Lisser Boys rammelt Arnemuiden erg blij met 0-1 overwinning SNS moeiteloos langs Stellendam Rijsoord behoudt kansen Excelsior P. in slotfase naast Rijnburgse Boys ASH en Pelikaan tevreden met 2-2 Verdiende zege Maasdijk op Groote Lindt Overwinning voor SMS Offensief baat Dinteloord niet Zwammerdam dieper in het moeras: 2-5 I TROOW/KiWlAiRTET MAANDAG 4 MAART 1974 SPORT RHL15 MAASDIJK Lang heeft scheids rechter Piet Wolffenbuttel geaarzeld of hij de wedstrijd van Maasdijk tegen Groote Lindt door moest laten gaan. Tot voor kort voor de wedstrijd viel de regen met bakken naar bene den, maar omdat rond de klok van drie uur het veld goed bespeelbaar was en de regen een ogenblik met vakantie was liet hij de spelers opdra ven. Ook in de rust heeft het verder doorgaan van de wedstrijd aan een rijden draadje gehangen, maar na overleg met beide trainers en beide aanvoerders besloot referee Wolffen buttel om de wedstrijd tot het even tuele bittere einde voort te zetten. Dat allemaal ten slotte zeer tot ge noegen van Maasdijk, dat de beide punten middels een krappe 1-0 zege in eigen huis wist te houden. Een overwinning, die verdiend genoemd mag worden omdat in eerste instantie het doelpunt van Sonneveld een klassedoelpunt was en anderzijds om dat Maasdijk er in slaagde om een aanvallend Groote Lindt van scoren af te houden. Groote Lindt won de toss en'verkoos, terecht, tegen de straffe wind in te beginnen. Hierdoor werd het initiatief aan de thuisclub gelaten, die daarvan een dankbaar gebruik wist te maken. Alleen betekent veel aanvallen nog niet veel doelpunten maken, want daaraan ontbrak het bij de formatie van trainer Van der Berg. Hordijk en Hoogendam misten enkele fraaie kan sen, maar in de tiende minuut werd een sublieme aanval beloond. Een cross-pass van de jeugdige links buiten Hoor kwam terecht bij rechts buiten Sonneveld, die via de binnen kant van de paal Maasdijk aan een 1-0 voorsprong hielp. Tegen de storm in wilde Groote Lindt echt wel wat te rug doen en wanneer de wind niet van invloed was geweest zouden twee vrije trappen wellicht de strijd in Zwijndrechts voordeel kunnen be slissen. Nu werd de bal, 'gone with the wind' uit de baan gehaald en suc ces bleef daardoor uit. Een lange rust door arbiter Wolffen buttel aangehouden gaf de elementen de gelegenheid om uit te razen, waar na de spelers, gehuld in droge shirts, konden proberen er voor de weinige toeschouwers nog iets aantrekkelijks van te maken. Groote Lindt wilde wel en probeerde dat via herhaaldelijk aanvallen, nu met de wind mee, op het Maasdijkse heiligdom. Het windvoordeel kwam er niet uit voor Groote Lindt, al had Maasdijk er soms veel overtredingen voor over om de Lindt aanval tot staan te brengen. Seel Vos was dicht bij een officiële waarschuwing toen hij de bal wegtrapte nadat reeds voor een overtreding van hem was geflo ten. Maasdijk wist zich overeind te houden en vooral via acties van Hor dijk op het middenveld en linksbui ten Hoor in de voorhoede kwam het nog dicht bij een tweede treffer. Dat zou teveel van het goede zijn geweest en de 1-0 ruststand werd, zeer terecht, ook de eindstand. Maasdijk toonde zich over het geheel meer eenheid dan Groote Lindt. Dankzij het ontzag, dat de naam Wolffenbuttel van het begin af bij de' spelers inboezemde, bleef de wedstrijd binnen alle perken van de sportivi teit. Scheveningen profiteert von zwakke momenten van Dirk Varkevisser: 3-0 Een fragment uit het doelpuntrijke treffen tussen Rijnsburgse Boys en Excelsior P. DWASMS 23. Treurig triést ge klasseerd SMS baarde enig opzien door de uitwedstrijd bij DWA win nend af te sluiten. De opening was van bijzonder produktieve aard. Al na drie minuten raakte Haspels voor de bezoekers de roos, gevolgd door een gelijkmaker van Verhoef, nog geen zestig seconden later. Na een goed kwartier verschafte Tates de SMS'ers wederom e'en voorsprong, maar ant- woorde DWA met een gelijkmaker. Schalk zorgde voor die 22 stand, hetgeen tevens de ruststand beteken de. In die eerste periode waren Joos- ten en De Blaai de meest verdienste lijke spelers geweest bij SMS. Direct na rust kwam SMS andermaal aan de leiding. Ditmaal was het Tates. die een voorzet van Haspels- verzilverde. Daarna ontspon zich een enigszins harder duel, dat uit de hand liep, toen Van Dijk van de thuisclub een gemene overtreding tegenover Haspels beging. De goed leidende scheidsrech ter Kramer kende geen pardon en zond Van Dijk van het veld. DE MEEUWEN-DINTELOORD 2—1. De Meeuwen hadden voor de rust de stevige bries in de rug en zij 'vlo gen' bij wijze van spreken in de rich ting van het Donteloord-doel. De Bra bantse defensie verweerde zich echter goede ondanks de reeds in de eerste helft opglopen achterstand. Daaf Francke, dikwijls goed voor een tref fer, had na een kwartier acteren suc ces. Hij kreeg de bal goed aange speeld en werd een goede afmaker (1- 0). Er was precis een half uur ge speeld toen Francke opnieuw succes had. Na een algemene aanval loste hij het beslissende schot dat naar een 2-0, voorsprong leidde (2-0), In het .twee de optreden was Dinteloord het meest in de aanval. Dat resulteerde slechts in één doelpunt. Geilings was er de maker van. Lievense kreeg enkele op gelegde kansen, die niet werden geho noreerd. Zo bleem het 2-1. De heer Ro mers had een goede kijk op de spelre gels. WNC—ZWAMMERDAM 5—2. WNC heeft het onderaanstaande Zwammer dam nog verder het moeras in ge drukt. Het werd een gemakkelijke ze ge voor de thuisclub. Het veel meer in de aanval zijnde WNC stond bin nen achttien minuten al met 3-0 voor. Uit een pass van Verzanten schoot Van der Vliet raak. De Ruiter liet kort daarna treffer nummer twee no teren. Van der Vlist deed ook een duit in het zakje door voor de derde keer in te kegelen. Een naamgenoot van Van der Vlist scoorde nummer vier en pas toen kon Pelgrim' de eer redden (4-1). Van der Vlist maakte er 5-1 van waarbij het laatste doelpunt via Kolwijk voor de bezoekers was (5- 2). RIJNSBURG Rijnsburgse Boys en Excelsior Pernis, beiden vrij beschei den geklasseerde derdeklassers, heb ben er in de bollenstreek een zeker niet onaantrekkelijk duel van ge maakt. De formaties pasten zich zo goed mogelijk aan. waar het de weer somstandigheden betrof. Dt' thuisclub was over het algemeen iets sterker, hetgeen al na twaalf mi nuten in de openingstreffer resulteer de. Een schitterende pass van spelma ker Jac den Heijer bereikte spits Ger- rit van Egmond, die zich geen mo ment bedacht en de bal direct achter doelman Ruizeveld de Winter depo neerde. Rijnsburgse Boys, dat in de eerste helft nota bene de wind tegen had, leek op rozen te komen, toen Gerrit van Egmond na ruim een half- uur een tweede doelpunt scoorde. De aan val, waaruit het doelpunt ontstond, werd opgezet door Jac den Heijer, die naar de door linksback 'tHart vrijge laten Nico van de Eijkel passte. Van de Eijkel trok voor, waarna Gerrit van Egmond met het hoofd voor 20 zorgde1. De gasten kregen evenwel kort voor rust weer enige hoop middels een te gentreffer. A-junior Frank Meyboom van Excelsior trok voor, waarna de defensie voor vermeend buitenspel bleef staan en good-old Daaf Birkhoff 21 kon scoren. Die vreugde werd echter kort na de hervatting al weer teniet gedaan. Nico van de Eijkel pikte de bal op uit een afgeslagen aanval en scoorde 31 via een afstandschot. Het bleek de inlei ding voor een offensief van de toch al 7.o met florissante uitzichten beladen thuisclub. Twintig minutdn lang werd de veste van Ruizeveld de Winter onder druk gezet. De toeschouwers wachtten voor al op een vierde doelpunt van de Bovs. maar toen die maar niet wilde vallen, maakte zich een bepaalde non chalance meester van de Rijnsburgers. Excelsior profiteerde er in zoverre van, dat het bij een uitval na een half uur weer op één goal afstand kwam. Voorstopper Berkhout zette de aanval op, schoof naar Bijl, die Hageman in de diepte zond. Deze liet een ieder zijn hielen zien en scoorde zomaar 32. Wel een verkleinde marge dus, maar toch niet direct aanleiding voor vc'el vrees bij Rijnsburgse Boys, aangezien het bepaald beter speelde. Alles en ie dereen had zich al met een 32 uits lag verzoend, toen Excelsior echter via een wanhoopsoffensief je nog een maal terug kwam. En het leidde in de slotfase zowaar nog tot de gelijkma ker. Nadat Nico Zandbergen noncha lant een corner had weggegeven, maakte een tot nu toe anoniem geble ven Rijnsburger in de na die corner ontstane chaos hands, hetgden de goed fluitende scheidsrechter De Graaf uit Delft met een penalty be strafte. Daaf Birkhoff wist er wel raad mee en zorgde uiteindelijk toch nog voor 33. LISSE Scheveningen heeft er zaterdag geen moeite mee gehad Lisser Boys ervan te overtuigen, dat eventuele aanspraken op de titel wel kunnen worden verge ten. Twee zwakke momenten van rechtervleugelverdediger Dirk Varkevisser betekende vijf minu ten voor rust de dolksteek voor de pupillen van Piet Wassenaar, die tenslotte met een 0-3 neder laag van het veld stapte. Scheveningen, dit jaar nog steeds on geslagen, legde feilloos de zwakke plekken in de Lissense ploeg bloot. Het Scheveningse aanvalstrio (door griep van Martin Tuit overigens uit zijn verband gerukt) toonde overdui delijk aan, dat het bij Lisser Boys vooral in de achterste vier behoorlijk rammelt. De naar de spits verhuisde Arie Har- teveld, invaller Aad van der Hast, maar vooral de razendsnelle Simon de Hertog ontrafelden keer op keer die verdedigingslinie en het gemakkelijk combinerende Scheveningen legde Lis ser Boys dan ook volkomen aan ban den. Het overwicht van Scheveningen leverde echter pas vijf minuten voor rust resultaat op. Gerrit Mooyman (uitstekende partij) bediende de door Varkevisser geheel vrijgelaten den Hertog op maat. De snel oprukkende Den Hertog had met Nico Groeneweg toen geen enkele moeite meer. Nog in dezelfde minuut hielp Nico den Hertog nog aan een tweede doel punt, toen hij (weer geheel vrijgela ten) Groenweg met een boogbal pas seerde. Lisser Boys kon hier weinig tegeno ver stellen. Met de lichtgewichten Henk Mohlmann, De Kooker en Hen- nie van de Weerd in de voorhoede kon weinig worden uitgericht tegen de stevig ingrijpende Scheveningse verdediging, waarin Jaap Tuit en Ger rit Turfboer door hun lengte uit alle kopduels als overwinnaars tevoor schijn kwamen. Ook in het tweede be drijf bleef Scheveningen de strijd con troleren. Lisser Boys, dat de niet geheel fitte Kees van Mechelen na rust verving door Fred Vink, was weliswaar gerui me tijd voor het doel van Gerard van Roon te vinden, maar moest steeds at tent blijven op de snelle counters van Scheveningen. Uitvallen waarvan de basis vaak werd gelegd door linksachter Jan Verbaan en de sterke middenvelders Maart van Duin en Ad van Zon. Toen Wim Sluymer bij een van die uitvallen Van der Harst onderuit haalde, was de strijd definitief beslist. Van Duyn had vanaf de penaltystip geen moeite met Groeneweg: 30. De treffer van Van Duyn luidde een oninterressanto slotfase in waarin Lis ser Boys vergeefs probeerde de score een beter aanzien te geven en waarin arbiter van Dam opviel door zijn vaak merkwaardige beslissingen. LISSER BOYS—SCHEVENINGEN 0—3 40 Den Hertog .0—1 en 0—2, 5S. Van Duvn 0—3 (strafschop). Scheidsrechter Van Dam Toe schouwers 250. LISSER BOYS: Groeneweg, Varkevisser Van Stechelen (Vink). Scholte. Sluljmer. Boot. Van Oyen, Van Aarhnolt, Mohlman. Van de Weerd. De Kooker. SCHEVENINGEN: Van Roon. Mooyman, Turf boer Tuit. Verbaan, Van Duin] Van Zon, Pronk. Van der Horst (BaD. Harteveld. Den Hertog. KATWIJK-TAW 3—0. Koploper Kat wijk heeft TAW van de laatste hoop beroofd om nog een rol in de kop groep te spelen. De kustbewoners na men ruim afstand. Katwijk buitte het felle windvoordeel goed uit. Na een verdedigingsfout kon Rienks de ope ningstreffer scoren (10). Tien mi nuten voor rust gaf Van Egmond het sterkere spel van de thuisclub nog meer reliëf. Hij schoot raak (20). Ondanks het feit dat Katwijk in de tweede helft tegen de wind moest op tornen speelde het door een meer be keken inzicht, beter. Vijf minuten voor tijd werd er een aanvaller van de thuisclub ten val gebracht en Guyt benutte de strafschop (30). SVOW-UNICUM 1—2. Unicum heeft SVOW van de zevende plaats van de ranglijst verdrongen. Dit gebeurde via een 12 zege van de Rotterdammers. SVOW begon met een onstuimig of fensief en kreeg vele kansen. Bij een voorzet van Van Wetering kreeg de thuisclub de beste kans. Met veel ef fect kwam zijn inzet voor het doel en de rare draaibal kwam tegen de paal terecht. Vermaat had in de 40e mi nuut meer succes. Hij wist succesvol een kans af te ronden (01). Dat werd tevens de ruststand. Van der Wetering gaf de thuisclub weer goed kansen op een puntenverdeling. Hij kopte zijn brigade gelijk (11). Uni cum nam de strijd in die periode wel makkelijk op. In de 18e minuut nam Unicum voor de tweede keer de lei ding. Van der Sande toonde zich een succesvol afmaker. ARC-DIE HAGHE 2—2. Voorzover ze niet doorweekt waren van de regen. Het werd voor ARC het tiende gelijke spel van de thuisclub in deze competi tie. En dat terwijl de winst in deze niet bijster boeiende krachtmeting voor het grijpen lag. Maar de kansen werden niet verzilverd. De eerste helft was nog het meest aardig hoe wel er geen doelpunten kwamen. In de tweede helft kwamen er twee tref fers, aan elke kant één, in vijf minu ten tijd. Jan de Jeu gaf zijn ploeg de leiding (10). Molsbergen counterde uitstekend en maakte in de 25e mi nuut gelijk (11). Nog geen 120 se conden later nam de Racing-club op nieuw de leiding. Bakker gaf een pass af die voor de bakker was en Dick van Veen kon inschieten (2—1). ARC kreeg vele doelrijpe mogelijkheden. Ze werden echter verprutst. De Wit (Die Haghe) toonde zich een betere, koelere afmaker. Vijf minuten voor het eindsignaal van de goed leidende Van Ooyen kreeg hij een kans die werd verzilverd hetgeen de punten verdeling van 22 betekende. OEGSTGEEST-NAALDWIJK 0—1. Het doelpunt dat Naaldwijker Moer man halverwege de tweede helft uit een vrije trap tot stand bracht, is be slissend gebleken. Overigens had Oegstgeest veel bedenkingen tegen die goal. Scheidsrechter Kasteleijn wilde evenwel niets van buitenspel weten en besliste positief tot een goal. Het leidde vervolgens tot weinig zachtzin nig spel. Meermalen ging men over de schreef in Oegstgeest. In de eerste helft hadden Dick Oosterlee, Dick van de Mey en Snel voor de thuisclub ver zuimd te scoren en waren de overi gens goed spelende Otto en Van de Berg van Naaldwijk een keer in hoop gevende positie gekomen. De tweede helft gaf al even matig spel te zien als het deel voor rust Opnieuw waren het Oosterlee en Van der Mey, die in deze periode een kans lieten liggen. Te harde wedstrijd. Jodan Boys verweert zich goed GOUDA Het was een vreemd ge zicht, voor de tweehonderd toeschou wers bij Jodan boys-Arnemuiden. om te zien hoe Ben van de Ketterij na af loop van de wedstrijd enkele 'glib- bers' maakte over de doornatte gras mat: hij nam een aanloop, gleed daar na zittend enkele meters door de blubber, welk tafereel zich enkele ma len herhaalde. Ben van de Ketterij gaf daamee duidelijk te kennen bij zonder blij te zijn met de zwaar be vochten 1-0 zege op de Goudse ploeg die tot de laatste seconde voor de ge lijkmaker streed. De vreugde was terecht en het hele team van de Zeeuwen toonde zich uit bundig blij met dit resultaat. Het mag dan waar zijn dat de lijstaanvoer ders voor rust een sterkere midden veld bezetting hadden, na de thee trok Jodan Boys zich weinig meer aan van de reputatie van de ploeg van trainer Olyhoek en met man en macht ging men tot de aanval over. Soms heel riskant en de eigen defen sie verwaarlozende maar dat liep alle maal goed af. Toch kwam die gelijkmaker niet en vandaar die vreugde bij aanvoerder Cor de Ridder en zijn teamgenoten die het zonder de geschorste Joost de Ridder moesten stellen en dat scheelt voor Arnemuiden toch altijd nog een slok op een borrel, liet enige doelpunt was goed om wel tien maal herhaald te worden want zelden ziet men op de vaderlandse voetbalvelden zo een kanjer van een schot en zo een onhoudbare treffer. Het gebeurde in de elfde minuut toen Koen Pruissers zich meester maakte van de bal. Fraai omspeelde hij enke le tegenstanders waarna hij de bal Meerman schoof. Meerman rende in volle vaart op de bal af, gaf een loeihard schot dat en kele millimeters binnen de kruising van het doel kwam en keeper Piet Rodenburg had niet eens tijd om te reageren: 0-1. En dat terwijl Jodan Boys met een geweldig offensief begonnen was, na een periode van terrein verkennen, in dit geval meer het beoordelen van de diepten der plassen. Toch werd er nog redelijk gevoetbald al deden de nlassen veel afbreuk aan het spel. Enkele verse buien maakten het veld nog slechter bespeelbaar en wellicht dat er daarom vrij veel overtredingen gemaakt werden, waartegen arbiter Delis uit Alkmaar onvoldoende op- naar de op rechts vrij lopende Jaap trad. Na de thee werd het een gelijkop- gaand duel waarin Jodan Boys (in droge reserve-shirs gestoken), zeker niet onderdeed voor de geel-roden en het verschil op de ranglijst nauwe lijks merkbaar was. Toch kwam het door keeper Meulmeester goed verde digde doel nauwelijks in gevaar, hoe wel dat ook van doelman Piet Roden burg gezegd kan worden. JODAN' BOYS—ARNEMUIDEN 0—I. II Meer man 0I Toeschouwers 200. Scheidsrechter: Delis 'Alkmaar. JODAN BOYS: Rodenburg: Gorissen. Horten- slus, Alphenaar. Happel; Vuyk, V»n Hofwe gen (Koekoek). Roelofs. Helmond (Baarde- mansi. Ofcfcerse, De Jager. ARNEMUIDEN: Meulmeester; C. de Ridder. M van Belzen. Van de Ketterel. Marijs. De Nooyer, C. Meerman. J. Meerman, Pruissers. II. van Belzen. L. van Belzen. LIES MAST STELLENDAM Misschien heeft St"llendam na de overwinning met 4-2 op 6 oktober van het vorig jaar tegen stander SNS in de returnmatch onder schat of misschien kon SNS veel beter overweg met de stormachtige wind die in dit Flakkeese duel goed voetbal onmogelijk maakte? Hoe het zij, voor enkele honderden dapperen langs de lijn en een fikse hoeveelheid toe schouwers, die het aangenamer von den alles vanuit de kantine te volgen kwam Stellendam er In de return- Zwaluwen heeft (te) veel moeite met terreinomstandigheden RIJSOORD Rijsoord heeft zaterdag zijn kansen op promotie naar goed. Dat was meteen het sein de tweede klas met succes verdedigd. Het onder werkelijk verschrik- 1 u* kelijke weersomstandigheden afgewerkte duel tegen het Vlaardingse Zwaluwen werd zeker niet onverdiend met 2-1 gewonnen en daarmee is de formatie uit Rijsoord een zeer gevaarlijke concurrent voor NSW en Arnemuiden geworden. Rijsoord dankte de winst vooral aan het duo Dammis Dorsman-Anton de Boer. De laatste scoorde zo wel voor als na de rust met een kopbal uit een voorzet van de eerste. Rijsoord-Zwaluwen werd geen gewel dige partij voetbal, maar het zou niet rechtvaardig zijn dat de spelers te verwijten. De voortdurend neergut sende regen toverde het veld al spoe dig om in een modderpoel alias glij baan en dat stelde (te) hoge eisen aah de techniek en lichaamsbeheer- sing van de tweedeklassers. Vooral Zwaluwen dat nogal wat fors ge bouwde voetballers heeft rondlopen had het moeilijk met het zware veld. Zwaluwen had bovendien de pech dat al vrij snel na het begin spits Joop Brussé na een gevaarlijke actie voor de Rijsoord-veste gebles seerd het veld moest verlaten. Halverwege de eerste helft kwam Rijs., oord dat het dit keer moest doen zonder Henk Bestebreurtjes en Ge rard de Snoo op 1-0. En vrije trap 'van Dorsman belandde hoog in het strafschopgebied waarna uitgelopen Arie Boers misstompte en Anton de Boer raak kopte. Protesten aan de Zwaluwen-kant, maar op advies van de Zwaluwen-grensrechter (sportief!) keurde arbiter Van Rijk de treffer de Vlaardingers om te trachten de ba kens te verzetten. Dat lukte vrij aar dig. Op het middenveld kreeg Zwalu wen de zaken tamelijk stevig in han den, zodat het geen verwondering wekte dat dertien minuten voor de pauze de gelijkmaker achter Van der Steen belandde. Een haarscherpe voorzet van de voor Brussé ingevallen Hugo Sluymer werd door Frans v. d. Graaf in het doel gegleden: 1-1. Tot de rust bleef Zwaluwen iets sterker, maar gescoord werd er niet meer. Ook direct na de hervatting trok Zwa luwen het initiatief naar zich toe, maar de in aantal geringere aanvallen van Rijsoord waren veel gevaarlijker. Jongens als Stip, Dorsman en La gendijk konden juist door de moeilij ke omstandigheden hun technisch ver nunft voor het elftal rendabel maken. Na een kwartier nam de thuisclub op nieuw de leiding: een corner van Dammis Dorsman belandde op het hoofd van Anton de Boer en omdat de Zwaluwen-defensie was vergeten die man te dekken betekende dat 2-1. Dat was geen beste beurt van de ver dediging van Zwaluwen, want ook voor de pauze had De Boer zich diver se malen met razendgevaarlijke kop ballen onderscheiden: niet alleen werd er het eerste doelpunt uit gebo ren, hij kopte ook nog een keer op de lat en een keer net over. Na De Boers tweede treffer was het aan Zwaluwen om gelijk te maken. Langzaam maar zeker groeide de druk op de Rijsoord-veste, maar ondanks enkele kansen kwamen de Vlaardin gers niet aan scoren toe. Han Warner en Werner van der Meer gingen zich ook regelmatig met de aanvalsactie bezighouden, maar Jaap Roos en zijn mannen hadden een hecht bilwerk op getrokken voor het doel van Van der Steen, hoewel gezegd moet worden dat Roos met een levensgevaarlijke te rugspeelbal in de fout ging en dat doelman Van der Steen niet over ge luk te klagen had toen een inzet van Jos Buitelaar hem in reeds geslagen positie op het been trof. ASH-PELIKAAN 2—2. Op een zwaar bespeelbaar veld is het tussen ASH en de Zwijndrechtse tegenstrevers, een aardige strijd geworden. Op het ter rein aan de Korgraaf werden de pun ten eerlijk gedeeld en ook de rust stand werd met een gelijke score (1 1) afgesloten. De middenstanders op de ranglijst gaven elkaar weinig toe. De taktiek van de thuisclub bestond eruit om zich met de wind tegen tot berekend verdedigen te bepalen reke nend op succes brengende counters. Vooral Bambacht loerde op uitschie ters. Hij leidde in de tiende minuut het succes voor de gastheren in. Op perfecte wijze nam hij een weggege ven hoekschop. Zuidam ving de bal even deskundig op en liet een gloei end schot los. Dat betekende een 10 voorsprong voor de thuisclub. Dit was het sein voor Pelikaan om duchtig in de aanval te gaan. De defensie van de thuisclub werd onder zware druk ge zet. De moeilijkheden kwamen na een hoekschop. Voetce was al koppend een succesvolle afmaker. Hoewel bij attenter optreden had doelverdediger Pippel het doelpunt waarschijnlijk kunnen voorkomen. De strijd was nu geheel open. In de tweede helft hadden de spelers te lijden van de slechte weersomstan- digheden. De passes misten daardoor veel aan zuiverheid op een veld dat steeds moeilijker was te bespelen. Een kwartier voor het einde leek het gebeurd met het zo hardwerkende ASH Vobtee leek matchwinner te worden toen hij op handige wijze een kans winstgevend benutte (12). Een niet aangeslagen ASH weigerde te ca pituleren en vocht voor de halve winst. Die kwam. Gerard Bambacht kreeg de bal, toen de Pelikaan even weifelde door de gedachte aan buiten spel, te pakken. Hij begon aan een ren in de richting van het Zwijndrechtse heiligdom en leverde een doeltreffend schot af. Dat betekende een 22 stand zeven minu ten voor tijd. Daarmee kon een ieder, gezien de spelverhouding, vr-de heb ben. Arbiter Tukker had het in deze ui terst sportief gespeelde wedstrijd, niet de°hizet*Mder'mMnijke^msfaiidhghe! Zwaluwen-keeper Boers last volledig mis, waarna Anton de Boer (links, slechts gcdc.ltclijk zichtbaar) den tc bewonderen was. de bal zal inkoppen. Waardoor Rijsoord met 1-0 de leiding nam. match in feite nauwelijks aan te pas. Kon de ploeg halverwege bij een 0-2 achterstand nog enige hoop koesteren omdat het tweede bedrijf met wind voordeel zou worden uitgevoerd, toen SNS al na vijf minuten in die tweede helft de voorsprong van 0-2 tot 0-4 had opgevoerd waren alle illusies aan flarden. Nog even keken de suppor ters van de roodwitten de zaken aan met met nog twintig vijfentwintig minuten te gaan hadden velen het ge zien en zochten warmer oorden op. Natuurlijk was SNS in de eerste speelhelft met de felle wind in de rug «Uerker maar het zette aanvankelijk geen zoden aan de dijk omdat de Stel- lendamse defensie de situatie nogal gemakkelijk beheerste mede omdat er in de SNS-aanvalslinie te weinig man kracht te vinden was. Soms attaqueer de men elkaar te enthousiast en dat leidde er toe dat arbiter Stolk uit Pa- pendrecht kort na elkaar Leen Both van Stellendam en Han Melaard van SNS te boek stelde. Desgevraagd na afloop of dat voor de betreffende spelers nog gevolgen had was het alsof wij iets heel bijzonders gevraagd hadden, want zijn commen taar luidde: 'Dat is mijn zaak, die hou ik voor me. Dat is het dan zeker', waarna wij deze overigens niet slecht leidende arbiter niet ongaarne goe dendag hebben gewenst. Na bijna een half uur spelen werd de Stellendamse ichterhoede na een ingooi verrast door een omhaal van Frans Melaard die precies voor de voeten kwam van de mee opgerukte aanvoerder Adri Melaard en deze passeerde keeper Van Soest van dichtbij onhoudbaar (0-1). Zes minuten later benutte de andere Adri of beter gezegd Bary Melaard de wind volledig bij het nemen van een vrije trap en het was 0-2. Zo bleef het ondanks aandringen van Stellendam en ondanks soms fouten van de SNS- achterhoede tot aan de rust. De eerste vijf minuten na de hervatting waren voor de neutrale toeschouwer het aan trekkelijkst omdat SNS toen tweemaal fraai doorstootte. Eerst klopte Wout Melaard na een pass van Koos Mel aard de Stellendamse defensie op snelheid en dat leverde 0-3 op en vlak daarop rushte Frans Melaard alles en iedereen voorbij om beheerst 0-4 te sroren. Dat betekende intussen wel dat vele toeschouwerd voor de evenementen na de thee het verkeerde doel hadden gekozen. Hierna heeft SNS rustig ver dedigend zijn voorsprong geconsoli deerd en was zelfs aanvallend nog ge vaarlijker dan zijn opponent. REEUWIJK-TOGR 1—2. Na de goede verrich ting van TOGR. de vorige week ln de ver richting tegen Sparta C (1—1) wist de Char- loisse formatie zaterdag de moeilijke uitwed strijd tegen Reeuwijk too een goed einde te brengen. Een goede prestatie, vooral wan neer in aanmerking wordt genomen dat de rust met een 10 voorsprong voor de thuis club inging door een doelpunt van Van Oi die een pass van Van Veen goed afrondde. TOGR sloeg in de 55e minuut dank zij Mut saars toe. Hieraan was een fout van doel man Burger voorafgegaan (11). Deze goa lie had een bijzonder slechte, dag. Vijf mi nuten voor het einde maakte hij opnieuw een foutje. Van Ree was er als de kippen bij om deze misgreep uit te buiten en dat bete kende een 1—2 zege voor de bezoekers. NBSW-H1LLEGERSBERG 1—1. Het slecht ge klasseerde HlUegersberg is er in geslaagd om een punt In Nieuw- Betjerland weg te slepen. Het werd na ruim een half uur spe len 1—0 voor de thuisclub. Martlnot nam op verdienstelijke wijze èen hoekschop. De Hil- legersbergse doelverdediger beoordeelde de bal verkeerd die ln zijn doel verdween (1 0) Hillegersberg. dat meer kansen kreeg bleef stuwen. Roodenburg mocht vijf minuten voor halftime een vrije trap nemen. Hl] deed zulks uitermate deskundig. De bal vloog ge lijk in het bljandelljke doel (1—l).

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15