Schoolhoofd J. van Dijk kan het strand geen dag met rust laten df v.d.wiel Katwijkse KOLOM cBuiteijlands geld Muziek- en zangavond in St. Jan de Doperkerk Koor van Witte Kerkje wordt niet herbouwd Katwijk offei voorDorpske Door Niekjan van Kesteren Over politiek en verfraaiing 'Men kan wel zeggen dat ik wakker ben, als ik op school kom....' LEIDSE SPAARBANK v.d.wiel Grof vuil Leiden Restauratie begint spoedig Cursus politieke scholing Ter Aar Visserij berichten partcui7e RING Het lijkt nog iets te vroeg voor een juiste beoordeling van het jongste verschijnsel in de Kat wijkse politiek, de met mr. Jan van der Plas aangelengde groepe ring Gemeentebelangen. Daar voor is er op dit moment te wei nig van bekend. Er is deze week in het VW-kantoor wel een kloe ke kandidatenlijst op tafel gelegd, maar het meest essentiële gege ven is er nog niet: het program ma. Dat is altijd een vereiste, maar voor Gemeentebelangen toch wel in het bijzonder. De meeste andere partijen hebben een nationale achtergrond en dat verschaft hun een eigen gezicht en geeft aan hun kiezers ideologisch gezien een brokje houvast De pro gramma's van die partijen hebben meen een aanvullende functie. Bij Ge meentebelangen ligt dat anders. De heren Van der Plas en Van Mierlo hebben van die uitzonderingspositie een beginsel gemaakt Zij presenteren hun club als een puur Katwijkse zaak, waarin politieke voorkeuren onderge schikt moeten worden gemaakt aan het plaatselijke belang. Dat klinkt niet gek, maar zo'n formu lering biedt natuurlijk wel een hele boel ruimte. Men kan nogal wat kan ten op. Een positie die een zeker op portunisme in de hand kan werken. Vandaar de importantie van een pro gramma, als datgene waar men deze groeperingen op kan vastpinnen. Overigens zullen er wel de nodige mensen zijn geweest, die over dit nieuwste pact de wenkbrauwen ge fronst zullen hebben. Toch is deze gang van zaken niet vreemd als je er van uitgaat dat het een overeenkomst betreft tussen partijen die elkaar op het moment van handelen nodig had den. Nieuwe glans Van Mierloo kon door deze stap zijn (door het vertrek van de WD ver welkte) Gemeentebelangen nieuwe glans geven en Van der Plas vond er een allerlei mogelijkheden biedend onderkomen in. Dat zal hem wellicht welkom geweest zijn na een periode van alleen optreden. Zijn positie is grondig veranderd. Hij zal niet, zoals vier jaar geleden, gebruik kunnen ma ken van het underdogeffect. Toen was hij net op onduidelijke wijze uit de AR verdwenen en hij heeft in die da gen op een behendige manier van die situatie gebruik gemaakt. Het is de vraag en interessant in hoeverre Van der Plas zijn tien verworven aanhang kan behouden. Een andere vuurpijl werd de afgelo pen week afgevuurd door L. J. Haas noot. die al jaren voor de CHU in de raad zit Nadat hij verleden week ste vig ruzie had gekregen met de Unie. is hij op zoek geweest naar een ander politiek huis. Die poging is op niets uitgelopen. Zijn besprekingen met de WD en de Vrije Lijst hadden geen succes. Dus. nou ja, heeft hij besloten voor zichzelf te beginnen. Men kan hem op de stembiljetten vinden onder het predicaat Alternatieve Partij. Dat is een naam die wel perspectieven biedt. Per slot van rekening is er geen zaak of er is wel een alternatief voor te verzinnen. Het is moeilijk te zeggen wat de uitwerking van deze onderneming zal zijn. Dat kan nog wel eens aardig uitpakken als nog en kele bekende figuren, die elders moe ten verdwijnen zich onder dit vaandel scharen. Verfraaiing Intussen begint er een beetje schot te komen in de zaak van de verfraaiing van Katwijk. De raad heeft de plan nen die er in die richting bestonden de afgelopen jaren steeds tegengehou den. Men kon het niet eens worden over de manier waarop dat zou moe ten gebeuren. Het leek een weg zon der einde te worden. Maar nu is toch de kans groot dat er binnen afzienba re tijd iets aan gedaan gaat worden. Het zit zo: twee Nederlandse reddings maatschappijen bestaan dit jaar 125 jaar en ter gelegenheid daarvan hou den ze een tentoonstelling. Ze hebben aan Katwijk gevraagd iets in bruik leen iets passend te laten maken. Die mening is ook de commissie die in deze adviseert toegedaan. De leden daarvan hebben deze week al zitten fi losoferen over wat er moet komen. Aanstaande dinsdag wordt er een defi nitief standpunt ingenomen. Voorlo pig gaan de gedachten uit naar een beeld bij het restaurant 't Zwaantje. Men denkt aan een zeeman. Een enigszins gebogen figuur met een al tijd zoekende blik. Zo bezien zou het er op kunnen lijken alsof hij iets met de plaatselijke politiek te maken heeft Maar dat zal wel toeval zijn. door Henk Kamies (ADVERTENTIE) hanteert 'n montuur als make-up! (ADVERTENTIE) Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor NOORDWIJK De zware stormen van het afgelopen najaar heb ben de zeebodem voor de kust waarschijnlijk behoorlijk omge ploegd. Deze conclusie lijkt gerechtvaardigd als men ziet wat er al lemaal op het strand is beland. De heer J. van Dijk, hoofd van de Vierboetschool in Noordwijk, weet daar alles van. 'Opvallend waren de vele soorten schelpen, waarvan vaak nog levende doubletten aanspoelden. Er zijn er bij die wij hier zelden aantreffen en die wijzen op grote onrust op de zee bodem', aldus de heer Van Dijk (30) die vijf jaar geleden uit Ermelo naar Noordwijk kwam en zijn hobby in de natuur vindt. 'De westerstorm maakt de zeebodem los; de oostenwiind brengt dat wat los kwam naar het strand. Daaronder zijn ook levende diertjes zoals krab ben en zeesterren. Bij voorbeeld de Ocenabra Erinaceus, die veel op an dere schelpen lijkt en door de leek niet wordt opgemerkt Het is echter een zeer zeldzame. In december vond ik tussen het gruis een fraai horentje van ongeveer drie centime ter. Zo zeldzaam, dat het geen hcl- landse benaming heeft. In het be kende boekje van Entrop staat het genoteerd als de ocenabra Erina ceus', aldus de heer Van Dijk. Oostenwind Vrijwel dagelijks trekt hij er op uit. 'Als het een beetje aardig weer is loop ik 's morgens voor ik naar school ga een uur op het strand. Men kan wel zeggen dat ik wakker ben als ik op school kom. Het is vroeg opstaan, maar dat heb ik er graag voor over. Het is mijn hobby'. Vooral het voorjaar is een mooie tijd. De belangstelling van de heer Van Dijk gaat vooral ook uit naar de vogeltrek, die hij veelvuldig bestu deert. Hij is lid van een nationale vereniging en de leden komen vaak overal vandaan om de vogeltrek langs de kust te bestuderen en waar te nemen. Als er weinig is te zien, dan worden de schelpen bekeken. Met andere u-oorden; er is altijd wel wat interessants op en langs het strand te vinden. Hoewel, de laatste jaren waren mager. 'Er zijn de afge lopen paar jaar weinig leuke dingen aaiiigespoeld', aldus Van Dijk. De westerstormmen van de laatste jaren zijn leuk voor degenen die hout ver zamelen, maar voor hen die zich al leen interesseren voor datgene wat de zeebodem heeft los gelaten, is het magertjes, want zij zijn afhanke lijk van de oostenwinden en die wa ren er weinig. De heer Van Dijk is zelden alleen op het strand. 'Hoe laat of vroeg je ook komt er lopen altijd mensen. Zelf ben ik meestal met een groep leden van de Noordwijkse vereni ging van vogel- en natuurvrienden op pad. Er is een kern van zo'n vijf tien man, die ziah overigens ook be zig houdt met gemeentelijke bestem mingsplannen en wat dat betreft al aardige successen heeft geboekt'. Slecht.... Vondsten van de afgelopen maan den waren bijvoorbeeld de kleine zwaardschede, tafelmesheft, tapijt schelp, witte dunschaal, nonnetje, mossel, tere platschelp en nog vele andere soorten. Tegenwoordig lopen er nogal eens wat schoolkinderen met Bretonse schelpen rond, die vrij zeldzaam zijn langs onze kust. Deze schelpen worden echter door de vis sers 'binnen gebracht'. Zij blijven aan de netten vastzitten en het is een koud kunstje om ze er af te ha len. Het is te begrijpen dat de heer Van Dijk zijn enthousiasme over alles wat in de natuur leeft ('Ik houd ook van planten, bloemen enz.') weet over te brengen op z'n leerlingen. Het gebeurt meer dan eens dat hij met kinderen uit de klas op stap gaat om de natuur en vooral het strand te verkennen. 'Jarenlang ben ik met een groep kinderen nestkasten gaan controleren. Dat vonden ze gewel dig. En ook gaan er kinderen 's morgens vroeg wel mee. Dat is vrij willig. De langslapers haal je er dan uit, die komen niet'. De jongens en meisjes komen vaak met de gekste dingen aandragen die ze op het strand vonden. Zoals ko nijnenschedels. Eén en ander werpt de vraag op hoe het staat met biologie-onderwijs. De heer Van Dijk weet daar maar één antwoord op te geven: 'Slecht....' Hij vindt dat het slecht wordt gebracht en dat het toch wel wat anders moet zijn dan alleen botjes bekijken. Hij betreurt het ook dat vooral vroeger weinig of in het geheel niet over natuurbescherming werd gesproken. J. van Dijk heeft met de scholieren weer iets gevonden. 'De jongens en meisjes komen vaak met de gekste dingen aandragen'. 'Het moet juist één van de belang rijkste punten zijn', meent hij. Stookolie De afgelopen twee jaar is er wat de strandvondsten betreft, één interes sante dag geweest. 'Het gebeurt ook vaak dat er geld, gouden ringen enz. worden gevonden, die van badgasten afkomstig zijn. Ze liggen onder het zand, maar door de wind wordt het zand weggeblazen en komt het vrij. Maar het zijn anderen die dat vin den, want je bent nooit de eerste op het strand. Er loopt altijd wel een mannetje met een hondje, om het zomaar eens uit te drukken'. Vondsten, maar dan minder plezieri ge, zijn ook de vogels die slachtoffer zijn van stookolie. 'Opvallend is het dat er veel minder zijn dan in vori ge jaren. Wij brengen de vogels naar het vogelasyl hier in Noord wijk. Wij hebben ons wel eens afge vraagd hoe het komt dat er minder vogels een prooi van de olie worden. Tellingen in broedplaatsen in Schot land en Ierland hebben uitgewezen dat het aantal zeevogels zeer hard achteruit loopt en dat kan natuur lijk ook de reden zijn dat wij hier minder olie-vogels aantreffen. Eerst dachten wij dat de zee misschein schoner zou zijn geworden, maar daar zijn- wij op teruggekomen'. De heer Van Dijk is een natuurken ner bij uitstek. Al op zeer jonge leeftijd kreeg hij te maken met de Ohristelijke Vereniging van Natuur vrienden en ging hij met z.g. na- tuurkampen mee .Hij heeft er ook z'n vrouw leren kennen. Van Dijk is lid van de club van zeevogeltrek- waarnemers. De Noordwijkse hoofdonderwijzer is bijzonder ingenomen met de plaatse lijke vereniging van vogel- en na tuurvrienden, waar W. Baalbengen voorzitter van is. Voor meeuwen is het strand soans een tafeltje-dek-je. Maar ook voor Van Dijk biedt het strand veel aantrekkelijks. Een langslaper is hij in ieder geval niet. Want In wezen is v.d. Wiel méér dan opticien. U zou hem gerust schoonheidsspecialist mogen noemen. Die 't nuttige met 't aangename kombineert. Terecht want welke vrouw ziet er niet graag verzorgd uit?... weet er het fijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 LEIDEN Maandag wordt in Lelden In de volgende straten grof vuil opgehaald: Brees- traat. Langebrug. Ketelboetersteeg. School steeg. Wolsteeg. Gangetje. Botermarkt. Vis markt. Stadhuisplein. Koorbrugsteeg. Dwars- koornbrugsteeg. Maarsmansteeg. Mandema- kersteeg. Vrouwensteeg. Boomraarkt. Aal markt. Nieuwe Rijn, den Burcht, Burcht- steeg. Nleuwstraat. Hartesteeg. Beschuit steeg. Mortaansteeg, Hooglandsekerkgracht. Koppenhlnksteeg. Hooglandskerkkoorsteeg, Middelweg. Oude Rijn, Hoogstraat. Kaas markt, Hooigracht, St. Pancrassteeg, van Drlessenstraat. Middelstegracht, Oudo Heren gracht. Ververstraat. Zijlstraat. Oost- en West Havenstraat, Dwars Havenstraat, Vor- versplcln. Haven. Havenlcade. Kalvermarkt, Kilfgracht, Minnebroersgracht. Zuidsingel. Herengracht. Korte en Lange Langestraat. Nwe Waardstraat, Oosterkerkstraat. Waard- kerkplein on steeg, Waardgracht. Oranje gracht. Kaarsemakerstraat. Looierstraat. Weverstraat. Vestestraat, Groenestegen. Ui terstegracht. Kerksteeg. Dinsdag zijn de volgende straten aan de beurt: Zoeterwoudseslngel (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brande- lerkade, Durleuxstraat. T. Slegenbeekstraat. Roodenburgerstraat. de Mey van Streefkerk- straat. Cobetstraat. de Ridderstraat. Thor- beckestraat. Wasstraat. de Laat de Kanter straat. Cronestelnkade. P. J. Blokstraat, Frulnlaan. de Gljselaarstraat. Kernstraat. Verdamstraat. En volgende week woensdag komt de kraak wagen ln: Korevaarstraat. Plantsoen. 4e Bin nenvestgracht. Rijnstraat. Kraaierstraat. 2o en 3e Havenstraat. e. ene en 3e Gorte straat. Geregracht, Levendaal. Oranjeboom- straat. Cathrljnenstraat. Barbarasteeg. St. Jorlssteeg, Koenesteeg, Nwe Brugsteeg. Wlel- makersteeg. Hogewoerd, Watersteeg. Planta ge, Utr. Veer, Veerstraat, Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Doelengracht, Nonnensteeg, Kol/makcrssteeg, Zegersteog, 5e Binnenvestgracht. Sterren wacht. Kalserstraat, Bakkersteeg. Molen- steeg. Bolsotkade. Kampersteeg. Conciëntle- straat. Vliet. Douzastraat, St. Jacobshof. St. Jacobsgracht. Jan van Houtkade, Hoefstraat. Raamsteeg. Garenmarkt. Steenschuur. Nieuw- steeg. Hereneteeg. Salomonsteeg. Kloksteeg, Scheepmakersteeg. Houtstraat. Gerecht. Lok- horststraat. Zonneveldstraat. Pieterskerk- koorsteeg. Diefsteeg. Berkendaelstraat. Ple- terskerkgracht en straat. Pieterskerkhof, Pa pengracht. NOORDIJKERHOUT Deze pente kening van het Witte Kerkje ln Noordwijkerhout toont aan, dat de kerk vroeger een koor heeft gehad. Dat is een keer wegens bouwvallig heid ingezakt en daarna niet her bouwd. De op handen zijnde restaura tie van de kerk zal ook geen herbouw van dit koor brengen, omdat dit veel te duur zou zijn. Het is voor de klei ne hervormde gemeente, ondanks alle subsidies, toch al een hele financiële ingreep om dit restauratieplan nu ein delijk tot uitvoering te brengen. Veie jaren van plannen maken zijn TER AAR Leden van de vrouwen bonden waren bijeen in het dorps huis. waar burgemeester H.J. v d Poel sprak over het onderwerp 'De ge meente. wat is dat?' Voor de burge meester het woord kreeg, gaven leer lingen van de streekmuziekschool on der leiding van mej. W. Kret en de heer D. Daams een geslaagde uitvoe ring. Burgemeester Van de Poel vatte- de gemeente samen als het oor, het oog en de mond van de samenleving. Hilariteit ontstond toen de burge meester zei; 'Niemand zal een kruiwa gen grond van zijn buurman wegha len, maar als het van de gemeente isNa de pauze kreeg de heer Van dePoel heel wat vragen te beantwoor den van uiteenlopende aard. Binnen kort wii men in Ter Aar starten met een cursus politieke scholing. hieraan voorafgegaan. Het eerste plan dateert uit de Jaren vijftig. Met de omende restauratie kan wel een half miljoen gulden gemoeid zijn. De kerk wordt geconsolideerd in haar oorspronkelijke vormen. Na de slui ting zondag is de laatste dienst wordt zo spoedig mogelijk begonnen. Het terrein om de kerk wordt daar voor al in gereedheid gebracht. Een paar jaar zal dc restauratie wel du ren. IJMUIDEN Per 1 kg In guldens: tarbot 10.25-9.30. grote tong 6.82-6.55, grootmiddel tong 9.84-9.70. klelnmlddel tong 9.96-9.68. tong I 10.02-9.53. tong II 9.77-9.33. Per 40 kg ln guldens: schelvis 1 76-65, schel vis 2 70-47. schelvis 3 72-54, schelvis 4 48. wijting 2 57. schar 74-55, grote heek 144-130. middel heek 142-120, vleet 84. rog 30. wij ting 3 72-35, bot 21-13, steenbolk 50-42. schol 1 46-40, schol 2 68-49. schil 3 78-55. schol 4 67-4S, kabeljauw 1 86-71. kabeljauw 2 122-69. kabeljauw 3 104-77, kabeljauw 4 94- 67. kabeljauw 5 86-74, koolvls 1 49-42, kool- vis 2 49-43. koolvls 3 54-49. koolvls 4 53-45. tarbot 289-194, griet 201-180. tongschar 140- 31. heek 1 92-64, heek 2 94-64, heek 3 45-38. kl. leng 76-71. poontjes 60-38, haring 1 47-43, haring 3 16.60, lever 36-25. haai 70-28. Aan de vrijdagmarkt werden te IJmuidon aangevoerd: 7375 log tong, 39 kisten tarbot en griet, 774 kisten kabeljauw, 4260 kisten koolvls, 169 kisten schelvis, 212 kisten wij ting, 1553 kisten schol, 117 kisten schar, 306 kisten haring, 594 kisten diversen. BESOMMINGEN: KW123 113.000, VL115 95 000, WR57 48.000, 1JM15 5.800, IJM94 3.900, IJM44 17.000, EB28 7.900. KW178 7.500. UK18 6700. UK218 4200. UK234 2300. UK245 430, VD6 5100. VD25 1 550, VD89 9900.. Span- vissers: lèJM205 en IJM221 5300, VDl en UK200 1480. KW33 en KW1S0 660"). UK23 en UK48 3000. UK54 en UK208 1000. UK78 en UK107 2800. UK135 en UK145 1700. KATWIJK AAN DEN RIJN Aan gemoedigd door het grote succes van verleden jaar, had de muziekvereni ging Harmonie Katwijk opnieuw een 'muziek- en zangavond' in de kerk St Jan de Doper georganiseerd. Behalve de Harmonie (onder leiding van Piet Baarts) werkten mee het RK kerk koor St Cecilia, (onder leiding van C. Noordermeer), het christelijk jonge renkoor The Revival Singers) onder leiding van Jac. Colijn), het christe lijk gemengd koor 'Cantate Deo' (on der leiding van de jonge Bas Siere- veld), de organist Nico de Raad en de tenor Kees Barnhoom. Een oecume- nisah gezelschap dus. Het optimisme bleeK gerechtvaardigd; de kerk royaal bezet En kon zich ook weer verheugen over de, in Katwijk unieke acoestiek, die alles helder en eerlijk, maar tevens met barmharige mildheid doorgeeft De deelnemers wisselden elkaar, zon der volksverhuizingen, gestadig af. Het corps, dat nog enige piston,- bas-, trombone en eufoniumblazers drin gend behoeft, kampt dus wel met la cunes. Allicht wonen er hier of daar in de buurt nog wel actieve muziekbe oefenaars, die in deze merkbare nood druft willen voorzien. Dit in aanmerking genomen, moet ik zeggen, dat de Harmonie, onder Baarts behoedzaam sturende vertrou wenwekkende aanvoering, zeker in en kele gevallen, het er heel verdienste lijk heeft afgebracht Ik denk hier vooral aan de doorgaans gladde ex pressieve, van nu veel muzikaal be grip getuigende verklanking van Har vey's 'Short Pieces', 'Spanish Eyes' en een jazzversie. De koren hadden zich, terecht gespe cialiseerd op eigen gading. St Cecilia zong dus typische, al of niet nog ge bruikelijke, RK kerkmuziek, onder andere 'Jesu dulcis memoria' (van de Breslauer Kothe), 'Popule meus' van Palestrina, een Gregoriaans gezang en delen uit een niet zo mooie barokmis Het klonk alles goed in stijl en meest al verzorgd, maar niet zo erg blij moedig. Ik meen, dat een toch wel op gewekter Palestrina-opvatting denk baar is. Het Gregoriaanse 'Haec dies' klink echter opmerkelijk goed. De jeugd zong enthousiast -overtui gend, onder andere 'Go tell it on the mountains', toch, indien gewenst ook met ingetoomde muzikale drift bij voorbeeld 'You never ealk alone' en 'King- all glorius'. Verder deden er slagwerk en een trompet mee. Cantate Deo zong, afgezien van enkele minder correcte lijnen, welluidend. De klank was zuiver, mooi gebonden en meestal homogeen. In de voor dracht boeide vaak de muzikale bewo genheid. Ik herinner mij vooral een motet van Schulz en 'Rejoice in the Lord'. In 'Glory hallelujah' mocht het publiek de refreinen meezingen. Met bijzonder veel genoegen heb ik geluisterd naar de zuivere, vaste licht bewogen solozang van Barnhoom in 'Bless this house'. Hij heeft duidelijk aan beheersing gewonnen De aanwezigen, die tenslotte van 'Ge prezen zij de Heer' de refreinen zon gen. klapten vaak en geestdriftig zelfs na het Gregoriaans. Wie had hiervan ooit kunnen dromen (ADVERTENTIE) f auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand storm wettelijke aansprakelijkheid voor ziektekosten ....omzékertezijn! rm, olklitiigM ui n i of eventueel a LEI MUIDEN Vrijdag 15 maart om half acht houdt de School met de Bij bel een feestavond in 't Spant. Het programma wordt door de leerlingen verzorgd. In de pauze kan een ten toonstelling over beroepen worden be zichtigd. STAD EN REGIO KATWIJK De geldactie die g avond in geheel Katwijk is geho ten bate van de restauratie va Dorpskerk in Katwijk aan den heeft tot omstreeks kwart over ƒ28.411,opgebracht. oxtf ai-OE-^Tïi-SMiio ojS:ai.-og-9;TnrJ*^iitDTic-?ao QTÜai-0 Jlt-S-TOO cu- quo AARLANDERVEEN Vanavon terdag, 7.45 uur wordt in het 1 huis het blijspel 't Begon in gracht' opgevoerd tijdens een l komst van de afdeling der KP afloop dansen. RIJNSBURG Voor de reali van het bestemmingsplan Fre soord en met name ten behoev de doortrekking van de O ran stellen B. en W. voor van de fir Vianen een perceel grond te 1 waarvoor, inclusief schadeloossti 130.399 moet worden betaald. HILLEGOM De gemeenteraai gadert donderdag 14 maart om uur. De agenda vermeldt o.a. wijsvoorstellen, grondoverdracht de bouw van de r.k. lagere i Meer en Dorp, subsidie Verei Gezondheidszorg Bollenstreek, 1 ning huren medisch centrum, k aanleg geddelte Olympiaweg, k plantsoen Prinses Beatrixlaan ei leg parkeerterrein. RIJNSBURG Donderdag 14 om 7.30 uur vergadert de gem raad. De agenda vermeldt o.a. koop panden Brouwerstraat 11, 17, aankoop grond voor de recoi tie Oegsgeesterweg, verkoop Spinozalaan aan W. van Egmoni dieten voor aankoop twee vrai gens, aanleg centrale verwarmi gemeentewoningen, aanvullend diet bouwrijpmaken bestemmin Frederiksoord, verhoging si Rijnsburg's corso. KATWIJK AAN DEN RIJN AR in Katwijk aan den Rijn dert maandagavond om 8 uur pen Hof'. Ondermeer zullen de daten voor de CCP-lijst wordf kendgemaakt. LEIMUIDEN/RUNSATERWOUI De Bond van Plattelandsvrouw in de week van 11 tot 17 maart teren voor het rheumafonds. 1 dames hebben hun medewerkin gezegd. RIJNSBURG De burgem stelt de gemeenteraad voor, thouders dit jaar 12.578 te verdienen, volgend jaar 13.976 1976 14.907. De minister va nenlandse zaken vindt, dat een moet worden gemaakt met een 1 ning van de materiële positie wethouders. RIJNSBURG B. en W. wille trale verwarming in de 35 gen woningen aan Burchtstraat er straat. Als alle bewoners dat <x den, zou de huurverhoging maand zijn, maar slechts 7 1 zich aangemeld, van wie zich de hogere huur akkoord verkh Deze zou 52 of 54 per maa ger hun huis blijven als het wordt uitgevoerd. RIJNSBURGDe gemeente i krotwoningen Brouwerstraat 11, 17 kopen. Koopsommen: 15.500 en 17.500. RIJNSBURG De politievi ning krijgt er twee bepalingen betrefffen de baldadigheid v jeugd op en bij de brug ov Oegsgeesterkanaal (n.a.v. klacht waterrecreatnen en het rondv drijf Triton) en het parkeren ravans op of aan de openbare langer dan 1 dag verboden). HAZERSWOUDE De kei van de geref. kerk heeft een uitgebracht op ds. Z. C. Vers Leeuwarden-West KATWIJK AAN DEN RIJN reformeerde morgendiensten Open Hof-kerk beginnen met van zondag om 9 uur, dit in v met de gastvrijheid die men vormde gemeente heeft verleen de sluiting van haar kerk. VOORSCHOTEN Ook dit ja len lijdensmeditaties worden den onderleiding van de plaa pastores. De data zijn 14 ma maart, 28 maart en 4 april. Stef 7 uur ln de Dorpskerk. RIJNSBURG Volgende hoopt de koster van de herv. kerk, de heer W. Passchder, te ren. Op 9 april wordt hem van tot half 10 in De Voorhof een tie aangeboden. RIJNSBURG Nog een ni met betrekking tot de Beth maar nu van geheel andere aa deuren van deze kerk zullen vervolg na het beginnen v dienst op slot gaan, dit in v met diefstal van kleding. RIJNSBURG Tto adviseur orgelcommissie van de hervori meente alhier is benoemd de j damse organist Simon C. Janse RIJNSBURG De exploitat het gebouw De Voorhof heeft eerste kwartaal een tekort van opgeleverd. Er is nu een behei missie ingesteld om de exploit efficiënt mogelijk te maken. RIJNSBURG Op 14, 21 maart zullen hervormden en meerden een gemeenschappelij kavond houden met als ondf 'Kerk-zijn in Rijnsburg'. De e< op donderdag 14 maart om 8 Het Centrum bij de Immanuell RIJNSBURG—KATWIJK hervormde gemeente van Rij zal zondag een collecte worden den voor de restauratie van de kerk in Katwijk aan den Rijn. SASSENHEIM De Christel! mengde Zangevereniging 'Com Sangh' zal op dinsdag 12 ma acht uur in de Gereformeerd een uitvoering te geven van de nes Passion van J. S. Bach. Al uitvoering werken mee de i Thea Ekker-van der Pas (so Frieda van Engelenburg (alt i van 't Hoff (tenor evangelis tij), Henry Blackman (bas, C partij), Rudolf Grasman (ten Jan Hulsbos (bas). Verder het telijk Orkest voor Zuid-Holland Zwart (clavecimbel) en Richai dema (orgel). Het geheel staal leiding van de heer Cor Kool.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4