens zijn, heeft 89 procent op de VVD gestemd. Deze cijfers zijn naar voren gekomen uit een enquête van het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie (Nipo), bij een steekproef, waarbij 1104 personen van achttien jaar en ouder waren betrokken. Van de on dervraagde personen vond negentien procent dat het verhogen van de prij zen verboden zou moeten worden. PvdA-stemmers bleken voor 73 pro cent voorstanders van de verhoging. De meeste tegenstanders waren te vinden onder de KVP-stemmers (24 procent). Jongensjeans. Gewassen denim. 100% katoen. Blue. Maten: 116-167. Maat 16726.95 Jacquard debardeur met tricot shirt. 100% Acryl. Kombinaties marine/groen, rood/marine en groen/zwart. Maten: 116 -164 Maat 164 31.- Kleuterjurkje. 100% Katoen. Kleuren groen, blauw, rood en geel. Maten: 92-110 Meisjesjurkje. Met klokrokje en smockwerk. 100% Katoen. Kleuren: bleu, rood, oranje en rose. Maten: 116-146 Maat 116 Meisjes jumpsuit. Badstofstretch. Kleuterpiama. Tricot, 100% Kleuren: oranje, aqua en g Maten: 92 -164. Maat 164 21.- katoen. 3 Kleurkombinaties. Maten: 92-110. Meisjes nachthemd. Polyester/katoen. Lang model. Kleuren: rose, bleu en linde. Maten: 104-164. Jongenspiama. Tricot met kontrastgarneringen en diverse opdrukken. Maten: 116 -164. Maat 164 18.- VROOM DREESMANN En net even interessanter. Want A.K.Z. staat voor Admini stratiekantoor Zichtenburg, een bedrijf waar gehandicap ten werken. Aan leidinggeven stellen we dan ook wat andere eisen. Sfeer, benaderingswijze en omgang met de groep moeten in elk geval goed zijn. We hebben daarom liever iemand met de hiervoor noodzakelijke kwaliteiten, dan met zware diploma's. Aan de andere kant, wij voeren administratieve opdrach ten uit voor diverse bedrijven in Den Haag en omgeving. De begeleiding hiervan vereist uiteraard een zekere ken nis van zaken. Een afgeronde mulo- of mavo-IV-opleiding vinden we onontbeerlijk, evenals het praktijkdiploma Boekhouden. Wij zorgen ervoor, dat u dan een dagcursus „Leidinggeven in de sociale werkvoorziening" kunt vol gen. Het salaris kan bij indiensttreding ruwweg variëren tus sen de 1.450,en 1.875,per maand. Na een inwerk- periode is een maximum van 2.025,per maand bereik baar. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectieprocedure. Als u voelt voor deze ongebruikelijke baan, schrijft u dan aan de directeur van de Gemeentelijke Dienst voor Ar beidsvoorzieningen, Postbus 8070, 's-Gravenhage. S.v.p. onder vermelding op de envelop van: nr. A-5 en de naam van dit blad. Binnenkort ontstaan op onze afdelingen intern en psychiatrie-neurologie vakatures voor de funktie van Voor de kursus kinderaanteke ning die op 1 november a.s. start kunnen nog enkele verpleegkun digen worden geplaatst. Sollicitaties en/of verzoeken om in lichtingen kunnen worden gericht aan het hoofd personeelszaken. Langendijk 75. Tel. (01600)221331 Leren meisiesschoen. Uitgevoerd in een beige/ groene of naturei/blauwe kleurkombinatie. Heefteen stevige hielband met gespsluiting en een buigzame zool. Maat 27/35. Kinderstapper. Sportief model van synthetische suède met praktisch onverslijtbare zool. Kleuren in oranje/ blauwen licht-/donkerblauw. Maten 24/39. Sandaal. Leren bovenwerk, het voorgevormde voetbed garandeert een verantwoorde pasvorm. Blauw/rood. Maten 23/26 27/35

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8