Deze advertentie lezen kost u 9 minuten. II kunt er jaren plezier van hebben. Opel Kadett: als je alles optel* de voordeligste. De nuchterste. Normale benzine. Wegvast. Veiligheid. Achtpkméér. Zés protectie en laklagen. Standaard of extra. Wat heet zuinig? Wat u niet ziet. Dande"spoiler'.' Inruilen. Meetbare zaken. Een goede trekker. Hoe wilt u hem hebben? De onderhoudskosten. Belasting en verzekering. Service zonder grenzen. Vindt maar eens een betere. Er is wat veranderd in de wereld. Dat hebben we allemaal kortgeleden aan den lijve meegemaakt. Eén van de gevolgen daarvan is, dat we voortaan met andere ogen naar onze auto zullen moeten kijken. Op andere punten moeten gaan letten dan vroeger. En vooral ook wat scherper moeten gaan rekenen dan voorheen. Vandaar deze lange advertentie. Om u nu eens een keer alles, maar dan ook alles te vertellen wat u in de huidige situatie weten moet van een auto. In dit geval de Opel Kadett.Zonder franjes of slimme verkopers-praatjes. Gewoon de koele feiten. Om u straks in staat te stellen een wel overwogen beslissing te nemen als u aan inruilen toe bent. Scheur deze pagina uit en bewaar hem. Zelfs als u nog niet van plan bent om een Kadett te kopen. Ook bij het beoordelen van Indere wagens kunt u er plezier van hebben. Eerst een paar algemene punten. De Opel Kadettwas de meest verkochte wagen van het afgelopen jaar. Dat was hij ook in '72, in '71 en in'70. De Opel ICadett was óók de meest verkochte auto tijdens de afgelopen crisis periode. Nu is de Kadett qua benzineverbruik wel een zuinige wagen (dat zullen we u straks laten zien), maar er is met een beetje zoeken, best nog wel een zuiniger auto te vinden. Vanwaar dan zijn aantrekkelijkheid tijdens de benzineschaarste Wij geloven dat een heleboel mensen de Kadett hebben gekozen omdat hij in zijn totaliteit de zinnigste, nuchterste,meest bij de situ atie aangepaste wagen is die er op dit moment op de markt is. Maar eerst de feiten. De Opel Kadett is verkrijgbaar in 5 verschillende standaardmodellen. Door een aantal extra's, keuzepak ketten en accessoires zijn deze 5 basistypen uit te breiden tot letterlijk tientallen varianten op het thema Kadett. Dit zijn de basismodellen met de advies catalogusprijzen, ind. BTW 2-deurs standaard, 1,2 ltr. N-motor 4-deurs standaard, 1,2 ltr.N-motor 3-deurs Caravan, 1,2 ltr. N-motor Coupé de Luxe, 1,2 ltr. N-motor Bestelwagenuitvoering, 1,2 ltr.N-motor De basismotor is dus een N-motor met een cilinderinhoud van 1196 cc, die 52 pk geeft bij een toerental van 5600 per min. Het bijzondere van deze motor is dat hij gebouwd is op het gebruik van Normale benzine en geen enkele behoefte heeft aan super. Bij de huidige benzineprijzen betekent dat een netto-winst van 2,8 cent op elke getankte liter. een vinding die afkomstig is uit de race- en rally-wereld. Hij (bevindt zich meestal vóór onder de wagen. Een spoiler verbetert de aërodynamische eigenschappen. Hierdoor wordt een auto aanzienlijk wegvaster en beter bestuurbaar, maar bovendien wordt het brandstofverbruik gunstiger. Twee vliegen in één klap dus. Bij de Kadett is de spoiler aan de carrosserie gebouwd, onmiddellijk onder de voorbumper. Ook het systeem van wielophanging is constructietechnisch nogal opmerkelijk. Opel is enkele jaren geleden overgestapt op het zgn. Tri-Stabil ophangsysteem. Opvallendste element hierbij vormt de onge wone stand van de schokbrekers (verticaal) die met de Panhardstang achter, de Kadett tot een van de meest wegvaste wagens heeft gemaakt. Tri-Stabil betekent „drievoudige stabiliteit" en dat slaat dan op het gedrag in bochten, op de rechte weg en bij sterk remmen. f 8.694,- f 9-535," f 10.069,- f 10.637,- f 8.224,- En dan natuurlijk de veiligheids aspecten, zoals de stalen kooiconstructie van de passagiersruimte, de schokabsor- berende voor- en achterkant en de gescheiden remcircuits. Zo loopt bijvoorbeeld de stuurstang uit in een soort opengewerkte honing- raatconstructie, die bij een bepaalde druk in elkaar geperst wordt. Als de nood aan de man komt, kunnen dergelijke dingen mensenlevens redden. Ook in verband met de veiligheid bevindt de benzinetank zich op de minst kwetsbare plaats in de hele auto, namelijk boven de achteras. En natuurlijk zijn dashboard, knoppen e.d. ofwel gemaakt van een zacht materiaal, ofwel verzonken geplaatst, zoals bijv. de deurgrepen» De 1,2 ltr. S-motor, waarmee elke Kadett ook uitgerust kan worden, heeft wèl behoefte aan Superbenzine, maar levert dan ook 8 pk méér motor vermogen. Kadetts met een S-motor worden meteen voor- zien van schijfremmen op de voorwielen, rembekrachtiger, j sportpook en 13-inch wielen met radiaalbanden. Zo'n Kadett met S-motor plus toebehoren kost f 963,-méér dan de uitvoering met N-motor. Wie een Kadett met S- motor koopt kan dat om 2 redenen doen:'om het extra ver-1 mogen, óf omdat in de S-versie een automatische versnel lingsbak geplaatst kan worden. De méérprijs voor deze GM- automaat (die een uitstekende reputatie heeft vanwege zijn jarenlang storingvrij functioneren) bedraagt f 1.287,-. U weet inmiddels de belangrijkste prijzen.-Maar het vervelende van autoprijzen is dat je ze nooit naast elkaar kunt zetten om te vergelijken. Bij het ene merk krijg je namelijk wel bepaalde dingen in de standaarduit voering meegeleverd, bij andere merken dien je van alles en nog wat bij te kopen om althans een redelijk minimum aan hedendaags comfort te krijgen. Een volledige opsomming van wat u bij de Kadett allemaal krijgt voor uw geld, zou uitmonden in .een complete onderdelenlijst. Een paar dingen waarvan het erg plezierig is dat ze bij de Kadett altijd standaard zijn (en bij andere wagens vaak niet) eenveiligheidsknipperlichtinstallatie; twee achteruitrijlampen; een anti-diefstal stuürslot; en niet te vergeten: een tochtvrije doorstroom - ventilatie (waardoor de tochtraampjes in de voorportieren zijn vervallen, waardoor op z'n beurt het uitzicht weer is verbeterd.) Wat is er nog meer belangrijk aan een auto? Dat hij niet gauw gaat roesten bijvoorbeeld. Dit zijn de 6 protectie- en laklagen die op elke Kadett worden aangebracht: 1. een zink-chromaat grondlaag met een roestwerende werking; 2. een zink-fosfaatlaag die een betere hechting van de volgende lagen bevordert; 3. een epoxy kunsthars-grondverf laag tot aan de „taille" van de wagen, die het (helaas nog veelvoorkomende) euvel van het onderaan doorroesten voorkomt; 4. een met de hand aangebrachte PVC-beschermingslaag op de dwarsbalken; 5. dubbele grondverflaag op de gehele onderkant, die een langere levensduur van de bodem garandeert; 6. een bitum?n-/rubber beschermlaag aan de binnenkant van wielkasten, spatschermen én de ruimte voor het reservewiel. En tenslotte wordt, na de glanslak,nog eens een stevige waslaag aan gebracht over de gehele wagen. We zijn de laatste maanden van alle kanten overspoeld met cijfers over het benzineverbruik van auto's, het ene nog indrukwekkender dan het andere. Cijfers waaraan in feite niemand wat heeft omdat ze vaak golden onder de allergunstigste omstandigheden, gerealiseerd door de allerzuinigste rijders en soms nog bij irreëel lage snelheden. De verbruikscijfers van de Kadett zijn gemeten door de ANWB en gepubliceerd in het onafhankelijke tijdschrift de Autokampioen. Dit zijn ze: Opel Kadett, 1,2 ltr.standaard N-motor bij 100 km/u: 1 op 13,7 Opel Kadett, 1,2 ltr. standaard N-motor bij 80 km/u: 1 op 15,6 Qua constructie zijn er nog een aantal interessante punten aan de Kadett, die in de showroom niet direct in het oog lopen, maar die toch wel belangrijk zijn om te weten. Zo zijn de spatborden aan de carrosserie vastgeschroefd in plaats van gepuntlast (wat gebruikelijk is). Dit werkt sterk arbeidsbesparend bij even tuele vervanging. Het motorcompartiment is zodanig ruim bemeten, dat er niet allerlei onderdelen op moeilijk bereikbare plaatsen weggefrommeld behoefden te worden. Zo hoeft bij de Kadett nooit de halve motor gedemonteerd te worden om een klein onderdeel te bereiken. Alles is ruim en intelligent geplaatst en dat bespaart natuurlijk arbeidsloon. De Kadett is de enige auto in z'n klasse die voorzien is van een zogenaamde „spoiler". (Voor een spoiler bestaat tot op heden geen goed Nederlands woord. Wie een suggestie heeft, mag die gerust inzenden aan General Motors. Is het een bruikbaar woord, dan mag zeker op een aardige attentie rekenen.) Goed, een spoiler dus. Een spoiler is Het benzineverbruik is natuurlijk maar een klein onderdeel van alle kostenfactoren die uiteindelijk de kilometerprijs van een auto bepalen. Een erg belangrijk punt is namelijk wat u straks voor uw auto terugkrijgt. We zouden u graag vertellen wat u over 2,3 of 4 jaar voor een Kadett terug mag verwachten, maar een dergelijke voorspelling is natuurlijk moeilijk te doen. Wat we wèl kunnen doen, is kijken hoe de Kadett-inruilprijzen tot op heden waren, in vergelijking met een aantal andere merken in dezelfde klasse. Een blad als „Autovisie" publiceert regelmatig richtprijzen op dit terrein. Ook de uitgave „Autotelex" publiceert regelmatig adviesprijzen, voornamelijk bestemd voor de handel. Kunt u zo'n boekje te pakken krijgen, vergelijkt u dan maar eens. Die inruilwaardevan een Kadett is in vele gevallen wel zo'n f 500,- a f 600,- hoger en dat is toch geen peuleschil. In diverse binnen- en buitenlandse autobladen worden regelmatig vergelijkende onderzoeken gehouden naar eigenschappen van verschillende wagens. Dit is erg interessante lectuur, vooral als het om direct meetbare zaken gaat. Zo heeft „Autovisie" in het nummer van 21 december j.l. een onderzoek verricht naar de geluidshinder in het passagierscompartiment van verschillende merken. Probeert u dat nummer eens te pakken te krijgen (de meeste Openbare Leeszalen bewaren deze nummers) en u kunt dan zelf zien hoeveel decibel minder hinder u in een Kadett heeft. Het Duitse autotijdschrift„Mot/Autojournal" heeft recent een nauwkeurige meting verricht van de kofferruimte van verschillende merken. Ook hierbij kwam de Kadett veruit het gunstigst uit de bus. Het verschil met de goede tweede bedroeg maar liefst 70 liter Kadett: 480 liter kofferruimte, vergelijkbare wagens respectievelijk :410,37c, 360 en 325 liter. Nog een punt dat al in de showroom overweging verdient: wat kan ik later met een bepaalde wagen doen Kan ik er bijvoorbeeld een caravan mee trekken en hoe zwaar mag die zijn? En hoe moeilijk of makkelijk is het om een trekhaak aan te brengen Een Opel Kadett kan verantwoord een ongeremde caravan trekken tot 420 kg. gewicht. Geremde caravans mogen tot 800 kg. wegen bij hellingen tot 12% en tot 650 kg. bij een hellingspercentage van 16%. Bij de constructie van het chassis is al rpkening gehouden met een eventuele montage van een trekhaak, inclusief contactdoos. Dit is dan ook bij een Kadett een uiterst simpel karweitje. Zoals al eerder gezegd, zijn er op basis van de standaard- Kadetts letterlijk tientallen uitvoeringen te krijgen, al moeten we daar meteen bij zeggen dat de meest individuele wensen eer langere levertijd vergen. Maar dat is logisch. Een aantal mogelijkheden, inclusief prijzen koplampen met halogeen licht schuifdak anti-slip differentieel sierlijst met rubberstrip op de flank van de carrosserie (voorkomt parkeerschade) sportvelgen met extra brede radiaalbanden voorruit van gelaagd glas De standaardbekleding is vinyl, naar keuze in zwart, food en beige. Wat betreft de carrosseriekleuren zijn er mogelijk heden in maar liefst 12 verschillende tinten, verdeeld over 3 soorten basislakken: non-metallic, metallic en signaalkleurlak. Een metallic-kleur kost f 145,-meer, een signaalkleur f 81,-. Erg belangrijk bij een auto zijn oolTde onderhoudskosten.Die kosten worden globaal genomen bepaald door het werkplaatstarief plus de onderdelenprijzen. De werkplaatstarieven ontlopen elkaar bij de verschillende dealers en merken niet zoveel. Wat vaak wèl veel scheelt, zijn de onder delenprijzen van diverse automerken. Hieronder vindt u een lijstje onderdelenprijzen bij de Kadett.Een kleine steekproef bij enkele andere iperken kan wel eens tot frappante ontdekkingen leiden. (Alle genoemde prijzen zijn overigens inclusief BTW) f 135.73 f 127.77 voorspatbord uitlaat (compleet) voorbumper achterbumper voorruit ruitewisserblad f 83,32 f 83,52 f 116,- f 9>75 voorpor'tier f 233,16 grille f 40,60 koplampglas plus reflector f 71,34 wieldop f 3,77 trekhaak f 132,24 Met een Kadett bent u jaarlijks aan wegenbelasting f 225,02 kwijt. De verzekeringspremies liggen rond de f 800,- all-risk en f 340,-voor een W.A.-verzekering. Nog iets over dealers en onderhoud.Wie in.een Kadett rijdt ziet allereerst zijn dealer minder vaak dan vele andere automobilisten, gewoon omdat de wagen slechts om de 10.000 km een onderhoudsbeurt nodig heeft, te'fwijl vele andere wagens al na 5.000 km aan onderhoud toe zijn. Dat scheelt de helft, in geld en in ongemak. Een ander punt van overweging, vooral als u plannen hebt voor verre vakanties met de auto, is de uitgebreidheid van het dealer-net van een bepaald merk. Opel beschikt over een van de meest uitgebreide netten in Europa. Dat betekent dat u,wat er ook gebeurt, nooit ver van een professionele, goed-geoutilleerde Opel-dealer af bent. Opel-dealers bieden ook een gemakkelijke financieringsregeling, het GMACN-plan geheten. Alles kan snel en efficiënt worden geregeld. En zonder gezeur. We zijn er. Dit is de Opel Kadett ten voeten uit, van binnen en van buiten, U vindt niet gauw een wagen die, in z'n totaliteit, als optelsom van al z'n eigenschappen, zo perfect is aangepast aan de huidige situatie rond het autorijden. Een vriendelijke, karaktervolle, ruime, comfortabele wagen met een zeer hoog economisch rendement. Gaat u maar gerust vergelijken. Prijzen ind. BTW en ex General Motors Continental. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14