eoeo KRO-televisie licht ITT door Merijntje naar Rotterdam O O O O O O O O 0 0 O O O Wat helpt al jaren bij hoest? POTTERS^ LINIA ...OPROEP CODE dsgpecepf trouw/ucwiartet devsdajg 12 mai.art 1974 BUNNEPtLAIND/RAlDIO EN TV T4/K Het decor van de best bekeken serie in ons land 'Merijntje Gijzens Jeugd' ver plaatst zich vanavond naar Rotterdam. Voor Merijntje een heel andere omge ving dan het Brabantse buitenleven. Zijn vader moet deze stap echter doen om werk te vinden. Hoewel van het vooroorlogse Rotterdam grote stukken niet meer bestaan zijn er toch opnamen in de havenstad gemaakt. Op de foto Me rijntje met buurman Van Tol (Gerard Groot), een atheïst en dat moet Me rijntje wel weer verwerken. Concurrentie voor Mouth en McNeal HILVERSUM Het Nederlandse duo Mouth en McNeal, dat de Neder landse liedjeseer hoog moet houden op het Eurovisie-songfestival in de Engelse badplaats Brighton, krijgt be hoorlijke concurrentie. Veel deelnemende landen hebben zan gers en zangeressen van formaat inge zet Voor Italië betekent dit dat. de winnares van het songfestival in 1964 meedoet: Gigliola Conquetti. Ze was 16 jaar toen ze eerste werd. Monaco zet zanger Romuald in. die vijf jaar geleden op het wereldsong festival in Rio de Janeiro winnaar werd. In datzelfde jaar deed hij ook mee aan het Eurovisie-songfestival. Spanje zet zanger Peret in. die ons vorige grand gala opluisterde en wiens plaat 'Borriquito' grif verkocht wordt. West-Duitsland zet evenals Ne derland een duo in: Cindy und Bert, bekend van 'Immer wieder Sonntag'. Buiten deze zangers zijn dan nog tal loze verrassingen te verwachten van minder bekende namen uit andere landen^ 2 3 4 6 7 8 10 11 12 13 Multinational op politieke paden HILVERSUM Vanavond zendt de KRO-televisie 'De gouden tele foon' uit, een documentaire over de international teleprone and tele graph corporation (ITT), een multinationale onderneming met 265 dochters. De uitzending is om half negen, Nederland 1. Over de komst van deze documentaire van André Truyman kondigden wij al iets aan. MARY PERKINS Waaldrecht wordt beetje Nederlandse Coronationstreet Van onze radio- en tv-recactie HILVERSUM De serie Waaldrecht van de VARA zal in het nieuwe sei zoen in gewijzigde vorm worden voortgezet. Hoewel de naam angstval lig wordt vermeden ziet de nieuwe se rie er een beetje als Coronationstreet uit Opnamen worden gemaakt in een vvijkgebouw of in een bepaalde wijk in Waaldrecht die als centraal punt voor het wel en wee van de inwoners als decors dienen. De oude opzet blijft gehandhaafd. Een aantal auteurs levert scripten voor de serie. Tot de VARA-plannen voor het ko mende seizoen behoort ook een musi cal over Pieter Jelle Troelstra, die op 1 mei 1975 wordt uitgezonden. 'Mens van goede wil' eerst herhaald en later in bioscoop Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De televisie-serie 'Een mens van goede wil' wordt in het voorjaar van 1975 herhaald. En als alles naar wens gaat wordt van de serie ook een bioscoopfilm gemaakt. Voor deze film moet de totale lengte teruggebracht worden tot anderhalf uur. De volgorde wordt waarschijnlijk veranderd. Er wordt een procédé gebruikt dat nog niet eerder is gebruikt, aldus John van de Rest, de regisseur. De beeldband voor televisie wordt over gezet op bioscoopbreedte. Dit karwei wordt in Engeland gedaan. In de internationale pers is ITT op ongunstige wijze in de publiciteit ge komen. Geschreven werd dat de ITT zich via de weg van 'diplomatieke commercie' over de hele wereld bezig houdt met telecommunicatie, verzeke ringen, financiën, industrie, dienstver lening, defensie, ruimtevaart en bo demexploitatie. De ITT heeft in Nederland alleen al dertig dochterbedrijven, zoals Stan dard Electric. Koni-schokbrekers, de Zwolse algemene exploitatiemaat schappij. Nobo-koekjes, Abbey Leven Nederland, Eubisf a-koekjes, Groko- conserven, Nova-elektrische apparaten, Sprinkler brandbeveiliging en Avis rent-a-car. De samenstellers tekenen aan, dat de ze bedrijven producten leveren waar mee we dagelijks te maken hebben. 'Dat geeft te denken als we ons reali seren dat ITT tegen grote winsten de Duitse oorlogsindustrie mee hielp op bouwen, maar evengoed in 1967 van de Amerikaanse regering 27 miljoen dollar wist los te krijgen als schade vergoeding voor tijdens de oorlog in Duitsland getroffen ITT-bedrijven!' ITT was ook de aanstichter van een schandaal met betrekking tot de aan leg van een telefoonkabel tussen Ame rika en Engeland dat onder de naam 'diepvries-schandaal' de geschiedenis inging. Eveneens deed ITT grote schenkingen Verdwenen meisje Nog tijdens de uitzending kreeg de Venlose politie honderden tips binnen nadat AVRO's Televizier een mogelijke reconstructie van het verdwijnen van een Duitse kleuter had laten zien. Vreemd, dat verscheidene mensen de drie-jarige Bianca Fritz met angst in de oogjes moederziel alleen hebben zien dwalen, wel even met de kleine spraken, maar het verder voor gezien hielden. In plaats van direct enig initiatief te ontplooien door bijvoor beeld wat navraag te doen. Frappant was ook dat de paragnost Gerard Croiset nauwkeurig de situatie be schreef van een route door Venlo eindigend bij het water. Vader en moeder Fritz blijven echter hopen dat hun dochtertje niet is verdronken. Een reportage uit de Filippijnen toonde iets van de zonderlinge Japanse luitenant die zich daar dertig jaar heeft schuil gehouden omdat de oorlog volgens hem nog niet afgelopen was. Al die tijd heeft hij een dagboek bijgehouden. Dat is niet zo vreemd. Gekker is het dat hij ook nog in het bezit was van zijn samourai-zwaard, het geduchte wapen, waarmee de Japanse militair in uiterste nood hari-kiri pleegt. Dat laatste heeft luitenant Onoda nooit overwogen, maar wel heeft hij in zijn dwaze privé-oorlog nog dertig argeloze Filippijnse dor pelingen gedood. Voor al zijn daden tijdens en na de oorlog heeft president Marcos hem evenwel gratie verleend. Straks wordt zijn dagboek natuurlijk gepubliceerd en dan maakt de publieke nieuwsgierigheid de man die het masker van Nippon niet wilde afleg gen ook nog miljonair. Niet alleen Ted de Braak en Alexander Pola kunnen zingen: Ik zie het niet meer zitten. Er zaten nog meer vreemde zaken in AVRO's magazine. Jaap van Meekren en cameraman Jaap Buys observeerden het talrijke gezin van een gepensioneerde Surinaamse politieman in de laatste uren voor het vertrek naar Nederland. Zij lieten daarin ook goed uit- aan de verkiezingskassen van de repu blikeinse partij en de democratische partij toen in 1960 niet duidelijk was welke partij de president zou mogen leveren. De republikeinse partij van Nixon kreeg in 1972 400.000 dollar. ITT trachtte in Chili tot tweemaal toe te verhinderen dat Allende president zou worlen. Toen hij dat tenslotte toch was, legde ITT aan Nixon's eco nomisch adviseur Peter G. Peterson een plan van 19 punten voor 'om te verhinderen dat Allende de komende beslissende zes maanden overleeft'. Radiolezingen van Hans Kox HILVERSUM Vanavond zendt de KRO-radio het eerste van vier pro gramma's uit die Hans Kox heeft sa mengesteld. Deze maand brengt de Nederlandse operastichting de eerste opera uit van Kox: een bewerking van Oscar Wilde's roman 'The picture of Dorian Gray' (1S90). Deze opera zendt de KRO-radio op 2 april uit. De door Hans Kox samenge stelde programma's gaan over de pro blemen die het muziektheater en de opera muziektechnisch en sociaal stel len aan componist en publiek en over het ontstaan van Dorian Gray als ope ra. komen, met welk een argeloosheid of zo u wilt zorgeloosheid deze mensen hun vertrouwde nego- rijtje gingen verruilen voor het totale onbekende in de stapelwoningen van de Bijlmer. Gemakkelijk accep teerde papa dat hij terecht was gekomen in een door eerder gearri veerde kinderen gekraakt pand. De rechtmatige bewoner van de flat heeft zich inmiddels gemeld en daarmee zat de hele familie meteen dik in de problemen. Er schijnt aan de sociale begeleiding toch wel wat te.haperen, als zoiets direct na aankomst kan gebeuren. Tot schade van deze rijksgenoten zelf. Belangrijk onderdeel van 'Hier en Nu' was een reportage uit Wenen, waar men erin is geslaagd, een kalf in leven te houden met een kunst- hart. Het eigen hart van het dier is niet weggenomen, maar buiten werking gesteld. De grote verwachting daarvan is, dit binnen een jaar ook bij de mens te kunnen toepassen. Om het natuurlijke hart de gelegenheid te geven, zich te herstellen, waarna de normale functie weer op gang zou kunnen worden gebracht. Het is niet ondenkbaar dat dit pas goed gelukt, nadat enige proefdieren daarvoor de tol hebben betaald met hun leven. Maar een ingenieuze vinding blijft het. Jammer, dat mr. Aantjes in de actualiteitenrubriek van de NCRV teveel werd vastgeprikt op een uitspraak van dr. Kruisinga. Hij had daarover de CHU-leider nog niet om opheldering kunnen vragen. Wij kregen dus ook geen verduidelijking te horen omtrent de perspectieven van het Christen Democratisch Appèl. Dat kreeg bij de AVRO meer kans via een gesprek met prof. Steenkamp. 107. Toen smidje Verholen terug kwam in de kom van het liefelijke dorpje, was het daar lang zo rustig niet als anders. Integendeel zelfs. Het was er een lawaai van belang. Vele deelnemers aan de knetterrally waren al gearriveerd en ook honderden be zoekers van deze zonderlingste aller wedstrijden kuierden al dor de stra ten van het dorp heem De fetstver- lichting brandde overal en de mensen keken hun ogen uit. Smidje Verholen vond dat allemaal zo leuk en vrolijk, dat-ie besloot de kleine Kareltje Knet ter van Huis te halen en met hem eens even een wandeling te maken door het versierde centrum van het anders zo rustige dorp. 'Het is prachtig, baas!' zei Kareltje opgewekt. FERDINAND En ehhebt U nog wat gehoord bij die oude professor Tweesteen? Is hij werkelijk de oorzaak van al die kneet- erellende?' 'Hij heeft mij alles ver teld, Kareltje', lachte de smid. 'Hij heeft een nieuw soort benzine uitge vonden en een kleine hoeveelheid daarvan heeft hij ongemerkt in jouw benzinetankje weten te gooien. Daar om reed je zo hard. Hetzelfde heeft hij gedaan met de wagen van Thomas en Bernard en met de oude wagen van boer Knolle. Begrijp je nou waar om die militaire wagen in de kazerne niet wilde lopen? 'Ik begrijp hetzei Kareltje ernstig. 'Die wou niet lopen, omdat er geen gehei me benzine in de tank zat. Jonge, jon ge, jonge, daar moet ik toch even een lekker stukje warme wordt op eten! De kleine, pientere assistent vai de heer Verholen deed zijn keus ei stond even later bij een stalletje ste vig te happen in een knappend stul gekookte wordt. Toen zei de smid 'Kareltje de militaire wagen wil de niet lopen zonder Tweesteen's ge heimzinnige benzine. 'Welnu', ze smidje Verholen ik kan niet meer lo pen zonder een fiks glas limonade Zullen wij eens even naar het terrasji gaan van 'Het Wapen van Rijkhuyzen 'Graag baas', lachte Kareltje. 'Ei als wij daar dan zitten, dan moet l mij toch eens even antwoord gevei op een paar vragen, die mij kna] dwars zitten Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws; 8.11 Ra diojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Mod. muz. met comm. (9.35 Waterst.) 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws: 11.03-11 05 Radiojournaal.) 11 30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei voor iedereen, met 11.55 Beursber. en met o m. De Groenteman en Paris vous parle. 12.30 Overheidsvoorl.: Uitz. v.d. landb. 12.40 Kinderkoor met pianobegel.: lichte muz. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Wat deed hij hier? EO: 14.00 Het woord der waarheid: Theologie naar de Heil. Schrift. 14.15 (S) Over en weer. 14.55 (S) Licht en semble. 15.15 (S) Licht en uitzicht: gewijde muz. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Eigenwijs: voor kleuter en kind. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Suriname en de Ned. Ant. (III). 18.40 (S) Johan Willem Frisokapel. 19.05 (S) Y'all come: country en Western progr. 19.30 (S) Vanavond: gevar. progr 22.30 Nws. 22.40 Ra diojournaal. 22.50 (S) Combo. 23.03 (S> Er floot een vogel in de wei. 23.55-24.00 Nws, HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 De wereld om ons heen: inf. rubr. 10.20 (S) Aubade: klass. muz. (10.30 Nws.) 11.00 Gebakjes en een be ter leven: verhalen van wel en wee. 11.30 Bejaardenprogr. 11.54 Ber. Vastenaktie. 11.53 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 Wij v.h. land. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41-12.50 Echo. 13.00-13.05 Raden maar.) 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag, met 15.30 Nws. Over heidsvoorl.: Luchtpost uit de Ned. Ant. KRO: 17 10 V.d. kleuters. 17,30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Dansmuz. uit de 16e eeuw. PP: 18.19 Uitz. v.d. P.P.R. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. voorbesch. 19,00 (S) Zin in muz.: amateurs geven de toon aan. 19.30 Kamp.wedstr. v.d. R.K. Federatie van Muz.bonden. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Komponist en radio IV, 1: Hans Kox. 21.20 Dinsdagavondtheater: Ja. weet je mono loog. 22.25 (SI Klass. pianomuz. 23.00 (S) Howl. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7 02 F.ddy Becker 9 03 (SI Plaatje v.d. pep. 11.03 Tom Blom in uw radio. 12.0 (S) Opvall. vrol. visite. 14.03 Eddy Beckei 15 03 Drie-draai. 16.03 (S) Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA 19.02 Popreconstr. 20.02 <S) Nashville. 21.0 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdondei 22.55 Med. 23.02 (S) Wachten op middei nacht. 0.02 (S) In de kleine uren. 2.02 (S Kees van Maasdam. 3.02 (S) Willem val Beusekom. 4.02 (S) Alfred Lagarde. 5.02-7.0 Hans Hamburger en Wim Bloemendaal. BELGIE 324 m NED. 12 00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Geva< muzikaal progr. (12.50 Buitenl. persover 13.00 Nws, akt., weerber. en toneelagenda. 13.55 Beursber. 14,00 Nws. 14.03 en 15.0 Schoolradio. (15.00 Nws.) 16.00 Nws ei beursber. (Tussen 16.00 en 17.00 Rep. wiel rennen.) 16.10 Licht klass. conc. 17.00 Nw en med. 17.10 Uitz. voor oudere luisteraari 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. Verkeersprogr. 18.45 Sport. 18.55 Taaiwei ken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws. 19.1 Intermezzo. 19 35 Vakb.kron. 19.45 Llchi muz. 20.00 Live optredens. (20.30 Nws.) 20.' Hoorspel. 21.45 Lichte muz. 22.00 Nws. 22J Musicalmuz. 23.00 Nws. 23.10 Lichte mu 23.40-23.45 Nws. (ADVERTENTIE) TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie 16.15-16.45 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor achten: KRO's Praatuuï NOS 20.00 Journaal KRO 20.21 Vul horizontaal in: 1. weversklos, 2. look, 3. oogvocht, 4. wreedaard, 5. stengel. 6. verdieping, 7. optocht, 8. stok met voettrede. 9. deel- teken, 10 zuigbuis, 11. persoon om wie men algemeen lacht, 12. naarstig, 13. verkoping. Bij juiste invulling leest men op de cirkeltjes drie namen van dames hals bedekking. Oplissing van gisteren: Hor. 1. slap, 4. deel. 7. sta, 8. oven. 10. A.K., 12. solo. 14. ieme, 16. iets. 18. rage, 20. N.P., 21. Loki, 23. lot, 25. Pool, 27. saté, 29. eer. 30. idee. 32. lam, 34. deer. 36. reek. 38. edel. 40. elan, 42. la, 43. lege, 45. dor, 47. kaar, 48. kees. Vert. 1. st., 2. last 3. pol, 4. de, 5. enig, 6. lam. 7. sein, 9. vork, 11. keet. 13. Oslo, 15. eelt. 17. eppe. 19. aise. 22. olie. 24 oele. 26. orde, 28. aera, 29. egel, 31. dreg. 33. aker, 35. Ella, 37. ende, 39. dak, 41. lek, 44. er, 46. os. -40- Zal ik het dan wel overleven? Er zal een wonder moeten gebeuren. Waar schijnlijk ben ik er morgen niet meer. Mijn vrouw zal weduwe zijn, een jonge weduwe nog. Mijn kinderen zullen hun weg alleen moeten vinden. De oudste zoon zou in het voorjaar zijn praktijk opleiding gaan volgen. Een maand geleden heeft hij die baan gevonden. En wat zal er uit de twee jongsten groeien? Kunnen zij die slag opvangen? Heb ik alles voor mijn vrouw gedaan wat in mijn macht lag? Een paar jaar geleden hebben we een huis laten bouwen. Er zit weliswaar nog een hypotheek op, maar mijn vrouw hoeft het niet te verkopen. Ze krijgt een behoorlijke weudwe- en we zenuitkering. De luchtvaartmaatschap pij zal haar een verzekeringssom in eens uitkeren en met dat geld kan ze de grootste schulden betalen. Materi eel hoeft mijn gezin niet bang te zijn. Geestelijk echter zal het een zware dobber worden. Hoelang duurt het voor die wonden geheeld zullen zijn? Ik ben nu zevenenveertig. Mijn vader was precies zo oud toen hij stierf. Ik was toen vijftien. De oorlog stond voor de deur en daarmee harde en onzekere tijden. Ondanks alles heb ik mijn weg gevonden. Tot nu toe heeft God mij geholpen. Ik ben een geze gend mens geweest. Ik heb veel ge lukkige momenten gekend. Ik moet nu afscheid nemen van alles wat ik gehad heb. Ik moet deze bittere kelk tot de bodem toe leegdrinken. Voor mijn geestesoog zie ik het beeld van onze Verlosser in de tuin van Getse- mane. 'Mijn vader, als het mogelijk is, laat deze kelk mij dan voorbijgaan. Doch niet mijn, doch uw wil geschie de!' 'Als het mogelijk is. laat deze kelk mij dan voorbijgaan'. Steeds weer herhaal ik die woorden. De laatste woorden van het gebed van Jezus ko men me echter niet over de lippen: 'HALER WAITER JOST 'Maar niet mijn maar uw wil geschie de!' Nog is er een sprankje hoop in mij. Misschen zullen we het gevaar toch kunnen ontlopen. In ons vliegtuig heerst een doodste stilte. Het is nacht Iedereen is in zichzelf gekeerd en wacht geapannen op het fatale moment Ik meen, dat een der stewardessen zachtjes ligt te huilen. Zij huilt om een jonge man, die nu spoedig geen vrouw meer heeft en om kleine kinderen, die hun moeder kwijt zullen raken. Gespannen loer ik naar buiten en luister of ik niet in de verte het ge brom van vliegtuigmotoren hoor. Wanneer zullen de eerste schoten val len? De nacht heeft geen einde. Moet dit dan werkelijk onze laatste nacht zijn? Ons leven ligt in Gods hand. Als de aanval komt kan ons, buiten hem, geen macht ter wereld helpen. Maar God zal over ons waken. Als hij wil, zal er een wonder gebeuren. Hij is de goede herder, waarover psalm 23 zegt: 'De Heer is mijn herder. Het zal mij aan niets ontbreken. Hij weidt me op grazige weiden en leidt me naar fris se waterbronnen. Hij verkwikt mijn Uitgave Centrl Press. Bussum ziel. Om zijnentwil houdt hij me op de rechte weg en al wandel ik door het donkere dal, dan vrees ik geen ge vaar....' 'Hij weidt me op grazige wieden en voert me naar frisse waterbronnen....' Deze woorden herhaal ik steeds. Thuis, gemidden van de grazige wei den en dartelende beekjes, hebben ze me nauwelijks iets gedaan. Hier in de woestijn betekenen ze alles: de hoop en het leven. Ik ben niet bang. Ik ben rustig, ont spannen, op alles voorbereid. Wat er ook gebeuren mag, ik zal handelen. De morgenschemering zal spoedig aanbreken. Meestal wordt er vroeg in de ochtend aangevallen. Enkele kame raden zijn ingeslapen. Ik niet. Ik wil klaar zijn als het alarm komt Zal ik het in de woestijn Kunnen uithouden? Hoe zal het zijn als ik toch nog door de explosie verrast wordt? Word ik aan stukken gereten of zal ik verbran den? God alleen weet het 'Hij weidt me op grazige weiden...' De ochtendschemering trekt grauw over de woestijn. Ik wacht en waak. Is het mogelijk, dat deze kelk aan mij voorbij gaat? 'Maar niet mijn doch uw wil geschiede', meen ik nu te kun nen zeggen. Buiten wordt het lichter. Nu zullen de Israëli's wel gauw komen. Er zal een helikopter aan de hemel verschijnen. Er zullen schoten vallen en de lint naar het dynamiet wordt aangestoken. De dag wordt geboren. Enkele kameraden slapen nog. Ik wil niet slapen. De volgende ogenblikken kunnen beslissend zijn. In het oosten wordt de hemel rood. De dag breekt aan. En plotseling gaat de zon. op. Zaterdag, 12 september 1970 Het leven gaat verder. De nachtmer rie is voorbij. Met de nieuwe dag komt de nieuwe hoop, hoewel mijn ledematen zwaar als lood wegen. Van daag is het zaterdag, 12 september. We zitten al zes dagen in dit vlieg tuig. Zes dagen, die als jaren tellen. Al gauw wordt het druk in de woes tijn. Vanuit de verte komt een kolon- ne autobussen en Landrovers aanrij den. - Nu worden we naar ergens overgebracht! schiet het door mijn hoofd. Doch 'de voertuigen zijn nog niet voor ons bestemd. Eerst zijn de passagiers uit de andere machines aan de beurt Wij moeten toezien hoe de kolonne zich langzaam in de richting Amman verwijdert, een grote stofwolk achter zich latend. Tegen negen uur verschijnt er een Palestijn in ons vliegtuig. De stewar dessen mogen weg. Zij moeten zich zo spoedig mogelijk voor vertrek gereed maken. De meisjes staan gauw klaar in hun turkoise uniformpjes, nog net zo netjes en koket als de eerste dag. Alleen hun gezichten zijn bleek en vermoeid geworden. 'Tot ziens in ZUrich!' roepen we hen na. Wat had den we zonder die measjes moeten be ginnen? Zij zijn onze bewaarengelen, geweest, de engelen van Mafraq. Glimlachend klimmen ze, geholpen door twee guerilla's de ladder af. (Wordt vervolgd) 21.10 NOS 23.15 23.25 Gouden Telefoon: benadering van een multinationale onderneming met 265 dochters Can Can Den Haag vandaag Journaal 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Griek: werkn. 19.15 Almanak v.d. week. 19.45 Ni uit Noordr.-Westf. 19.55 Komm. 20.00 Jou naai en weerber. 20.15 Serie-progr, 21. Muz.progr. 22.05-22.35 TV-cursus. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00-18. Schooltelevisie. 18.00 Colargol. IS 05 Het grote koraalr 18.30 Animatiefilm. 18.35 Tienerklanken. 19. Doe. natuurserie. 19.35 Kortweg. 19.45 Nw 20.20 Merijntje Cijzens Jeugd (19). 21.10 VI tensch. progr. 22 00 Gastprogr, 22.30 Nw 22.40-22.55 Yoga. NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Pipo in Marobia 19.30 Volgende patient NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Merijntje Gijzen's Jeugd (10), 21.10 2 voor 12 21.55 Achtdr het nieuws NOS 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Beton*3 (herh.) DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 .Akt. en muz. 10.25 Blutige Strasse. 11.45 Folkloreprogr. 12.05 Akt.progr. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Jour naal. 16.15 Journaal. 16.20 Dok. film. 17.05 Tekenfilm. 17.25 Dok. kinderfilm. 17.55-18.00 Journaal. (Reg.progr. NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18 00 Disk. 18.30 Akt 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-Magazin. 19 26 Hamburg Transit. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-12.15 TV-kursus- sen. (9.30-10.00 Sesamstrasse.) 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Die Zwel v.d. Dienst- stelle. 18.40 Akt.rubr. 19.20 Hamburg Tran sit.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Amu- sem.magazine. 21.00 Die 7-Tage-Woche des Drahtwegers Rolf Plechotta. 22.50 Journaal, komm. en weerber. DUITSLAND II 16.30 Progr woor oudere kijkers. 17 00 Journaal. 17.10 Der Nachste bitte. Aansl.: Mainzelmannchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Die Follyfoot-Farm. 19.00 Journaal. 19.30 Gedramatiseerde dok. 21.00 Journaal. 21.15 Akt. 22.00 Experimentele film. 23.00 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.40-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-kursus. 19.00 TV-kursus. 19.30 Idem. 20.00 Journaal. 20.15 Buitenl. polit. akt. 21.00-21.45 Filmrep. DUITSLAND III WDR 8.20 t.e.m. 11.45 Schooltelevisie. (9.30-10.30 Sesamstrasse.) 16 00 Sesame Street. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Russische taalcur sus. Appelomelet 4 appelen boter scheutje rum 4 eetl. bloem 4 eieren 4 eetl. melk suiker zout poedersuiker De bloem in een kom doen, wat zo; toevoegen en met de melk aanroere De eieren en wat suiker erbij doen het geheel kloppen. Wat boter of ma garine in een pan doen, het besli toevoegen en de omelet aan beide zi den lichtbruin bakken. Ondertussf de appelen schillen, van klokhuizi ontdoen en in blokjes verdelen. De blokjes in wat boter snel bakken. E eventueel wat druppels rum ov( i sprenkelen. De omelet op een schot doen en op één helft de appelblokji i leggen en vervolgens de omeli t dichtslaan. Bestrooien met poedersii ker. Menutip: Boerenkool met worst, aar f appelen, appelomelet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6