eoeo pozzdheo Houdbare seringen? Kijkers dol op series van eigen bodem Maison Kuiper mooi maar duur Andere dimensies Geen pil meer: grote kans op een dochter Peuter verdronken Foute correctie Hele oplage van boek vernietigd ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUW/KWARTET DONiDERD \G 7 MAAKT 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6 Van een verslaggever HILVERSUM Televisiekijkend Ne derland is verzot op drama-series van eigen bodem; dat blijkt uit het hoog ste kijkdichtheidscijfer, 35 procent Daarna volgen de sportuitzendingen met 32 procent. De categorie drama oogst in zijn geheel ook nog 29 pro cent. Het is duidelijk welke weg de omroe pen het komende winterseizoen zullen inslaan: een groot aantal drama-series staat op stapel. Bovengenoemde cijfers zijn afkomstig van het kwartaaloverzicht van de af deling kijk- en luisteronderzoek van de NOS. Daarin is te zien. dat de VA RA de meeste kijkers trok met een gemiddeld kijkdichtheidscijfer van 29 procent. (Eén procent is honderddui zend kijkers). De belangstelling voor de VPRO steeg opnieuw sterk van gemiddeld twintig procent eind 1972 tot 26 procent eind 1973. De TROS kwam tot bijna 29 procent. De AVRO haalt 28 procent. NOS en NCRV scoorden 21 procent. KRO negentien procent en EO zes procent In het laatste kwartaal van 1973 was de dinsdagavond de avond waarop het meest televisie werd gekeken, met na me naar VARA-programma's. Het tele visieprogramma trok gemiddeld 36 procent op die avond. De zaterdag avond ging achteruit van 46 procent in 1972 naar 34 procent. AVRO-program- ma's kregen de hoogste gemiddelde waardering op de voet gevolgd door de TROS. Horizontaal. 1. kort muziekstuk. 4. dief (barg.). 9. streling, 10. soort, 11. lof, 12. insekt, 14. oudgermaans schriftteken, 15. duivenhok. 16. mijn heer (Eng). 17. oude lengtemaat, 19. dwaas, 22. vertragingstoestel, 24. in ternationale trein, 25. houten bakje, 27. gewijzigde speelwijze, 30. volks naam van de kauw, 32, stok, 33. lor, 35. niet goed doorbakken, 37. ver haal, 39. eer, 40. erg, 41. vlaktemaat, 42. gevleugelde termiet, 43. draaiende trommel. Verticaal. 1. maat, 2. bloeiwijze, 3. oe vergewas, 4. bitter vocht, 5. spil van een wiel, 6. zenuwcel. 7. telwoord, 8. schroefboor, 10. handelsbetrekking, 13. horizon, 14. rivier 16. flard, 18. vreemde munt, 20. meisjesnaam, 21. deel van een boom, 23. roofdiertje, 26. tekengereedschap, 28. paard, 29. door- tochtgeld, 31 bij elkaar behorende voorwerpen. 34. jongensnaam, 36. tijd rekening, 37. spinneweb, 38. pape gaai, 40. banknoot (afk.). Oplossing van gisteren Horizontaal 1. barnsteen 2. era-eer-ido 3. tegel-Aser 4. onera-eens 5. nol-aard as 6. blaam-eelt 7. eek-dol-Lea 8. Uden- Ee-opa 9. gei-tremel. Verticaal 1. beton-beug 2. are-nol-Ede 3. rage-lakei 4. nee-raad-NT 5. Sela- Amoer 6. tra-ere -Lee 7. eis-edel-om 8. eden-al-Epe 9. nors-staal (ADVERTENTIE) Ja. Dankzij Mimosa-Chrysal zijn seringen 10 tot 15 dagen houdbaar..Koop ze nu! De Aalsmeerse kwekers geven u bij elke bos een poeder Mimosa-Chrysal kado. Koop zelf een paar poeders extra. Jg Uw bloemist heeft ze. J door Heette Visser AMSTERDAM Wig zijn zwarte geld niet meer in plezierjachten durft te steken, die kan terecht bij Maison Kuiper in Zeist. Daar hebben ze jurkjes van, pakweg dertienhonderd tot tweeduizend gulden. Maar ja, dan heb je ook wel iets exclusiefs aan het lijf van Yves St. Laurent, Guy Laroche, Balmain of Dior. En inderdaad: het ziet er allemaal erg mooi uit. Maar interessanter zijn de ontwerpen van Rob Falk van Maison Kuiper. Ook niet goedkoop, maar wel in een originele stijl. Op de foto: links een jurk van rood-witte zijde imprimé en rechts van dezelfde zijde een bloese die wordt gedragen in een wit linnen broekpak. 'We voelen ons eenzaam en we zijn down'. Dit zegt professor Leviticus in het tweede deel van Jan van Hillo's documentaire 'Laat ons leven'. Pessimisme en een niet zo goed meer raad weten met de voortdurende oorlogsdreiging, lijkt volgens deze film in Israël te overheersen. Er werden weliswaar ook stemmen gehoord, die getuigden van vastberadenheid. Maar zij schenen geënt te zijn op fatalisme. Ik kan niet beoordelen, of dit werkelijk het algemene gevoelen in Israël is. Als de grote schok die de jongste oorlog heeft veroorzaakt, eindelijk is uitgewerkt, zal waarschijnlijk het oude élan terugkeren. Een winstpunt van dergelijke, op personen toegespitste documentaires is. dat men anders dimensies leert waarnemen dan vanuit nuchtere berichten mogelijk is. In bijvoorbeeld het journaal hoor je niet de verzuchting: 'De oorlog is nog altijd zo heel dichtbij; we hebben onze kinderen te leen tot zij in het leger moeten'. Maar het is voor de joden wel een kernprobleem. 'Geheel alleen strijden wij om ons bestaan als volk'. Het zal meer kijkers naar dit programma zijn opgevallen, dat sommige geïnterviewden meenden dat niet alleen Israël de speelbal van Amerika en Rusland is, maar dat die twee ook wel eens een ander voetbalveld zouden kunnen uitzoeken. Misschien in Europa. Het is een mogelijkheid die, naar ik meen, al eerder in voorspellingen is geopperd. Na het goede camerawerk van Jan Schaper te hebben geprezen, moet ik als kritische noot vermelden, dat Jan van Hillo voor mijn gevoel zich iets te bedisselend manifesteert in zijn rapport. Hij wekt daarmee de schijn dat hij de geïnterviewden soms iets probeert voor te zeggen. LONDEN (UPI) AP)1 Volgens een publikatie in het Britse medische tijd schrift The Lancet, lopen vrouwen die de pil gebruiken, wanneer ze daarmee ophouden een aanzienlijk grotere kans om een dochter te krijgen. Van vijfhonderd vrouwen die eerder de pil hadden gebruikt, kreeg bijna 76 pro cent een dochter. Bij een controle groep die de pil niet had gebruikt was dit percentage 54. Deze cijfers zijn afkomstig van 'n on derzoekcentrum voor menselijke voort planting in Szeged, Hongarije; het on derzoek werd gesteund door de We reldgezondheidsorganisatie. 'Een der gelijk effect van de pil op het ge slacht van het kind zou belangrijke maatschappelijke gevolgen kunnen hebben', aldus de auteurs in The Lan cet. Onze redacteur wetenschappen tekent hierbij aan: Aangezien de pil niet van gisteren is. zouden die gevolgen voor een deel al zichtbaar moeten zijn. In Nederland, waar honderdduizenden vrouwen de pil gebruiken en daar, naar men mag aannemen, ook wel eens mee ophouden omdat zij een kind willen krijgen, is daar maar wei nig van te merken. Volgens de bevol kingsstatistiek zijn hier 47.7 procent van de levend geboren baby's meisjes. In 1965 was dat 47.1 procent, over de periode 1955-'64 47.2 procent. Een pil- effect van de verbluffende omvang die de Hongaren melden, lijkt daar niet in te zitten. UTRECHT In Linschoten is gister ochtend de tweejarige Krijnie de Boer verdronken. Het kind was in een onbewaakt ogenblik het erf ach ter het huis van haar ouders overge stoken en in een sloot terecht geko men. Pogingen van de moeder, die het kind enkele minuten later uit het water haalde, om de levensgeesten op te wekken door kunstmatige ademha ling, hadden geen resultaat. MARY PERKINS Fotograaf Het door de NOS uitgezonden Engelse televisiespel 'When Johnny comes marching home' was vooral in de flitsende en veel onthullende dialoog opmerkelijk. Hoewel gebonden aan een beperkte locatie, wist regisseur Jacobs toch een boeiende handeling te realiseren. De kleine bezetting was perfect gekozen. De ene keer schijnt de redactie van de rubriek 'Van Gewest tot Gewest" de bewoners van een bepaald gebied een plezier te willen doen door er aandacht aan te besteden. Bij andere onderwerpen probeert men duidelijk het regionale in de algemene belang stelling te trekken. Soms ook wordt dat laatste niet ten volle benut, hoe wel de zaak het waard is. Dat leek mij nu het geval met de experimentele woningbouw in Den Helder. Zowel de bouwtechnische aspecten als de lage huurprijzen hadden een bredere uitwerking ver diend. Zonder er een 'Studio Vrij' van te maken, had ik wel wat meer willen zien van de manier, waarop de be woners de ruimten 'leefbaar' hebben gemaakt. De redactie van 'Kenmerk' liet corres pondent Robert Bosschard uit Spanje overkomen om iets te vertellen over de jongste ontwikkelingen in het con flict tussen kerk en staat. Het meeste was ons al uit de krant bekend. Nieuw is misschien dat geestelijken bang zijn om voor hun mening uit te komen, sinds de Spaanse regering de bisschop van Bilbao probeert weg te werken. Ik dacht dat die vrees al van oudere datum was. TON HYDRA AMSTERDAM De politie heeft de 27-jarige fotograaf P. van P. uit Brus sel aangehouden. Hij probeerde dins dag bij een bank aan het Damrak twee cheques van de Banque de Bruxelles te verzilveren. Een bankem- ployée vertrouwde de zaak echter niet en waarschuwde de politie. Toen bleek, dat de fotograaf de cheques in Brussel had gestolen. Hij had overi gens al bij twee andere banken in Amsterdam met succes dergelijke che ques gewisseld voor een totale waarde van 2000. Van een onzer verslaggevers BILTHOVEN Uitgeverij Am bo in Bilthoven heeft de hele oplage van het boek 'Zie kinde ren' door Anna Freud en Thesi Bergmann uit de handel laten nemen en vernietigen. Zo snel mogelijk (binnen twee drie maanden) zal een nieuwe, ge corrigeerde druk verschijnen Uitgeverij Ambo heeft tot deze drastische en nogal ongebruike lijke stap besloten, omdat op het laatste moment vlak voor het afdrukken een corrector in goed vertrouwen op eigen in tuïtie het Engelse begrip 'ld' dat in de vertaling was gehand haafd, veranderd in het Duitse 'Ich'. Daardoor was het slot hoofdstuk onleesbaar en onbe grijpelijk geworden. Hoe groot de financiële schade voor uitgeverij Ambo is, wilde directeur Pijfers niet zeggen. 'Dat interesseert me ook niet. Als ik het zo zou laten, zou er grote schade ontstaan voor onze naam als uitgever en dat vind ik veel erger. Nee, ik heb ook niet overwogen om een strookje met een correctie toe te voegen. Een goed handboek met zulke wartaal dat kan echt niet', aldus de heer Pijfers. Het zetsel van het boek is be waard. De kosten voor Ambo be staan dus uit het verloren gega- ne papier (de oplage was 4.000 exemplaren), de kosten van het binden en de kosten van ver zenden en terugnemen van de verzonden exemplaren. SMIDJE VERHOLEN 103. Diezelfde avond zat Kareltje heel laat bij smidje Verholen op diens ka mer en hij stond op het punt van in huilen uit te barsten. Het was hem al lemaal namelijk zo vreselijk tegenge- lnp^n bij de officieren. Jain het begin hadden ze verschrikkelijk vrien delijk gedaan en zij hadden hem alle mogelijke medewerking gegeven. Met veel lef had hij zitten vertellen hoe hij nu precies op het denkbeeld was gekomen gaatjes in het motorblok te boren om op die manier te komen tot een vergroting van het nuttige opper vlak. Dat had allemaal erg ge leerd geklonken en vele officieren hadden dan ook braaf met hun wijze hoofden geknikt. Maar toch was er een officier geweest van de technische FERDINAND enst, die blijkbaarniet veel vertrou wen had gehad in de waardigheden van de uitvinder van het knettervar- ter. Die had iets gemompeld van: 'Je kunt mij nog méér vertellen'. Die had toen een grote boor te voorschijn gehaald en had gezegd; 'Hier is een boor, briend. Ga je gang. De alleroud ste tweetonner van het hele leger staat voor je klaar. Daar kun je ten minste niet veel aan verprutsen Toen was Kareltje vol ijver gaan bo ren, maar de auto was niet te bewe gen geweest tot enige activiteit... Daar waren de officieren toen zo ver schrikkelijk boos om geworden, dat zij de kleine Kareltje pardoes in zijn jeugdige nekvel hadden gegrepen en hem zonder pardon de straat op ge schopt haddenSmidje Verholen moest lachen of hij wilde of niet 'Zie je nu wel, Kareltje, dat ik gelijk had', zei hij. 'Zie je nu wel, dat er met die knettercarters iets héél an ders aan het handje is? Ik wist wel, dat het heus niet alleen aan de gaat jes lag, die hij er in geboord had'. 'Maar waar kan het dan aan liggen?' et wilde Kareltje weten. 'Alle knettercar- |js ters werkten toch maar wat goed tot nu toe. Daar heb je gelijk in...', mompelde de smid. 'Maar die warei n ook hier n Rijkhuyzen gemaakt. Enok in Rijkhuyzen woont sinds korte tijt 00 die geleerde professor Tweesteen' - Verdraaiddie ken ik', mompeldjg* Kareltje. Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7 20 (S> Dag met een plaatje. (8 00 Nws. 8.11-8.21. Radiojournaal! 8.50 Morgenwijding 9 00 Toppers van toen 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) V.d kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitaminen. (11 00 Nws. 11.03-11 05 Ra diojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf- een uur allerlei voor iedereen, met o.m. Groente man en 11.55 Beursber. 12.30 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (5) Alert: - op het vlak van muz. en maatsch. 13.50 De wereld v.d. opera: besch. over de opera Tristan und Isolde van Wagner. 15.00 (Si Bary-nage: progr. van praten eri platen. 15.25 (S) Met muz op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspecten: kunst- br< 17.00 (S) Mobiel: beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO- 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 U'itz. v.d. R.K.P.N. IKOR: 18.30 Kleur: inf en komm. over zaken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heus- kwartier. 19 15 Ouder worden (8). 19 35 De kerk vandaag: nws en comm. 20.00 <b> Prom. Ork. met zangsolisten: amusem.muz. 20.45 Beter Samen. 21.00 (S) Veel gevr. ge wijde muz. 21.25 <S) Vraaggesprek. 21:55 (S) Kerkorgelconc.: oude muz. 22 20 Mens met de mensen: avondoverdenk. 22.30 Nws. 22 40 IS) Hier en Nu. 22.50 Alternatieve energie bronnen (3). 23.10 Kunst- en vliegwerk: inf. over akt. tentoonstellingen. 23.15 (S) Star dust: easy listen, muz. 23.35 (S> Gitaresk: de vele facetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7,02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu 7 55 Aangestipt, pro gr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: klass. gewijde muz. 8.24 Op de man af - evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8 36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Podium p.d. vrouw. 9.20 (S> Onder de hoogtezon. 10.00 Schoolradio. 10 J0 Nws. 10.33 (S) Radio kamerork. en klein ra diokoor: klass. gewijde muz. 11.05 Radio- philh. ork. met solist: klass. muz. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12-15 Meisjeskoor met Instrumentalisten. 12.26 Med. t b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Herv. middagpauzedst. 13.10 (S> Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Er zijn zoveel andere levens: poëzie uit de derde wereld. 14.05 Schoolradio- 14.25 (S) Komponist v.d. maand. 14.45 (S) Strijktrio: klass muz. 15.15 Bijbel maakt nwsgierlg. 15 30 Nws. 15.33 (S) Klanksnoer: klass. muz. 16.00 Een uur natuur: magazine, met 16 30 (S) Hier en nu. 17.00 Klndervn 17.30 Nws. 17.32 <S) Hier en NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz, vrije tijd. 18 30 Nws. 18 41 Wereldpanorai 18.53 Zojuist verschenen: boekbespr. AVI 19 00 Trefpunt: disc.progr. NOS: 19.50 1 Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Ra( journaal 20.10 iS) Flulttrio: klass. en m muz. 22.10 (S) Objectiviteit in encyclopei en. 22.30 S) Muzikaal klankb. 22.55 Zo gj als nws: een duik in oude kranten. 23.20 Essav: progr. waarin over kunst wordt di gepraat. 23.50 Radiojournaal. 23.55-2( Nws. HILVERSUM III J1( TROS- 7 02 Vaak 's ochtends, met o.a. f keersinf. KRO: 9 03 KRO-opdrie: Uit de l«a gegrepen. 11.03 (S) Verzoekpl 12.03 (S) twaalf tot twee, met 13.30 Raden maar. 11" Theo Stokkink Show. NOS: 16.03 Daver* dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Plaatvaeria. 20.02 (S) Poster. (S) Sesjun: jazz en pop live. 22 02 (S) - van Gelderen Show met Nederlandsti Top Tien en Kwiswljs. 22.55 Med. 23 02] T S T sport en muz. f 0.10 (S) Jazz-Sir. 1.02 Nachtwacht. Satésaus Show. EO: 6.02-7.00 (S) gevar. muz. ÏT TV vandaag 0.02 AUc nt. NOS: f S) Matinteri r Vi NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal Mimosa-Chrysal: ideaal voor Mimosa, Forsythia, Seringen, Katjes en andere heestertakken. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND BRUSSEL (ANP) Van de 71.813 Belgen die in het buitenland werk zaam zijn, werken er 22.032 in ons land. Dit blijkt uit de cijfers van de volkstelling in België. De Belgen die in het buitenland werken maken on geveer twee procent van de Belgische beroepsbevolking uit. Het aantal Belgen dat in de Bondsre- fiubliek zijn brood verdient is 18.895, n Frankrijk 18.830, in Luxemburg 4675. in Zaire (voormalig Congo) 3577, in Italië 395, in de Verenigde Staten 385, in Engeland 274 en in overige lanripn 36 Meer plezier bereidt ons het bezoek van onze woestijndokter Achmed. Zo als altijd heeft hij voor iedereen een vriendelijk woord en waar nodig een medicijn. Ernst klaagt nog altijd over buikkrampen. Een spuitje geeft hem voor de avond wat verlichting. 'Heeft verder iemand nog iets nodig?' vraagt Achmed, terwijl hij in zijn tas rom melt. We hebben niets nodig, behalve de vrijheid, zeggen we. We zouden wel eens willen weten wanneer we eindelijk naar huis mogen. 'Gauw!' zegt hdj lachend. 'Maar waarom wilt u ons zo gauw verlaten? U heeft het hier toch goed, of niet?' Met de scheidende dag verdwijnt ook de gespannen sfeer, die die middag onze zenuwen prikkelde. Het avond maal is beëindigd. Zoals gewoonlijk brood, kaas, vlees en gekookte eieren. Het wordt in de schemering nu gezel lig en we babbelen met onze stewar dessen. Beta komt uit Tessin, hoor ik. Haar vader woont in Bellinzona, vertelt ze. Ik heb daar ook een jaar gewoond, al is dat dan wel heel wat jaartjes gele den. Het was een gelukkige tijd. 'We klinken op Tessin als we weer thuis zijn', stel ik voor. 'Jammer dat we geen wijn hebben, anders konden we het direkt doen!' Maar we hebben nog wijn in het vliegtuig, champagne zelfs. Ernst Renggli, onze purser, be looft ons vanavond een speciaal drankje te zullen mixen uit champag ne, spirutualiën en water. Vanavond zullen we vrolijk zijn. We hebben een verjaardag te vieren. Een Amerikaan in de eerste klas is het feestvarken. Hij is vandaag 65 jaar geworden. Ernst haalt een kleine mondharmoni- ka uit zijn zak en speelt een zacht een pittig melodietje. Hij heeft ta lent! Aanvankelijk neuriën we zacht jes mee, maar dan beginnen we te zingen, steeds luider. Beta en ik be ginnen met een .ied uit Tessin. De meesten kennen de melodie en zingen HMm Uitgave Centrl Press, Bussum dapper mee. Dan volgen er liederen uit Duits- en Franstalig Zwitserland en tenslotte zingen we allemaal tesa- men, Zwitsers en Amerikanen, Engel se soldatenliederen. Weg is het verdriet, weg de spanning. Wij laten ons er niet onder krijgen! Onderwijl heeft Ernst Renggli de be loofde cocktail gemixed met veel wa ter en weinig wijn. Maar het smaakt heerlijk. We begrijpen dat we onze voorraad niet lichtzinning mogen aan spreken. Wie weet hoelang we er nog mee toe moeten. Met een laatste be ker, die wij op de gezondheid van ons feestvarken heffen, eindigt het feestje in het onrustige licht van de zaklan taarns. Er zijn er enkelen, die vinden dat we te ver zijn gegaan en dat de Palestijnen het ons kwalijk kunnen nemen. Als die pessimisten gelijk krijgen, zijn wij tenminste een kort moment gelukkig geweest. Zoals ge woonlijk vent Jean-Michel weer met zijn slaaptabletten. Daarna gaat de een na de ander naar bed om de we reld voor een nacht te kunnen verge ten Vrijdag, 11 september 1970 De dag is nog niet aangebroken als ik door de voetstappen van een soldaat wakker wordt. Het is Achmed, die onafgebroken door het looppad heen en weer loopt en steeds weer zijn zak lantaarn op de slapenden richt. Ik probeer weer in te slapen, maar dat lukt me niet. En dan is het onverwachts toch dag geworden. Uit de woestijn stijgt de zon omhoog. Kon ik die stemming maar met een foto vasthouden! Ik houdt mijn fotoapparaat schietklaar onder mijn zitplaats verborgen. Zo gauw Achmed weg is, zal ik het pro beren. Maar Achmed gaat niet weg. Zal ik het desondanks wagen? Het klikken van het apparaat zal me zeker verraden en dan kon ik wel eens on aangenaamheden krijgen. Alleen om die woestijnfoto zal ik het toch maar niet wagen en ik stop tenslotte mijn kamera weer terug in de tas. Waarom is Achmed vandaag zo onrus tig? Waarom is de zon zo bloedrood? Waarom staan de Palestijnen al rond het vliegtuig? Waarom ben ik zelf zo nerveus? Het is vandaag vrijdag, 11 september. Ik probeer weer te slapen om de dag zo te verkorten, maar de rust is voorgoed verdwenen. Buiten klinken kommando's door de megafoons. En daarna berichten. Jeeps rijden af en aan. De mensen schijnen nerveus te zijn. Er hangt iets in de lucht en mijn kameraden blijken dat ook zo aan te voelen. Nie mand zegt een woord. We kijken slechts elkaar in de onrustige ogen. wat is er eigenlijk aan de hand? Er moet vannacht iets gebeurd zijn of er staat iets beslissend te wachten. We zullen het spoedig ervaren. Voorin de kabime is Abu Fadi opgedo ken. Hij is in gezelschap van captain Schreiber. Onze captain glimlacht, maar we merken al gauw, dat het een gedwongen lachje is. Abu Fadi wil zonder megafoon met ons spreken. 'Stilte!' schreeuwt hij. Zijn stem slaat over als hij aankondigt: 'De regerin gen. van Zwitserland, de Bondsrepu bliek Duitsland en Groot-Brittanift hebben geweigerd de gevangen gueril la's van het Volksfront vrij te laten!' Deze woorden treffen ons als zweep slagen. Wil men ons dan werkelijk opofferen? 'Dat verandert de gehele situatie', gaat Abu Fadi verder. 'Wij hebben geen vertrouwen meer in degenen, die hun woord breken. U bent helaas het slachtoffer, maar daaraan kunnen wij niets veranderen. De schuld ligt bij uw regeringen!' Wat zal er met ons gebeuren? Gaan ze ons doodschie ten? 'Van nu af aan zijn alle facilitei ten opgeheven. Men mag het vliegtuig niet meer verlaten!' Ik voel het bloed naar mijn hoofd stijgen. Ik word beurtelings warm en koud. 'En wat het eten en drinken betreft, van nu af aan krijgt u slechts dat wat wij zelf ook hebben. Het spijt me voor u. Mijn schuld is het niet!' (Wordt vervolgd) VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Zwijgen is goud: collages van stomme filmfragmenten 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 AU in the family 21.00 Noord-Ierland.sept. 1973 21.45 Paris vue par EO 22.00 De wind blaast waarheen hij wil 22.15 Een lichaam: uitz. rubr. Kerk en Theologie 22.45 Horen en Zien: klass. muz. NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 The Carpenters NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Twee op de wip 22.00 Interview NOS 22.30 Den Haag vandaag 22.45 Journaal 22.50 W.K. Kunstrijden - heren DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en Drelsslg Sllberlinge. 11.20 Dok. Inf. en meningen over een akt. Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. mann. 18.55 Nordschau-Magazlne. 19.26 Rep. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.05-12.15 TV-kursus- sen. (9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 Klnderprogr. 18.15 Graf Yoster glbt sich die Ehre. 18.40 Akt.rubr. 19.20 Graf Yoster. verv.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Rep. 21.00 Der Chef. 21.43 W.K. kunstrijden. 23.00 Journaal en weer overz. 23.20 W.K. zaalhandbal. 0.05 Jouri naai. DUITSLAND II 16.30 Stlrbt unser blauer Planet. 17.00 Journaal. 17 10 Tekenfilmserie. Aansl.: Malni zelmSnnchen. 17.45 Akt. en muz. e Tochter. 21.00 JouriRI ep. 22.30 C 18.25 Alexander und die Journaal. 19.30 Spelprogr. 2 21.15 Disk.progr. 22.00 Rep. naai. DUITSLAND III NDR ju 8 05-12.45 en 16.30-18.00 Schooltelevisie 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-kursus. li Mod. gymn, 19.00 Inf. TV-serie. 19.30 TV sus. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15r' 21.45-22.05 Voordracht. ty DUITSLAND III WDR 8.05-11.45 Schooltelevisie. (9.30-10.00 S Ir strasse.) 16.00 Sesame Street. 17.00 Sch levisie. 17.30 Magazine voor Jongeren. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-kursus. Zandmann. 19.05 Progr. voor Turkse w 19.15 Akt.rubr. 19.45 Nws uit Noordr - l 19.55 Komm. 20.00. Journaal en we 20.15 Dok. film. 21.50 Journaal. 22.: Dok. film. 2 paprika's 1 aubergine 750 gr. tomaten 1 kleine zuchette halve komkommer 2 uien zout, peper 4 eetl. olijfolie tijm, peterselie geraspte kaas De groenten schoonmaken en n De paprika's in reepjes snijden j tomaten, zuchetti en aubergi j stukjes. Snijd de uien klein. c de groente met wat zout en flat; de olijfolie in een kwartiertje z >s gaar. Maak de ratatouille op snier met peper en zout Meng op he de fijngehakte peterselie erdoofcir veer de geraspte kaas er apart r Menutip: Spaghetti, ratatouilleir levla met rozijnen. d

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6