Nixon wil samenwerken net congres bij W atergate-onderzoek &S^en Meir krijgt meerderheid Mijnwerkers in Engeland gaan weer aan werk 'SAHEL' KREEG NIET DE HULP DIE NODIG WAS Oegandese prinses doet buitenlandse zaken ersplintering j Deense trkiezingen (ieuwe strijd ran en Irak Maximumsnelheid Frankrijk: 140 km Twijfels over 'spanning' aan Golan-front Houthakken in strafkamp Toch staking in Ethiopië Bijeenkomst van Europese radikalen Protest Sacharow tegen behandeling van Boekowsky jllOUW/KWARTET DONDERDAG 7 MAART 1974 BUITENLAND T7/K9 UsHEVGTON (UPI, Reuter) President Nixon heeft zijn medewerking toegezegd aan de juridi- he commissie van het Huis van Afgevaardigden bij haar onderzoek naar de mogelijkheden voor een jECttingsprocedure tegen de president. Icon's advocaat James St. Clair ver- iarde dit tegenover rechter John Si- ja in Washington^ Hij zei, dat de fesident bereid is om vragen van de künissie schriftelijk of eventueel fs mondeling te beantwoorden. Bo vendien wil hij de commissie meer materiaal over de Watergate-affaire beschikbaar stellen* dan zij nu heeft. Advocaat St. Clair gaf zijn verklaring 'namens de president' tijdens een hoorzitting voor de rechtbank oyer - NAIROBI (UPI De Oegande se prinses Elizabeth van Toto 1 district in Oeganda) is ongetwij feld de charmantste minister van buitenlandse zaken ter wereld. Deze slanke Oegandese schoon heid van 1.33 m., die reeds als advocaat, filmster en mannequin bekendheid verwierf, tooide de omslagen van tijdschriften als j 'Vogue'. Onlangs begon zij een diplomatie ke loopbaan als rondreizende am bassadrice van generaal Idi Amin, die haar benoemde tot mi- nister van buitenlandse zaken. I Prinses Elizabeth is de eerste vrouw in de moderne geschiede- j nis van Oeganda die een hoge I functie waarneemt. 1 De prinses verloor in 1966 samen met haar broer, de toenmalige koning van Toro (koning Patrick Olimi) alle koninklijke bezittin gen. De voormalige koning is nu directeur van een reclamebureau in Nairobi. 'Onder de voormalige president Milton Obote was Oe ganda een verloren land', zo zei prinses Elizabeth, toen zij in een vliegtuig naar Londen stapte. Elizabeth Liz voor haar vrien den fond in Londen snel haar weg in het mondaine leven. Zij trad, op in verscheidene films en bracht het reeds tot topmanne- quin, toen zij haar vrienden ver raste door het 'Dolce Vita 'vaar wel te zeggen en terug te keren naar Oeganda om Amin te gaan dienen. Terug Toen Amin in 1971 Obote aan de dijk zette, gaf hij Elizabeths fa milie haar bezittingen terug. Eli sabeth keerde toen naar haar land terug. Sinds haar geboorte genoot zij veel privileges. Thuis, I in haar paleis, mochten de onder danen haar slechts op handen en knieën benaderen. Zij volgde een opleiding op Dor set (Engeland), studeerde rech ten, o.a. aan de universiteit van Cambridge en werd advocaat in 1965. Tijdens haar korte advoca- tenloopbaan in Oost-Afrika kreeg zij alleen kleine dieven en moor denaars te verdedigen. Toen Obo te aan de macht kwam, keerde zij terug naar Londen waar zij, dank zij haar koninklijke rela ties, kon deelnemen aan een ko ninklijke modeshow van het Ge menebest. Als men haar spreekt over de in vloed van haar koninklijke rela ties antwoordt ze ontwijkend: 'Ik heb vrienden van koninklijke huize over de hele wereld, maar enkel als het past neem ik met hen contact op.' Wat haar werk als filmactrice betreft, trad zij o.m. op in een Afrikaans drama 'Bruikikvors in de zon'. Toen kwam Amin en wachtte de prin ses een nieuwe taak. t»ENHAGEN (Reuter, DPA) De "estigde Deense politieke partijen (ben bij het gemeentelijke en pro- ciale verkiezingen terrein verloren (nieuwe en kleine groepen, verkiezingen in veertien distric- 277 gemeenten en de steden Ko- ihagen en Frederiksborg, die dins- werden gehouden leverden met Be de sociaal-democraten een flink lies op. Deze partij verloor echter ider zwaar dan bij de algemene Idezingen vorig jaar december toen 'sociaal-democratische regering ten kwam. De versplintering, die in ember de verkiezingen beheerste, te deze week duidelijk door. Op- Uw boekten een bonte verzameling I kleine partijen ter linker en ter hterzijde forse winst. De grote (naar van vorig jaar, de progressie- partij van belastingontduiker Mo ts Glistrup, kreeg nu 8.5 procent de stemmen. Dat is aanzienlijk [der dan in december, toen ze met jl procent uit de bus kwam. De con- vatieven boerden duidelijk achter- L Ze kregen 13 procent tegenover Ba 21 bij de regionale verkiezingen 1970. .groeiende voorkeur voor kleine [tijen wordt toegeschreven aan de ite onvrede van de Denen over de ir hoge belastingen. Die onvrede fklaart ook de zeer lage opkomst de verkiezingen van deze week. (er dan veertig procent kwam niet De opkomst was sinds 1917 niet zo g geweest. tHERAN (AP) Tijdens gevech- i aan de grens tussen Irak en Iran B in de afgelopen twee dagen 56 takse militairen, onder wie zes offi- <ren, gedood, zo heeft de Iraanse ra- woensdagavond bekend gemaakt, een bericht van het officiële Iraan- persbureau 'Pars' werd gezegd dat Iraakse zware artillerie de afgelo- b dagen zware beschietingen heeft «gevoerd op verscheidene grensdor- n. In een daarvan werd een Iraans tolid gedood en werden acht men- i gewond. Van verdere verliezen o Iraanse zijde wordt geen gewag laakt. I werd gezegd dat alle Iraakse aan- en zijn afgeslagen. Ook werd een Miks vliegtuig, dat in het Iraanse ptruim was doorgedrongen, ver- Igd. (ADVERTENTIE) een rapport, waarin de rol van Nixon bij de Watergate-affaire wordt be schreven. Het rapport is verzegeld door de grand jury aan rechter Sirica overhandigd met het vezroek om het door te geven aan de juridische com missie van het Huis van Afgevaardig den. St. Clair zei voor de rechter, dat Nixon zich daar niet tegen zal verzet ten. De beslissing over wat er met het geheime rapport moet gebeuren, laat de president geheel aan de rechter over. Doofpot Het betreffende rapport bevat gege vens over de rol van Nixon bij de po gingen om het afluisterschandaal in de doofpot te stoppen. De belangrijk ste oud-medewerkers van de president moeten zich voor de rechter verant woorden voor hun aandeel in die zaak! Volgens persberichten zou de grand jury ook genoeg materiaal heb ben gevonden om eventueel een aan klacht tegen Nixon in te dienen. In zijn verklaring toonde advocaat St. Clair zich erover verontwaardigd, dat er iets uit het geheime rapport was uitgelekt naar de pers. De berichten in de pers noemde hij een ernstige schending van de vertrouwelijkheid van de grand jury en 'een grove ver draaiing van de feiten'. Rechter Sirica heeft de juridische commissie van het Huis opgeroepen haar onderzoek naar de mogelijkhe den voor afzetting van Nixon op te schorten tot na de processen over Wa tergate. Sirica doelt op de processen tegen zeven van Nixons vroegere me dewerkers, die vorige week een aan klacht ontvingen. Zij hebben zich vol gens de beschuldiging aan strafbare feiten schuldig gemaakt bij de pogin gen het Watergate-schandaal te ver donkeremanen. Het schandaal kwam aan het rollen na een inbraak in het hoofdkwartier van de democratische partij in het Watergate-gebouw in 1972. De daders van deze inbraak en hun opdrachtgevers zijn al berecht. Pas later bleek dat er veel meer men sen, onder wie topmedewerkers van het Witte Huis, bij de zaak betrokken waren. De aankondiging, dat Nixon met de juridische commissie wil samenwer ken kwam nadat de republikeinen, de partij van de president, opnieuw een opvallende verkiezingsnederlaag had den geleden. Bij een tussentijdse ver kiezing voor een congres-zetel in de staat Ohio verloor de republikein Gra- dison van de democraat Tom Luken. Het kiesdistrict was een republikeins bolwerk. Het was de derde keer in successie, dat de republikeinen een congreszetel aan de democraten verlo ren. Deze reeks van nederlagen wordt toegeschreven aan het rumoer over het Waterga te-schandaal. Nixon is door deze aifaire sterk gedaald in po pulariteit en de republikeinen zijn er van overtuigd, dat hij zijn partij heeft meegenomen in zijn val. Bij verkiezingen in Californië boekten de republikeinen gisteren eindelijk weer eens een overwinning. De 47-ja- rige Robert Lagomarsino wist een va cante zetel in de staatssenaat voor de republikeinen te behouden. PARIJS (DPA) De Franse regering heeft de maximumsnelheid op de Franse wegen verhoogd van 120 tot 140 km per uur. De Franse premier, Pierre Messmer, heeft de hoop uitgesproken, dat er op Europees niveau overeenstemming zal komen over deze grens van 140 km. Voor de overige grote wegen in Frank rijk blijft de maximumsnelheid van 90 km per uur van kracht. TEL AVIV/DAMASCUS (Reuter, UPI, AP) Premier Golda Meir is er toch in geslaagd een meerderheidskabinet voor Israël te vormen. Op het laatste moment heeft namelijk ook de Nationale Religieuze Partij zich bereid verklaard aan de coalitie deel te nemen. IWm Jorge Tapia, minister van justitie in het kabinet van de omgekomen Chileense president Allende, rust uit van het houthakken. Het lijkt zo mooi op deze foto, maar de werkelijkheid is anders in dit strafkamp dat door het militaire bewind werd ingesteld op een eilandje voor de Chileense kust De foto is afkomstig uit een televisiereportage van de Amerikaanse tv-maatschappij ABC. LONDEN (ANP, Reuter) Het bestuur van de Britse nationale unie van mijnwerkers (N.U.M.) heeft woensdagavond het geheel van loon- voorstellen van de staatsmijnen, dat een totaal van 100 miljoen pond (ongeveer 650 min) omvat, aanvaard. De NRP verklaarde woensdagavond haar besluit tot deelneming aan het nieuwe kabinet te hebben genomen 'wegen de ernst van de toestand'. Daarmee werd gedoeld op berichten dat de Syrische troepen klaar zouden staan voor een nieuwe aanval op Is raël. Minister van defensie Mosje Da- jan had eerder op de dag al gezegd dat hij ook wegens de gespannen situatie aan het Golannfront besloten had mee te doen aan het kabinet van Meir. Met de steun van de NRP beschikt het gisteren aan president Katzir voorge legde kabinet over een meerderheid van 68 zetels in het 120 zetels tellende parlement. De NRP had tot nu toe geweigerd aan een nieuwe regering deel te nemen wegens een conflict over de vraag 'Wie is Jood'. Het dage lijks bestuur van de partij besloot echter woensdagavond met dertig te gen 17 stemmen, bij vier onthoudin gen toch mee te» doen. Het nieuwe kabinet telt een groot aaotal oud-ge- dienden zoals Abba Eban (buitenland se zaken), vice-premier Allon, Mosje Dajan en Peres (die min. van infor matie wordt). Dajan en Peres beslo ten pas dinsdagnacht aan een nieuw kabinet mee te doen, nadat ze de for matie van Meir eerst weken hadden opgehouden wegens hun bezwaren te gen een minderheidskabinet. Nieuw in het kabinet is o.a. Yitzhak Rabin, oud ambassadeur in Washington die minister van arbeid wordt Onzekerheid Israël verkeert nog altijd in de groot ste onzekerheid over de situatie aan het Golanfront De eerste berichten over 'spanningen' in dit gebied ver schenen dinsdagnacht na het geheime beraad van het demissionaire kabinet waar Dajan en Peres besloten toch in de regering te blijven. Deze vergade ring werd bijgewoond door de chef staf van het Israëlische leger en de chef van de militaire inlichtingen dienst. Woensdagmorgen zei Dajan wegens de toestand aan het Syrische front te zijn gebleven. Maar militaire woordvoer ders zeiden dat alles rustig was aan het front en burgerlijk verkeer werd niet uit het gebied geweerd. Later op de dag vertoonde de Israëlische lucht macht enige extra activiteit maar daar bleef het bij. Dajan sprak 's avonds voor de televisie over de sterkte van de Syrische troepen die weer even groot zou zijn als voor het begin van De voorzitter van de NUM, Joe Gorm- ley, deed een beroep op de mijnwer kers donderdag de veiligheidswerk- zaamheden in de mijnen te hervatten en maandag weer volledig aan de slag te gaan. De staking begon op 10 februari, na dat de mijnwerkers al sinds half no vember overwerk hadden geweigerd. De oplossing van het conflict komt een dag nadat labourleider Harold Wilson een kabinet had gevormd. De Britse regeringsleider had eerder op de dag duidelijk gemaakt dat hij een zeer hoge prijs wilde betalen voor de beëindiging van de staking. Ook van de loonraad kregen de onder handelaars over de mijnwerkersionen duidelijk meer ruimte, dan ze hadden voor het uitbreken van de staking. De loonraad, ingesteld door de vorige re gering, stelde de ondergrondse mijn werkers van de eerste lijn een verho ging van bijna negen pond per week voor. Daarmee zou voldaan zijn aan de eisen van de vakbonden. Maar de voorstellen van de loonraad voor de andere mijnwerkers en het boven grondse personeel bleven beneden de vakbondseisen. De loonraad was door de vorige premier Heath ingesteld om zijn anti-inflatiebeleid uit te voeren. Heath- had dit orgaan opdracht gege ven uit te rekenen wat de mijnwer kers extra zouden mogen verdienen. Het voorstel van dé raad, dat gisteren openbaar werd, ging ver boven de door de conservatieve regering gestel de grens uit. Premier Wilson zal de loonraad overigens ontbinden. Ondanks de voortvarendheid waarmee Wilson het loonconflict in de mijnen heeft aangepakt, was hij nogal voor zichtig bij zijn eerste optreden als premier in het parlement Hij hield zijn uitbundige aanhang duidelijk voor dat zij een minderheid vormt in het parlement. Maar hij beloofde trouw aan het ver kiezingsprogramma van Labour. En over de nieuwe verkiezingen na zijn eventuele val toonde hij zich zeer op timistisch: 'Wij komen terug met een overweldigende meerderheid', zo waarschuwde hij zijn politieke tegen standers. Zijn voornaamste opposant, de pas als premier afgetreden Edward Heath, heeft inmiddels de eerste aanval van uit zijn eigen conservatieve partij moeten incasseren. Het rechtse week blad Spectator publiceerde deze week een vernietigend oordeel over zijn op treden van de laatste weken. ADDIS ABEBA (UPI) De Ethiopi sche vakbonden hebben woensdag avond hun oproep voor een algemene staking op vandaag herhaald, nadat onderhandelingen te elfder ure met de regering geen resultaat hadden op geleverd. In diplomatieke kringen in Addis Ab eba vreest men dat de staking tot nieuwe strijd zal leiden, nadat het land al twee weken van burgerlijke en militaire ongehoorzaamheid achter de rug heeft Keizer Haile Selassie van Ethiopië probeerde dinsdag de staking te voorkomen door ingrijpende grond wetsherzieningen aan te kondigen die zijn macht aan banden zouden leggen. Zijn optreden blijkt de vakbonden echter niet te hebben overtuigd. Vakbondsleiders die in totaal 85.000 werknemers in de industrie, de luchtvaartmaatschappij, het toerisme, bij banken en in hotels vertegenwoor digen, wezen woensdag verscheidene concessies van regeringszijde als on voldoende van de hand. Zij lieten we ten dat de algemene staking zal voort duren totdat hun eisen o.m. een verhoging van het minimum-dagloon met 200 pet zijn ingewilligd. Ande re eisen zijn kosteloos onderwijs voor arme kinderen en persvrijheid. Volgen onafhankelijke waarnemers is het eisenpakket van de vakbeweging zo omvangrijk, dat de regering er on mogelijk geheel aan kan voldoen. Zij hopen dat de bonden na een kort machtsvertoon het werk zullen laten hervatten. VERENIGDE NATIES (Reuter) De Verenigde Naties, de Verenig de Staten, Engeland, Frankrijk en een aantal andere landen worden in een recent Amerikaans rapport gehekeld, omdat ze te laks zijn ge weest in het verlenen van hulp aan de door droogte geteisterde Sa- hel-landen. Volgens het rapport, opgesteld ten behoeve van het Camegie-fonds voor Internationale Vrede, zijn vo rig Jaar naar schatting 100.000 mensen in het Sahel-gebied, ten zuiden van de Sahara, gestorven van honger en als gevolg van ziek ten die verband hielden met voed selgebrek. De Verenigde Naties en de Vere nigde Staten waren 'vaak niet be reid of niet in staat om maatrege len te nemen, die de tragedie had den kunnen beperken', menen de rapporteurs. De Britse regering wordt eveneens gekritiseerd, omdat ze. hoewel gewaarscl-uwd dat er een ramp op komst was, maanden wachtte voordat ze hulp verleende (300.000 pond). Het rapport oefent voorts kritiek op de Westduitse en Belgische regeringen, die vorig jaar augustus vliegtuigen die hard nodig waren voor een voedsel-lucht- brug, terugtrokken om ze te laten deelnemen aan een NAVO-oefe- ning. Frankrijk Over de Franse regering schrijven de rapporteurs, twee Amerikanen genaamd Roger Morris en Hal Sheets: 'De Fransen, die lange tijd de dominerende buitenlandse macht vormden in dit gebidd en die eens zo nauw verbonden waren speelden kennelijk een aarzelende rol bij de hulpverlening. Eind au gustus 1973 had Parijs nog maar 7 miljoen dollar bijgedragen aan het totaal van 76 miljoen dollar dat de wereld uitgegeven had aan voedsel voor de geteisterde landen- Vol gens Amerikaanse functionarissen wilden de Fransen alleen maar op speciale voorwaarden met volle dige inachtneming van de Franse belangen deelnemen aan de hulpverlening'. Het Amerikaanse bureau voor internationale ontwik keling (AID) had volgens de rap porteurs vorig jaar Juni al gewaar schuwd, dat de Fransen niet wil den meedoen aan een hulppro gramma dat door de Verenigde Na ties werd gecoördineerd. Van 1968 af waren er functionaris sen van de Verenigde Staten en van de Voedsel- en Landbouworga nisatie van de VN (de FAO) in het Sahel-gebied. Toch hadden ze, aldus het rapport, geen plannen klaar om 'de golf van honger en ziekte' die in 1972 over het gebied spoelde, te bestrijden. Het gebrek aan planning had tot gevolg, dat de hulp niet altijd even doeltref fend was. Zo ontbraken speciale rantsoenen voor zwaar ondervoede kinderen en vaccin tegen mazelen, een ziekte die Amerikaanse medi sche teams later ontmaskerden als een belangrijke doodsoorzaak on der de slachtoffers in de Sahel-Ian- den. Nomaden Andere punten van kritiek uit het rapport: Het Amerikaanse bureau voor internationale ontwikkeling hield onvoldoende rekening met de 'fata le discriminatie' van nomadenvol ken bij de verdeling van de voed selhulp in sommige landen. Het vervoer van Amerikaans voedsel naar Afrika liep niet vlot genoeg, omdat de Amerikaanse re gering in dezelfde tijd graan aan de Sowjet-Unie moest leveren. De rapporteurs citeren een ambassa deur'die zou hebben gezegd: 'Het schijnt dat de levering van graan voor humanitaire doeleinden altijd minder dringend wordt geacht dan leveranties warmee geld te verdie nen is'. Het vervoer in Afrika zelf werd bemoeilijkt, doordat niet voldoen de rekening werd gehouden met obstakels die allang bekend hadden moeten zijn- Ook kritiseren de rap porteurs verschijnselen van 'onge controleerde verspilling en corrup tie'. Niger Een Noorse functionaris, die dezer dagen is teruggekeerd uit de Afri kaanse staat Niger heeft gezegd, dat het leven van één miljoen van de vier miljoen inwoners van deze staat door de hongerdood wordt bedreigd. Velen proberen boom schors te koken om maar iets te eten te hebben. In de door honger geteisterde gebieden zijn alle kin deren onder de twee Jaar overle den. Zuigelingen sterven onmiddel lijk na de geboorte', zei de Noor, die voor het Rode Kruis werkt. Mede op grond van dit rapport herhaalt de Liga van Rode Kruis verenigingen vandaag zijn oproep om fondsen tot leniging van de nood in de Sahel. De vorige op roep, gedaan in januari heeft om streeks vijftien miljoen gulden op geleverd. Vandaag vertrekken ook twee van West Duitsland gechar terde vliegtuigen uit Lagos in Ni geria die voorraden proteïnerljke meelspijzen en ander voedsel zul len overbrengen naar vier vliegvel den in Niger. Van onze pariementsredactie DEN HAAG De PPR organiseert vrijdag 15 en zaterdag 16 maart in Be- melen bij Maastricht een bijeenkomst van Europese radikalen. De bedoeling is te komen tot een permanente uit wisseling van gedachten over de toe komstige Europese poltiek. De deelnemers aan het congres zullen overigens zelf beslissen, hoe het con tact in de toekomst onderhouden zal worden en of er desnoods een Euro pese Radikale Partij zal worden opge richt. Maar minister Trip, voorzitter van het comité dat de bijeenkomst or ganiseert, ziet dit laatste nog niet ge beuren. Voor de bijeenkomst zijn niet-socialis- tische groeperingen uitgenodigd. Er worden vertegenwowordigers (in totaal 35 buitenlandse gasten) verwacht uit Belië, Engeland, Frankrijk, de Scandi navische alnden, Italië en de DDR. Aan alle deelnemers is gevraagd naar voren te brengen hoe zij denken over de vredespolitiek, machtspolitiek, wel zijnsbeleid en milieubeleid. GROMIKO de oktober-oorlog. Maar ook hij maak te niet duidelijk waar de berichten over 'spanning aan het front' op ge baseerd waren. Sommige waarnemers meenden dat de situatie aan het front eerder aangedikt is om Dajan een eer volle terugkeer in het kabinet moge lijk te maken. Een Syrische aanval op Israël leek ook al onwaarschijnlijk omdat de Russiche minister van bui tenlandse zaken in de Syrische hoofd stad Damascus is. Volgens politieke kringen zou hij de Syriërs alsnog willen overhalen de be sprekingen over een troepenscheiding met Israël niet in Washington maar op de vredesconferentie in Geneve te houden. De Sowjet-Unie zou op die manier haar invloed op de besprekin gen willen vergroten. De president van Syrië, Hafez Assad heeft zich woensdag echter tegen dit streven verzet. In een interview, dat ver scheen voor Gromiko in Damascus ar riveerde, zei Assad dat de Sowjet-Unie zijn land onder druk zet om de vre desbesprekingen in Geneve bij te wo nen. 'Maar wij zullen alleen naar Ge neve gaan als er vooruitgang is ge maakt over de terugtrekking van de Israëlische troepen uit onze Golan- hoogten', aldus Assad. Gromiko heeft de leider van de Pales- tijnen, Jasser Arafat, uitgenodigd voor een bezoek aan de Sowjet-Unie. Het is voor het eerst dat de Sowjet- Unie officieel een Palestijnse leider uitnodigd. Een datum voor het bezoek van Arafat is niet bekend gemaakt. MOSKOU (AP) Een groep Russi sche dissidenten onder leiding van de natuurkundige Andrei Sacharow heeft woensdag bekend gemaakt dat de Rus sische autoriteiten van plan zijn om de schrijver Wladmimir Boekowski uit een werkkamp over te plaatsen naar de Wladimir gevangenis. De dissidenten vrezen dat Boekowski in de gevangenis zal sterven. In een poging om dezt 'verschrikkelijke mis daad' te voorkomen, deden Sacharow en zijn vrienden een beroep op het Westen om zo te vermijden dat Boe- kowskiy naar de strengste gevangenis van de Sowjet-Unie wordt overge plaatst. In een andere brief vroeg Boekowski's moeder om hulp uit het Westen om te helpen haar zoon te be hoeden voor de 'physieke uitroeiing' die hem in de beruchte gevangenis staat te wachten. Boekowski werd in 1971 gearresteerd en van anti-Sowjet propaganda be schuldigd. Hij werd veroordeeld tot twee jaar in de Wladimir gevangenis, vijf jaar werkkamp en aansluitend vijf jaar verbanning naar Siberië. Hij werd verleden jaar overgeplaatst naar een 'politiek* kamp in het gebied van Perm, nadat hij zijn gevangenisstraf had uitgezeten. In Orel werd woensdag de dissidente schrijver Viktor Chaustow veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf we gens tegen de Sowjet-Unie gerichte activiteit, zo is van een dissident in Moskou vernomen- Chaustow moet na .zijn gevangenisstraf nog eens twee jaar in binnenlandse ballingschap. De nu veroordeelde schrijver heeft van 1967 tot 1970 gevangen gezeten nadat hij had gedemonstreerd op het proces tegen de schrijver Yoeri Ga- lanskow, die na een maagoperatie in een gevangenkamp is overleden. (ADVERTENTIE) iNiinON-FIURLEN MFTVtRXOOP VAM OROENTE BH FRUIT. OClD/d T/M3 MWT.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9