Js inflatiecorrectie nu echt mze meest dringende behoefte? Pakhoed verwacht voortzetting van winstgroei in '74 Bezig bedrijf urgemeester wil veilandswinkel och niet sluiten Consumentenbond klaagt over termijnspaarbrieven lijbelse afweging van prioriteiten nodig Winstdeling bij verzekeringen ongewijzigd Chileens voorstel: prijs van koper zelf vaststellen Zweden verhoogt disconto tot 6 pet. Britten vinden weer olie in Noordzee ecordoverschot op estduitse andelsbalans Prime rate NEW YORK SLUIT HOGER Ruim $3 miljard voor projecten in Latijns-Amerika DOW JONES INDEX jrtJW, 'KWARTET WOENSDAG 3 APRIL 1974 FINiAXCIëN EN ECONOMIE Tl3 RL 15 tor mr. J. Reugenbrink, lector in het llastingrecht aan de universiteit te Leiden kan geen verkiezing in zicht zijn, of bepaalde politieke voor- J nnen menen te moeten betogen dat bij de eerstvolgende begro- rekening moet worden gehouden met een volledige toepassing de inflatiecorrectie. Ook nu is dat weer het geval. Zowel Aii- essen als Aanitjes lieeft verklaard, dat in 1975 de tarieven van loon- en inkomstenbelasting aan de ontwikkeling van de inflatie eten worden aangepast. heb in dit blad al meer dan eens ->ogd, dat de toepassing van de atiecorrectie op zichzelf een goede, zelfs rechtvaardige zaak is. Niet en omdat de doorgaande inflatie wijziging in de tariefstructuur 'brengt, die bij de oorspronkelijke it van de tarieven niet is beoogd, r ook omdat de als gevolg van de atie opgelopen tarieven de inkom- ibelasting (en dus ook de loonbe- ing) de pan doen uitrijzen. Deze tarieven hebben bovendien tot >lg, dat de belastingontduiking en meer toeneemt, terwijl de is, niettegenstaande het goede van de Fiscale Inlichtingen- en poringsdienst te weinig mankracht middelen heeft om die ontduiking [treffend te lijf te gaan. gevolg daarvan ontstaat er een vreemding tussen de burger en de tiek. Niet alleen de belastingmo- daalt, maar men bevordert ook houding van: halen wat er te halen ieder voor zich en God voor ons n. Bélastingen en met name hoge stingen, blijken immers een grote oed te hebben op 's mensen doen handelen. Ik het hier niet over de e of zeer hoge inkomens (daar ligt probleem ook wel, maar tegen die ïsen kijk ik wat anders aan), ik het hier vooral om de lagere >mens. meer iemand met een belastbaar omen van 15.000 bij een inflatie I 10 pet zijn inkomen ziet stijgen l 1500, dient hij van dat bedrag (75 aan de fiscus af te staan. Onder- sen zijn de prijzen met 10 pet tegen, zodat hij de volle 1500 |ig heeft om gelijk te blijven, op inullijn te blijven zitten zo u wilt 1 de mensen er onder die omstan digheden met de pet naar gooien, is uiteraard in het geheel niet goed te praten, maar daarom nog wel ver klaarbaar. Gebroken wereld Toch ben ik van mening dat het standpunt van Andriessen en Aantjes te ongenuanceerd is. De inflatiecor rectie is immers niet de enige recht vaardige aangelegenheid in de poli tiek. Er zijn ook andere zaken die uit een oogpunt van rechtvaardigheid ho ge prioriteit verdienen. Het mer kwaardige feit doet zich voor, dat niet alleen de WD het stokpaardje van de inflatiecorrectie berijdt, maar dat zulks ook gebeurt door de christelijke partijen aan de rechterzijde, en, zoals blijkt, zelfs door de christelijke partij en in het midden. Maar juist deze partijen zouden moeten weten dat wij hier in een 'gebroken wereld' leven, dat de ellende en de onrechtvaardig heden uit de wereld barsten. Juist deze partijen zouden moeten weten dat niet alles tegelijk kan, dat wij met al ons politieke geploeter maar een begin van een rechtvaardige en verantwoordelijke samenleving kun nen opbouwen. Ik heb als jong ambtenaar op het ministerie van financin de toenmali ge miniter Zijlstra eens op een nieuw jaarsreceptie horen betogen, dat het helaas niet alleen de taak van Finan ciën is de verdelende rechtvaardig heid toe te passen, maar dat Finan ciën ook de plicht heeft de onrecht vaardigheden die niet onmiddellijk kunnen worden opgelost, zo billijk, zo rechtvaardig mogelijk te verdelen. Wie nu reeds zegt dat de inflatiecor- Dr. J. Zijlstra rectie de hoogste prioriteit bezit, kan dat politiek nooit waar maken, zolang hij niet weet welke andere prioritei ten gesteld moeten worden. Men kan het naar mijn mening nog sterker zeggen: zolang wij nog nauwe lijks weten waar wij met het milieu heen moeten, zolang de vernieuwing van het onderwijs nog niet op een breed front is doorgebroken, zolang in de wereld velen nog onder een absoluut bestaansminimum moeten le ven, zolang in ons land nog vele kleine middenstanders worden dood gedrukt, zolang er in ons land nog velen ?ijn, die de mogelijkheid wordt onthouden tot 'hun recht te komen',, zolang zit de inflatiecorrectie nog in de pot waarin vele prioriteiten zitten. Zolang zal er een nauwkeurige afwe ging moeten plaats vinden. Psalm 72 En als er nu partijen zijn die de moed zouden moeten hebben om dat hun kiezers openlijk te zeggen, dan zijn dat de christelijke partijen. En als er nu kiezers zijn die deze argu menten zouden moeten aanspreken, dan zijn het de kiezers op de christe lijke partijen. Want het zijn toch de christenen die zeggen dat zij Christus willen volgen in een leven voor ande ren? Beter een christelijke partij met wat minder zetels, die niet alleen Romeinen 13 maar ook en vooral psalm 72 als uitgangspunt heeft, dan een zogenaamde christelijke partij die tegemoet komt aan eenzijdige, niet afgewogen, belangen van bepaalde kie zers. Men behoeft de inflatiecorrectie niet als rechtvaardige zaak af te schrijven men moet alleen de moed hebben duidelijk te stellen, dat vooral ohris- teldijke partijen geen wetten van Me den en Perzen erkennen. Indien de christelijke politiek in Nederland, nog iets wil voorstellen, dan moet zij niet tegemoet komen aan de mentaliteit van de kiezers (want iedere kiezer wil graag meer geld höbben!), maar dan moet zij juist de noodzaak van een mentaliteitsverandering benadrukken. Ook al kost dat tien zetels. Stille diefstal? Ten slotte nog iets over het argument dat een niet toepassen van de inflatie correctie stille diefstal zou zijn. Er zijn mensen geweest die geprobeerd hebben ons wijs te maken, dat eigen dom diefstal is, maar dat extreme standpunt schijnt te zijn overwonnen. Vandaag is niet de eigendom, maar de inflatieprogressiè diefstal. Laten wij ons niets laten wijsmaken. De infla tiecorrectie gaat door, tenzij het par lement anders beslist. Wie zegt dat een op basis van een parlementaire beslissing niet doorgaan van de infla tiecorrectie als diefstal moet worden bestepeld, heeft de gehele democratie ondergravenl Dan is immers iedere parlementaire beslissing die voor de burgers geldelijke verplichtingen me debrengt, diefstal. Het behoort tot de taak van het parlement de prioriteiten nauwkeurig af te wegen, en zo de verdelende gerechtigheid toe te passen. Maar het behoort evenzeer tot de taak van het parlement de onrechtvaardigheden zo rechtvaardig mogelijk te verdelen. En dan kan het zeer wel zijn dat de inflatiecorrectie achterwege moet blij ven. Ook al is het opzichzelf be schouwt, een rechtvaardige zaak. DEN HAAG Er bestaan bij het levensverzekeringswezen geen voorne mens tot verandering cf verhoging van de winstdeling. Dit heeft de voor zitter van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van het Levensverze keringwezen (NVBL), de heer H. Ger ritsen, lid van het presidium van de raad van bestuur van de Ennia, dui delijk gemaakt in 'Welwezen', blad van de NVBL. Hij verklaarde, dat er ook geen afspraken tot verhoging of verandering van de winstdeling zijn gemaakt 'Er is op het ogenblik ook weinig aanleiding om de maatstaven te ver anderen', aldus de heer Gerritsen.' Het wordt natuurlijk een andere zaak, als de elementen, die bijdragen aan een stijgging van de winst zich zoda nig ontwikkelen, dat er ruimte voor een hogere winstdeling komt. De aan wijzingen gaan volgens de heer Ger ritsen echter in een tegenovergestelde richting. Zolang de inflatie doorgaat en de kostenontwikkeling zich in een stijgende lijn blijft bewegen en dat terwijl het levensverzekeringswezen sinds 1948 geen premie verhoging heeft gekend zit er bepaald geen verhoging van de winstdeling in.' SANTIAGO Chili zal de voornaam ste koper-exporterende landen in de wereld voorstellen de prijs in de toekomst zelf vast te stellen, aldus heeft de minister van mijnbouw, ge neraal Arturo Yovane, verklaard. Het doel is om, net zoals de olieproduce rende landen (de OPEC), hogere prij zen voor koper te kunnen maken. Het voorstel bal worden voorgelegd aan het inter-gouvernementele comité van koper-exporterende landen, dat op 4 en 5 mei in Innsbruck zal vergaderen. Leden van het comité zijn Chili, Pe ru, Zambia en Zaire, die tesamen 70 procent van de wereldkoperexporten voor hun rekening nemen. Voor binnenlands gebruik overweegt de Chileense militaire junta een wet op de buitenlandse investeringen in -het land. Een wet, die, zo verklaarde generaal Augusto Pinochet, de voor zitter van de junta, het mogelijk zal maken om in Chili geïnvesteerd kapi taal weer naar het land van herkomst over te maken. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag): Akzo 53.SO (53.60). Hoogovens (70.90). Kon. Olie 87.00-87.70 (87.lu). Philips 3160-31.70 (31.60). Unilever 102.80-103.20 (102.40). KLM (70.50). Het hoofdkantoor van Pakhoed Holding in Rotterdam in een artis tieke omlijsting. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Pakhoed Holding acht het op grond van het ont worpen beleid en de planning een gerechtvaardigde verwachting, dat over 1974 de groei van de winst tenminste in dezelfde orde van grootte zal liggen als gemiddeld in de afgelopen zeven jaren. De groei over die periode beliep in doorsnee 12,8 pet. nauwelijks meer kan De oliecrisis, aldus het jaarverslag, zal deze groei niet verstoren. De di rectie ziet in de ontwikkeling meer goede dan kwade kansen. De reeds voor 1974 geaccordeerde resp. ver wachte capacteitsbezetting is van zo danige omvang, dat ook een hapering in de economische ontwikkeling de Gruyter eist 17 imiljoen schadevergoeding van Groningen tn een onzer verslaggevers R.OXENGEN Burgemeester H. G. Buiter van Groningen durft !t niet aan De Gruyter te gelasten een discount aan de rand van stad te sluiten. De raad beeft beslist dat detailhandel op die ftats niet thuis boort en daarom een bouwvergunning geweigerd. Gruyter lieeft nu besloten een proces aan te gaan tegen de ge rente; direct na de raadsvergadering kondigde de heer H. A. M. ppens, lid van de directie onroerend goed van De Gruyter, aan t er een schadevergoeding van zeventien miljoen gulden zal wor- n gevraagd, wegens liet weigeren van de bouwvergunning. een meerderheid van de ge- enteraad van Groningen, met ne- itien tegen achttien stemmen, het .luit nam de bouwvergunning te igeren, raadde burgemeester H. G. iter onmiddellijk af de (voorlopi- detailhandelsvestiging van De uyter die op diezelfde plaats al iait, door de politie te laten slui- i. Mr. E. G. IJspeert (CDA) vond dit de meest consequente houding i zijn. De burgemeester ontraadde wegens de nog veel hogere schade- •goeding die De Gruyter dan zou nnen gaan eisen. zaak sleept al een hele poos. kele jaren geleden wilde de Steen- en Handelsvereniging in Utrecht i stuk grond aan de rand van de d kopen voor het vestigen van een kro-markt, half groothandel half :ailhandel. De raad weigerde echter grond voor dit doel te verkopen, z.g. weilandwinkels werden onge- nst geacht, zowel om planologische lenen als wegens de moeilijke con- ■rentiepositie waarin de bestaande ddenstand in de stad dan zou ko- n. Via een achterdeurtje probeert concern de Steenkolen Han svereniging en De Gruyter zijn niddels samen gegaan nu4vol- is de meerderheid van de gemeen- aad toch binnen te komen. Daartoe :ht men reeds geruime tijd geleden leegkomende fabriekshal van Phi- eveneens aan de rand van de stad, waarin de voorlopige weiland winkel is gevestigd. Doel is om daar een gigantisch zelfbedieningswaren huis te vestigen. Volgens De Gruyter ligt er juridisch geen strobreed in de weg. Het terrein heeft namelijk de bestemming handel en industrie. Wel nu, zegt De Gruyter: wat wij willen is handel, en dat mag daar dus. Welnee, zegt de gemeente: het is helemaal nooit de bedoeling geweest dat daar detailhandel zou komen. STOCKHOLM De Zweedse centrale bank heeft het disconto verhoogd van 5 tot 6 pet Sedert november 1971 bedroeg het disconto 5 pet. Volgens een verklaring van de centra le bank zijn de Zweedse valutareser ves de afgelopen weken sterk vermin derd als gevolg van het lage disconto in Zweden. Om deze ontwikkeling te gen te gaan is besloten het. disconto te verhogen. Verder heeft de disconto verhoging ten doel het lenen van geld duurder te maken en zo de binnen landse consumptie wat af te remmen. LONDEN De (Britse) Burmah Oil heeft in de Noordzeebodem een belang rijke olievondst gedaan. Volgens nog niet officiële schattingen zou het 'veld' daar genoeg aardolie bevatten om tenslotte een kwart der Britse behoeften te kunnen dekken. Hoe groot de reserve - onder de grond daar is houdt men nog voor zich, maar uit proefboringen was gebleken dat de produktie zou kunnen gaan liggen tussen de 200.000 en de 500.000 vaten per dag. Groot-Brittannië heeft thans iets meer dan 2 miljoen vaten pe rdag nodig. De olie is door Burmah aangeboord in het Ninian-veld dat begint op 100 mijl ten oosten van de Shetland-eilan- den en ligt voor het noord-oostelijke punt van Schotland. Met de exploita tie van het nieuwe veld hoopt men te beginnen tegen het einde van 1977 Werkelijke rente klopt niet met de opgegeven DEM HAAG De Consumentenbond heeft bij het ministerie van economische zaken, bij de Neder landse Bankiersvereniging en bij de Nederlandse Spaarbankbond een klacht ingediend over onvolle dige informatie inzake de rentevergoeding op termijnspaarbrieven. Het is opvallend, aldus de Consumen tenbond, dat in bijna alle gevallen, waarin de uitgevende bank of spaar bank weinig over het rentepercentage zegt, de opbrengst ook niet zo groot is. Mede in verband daarmee is de klacht ingediend. De Consumentenbond heeft deze zaak ter hand genomen, omdat de banken de laatste tijd druk bepg zijn met het ontwikkelen van nieuwe spaarvormen Dit heeft de termijnspaarbrieven op geleverd, die onder namen als kasbil- jetten, spaarcertificaten, spaarbewij- zen, e.d. door diverse banken en spaarbanken worden aangeboden. Men betaalt voor een dergelijk papier een bepaald bedrag en ontvangt er na verloop van enige jaren een hoger bedrag voor terug. Het verschil is de samengestelde interest. De consumentenbond heeft uitgere kend. welk rentepercentage er werke lijk wordt vergoed en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat dit percentage vaak te hoog of helemaal niet is opge- gegeven. De bond noemt in de 'consu mentengids een aantal voorbeelden 'Zo ESBADEN De Westduitse han sbalans heeft in februari een over- ot te zien gegeven van 5,1 miljard irk tegen 3,6 miljard mark in janu- en 1,9 miljard mark in februari •ig jaar, zo blijkt uit gegevens van Centrale Bureau voor de Statis- k. Daarmee werd het grootste over- ,ot bereikt dat ooit in één maand stand kwam. Het vorige record eert van oktober vorig jaar, toen surplus 3,9 miljard mark bedroeg, de eerste twee maanden van dit r importeerde de Bondsrepubliek >r een waarde van 26,3 miljard rk, terwijl voor 35 miljard mark rd geëxporteerd. Dat betekent een lortoverschot van 8,7 miljard mark. Kentucky Fried probeert het weer AMSTERDAM De Amerikaanse snelrestaurantsorganisatie Kentucky Fried Chicken (KFC) gaat opnieuw zijn geluk op de Nederlandse markt proberen. Dit voorjaar gaat het eerste filiaal in Rotterdam open en snel daarna zullen er nog vier volgen. Daarna gaat men uitzien naar Amster dam en andere steden, zo meldt het Detailhandelsbul 1 etin. Een poging in 1969 om in Nederland voet aan de grond te krijgen (men opende zaken in Zeist en Utrecht) mislukte. 'De zaken waren te Ameri kaans opgezet', aldus de heer P. Bui- tendijk.De aanzet is volgens KFC nu beter, er is meer kapitaal en 'na een vrij lange aanloopperiode zal het ze ker lukken'. Volgens het franchises- ysteem moeten er minstens 35 zaken komen. AMVO Verzekering ROTTERDAM AMVO (Amsterdam se Maatschappij van Ongevallenver zekering) in Amsterdam en Boot en Pit, assuradeuren in Rotterdam, heb ben overeenstemming bereikt over een fusie per 1 januari 1975. AMVO maakt deel uit van de Royal Insurance Group in Liverpool, terwijl Boot en Pit meer dan 50 jaar als grootste gevolmachtigde agent van maatschappijen van dezelfde groep en AMVO, op schadeverzekeringsgebied werkzaam is. Door het samengaan van beide ondernemingen zal een bedrijf ontstaan met ca. 550 medewerkers. Hogere omzet en winst Hunter Douglas ROTTERDAM De netto-omzet van de internationale industriële groep Hunter Douglas (consumenten- en bouwartikelen, vrijetijdsartikelen) is met 13,5 pet gestegen van 717,1 min in 1972 tot ƒ814,8 min in 1973. De nettowinst nam met 14,7 pet toe van ƒ28 min tot ƒ32,1 r_ln. De nettowinst per aandeel gaf een stijging te zien van ƒ4,50 tot ƒ5,15. De resultaten over de eerste maanden van het lopende boekjaar waren hoger dan in voorgaande jaren. De groep ziet 1974 met veel vertrouwen tège- moet, met een voortdurende groei van de winst en de omzet. Verlies Avim ruim 2 ton Onveranderd dividend Nijverdal-Ten Cate ALMELO Koninklijke Textielfa brieken Nijverdal-ten Cate stelt voor over 1973 een onveranderd dividend uit te keren van 6 pet. De omzet is gestegen van 364 min tot 437 min. Na toevoeging van 1 min aan de voorziening voor deelnemingen komt de nettowinst over 1973 uit op f 5.6 min (v.j. 5.3 min). Hambro Occidentale samen met Boot en Pit AMSTERDAM Hambro Occidentale stelt voor over 1973 een dividend uit te keren van 3 in contanten, ofwel 6 pet per aandeel van ƒ50. Dit dividend is gelijk aan de uitkering over het negen maanden omvattende boekjaar 1972, maar betekent een verlaging ten opzichte van de 8 pet basis (ƒ4) die voordien gold, aldus de onderneming. heeft de Bondsspaarbank St. Pancrati- us uit Heerlen het over 8l/t pet spaarbrieven, terwijl de werkelijke rente 7 5/8 procent is. Zo zou de depositobrief van de Rabobank bij tussentijdse opname na 18 maanden 6Vi procent opbrengen, terwijl dat 6 3/8 procent is. Zo wordt de werkelij ke rente van de VAT-spaarbewijzen van de Bondsspaarbanken slechts door een van de onderzochte spaarbanken wel ergens genoemd. Zo noemt Van Lanschot bij het 'sparen met stijgren- te' verschillende rentepercentages, ter wijl de werkelijke rente van 7 5/8 procent over vijf jaar niet wordt vermeld. Er zijn ook folders en advertenties, waarin helemaal geen rentepercentage wordt genoemd, met als gevolg dat er alleen na uitgebreid rekenwerk kan worden vergeleken. Dit geldt o.a. voor de Spaarbank te Rotterdam. Deze heeft het over 50 procent spaarbrie ven, wat natuurlijk wel goed klinkt, maar toch op niet meer dan 8Va procent werkelijke rente neerkomt.' Tot de banken die met onjuiste per centages schermen, behoorde tot voor new vork kort de Rijkspostspaarbank. Vóór op ACF ,ndu„rle haar folders noemde ze wel de juiste Aireo percentages, maar achterop en in ad- Allied Chemical vertenties werden hogere genoemd. Bran" De fout werd hersteld, nadat de Con- American Can sumentenbond hiertegen bezwaar had £j,'af}an?J,d aangetekend. Ook de grenswisselkan- y^tai Cuüml' toren venvijderden het onjuiste per centage uit hun advertentie. De Consumentenbond waarschuwt dat men bijtijds het eindbedrag van de termijnspaarbrief dient op te vragen: als de looptijd verstreken is. Wie er vijf jaar na de afloop of nog later om komt, krijgt meestal alleen nog de oorspronkelijke inleg terug, de rente is dan vervallen. Wie na dertig jaar komt, krijgt meestal helemaal niets terug. Dat is althans de algemene regel. Er zijn echter banken die de zaak al eerder 'inpikken'. Bij de Grenswissel kantoren bijvoorbeeld vervallen rente en inleg al na drie jaar (spaar-8 pet- bewijzen) of na vijfjaar (spaar-9 pet- bewijzen en rentespaarbrieven) aan de bank en bij Pierson, Heldring en Pierson gebeurt dat eveneens na vijf jaar. De Consumentenbond noemt dit een schandalige zaak. voorspelling beïnvloeden. Over de gang van zaken in de drie divisies wordt o.a. opgemerkt, dat de vastgoed divisie (Blauwhoed) nieuwe projecten in ontwikkeling of voorbe reiding heeft, die in de komende 2 k 3 jaar zullen leiden tot investeringen tussen de 400 en 600 miljoen. Blauwhoed richt zich daarbij meer en meer op het buitenland. Zo worden thans investeringsactiviteiten in de VS onderzocht. Het resultaat van de Pakhoed Trans portgroep bleef in 1973 achter bij die van het voorgaande jaar. Voor 1973 wordt een beduidend beter resultaat verwacht. Ook Paktank entameert in toenemende mate activiteiten in het buitenland, o.a. in de VS. Deze activi teiten kunnen ook de grenzen van het zuivere opslagbedrijf overschrijden. De geconsolideerde opbrengsten ste gen van ƒ213.9 min tot ƒ256,0 min. De winst na belastingen was 26,2 (23,0) min. De netto investeringen bedroegen 112,9 (90,3) min. Voor de jaren 1974 en 1975 wordt gerekend op een investeringsniveau van gemiddeld 150 min per jaar. De investeringen zijn door beschikbare liquide midde len en verwachte cash-flow reeds voor ruim een jaar gedekt. Ds. G. Verhagen zal na de jaarverga dering drs. H. J. W. Brouwer opvol gen als voorzitter van de directie van Pakhoed Holding. De heer R. Laan jr. burgemeester van Zaanstad, is uitge nodigd tot toe te treden tot de raad van commissarissen. NEW YORK Ten minste vier grote Amerikaanse banken hebben hun pri me rate (het rentepercentage dat ze berekenen voor de beste klanten) met y4 pet. verhoogd tot 9Yi pet. Dit betekent de tweede verhoging met pet. binnen 10 dagen. 51', 51% Motors Am Smell C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Sleel Aitarit. Richfield Bendlx Bethl Steel Boeing BurlinKton tnd. SANTIAGO Ontwikkelingsbank (IDB) zal voor Chase Manhattan een bedrag van 3,3 miljard dollar chrykierSys,*,n leningen verstrekken voor ontwikke- cines service lingsprojecten in Latijns-Amerika, al- Colgate Paim-iive dus bankpresident Antonio Ortiz Me- na. De belangrijkste projecten die de con» Edi»po bank wil helpen ontwikkelen liggen com. can op het gebied van de landbouw en de p®"'.Wrhlht energie-winning. 12% 12 >4 42 41'! 47'; 4S% 37*; 37 28% 28% 23% 23 24% 24% 44 44'; 9% 9% 25% 25% 49% 49 4% 4 26% 26% 23% 23% 94% 94% 25% 26% SS 16% 31% 50 49»« 51 50% 17% 17% ■47% 45% 25% 25% 19% 19% 27% 27% 19 19 Dart Ind Deere arid Co Dow Chemical ROTTERDAM De Algemeene Vruchten Import Maatschappij (A- VIM) heeft in het per 31 oktober afgesloten boekjaar 1972-1973 een ver lies geleden van ƒ237,151 (v.j. winst ƒ288.213). Na verrekening met terug te ontvangen belasting resteert een netto verlies van 106.160 zo blijkt uit het jaarverslag. De overproduktie van citrusfruit in alle landen rondom de Middellandse Zee hebben voor AVIM aanzienlijke verliezen tot ge volg gehad. De directie is evenwel optimistisch gestemd betreffende de toekomst. Cijfers Estel IJMUIDEN Hoogovens zal op 9 april een bericht uitgeven waarin de resultaten van Estel over het vierde kwartaal van 1973 zijn opgenomen. Hoogovens neemt, zoals bekend, voor 50 pet deel in Estel en voor 14.5 pet in Hoesch, de Duitse partner in Estel. NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren S 32%-% (32%- Unilever 38-'i .37%-38), Philips 8 11%- (llS-%) en KLM 25)*-26 (26-%). Opgave Hornblower en Weeks. Admiral Corp Allengheny Pm» Ak/ona Am Standard Amsted Ind Inriunt. Miuren I 'till llhl. Mods 29 mrt. 846.68 185.08 90.75 71.65 733.0 1 apr. 843.48 184.66 90.08 71.56 734.9 2 apr. 846.61 184.27 89.85 71.44 731.7 Aand. Obi Int. II. U 29 mrt. 12.150 14.070 3.758 455 913 1 apr. 11.470 13.540 1.762 473 908 2 apr. 12.010 14.040 1.770 581 797 Koersen in Montreal Dnin lar Chein Hu»ky Nat. Gas Mass hvrgusnn Nat. Reaourcea Shell canada 19 18% 18% Fluor Corp 25% 25% 40% 39% U% 11% 24% 19 18% 40". 39% 60% 60% 165% 168 104106% 39% 39% 21% 21% 14% 14% 45% 45% d B Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty oil Gilelte Glmhel Brothers Goodyear I Gulf OH Illinois Central Ind. Instlco Int Bustn Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 54% 54»i 25% 25% 5A 50% 18% 18% 24 139 135% 36 35% 18»; 18% 26% 26% 22% 22% 17% 17% 8". 8% 229% 234 27% 27% 35% 35% 51 50% 23 22% l.ina Lemco Vough 10% 10'; Litton Ind 9% 9% Lockheed Aircrafi J 5 Marcor 23% 23% 44». 45 28/3 29/3 1/4 1.84 1.87 1.90 26*; 27% 27% 21% 21% 21'. 9% 9% 17% 17% 17% S.42L 5.35 5.31L 19 18% 18% Nabisco Nat Cash Keglst Nat Distiller. Nat Cypkum Nat Steel Nat Leed Ind Int Bank for Kec Int Flav Frag lid Paper (I 4) 35 35% 36% 37% 14% 14% 13% 13*; 33% 33% 12% 12% 12% 11% 18'i 18% 26 25% 66'; 66% Pac Gas and El Penn Central Peosico Phelps Dndge Ph lip Morris Philips Petr Procter Gambl RCA Republic Steel Revnolds Ind Royal Dutch Petr Santa F<5 Ind Sears Roebuck Shell (>11 Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studehaker Worth Sun Oil Madikur, Fund Transamerica Onliever Union Carbide Uni Koyal bniied Aircraft United Brands US Sleel West Union Tel Westinghouse El Woulworth Reliance Group Staih.m ll.d. Tandy Union Electr Uni'ed corp. United Ga» Western Bancorp 13% 15% 22% 22% 2% 2% .59»; 58% 40% 40% 98% 98% 52% 52% 88% 88 19% 19% 25% 25% 43% 43 32% 32». 33% .3» 83 83 58 57% 16% 15% 32% 32", 45% 46% 38% 38% 29 29% 93 93 80V. 80% 33", 33% 45% 45% 36% 36% 9% 9% 26 25% 13% 12% 19% 19% 17% 17% 8% 8% 6% 6%b 66% 66% 20% 19% 24 23% 4% 14*; i

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15