Jong* Oranje ook onder Vedetten' nog kansrijk UNIEK IN CUP-HISTORIE: OVERSPELEN Halve finales of eindtoernooi? Schaaktop compleet naar kampioenschap Ben Peeters verlengt contract met Excelsior Westduitse amateurs via zege op Engeland bij laatste vier AC Milan met een been in halve finale Wageningen in moeilijkheden Gerrie Deijkers een wedstrijd langs de kant Ondanks bezwaren tegen laag prijzengeld Eddy Merckx weer heerser Protest van Nottingham Forest tegen wanordelijkheden van publiek in kwartfinale tegen Newcastle United toegewezen ROUW. TCWUiTET VRIJD\G 15 MiMlRT 1974 SPORT T13/K13 \uiid Geels stelt kandidatuur voor de 22 van de WK JVENTER Jong Oranje heeft zich door de winst met 2-1 op Hongarije een aantrekkelijk kans ge- hapen door te dringen tot de laatste vier in het toernooi om het Europees kampioenschap voor lan- npioegen, bestaande uit spelers tot 23 jaar. Hoewel de voordelige marge in de eerste kwartfinale- idstrijden beperkt bleef tot één doelpunt, leverde het duel een aantal duidelijk positieve punten op. De bije toekomst, met name de datum van de return (17 april) kan dan ook met vertrouwen worden te- moet gezien. Van onze sportredactie ROTTERDAM Ben Peeters (54), een van de oudste trainers in het betaalde voetbal, heeft zijn contract met de eerste divi sieclub Excelsior uit Rotterdam met één jaar verlengd. Peeters is nu aan zijn eciste seizoen bij Excelsior bezig. Daarvoor was hij onder meer trainer van Feyenoord en NAC. Hongaren, die ln de mistige pro ng van woensdag in veel korter tijd al op 21 werden gezet, maakten laald geen schotvaardiger indruk, j je rekent dat bij ons spelers van as, Feyenoord en PSV er niet bij ren', aldus coach Cor van der Hart, n zijn er toch meer mogelijkheden, te ploeg heeft niet onverdienstelijk ipeeld, maar hij is sterker te ma il, Deze zestien jongens heb ik min meer bij elkaar moeten rapen'. is een theorie die enigszins af lik doet aan de verrichting van dit ig Oranje. Zeker gezien de te ver- Iselftal, waarin drie spelers van FC irlozen voorbereiding leverde het liselftal, waarin drie spelers van FC ente en drie van Go Ahead, een statie, waarop weinig aan te nier- is. De enige schoonheidsfout was er na het tweede doelpunt (een ibal van Ruud Geels, ruim een artier na rust) niet werd doorge- ikt, ook niet toen Jansen en Bos i. Husers en Van Marwijk (knie sure) hadden vervangen, ar het is weinig reëel om voor Jong nje uit de Ajax-hoek versterking eerwachten van bijvoorbeeld Nees- is en/of Rep, terwijl het zelfs de ag is of Arnold Mühren en Van d voor Van der Hart te selecteren ken te zijn. Bij Feyenoord is de rraad spelers onder de 23 al hele- il beperkt (Rijsbergen). terwijl bij 1 te denken is aan Lubse. Van ay en de gebroeders Van de Kerk- Versterkingen per definitie zijn allemaal niet. versterking was gisteren wel de ens leeftijd gedispenseerde Ruud ls. De spits van Club Brugge, die gemiste vrije dag niet hoeft te euren, maakte zich meer dan r. Cor van der Hart, toch wel vol over zijn mannen: 'Geels was een ibaring. Voor mij hoort hij in de- vorm bij de laatste 22 voor de De ex-topscorer in de eredivisie agressief, schoot gemakkelijk, le- e een aantal fraaie voorzetten af, oomde niet mee in dev erdediging 'aan en verzorgde de winnende er. De voormalige Feyenoord- en Ahead-speler kreeg heel wat te in- eren bovendien. Geels: 'Ik heb wat tikken gehad. Maar ik ben tevreden. Die Hongaren zijn zo it nog niet. Als je er niet boven- it, word je weggespeeld'. I TERSTAND gevaar heeft er niet ingezeten, of- lon Nederland na vijf minuten al 01 achterstond. Het was Balint een uit onwennigheid geboren - verstand in de Nederlandse verde- ng (Kila, Van Ierssel) uitbuitte. defensie, waarin Notten zwak be en het middenveld, waren me- klaar wakker en gaven verder kans meer weg. Simon van Vliet voorstopper speelde foutloos en evenals de veel opkomende Aad conditioneel niet te breken. Van niddenvelders kreeg de verrassen- 'eter Arntz van Cor van der Hart compliment: 'Hij speelde vooral e tweede helft erg goed'. De ande- n wee. Jaap Visser en Frans Thijs- liepen teveel met de bal, een ge- van het feit dat het elftal nog ingespeeld is en zij soms moeilijk vrije man konden vinden. Visser ciit overigens een aantal geslaagde •ten op zijn naam. frontlinie kwam Bert van Mar- ondanks een serie goede bewe- en, niet uit da verf. Theo Husers een doelpunt wegens hands afge- Brd en van de vervangers Jaap Bjs (ico Jansen viel alleen de laatste, Ie korte tijd die hem gegund was. met een wodende volley (net st) en door het krijgen van de ge- aart. Na lange aarzeling hield de else arbiter Matthewson de onstui- e Amsterdammer het geel voor ens een overtreding tegen Balint. 'LPUNTEN Oranje, dat acht minuten voor een schot van Notten via Varga er de op hoge ballen uiterst onze- doelman Kovacs had zien ver- nen (11), gaf de Hongaren wei- ruimte. Zeker niet meer na het punt van Geels. De formatie be- zijn voetbalintelligentie door in ijdsbestek van één wedstrijd be- lijk ingespeeldt e raken en de lardige tegenstander kort te hou- Dat ook doelman Spijkerman Ahead), opgeroepen wegens een 'ure van Anderlecht-goalie Leen h. in de 87ste minuut met een taculaire redding op de proppen m, accentueert de prestatie van Oranje als geheel. Ondanks het leende ontbreken van vedetten, nks de ongelukkige voorberei- ondanks de concentratieproble- na de afgelasting van woensdag, er een elftal aan het werk dat .per se wijziging behoeft. Maar is te hopen dat Ruud Geels over maand weer vrij krijgt van zijn Sever. ORANJE-HONGARIJE 2—1 (1—1) 5. '0—1. 37. Varga (eigen doeli 11, 61. 2—1. Scheidsrechter: Matthewson Toeschouwers: 6.600. M-AND: Spijkerman (Go Ahead). Kila 'en Haag). Van Ierssel (FC Twente). [Uet ifd Den Haag). Notten (FC Twen- ihijssen (FC Twente). Arntz (Go Ahe- "S Tom Okker heeft ln de eerste herenenkelspel van het internatio- P'oftennistoernool (rode groep) in lyer met 63 62 gewonnen van de hjkaan Bob Hewitt. Verrassend was ederiaag. die de Australiër John "der leed tegen de Amerikaan Dick Ruud Geels juicht. Aad Kila bespringt de voor Club Brugge uitkomen de spits. Geels bracht Jong Oranje op 2-1 en onderstreepte met dit doelpunt zijn ook al door zijn goede spel gestelde kandidatuur voor de 22 van West-Duitsland. ad). Visser (FC Amsterdam), Husers (FC Amsterdam), vervangen door Jansen <FC Amsterdam), Geels (FC Brugge), Van Mar wijk (Co Ahead), vervangen door Bos (FC Groningen). JONGARIJE: Kovacs; Sandor, Varga, Klnc- ses. Vepi. F,dc: Dunai, Csorma, Buronyi, Ba lint, Komjati, Kunszt, Becsei. MILAAN (SID). AC Milan heeft in het San Siro stadion in Milaan de eer ste wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup 2 (bekenvinnaars) tegen het Griekse Paok Saloniki met 30 gewonnen. Bij de rust was de stand 20. AC Milan heeft weinig moeite gehad zioh een riant uitzicht op de halve fi nales van het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars te bieden. Bigon gaf zijn ploeg in de 19e minuut een voorsprong, die zes minuten voor de rust door Benetti werd vergroot. Na de pauz£ bracht Ch tanig i de eind stand op 30. Er waren 45.000 toe schouwers. WAGENINGEN (ANP) De eerste divisieclub Wageningen verkeert in li quiditeitsmoeilijkheden. De opbreng sten van dit seizoen liggen ruim 100.000,- beneden die van vorig jaar. De club heeft het gemeentebestuur gevraagd een subsidie van minimaal ƒ34.000,- te verstrekken en tevens wil men, dat de gemeente garant staat voor nog eens een lening van ƒ50.000,-. De club zal met de spelers- raad praten over het inkrimpen van het aantal contractspelers met ingang van het volgende seizoen. ZEIST (ANP.) Gerrie Deijkers van PSV is door de tuchtcommissie van de KNVB voor een wedstrijd ge schorst wegens de gele kaart die de Eindhovenaar opliep in de wedstrijd tegen FC Utrecht na een overtreding tegen Karei Bonsink. Deijkers kreeg daarnaast nog een boete van ƒ200 gulden. De overige straffen zijn: Haarlem: H. v.d. Aar twee wedstrijden en 100; Feyenoord: S. P. Nanlohlj twee wedstrijden en 75: Heracles: W. Grobben een wedstrijd een wedstrijd voorwaardelijk en 125: FC Utrecht: W. Leenen een wedstrijd en een wedstrijd voorwaardelijk: NAC: M. Neefs een wedstrijd, 75,- en instandhouding van een lopende voorwaardelijke straf; Vitesse: J- yuarz een wedstrijd en 75; Veendam: G. Luiken twee wedstrijden voorwaardelijk; Ex celsior: A. Wlckel een wedstrijd voorwaarde lijk en 150: Go Ahead: J van Loon een wedstrijd voorwaardelijk en 125: J. ReP lAjax) en M. P. Block (Wageningen) kregen een boeking. De zaak tegen Cees van Kooien van Telstar (opgeschreven door Vervoort In de wedstrijd tegen FC Twente wegens aan merkingen op de leiding) wordt mondeling hehandeld. FRANKFORT (SID) Het West duitse amateurelftal heeft in Bie lefeld Engeland verslagen met 3-1. Het was een wedstrijd in het toernooi om het Europees kam pioenschap voor amateurploegen. Bij de rüst was de stand 0-0. Voor West Duitsland werden de doel punten gemaakt door Hammes, Körbel en Traser. Het Engelse tegen- punt kwam van de vcet van Dwad- man. Er waren 25.000 toeschouwers. De Westduitse voetbalbond heeft on middellijk na de zege van West Duits land laten weten, dat het de Europese voetbal Unie (UEFA) zal vragen de halve finales van het toernooi niet in een eindronde te verwerken, maar ge woon te loten voor aparte wedstrij den. Het land, dat als eerste getrok ken wordt zal thuis spelen, aldus het plan van de Westduitse voetbalbond. Op 28 maart overigens zal de UEFA beslissen waar dit jaar de eindronden van het toernooi om het Europees kampioenschap voor amateur-landen ploegen worden gehouden. De data staan reeds vast: van 26 ijoij en met 29 april. Nederland heeft zich, evenals in 1970, al geplaatst. Toen. in Forte dei Mar- mi. bereikten de Oranje-amateurs de finale, die in tweede instantie tegen Spanje verloren ging. Ook nu is Span je er mogelijk weer bij, dcch de wed strijden tegen Turkije (nog uit en thuis) zijn zeker niet bij voorbaat ge wonnen. Indien succesvol zal Spanje zich zeker kandidaat stellen voor dp organisatie. Nederland plaatste zich uit groep 1. In groep 2 eindigde West-Duitsland als eerste en uit groep 3 komt Spanje of Turkije. In groep 4 is het duel Joe- goslavië-Italië (27 maart) beslissend. De standen in de vier groepen zijn: GROEP 1 (eindstand) Nederland 4 4 0 0 8 91 Frankrijk 4 1 1 2 3 4—5 Schotland 4 0 13 1 2—9 GROEP 2 (eindstand) West Duitsland 4 3 0 1 6 10— 2 Engeland 4 3 0 1 6 73 Malta 4 0 0 4 0 0—12 GROEP 3 Spanje 3 3 0 0 6 71 Turkije 3 2 0 1 4 6—5 Griekenland 4 0 0 4 0 29 27 maart: TurkijeSpanje GROEP 4 Oostenrijk 4 2 0 2 4 36 Joegoslavië 3 1113 63 Italië 3 1113 44 27 maart: JoegoslaviëItalië Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM De strijd om de Nederlandse titel belooft dit jaar een werkelijke krachtmeting te worden tussen de topschakers die Nederland op het ogenblik heeft. Van de toplaag namelijk ontbreekt alleen de naam van ex-kampioen (1963) Kuijpers op de lijst van deel nemers. Dat is in het verleden nog wel eens anders geweest. Vorig jaar bijvoor beeld lieten enkele schakers het toer nooi voor wat het was. Redenen daar voor zijn aan te geven, al waagt het organisatiecomité er zich niet aan. Maar bijvoorbeeld het feit dat het prijzengeld (naar Nederlandse begrip pen hoog genoeg) internationaal ge zien ook weer niet de toppen raakt, deed spelers tijdens de titelstrijd wel uitwijken naar andere toernooien. Dit jaar is dat dus anders. Belangrijk ste reden daarvoor is natuurlijk het feit dat in juni in het Franse Nice de Schaak Olympiade wordt eehoudpn. Een van de werkelijke topevenemen- ten die door de FIDE wordt georgani seerd. Het Nederlands team voor die Olympiade moet nog samengesteld worden. De strijd om de nationale ti tel in Leeuwarden zal daarbij zeker als een schifting fungeren. Zo staat bijvoorbeeld al vast dat de nummers een en twee in de eindrangschikking zeker zijn van een plaats in de Neder landse ploeg voor Nice. Kort na het toernooi om de nationale titel wordt de gehele ploeg bekend gemaakt. De resultaten in andere belangrijke toer nooien van de afgelopen tijd zullen dan in de aanwijzing van de overige 6pelers een rol spelen. Daarom dus die deelname van de Ne derlandse top. Voor de prijzen die er te verdienen zijn (van 1500 gulden voor dc eerste plaat3 tot 600 gulden voor de zesde plaats) waren in andere omstandigheden enkele topschakers anders toch wel teruggeschrokken. Ze ker ook omdat het prijzengeld precies gelijk is aan de vorig jaar te verdie nen sommen. En de economen gelo vend, die berekend hebben dat de gul den steeds minder waard wordt, bete kent dat voor het door de Coöperatieve Condensfabriek 'Friesland' gesponsor de toernooi, dat het prijzengeld in feite verlaagd is. Zoals het ook al minder aantrekkelijk is dat de vorig jaar ter gelegenheid van het eerste lustrum van de door dr CCF gespon- Sosonko ...titelverdediger.. sorde strijd ingestelde-extra prijs weer is komen te vervallen. Een gang van zaken waartegen deelnemer Rob Hartoch licht protest aantekende. De heer Nauta, lid van het toemooi- comité, zegt over de financiële kant van de zaak: 'Het prijzengeld is in vergelijking met vorig jaar inderdaad niet veranderd. Maar vergelijken we het met andere toernooien in Neder land, dan springt dit toernooi er goed uit. Zeker de prijs van dertig gulden voor ieder half punt dat iedere speler die lager is geklasseerd dan de zesde plaats ontvangt, steekt zeer goed af. Is geloof ik wel het hoogste bedrag'. Die vergelijking gaat dan ln zoverre op, BANDOL (ANP) Ook in de vijfde etappe van Parijs-Nice heeft Eddy Merckx geheerst. Ondanks een ver koudheid van de meester slaagde nie mand erin een beslissende demarrage te plaatsen. In de eindsprint hield Merkcx zijn concurrenten Guimard en Van Linden gemakkelijk achter zich. Quimard stortte na afloop in elkaar en het is niet zeker of hij in de zesde etappe weer van de partij is. Merckx had, naast zijn verkoudheid, met nog een handicap te kampen. Zijn 'meesterknecht' Jos Bruyère kon vanwege een valpartij in de vorige etappe niet starten. De Pool Szur- kowski moest veel terrein prijsgeven. Bij een klim kon hij het hoge tempo van Merckx, Guimard en Van Linden niet volgen en liet zich terugvallen in het peloton. Van de Nederlanders was Hennie Kui per de beste met een elfde plaats. Joop Zoetemelk eindigde op de 20e plaats. In het algemeen klassement is Zoetemelk echter wel de hoogst geno teerde Nederlander met een zesde po sitie. Vijdse etappe: 1. Merckx (Bels) 214 kilome ter in 5.36.3-1 2. Guimard (Fra) 5.36.36 3. van Linden (Belg) 5.36 38 4. Van Roosbroeck i Belg) 5 36.39 5. Gimondi (IK. 6. Wezemaal (Belg). 7. De Cauwor (Belg). 8. Lieven* (Belgi. 9. Genet (Fra). 10. De Geest (Belg), 11. Kuiper (Ncd i, 12. Bal (Ned), 20. Zoete melk (Ned) Algemeen klassement: 1. Merckx 26 uur. 24 minuten en 5 seconden 2. Van Linden 26.24.14 3. Swerls (Belg) 26.24.21 4. Santy (Fra) 26.24.23 5. Poulidor (Fra) 26.24.24. 6. Zoetemelk 26.24.24. 7. Gimondi 26.24.26. 8. Guimard 26.24.27. 9. Morlensen (Den) 26.24.29. 10. Van Roosbroeck 28.24.31. TORTORETO (AFP). De Italiaan Sigfrido Fontanelli heeft de derde etappe van de wegwedstrijd 'Dwars door Italië' gewonnen. De Belg Roger de Vlaeminck werd tweede en de der de plaats was voor diens landgenoot Walter Godefroot. dat aan die andere twee grote toer nooien (IBM en Hoogoven) zestien deelnemers in de hoofdgroep zitten en niet twaalf zoals in Leeuwarden. Maar goed, dus toch de top bij de strijd om de nationale schaaktitel. Donner, Jan Timman, Hans Ree, Kick Langeweg, Bert Enklaar, Rob Har toch, Eddie Scholl, Chritofoor Baljon, Van Dop, Ligterink en Jaap Vogel. In de laatste week van het toernooi dat van 18 tot en met 30 maart duurt, spelen zes dames een toernooi. Dit kan afgewerkt worden, omdat de re- servegroepen in verband met het in stellen van voorwedstrijden voor de nationale titel, zijn komen te verval len. RUUD VERDONCK LONDEN De Engelse voetbal bond (FA) heeft besloten dat de tu multueus verlopen kwartfinale-wed strijd om de Engelse voetbalbekcr (FA Cup) tussen Newcastle United en Nottingham Forest moet worden overgespeeld. De wedstrijd was door Newcastle met 4-3 gewonnen nadat het publiek massaal het veld had be stormd. Een speciale commissie is tot de slotsom gekomen dat tweede divisie- club Nottingham Forest gelijk heeft in zijn bewering dat de einduitslag mogelijk is beïnvloed door de onge regeldheden. Forst stond met 3-1 voor toen de rellen uitbraken waar bij meer dan 100 toeschouwers wer den gewond, van wie sommigen ern stig. De over te spelen wedstrijd, beslis send welke ploeg er naar de halve finales overgaat, zal maandag op neutraal terrein plaatsvinden. Het voorval heeft in Britse voetbal kringen tot felle discussies geleid, waarbij sommigen van mening wa ren dat het in de eerste divisie uit komende Newcastle diende te wor den gediskwalificeerd. De beslissing van de bond is zonder precedent in de Engelse Cup histo rie die teruggaat tot 1872. De winnaar van de replay zal uitko men tegen Burnley, terwijl de ande re halve finalewedstrijd gaat tussen landskampioen Liverpool en Leices ter. Ongeregeldheden (2) MANCHESTER De derby in Manchester voor de eerste divisie van de Engelse League is woensdag avond tussen City en United een vervolg geworden op de wantoestan den, die zich afgelopen zaterdag in Newcastle voordeden tijdens het be kerduel tussen Newcastle United en Nottingham Forest. Manchester Uni ted, dat in ernstig degradatiegevaar verkeert, toonde de bijna 52.000 toe schouwers dat het geen schim meer is van de knap spelende ploeg van enkele jaren geleden. De aanvallen van Manchester City werden onge kamd hard opgevangen en in de 29e muiuut kwam het tot een botsing tussen Macari \an L.uLcd en Lojle van City. Beide spelers werden door de scheidsrechter van het veld ge stuurd. maar weigerden dat. De ar biter besloot toen het duel voor eni ge tijd te staken. Nadat de gemoede ren weer enigszins waren bedaard, ging de strijd verder. Manchester United bezet nu de voorlaatste plaats met 22 punten uit 31 wed strijden. Norwich City is laatste met 20 uit 32. Bobby Moore LONDEN Bobby Moore, één van de grootsten in het internationale voetbal van de laatste jaren is over gegaan van West Ham United naar de tweede divisieclub Fulham voor wat men kan noemen het beschei den bedrag van 25.000 pond, onge veer 162.500 gulden. Moore is 108 keer uitgekomen ln de Engelse nationale ploeg en hij was. en geen rechtgeaarde Brit zal dit ooit vergeten, de man die als aan voerder van dc Engelse ploeg in 1966 de wereldbeker veroverde. Moore, thans 33 Jaar, heeft voor West Ham gespeeld sinds hij zijn school verliet. Door voor Moore slechts een 'symbo lisch' bedrag te vragen had West Ham de populaire man in de gele genheid gesteld, bij wijze van een afscheidscadeau, zelf te gaan onder handelen over een lucratief, particu lier contract niet dc vereniging van zijn keuze. Dat is dus Fulham ge worden. In september van verleden jaar bood Derby County nog 100.000 pond voor Bobby Moore, maar West Ham sloeg dit af. Maar sinds enige tijd heeft West Ham moeten ontdek ken dat dc grote Moore niet meer is wat hij was en dan men zonder liem ook wel voort kon. Sinds het begin van dit jaar heeft Moore overigens wegens een beenblessure niet meer gespeeld. Moore is in 90 wedstrijden de aan voerder van de Engelse ploeg ge weest. Maar verleden jaar verloor dc ploeg in Katowice tegen Polen met 0-2 en daarmee was Engeland uit de strijd om het wereldkampioenschap Bobby Moore (links) tijdens de voorbereiding op één van zijn laat ste van de 108 interlandwedstrijden. In Berlijn tegen Duitsland. Recht Allan Ball. één van die twee goals werd ge maakt na een fout van Mooro Fulham is niettemin zeer verheugd met dc komst van de grote veteraan. Men gelooft dat Moore samen met jonge en talentvolle spelers die men heeft kunnen aantrekken erin zal slagen Fulham vlot terug te brengen naar dc eerste afdeling. Grote ruil LONDEN De Sunderlandspelers Dannis Tueart en Mie Horswill zijn in dienst getreden bij de eerste divi sieclub Manchester City. Tonv To wers deed het tegenover gestelde. Hij ging van Manchester City naar Sunderland. Met de ruil is 2.250.000 gemoeid. Towers is 750.000 waard, zodat Manchester dc rest moet bijpassen. De 24-jarige Tuseart werd deze week ook voor het eerst gekozen voor het Engelse elftal. Dit speelt op 3 april tegen Portugal. Tusart kost anderhalf mil joen gulden, de 3l-jarige HorswiJI 600.000. Di Stefano MADRID In een interview met het Madrileense dagblad Nuevo Dia- rio heeft Alfredo di Stefano gezegd dat Barcelona-spits Johan Cruijff nog niet met hem vergeleken kan worden. 'Cruijff is een goede speler met een grote toekomst, maar ik vind dat het nog te vroeg is om hem met mij te vergelijken', zo ver klaarde Di Stefano, de vroegere mid denvoor van het Real Madrid dat in de jaren '50 vijf keer achter elkaar de Europa Cup won. De ster van toen is nu coach van de eerste divi- sicclub Calencia. Cruijff, die eind vorig jaar van Ajax overging naar FC Barcelona is thans de Spaanse topscorer met 16 doelpunten. Barce lona heeft een comfortabele voor sprong van zeven punten op num mer twee, Atletico Madrid. Het in de Spaanse competitie niet te stuiten FC Barcelona heeft dinsdag avond overigens in Londen de En gelse eerste divisieclub Arsenal met 3-1 verslagen. Het duel was een be nefiet voor de veteraan van Arsenal, George Armstrong, die dertien jaar voor de Londense club heeft ge speeld. Na het duel kon hij een che que van 70.000 in ontvangst ne men. Dc Spaanse koploper was geenszins van plan met een nederlaag naar huis terug te keren. Met Johan Cruijff in een glanzende hoofdrol lieten de volgelingen van Rinus Mi- chels z en, dat zij ook buiten Barce lona tot goed voetbal in staat zijn. Cruijff had een groot aandeel in de eerste twee treffers van zijn team. Twintig minuten voor het einde liet hij zich vervangen door Barrios. Alan Ball gaf Arsenal uit een straf schop een voorsprong, maar Barcelo na kwam terug door doelpunten van Asensi, Sotii en Tome. Het duel op Highbury werd bijgewoond door 36.000 toeschouwers. Afscheid BOEDAPEST De Hongaarse voet baller Florian Albert speelt zondag in liet NEP-stadiou van Boedapest met zijn club Fcrencvaros zijn laat ste competitiewedstrijd. De 33-jarige Albert, die 74 keer uitkwam voor het Hongaarse elftal, heeft verklaard manager te willen worden. Brian Clough TEHERAN Brian Clough, mana ger van de Britse derde, divisie voetbalclub Brighton, vertoeft in Te heran in verband met een aanbie ding coach tc worden van het Iraan- sc elftal. Vrijdag keert hij naar Lon den terug. Een besluit is nog niet door hem genomen. De baan zal wel goed betalen rond 2500 gulden per week. Een van de bezwaren is dat Clough een vijf jarig contract heeft met Brighton dat nog niet is afgelopen, maar hij ze wel te hopen dat Brighton hem vrijaf geeft om de Iraanse ploeg dit jaar eventueel tc kunnen gaan oefe nen voor de Aziatische Spelen. Op de vraag of Clough het elftal zelf in actie had gezien antwoordde hij ont kennend. De Iraanse ploeg wordt thans ge traind door de Schot Danny McLen nan. Die zei over zijn collega: 'Clough is niet van plan hierheen te komen tot groter eer van dc Iraanse ploeg, maar alleen van die van hem zelf. Hij spreekt maar twee talen: Engels en flauwe kul. Maar daarmee zal hij het hier niet ver brengen. De Irauiërs zouden net zo goed Tom Jo nes kunnen laten komen'. Zaire wint KAIRO Zaïre, de Afrikaanse ver tegenwoordiger in de eindronde van het toernooi om het wereldkampi oenschap voetbal, heeft beslag ge legd op het kampioenschap van Afri ka. In dc finale, die werd gespeeld in Kairo, werd Zambia met 2-0 ver slagen. Bij de rust was de stand 1-0. Het was de tweede keer. dat dc ploegen tegen elkaar in dc finale speelden. De eerste wedstrijd eindig de in een gelijkspel van 2-2, zodat dit extra duel nodig was.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13