Drie tandartsen al naar Katwijk Raad verwierp motie-Drenth Deel van Doeslaan toch bestemd voor afbraak Voorpark van Den Haag een komische gedachte Visserij berichten Grof vuil Leiden Landelijke actie voor graven en gravinnen Kandidatenlijst CHU te Rijnsburg Scholieren enqueteerden buspassagiers Chr. blo-school op 9 mei open Intrede ds. Boogert Veemarkt Leiden Rembrandt-leiding kan aktiecomité niet overtuigen TROL* KW \RTKT WOEV.UVG \l KIL 19.1 STAD EN REGIO L4i Einde probleem in zicht KATWIJK De architekt van het gezondheidscentrum te Katwijk, S. van der Meij, heeft opdracht gekregen een volledig uitgewerkt plan van bouwkundige voorzieningen besteksklaar te maken. Het ligt in de bedoeling deze voorzieningen op zo kort mogelijke termijn te realiseren, opdat de kliniek voor tandartsen in de loop van de zomer in gebruik kan worden genomen. Volgens de gemeente is het dringend noodzakelijk, in de eerste plaats om dat ten spoedigste een eind aan de tandartsen-noodsituatie moet komen. Verder is het nodig omdat inmiddels drie jonge tandartsen zich bereid ver klaarden in de kliniek te gaan wer ken. Een van hen is al afgestudeerd, de beide anderen komen over enkele maanden naar Katwijk. In ieder geval zullen zij alle drie komende zomer beschikbaar zijn. Twee, de heren De Vries en Vreeiken, zullen hele dagen in de kliniek werkzaam zijn, de derde, mevrouw Holthuis, zal er vijf ochten den in de week als tandarts te fun- Bovendien is mevrouw Zaadnoordijk, die al geruime tijd de kinderen van de schooltandverzoring opvangt, be reid zich enkele middagen aan de Stichting, die in oprichting is en de tandheelkundige kliniek zal 'exploite ren', te verbinden. Het één en ander plaatst de stichting wel onder hoogspanning. Er moet na melijk nog veel overdacht en geregeld worden, zoals de aanschaf van het instrumentarium, de werving van as sistentes etc. Men twijfelt er echter niet aan, of het zal gelukken. LEIDEN Donderdag wordt In Lelden In de volgende straten grof vuil opgehaald: Havenpleln. Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare) Donkerste®*. Kulpersteeg. Dullr- hajesteeg, Ho ogalndselcerlc steeg. Pelikaan straat. Koestraat. Lege Werfstraat. Bouwe- louweosteeg. Dutrenddraadsteeg. van der Werfstraat. Meermanshof. Druclcerstraat. Ma- redorpsedwarsstraat, Gravenstraat, Volders gracht. Noord- en Zuid Runderstee*. Janvos- aensteeg. Koddesteeg. Clarasteeg. Oude Sin gel (van Houtmarkt tot Mare). Oude Vest (van Havenplein tot Mare). Lange Zand straat. Volmolengracht. O ostd wars gracht. Koolstraat. Emmastraat. Baatstraat, Haarlem merstraat (van Turfmakrt tot Mare,). Stille Rijn. Apothekeredtjk. Schaperwteeg. Goeger- rrtsteeg, Pirns esse Wade. Turfmarkt. Steen straat, Beestenmarkt. Nwe Beestenmarkt. Kort Galgewater. Morsstraat. Smidsteeg. Narmetraat. Kruisstraat. Ie en 2e Binnevest- gracht. St. Aagtenstraat, Lammermarkt. Markstee*, Lange Scheistraat. Vrijdag komt de kraakwagen ln de volgende straten: Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (belde van Wllhelmtnabrug tot Rhijnvreugd). Rhljnvreugd. Bruggestraat. Be9jeslaan. Park •Die Leythe". Roomburgerweg. Aarstraat. Meerburgerkade en straat. Gouwestraat. Am- meistraat. Leedestraat. \Vierick9traat. IJssel- kade. Kasteelhof. VUststraat. Zaanstraat. Maasstraat. Merwedestraat. Drechtstraat, Lmgestraat. Spaar nest raat, Lekstraat. Castel- lumitraat. Van Vollenhovenkade en plein. Snouck Hurgronjestraat. Hulzingastraat. L'h- lenbeckkade. Colenbranderstraat. Meyerska- de. Duyvendakstraat. Kanaal-we* (van Hoge Rijndijk tot van VoUenhovenplein), Rijrtdijk- •traat. Kanaalstraat. Dozystraat. De Goeje- •traat. Cosijnstraat. Hartmanstraat, Room burgerlaan. Hoge Rijndijk (van L'tr. brug tot Wllhelmlnabrug)Utr. Jaagpad (van L'tr. brug tot Wllhelmlnabrug), Catharinastraat. Rijnstroom straat. SCHEVEN1NGEN. 2 april Vissenjberich- ten. Besommingen trawlers: SCH 106 42615, SCH 120 13270. Besommingen kustvissers: SCH 28 5260. Besommingen spanvissers-. SL 7 en SL 22 6980, UK 54 en UK 208 665. Noteringen per 40 kg: schelvis km 72-90. I 64-80. wijting gestr 32-52. dicht 2240-25. schar 60-80. kabeljauw m 64-93. I 67-80. II 55-80. III 70-75. verse haring 16-13. verse makreel 1760-21, Per 100 kg: kabeljauw gr 190-198. koolvis gr 118-120. Aanvoer 125 kisten verse haring, 13 kisten schelvis, 200 kisten kabeljauw. 42 kisten wijting, 990 kisten koolvis, 5 kisten diversen. Verwachte aanvoer voor woensdag ca. 10 kustvissers. Dépendance Visser 't Hooft LEIDERDORP Bij het voorstel in de gemeenteraad van Leider dorp tot het bouwrijpmaken van grond in het plan Buitenhof voor scholenbouw kwam het tot een felle woordenwisseling tussen wet houder Drent (PAK) en mr. Reugebrink (prot. chr. groep). De oorzaak was een motie van de heer Drenth met betrekking tot de scholenbouw (o.a. het chr. lyceum Dr. Visser 't Hooft). Hij meende, dat niet aan de formele voorwaarden van de wet is voldaan en dat het chr. lyceum ook geholpen kan worden door het plaatsen van containerlokalen, zodat er geen risico is van verspilling van gemeenschapsgelden en er ook voor de toekomst een evenwichtiger school gebouw kan ontstaan, als alle richtin gen zich tegelijkertijd in Leiderdorp kunnen vestigen. Het leek de heer Drenth onjuist, gemeenschapsgelden te gebruiken voor het neerzetten van een sohool, die gemakkelijk 25 jaar kan staan, en vantevoren te weten dat RIJNSBURG De wens van burge meester B. H. Koomans van Rijnsburg om de skeletten van de graven en gravinnen van het Hollandse Huis met gepaste eer te herbegraven achter de Laurentiuskerk en de graven van een gedenkteken te voorzien heeft in het land veel sympathie ondervonden. Naar aanleiding van het artikel dat wij vorige week publiceerden zijn van allerlei kanten reakties ontvangen. 'Ik ben er zeer blij mee en hoop dat er ook geld binnen zal komen om de kosten te dekken', aldus burgemeester Koomans. De skeletten zijn nu opge borgen in kistjes in de kelder van het gemeentehuis, het rijk toonde destijds veel belangstelling maar liet onlangs weten geen geld voor een herbegrafe nis en een gedenkteken beschikbaar te hebben. Daraom wil burgemeester Koomans een landelijke actie op touw zetten om aan de ongeveer l.S ton te komen. Men kan geld storten op girorekening 5555 van penning meester D. N. den Haan of op d» rekening van de plaatselijke banken- ABN en Rabobank onder vermelding van graven Hollandse Huis. RLJNSBURG De Chr. Historische Jciesvereniging heeft voor de gemeen teraadsverkiezingen van eind mei de volgende kandidatenlijst opgemaakt: 1 W. L. v. d. Gugten, wethouder, 2 Jan van der Mey. nieuw. 3 C. Leeuwen burg, raadslid, 4 D. van JEgmond NZN., raadslid, 5 T. Kralt Wzn raadslid, 6 J. van Weeren, 7 A. van Dijkc, 8 K. de Best, 9 P. v. d. Bosch, 10 G. J. den Heijer Jzn., 11 M. C. van den Anker. 12 J. Paauw Azn., allen nieuw. Aan de dinsdagmarkt werden te IJ- muiden aangevoerd: 2.400 kg tong. 22 kisten tarbot en griet, 889 kisten kabdljairw 2.379 kisten koolvis 358 kisten, schelvis 309 kisten wijting. 468 kisten schol, 19 kisten schar, 4 kisten haring, 118 kisten diversen. BESOMMINGEN: VL 103 67.100 VL 121 19.320 KW 42 24.160 KW 135 49.500 IJM 211 22.380 HD 21 8.520 UK 218 1.560 VD 25 2.510 mi 20 12.300 IJM 23 1.150 UK 78 en UK 107 4.230 UK 200 en VD 1 680 VD 46 en VD 115 2.450 YE 25 en ZL 6 1.150. PRIJZEN: per I kg in guldens: tarbot 10.32-10.11; grote tong 5.84-5.61; groot middel tong 8.97-8.82; kleinmiddel tong 9.36-8.90; tong I 10.76-10.15; tong II 9.32-8.89; per 40 kg in guldens: schelvis 1 73-60 II 72-60 III 72-54; IV 48-45 wijting II 33; III 49-29; IV 36-32 schar 70-38; bot 20-15; schol 1 53-48; II 63-52; III 96-63; IV 73-75; kabeljauw 1 84-60; kabeljauw 2 106-70 III 100-64; IV 94-56 V 8041; koolvis I 4746; II 48-36 III 42-35; IV 37-32; tarbot 370- 284; griet 192-98; heek 1 160 II 104; Poontjes 32-16; haring 1 4846; lever 28-27; kleine kuit 60; haai 73-54. KATWIJK TachUg Katwijkse Havo-leerlingen werden gisteren ingeschakeld bij een enquête die in opdracht van de provincie werd gehouden. Men had daartoe de medewerking ingeroepen van de gemeente, die op Iiaar beurt dc scholieren te hulp riep. De enquête gold het openbaar vervoer, met name dus (1e NZII. De provincie wil een inzicht verkrijgen over het gebruik van de lijndiensten. In 't bijzonder werd aandacht geschonken aan dc (nieuwe) sneldienst van Noordwijk naar Den Haag. Bij dc haltes in Katwijk (zie foto) ondervroegen de scholieren de vertrekkende passa giers. De NZII is benieuwd naar de uitslag. 'Misschien dat het zal moeten leiden tot een wijziging in de frequentie van bepaalde lijnen', aldus een NZH-woordvoerder. Plan voor Oranjewijk en Doeskwartier LEIDERDORP Over enkele maanden zullen B. en W. van Leiderdorp de gemeenteraad een nieuw bestemmingsplan voorleggen dat betrekking beeft op de Oranjewijk en het Doeskwartier. Vorig jaar. april 1973, besloot de gemeenteraad in principe tot door trekking van de Mauritssingel naar de Achthovenerweg even voorbij de Rui- gekade. Dit om het mogelijk te maken het gedeelte van de Hoofdstraat om de Doesbrug zijn huidige karakter te doen behouden zonder daarmee aan het verkeer uit de polder Achthoven al te ijrote belemmeringen op te leg gen. De verlengde Mauritssingel doorsnijdt een kassengebied. Het zuidelijke deel behoudt zijn agrarische bestemming. De grond tea noorden daarvan krijgt een recreatieve bestemming. Op het ogenblik wordt studie verricht naar de mogelijkheid om deze strook en het gebied ten noorden daarvan, aan weerszijden van de Does. te ontwik kelen ten behoeve van recreatie. Aan de Rijnzijde van de Hoofdstraat ter hoogte van de Willem de Zwijger laan, staan wat nieuwere woningen; twee onder een kap. Het ontwerpplan maakt het mogelijk dat de bebouwing tot aan garage Verkuil in de toekomst door net zo'n open woonbebouwing eens een zaak van lange adem. Die wordt vervangen. Wonen en werken Aan dezelfde zijde van de Hoofdstraat komen diverse winkels en kleine be drijfjes voor. De levensvatbaarheid van die vestigingen wordt onder meer bepaald door de goedkope huisvesting. Burgemeester en wethouders vinden dat die vestigingen er moeten kunnen blijven, maar dat de woonfunctie niet verder mag verminderen. In het plan zijn die winkels en bedrijven dan ook precies aangegeven. Voor de andere gebouwen moet de bestemming wonen ook in dc toekomst blijven. Bedrijven zijn eveneens gevestigd aan de oostzij de van de Doeslaan. Op de plankaart is voor die gehele zijde de bestem ming bedrijven gehandhaafd. er maar voor ccn periode van 5 jaar een tijdelijk gebouw mag komen. De heer Poels (VVD) vond al die bezwaren maar formeel, en vroeg zich af of de heer Drenth weer een stukje schoolstrijd wilde. 'Wij hebben erg veel waardering voor het werk dat wethouder Tichler heeft verzet om deze zaak rond te krijgen'. De heer Reugebrink verklaarde, dat de motie van de heer Drenth bij hem helemaal niet sympathiek overkwam. 'U moet geen politieke standpunten over het hoofd van het Visser 't Hooft-lyceum uitvechten', zei hij. Er is hier sprake van een permanente behoefte. Dat de bewoners van de daar gevestigde bungalows bezwaren maken tegen de vestiging van de scholen, is hun zaak. 'Ik had ook ja gezegd, als een neutrale school mede werking had gevraagd', aldus mr. Reugebrink. 'Ik ben blij dat ik met dit soort moties niet in het PAK zit'. De motie werd verworpen en het voorstel van B. en W. aanvaard. Onder meer dcor grondverkoop heeft de gemeente 3,3 miljoen ter be schikking. waardoor verdere uitbouw van De Bloemerd mogelijk is gewor den. De raad besloot tot uitvoering van de volgende projecten: korfbalvel- den met clubaccommodatie, trainings verlichting, hockeyvelden met clubac commodatie en trainingsverlichting, zuidelijke recreatiegedeelte, parkeer terrein, manege met de buitenbakken, waterpartij, wegen en middelste recre atiegedeelte. LEIDEN De nieuwe chr. blo- school aan de Hoflaan-Telderskade zal FarK€r611 op 9 mei officieel worden geopend. LEIDEN Ds. Boogert, die een be roep van de hervormde gemeente te Leiden aannam (vacature wijlen ds. Poort), hoopt op zondag 5 mei om 5 uur hier zijn intrede te doen. De dienst wordt gehouden in de Bevrij dingskerk (Zuid-West). Om half 11 's morgens is de bevestiging in dezelf de kerk. Het afscheid van zijn tegen woordige gemeente, Hellendoorn, is op 21 april om half 11. LEIDEN 2 apr. Aanvoer: totaal 5048: slachtrunderen 350: gebrulksvee 826; graskal veren 190; vette kalveren 10; nuchtere kalve ren 3291: paarden 1: ponnles 7: varkens 28: lopers 3; biggen 302; bokken en gelten 40. Prijzen (In guldens): stieren (resp le en 2e kw. i 5.80-6.20 5.50-5.65: vaarzen (resp. lc en 2e kw.) 5.70-6.20 5.00-5.50; koeien (resp. le. 2e en 3e kw.) 5.20-5.70 4.70-4.95 4.40-4.60: worstkoelen 4.40-4.55: vette kalveren 4.30- 4.60: nuchtere slachlkalvcren 1.25-2.00: melk en kalfkoelen 1400-2100: varekoelen 775-1923; graskalveren 750-950: nuchtere kalveren v. fok of mesterij. roodbont 125-225. zwartbont 50-170; lopers 125-140: biggen 85-100: ponnies 350- 1000: drachtige zeugen 450-600: geiten 20-80. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen groot-levendig- sta biel. stieren iets minder: kalf- en melkkoeien groot-redelijk- iets aantrekkend: varekoelen redelijk-matig-flauwer: graskalveren vrij goed-vlot-iets hoger; vette kalveren matlg- slecht-mlnder; nuchtere kalveren groot-slcch- t-1ets minder: lopers en biggen matlg-stroef- lager; geiten redelljk-goed-stabiel. Aan de overzijde van de Doeslaan, de noordwestelijke zijde, staan woningen; oude woningen, waarvan de bouwtech nische kwaliteit en het woongerief zodanig zijn dat B. en W. op den duur afbraak als enige redelijke mo gelijkheid zien. Op de plankaart staat daar de bestemming parkeren-open- baar groen. Parkeren voor dc aan de overzijde liggende bedrijfjes. Groen voor de aangrenzende woonbuurt. Ook op andere plaatsen in de wijk is gezocht naar ruimte om er in de toekomst de parkeermogelijkheden uit te breiden. We noemen onder andere de Julianastraat en de Hoofdstraat even ten westen van de Mauritssingel. Regelmatig krijgt het gemeentebe stuur aanvragen om vergunning voor de wijziging of uitbreiding van wo ningen. Bij het beoordelen van die aanvragen moeten B. en W. zich hou den aan de voorschriften van het bestemmingsplan. Die voorschriften waren Voor deze wijk wat veranderd ten opzichte van nieuwere wijken in de gemeente. In het ontwerp zijn ze voor vergelijkbare situaties gelijk ge trokken. Ruimtelijke ordening is meer dan eens ee n zaak van lange adem. Die parkeerhavens komen er pas zodra de raad een plan voor aanleg goedkeurt en het geld beschikbaar stelt. Ook voordat de Mauritssingel kan worden doorgetrokken zal er nog veel water door de Rijn vloeien; gronden moeten worden aangekocht, plannen verder uitgewerkt en grote bedragen beschikbaar gesteld voor de aanleg van weg en brug over de Does. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Gistermiddag was er op het Rembrandtlyceum een bijeen komst, waarbij de schoolleiding en het aktiecomité had aangedragen ter ontmoetten. De bijeenkomst gan giste ren had een informatief karakter. De rectrix probeerde de voorbeelden die het aktiecomit éhad aangedragen ter illustratie van de houding van de leiding tegenover de leraren, te weer leggen. Het aktiecomité heeft daar gisteren nog niet op gereageerd, en zal vandaag tijdens de voortzetting van de bijeenkomst ingaan op de woorden van de rectrix. Verder nam 'de rectrix haar uitspraak dat de aktie wel zou doodbloeden terug en pro beerde ze nog eens de principes rust, orde en continuïteit uit te leggen. De eisen in de petitie gesteld, zijn nog niet ter sprake gekomen. Vandaag zullen er dus hardere noten worden gekraakt, zoals het aktiecomité tegen ons verklaarde. Het aktiecomité ver telde ook nog dat de leiding ten onrechte het idee had gekregen dat de problemen nu opgelost waren. Ze begrepen niet, aldus het comité, dat wij onze twijfels houden, ze waren verbaasd dat we nog niet overtuigd zijn. Kabeltelevisie eerst in de wijk Hoornes KATWIJK Op 9, 10 en 11 april wordt in het gezondheidscentrum aan de Groen van Prinstererweg, een in formatieavond gehouden over kabelte levisie. Dezer dagen krijgen de bewo ners van de Hoornes een informatie krant thuis, alsmede een enquêtefor mulier. Aan de bevolking wordt ge vraagd of zij aansluiting op een ge meentelijk kabeltelevisienet op prijs stelt. Zo ja, dan zal een eenmalig bedrag van 380 moeten worden be taald en verder per maand 1,80. Met de Katwijkse Bouwvereniging is in principe overeen gekomen dat de antenne op de flat aan de Colijnstraat zal worden gemonteerd. Door de aan leg van een gemeentelijke centale an tenne inrichting wordt het mogelijk naast Nederland 1 en 2, ook buiten landse zenders te ontvangen. Daar in een aantal gebieden in de Hoornes de ontvangstkwaliteit van Nederland 1 en 2 al te wensen overlaat, zal «bij eventuele realisering van eqn centraal systeem deze wijk het eerst worden aangesloten. fADVERTENTIE Mr. Vrolijk bezocht Hillegom HILLEGOM Commissaris der koningin mr. M. Vrolijk heeft een werkbezoek aan Hillegom gebracht. Het echtpaar Vrolijk werd om 2 uur in de hal van het gemeentehuis ontvangen. Terwijl de heer Vrolijk zich met b. en w. onderhield, maakte zijn echtgenote kennis met vertegenwoordigers van het plaatselijke organisatie- en vereni gingsleven Eén van de hoogtepunten gold verder het bezoek aan de bloembollenbeurs, waar een rondleiding werd gehouden. In de bestuurskamei gaf mr. H. J. Poot een toelichting op de werkwijze van het scheidsgerecht. Tegen 5 uur volgde een rondrit door dc gemeente. Na het diner in 'Het Wapen van Friesland', vertrok mevrouw Vrolijk naar Den Ilaag, terwij) haar man een bijzondere raadsvergadering bijwoon de. In antwoord op vragen van raadsleden zei de commissaris dat Hillegom meer weg heeft van een gefronst voorhoofd dan van een appendix'. Verder noem de hij intensief kontakt met provinci ale staten een eerste eis. Het zoge naamde plan Doelen noemde hij een leidraad. 'Als de gedachte naar voren komt dat de Bollenstreek een soort voor-park wordt van Den Haag, komt mij dat komisch voor, aldus mr. Vro lijk. Een sportvelden-voorziening vond hij een parkvoorziening waarvan de gehele burgerij profijt kan trekken. Over de waterzuivering zei mr. Vro lijk dat het hoogheemraadschap Rijn land nog verder moet worden 'uitge bouwd'. 'Uiteraard blijft voor alle voorzieningen bij de provincie voorop staan hoe de financiering van een gemeente er voor staat', zo stelde mr. Vrolijk nadrukkelijk. Ikort-nicuvc-uit-dc-recio kort-nicuv.'3-uit-öe-rctfio kort-nieuv.'s-uit-öe-iegio kort-niouvs-uit-de-reeio kort»nleui7r,-nit-d c-rcgio ALKEMADE I.v.m. de raadsverkie zingen van 29 mei houdt de Ver. Gemeentebelang Alkemade haar bij eenkomsten in de dorpskernen van Alkemade. Er ds dan gelegenheid zich nader te informeren over de afgelo pen en de komende raadsperiode. Da ta: maandag 8 april café v. d. Werf, Oude Wetering; donderdag 18 april café De Vergulde Vos, Rijpwetering; donderdag 25 april café 't Lage Land, Oud Ade; donderdag 2 mei café 't Kompas. Binnen-Kaag; donderdag 9 mei café Heemskerk, Roelofarends- veen. Elke avond begint om 8 uur. NIEUW-VENNEP De oudercom missie van de openbare lagere school 'Linquenda' te Nieuw-Vennep heeft zich tot het gemeentebestuur van Haarlemmermeer gewend met het ver zoek om te komen tot een middelbare scholengemeenschap voor alle gezind ten te Nieuw-Vennep. De oudercom- missie baseert haar verzoek op het feit, dat Nieuw-Vennep zeer snel groeit en dat alleen "al in de wijk Linquenda 50 pet. van de aldaar wo nende lagere schoolkinderen het open baar onderwijs volgt. WARMOND Op 5 en 6 april komt Matthias met toneel op de planken. Deze keer is de keus gevallen op een blijspel van Somerset Maughan, 'Een man van adel'. HAZERSWOUDE ARP, CHU en KVP ,die ook in de komende zittings periode van de gemeenteraad samen werken op basis van één programma en als gezamenlijk fractieberaad, gaan samen de verkiezingsstrijd veoren. De zer dagen is een propagandacommissie in het leven geroepen, waarin van elke partij vijf leden zitting nemen. HAZERSWOUDE De gemeenteraad heeft besloten tot deelneming aan Het Anker, de stichting die ten doel heeft een multifunctioneel centrum aan de Rijndijk te stichten en te beheren. De gemeente zal in het stichtingsbestuur vertegenwoordigd zijn door drie per sonen (VVD-er K. II. Dekker, ARP-er J. D. de Wit en gemeentesecretaris J. M. Verlare). HAZERSWOUDE Sinds zaterdag is het tennispark van de Hazerswoudse Tennis Club aan de Ten Katestraat weer voor de leden 'speelklaar'. HAZERSWOUDE Het benzinestati on van ESSO aan de Bruggestraat te Hazerswoude Rijndijk is opgeheven. Exploitant Van Ooyen had nog wel willen doordraaien, maar de oliemaat schappij zag er van af. HAZERSWOUDE Op zaterdag 6 april. 20.30 uur, wordt voor inwoners van Hazerswoude boven 21 jaar (op vertoon van een toegangskaart, ver krijgbaar bij enkele contactadressen) een 'ontmoetingsfeest' gehouden in Avifauna te Alphen. De Kontaktvere- niging uit Hazerswoude, die deze sa menkomst organiseert, wil belangstel lenden in de gelegenheid stellen om meer met elkaar in kontakt te komen. De vereniging richt zich speciaal op dat deel van de bevolking, waarvoor betrekkelijk weinig ontspannings- en ontmoetingsmogelijkheden worden ge boden. Burgemeester J. ten Heuvelhof gen, clubs en instellingen, werkzaam opent de bijeenkomst, waar verenigin- in de culturele en recreatieve sector, zich presenteren en hun doelstellin gen toelichten. HAZERSWOUDE Drie leden van de Hazerswoudse afdeling van de Ka tholieke Bond voor werknemers in de Bouw- en Houtnijverheid ('St Jo seph'), J. van Ooyen, H. Straver en Th. van Beek, zijn voor hun veertig jarig lidmaatschap onderscheiden met de gouden NKV speld. M Bezuijnen, H Straver, A v d Heiden, J Groen, A Groen, A v d Muij, P Nuland en J Wijfjes kregen de décoratie in zilver wegens het feit dat ze 25 jaar lid van de bond zijn. HAZERSWOUDE Op woensdag 10 april om 4 uur hoopt wethouder Van der Werf de eerste paal te slaan voor de bouw van een sporthal. OEGSTGEEST De stichting Jeugd- en Jongerenwerk wil meer bekend heid geven aan het clubwerk voor jongens en meisjes van 6 tot 15 jaar. Op 3, 4 en 5 april van kwart voor 7 tot kwart over 8 is er in de grote zaal van het Gemeentecentrum aan de Lijtweg open huis. C&jlUtc>cAüootcle£ij£\! Gave Lucas-Passion in Noordwijk NOORDWIJK De verenigde koren Cantate Domino (Noord wijk) en Hallelujah (Katwijk) gaven (voor het laatst in de St. Jeroenskerk) onder leiding van Johan Admiraal een 31ste uit voering van de Lucas-Passion, het problematische, wat hetero gene werk dat ons naar Bach's Autograaf is overgeleverd. De koren zijn in de loop van vele jaren met deze muziek zo vertrouwd geraakt, dat het wel lijkt alsof ze moeiteloos zingen. Men kan hen dan ook niet op één vergissing of onregel matigheid betrappen. Bovendien zet Admiraal op de vertolking een sterk persoonlijk stempel. Niemand anders dan hij zou het met al die accentua- tisch, plotselinge versnellingen en vertragingen en reliëf werkingen zo doen als hij. We zijn eraan gewend geraakt en respecteren zijn visie, te meer daar men niet zou weten hoe i het met evenveel effect anders moet. I Omdat de schrijfwijze en de zetting I met name in de voliiskoren en kora- I len, doorgaans eenvoudig zijn, staat of I valt deze muziek met de zegging, de 't expressie. Onder Admiraals doelgerichte, zinvol-1 le sterk bewogen direktie, werd de uitvoering weer een boeiende aangele- genheid. En omdat deze Passion aller lei manipulaties toelaat, heb ik, ge- hoord de volkomen toegewijde, tech nische gave, uitdrukkingsvolle en kleurige verklanking geen neiging, de stijlafwijkingen, zoals de wel wat al te vrije tempowisselingen, daarop in mindering te brengen. In dit geval kan het ook zó. En waarom niet, als het toch' goed en muzikaal klinkt? Met het, ook al merkwaardige 'Haagse Orkest', dat wel alleen voor de Lucas- Passion schijnt te bestaan, was men i weer heel gelukkig. Deze muzikanten,1 strijkers en houtblazers, bespeelden zuiver en welluidend en sloten zich perfect bij de zang aan. Joe Garpay verzorgde aan het orgel met be kwaamheid en goed begrip alle conti- nio-partijen. De mannelijke vocale solisten hebben het in dit werk vrij moeilijk, minder om de techniek dan om de uitdruk-1 king. Evangelie en Christus partijen zijn beiden nogal slap. Het is de taak van de vertolker, er leven in te blazen. Johan Kramer zong verdien-j stelijk en helder met mooie, iets te zwakke stemklank maar slaagde er niet geheel in een boeiend verhaal te creëren. Henk van den Brink had met de wat doffe en evenmin sterke I Christus-partij meer succes. Hij wist die door energieke zegging nog vrij goed te doen overkomen. De sopraan Dorith Prieyde en de alt I Cecile van der Hagen zongen haar tweetal aria's met goed begrip en beheerste klank. Ook Theo van Eyk I en Jules Hommes voldeden als vertol kers van tenor- en bas-aria's en klei nere partijen. JOH. VAN WOLFSWINKEL

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4