Met Elsschots Kun je wat doen verhalen eoeo 0SBORHJE .OPROEP CODE Vrouwen bezetten^ Philips Usfa in Helmond TROUW/KWARTET WOENSDAG 13 MAlAiRTT 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV '14, MARY PERKINS door Riet Diemer HILVERSUM Met een hevig bloedende pink in de lucht staat Rudi Falkenhagen op het moni- torschcrm te kijken hoe hij even daarvoor als Pol van Domburg in het spel 'De verlossing' in ra zernij een rij weckflessen van een plank heeft geslagen, 't Kwam iets harder aan dan was bedoeld, want de pink blijft on danks de pleisters die er iedere keer weer liefdevol opgeplakt worden voorlopig bloeden. Tech nici vegen intussen de schenen in een hoek. Rudi staat als Pol. de onbehouwen hoofdpersoon, in zijn winkel, die naar de knoppen is gegaan dankzij de macht van de dorpspastoor. Diens 'Verlos ons heer van winkeliers zon der God' is genoeg geweest voor de dorpsgenoten om steeds minder bij hem te komen. Pol slaat zijn vrouw en dat is vooral de eigenlijke aanlei ding van de twist. Dat daar ook een andere kant aan is geweest staat in het script: 'Voor zijn nering was dat slaan in den beginne een goeie reclame geweest, want hij blonk er werkelijk in uit en de men sen begrepen ook niet waarom hij haar zo sloeg. Ze probeerden het aan de weet te komen, maar Sideria (zijn vrouw) liet niets los.' 'Een gigantisch drama in een klein dorp', zo noemt AVRO's regisseur Walter van der Kamp Elsschots boek 'De Verlossing', dat in 1921 verscheen. In de NOS-studio legt hij de laatste hand aan de opnamen. 'Het gaat over twee mannen, die eender zijn: hyper individualisten. De een is winkelier Pol van Domburg. Zijn tegenspeler is pastoor Kips, gespeeld door de in Ier land wonende Piet Kamermans.' ?Het is eigenlijk een koningsdrama. Deze mensen blijven op hun ponte- neur staan tot de dood erop volgt.' Meer wil hij beslist niet over de in houd van Elsschots minst bekende boek vertellen. 'Er gebeurt zoveel. Je lee6t het boek maar, of je neemt het script maar mee.Na lezing blijkt dat hij de hoofdlijnen heeft samenge vat, maar dat er inderdaad teveel ge beurt om na te vertellen. Maar de driedelige serie brengt de AVRO in september en oktober op het scherm, Kruiswoord-puzzel zonder zwart. Horizontaal: 1. geestig gedicht, 2. eek hoorn (gew) -vreemde munt - plaats in de Oudheid; 3. begrip - hoekpijler; 4. plaats in Gelderland effen -sta pelmeter (afk); 5. achting - gift - voorzetsel; 6. pookijzer foefje (Ind); 7. papegaai -deel van het oor -groen te; 8. eiland voor W. Kust van Suma tra - muggelarve; 9. mak - palmboom - lidwoord. 2 3 4 6 7 8 9 2 3 4 S 6 7 8 9 Verticaal: 1. doordringend; 2. klein kind - lied - zangstuk; 3. plant -vlok kige stof op bier enz.; 4. uitstapje - ingewand van haring -welaan; 5. mik punt -alvorens; 6. gcdin van de toorn - wisselborgtocht - pers. voornaamw.; 7. munt - maanstand - vreemde munt; 8. armoedige woning -dierenverblijf - lord (afk) 9. graantrechter -onheil aanbrengende godin. OPLOSSING 1. spoel, 2. ajuin 3. traan, 4. tiran, 5. steel. 6. etage, 7. stoet, 8. stelt, 9, tre ma, 10. pipet. 11. risee, 12. noest, 13. vendu. SJAAL STOLA TISSU. (ADVERTENTIE) Wie Spanje kent,kent Osborne sherry im Sherry Calldad Superior De drie dochters van Pol van Domburg in AVRO's spel 'De Verlossing' blijven kniezend in huis omdat het dorp tegen hun vader is. Josine van Dalsunt bekend als Let uit 'Een mens van goede wil' speelt een van de dochters. zodat de inhoud voor niemand een ge heim hoeft te blijven. Alweer een schrijver van vroeger. Al weer een Belgisch schrijver. Er is de laatste tijd grote belangstelling in ons land voor de Vlaamse auteurs. Na 'Een mens van goede wil' van Gerard Walschap op de televisie, verscheen 'De Loteling' naar Hendrik Conscien ce's roman als bioscoopfilm. En een paar jaar geleden bewerkte Walter van der Kamp 'Lijmen' en 'Villa des Roses' als televisiespelen. Van der Kamp: 'Schrijvers van vroe ger? Dat kómt omdat ik bij de nieu we niets vind. Het verhaal van Els- schot spreekt me aan. Hij maakt ver halen, Couperus trouwens ook, waar van je steeds onder de indruk komt, zo goed als ze zijn. En dat het weer een Belg is.Wij vinden bij de AVRO dat we ons in het eigen taalge- Met mes tussen de tanden Chaim Herzog, ex-hoofd van de Israëlische inlichtingendienst, ver wacht niet dat het veroverde gebied in de hoogte van Golan aan de Syriërs zal worden teruggegeven. Omdat dan teveel achterland onvol doende verzekerd is. Eerder zal wor den aangestuurd op demilitarisatie van de Hoogte zowel aan de Israëli sche als aan de Syrische kant. Omdat het nog lang zover niet is, stroomt het gebied van beide zijden Vol militairen en materieel. Het mes zit als het ware weer tussen de tanden en het zal heus nog wel een paar keer worden gebruikt- Die con clusie mocht worden getrokken uit de reportage van Ben Eikerbout voor Achter het Nieuws. De aktualiteitenrubriek van de Vara begon met een politiek gesprek van Hans Jacobs met de heren Aantjes (ARP), Andriessen (KVP) en Van Thijn (PvdA), opgesomd in de volgorde waarin zij op de buis ver schenen. De toegemeten tijd was als van ouds te kort. zodat de politici niet behoorlijk op stoot konden komen. En dus duurde het gesprek te lang omdat er te weinig interessants naar buiten kwam. Zouden televisie gesprekken werkelijk niet zodanig te organiseren zijn, dat zé meer body gaan krijgen? Of ben ik tc weinig geïnteresseerd, zodat ik mij te vlug ga vervelen? Hans Jacobs was en niet voor de eerste keer minder geslaagd als gespreksleider De wijze waarop hij zijn vragen formuleert, wil de partners nogal eens irriteren omdat zij het het uitgangspunt onjuist vinden. Jacobs gaat dan ook meestal van een vooringenomenheid uit en dat laat hij bovendien te duidelijk blijken. En als iemand hem tegenspreekt, pakt hij toch het laatste woord met een snierende opmerking. Je kan men nog veel meer vertellen, lijkt hij dan te willen zeggen. En dat doet niet sympathiek aan. Zo wendde Jacobs voor, niet te begrij pen wat mr. Aantjes bedoelde met de opmerking dat de vier jaren nog niet om zijn. Partijgenoot Van Thijn vond het een zeer begrijpelijke op merking en wilde dat ook wel even uitleggen. Intussen blijft politiek toch een spel. Dat heeft Achter het Nieuws laten zien via een reportage over de vondst van Bas de Gaay Fortman en de nu bij de PPR kabouterende Roel van Duyn. Ter aktivering van de ver- verkiezingsstrijd hebben die twee een variant bedacht op het oeroude ganzenbord. Waarom niet op het zoveel interessantere Monopoli of het strategisch inzicht vereisende Risk vraag je je dan af? Vooral dat meest recente spel kent geen 'put', dus je hoeft ook niet te wachten tot je ver lost wordt. In de politiek kan dat soms lang duren. Maar dat kan mr. Aantjes niet hebben bedoeld. Graag had ik Merijntje Gijzen willen volgen bij zijn verhuizing naar Rotterdam, maar bij de KRO timmerde André Truyman aan de weg met een film over de geduchte multi nationale onderneming ITT. En daar moet je toch ook het één en ander van mee pakken, want het is goed te weten wat er achter de schermen van monsterbedrijven gebeurt. Truyman deed er wel zoveel van uit de doeken, dat je je bezorgd ging maken over allerlei manipulaties, die niemand schijnt te kunnen tegen houden. Maar hij liet Frank Pepermans te lang aan het woord. Weliswaar demonstreerde de Belgische grote baas de Europese ITT, precies datgene wat de Amerikaanse journalist Anderson als oneerlijk bestreed, maar het was te wijd-lopig Vlaams, dat aandacht verslappend werkte. TON HYDRA bied moeten bezig houden en dan kom je zowel in Holland als in België terecht.' 'Het is ook makkelijk spelen. Elsschot schept situaties waar je iets mee kunt doen. Maar deze boeken zijn nooit ge maakt met het oogmerk ze voor de te levisie te bewerken. Ik heb ze daarom vrij bewerkt. Er komeii een paar ex tra scènetjes in. Het is een soort ho- ningraad. die je opvult. Ik ga Els- schot niet verbeteren, maar ik vul hem op.' Maar ook al is het een Belgisch stuk, er wordt verstaanbaar Nederlands <n gesproken. 'Anders krijg je hetzelfde als met "Merijntje' r-n 'Een mens van goede wil' dat de mensen het niet verstaan.'- Er doen weer verschillende Belgische spelers mee, zoals Mart Ge vers. de vrouw van Pol. Verder is er een lijst bekende Nederlandse spelers met Kees Brusse, Ellen Vogel. Pleuni Touw, Georgette Hagedoorn en Josine van Dalsum. De laatste vertelt enorm veel reacties gehad te hebben op haar spel als Let in 'Een mens van goede wil'. 'Veel brieven en telefoontjes. Ik had dat eerst niet zo verwacht. Maar vreselijk veel mensen reageren op straat. Aan de ene kant is het vrese lijk leuk, maar aan dp andere kant werd het te veel. Ik kon nergens meer naar toe. Ik moest soms pen winkel uit lopen In Elslo De buitenopnamen van 'De Verlos sing' zijn in het Limburgse dorp Els lo gemaakt, omdat daar een Belgische huizenbouw is. De laatste binnenopna men worden in de Ililversumse studio gemaakt. Het decor van Wim Bijmoer bestaat uit een ouderwetse huiskamer, veel terra pluche. Een stoel met uit gesneden leeuwekoppen en ranken is het enige opvallende, verder is alles saai. Een trapnaaimaclune in de hoek. een naaimand op tafel. Aan de muur een portrettengalerij van grootmoe ders met neepjesmutsen. Imposante vazen met veel goud op de schoor steen. Verder een winkel met antieke toon bank, weegschalen en een kleine éta lage vol bonbondozen. Pol verkocht van alles. Daarachter de voorraadka mer met rijen jeneverkruiken, in- maakpotten en andere potten en jute zakken. Ondanks alle saaiheid, een de cor met sfeer ,die bij het verhaal past. In de regiekamer staat de platenhoes 'Geluiden voor geluidsjagers en ama teurfilmers'. Op kant A onder grote oorlog, kleine oorlog, slaand portier, houten lucifers aanstrijken, staat een kruisje bij 'ouderwets toilet', ter com pletering van het decor 108. Wat wilde jij dan weten, Karel tje?' vroeg smidje Verholen, toen zij gezeten waren op de geriefelijke ze teltjes, die de eigenaar van de dorps herberg voor zijn gevel had doen op stellen, 'Wel' zei Kareltje, 'Als die professor Tweesteen de oorzaak is van al die knetterellende, wie denkt er dan nog, dat U zelf de oorzaak bent?' 'Is er dan iemand, die dat nog denkt?' vroeg de smid. 'Kom nou, baas! Ik wou je wijzer hebben!' zei Kareltje zelfverzekerd. 'Wie zou er anders die steen met dat briefje door je keukenvenster hebben gesmeten" Wie kan er nou belang bij hebben jou met zulke dreigementen te overla den? Waarom mag jij zogenaamd geen knettercarters meer maken?' 'Dat is waar ook!' riep de smid uit. 'Er FERDINAND zijn mensen, die aan die knettercar ters geloven en die denken dat ik ze maak. Bovendien willen zij mij ver bieden nog meer van die dingen te maken. Dat kan maar één reden heb ben, Kareltje!' 'Wat voor reden dan, baas?' vroeg Kareltje nieuwsgie rig. 'Luister', zei de smid ernstig. 'Er is morgen een knetterrally. En die knetterrally gaat door. Dat staat vast! De eerste prijs is honderddui zend gulden. Da's geen kleinigheid. En weet je waarom de schrijver van die dreigbrief nou niet wil, dat ik knettercarters in auto's maak? Omdat- ie er zeker van is, dat-ie dan zelf de race niet winnen zal. Hij wil dus met alle geweld de rally winnen. Hij is zelfs bereid daarvoor tot misdaden over te gaan. Dat is logisch, nietwaar? Want anders had-ie bij mij geen i nen met dreigbrieven door de ruij behoeven te gooien!' 'Geen sp tussen te krijgen, baas', zei Karell —'Nu rest er nog één vraag', v volgde smidje Verholen. 'Wie is schrijver van die dreigbrief?' D< toen begon Kareltje Knetter opei hevig opgewonden te fluisten 'Baas...', zei hij. 'Die vent daar. Die heb ik al dagen in de buurt j de smidse zien rondscharrelen! w morgen ook! Hij kon het wel eens daan hebben! Kijk maar eens gt naar zijn gezicht!' En voor de sb nog iets in het midden kon breng) was Kareltje al van zijn stoel ge| den. Voorzichtig sloop de kleine jongen achter de twee schelmen Het waren Linke Lowietje en Be de Klapper Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.ZO (S) Akt.show met 7.45 VPRO: Deze dag. 8.00- 8.10 Nws 9.35 Watorst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S>' Radioweelcblad. 11.00 Nws. 11-03 V.d. kleuters. 11.15 <S> Melodieenboeket: licht muz.progr. 11.35 <S) VARA-Dansork. met solisten. 12.00 Stavenlsse - Centraal: reg. progr. 13 00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13 25 (Si Een middagje Stoomradio: progr. (S. Licht ensemble. 17.20 (SI Met de muz. mee. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws, 18 11 Dingen v.d. dag. 18.20 Ultz. v.d. A.R.P. ÉO: 18.30 (S) Kerkor- gelconc.: klass. muz, 18.55 Klankbord. 19.10 <S) Wij hebben een woord v.d. wereld: gees telijke liederen CVK: 19.30 Bidstond voor gewas en arbeid. EO: 20.30 (SI Gramm.muz. 21.20 Avondslulting. TROS: 21 30 (S) Specia liteiten a la carte. 22.20 Aktua. 22.30 Nws, 22.40 Prometheus XIII. 23.00 (SI In Pim Ja cob's Notenbar. 23.55-24.00 Nws (7.30 Nws. 7,41-8.00 Aktua. 8.30 Nws. 8.36- 8.45 Gymn. v.d. huisvr.) 10.00 (S) V.d. kleu ters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx: progr. v.d. vrouw 11.30 Aktua. KRO. 11.45 Bejaarden- progr. 11.54 Ber. Vastenaktie. 11.55 Med. 12.00 (Si Van twaalf tot twee. (12 26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41-12.50 Echo 13.00-13.05 Raden maar.) 14.00 Huisbe zoek.' NOS: 14.10 Onder de groene linde: ou de liedjes en balladen. 14.30 (Si Aspekten v.d. kamermuz. 15 30 Nws. 15.33 Spiegel van Duitsland. 16 00 Meer over minder; De stem v.d. sprekende minderh. Overheidsvoorl 17.20 Mens en samenleving: gesprek. NOS: 17 30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en Nu. NOS: 18.00 Bopthema's en swingsessions: Jazz uit de Jaren 1935-1955. 18.30 Nws. 18.41 Spiegel van Gr.-Br!tt. 19.00 Openb. Kunstbe zit. RVU: 19.10 Laten we het werk verdelen - extra: progr, over relatie milieu-derde we reld. 19.30 Wat is er aan de hand met de Nederl. ekon. (2). NOS: 19.50 Den Haag van daag 20.00 Nws. 20.05 (Si Woensdagavond Muz.magazine. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7 02 Steevast (8 02-8 05 Radiojour naal i 9.03 (S-M) Arbeidsvitaminen. 11 «3 Knipperlicht: muz progr. met verkeerstips. 12.03 Radiojournaal 12.06 (S> Zet 'mi 14.03 Hitvisser: toppopprogr. 15.02 Ceesi Zljtveld. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Pofl 700: verzoekpl.progr. I NOS: 18 02 Joost mag niet eten. 19.02 1 e Ton van Duinhoven?waarin r 19 02 Gouwe ouwe en 22.55 Med. 0.02 Mef Midnight Music. 1.02 Take It easy. 2.02 P III lacht. 4 02-7.00 Meurder's Methode. L BELGIE 324 ra NED. 12 00 Nws. 12.OS Lichte muz. (12.50 tenl persoverz. 13 00 Nws, akt weerbe toneelagenda.) 13.55 Beursber. 14.00 14 03 Schoolradio. 14.23 Lichte muz. Nws.) 15.30 Radio-schoolkoren. 16.00 Nt heursber. (Tussen 16 00 en 17.00 Rep. rennen.i 16.10 Intermezzo. 16.15 Kl|j progr. 17.00 Nws en med. 17,10 Lichte 17 55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d soldaten. I.ekenmoraal en -filosofie. 18.45 Sport. Taalwenken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 t en akt. 19.30 Lichte muz (19 40 Keurl gels 19.45 Missle-ullz." 20 00 Folkn 1 <20.30 Nws.) 2100 Splinternws. 21.10 I 22.00 Nws 22 05 Jeugd '74. (22.05 Gg progr. 23 00 'Nw 23 10 Liedjes.) 23 40 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie VARA 17.00 Film van Ome Willem 17.35 Hier komtde kameel -41- Een uur later komt et leven in onze DC-8. Ongeveer 30 passagiers en be manningsleden van de beide andere vliegtuigen worden bij ons binnenge bracht Een oorverdovende stortvloed van woorden wordt over ons uitgesto ten. Ze praten allemaal door elkaar en niemand schijnt te luisteren. Aan zoveel rumoer zijn we niet meer ge wend. Onze gasten verdelen zich over het hele vliegtuig. De ruimte wordt kleiner en de hitte stijgt Maar het is uit te houden. Wij zullen nu immers spoedig in een hotel in Amman zijn, ons wassen en scheren kunnen en een koel bad nemen. Er staat een schui mend glas bier op ons te wachten. Misschien zelfs een Europese maal tijd. Eindelijk is het zover. Het ogen blik waarop we nu bijna een week wachten, is aangebroken. De woordenvloed der vrouwen schijnt onuitputtelijk te zijn. Zijn het de ste wardessen van de beide andere vlieg tuigen of zijn het passagiers? Onder hen zijn nog heel jonge meisjes. Eentje is vast nog geen zestien. Waar om moesten die ook hierblijven. We krijgen te eten. Er zijn sandwiches, kaas, tomaten en citroenen. En van daag is er mineraalwater te drinken. De vrouwen delen alles rond in plaats van onze vertrokken stewardessen. Ik heb geen honger. Desondanks moet ik toch weer eens wat eten. Sinds gister middag is het een lange tijd. De ci troen bewaar ik voor de rit door de woestijn. Die rit zal ongeveer drie uur duren. En we gaan op het heetst van de dag. De zon zal branden en het zandstof onze kelen uitdrogen. Bijwijze van voorzorg steek ik ook mijn rode verfrissingsdoekje in nnjn zak. Zojuist is een guerilla in het vlieg tuig geklommen. Hij i., een klein ge bouwde man met een rond gezicht en een zwarte snor. Hij is de man, die ons zondag ontvangen heeft en die ook bij de landing van het Britse toestel tegenwoordig was. 'HAEEBl WAITER JOST Ultguvt I Press. Bussum 'Van wie is de grote zwarte koffer zonder etiket, die onder het vliegtuig staat?' wil hij weten. Niemand ant woordt. 'Ik wil weten wie de koffer zonder etiket is!' herhaalt hij, luider nu. Geen antwoord. De man loopt door het vliegtuig en kijkt elke passa gier scherp aan. Zonder succes. 'Van wie zijn dan deze passen?' vraagt hij en roept twee joodse namen af. Geen antwoord. De man wendt zich tot cap tain Schreiber. 'Wie zijn die twee Is raëli's?' Captain Schreiber neemt de passen van hem aan en begeleidt hem door het vliegtuig. Een van de ge- zochten zit in onze rij. Captain Schreiber loopt hein voorbij als ziet hij hem niet. 'Die mensen zijn hier niet', zegt hij tenslotte tegen de man. 'Ze zijn vermoedelijk maandag al naar Amman overgebracht' Gelukkig is hij met het antwoord tevreden en ver dwijnt. Spoedig keert hij echter met onze passen terug. 'Wie zijn hier Zwitsers burger?' roept hij door hot v.iegtuig. 'Iedere Zwitser se burger mic-t zijn hand op steken!' Wij heffen onze handen omhoog en de man begint te tellen. Daarna telt hij onze passen en bladert ze door. 'Waar zit de Zwitser, die op een di- plomatenpas reist?' Ik sta op, trek mijn jek aan. pak mijn tas en ga naar voren. Zal ik vanwege die diplomatenpas soms beter behan deld worden? vraag ik me af. Mis schien willen die lui bevhjzen, dat ze nog iets van diplomatieke gewoonten weten. 'Stapt u uit en wacht beneden!' be veelt de guerilla-leider. Ik klim langs de ladder omlaag en wacht in het he te zand. Het duurt niet lang voor de anderen mij volgen: captain Schrei ber, tweede vlieger Jerosch, boord werktuigkundige Ernst Vollenweider, daarna Hans Stichter. Atilla Janosfia en Norbert Kuster. 'Zet uw tas bij de overige bagage', zegt men tegen mij. Inplaats van mijn tas krijg ik van de Amerikaanse arts een medicijnkoffer tje waarop een rood kruis geschilderd is. 'We moeten de spullen verdelen', zegt hij. 'Kunt u dit naar Amman meenemen?' Ik pak het koffertje van hem aan en keer naar mijn groep terug, waar het koffertje door een guerilla wordt af gepakt 'Laat dat maar aan ons over', zegt hij en verdwijnt. Intussen zijn er nog meer passagiers bij onze groep gekomen: Engelsen en Amerikanen. Vijf vrouwen, waarvan vier jonge meisjes, zijn er ook bij. Ernst Berger en Robert Stauble moe ten er ook bijkomen. Ernst wil echter nog even gauw een grammofoonplaat uit zijn tas pakken. Hij heeft die plaat voor zijn kleinkind in Amerika gekocht en wil hem nu bij zich heb ben. Maar het slot van zijn tas zit vol zand en hij krijgt het niet open. Ro bert helpt hem. We zijn al op weg als die twee einde lijk achter ons aankomen. We moeten in een Landrover stappen. Als eerste stapt een Engelsman in, daarna ik en dan Robert. We gaan op de achter bank zitten. Voor ons zitten twee Amerikaanse meisjes en een Engels man. De wagen wordt tot op de laat ste plaats bezet. Helemaal voorin zie ik captain Schreiber en Ernst Vollen weider. Rond de twintig personen moeten het zijn nu. Er worden er nog eens drie bij geperst. We hebben nau welijks plaats om te zitten. Dat zal me een moeilijke reis worden met die hitte! 'Maar het is nog niet alles. Er moeten nog drie soldaten inet machinepisto len bij. De ene, een grote slanke jon geman in een khakiuniform met een leren muts, waarvan de twee zijklap- pen tot onder zijn oren reiken, klau tert over zittingen, leuningen en men sen heen naar achteren en gaat in de rechterhoek naast mijn buurman zit ten. Zijn lang gezicht is van leer, ge lijk zijn muts. Zijn smalle lippen en zijn ogen geven hem een uiterlijk van een gevoelsarm mens Hij lijkt me geen Palestijn. Ik vermoed dat hij een Noord-Afrikaan is. een Algerijn of een Marokkaan. Hij staat meer dan hij zit en richt de loop van zijn ma chinepistool door het zijraampje naar buiten. Tenslotte stappen ook nog Abu Fadi en Achmed. de woestijndok ter in. We zitten nu zo tegen elkaar geperst, dat niemand zich nog kan be wegen. (Wordt vervolgd) NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar •18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest SOC 19.50 Socutera NOS 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. v.d. A.R.P. NOS 20.30 Staatsloterij 20.35 Een man zonder vrienden 21.25 Panoramiek 21.50 Den Haag vandaag 22.05 Studio Sport 22.40 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Nederpopzien 20.00 Journaal VARA 20.20 Een lach en een traan 21.00 Van Onderen: Hec'ft u ook niks te zeggen op uw werk 21.25 Panorama Woensdag Show IKOR KRO RKK 22.00 Kenmerk NOS 22.25 Journaal TELEAC 22.30 Computerkunde les 10 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Aki. en muz. 10,25 Dagboek. 10.40 Aki. 11.25 Blutlge Strasse. 12.20 Akt. magazine. 12.50 Persoverz. 13.00- 13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Rep. 17.05 Amus. dok. voor kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Rep. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Pinocchio. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.05-11.30 TV-kursussen. (9.30-10.00 Sesamstrasse.) 18.40 Akt.rubr. .19.20 TV-kursus.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Dok. 21.00 Amusem.magazine. 21.45 Bui- tenl. rep. 22.30 Journaal, komm. en weer ber. DUITSLAND II 16.20 Turn mil. 16 30 Kleuterprogr 17 OU Journaal 17.10 Lassies Abenteuer. Aansl.: Main/elniknchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Sergeant Berry 19 00 Journaal. 19 3d Toerist, magazine. 20 15 Inf. en meningen u:t het bedrijfsleven. 21.00 Journaal. 21.15 Kult. magazine. 22.00 Aktie Zorgenkind. 22 15 TV- film. 23.40 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.40-10 25 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-kursu's. 19.00 Idem. 19.15 Idem. 19.45 Weekjournaal i. Engels. 20.00 Journaal en weerber. 20.: tit a petit. 21.45-22.30 Filmmagazine. DUITSLAND III WDR 8 05 t.e.m. 11.00 Schooltelevisie. (9 3tj Sesamstrasse.) 16.00 Sesame Street, p Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. Zandmann. 19.05 Progr. voor Spaanse v 19.15 Handel en Verkeer. 19.45 Nw Noordr.-Westf 19.55 Komm. 20.00 Joi en weerber. 20.15 Kelek. 21.10 Die 21.50 Act.magazine. 22.10-23.10 films. BELGIE NEDERLANDS 16 30 Jevanjong. 17.25 Magister Ma 17 55 Colargol. 18 00 VrIJetIJdsmagazine v.d. Jeugd. Volksuniversiteit. -19.20 Pollt. tribune. Korlweg. 19.40 Weerber 19.45 Nws ve Allen. 21.00 Openb. Kunstbezit, miere-magazlnc. 22.25 Nws rtF.LGIE FRANS 13 20 TV-cursus. 14.00 Schooltelevisie, en 16.15 Schooltelevisie. 16.45 progr. 18 25 Jeugdniagazlne. 18.55 Kinder Q] 19.00 Antenne-Solr. 19 15 Eiranger-d'ou tu- 19.45 Journaal. 20.15 Circusprogr. 1 Disc, over o.a. motorrace». Aansl.: HELMOND De werknemers |3l Philips Usfa in Helmond der: totaal van wie de meesten vrouw hebben gisteren het bedrijf bez hebben dit gedaan omdat Philip ld bedrijf wil overplaatsen naar Ei ar; ven waar een grotere vestiging Usfa is. De vakbonden beschouwen di 'rti sluiting van het Helmondse bc sel De directie van Usfa wordt ver verwachtingen te hebben gescho wat in strijd is met de beginsele I is een behoorlijk sociaal beleid, ole heeft volgens de vakbonden en y zetters in 1970 over de vestig! Helmond een beslissing genomf 101 grond van te optimistische ver zet tingen. kei De bezetting moet volgens de wé j, mers gezien worden als een teke; onbehagen over het gevoerde 1 van de directie ten aanzien vatrd Helmondse werknemers. De bez t ij ondersteunen hiermee de eis ute voortzetting van de werkgelege in Helmond. Ook het gemeei011 stuur van Helmond heeft in een wo gram de raad van bestuur van P t ij gevraagd het bedrijf niet te sluite

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6