el: 'Waarom ik niet?' TENNISLES VOOR SANDERS EN FOK veilig lelft van evolking (ijkt naar 7k voetbal Vier gewonden na run op kaartjes insationele Verlaag m Donner 'u5laenur Tweede verlies ijshockeyploeg tégen Amerika IW/KWiAMET MNSDlAlG 26 MAART 1974 SPORT Tll/Kll DEN HAAG Ruim de helft van de Nederlandse bevolking is geïnteresseerd in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Van deze groep is 98 procent van plan de wedstrijden van het Nederlandse elftal op de televisie te volgen, 87 procent ziet Nederland de voorronden overleven en 11 procent denkt de Oranjeploeg de beste kans toe op de wereldtitel. Dat zijn de interes santste conclusies en cijfers van een nationale representatieve steekproef onder 2051 huishou dingen (de vragen werden beantwoord door de gezinshoofden), verricht door Interact BV, een instituut voor sociaal-psychologisch onderzoek en marktanalyse te Dongen (N.-Br.). De volledige resultaten van de steekproef zijn: VRAAG 1 Bent u geïnteresseerd in de wereldkampioen schappen voetbal die in de maanden juni en juli in Duitsland gehouden zullen worden? Wel geïnteresseerd 55 procent Niet geïnteresseerd 45 procent De volgende vragen werden alleen gesteld aan die personen die wel geïnteresseerd waren in de wereldkampioenschappen voetbal. VRAAG 2 Bent u van plan de wedstrijden die door het Nederlands elftal gespeeld worden op de televisie te volgen? Wel van plan Niet van plan Weet het nog niet 98 procent 1 procent 1 procent VRAAG 3 De trainer van de voetbalclub 'Barcelona', Rinus Michels, is benoemd tot supervisor van het Ne derlandse elftal. Denkt u dat door deze benoe ming de resultaten tijdens het kampioenschap zullen verbeteren, slechter zullen worden of het zelfde zullen blijven? Deze vraag werd tevens geanalyseerd naar woon plaats; in onderstaande tabel worden dan ook de resultaten onderverdeeld naar: Amsterdam omgeving, Rotterdam omgeving en de rest van Nederland. Totaal A'dam R'dam Nederl. Resultaten zullen beter worden 55 pet. Resultaten zullen slechter omg. omg. Rest Nederl. Zoals u kunt zien heeft de herkomst van de super visor enige invloed op het oordeel over zijn tech nische kwaliteiten, VRAAG 4 Nederland is voor dit kampioenschap samen met Uruguay, Zweden en Bulgarije in een groep inge deeld. Op welke plaats denkt u dat het Neder landse elftal in deze groep zal eindigen? Als eerste 40 procent Als tweede 47 procent Als derde 8 procent Als vierde 1 procent Geen mening 4 procent VRAAG 5 Op welke plaats denkt u dat het Nederlandse elftal in de eindrangschikking zal eindigen? worden Resultaten zullen hetzelfde blijven 1 pet 39 pet. 67 pet. 45 pet. 55 pet 1 pet 1 pet. Geen mening 5 pet. 28 pet 5 pet. 49 pet. 4 pet. 39 pet 5 pet Als eerste Als tweede Als derde Als vierde Als vijfde Als zesde Als zevende Als achtste Negende of lager Geen mening 11 procent 22 procent 27 procent 15 procent 6 procent 3 procent 1 procent 2 procent 9 procent 4 procent \oelman van Feyenoord rekende op plaats in Oranje-selectie I onze sportcorrespondent ITERDAM Toen bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc vorige rc woensdagavond d^ selectiegroep bekend maakte van het Oran- jam voor de vriendschappelijke interland tegen Oostenrijk, betrok gezicht van Eddie Treijtel. De 27-jarige Feyenoorder had er vast prekend dat hij op grond van zijn constante prestaties dit seizoen (de uitverkorenen zou behoren. Tot op de dag van vandaag is het i nog niet duidelijk waarom het duo Michels-Fadrhonc hem zo ploos terzijde schóof «n de zes jaar oudere Jan Jongbloed van Amsterdam wel in de nadagen van diens carrière nog een dou rtje gunde. lUWARDEN In de zevende ron ton het toernooi om het schaak- bioenschap van 'Nederland zijn klappert gevallen. Leider Timman 3de snel remise tegen Hartoch zijn concurrenten slaagden er in de achtervolging te organise- Sosonko kwam met moeite tot re- tegen Langeweg, Ree moest zich _Jnnen geven tegen Enklaar en oer leed een sensationele neder- tegen Ligterink. partij Hartoch-Timman duurde in Sl 20 zetten maar 8 daarvan waren alingen. De zwartspeler wilde baar geen enkel risico lopen, mede pet oog op het relatief lichte pro pria dat hij nog voor zich heeft, irink zette Donner een oude va- 1 van de Spaanse opening voor knee de grootmeester niet goed I wist Hij kreeg een verzwakte bgsvleugel en de aanval waarop ehoopt had bleef uit. ft eindspel dat tenslotte ontstond Donners positie kansloos te zijn. |de ronde: HartochTimman |DopScholl 1—0, Ligterink—Donner LangewegSosonko Enklaar 0, VogelBaljon 10. Stand: 1. Tim- B'/b punt, 2. en 3^ Van Dop en Vogel I Sosonko 4, '5-7. Donner, Ligterink en Hi. 8-10. Hartoch, Scholl en Langeweg Enklaar 2Va. 12. Baljon 1XA. I: eerste ronde: VreekenNicolau j. Van der GlessenBruinenberg 01, gullerTimmer 0—1. InkDonner: «4. e7-e5, 2. Pgl-f3, Pb8-c6, 3. Lfl-b5, 4. Lb5-a4. Pg8-f6. 5. d2-d4, e5xd4. 6. re-e7, 7. TfLel, b7-b5, 8. e4-e5, Pc6xe5, xe5, b5xa4. 10. Pfjxd4, 0-0, 11. Pd4-f5, 12. Lcl-g5, d7-d6, 13. Pf5-e7t, TeSxe7, 5xf6, g7xf6, 15. Te5-h5. Lc8-b7, 16. Pbl- e7-e5, 17. Th5-h4, Te5-g5, 18. Pc3-e4, 19. Ddl-h5, h7-h6. 20. Pe4-g3, DdS-fS, h5-a5, C7.C5. 22. Da5-c7, Df8-b8, 23. 28. f2-f4, Tg5xg3, 28. f2-f4, Tg5xg3. fxg3. Tb2xc2, 30. Tdlxd5, Lc8-e6, 31. p, C5-C4, 32. Tf6xh6, Tb2xa2, 33. f4-f5. gal het op. Treijtel erkent dat hij, eerzuchtig als hij is, veel moeite heeft met de selectieprocedure dié de technische leiding van het Nederlands elftal heeft toegepast, maar hij is niet van plan daarin te berusten. Treijtel heeft voor zichzelf uitgemaakt dat het beter is niet zijn gal te spuwen over het feit dat hij niet waardig is bevonden opgenomen te worden in de vader landse élitegroep, maar dat hij in de resterende competitie- en Europa Cup-duels alles in het werk zal stellen om de aandacht op zich te vestigen. 'Eens', zo stelt hij, 'zal er toch een moment komen dat Michels en Fardr-, honc niet meer om me heen kunnen lopen. Iedereen is van oordeel dat ik aan een fantastisch, seizoen bezig ben, dan is het toch logisch dat je als full- prof die dagelijks intensief met het voetballen bezig is, je bepaalde illu sies maakt. Er wordt, als er een Nederlands elftal wordt samengesteld altijd gesproken over de vorm van de dag. Het is absoluut geen grootspraak van me, maar ik ben op het ogenblik in topvorm. Wekenlang hoor ik nu al prijzende woorden over mijn optre den. waarom krijg ik dan niet de Nieuwe gezichten (of bijna nieuw,) pp Zeist. Ruud Geels, René Notten, Chris Dekker en Jan Jongbloed erkenning waarop ik meen aanspraak (vlnrj zien het voetballeven zonnigsin. te kunnen maken?' Een vraag die alleen Michels en Fadrhonc kunnen beantwoorden. Feit is in elk geval dat Treijtels opmerkingen aan het adres van de beide bondscoaches niet hele maal ten onrechte zijn. Eddle Treijtel, geschoold door Bob Janse, de oefenmeester die al fnenige doelman het nodige vakmanschap heeft bijgebracht, heeft bij Feyenoord een harde strijd moeten voeren om een vaste plaats te verwerven in het keurkorps van de Rotterdammers. Toen Eddie Pieters Graafland, die jarenlang niet weg te branden leek uit de stadion-brigade, eindelijk zijn afscheid aankondigde viel de keus op Treijtel. Hij had nog maar een paar wedstrijden achter de rug,' toen Ger Reitsma, de voormalige doelman van Zwart Wit'28 en het inmiddels ter ziele gegane nationale zaterdagteam met veel aplomb door Feyenoord werd gecontracteerd. De atletisch ge bouwde Reitsma werd een kopie van Jan van Beveren genoemd. Hij alleen, zo viel allerwege in het kamp van Feyenoord te vernemen was de enig aangewezen opvolger van Pieters Graafland. De bikkelharde concurren tiestrijd die tussen Reitsma en Treij tel volgde, viel in het voordcel van laatstgenoemde uit. Enkele prikkelen de uitspraken van de hautaine Reits ma dat zijn kans nog wel zou komen, brachten Treijtel nauwelijks uit zijn slag om het portierschap van Feyen- oords hoofdmacht en verwerkte in steilte enkele teleurstellingen, zoals zijn matig optreden in Amsterdam tegen Ajax. Treijtel neemt bij Feyenoord nadruk kelijk afstand van zijn medespelers. Zodra een wedstrijd afgelopen is, is hij de eerste die uit het stadioft verdwijnt. Zelden wordt hij in de koffiekamer gesignaleerd. Hij ver klaart zijn absentie met de opmerking dat hij er geen enkele behoefte aan heeft om zich te mengen tussen zijn collega's. 'Ik voel er ook niets voor om in de publiciteit te komen met geruchtmakende uitspraken. Dat evenwicht. Hij won op alle fronten de geen kwestie van mezelf slecht verko- Proftoernooi n Rotterdam gestart ADVERTENTIE UOOK :N HEERLIJKE TRUSDRANK Dili. ROTTERDAM (ANP) Hoe het proftoernooi in Rotterdam ook moge verlopen, de organisatie mag zich nu reeds verzekerd weten van de dank van de tennisfans. Met name het idee om een kwalificatie-ternooi met louter Nederlandse spelers te organiseren blijkt een voltreffer te zijn geweest. Gisteren toen de toerende ten nisprofs van de WCT zich onuitgeslapen cn verkreukeld na de lange vliegreis over de oceaan in het sportpaleis kwamen melden, werd het duidelijk waartoe alle kosten voor licht, ver warming en 20 man personeel bij het kwalificatietoernooi van vorige week in hetzelfde toen vrijwel lege sportpaleis hebben gediend. De natio nale top kreeg tennisles. Althans twee van de vijf die zich naast Okker natuurlijk hebben gekwalificeerd. Wouter Fok en Louk Sanders. Het lot zette ze in het enkelspel tegenover Hans Pohmann en Pierre Barthes, weliswaar de nummers twee van Duitsland en Frankrijk, maar in het milieu van de profs tot de krullenjon gens gerekend. Natuurlijk was het proftennis superieur aan het studen- tentennis. Wouter Fok verloor met 46, 36 van Hans Jurgen Pohmann en Louk Sanders met 6—7, 46 van Pierre Barthes. Na afloop was er bij beide sprake van opluchting naast bewondering. Opluchting omdat ze niet wondering. Opluchting omdat ze niet waren weggeslagen en dat het ver schil aanzienlijk minder groot was dan ze hadden gevreesd. Bewondering voor de wijze waarop de tegenstander de taktiek bepaalde en de belangrijke punten inpalmde. Bij elkaar een hoogst leerzame ervaring. Te meer daar in het verleden Sanders zelden en Fok in het geheel niet tegen sterke buitenlanders hebben kunnen aantreden. De 23-jarige Louk Sanders, die Barthes zeer behoorlijk partij gaf, beoordeelt zijn tennismogelijkheden nu heel wat positiever dan een paar maanden geleden. 'Eerst even afstude ren en dan het echte tennis. Daar begin ik hard over te denken', liet hij balancerend tussen luim en ernst we ten. 'Vroeger werd ik altijd met drie of vier games weggeslagen. Dat over komt me niet zoveel meer. Daarom heb ik ook het wintercircuit gewon nen. Ik voel gewoon dat het vooruit gaat. Volgend jaar kan ik klaar zijn met mijn studie bedrijfseconomie en dan zit het er misschien wel in dat ik me op tennis ga toeleggen.' Pierre Barthes, 32 jaar nu en een kleine tien jaar geleden "een onoverko melijke hinderpaal voor Okker in Da- vis Cup en op Wimbledon, heeft nog altijd een service waartegen geinig te beginnen valt. Okker, die regelrecht uit het vliegtuig na een nachtelijke vlucht (met twee uur vertraging) het sportpaleis opzocht om te gaan trai nen met Marty Riessen, herinnert zich nog al te goed het hoog opsprin- gent effect Sanders had die welgeteld drie keer doeltreffend geretourneerd, toen hij zelf in een moment van passiviteit zijn eigen service verloor voor 56. Hij pakte de 'break' onmid dellijk terug met een backhand recht door, die zelfs de Fransman de moeite van het bewonderen waard vond. Als beloning speelde ^e tune van de 'tie break', de eerste van het hele toer nooi. In dat beslissende spel was de zwaarder wegende service van Barthes doorslaggevend al kwam Sanders van 16 terug tot 46 alvorens een opge legde kans te missen. Een vroege' doorbraak in de tweede set was er de oorzaak van dat de Nederlandse student in deze set vrijwel steeds tegen een achterstand aankeek. Hij handhaafde zich redelijk, hield bij 45 drie matchpoints, maar ging vervolgens aan de service van Barthes ten onder. Sanders: 'Op de beslissende momenten kan zo'n man doordrukken. Ik ,weet dat ik dan eigenlijk aan het net behoor te staan. Maar ik ben er niet. Kennelijk is dat iets wat je moet leren.' Wouter Fok, internationaal gezien zo groen als gras, leerde zo mogelijk nog meer, al was Pohmann niet in de stemming college te geven. De Duit ser bewoog zich slaperig over de baan, miste vooral met zijn dubbele backhand menig punt, maar contro leerde na een achterstand van 42 de zaken naar behoren. Voor Fok was er de vreugde van de ace hij sloeg er zeven en een incidentele snerpende backhand return. 'Vastheid, daar ont brak het mij aan', analyseerde hij 'na afloop. 'Die mannen verspelen geen gemakkelijke punten'. Met zijn ser veerkracht vormde Wouter Fok later op de dag een redelijk betrouwbare dubbelpartner voor Mike Estep. De Nederlands Amerikaanse gelegen- heidsdubbel kwalificeerde zich bij de laatste acht door een overwinning op het Franse duo Chanfreau-Goven (6— 3^ 76). Dat leverde de man honderd dollar extra op. Van de overige Nederlanders treedt Rolf Thung vanmiddag tegen John Alexander aan. Jan Hordijk en Niek Fleury moeten wachten tot woensdag evenals trouwens Okker, die de dag respijt die hem is gegund, wel zal gebruiken om het tekort aan slaap in te halen. Enkelspel: eerslc ronde: Hans Jürgen Poh mann i WDld)-Wouter Fok (Ned) 6-4 6-3. Pierre Barthes (Fr)-Louk Sanders (Ned) 7-6 Herendubbelspel: eerste ronde: Step/Fok (VS/Ned)-Chanfreau/Goven (Fra) 6-3, 7-6. Bob Hewitt/Frew McMillan (Z.-Afr)-Loek San ders/Rolt Thung (Ned) 6-3, 6-3. pen. Ik sta iedereen altijd te woord die met me wil spreken. Maar het moet' niet zo zijn dat ik mezelf naar voren schuif. Ik ben heus niet verle gen, maar laat anderen maar uit zich zelf zeggen dat ik een goede wedstrijd heb gespeeld.' Treijtel heeft, zoals ook enkele andere Feyenoorders, moeite' om trainer Wiel Coerver te doorgronden. Aan het vak manschap van de Limburger twijfelt hij geen moment, 'maar hij zou wat meer afstand van het hele voetbalbe- drijf kunnen nemen. Je kunt er nu eenmaal niet dag en nacht mee bezig zijn. Daar ga je op den duur aan kapot Vandaar misschien ook wel dat ik na een wedstrijd zo snel mogelijk verdwijn. Je moet je dan volledig kunnen ontspannen. Coerver kan dat onmogelijk. Die zou het liefst nog uren met ons willen praten over de wedstrijd. Daar moet je een bijzonder karakter voor hebben. Ik heb de laat ste jaren wel geleerd te relativeren.' Treijtel wil aan het eind van het gesprek nog wel kwijt dat hij Jan Jongbloed zijn plaats bij de selectie- groep van Oranje niet /misgunt /maar dat hij vurig hoopt, dat hij ooit; nog eens dfe kans krijgt, juist nu het nationale elfta' meer dan ooit in de belangstelling staat, ook daar zijn kwaliteiten te tonen. 'Ik heb in de afgelopen jaren bij Feyenoord vol doende ervaring opgedaan om zonder angstcomplexen en zonder zenuwen in het doel van het Nederlands elftal te staan.' Het blijft onrustig in Newcastle NEWCASTLE Vier personen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen na een run op kaartjes voor de voetbalwedstrijd Newcastle United-Burnley die zaterdag voor het toernooi om de Football Associa tion Cup wordt gespeeld. De belang stelling voor entreebewijzen in New castle was enorm. Meer dan 30.000 mensen bestormden de loketten. De 12.000 beschikbare kaarten waren binnen anderhalf uur uitverkocht. Nadat een woordvoerder van de po litie verklaarde dat eè geen ticket meer te krijgen was en de loketten gesloten werden ontstonden relletjes onder de teleurgestelde supporters. Kinderen kwamen in het gedrang in de menigde, die uiteen werd gedre ven door de bereden politie en poli tieagenten met honden. Het was in de nachtelijke uren bij het stadion van Newcastle United al erg onrustig geweest. Ongeveer 2.000 supporters hadden er een nachtje wachten voor over om aan een kaartje te komen. ZIJ doodden ech ter de tijd met het aanrichten van vernielingen, het stoken van vuur tjes en het werpen van flessen naar de uitgerukte brandweermannen. Twee weken geleden moest een be kerwedstrijd in Newcastle tussen de plaatselijke United en Nottingham Forest worden onderbroken, nadat talloze supporters op het veld waren gekomen. Deze wedstrijd werd later overgespeeld. Geweld MILAAN Het geweld op de voet balvelden dat de laatste weken in Italië wat minder was geworden, ont plooide zich weer tijdens het afgelo pen weekeinde. In Miiazzo op Sicilië werd een scheidsrechter tijdens de derde afdelingswcdstrijd Milazzo-Mo- dica door het publiek zwaar mishan deld. Hij liep onder meer een sche delbreuk en wonden aan de rug op. Een politieman en een lijnrechter werden tevens onder handen geno men en moesten naar het zieken huis. In Milaan werd tijdens de wedstrijd AC Milan-Intemazionale een Jongen van 18 jaar door aanhangers van 'de andere' partij een mes in de buik gestoken. Elders werd gevochten op de tribune. Er waren nogal wat gewonden. In Napels werden vier politieman nen gewond door flessen, stenen en ijzeren staven toen het tot herrie kwam nadat de scheidsrechter tij dens de wedstrijd Napoli-Roma een beslissing nam die het publiek niet welgevallig was. Eén man is gearresteerd. Bij twee andere wedstrijden In het land is ook gevochten op de tribune. In totaal zijn zondag vijf spelers van het veld gestuurd wegens ruw spe len en het aanvallen met de vuist van tegenstanders. Record ongeluk met alle spelers van AC Torino om het leven kwam. Vader Mazzola scoorde 109 keer in 231 wed strijden, zoon Sandro had er 334 duels voor nodig. Stuttgart STUTTGART De 'Vercin Für Bewegungsspiele' Stuttgart, de te genstander van Feyenoord in de hal ve finale van de UEFA Cup ls ADVERTENTIE Weer of geen weer: Nat wegdek, slechte bestrating, noodstop... de Michelin zX radiaalband geeft u onder alle omstandigheden een grimmige greep op de weg. Onvoorwaardelijk en altüd! En omdat deze veilige band zo'n lagerolweerstand heeft, rijdt u nog zuiniger ook. Auto's op Michelin radiaal- banderi verbruiken 6 tot 10% minder brandstof. Dat is beproefd cn bewezen! IVII€BfiELII4 Twee keer Johan Cruijff. Boven ligt hij uitgeteld op het gras van Bilbao nadat de niet afgebeelde Villar hem knock-out had gesla gen. Juan Carlos en De la Cruz (5) snellen toe om Cruijff te helpen. Op de foto onder, 24 uur later. Opgewekt met supervisor Riniis Michels op Schiphol. MILAAN Sandro Mazzola maakte zondag in de competitiewedstrijd van zijn club Inlernazionkle - tegen dc plaatselijke rivaal AC Milan (5-1) één van dc vijf doelpunten. Deze treffer had voor de ervaren interna tional echter een heel bijzondere betekenis. Het betekende zijn 109c doelpunt in de eerste divisie, waar mee Sandro Mazzola het record evenaarde van zijn vader, Valentino Mazzola, die in 1949 bij ccn vliegtuig- opgericht op 9 september 1893 cn speelt in het Neckarstadion (capaci teit: 70.000 toeschouwers). De club werd in 1950 en 1952 landskampioen en veroverde in 1954 en 1958 de beker. Voor de aanvang van dit seizoen nam YFB Stuttgart op de 'eeuwige ranglijst van de Bundesll- ga' du zevende plaats in met precies 332 punten uit 332 wedstrijden. Tot nu toe kwamen dc naar Borrussia Mönchcngladbach verhuisde Koppel en Dieter Brenninger voor het nati onale elftal uit. Een bekende oud- Stuttgartspeler is ook Dicter Schwemmle. die vpor FC Twente uitkomt. Vfb Stuttgart trok voor het begin van het seizoen Ohiicher van FV Ravensburg en Stlckel van Lud- wigsburg aan. Men verkocht naast Schwemmle ook aanvaller Frank naar Nederland (AZ'67). Trainer is Herman Eppenhoff, die op 19 mei 1919 is geboren. De clubkleuren zijn wit en rood. De volgende sporten zijn in Vfb Stuttgart ondergebracht: voetbal, atletiek, handbal, vuistbal, hockey en tafeltennis. De club heeft ruim 2500 leden. De spelerskern bestaat uit: Dieter Brenninger (geboren 16-2-1944), Egon Coordes (13-7-44), Günter Ei- scle (30-6-46), Markus Elmer 21-12- 52), Willi Entenmann (25-9-43), Hans Ettmayer (23-7-46), Karl-Heinz (landschuh (30-11-47), Gerhard Hein- ze (30-11-48), Klaus Jank (23-11-52), Hermann Lindner (16-1-53), Roland Mall (17-4-51). Bernd Martin (10-2- 55), Eckart Müller (12-8-50), Her mann Ohiicher (2-11-49), Helmut Rohieder (9-1-53) Arno Schafer (31- 8-54) Norbert Siegmann (20-5-53) Heinz Stickel (9-5-49) Manfred Weldmann (15-1-45) en Rcinhold Zech (27-5-48). Zaterdag speelde Vfb Stuttgart voor de competitie een uitwedstrijd tegen Hamburger SV. Trainer Eppenhof stuurde hetzelfde elftal als tegen Vitoria Setubal het veld in. Heinze:{ Weldmann, Zech, Entenmann, Coor des, Martin, Handschuh, Ettmayer; Stickel, Ohiicher en Brenninger. LJUBLJANA (ANP) De Neder landse ijshockeyploeg heeft gisteren tijdens het toernooi om het wereld kampioenschap in de B-groep in de Joegoslavische stad Ljubljana de tweede nederlaag moeten incasseren. De wedstrijd tegen de met West- Duitsland op de eerste plaats staande ploeg van de Verenigde Staten ging verloren met 47. na de tussenstan den 02, 25, 20. Zonder Guus Bakker (gebroken middenvoetsbeen tje) heeft Nederland de Amerikanen redelijk partij gegeven, hoewel het er geen moment naar heeft uitgezien dat de formatie van Jastremski weer voor een verrassing zou zorgen. Door doel punten van Schneider en P^lazzari in, de eerste periode en nog een van Schneider in het begin van de tweede speeltijd kwam Nederland al snel vrij hopeloos achter en die achterstand kon niet meer ongedaan worden ge maakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11