eldontwaarding veel rger dan de oliecrisis Vermogen Robeco aaide in 1973 Bezig bedrijf verslag Venezuela nationaliseert buitenlandse olieconcerns Zeevisserij zit diep in de zorgen 1973 r. Zijlstra pleit voor belastingcorrectie n J1 ileggingen in Europa namen toe Het topmodel onder de rekenmini's heet Toshiba, 't Zelfde geld maar wel even meer prestaties. Nu al schippers in de 'rode cijfers' Copa wil nieuwe landbouwprijzen uiterlijk 25 maart Aandeelhouders Hollandia eens met vakbonden KL" •'«*- Wall Street vast gestemd J?kort op Britse ttalingsbalans in "3 9 miljard Als u een 3V2 honderd gulden hebt vooreen zakrekenaar, geeft Toshiba u 't meest voor uw geld. MBBnman Rotterdam 010-13 49 SO Reclamebureaus zetten meer dan miljard om in '73 Logisch rekenen met geheugen en meer finesses. Toshiba vraagt er 560,- voor. \lEBnman I OL'W JIW KWARTET DONDERDAG 14 MA ART 1974 FPvANCIëN EN ECONOMIE T21/K23 JRICH Niet de oliecrisis maar de geldontwaarding met haar lidige intensiteit is het ernstigste probleem. Hier dreigen maat- Jiappij-ontwrichtende gevolgen die vérgaande consequenties kun- »n hebben. Een voltooide inflatie leidt onvermijdelijk tot dictatuur: democratie kan niet elke graad van geldontwaarding verdragen. zei dr. J. Zijlstra, president van Nederlandsche Bank, tijdens een ing voor de Ziircher Volkswirt- laftliche Gesellschaft. 'Het is mijn rlijke overtuiging, dat in het poli- ke leven de bestrijding van de geld- twaarding onvoldoende prioriteit liet', zo merkte hij op. rekende over de gestegen olieprij- en de daarmede gepaard gaande irolgen voor de betalingsbalansen i de olieconsumenten, stelde dr. Istra vast, dat de olie-afnemende iden hun bestedingen niet moeten lerken tot die omvang, die op zich- zou voortvloeien uit de achteruit- ig van de ruilvoet, die het gevolg van de prijsverhoging van de olie iden zij dat wèl doen, dan zou dit gevaarlijke (def(atie-) impuls jr de gehele wereld kunnen zijn'. een dergelijke bestedingsbeper- ig te vermijden achtte dr. Zijlstra t nodig om in de normale loonsver- jingen wèl te corrigeren voor de teruitgang van de ruilvoet, maar verder het netto reële resultaat ir de loontrekkers weer op peil te ngen door belastingcorrectie of anderingen in de op het loon ikkende sociale premies. Op deze ze is het z.i. in beginsel mogelijk ongewenste bestedingsbeperking te mijden zonder de loon- en prijsin- ie extra te voeden. nloos I opmars van de prijsstijgingen naar [gebied van de 'twee-cijfergetallen', tmde dr. Zijlstra zinloos. 'Wanneer oand 14 pet. loonsverhoging krijgt [de prijzen stijgen met 10 pet. is [niet beter of slechter af dan wan- de lonen met 8 pet. en de prij- met 4 pet. zouden stijgen. Het t in wezen toch om het netto be- tdbare loon. rom', aldus de centrale bankpresi- 'zou veel meer dan tot dusverre I geval is de discussie over de inko- Dr. J. Zijlstra: groot probleem. mensverdeling gericht moeten zijn op de verdeling van het reële nationale inkomen. Wanneer daarover overeen stemming bestaat is het in aller be lang om deze puur reële cijfers verge zeld te doen gaan van een zo gering mogelijke puur nominale opslag'. In zijn rede -ging dr. Zijlstra ook in op de rol van het goud. Hij zei niet te verwachten, dat het goud zal terug keren als basis van het internationale monetaire bestel op de wijze zoals wij die in het verleden hebben gekend. Ook verwachtte hij geen drastische verhoging van het niveau van de offi ciële goudprijs. 'Ik ben er zelf ook geen voorstander van', aldus dr. Zijl stra, die erop wees, dat er thans grote overeenstemming bestaat over de SDR ('het papiergoud') als basis van een nieuw stelsel. Europa monetair Na te hebben vastgesteld dat zonder vaste en volgens bepaalde procedu res aanpasbare pariteiten (wissel koersverhoudingen) een geordend in ternationaal geldstelsel op den duur niet denkbaar is, besteedde dr. Zijl stra aandacht aan de gang van zaken op monetair gebied in Europa, meer in het bijzonder toegespitst op de EEG. 'Men kan de vraag stellen', zei hij, 'wat de zin is van het slangarran gement, zoals dat thans tussen enkele landen bestaat'. Dr. Zijlstra zag voor deze monetaire overeenkomst evenwel een functie weggelegd op het gebied van herstel en voortgang van de ontwikkeling binnen de EEG naar een economische en monetaire unie. 'Het akkoord kan men zien als een platform, dat de mo gelijkheid van terugkeer biedt aan landen die zich (tijdelijk) uit het slangarrangement hebben teruggetrok ken. Maar ook', aldus dr. Zijlstra, 'is het van het grootste belang, dat zich in een wereld van zwevende koersen een zeker patroon van wisselkoersen vormt, dat zowel een element van sta biliteit heeft als ook aanknopingspun ten biedt om te zijner tijd te kunnen terugkeren tot een geordend interna tionaal monetair bestel'. Hierin zal een zekere groepsvorming (geledingen) onvermijdelijk zijn. In dit verband noemde hij de volgende drie geledingen: de landen van de Groep van Tien, de olieproducerende landen en de niet olie-producerende ontwikkelingslanden. Ten aanzien van de positie van de dollar stelde hij vast, dat de oliecrisis tot een verdere versterking van de dollar moet leiden. Dat zich dat nog niet duidelijk heeft gemanifesterd komt omdat de grote oliebetalingen nog op gang moeten komen. 'Alles bij elkaar genomen begint het er echter op te lijken, dat de dollar wederom de plaats in het internationale beta lingsverkeer gaat innemen die deze in de jaren zestig moest opgeven'. Dr. Zijlstra noemde deze ontwikkeling van groot belang voor de hervorming van het internationale monetaire stel sel. TTERDAM Ondanks een stijging van het aantal uitstaande aan- en van bijna 16 miljoen tot ruim 19,3 miljoen is het vermogen van Rotterdamsch Beleggings Consortium (Robeco) vorig jaar ge- ald van 4,05 miljard tot 3,69 miljard, een gevolg van de ge ilde koersen. De totale inkomsten van Robeco stegen van 114 ljoen tot 142 miljoen en de nettowinst van 108 miljoen tot 135 joen. et op de algemene economische wikkeling heeft Robeco haar liqui- it enigszins vergroot, aldus het verslag. Van het vermogen was (v.j. 7.98) pet. belegd in Neder- dse aandelen, wat de lokale fond- betreft en 9.82 (7.93) pet. in de ierlandse internationale concerns, belang in Europa als totaliteit is groot van 37.2 tot 42.6 pet., dat in -[erika nam ondanks een vergroting het belang in de laatste maanden het jaar nog af van 39.8 pet. tot pet., en dat in Japan van 17.5 tot 12.3 pet. ziet er volgens de directie naar dat belegging in de VS in 1974 re- aantrekkelijk zal zijn, vooral gelet op het feit dat de VS in mindere mate afhankelijk zijn i olie-invoer dan Japan en de mees- Europese landen. de laatste vier maanden van 1973 a ft Robeco belangrijke aankopen - richt van aandelen Stad Rotter- i, Elsevier, Furness, Hagemeijer, Hec, Van Ommeren, Philips en Grote verkopen iden plaats in aandelen Kon. Bijen- beheer, Nederlandse Dagbladu- Nutricia, Rommenhöller en We- idfer- Voorgesteld wordt een onveranderd dividend uit te keren van 2,5 pet. in aandelen ten laste van de agioreserve, naar keuze op te nemen in contanten 5.20). ADVERTENTIE ym Veenman, antw.nr. 1037, RattatdaiB r faan/773/7 Rotterdam 010-13 49 8Q k. UCCI H i aai i Amsterdam 020-24 85 65 ..d.rara,,., WiraMM.Ttu.rod. Inkomsten voor ontwikkeling Latijns Amerika CARACAS Alle buitenlandse oliemaatschappijen in Venezuela zul len worden genationaliseerd. De nieuwe president van Venezuela, Carlos Andres Perez, heeft dit bekendgemaakt na het afleggen van de eed in een bijzondere zitting van de Venezolaanse volksvertegen woordiging. 'Wij zullen een oud streven van ons volk, te weten olie tot Venezolaans bezit maken, in daden omzetten', aldus Perez. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De zeevisserij zit diep in de zorgen, omdat de op brengsten (besommingen) niet voldoende toenemen om de kosten stijgingen (van met name gasolie) op te vangen. Volgens drs. B. J. Langstraat, adjunct secretaris van de Redersvereniging voor de Ne derlandse Zeevisserij, zijn er nu al schippers die in de 'rode cijfers1 gevaren zijn en zodoende de rente en aflossing van leningen niet meer kunnen betalen. BRUSSEL De COPA, de overkoe pelende organisatie van de Europese landbouwers wil dat de Ministerraad van de EEG uiterlijk 25 maart de nieuwe landbouwprijzen voor het sei zoen '74-'75 vaststelt. Zoals bekend heeft de Raad al eerder besloten dat de nog vast te stellen prijzen, wat zui vel en rundvlees betreft, zullen gel den met terugwerkende kracht tot 4 maart. De COPA heeft nu verklaard dat deze maatregel niet alleen moet gelden voor de interventieprijzen, maar ook voor de andere steunele menten die rechtstreeks ot onrecht streeks hun weerslag hebben op de producentenprijzen. De COPA eist ook de toepassing van een bescher ming voor rundvlees in alle landen van de gemeenschap. De zeevisserij, die verleden jaar nog goed draaide met een omzet van ruim 400 miljoen gulden, zou dit jaar voor tenminste 100 miljoen gulden extra moeten omzetten, om de kostenstij ging te kunnen compenseren. 'Maar dit resultaat zit er', volgens de heer Langstraat, 'zoals de zaken thans lo pen bepaald niet in.' Daarom, zo vervolgt hij, moet men er zich niet over verbazen dat de vissers overwegend kleine zelfstandigen binnen afzienbare tijd in de haven blijven liggen, omdat het 'goedkoper' is niet dan wel te varen. En als het water onze mensen tot aan de lippen stijgt, zie ik ze er wel voor aan, dat ze met hun kotters en trawlers de Nieuwe Waterweg blokkeren. Vervalsing Met deze maatregelen zouden de vis sers dan kracht bij zetten aan hun po gingen om hulp van dc regering te krijgen. In de afgelopen tijd zijn al regelmatig gesprekken daarover ge weest, maar de regering heeft tot dus verre steun geweigerd om geen prece denten te scheppen, met name ten aanzien van de tuinbouw. 'Maar de tuinbouw kan overstappen op aardgas, en dat kunnen wij niet', zegt de heer Langstraat. Het zit de vissers ook dwars ('het is onaanvaardbaar', zegt de heer Langstraat), dat zij moeten optornen tegen de concurrentieverval sing binnen de Europese Gemeen schap, omdat de Franse en Italiaanse vissers intussen wél steun van hun re gering hebben gekregen. Bovendien zitten de vissers met het probleem ze zitten wat dit betreft in hetzelfde schuitje als de tuinders dat zij de kostenstijgingen wel mógen doorberekenen, maar dat niet kunnen, omdat de prijzen op de vei lingen worden bepaald. Die (dag)prij- zen zijn niet alleen afhankelijk van vraag en aanbod van vis. maar die worden ook in ongunstige zin bepaald door het prijsverloop op de hele markt voor eiwitten, met name van varkensvlees en kippebouL Voorts gaat het met de verkoop van tong, een produkt dat voor het me- rendeel wordt geëxporteerd, momen teel niet zo goed. Een kwart De olie, die anderhalf jaar geleden nog 7 procent van de totale kosten uitmaakte is vooral door de snelle prijsstijgingen vanaf oktober vorig jaar gestegen tot 25 procent van de totale kosten. Daarnaast zijn de vissers achter het net gaan vissen met de 'interessante' kortingen bij de af name van grote hoeveelheden olie. Die reducties worden door de olie maatschappijen sinds oktober niet meer gegeven. Hiermee is de narigheid voor de vis sers nog niet ten einde. De prijzen van nylon voor de visnetten zijn, al dus de heer Langstraat, in ruim an derhalf jaar tijd met 50 procent opge lopen, terwijl ook de prijzen voor ver pakkingsmateriaal vrij sterk zijn ge stegen. Op deze geweldig sterk gestegen kos ten, die niet kunnen worden opgevan gen door een voldoende hogere op brengst, dreigt de Nederlandse visse- rijvloot vast te lopen. Deze vloot, be staande uit 500 kotters (van overwe gend kleine zelfstandigen) en 80 traw lers (voor het grootste deel in rederij- verband), mag de modernste vissers vloot ter wereld genoemd worden. Maar om die vloot tot stand te bren gen, hebben de eigenaren in de mees te gevallen, om de heer Langstraat te citeren, 'enorm grote schulden moe ten aangaan'. Een kotter kost name lijk zo'n twee miljoen gulden. En met de rente en aflossing van deze schul den dreigen de vissers het schip in te gaan. Er zijn vissers die al een beroep heb ben gedaan op de bijstandswet voor zelfstandigen (de rijksgroepsregeling) om tijdelijk een lening te krijgen, om daarmee aan de verplichtingen te kunnen voldoen. 'Als het zo doorgaal, komt de tijd dat miljonairs in de bij standswet terecht komen', aldus de heer Langtraat. Na Frankrijk en Italië gaat nu ook West-Duitsland zijn vissers steunen. De vissers, die vorige week, de vangst hadden gestaakt, omdat zij de geste gen prijs van de dieselolie niet meer konden betalen, krijgen een onmiddel lijke subsidie van 15 miljoen mark, zo heeft de Bondsregering gisteren beslo ten. De vissers gaan vandaag weer naar zee. De buitenlandse oliebelangen zullen worden genationaliseerd door de da tum, waarop concessies onherroepelijk terugvallen aan de Venezolaanse staat, te verschuiven van 1983 naar een vroeger tijdstip. Perez zei echter niet wanneer de nationalisatie moet zijn voltooid. De olieproduktie in Venezuela bedraagt op het ogenblik ongeveer 3.35 miljoen vaten (van elk 159 liter) per dag waar van ruim 3 miljoen vaten voor export. Die uitgevoerde hoeveelheid voor meer dan de helft bestemd voor de Vere nigde taten. De olie die de Verenigde Staten invoeren is voor 35 procent af komstig uit Venezuela. Perez verklaard dat de omvangrijke Venezolaane olie-inkomsten (dit jaar waarschijnlijk tien miljard dollar) zullen worden gebruikt om ontwikke lingen in Latijns-Amerika te stimule ren die anders zouden zijn tegenge houden door multinationale onderne mingen. 'Uit onze overtollige olie-in komsten zullen wij een fonds creëren bij de Inter-american Development Avis Rent a Car naar American Express NEW YORK American Express en het Amerikaanse autoverhuurbedrijf Avis Inc. hebben in beginsel overeen stemming bereikt over de samenvoe ging van Avis met een dochteronder neming van American Express, zo is in New York meegedeeld mede na mens International Telephone and Te legraph (ITT), die een belang van 52 procent in Avis heeft De houders van gewone aandelen Avis is 25 dollar per stuk geboden. De transactie moet nog goedgekeurd worden door de raden van commissarissen van de drie maat schappijen, door tweederde van de aandeelhouders Avis buiten ITT en door het Amerikaanse ministerie van justitie, dat in 1971 heeft bepaald dat ITT zich van Avis moet ontdoen. ADVERTENTIE Zojuist verschenen Vraag toezending en stuur (zonder postzegel) uw naam en adres met vermelding van R4 aan ROBECO Antwoordnr. 1957, Rotterdam. Bank, met als enige voorwaarde dat deze gelden worden gebruikt voor het onwikkelen van economische activitei ten in de belangensfeer van multinati onale ondernemingen, die door hun grote Invloed zo vaak de kredietverle ning aan Latijns-Amerika kunnen ver lammen'. De nieuwe Venezolaanse president be loofde tevens een Latijnsarmerikaanse conferentie te zullen beleggen om in samenwerking met andere ontwikke lingslanden en in het bijzonder de Arabische olieproducerende landen een gezamenlijk beleid uit te stippelen met betrekking tot grondstoffcnprlj- zen. Koninklijke Shell voorziet geen on middellijke wijziging in het Venezo laanse regeringsbeleid met betrekking tot nationalisatie van de olie-indus trie. In New York v erklaardc een woordvoerder van het concern dat de inauguratierede van Perez geen enke le aanwijzing bevat die onmiddellijke nationalisatie doet vermoeden. UTRECHT De aandeelhouders van de Hollandia Tricot in Veenendaal zijn akkoord gegaan met een voorstel van de vakbonden om mee te werken aan een oplossing, die de onrust bin nen het bedrijf (350 werknemers) kan wegnemen. De ondernemingsraad had de benden om deze interventie ge vraagd,- omdat de aandeelhouders zich volgens de gekozen leden van de on dernemingsraad teveel met het direc tiebeleid bemoeiden. In afwachting van een definitieve overeenkomst in zake de gerezen moeilijkheden zullen de aandeelhouders een intentieverkla ring tekenen waarin zij zich bereid verklaren gedurende bepaalde periode zich niet direkt te mengen in het be land van de directie. De op stapel staande overeenkomst komt naar ver wachting over 3 4 weken uit de bus. De vakbonden zijn tevreden over de principe-overeenkomst. De heer D. J. Stronks, districtsbestuurder van de in dustriebond CNV. zei, dat de basis is gelegd voor een beperking van de in vloed van de aandeelhouders. De moeilijkheden bij Hollandia Tricot (met vestigingen in Veenendaal, Lop- persum en Hechteld in België) wer den enkele weken geleden openbaar door een beroep van de gekozen leden van de ondernemingsraad op de vak bonden om tussen beide te komen. De gekozen OR-leden zochten de moeilijk heden in de voortdurende menings verschillen tusen de commissarissen van de onderling, de commissarissen en directie en de directe inmenging van de aandeelhouders in het beleid van de directie. NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren $3414134'* 34' Unilever 39%—% <38%—39%). Phi- Opgave Hornblowcr en Weeks. DOW JONES INDEX Itldllll. Sporen lltlll. Obi. Mod* 11 mrt. 888.45 197.08 93.72 72.82 744.4 12 mrt. 887.12 196.46 93.91 72.78 762.7 13 mrt 891.58 196.84 94.10 72.79 766.4 Aand. Obl. lot. H. L. 11 mrt 18.470 14.240 1.796 900 560 12 mrt 17.250 14.510 1.763 739 647 13 mrt 16.820 16.640 1.771 806 545 Koersen in Montreal 8/3 11/3 Bnvls 1.98 2.00 2.02 Dom Tar Chem 27% 27% 27% Huxkv 23 22% 22% Nat. Gas 9%b Mass herguson 20% 20% 20 Nat Kesnurcea Shell Canada 19% 1«% 19% ND EN In het afgelopen jaar is de lopende rekening van de Britse g alingsbalans een tekort van 1.468 i( joen pond sterling (ongeveer 9 Ijard gulden) ontstaan vergeleken t een overschot van 69 miljoen pond 450 miljoen) in het voorgaande r. de balans van de onzichtbare han- (dienstverleningen en dergelijke) fetond verleden jaar een overschot 907 miljoen pond vergeleken met batig saldo van 746 miljoen In '2. De handelsbalans leverde een ieüg saldo van 2.375 miljoen pond vergeleken met een overschot van miljoen in 1972. Winst Wessanen 32 pet omhoog WORMERVEER Koninklijke Wes sanen heeft over 1973 een netto-con cernresultaat behaald van 15,1 min tegen 11,4 min over 1972, een stij ging dus van ruim 32 pet. Het be stuur heeft besloten aandeelhouders voor te stellen over 1973 op de gewo ne aandelen een onveranderd divi dend van 4,40 per aandeel van 20 te declareren. Rekening houdend met het reeds betaalbaar gestelde interim dividend van 1,60 zal het slotdivi- dend 2,80 bedragen. Voorgesteld zal worden aandeelhou ders de gelegenheid te bieden in plaats van het slotdividend van 2,80 te ontvangen 9,80 in contanten en 0.80 in aandelen ten laste van de agioreserve. Begin '74 voor Amrobank niet teleurstellend AMSTERDAM De ontwikkelingen bij de Amsterdam-Rotterdam Bank hebben in de eerste maanden van 1974 niet teleurgesteld. Verdere mede- ADVERTENTIE) I m m fmm m m m m m Veen man, antw.nr. 1037, Rotterdam Amsterdam 020-24 35 65 onderneming vjo Bührmann-Teiterode nv. Eindhoven 040-6 25 58 Zwolle 05200-3 7833 delingen, alsmede een concrete toe komstverwachting zijn onder de hui dige omstandigheden niet te geven, aldus het bestuur tijdens de jaarver gadering. Begin 1974 heeft zich een klein her stel van de eind 1973 ingezakte rente marge voorgedaan. Voor een werkelij ke verbetering van de marge is een behoorlijke rentedaling nodig, maar dit zit er volgens de Amrobank niet Dai-Ichi Kangyo AMSTERDAM Dai-Ichi Kangyo Bank Nederland, een dochter van the Dai-Ichi Kangyo Bank te Tokio, zal 18 maart met de opening van een kan toor in Amsterdam haar activiteiten in Nederland aanvangen. Dai-Ichi Kangyo Bank verkreeg in september 1973 notering aan de Amsterdamse ef fectenbeurs. De bank behoort tot de grootste in de wereld buiten de Vere nigde Staten. Zij heeft in Japan onge veer 300 kantoren, alsmede vestigin gen in 16 andere landen. De Amster damse vestiging zal zich met alle bank- activiteiten bezighouden. Nedap groeit verder GROENLO De omzet van Neder landsche Apparatenfabriek Nedap is in 1973 toegenomen van 13.4 min tot 15,6 min. De orderportefeuille bedroeg eind 1973 14,8 min tegen 12,1 min het jaar daarvoor. De winst na belastingen steeg van 640.000 tot 828.000 of per aandeel van 100 nominaal van 42,70 tot 52,60. De stijging van de winst na belastingen met 29 pet hield mede verband met wijziging in de toepas sing van de vervangingswaarde. Het bestuur had willen voorstellen, het di vidend te verhogen van 19 pet tot 24 pet. Door de dividendbeperking is slechts uitkering van 19 pet mogelijk. Voorgesteld wordt nu het bedrag overeenkomend met de overige 5 pet toe te voegen aan de dividendreserve. Over 1972 werd 19 pet in contanten, plus 5 pet in agio-aandelen uitge keerd, aldus het jaarverslag. Gezien de verdere groeimogelijkheden voor Nedap op het gebied van speciale electro-technische en fijnmechanische apparatuur, acht de directie de voor uitzichten op langere termijn gunstig. Air Products verwerft belang in Prodair BRUSSEL Air Products and Che micals heeft een 50 pet belang in de Société des Produits de l'Air 'Prodair' verworven van ShellPetroleum, een onderneming van de Koninklijke/ Shell-Groep. Een van de met Air Pro ducts verbonden ondernemingen bezit op dit ogenblik reeds 50 pet van Pro dair. Air Products heeft ook produc tiebedrijven in Groot-Brittannië, Bel gië, Nederland en Duitsland. AMSTERDAM De Nederlandse re clamebureau-omzet heeft in 1973 voor het eerst de 1 miljard overschreden. Dit betekent ten opzichte van 1972 een stijging van 9,8 pet, zo heeft het vakblad voor kommunikatiedeskundi- gen Kontekst uitgerekend. Deze gege vens werden verkregen door een en quête onder 150 erkende bureaus. Van deze hadden 30 een omzet boven 10 min en waren daarmee goed voor on geveer driekwart van de totaalomzet. Het aantal vaste personeelsleden laat zich berekenen op 3600, een vooruit gang van 100 man. De gemiddelde personeelsbezetting bedroeg 24, voor de grootste bureaus 67. Wat betreft de vooruitzichten voor 1974 verwacht 41 pet van de ondervraagden een vooruitgang, 16 pet rekent op een ge lijke omzet, 4 pet is minder optimis tisch en 39 pet had geen mening of kon er geen zinnig woord over zeg gen. NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Ara. American Brands American Can Am Cyanamid Am Eiectr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant. Richfield Biuidlx Bethl Steel Boeing Burlington Ind. Can Pacaflc Ry Celanese Chase Manhaltan Chessle System Chrysler Cities Service Colgate Palmollve Col) Industries Common» Edison Cons Edison Cont. Can Cont 011 Curtiss Wright Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont lED Eastman Kodak First Nat City 12/3 13/3 56 56% 13% 13% 45*4 45% 47% 48% 38% 38% 28% 28% 24% 24% 25% 25% 46% 46% 10% 10% 24% 24% 52% 52% 4% 4% 27% 27% 23% 24% 104% 104% 29% 29% 35% 35% 15% 1.1 25% 25% 18% 18% 31% 31% 52% 53 52% 52 19% 19% 55% 55% 28% 29% 21 30% 30% 20% 20% 25% 25% 43% 45% 12% 13 (ADVERTENTIE) Veenman, antw.nr. 1037. Rotterdam Rottordam 010-13 49 80 Amsterdam 020- 24 85 65 «en onderneming vin Bührminn-Tcttcrode nr. Eindhoven 040 6 25 58 Zwolle 05200-3 7833 Admiral Corp Ailengheny Pow S Ak/ona Am Standard Amsled Ind Can Breweries Cetto Chadbnurn Guth Chata Select Fd Columbia Gas Cominco Com. Telephone 109% 109% 43% 42% 13% 13% 19% 19% 24 23% 15% 13". 43% 43% 63% 53% 3% 16% 16% 8.83 8.33 26% 26% 34 34% 18% 18 U 34% 35% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Ulil Gen Tel Tel Gelty Uil Gllelta Glmhel Brother* Goodyear I and B Guir Uil Illinois Central Ind. Insilco Ini Busin Mach Intern Harvesler Ini Nick of Can Int Paper Ini Tel Tel 52% 53% 19% j9% 25% 25% 'SS '5% 17% 17% 27% 26% 20% 20% 8% 8% 249% 250 28"* 28% 38% 38% 49 50% 23 25% 21% 21% 20 20 Ling-Lemco Vough Litton Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Duugl Mobil Uil Corp Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cypaura Nat Steel Nat Lead Ind 9% 9% 5% 5% 24% 24% 17% 17% 26% 26% 18% 18 46% 47% 35% 86% 39% 39% 13% 13% 14% 14% 35% 35% 14% 14% Pac Ga* and El Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr 20%o 21% 27% 27% 471» 46% 34% 34% Sanla Fê Ind Sears Roebuck Shell Uil Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Uil Callf Stand Uil Irrdlana Exxon Corp Studebaker Worth Sun UU Texas Culf Texas Insl. Transamerlca Unilever Urnuo Carbide Uni Royal United Aircraft United Brands US Steel 34% 34% 83 89 60% 16% 10% 36 35% 47% 48% 44 43% 31% 31% 95 93% 88% 87% 37 37% 47% 48% 28% 23% 8% 7% 44 <4% Gen Clgar 14% 14% ini Bank for Kec Ini Flav Frag Int Paper 4) 99% b 99% b 40 40% 43% 44 Interspar 18.73 - Kansas City Ind Kansas Power KI.M Kroger 19% 27 67% 19 '4 66% Uine Stur Ceinen Lehman 20% 14% 20% 14 Madison Fund 10>/« 1014 West Union Tel Westlnghouse El Woulworth Nat Can NY Centr A North we»l R N Am Philips Co 14% 13 22% 22% 18% 18% 9 8% 8% 9% 67% 66% 21 22% Reliance Group 11% 11% Tandy Union Eiectr Umted G«»P* Western Bancorp 24% 25% 15% 15%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 23