Amateurs stellen teleur in strijd tegen Frankrijk Tien jaar dienste n met belangstellenden mm let op dit etiket KORT GOED 'Dit jaar géén recreatieschap Grevelingen meer' Stichting koopt deel van de flrchemerberg Nagekomen familieberichten Aantal werkende vrouwen daalt Deel IJsselweg op 3 april in gebruik Eindelijk zege voor Leman Plan voor bungalows aan Schildmeer afgekeurd jeïi Verbondsraad CNV vóór aansluiten bij Europees verbond Jong Oranje 26 minuten in het veld Links: Polobloes,plooirok en tanktop van 100% acryl in kleuren, die kloppen. O.a.marineblauw,resedagroen. 38-44 Per set 75. Midden: De polobloes en de 4-baans rok, samen in een kleur, de gestreepte tanktop met nog ii»| I - -'lL- een extrakleurtje erbij. 100% Dralon. 38-44 WtrH"fW^ f per set gQ; Rechts: Spencer en rok in dezelfde basiskleur. De polobloes in dezelfde tint als de speels.ingebreide hertjes van de spencer. 38-44 Per set Heere, Gij zijt ons geweest ene toevlucht van ge slacht tot geslacht. Psalm 90:1 onber. Met grote droefheid geven wij kennis dat de Here uit ons midden heeft weggenomen, mijn geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Opa, Broeder, Zwager en Oom, Markus van Wingerden op de leeftijd van 61 jaar. Die in de schuilplaats des Allerhoogsten is ge zeten, die zal vernachten in de schaduw des Al- machtigen. Psalm 91:1 onber. W. van Wingerden-Alderliesten D. W. Berkhout-Van Wingerden N. J. Berkhout W. M. yan Bergen-Van Wingerden L. N. van Bergen M. Scheurwater-Van Wingerden A. J. Scheurwater H. A. van Wingerden J. van Wingerden-Kaashoek M. T. Alderliesten kleinkinderen en verdere familie. H. I. Ambacht. 13 maart 1974. Oranjestraat 3. Bezoek en gelegenheid tot condoleren vrijdag na 19.00 uur aan het woonhuis. De begrafenis zal plaatshebben D.V. zaterdag 16 maart a.s. op de algemene begraafplaats aan de Achterambachtseweg. Vertrek vanaf het sterfhuis om 10.30 uur. Aankomst in de aula op de begraafplaats om plm. 10.45 uur. Geen bloemen. Dr. J. J. Buskes Zondagmorgen-toespraken, gehouden voor de radiorubriek Onderweg van het IKOR. Ervaringen, ontmoetingen, reacties en getuigenissen van een bewogen mens, naar wie 't goed is ts luisteren. Paperback f 10, Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNING W WAGENINGEN TROUW/KWARTET DONDERDAG 14 MAi VRT 1974 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Tien jaar lang zijn er al diensten met belangstellen den gehouden in de Amsterdamse Spuikerk. Zondag wordt dit feit vanwege de verwachte belangstelling in het Concertgebouw her dacht met een samenkomst, waarin ds. R. J. van Pagée spreekt over 'De meelijwekkende Jezus en de meelijwekkende mens'. De dienst begint om 19 uur. Nadat in 1963 begonnen werd met het t:"|mw j ryummljj.g organiseren van diensten met belang- stellenden in de Pniëlkerk werd op 17 maart de eerste samenkomst onder die naam in de Spuikerk gehouden, in - het bijzonder voor hen die niet of nauwelijks contact met de kerk heb- ^ï^JNggigBbL; ben. De stichting DMB bestaat uit le- Sik J den van verschillende kerken, die zich v g .'jè vimKr>lW!f$|^B[r!'''' I verenigd weten in oe wens de blijde boodschap van Gods woord te doen jjL verkondigen. Vaste medewerkers zijn JBBlr'" ds. Van Pageé en de organist Piet van Egmontl. Op vrije zondagen worden hun plaatsen vaak ingenomen door Sipke van der Land en ds. Jaap Zijl- stra en de organisten Frits Abma en f Teake H De eerste diensten trokken gemiddeld tegenwoordig ligt dit gemiddelde rond de 1100 I 1200. Van hen is 17 procent uitgespro- ken buitenkerkelijk, 33 procent rand- I kerkelijk en 50 procent is een min of I meer trouw bezoeker van kerkdien- sten. Opmerkelijk is dat ook vele jon geren zich bijzonder thuis voelen in deze diensten. In de afgelopen tien jaar bezochten meer dan 400.000 men sen de diensten met belangstellenden. De stichting DMB beschikt op de Nieuwe Zijds Voorburgwal over een eigen gesprekscentrum voor een jon- gerensociëteit (zaterdagavond), een so ciëteitvoor alleenstaanden (woensdag avond) een speak-in (zondagavond aan sluitend aan de dienst) en een bejaar densociëteit (dinsdagmiddag) die bin nenkort van start gaat. Verder stellen 150 vrijwillig(st)ers hun tijd beschik- b voor hun medewerking aan de h -tie van bezoeken aan bejaarden, zie.,^n en eenzamen. Bij een onderzoek onder de bezoekers van de Spuikerk kwamen reacties als 'Een baken in de levenszee', 'Een houvast voor het dagelijks leven', 'Een zegen voor velen' en 'Een weke lijks feest' naar voren. In de dienst die zondag om 7 uur in het Concertgebouw wordt gehouden, wordt The Crucifixion van John Stai- ner uitgevoerd, door diverse koren en solisten onder leiding van Rudolf Grasman. Ds. R. J. van Pagée Smypathisanten die het werk van de stichting DMB met minimaal 15,- per jaar steunen ontvangen de bro chure Monitor regelmatig thuis. De gironummers van de stichting zijn postgiro 346.832 en gemeentegiro D 7500. Van een verslaggever OMMEN De stichting Het Overijs sels Landschap heeft besloten tot aan koop van 115 hectare uit het centrale deel van de Archemerberg. Met de ei genaren is overeenstemming bereikt. Het gebied sluit aan op de terreinen die de stichting reeds in bezit had. Het terrein wordt van grote land schappelijke en natuurwetenschappe lijke waarde genoemd. Aan het minis terie van CRM en de provincie is om subsidies gevraagd. Reeds eerder kocht de stichting het Overijssels landschap drie belangrijke terreinen op de Lemelerberg. BRUINISSE Volgens de Zeeuwse gedeputeerde Van Geesbergen (KVP): komt er dit jaar geen recreatieschap Grevelingenmeer, zoals staatssecretaris Meijer van CRM vorig jaar september in Bruinisse had beloofd. De heer Van Geesbergen, die lid is van een stuurgroep, die het schap voorbereidt, zei dit in Bruinisse op een vergadering van middenstanders en VW in dit Zeeuwse plaatsje. De KVP-gedeputeerde toonde zich teleur gesteld: 'Dat dit jaar nog geen geza menlijk bestuursapparaat wordt ge vormd, heeft tot gevolg, dat het soci aal element in het toerisme in de ver drukking zal komen' ,zei hij. Wel heeft men, volgens de heer Van Geesbergen een verdeelsleutel klaar voor de kosten van het project, naar schatting drie miljoen gulden. Het rijk zou zestig procent voor zijn reke ning nemen, Zuid-Holland 25 procent. Zeeland tien procent en de gemeenten rond het Grevelingenmeer samen vijf procent. Jezus leeft voor mij. Ingegaan in de vreugde des Heren onze lieve Vader en Grootvader Willem Faber emeritus-predikant van de Gereformeerde Kerk te Hoogeveen op de leeftijd van 88 jaar. Hoogeveen: Ottawa (Canada): J. Faber J. Faber-Kooi Anth. Faber B. P. Faber-Eggink J. G. W. Faber E. G. Faber-Belgraver en kleinkinderen Hoogeveen, 12 maart 1974. Van Limburg Stirumstraat 7. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 16 maart om 11.00 uur vanuit de Gereformeerde Kerk, Hoofdstraat, Hoogeveen. Voorafgaande zal een rouwdienst worden gehou den. welke aanvangt om 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleantie van 9.45 tot 10.15 uur in het Herman Bavinckhuis, Hoofdstraat 97, Hoogeveen. Geloofd zij God met diepst ontzag! Na veel lijden in vrede ontslapen mijn lieve Man onze zorgzame Vader en Grootvader Gerrit Warnink emeritus-predikant der Gereformeerde Kerken op de leeftijd van 74 jaar. C. W. Wamink-ter Horst Rijswijk: Theo en Nanny Zaandam: Herman en Ria Hardenberg: Gep en Marrie Wormer: Hans en Lia en kleinkinderen Berkel en Rodenrijs, 12 maart 1974. Freesiastraat 31. Geen bloemen Geen toespraken Aan huis liever geen bezoek Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in „De Ark", Oranjestraat hoek Noordeindseweg en na afloop van de begrafenis. De rouwdienst wordt gehouden D.V. zaterdag 16 maart om 11 uur in „De Ark" waarna de begra fenis zal plaatsvinden circa 12 uur op de alge mene begraafplaats te Berkel en Rodenrijs. In Jezus ontslapen onze geliefde Schoonzoon, Vriend en Zwager Willem Faber emeritus predikant van de Gereformeerde Kerk te Hoogeveen weduwnaar van S. G. C. Meynen eerder weduwnaar van G. Bakker op de leeftijd van 88 jaar. 's-Gravenhage: Overveen: Utrecht: Amsterdam: 12 maart 1974. J. Mevnen-Hoenderop A. A. Bakker Joh. Meynen T. Meynen-Douraa B. Seymonsbergen A. W. C. Meynen-Koning E. Meynen-Kets de Vries Heden nam de Heiland tot Zich, ons lief Doch tertje en Zusje Coby op de leeftijd van 13 jaar. 'En Jezus zeide: Laat de Kinderen tot mij komen'. Marcus 10:14. Zeist: J. Hofman M. Hofman-Rooiman Anke Arjan Zeist. 12 maart 1974. Nijenheim 24-01. Liever geen bezoek aan huis. De begrafenis zal plaatshebben te Zeist op de Algemene Begraafplaats, zaterdag 16 maart a.s. Voorafgaan zal om 12.00 uur een rouwdienst wor den gehouden in de aula van de begraafplaats. Vertrek Jufferstraat 1 om 11.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in bovengenoemde aula. Van onze soc.-economische redactie DEN HAAG In tegentelling tot wat algemeen wordt verondersteld, neemt het percentage werkende vrou wen in sommige landen, waaronder Nederland af. Aldus de Organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling (OESO). Ook in Duits land, Italië en Japan is de deelname van vrouwen aan het produktieproces aan het verminderen. Het grootst is de achteruitgang in Japan, daarna komt Nederland. De OESO verwacht dat de teruggang zich in deze drie landen zal voortzet ten in de periode tot 1985, waarop de voorspellingen van de studie betrek king hebben. De totale bevolking van de OESO-landen zal in 1985 zeventien procent groter zijn dan zij in 1970 was. Nederland zal in 1985 een betrekke lijk groot aantal jonge mensen heb ben, een tamelijk laag percentage ou de mensen en een beroepsbevolking in de werkleeftijd (15 tot 65 jaar; die 65 procent van de totale bevolking uitmaakt. De OESO noemt de in Ne derland tot 1985 te venvachten bevol kingsgroei aanzienlijk (een procent per jaar). Landen met een zeer gerin ge bevolkingsgroei of zelfs achteruit gang zijn: België, Denemarken, Duits land, Italië, Portugal, Zweden en Zwitserland. Deze landen zullen in 1985 een betrekkelijk hoog percentage oudere mensen en een betrekkelijk laag percentage jonge mensen hebben. In bijna alle OESO-landen zullen de percentages van de jonge en de oude re mensen die deelnemen aan het pro duktieproces dalen. Van een verslaggever RHEDEN De IJsselweg, die het verkeer op de bestaande rijksweg Amhem-Zutphen, dwars door de be bouwde kommen van Velp, Rheden, De Steeg en Ellekom, moet ontlasten, zal woensdag 3 april worden geopend. De IJsselweg sluit aan op het Velper- broekcircuit in de rijksweg 12 (E- 36) en zal te zijner tijd worden door getrokken tot Zutphen. ORANGE (AFP) Een festival voor de sprinters de vierde etappe van de wegwedstrijd ParijsNice. Winnaar werd de Belg Eric Leman. De enige, die er iets mee opschoot was zijn landgenoot Rik van Linden, die als tweede eindigde en dankzij de daar aan verbonden drie seconden bonifica tie de achterstand op Eddy Merckx in de algemene rangschikking tot vijf se conden verkleinde. De overwinning van Leman kwam min of meer als een verrassing, omdat de eertijds zo rappe Belg na zijn derde succes in de ronde van Vlaanderen in april van het vorig jaar, nog slechts één zege had behaald: in de mermiskoers van Gistel. Leman nestelde zich op twee kilometer van de vlak verlopen etappe op kop en zegevierde onbedreigd. Het hele veld van 135 man zou in gesloten formatie over de meet zijn gegaan, als niet een valpartij na 195 km voor wat achterblijvers had gezorgd. Vierde etappe: 1. Eric Leman (Belg* 5.33.09 (met bon. 5.33 04). 2. Rik van Linden (Bclg> zt (met bon. 5 33 06), 3. Ryszard Szurkowski (Polen) zt (5.33.08). 4. Gerben Karstens iNedi 5.33.09. 5. Raphael Hooyberghs (Belg). 6. Cvrllle Guimard (Fr). 7. Esclasan <Fr) Geneste (Fr). 9. Rouxel (Belg), 10. Van Springel (Belg) allen zt. De eerste 102 ren ners werden allen genoteerd in dezelfde tijd: 5 33.09. Onder hen bevonden zich alle Neder landse deelnemers. Algemeen klassement: 1. Eddy Merckx (Belg) 20.47.31. 2. Van Linden (Belg) 20.47.36, 3. Bruvère (Belg), 4. Swerts (Belg) 20 47.42. 5. Alain Santy (Fr) 20.47.44, 6. Poulidor (Fr) 20.47.45. 7. Zoetemelk (Ned) 20.47.45, GRONINGEN Gedeputeerde staten van Groningen hebben het bestem mingsplan Tetjehom aan de noordzij de van het Schildmeer afgekeurd. Dit betekent, dat langs het meer geen bungalows mogen worden gebouwd en ook dat er geen jachthaven zal wor den aangelegd. Van verschillende kan ten waren er nogla wat bezwaren te gen het bestemmingsplan aangevoerd. In het onthoudingsbesluit stellen ge deputeerde staten dat zij de identiteit van het betrokken gebied willen be houden en waar mogelijk zelfs willen versterken. Het recreatieschap Schild meer betreurt deze beslissing van ge deputeerde staten, temeer omdat al eerder toestemming zou zijn verleend aan een totaal ontwikkelingsplan van het Schildmeer. Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK Arie de Vroet was gisteravond reeds met zijn gedach ten bij het Europees kampioenschap, dat van 26 tot 29 april in een nog nader door de UEFA (op 28 maart) te bepalen land wordt afge werkt. Door de recente vergissing v&n de Franse equipe tegen Schot land was enkele weken geleden al beslist, dat Nederland zich had ge kwalificeerd voor het eindtoernooi. De confrontatie met Frankrijk (voor 2000 kijkers op het terrein van RVC) was dan ook van generlei waarde meer. Voor bondscoach Arie de Vroet wat het een goede gelegenheid te experi menteren. Hij wijzigde het team, dat een week eerder Noorwegen een 00 gelijkspel afdwong, op drie plaatsen. Sluitpost Bob Hoogenboom (de Spar taan) zat dit keer op de bank, evenals Kerstens (Noordwijk) en Martens (DRL). Aan de kwaliteit van het Oran je-elftal Kleed, dit echter geen afbreuk, al dient vermeld te worden dat de Franse acties, hoewel technisch niet onaardig, nauwelijks enig gevaar op leverden voor de Nederlandse achter ste lijn, waarin Arend Migchelsen, pro bleemloos debuteerde. Onze landgeno ten regeerden van de eerste tot de laatste minuut. Dat wel. Maar van sprankelende acties was slechts hoog- zelden sprake. Daarvoor acteerde ook Nederland te slordig. Alleen voor rust viel er van aanvaard baar voetbal te genieten. Dankzij de Nederlanders overigens, die vlot com binerend herhaaldelijk door de Franse defensie flitsten. Met name de knappe combinaties tussen Koppendraayer en Hansen stelde Domenech voor grote problemen. Halverwege de eerste pe riode registreerde Nederland geheel in overeenstemming met het spelbeeld de eerste goal tctèn Lavorat onnodig de technisch bekwame Ad van den Broek juist binnen het zestien meter gebied onderyit haalde. Theo Hansen had ver volgens geen enkele moeite de elf me ter trap te verfraaien: 10. Een knal van Ad van den Broek, die op de krui sing uiteenspatte, illustreerde het over wicht van onze landgenoten. Drie mi nuten voor het verstrijken van de eer ste periode viel de definitieve beslis sing. Een voorzet van Koos van Dul- lemen werd zo slordig weggewerkt door Rubio dat Koppendraayer vrij simpel de tweede treffer kon aantekenen: 2—0. In de kwalitatief ernstig teleur stellende tweede helft onderging deze stand geen wijziging meer. UTRECHT De verbondsraad van het CNV gaat akkoord met aanslui ting van het CNV bij het Europees Verbond van Vakverenigingen (EVV)'. Ook de andere organisaties die beho ren tot de Europese organisatie van het Wereldverbond van de Arbeid (waaronder het NKV) hebben daartoe besloten. Tot nu toe zijn alleen vakor ganisaties die lid zijn van het Interna tionaal Verbond van Vrije Vakvereni gingen (waaronder het NW) bij het EW aangesloten. De verbondsraad van het CNV heeft verklaard toetreding tot het EW ge heel verantwoord te vinden. Een ver- DEVENTER (ANP) De wedstrijd van Jong Oranje tegen 1 Hongarije in de kwartfinales van] toernooi om de Europese beker landenploegen onder 23 jaar slechts 26 minuten geduurd,. Toen] dat Ruud Geels Nederland op eeq voorsprong had gebracht, bej scheidsrechter Matthewson de te staken wegens de mist. Van, middencirkel waren toen de doelen niet meer zichtbaar. De strijd zal morgen worden uitgesp< In de 26 minuten dat werd gesp was het spel van de tribunes nal lijks te volgen. De score werd pend door Jong Oranje, waarna jl 18e minuut het publiek via de L sprekers ervan op de hoogte werd[ steld dat Jong Hongarije had gemaakt. Jong Oranjc-Jong Hongarije: 21. g( wegens mist na 26 minuten. 10. Arntz 18. Bescei 1—1. 25. Geels 2—1. Scheidsrechter Matthewson. Toeschot 6.000. Jong Oranje: Spijkerman (Go Ahead); iFC Den Haag), Van Ierssel (FC Tw Van Vliet (FC Den Haag), Notten (FC te), Thijssen (FC Twente), Arntz (Go ad), Visser (FC Amsterdam), Husers Amsterdam), Geels (Cl. Brugge), Van wijk (Go Ahead). Jong Hongarije: Kovacs; Sandar Varga sis, Vepi, Ede Dunai; Csorma, Burony lint; Komjati, Kunszt, Becsel. JONG POLEN Het Poolse voetbalelftal onder d jaar heeft gisteravond in Sofia Bulgarije verslagen met 2-1. Het een wedstrijd in de kwartfinales het toernooi om de Europa Cup landenploegen. Bij de rust hadde Polen een voorsprong van 2-0 doelpunten van Szanmah en L Voor Bulgarije maakte Hristov he genpunt. Er waren 20.000 toescfj. wers. gelijking met de verhoudingen bi Nederland gaat volgens het CNV a op. 'De geschillen die in Nedei i tot het afbreken van het fedei overleg hebben geleid, doen ziel Europees niveau niet voor', aldu verbondsraad. _i_

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8