Belangrijk debat in Tweede Kamer over belastingen Bedrijvenwerk instrument ven bonden in strijd om de macht veilig Bernard Kruysen, een Monstercon9res veelzijdige zanger Motie van KVP en ARP zou 'schot vlak voor de boeg' zijn Slachtoffers van verkeer Onderhoud bezorgt kabaal bij Schiphol Weer of seen weer: van componisten van Red Band natuurlijk. Groep Kamerleden naar Joegoslavië Dorothy Fields (70) overleden Wie beheerst werknemer: directie of vakorganisatie? Autonomie van de ondernemer in het geding ONDERNEMINGSRADEN in Sowjet-Unie W.L.M. van Leeuwen (78) overleden FranQoise Rosay (82) overleden TROUW/KWARTET DINSDAG 2 APRIL 1974 BEVNiENIANTD /KUNST T9/K11 Van onze parlementsredactie DEN HAAG Vanmiddag begint in de Tweede Kamer het belangrijkste debat, dat nog dit parle mentaire zittingsjaar zal worden gehouden. Aan de orde zijn de voorstellen van de regering de belas tingen te verlagen met ah doel de vaderlandse economie een injectie te geven. Verder komen de uit voering van de machtigingswet en het sociaal-economische beleid voor de tweede helft van dit jaar ter sprake. ADVERTENTIE Aan spanning zal het deze week niet ontbreken. Niemand, die daar bezwaar tegen kan maken na de vlakke en technische debatten van de afgelopen tijd. Zoals bekend hebben de KVP en AJtP aangekondigd dat zij het volgend jaar zeker tijd vinden om op de tarieven van de inkomstenbelasting de inflatiecorrectie toe te passen. Anders vallen straks alle belastingbetalers on der de hoge tarieven. Omdat de bslissingen, die de Tweede Kamer deze week moet nemen, ook te veel te maken hebben met het sociaal en economisch beleid voor het vol gend jaar zal minister Duisenberg van Financiën tóch duidelijk moeten ma- gnjj ken hoe hij en het kabinet over f die ;|- inflatiecorrectie denken. Wanneer de ze duidelijkheid niet wordt verschaft, kunnen we vooral na de verklarin gen, die de fractieleiders Andriessen en Aantjes in verkiezingsredevoerin- gen hebben afgelegd een motie van de KVP en ARP verwachten. Een dergelijke motie mag wel beoordeeld worden als een schot vlak voor de boeg. Met het pakket van maatregelen van de regering gaat de meerderheid van de Kamer wel akkoord. Maar er zul len stellig pogingen worden gedaan de voorstellen zo te wijzigen, dat de genieters van de middeninkomens meer van de verlaging zullen profite ren. Maar dat gaat dan wel ten koste van degenen, die het minst verdienen. Middenstand De felste aanval kan het kabinet ver wachten, omdat het zich niet bereid heeft getoond speciale fiscale voorde len toe te kennen aan de kleine zelfstandigen. De stemming is niet zo vriendelijk. Want premier Den Uyl zei vrijdagavond voor de televisie, toen hem naar maatregelen voor de middenstand wefd gevraagd, dat het kabinet er geen sinterklaasavond van wilde maken. 'Dat is geen behoorlijke vergelijking", is de reactie van de heer B. Roolvink, lid van de Tweede Kamer voor de ARP- 'Op sinterklaasa vond geef je elkaar cadeautjes uit een zekere overvloed. Maar het gaat hier om mensen, die economisch op ster ven liggen.' De heer Roolvink denkt speciaal aan de tuinders, die olie stoken en de visserij. Deze categorieën zijn zeer zwaar getroffen door de sterk geste gen olieprijzen. In Frankrijk en West- Duitsland wordt voor de tuinders al veertig gulden per ton olie subsidie gegeven. De heer Tolman (CHU) heeft al aangekondigd ter wille van de tuinders en vissers een interpella tie te houden. Van de KVP kan men eer. voorstel verwachten om het extra belasting voordeel voor zelfstandigen die voor hun oudedag reserveren al 1 juli in te laten gaan in plaats van zoals ftet plan is 1 januari. Van de kant van de ARP kan de B. Roolvink: het zouden geen sin terklaascadeautjes zijn regering ook stevige kritiek verwach ten omdat het voorgestelde pakket van maatregelen de inflatie zal aan wakkeren. De voorstellen zien er gun stig uit voor de laagstbetaalden. Maar de heer Roolvink is bang, dat juist EMMELOORD Bij Emmelcord is de achttien-jarige H. Kalteren uit Blankenham (gem. IJsselham) met zijn auto verongelukt. Een buschauf feur vond de zwaargewonde jongeman in de berm van rijksweg 6, dicht bij zijn auto die in de sloot lag. Kort daarna overleed het slachtoffer. BODEGRAVEN Op rijksweg 12 na bij Bodegraven is de twee-jarige. Eelco Kamphuis uit Arnhem omgekomen. Zijn moeder bestuurde een persone nauto. maar verloor de macht over het stuur toen ze een lekke band kreeg. De wagen raakte van de weg en sloeg enkele malen over de kop. WINTERSWIJK De 74-jarige land bouwer J. H. Roerdink uit Ratern (gem. Winterswijk) is met zijn fiets in een beek in zijn woonplaats terecht gekomen en in dertig centimeter diep water verdronken. Vermoedelijk is de man verdoofd door de val die hij niaakte. SCHIPHOL De inwoners van (vooral) Aalsmeer-oost en omgeving en (in mindere mate) van Zwanen burg zullen van 6 april af gedurende veertien dagen meer vliegtuigkabaai te verduren hebben. De reden is, dat baan 06-24 wan Schip hol buiten gebruik wordt gesteld we gens oppervlaktebehandeling. Tegelij kertijd wordt dan ook het onderhoud van het iustrumentlandingssysteem uitgevoerd. (ADVERTENTIE) Nat wegdek, slechte bestrating, noodstop... de Michelin zX radiaalband geeft u onder alle omstandigheden een grimmige greep op de weg. Onvoorwaardelijk en altijd! En omdat deze veilige band zo'n lage rolweerstand heeft rijdt u nog zuiniger ook. Auto's op Michelin radiaal- banden verbruiken 6 tot 10% minder brandstof. Dat is beproefd en bewezen] IVIICHELIN deze groep volgend jaar de rekening krijgt aangeboden in de vorm van een toenemende werkloosheid. Het is een consequentie van de voorsteller van het kabinet, dat de ARP in het geheel niet bevalt. Een toename van de infla tie met tien tot elf procent is funest voor de werkgelegenheid. Aan de overkant van het Binnenhof kan vandaag het debat in de Eerste Kamer een verkleinde afspiegeling zijn van deze discussie wanneer daar de begroting van sociale zaken wordt behandeld. Ook trekt de Eerste Ka mer tijd uit voor de begroting van verkeer en waterstaat Een interessant punt zal stellig de afsluiting van de Oösterschelde zijn, zoals voorgesteld dóór de commissie-Klaasesz. De Eerste Kamer behandelt niet de begrotingen, maar houdt eigenlijk be leidsdebatten - over de verschillende begrotingshoofdstukken, omdat ze reeds eerder de verschillende begro tingen heeft goedgekeurd. Dat is no dig, willen de departementen wette lijk over de toegestane gelden kunnen beschikken. Het debat in de Tweede Kamer over het sociaal- en economisch beleid wordt afgewisseld met een interpella tie van de heer Hermsen (KVP) over de exploitatiekostenvergoeding voor 1 de MAV-scholen. Het kabinet zal pas morgen antwoor den en heeft de gehele nacht de tijd om zich te beraden op de kritiek en de wensen van de Kamer. Zonodig wordt het debat overmorgen voortge zet De KVP-ers Cornelissen en^Van Eisen zullen donderdag mondelinge vragen stellen over de overplaatsing van een squadron straaljagers van de vliegba sis Welschap (bij Eindhoven) naar Gilze-Rijen. Tijdens de verkiezings campagne zijn beloften gedaan over de geluidsoverlast door vliegtuigen in Brabant. Als zo'n belofte piet wordt nagekomen, zo menen de Kamerleden van de KVP, moet dat eerlijk wprden toegegeven- i in SCHIPHOL Voor een bezoek van vijf dagen aan Joegoslavië is een delegatie van leden van de vaste ka mercommissie voor buitenlandse za ken van de Eerste en Tweede Kamer naar Belgrado vertrokken. De delega tie. geleid door het PvdA-Tweede-Ka- merlid P. Dankert, bestaat uit de tweede-kamerleden C. Boertien (ARP), H. de Koster (WD), het Eerste-Kamerlid J. Franssen (KVP), mevrouw S. van Veenendaal-Van Meg- gelen, tweede-kamerlid voor DS'70, mevrouw P. Wassen, eerste kamerlid voor D'66. Als secretaris treedt op de heer W. de Beaufort. 'Vorig- jaar heeft minister Van der Stoel het initiatief genomen om de vaste kamercommissies sterker bij het internationaal gebeuren te betrekken, onder meer door dit soort buitenland se reizen. Het is de eerste keer dat een delegatie van de vaste kamercom missies een dergelijke buitenlandse reis maakt', aldus de heer Dankert. Als voornaamste onderwerp van ge sprek staat op de agenda de ontwikke lingssamenwerking. de Midden-Oosten kwestie, de komende veiligheidsconfe rentie en de relaties tussen Joegosla vië en Nederland. door Adr. Hager LEIDEN Voor de derde maal in zijn carrière is de bariton Ber nard Kruysen onderscheiden met de Franse platenprijs Grand Prix du Disque. Zijn eerste grammofoonplaat met Debussy-liederen le verde hem in 1961 deze prijs op, in 1963 kreeg hij dezelfde onder scheiding voor het Requiem van Fauré en de zojuist verschenen opname van een aantal Fauré-liederen werd aanleiding hem voor de derde maal de Grand Prix du Disque toe te kennen. Aangezien Bernard Kruysen in deze weken niet minder dan 25 maal de Christuspartij in Bach's Mattheus Pas sion zingt, was hij niet in de gelegen heid de prijs in Parijs in ontvangst te gaan nemen. Dat was voor de platen maatschappij CNR (Telefunkenaan leiding hem -7- één dag na zijn 41e verjaardag door middel van de eerste Fauré-plaat die gereed kwam, symbolisch te huldigen. Marketing-ma nager Paul Simonis onderstreepte bij die gelegenheid, dat een platenmaat schappij naast een commerciële ook een culturele plicht heeft, en daarvan is deze Fauré-plaat een sprekend voor beeld. Bernard Kruysen wordt in Frankrijk zijn tweede vaderland als beste liederenzanger erkend. Ook in Duits land, Portugal, de Skandinavische lan den en Amerika heeft hij een grote naam. In Nederland heeft hij toch enigszins te kampen met vakjesgeest: hij zou uitsluitend geschikt zijn voor het Franse lied. Zijn Bach- en Monte- verdi-vertolkingen, zijn breed oratori um-repertoire en zijn opera-ervaring bewijzen echter zijn veelzijdigheid. Binnenkort verschijnen bij Telefun ken enkele platen met Schubert-liede- NEW YORK Dorothy Fields (70) die de tekst van meei dan 400 liedjes en 19 musicals heeft geschreven, is in haar woning in New York aan een hartaanval overleden. Ze schreef o.m. de tekst van I'm in the mood for love, I can't give y./U anything but love baby, On the sunny side of the street en The way you look tonight Dorothy Fields werkte samen met componisten als Jerome Kern, Cole Porter;, Fritz Kreisler, Sigmund Rom berg, Oscar Levant en Harold Arlen. ren als klinkend bewijs van zijn kun nen. Dat het Franse repertoir& echter toch zijn specialiteit is, kan niet ontkend' worden. De plaat met Fauré-liederen, (prijs 22 gulden), bevat o.a. de cyclus 'La bonne chanson' en 'Mirages'. Kruysen is in de 18 liederen de vocale voordrachtskunstenaar, die de fijne nuanceringen, de helderheid, en de spiritualiteit uitdrukking weet te geven. De pianist Noël Lee is zijn ideale begeleider. Kruysen vestigt met deze opname de aandacht op zich als een zanger die de intensiteit van het lied subliem aanvoelt, doch die vanuit dit zelfde muzikale beleven, tot meer dan liedkunst alleen in staat is De ondernemingsraad staat temidden van een enorm spanningsveld. Een spanningsveld, dat onderling sterk verschillende eisen aan de ondernemingsraad stelt. Er zijn vakbonden, die hun ideeën over deel name aan de macht of controle op de macht via de ondernemingsraad willen realiseren. Er zijn werknemers, die vooral in tijden van spanning eisen stellen, die in strijd kunnen zijn met de bedoe lingen van de ondernemingsraad volgens de wet. En dan zijn er de eisen van het bedrijf zelf, eisen met betrekking tot. het voortbestaan. Nu wil ik ii) djt artikel aan dit spanningsveld nog'een nieuwe dimen sie toevoegen, namelijk de kwestie van het b e d r ij v - n w e r k (in de kringen van het CNV spreekt men liever over 'het bondswerk in de be drijven'). Het bedrijvenwerk is een nieuwe or ganisatievorm van de vakbonden en wel op het vlak van het afzonderlijke bedrijf. In het begin van de jaren zestig kwamen vakbonden tot het in zicht, dat zij binnen de bedrijven eigenlijk 'geen gezicht' hadden. De vakbondsbestuurders waren druk met de regeling van lonen en andere ar beidsvoorwaarden, maar binnen de be drijven wisten werknemers meestal niet wie je moest hebben als je de vakbond wilde raadplegen of inscha kelen. Geleidelijk aan. eerst via expe rimenten, hebben vakbonden (vooral van het NW) ervaring opgedaan met het organiseren van hun leden binnen de bedrijven. Er kwamen bedrijfscon- tactmannen (leden van de bond werk zaam in het bedrijf), die leden en kaderleden in allerlei groepen gingen verenigen. hand te liggen. Toch zal men de moeilijkheden niet goed verstaan, wanneer men ze behalve vanuit een nuchtere beschouwing over dubbele of elkaar in de weg lopende organisa ties. ook niet analyseert vanuit de machtsverhoudingen. Wij zullen beide methoden gebruiken. Ondersteuning Allereerst de manier van organiseren. Het is intussen wel duidelijk gewor- controlerende instantie. Doen onze mensen in de ondernemingsraad het wel goed? Ook dat is een vorm van ondersteuning, maar het is bekend dat deze vorm niet altijd even prettig aankomt. Machtsverhoudingen Minstens zo belangrijk is de kwestie var. de machtsverhoudingen. Hier staat centraal de vraag, wie aan het langste eind trekt als het gaat om 'de beheersing' yan de werknemers. Zal de directeur de meeste invloed op 'zijn' mensen hebben of zijn het de vakbonden die het meeste te vertellen hebben bij 'hun 'leden? Probeert de directeur dat te doen via de onderne mingsraad en proberen de vakbonden dat te doen via het bedrijvenwerk? Ziehier het probleem ten voeten uit Moeilijkheden Wie iets weet van de vakbondsorgani satie in het buitenland, kan zich al leen maar verbazen over het zo lang uitblijven van een dergelijke vorm in ons land. Waarom zijn er dan toch zoveel moeiijlkheden rondom het be drijvenwerk' Ze komen van twee kan ten. Allereerst van de werkgevers, die bang zijn dat het bedrijvenwerk de ontwikkeling van de ondernemings raad zal verstoren. Een dergelijke angst is wel begrijpelijk, want het bedrijvenwerk wil de eigen leden (dus niet alle werknemers) bijeen brengen iri allerlei vormen van over leg. Daarin komen vakbondszaken aan de orde, maar ook bedrijfszaken. Gaat het bedrijvenwerk de ondernemings raad uithollen? De bezwaren komen ook van de kant van de leden van de ondernemingsra den. Deze mensen zijn overwegend ook lid van een vakbond. Zij vragen aan hun bond: waarom bedrijvenwerk als wij via de ondernemingsraad ook al bezig zijn met overleg en met belangen van werknemers en bedrijf? Het is bekend, dat vooral aanvanke lijk nogal wat ondernemingsraadsle den fel tegen het bedrijvenwerk wa ren gekant. De bezwaren lijken nogal voor de toekomst of verleden tijd? door prof. dr. H. J. van Zuthem den. dat d egenen die het bedrijven werk introduceerden, niet goed heb ben gelet op de positie van de onder nemingsraad. Deze fout mag alle vak bonden overigens niet in gelijke mate aangewreven worden. Ik heb de in druk, dat men in de kringerf van het CNV meer met de ondernemingsraad rekening heeft gehouden. Vandaar, dat men in die kringen het bedrijven werk veel meer ziet als een onder steuning van het werk in de onderne- mingsradenv Wie de ondernemings raad volgens de bedoelingen van de huidige wet wil handhaven, kan ei genlijk nauwelijks iets anders doen dan het bedrijvenwerk omschrijven in termen van ondersteuning. Bij ondersteuning, zijn er een paar mogelijkheden. Men kan letterlijk de leden van de ondernemingsraad pro beren te helpen door informaties door te geven, ideeën aan te dragen e.d. Kortom, het bedrijvenwerk is dan een poging de achterban te organiseren, zij het dan alleen de georganiseerde achterban. Men kan het bedrijven werk ook zien als een meer kritisch..'. Als ergens blijkt, dat er een strijd om de macht binnen het bedrijf aan de gang is, dan wel bier. We moeten ons hierbij geen zand Ln de ogen laten strooien door het feit, dat Nederlan ders de dingen wat nuchter en vaak gemoedelijk aanpakken. Die strijd om de macht is er iin alle duidelijkheid. Het gaat om de autonomie van de ondernemer. Het gaat om de openheid of beslotenheid van de westerse on derneming tegenover de invloed van 'buitenstaanders' als de vakbonden. In ons land is de ondernemingsraad in een aantal opzichten de inzet ge worden van die strijd. In het span ningsveld van allerlei ontwikkelingen komen lijnen bij elkaar juist daar waar de ondernemingsraad staat Is de ondernemingsraad een beheersings- middel in handen van het manage ment en dus een blokkade voor de positie van de vakbonden? Of her bergt de ondernemingsraad voldoende ontwikkelingskansen voor de medezeg genschap en wel op een zodanige wijze, dat leden niet van hun vakbond vervreemden? Na de staking bij Hoogovens zijn deze vragen in allerlei toonaarden gesteld. Sommigen denken aan een oplossing, waarbij de ondernemingsraadsleden min of meer ondergeschikt worden aan het bedrijvenwerk. Jullie onder nemingsraadsleden, aldus deze visie, zitten daar om de belangen van de werknemers te behartigen. Dat is alle reerst een zaak van de vakbonden en wij die aktief zijn in het bedrijven werk, vertegenwoordigen hier de vak bond. Dus jullie moeten je naar onze inzichten voegen. Deze redenering is, wanneer men strikt denkt vanuit het vakbondsbe- lang, bepaald niet dwaas. Het is een poging eenheid te brengen in de orga nisering van belangen-behartiging van werknemers. Een goede zaak. waaraan echter een paar grote moeilijkheden zijn verbonden. De eerste is. dat deze aanpak fundamenteel in strijd is met de huidige wet op de ondernemingsra den. Immers, de leden van de onder nemingsraad moeten ook het bedrijfs belang behartigen. De tweede moeilijkheid is, dat deze redenering de werkgever doodverft als de grote anti-werknemer met wie je niet samen de verantwoordelijkheid kunt dragen. De derde moeilijkheid is. d at deze nadruk op de vakbond als organisatie de werknemers wel eens monddood zou kunnen maken in plaats van hen te stimuleren zelf initiatieven te ne men ep zelf de verantwoordelijkheid te dragen. Als het nog niet duidelijk was, dan is nu wellicht meer zichtbaar geworden waarom men op het ogenblik allerlei vragen rondom de ondernemingsraad niet kan afdoen met de opmerking wat meer geduld te hebben. Er zijn brandende kwesties op de achter grond, die nu om een oplossing vra gen. Dit is' het serie. vierde artikel van een MOSKOU Vandaag begint in Mos kou het grote componistencongTes dat wordt georganiseerd door het in 1939 opgerichte Genootschap van Sovjet Russische componisten. Sinds 1948 is de nu 61-jarige Tikon Kerennikov voorzitter. Opzet bij de oprichting van het genootschap was ook de muzikale productie in de richting van het soci alistisch realisme te sturen. Dit houdt in, dat componisten zich op program mamuziek moeten toeleggen die een opbouwende boodschap inhoudt, en die zich afkeert van het nog steeds als verwerpelijk beschouwde modernisme van vele westerse componisten. Het genootschap telt nu 1.880 leden. In een dagbladartikel betreffende het congres, dat een week zal duren, spreekt Kerenitikov namens de leden van het genootschap zijn dankbaar heid uit 'voor de voortdurende be langstelling van de partij en de rege ring voor het werk van de componis ten'. Kerennikov die door vele colle ga's als een begaafd componist wordt beschouwd, is bij vooruitstrevende jonge Sovjetcomponisten niet geliefd. Zij vermoeden dat hij er sterk de hand in heeft dat vele van hun avant- gardistische werken in de Sovjet Unie niet in het openbaar worden uitge voerd, hoewel ze in het buitenland (bijvoorbeeld Polen) wel worden ge speeld. In de Sovjet Unie circuleren vele van deze werken in handgeschre ven partituren clandestien, net als talloze letterkundige werken die offi ciéél niet gepubliceerd kunnen wor den. Hoofdthema van het congres zal zijn 'Sovjet muziek en het leven van het volk'. Behalve de aangesloten compo nisten worden ongeveer driehonderd gasten (inclusief enkele buitenlan ders) op dit monstercongres verwacht. SCHOORL Naar eerst thans wordt vernomen, is zaterdag 30 maart op 78- jarige leeftijd te Schoorl overleden de letterkundige W. L. M. E. van Leeu wen. De heer Van Leeuwen was schrijver van diverse literatuurboeken voor de middelare schooljeugd. Zijn herinneringen en die aan schrijvers, die hij ontmoet had, tekende hij op in 'Avonden op Drienerwolde'. Ook schreef hij 'De liefde tot zijn land is ieder aangeboren'. Hij was 40 jaar medewerker van het Twentse dagblad Tubantia waarvoor hij meer dan 1250 literaire kronieken schreef. In 1960 kreeg hij de prijs der literaire kritiek van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. Hij woonde sinds 1950 in Schoorl PARIJS Frangoise Rosay, een der groten van de Franse film is op 82- jarige leeftijd overleden. Zij heeft in meer dan 100 films meegespeeld, en bovendien in een aantal toneelproduk- ties en operavoorstellingen meege daan. De laatste film waarin zij een rol had; was 'De voetganger1 die afge lopen zomer in MUnchen werd ge maakt door Maximiliaan Schell. De film is nog niet in première gegaan. De films waarin zij het bekendst ls geworden zijn 'Crainquebille' en 'Le grand jeuè, die werden geregisseerd door Frangoises echtgenoot Jackues Feyder. L.J. de Ruiter benoemd tot voorzitter Kunstraad DEN HAAG De heer L. J. de Ruiter te Bergen (NH) is benoemd tot voorzitter van de Raad voor de Kunst. Hij werd in 1919 ln Zwolle geboren, werkte op enkele gemeentese- cretarieëh in Overijssel en was in de bezettingsjaren commandant van de binnenlandse strijdkrachten ln Delden en omgeving. In juli 1945 werd hij burgemeester van Kuinre en Blanken ham en in 1960 burgemeester van Bergen (NH). In deze laatste functie heeft hij een groot aandeel gehad in de totstandkoming van het Kunste naarscentrum Bergen en hij was nauw betrokken bij het kunstbeleid in dat deel van de provincie. Hij is nog lid van de culturele raad Noord- holland en bekleedt verder nog enke le functies ln het cultureel-maatschap- pelijke leven. Van 31 maart tot en met 28 april is in het Singer Museum in Laren de tentoonstelling 'Personal views 1850- 1970' te zien. een selectie van foto's van vijftien Britse fotografen. Opdat zij zich gedurende ehige tijd onbelemmerd zullen kunnen wijden aan de door hen voorgestelde literaire projecten, heeft het Amsterdams Fonds voor de Kunst voor 1974 sti pendia toegekend aan: Alein Teister, mevr. F. M. Harmfsen van der Beek, Gerrit Kromrij. Alfred Kossmann, William D. Kuik. Jacoba van Velde, Simon Vinkenoog. Hans Vlek, Joop Waasdorp, Jos B. Ruting en Rikus Waskowsky. ADVERTENTIE (Viscotelet op zh Zwitsers (4 personen) Bestrijk 4 visfilets van 200 g met ansjovis boter en leg ze in beboterde vuurvaste schaaL Op elke filet een lepel Parmezaanse kaas. Leg rondom 4 gehalveerde, met reepjes kaas belegde, tomaten. Schotel In niet te hete oven zachtjes gaar stoven. Ubóftalsuvanvishoudtwantvishoudtfit Vraag rocepten bij uw vishandelaar of bij hat Produktschap^ voor vla en Vlsprodukten, Waasenaareewog 20. Den Haagje I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11