Conditie van Luto te veel voor AKC Blokkeer valt uiteen na kater Weer titel voor Van der Helm ASVU mist in slotfase veel koelbloedigheid Titel naar Sittardia Coach Van der Bol: Wij hebben een anti-show opgevoerd Amerika ver achter atleten uit Rusland Onderlinge verwijten na afgang in Europa Cup-finale Enith Brighita zwemt records Titel naar Fred Hemmes in indoorstrijd 'Verlies Okker Robben alleen aan de leiding TROLW/KiWiMRfTET MlAiAMXAiG 4 MlAiAIRT 1974 SPORT T13/K.15 Van een medewerker ROTTERDAM De verrassing is uitgebleven. Ondanks fel verzet en een verlenging heeft AKC het in de finalewedstrijd om het kampioenschap van Nederland microkorfbal tegen het Amsterdamse Luto niet gered. De ploeg van Kees van Lunteren bleef zaterdag in de Rotterdamse Ahoy-hal net iets achter bij de concurrentie: 910. Een juiste uitslag, want de Almeloërs waren misschien in veel opzichten wel de gelijke van hun tegenstander, technisch ontbrak er echter nog veel in deze ploeg. Van onze handbalmedewerker AMSTERDAM Voor de achtste keer is het zaalhandbalkampioenschap van Nederland bij de heren van Sit tardia terecht gekomen. De Limbur gers grepen de titel gistermiddag in Amsterdam door degradatiekandidaat Niloc met 13-24 geen schijn van kans te geven. Met nog twee duels te spe len staat Sittardia hierdoor vijf pun ten voor en is onbereikbaar geworden voor naaste 'concurrent' Swift Arn hem. Sittardia heeft er in de Sporthal Zuid weinig twijfel over laten bestaan dat de titel weer mee naar Limburg zou gaan. Met Peter Muyres en Jo Helwe gen als beste spelers werd al in de eerste helft een 6-14 voorsprong opge bouwd. die ook na de rust, toen coach Jo Maas wat jongere spelers inzette, niet meer in gevaar kwam. Voor Ni- loc slaagde alleen Frank van Weer denburg erin wat terug te doen met vier doelpunten. Bij de dames zal de beslissing over de titel waarschijnlijk pas in een beslis singswedstrijd tussen Niloc en Swift Roermond vallen. De Limburgse kam- pioensploeg omzeilde gisteren in Den Haag de laatste lastige klip. Hellas werd met 10-11 verslagen. Pas in de slotfase kwam de Swift-zege in gevaar toen Hellas na een 4-7 ruststand een zelfs 7-11 achterstand in begon te lo pen. Bij 10-11 bleven de Haagse meis jes (topscoorsters Mieke Pottuyt 4 en Ellen de Jong 3) echter steken. Voor Swift scoorde Thea Hendrix weer de meeste treffers (4). Suzanne Geerdink en Marie Louise Puts kwamen tot 2 doelpunten. HEREN: Hoofdklasse: PSV-AHC'31 11—11, Swlft-Attlla 23—14, Nlloc-Sittardla 13—24. Olympla H-ESCA 12—15, V en L-Str. Meteoor 14—^18. Eerste klasse A: V en K Gr.-Sport Vereent 2316. E en O-Hercules 2313, Aalsmeer-Vo- lewijekers 26—11. Olympla H Il-Olympia Gr. 7—19. Zeeburg-Hurry Up 1613. B: EMM-In- ternos 13—12, Blauw Wtt-Hermes 10—9, WLC- DES-De Schutters 19—20, Arnhemla-Swift H 23—17, Hellas-Swlft 14—12. DAMES: Hoofdklasse: Niloc-Attila 13—4. PSV- Qulntus 1210, Zeeburg-Sittardia 12lt), DVO-VolewlJckers 10—9, Hellas-Swift R 10— 11. Eerste klasse A: V en K Gr.-HMS 413, SDOL-Enschede 12—8, DSVD-Hellas '57 8—7. Zeeburg II-WVV 3—8, Olympla H-AVA 10—13. B: Walcheren-EBHV 19—10. Velo-Animo 3— 10, EHV-De Schutters 910. Foreholte-Ver- burch 12—3, Athene-SVM 16—11. HEREN Sittardia 16-29 PSV 16-14 Swift A 16-24 AHC 18-12 ESCA 16-23 NllOC 16- 7 V en L 16-22 Olympla H 16- 7 Str. Meteoor 16-18 Attlla 16- 4 DAMES Swift R 16-30 Attila 16-13 Niloc 16-30 Sittardia 16-11 Hellas 16-26 Qulntus 16-10 DVO 16-16 Volewijckers 16- 6 Zeeburg 16-14 PSV 16- 4 Van Lunteren was na afloop niet zo verbaasd over de uitslag van de wed strijd. Ik wist dat mijn ploeg minder inhoud heeft als die van mijn collega Jan van der Bol. Maar je blijft altijd hopen. Het is knap van mijn spelers dat zij een grote achterstand 84, in het laatste kwartier hebben wegge werkt. De verlenging werd hen net iets teveel. Een grootse ontmoeting is het niet geworden. Integendeel, de wedstrijd stond op een erg laag peil. Luto-coach Van der Bol verontschuldigde zich zelfs na afloop tussen zijn feestende spelers. Voor de 5000 toeschouwers hebben wij met AKC een anti-show opgevoerd. Met spanning alleen bind je de mensen niet aan korfbal. Van Lunteren had zijn verdediging op de dames geconcentreerd. Zij moesten de aanval van Luto door een zware (vaak te zware dekking ontregelen. In de 2e helft had zijn tactiek succes, omdat scheidsrechter Drieduiter Luto niet genoeg in bescherming nam en de Amsterdammers door een paar in cidenten van slag raakten. Voor de pauze waren er weinig moei lijkheden bij Luto. Kool scoorde al in de eerste minuut en toen Frits Bruintjes er 2-0 van maakte, moest de oostelijke ster André Schor produktie- loos naar de verdediging. Tot de rust bleef de ^oorsprong van de Amster dammers beperkt (4-1), maar toen Hartman een kwartier voor het einde de afstand op 4 doelpunten bracht (8- 4) leken de kansen van AKC nihil. De uiterste krachtsinspanning naar de letter verschafte de ploeg van Lunte ren nieuwe kansen via een verlen ging, want in de laatste minuut werd het gelijk (8-8). De verlenging was een te zware opga ve voor AKC. Henk Hanekamp en Ina Schoorn moesten met kramp naar de kant. De rest kreeg ook conditionele problemen. Kool besliste het lot van de ploeg uit het oosten. Twee keer benutte hij een strafworp. De tweede was een presentje van de zwakke Drieduiter. De laatste tegendoelpun ten waren geen nieuwe inspiratie. AKC ltgde zich bij de nederlaag neer (9- 10). Verbeten strijd om de bal in de finale om de micro-titel tussen Paul Hartman van Luto fgestreept shirt) en Dick Bonthuis. MOSKOU Twee wereldrecords en een uniek incident zijn de belangrijk ste gebeurtenissen geweest van het tweedaagse indoor-atletiek duel tussen Rusland en Amerika in Moskou. Het eerste wereldrecord kwam op naam van de Amerikaan Tom Hille. Op de 60 meter horden kwam hij uit op een lijd van 7,3 seconden. Het oude re cord stond op naam van Hille's land genoot Tommy White met 7.4 sec. Voor een ander wereldrecord zorgde de Russische kogelstootster Nadezda Tsjisjova. Zij liet de kogel 20 meter en 40 centimeter verder neerploffen. Precies vier centimeter dan de tot nu toe beste prestatie van de Tsjechisch® Helena Firibingirova. Het incident deed zich voor bij de es tafette dames. Beide ploegen werden gediskwalificeerd. De Russische ploeg omdat de laatste loopster Sarralte Sjtoela op het laatste eind tot twee- maa ltoe haar tegenstandster hinder de. De Amerikaanse ploeg werd ook niet in de uitslag opgenomen omdat de laatste Amerikaanse loopster, Mary Decker, zich zo opwond over het hin deren dat zij even voorbij de finish twee klappen met haar stokje gaf aan haar Russische tegenstandster. Rusland won de tweekamp overduide lijk met 158 tegen 124 punten. Eltjo Schutter van Quick Nijmegen heeft zaterdag in de Martinihal te Groningen op de eerste dag van d® open noordelijke indooratletlekkampi- oenschappen voor een nieuw natio naal record op het polsstokhoogsprin gen gezorgd. Hij haalde een hoogte van 4.65 meter en verbeterde daarmee zijn eigen record van 10 februari 1973 met vijf centimeter. Henk Kort zorgde voor het tweede na tionale indoorrecord. Hij raasde in 7 seconden rond over de 50 meter hor den en verbeterde daarmede het oud record van Steinvoort met eentiende seconde. Van onze volleybalmedewerker PARIJS De kater voor Blokkeer na drie opeenvo lgende nederlagen in de finale van de Europa Cup voor volleybalkampioenen is bijzonder groot. Zo g root zelfs dat het zeer twijfelachtig is of de ploeg nog lang bij elkaar blijft. Oorzaak van dit alles is het onderlinge verwijt van sommige spelers dat er in de Stade de Coubertin bij 'de anderen' totaal geen inz et en begrip voor de belangen die op het spel ston den was. Trainer-coach Johan van der Haar daarov er: 'Ik ben het met die spelers eens. Je moet er wat voor doen. Als dan anderen de kantjes eraf lopen en dingen doen die je op zo een toernooi niet moet doen is het ook voor mij de vraag of ik zo door blijf gaan'. BREMEN (SID) De traditionele zwemwedstrijden in het supersnelle Stadthalle bad van Bremen hebben dit weekeinde vijf Nederlandse re cords (25 meter-banen) opgeleverd. Nadat José Damen vrijdag de jacht had geopend met een nieuwe toptijd op de 400 meter wisselslag (5.02.84), was zaterdag en zondag de beurt aan Enith Brigitha. De zwemster van Het IJ won de 100 m vrije slag in de nieuwe nationale recordtijd van 57.57 seconden. Dat is slechts driehonderd ste van ee;n seconde boven het wereld record van Kornelia Ender, dat in een vijftigmeterbaan werd verwezen lijkt en ruim onder haar eigen toptijd van 57.7 seconden. Die dateerde van 14 oktober van het vorig jaar bij wed strijden in Luik. De marge tussen Enith's binnenbaanrecord en de 58.76 waarmee ze derde werd bij de wereld kampioenschappen in Belgrado be draagt nu niet minder dan bijna 1.2 seconden. Ze versloeg trouwens bij deze 'kleine olympiade' van Bremen, waar ieder een aanwezig was, met uitzondering van de Oost-Duitsers, de beste Ameri kaanse zwemsters van dit moment met groot gemak. Voorts bewees Enith haar verbeterd uithoudingsver mogen met een nieuw nationaal re cord op de 200 m vrije slag in 2.03.46 waarmee ze tweede werd achter de Amerikaanse Heather Greenwood. An ke Rljnders was sinds'twee jaar houd^ ster van het kortebaanrecord met 2.04.7. Voorts won Enith nog de 100 m rugslag en werd ze tweede op de dubbele afstand achter de Westduitse Angelika Grieser. Met 2.21.77 bleef ze nog geen halve seconde boven de 2.21.4 waarmee Annemarie Groen sinds twee jaar recordhoudster op de 25-meterbanen is. Het vierde record werd gezwommen door dé wisselslag estafette met Jozien Elzerman, Corrie Grammevos, Yolanda Aggenbach en Enith Brigitha met een winnende 4.27.21. Het vijfde record kwam op naam van Karim Ressang. De Heem- steedse zwemmer eindigde als tweede op de 100 meter rugslag achter de Westduitser Klaus Stelnbach in 58.91 seconden, waarmee hij een halve se conde binnen de uit 1972 daterende toptijd van Bob Schouten bleef. Volgens Van der Haar was er na de wedstrijd op vrijdagavond tegen de Russen nog een zeer goede stemming. Van der Haar: 'De ploeg had zich toen moeten ontzien. Enkele spelers zijn daarna echter duidelijk doorge zakt. Dat is iets wat je niet verwacht. De leiding van de club zal zich daaro ver ook moeten beraden. Het is voor mij altijd nog een hobby. Ik doe dat graag, maar dan moet er van beide kanten de nodige inzet zijn. Daar is nu de keus tussen echt topvolleyval of maar wat aan recreatie doen. De grote tleurstelling begon tegen de SC Leipzig. Evenals bekerhouder CSKA-Moskou en Dynamo Boekarest (sinds de halve finale in Rijswijk drie weken lang fel in training) is de SC Leipzig een ploeg die een andere maatschappelijke ideologie vertolkt. Voor de spelers is het heel gewoon dat ten koste van de gewone dagelijk se werkzaamheden een stuk tijd vrij gemaakt wordt voor de training. Bij Blokkeer lopen die zaken heel anders. Er is geen strakke discipline (saillant voorbeeld: de vrouwen mochten mee op reis en 's avonds was de ploeg niet afgezonderd) en bovendien is er maar een beperkte training, die dan boven dien niet door iedere speler gevolgd kan worden. Goed, er staat een finan ciële tegemoetkoming tegenover voor de trainingen, maar die ligt in geen verhouding tot het verlies van studie tijd en gemis aan huiselijkheid. Tegen over dit gemis aan trainingsarbeid kan natuurlijk een dosis enthousiasme staan, waardoor er incidenteel door een samenloop van omstandigheden een topprestatie ontstaat. De resul taten van Blokkeer in Rijswijk zijn daar een voorbeeld van. De inspan ning die daarvoor verricht moet wor den, is echter zowel lichamelijk als geestelijk zo groot dat voor een nieuwe topprestatie een lange tijd van rust en beraad nodig is. De te korte periode tussen Rijswijk en Parijs (drie weken) is er wel de oorzaak van, dat Blokkeer vooral tegen de FC Leipzig afging. Bovendien spelen er ook nog andere factoren mee. Jan Warns bij voorbeeld kon zich pas vrij dag bij de donderdag al in Parijs aan gekomen ploeg voegen, omdat hij een schriftelijk tentamen moest afleggen. Een ander voorbeeld. Van Blokkeers relevatie Loek Willemstein (21 jaar) is bekend dat hij met blessures aan zijn knie sukkelt. Pas vorige week heeft hij zich échter met zijn sportarts Hans Kriek in verbinding durven stel len. De medische behandeling zou an ders wellicht op vallen. Punten die ook de leiding van Blokkeer worden aangewreven. Het gebrek aan goede voorbereiding heeft zich ook het meest dus gewro ken tegen de FC Leipzig. De Oostduit. sers waren op de eerste avond afge gaan tegen Dynamo Boekarest (7-15, 15-2 en 15-10). Voornaamste oorzaak van die -0 nederlaag was het vast houden van het stramien van halve aanvallen. Tegenover de langere Roemenen een volkomen foute tac tiek. De Leipzig-ploeg had dat duide lijk begrepen en moest zich in de tweede wedstrijd tegen Bokkeer dui delijk revancheren. Dat gebeurde nu niet mentaal maar ook taktisch. Het statische speltype, waarop de Bokkeer- ploeg gerekend had, deed zich niet voor en in plaats daarvan kregen de Voorburgers een serie korte en strak ke aanvallen voor de neus gedraaid, waarvan ze niet terughadden. Boven dien verkapte aanvoerder-spelverdeler Weise zijn set-ups zo, dat het anders zo sterke Rijswijkse blok alle kanten opvloog, behalve daar waar de Lelp- zig-ploeg wilde staan. 'Daar hadden de jongens geen kijk op', aldus een toen al teleurgestelde Johan van der Haar, die de via 1-15, 8-15 en 5-15 opgelopen nederlaag ook maar moeilijk kon verkroppen. 'Als het bij ons niet lukt, dan gaat het ook falicant mis. Vooral tegen zo een nu felle ploeg als Leip zig die gewoon over de jongens heen sloegen'. Van veel beter gehalte was de ontmoeting van zaterdagavond tussen CSKA-Moskou en Dynamo Boekarest, wat in feite de sleutelwedstrijd van het toernooi was. De Russische titel houder won na veel moeite met 3-2. Dynamo met Orosz en Franda als uit stekende spelverdelers pakte tot Rus sische ontzetting de eerste twee sets met 15-10 en 15-6. In de derde set wij zigde de koel berekenende Russische coach Chesnokov zijn ploeg. Hij zond een orthodoxe opstelling met de uit blinkende Kandra (uitgeroepen tot AMSTERDAM Fred Hemmes is in het Frans Otten-stadion in Amster dam Nederlands kampioen indoor-ten nis geworden. Hemmes die de finale bereikte door in de halve finale Jan Hordijk met 7-6, 64 te verslaan, had het in de eindstrijd tegen Loek San ders erg moeilijk. Uiteindelijk won hij met 6-2, 4-6, 7-5. Sanders kwam in de finale door in de halve finales Niek Fleury in een incidentrijk duel met 7-6, 4-6, 6-2 te verslaan. Bij de dames voldeed de als eerste ge plaatste Ada Bakker aan verwachtin gen van de organisatoren door Marijke Schaar met 6-3, 5-7, 7-5 te kloppen. In de halve eindstrijd had Ada Bak ker ook drie sets nodig tegen Nora Lautenslager: 7-5, 4-6, 6-1. Marijke Schaar versloeg Madeleine Weurman eenvoudig: 6-3. 6-0. MIAMI (UPI) Tom Okker heeft zich niet kunnen plaatsen voor de fi nale van het 50.000 dollar tennistoer nooi van Miami) De als tweede ge plaatste Nederlander verloor in de halve eindstrijd met 06, 61, 57 Van de Zuidafrikaan Cliff Drysdale. AMSTERDAM HZC/De Robben heeft de eerste plaats in de waterpolo- competitie veroverd. De Hilversumse formatie won zelfs met 4-9 van het Veenendaalse VZV, terwijl landkampi- oen De Meeuwen een punt verspeelde bij ZIAN/Vitesse. In de slotfase van dit duel scoorde Hans Parrel de Haag se geliimaker: 6-6. HOOFDKLASSE: VCZ—HZC/De Robben 4—9. NereusDJK 43, AZPCNeptunus Arnhem 8—8. Ztan/VitesseDe Meeuwen 66. De Zijl/ LGBNeptunus Amersfoort 85, Zwem- lust/Den Hommel—HZPC 5—2. EERSTE KLASSE: AZC Alphen—DAW 7—2. HPC—BZV 34, GZC—Polar Bears 31. Het IJ—PSV 3— 1. DZVSVH 10—1, UZSC—ZCG 5—3. HOOFDKLASSE HZC/Robben De Meeuwen ZIAN/Vit. Nept. Arnh. Zw/Homrael Z1J1/LGB UTRECHT Uiteindelijk slaagde ook Carel Deken er niet in om Bert van der Helm van zijn achtste nationale tafeltennis-titel af te houden. De Nederlandse kampioen had echter in de finale de grootst mogelijke moeite met Deken, die in de verlenging van de derde game definitief moest buigen. Met 22-20 voorkwam Van der Helm een her haling van de eindstrijd, die nodig was geworden omdat Deken zich via de herkansing had weten te klasseren. Bij de dames werd Ellen Klatt onbedreigd kampioene, met de 17-jarige Marian Wagemakers op een verrassende tweede plaats. 15-28 Nereus 15-27 VZC 15-22 HZPC 15-20 AZPC 15-17 DJK 15-15 Nept. A'frt twee winstpunten ln mindering 15-12 15-12 15- 9 15- 8 15- 6 15- 2 Het begon zich de laatste weken steeds duidelijker af te tekenen dat Van der Helms kansen op titeiprolongatie zon der meer gunstig waren. Sahitterend spel in de interland tegen Denemar ken, ongeslagen in de competitie, en een verdienstelijk optreden in de in ternationale kampioenschappen van West-Duitsland vormden de basis voor de Amsterdammer, die inderdaad op vallend gemakkelijk de finale bereikte. Van der Helm versloeg achtereenvol gens mede-favoriet Hans Lingen (21- 16, 21-12), de als eerste geplaatste Herman Hopman (15-21, 21-14, 21-14) en Carel Deken (21-16. 21-12). Deken wist echter terug tek omen, om dat er volgens een zogenaamd 'dubbel knock-out systeem' werd gespeeld. Van der Helm: 'Ik vind dit systeem maar niets. Je wint de finale met ruim ver schil en dan moet je later nóg een keer met diezelfde speler aan de bak.' Die tweede eindstrijd won Van der Helm weer, zij het niet zonder fortuin, want in de derde game had hij nog een achterstand weg te werken van 1117. Met in zijn achterhoofd de wetenschap dat verlies niet noodlottig zou zijn, scoorde hij onbevangen spelend een hele serie punten. Hiermee voorkwam hij een derde finale. Carel Deken speelde overigens een uitstekend kampioenschap. Hij wist van te voren dat dat nodig was, want zijn uitverkiezing voor de Europese kampioenschappen volgende maand stond op het spel. Bondscoach Dusan Tigerman kan nu moeilijk meer langs hem heen, na zijn overwinningen op Midhat Ustovic, Ed van den Berg cn Nico van Slobbe (twee keer) en de nipte nederlaag tegen Van der Helm.' Van de andere mogelijke 'Joegoslaviö- gangers' is Van Slobbe ook vrij zeker van zijn plaats. Het vierde ticket gaat dan naar Hans Lingen (verlies tegen Van der Helm en Ustovic) of Herman Hopman, die werd uitgeschakeld door Van der Helm en, in de herkansing, door de schitterend spelende Gerard Bakker. De geroutineerde verdediger Bakker was opnieuw publiektrekker nummer één. Hij vond in de fraai ste partij van het kampioenschap zijn Waterloo tegen Nico van Slobbe, die drie wedstrijdpunten overleefde en zegevierde met 20-22, 21-19, 28-26. Bij de dames was Ellen Klatt, net als in de finale om de Limburg-coupe, superieur. 'Maar,' vond ze na afloop terecht, 'het peil was hier veel hoger dan in Gouda'. Finale damesdubbelspel: Ellen Klatt-Connle van Mnorst tegen Sonja Heltzel Annemlek van Moorst 17—21, 21—11. 21—18. Finale herrndubbelspel: Bert van der Helm Nico van Slobbe tegen Bert Schoofs en Carel Deken 21—23, 21—18 21—18. Kwartfinales hercnenkelspel hoofdronde Herman Hopman-Bert Schoofs 2110, 2114; Bert van der Helm-Hans Lingen 2116. 21— 12: Carel Deken-Ed van der Berg 2113. 21—18; Nico van Slobbe-Bert van der Ham 21—17. 21—12. Halve finales: Van der Helm-Hopman 1521, 21—14, 21—14; Deken-Van Slobbe 21—16, 21— 14. Finale. Van der Helm-Deken 1621; 2220, 22—20. Dames: halve finales: Klatt-Heltzel 21—18. 21—12. Wagemakers-Van der Vliet 22—20, 21—21; Finale: Klatt-Wagemakers: 219, 21—11. Blue Stars tvint met mi nimale voorsprong duel van studenten Bert Aalberse van US slaat de bal hard langs De Zaayer van Lycur- gus. US won het duel met 3-1. meest waardevolle speler van dit toer nooi) en Starunski het veld in. De ploeg draaide pas goed bij een 13-11 achterstand en won met 13-15. De vier de set had een soortgelijk verloop en met de hakken over de sloot won CSKA opnieuw met 13-15. De vijfde set kenmerkte zich opnieuw door twee tegen elkaar grimmige opmer kingen makende ploegen. De Roe menen waren er het meest van aange slagen en verloren dit boeiende duel met 11-15 <2-3). Tegen Blokkeer hoefde de Roemeense ploeg zich niet bijzonder in te span nen. Het werd, in tegenstelling tot Dynamo tegen CSKA, waarin de spelers mede door de zwakke leiding elkaar bijna naar het leven stonden, een vrolijk onderonsje. Opvallend was dat hier de leiding (de Belgische oud- internatio al en nu internationaal scheidsrechter De Marcin) niet altijd de juiste beslissing nam. Via 15-3, 15- 5 en 15-9 beslisten de Roemenen het partijtje. KOOS HAMER Van onze basketbalmedewerker DIEMEN Blue Stars heeft een einde gemaakt aan de suksessen- reeks van ASVU. De ploeg van Jos Pelk won de afgelopen weken van FAC en Rowic. Vooral die laatste zege maakte veel indruk. Tegen Blue Stars heeft het maar bijzonder weinig gescheeld of ook de leider in de degradatiepoule was aan de zegekar gebonden. ASVU heeft bijna de gehele wedstrijd een kleine voorsprong gehad, maar verloor in een nerveuze slotfase toch nog: 8786. Die nederlaag was even onverdiend als onnodig. ASVU speel de een goede wedstrijd waarbij, behal ve de Amerikaanse inbreng, vooral Adriaan Heimig en Johan Kooring een goede wedstrijd speelden. Onno dig omdat zowel in de eerste als in de tweede helft de voorsprong een keer 7 punten bedroeg. ASVU starte in een zoneverdediging waarin Kees Smit alle aandacht kreeg. Die taak rustte op de schouder van de Amerikaan Bruce Mac Neeley. Hij deed dat bijzonder bekwaam maar het gevaar voor ASVU bleek van vele kanten te komen. Rowland ging vanaf de kop van de bucket aan de lopende band raak schieten en Turner de 2.18 meter lange Amerikaan pakte vrijwel elke rebound. Dat ondanks de tomeloze inzet van Heimig, die nu eenmaal een kleine 20 cm tekort kwam. Vandaar ook dat Jos Pelk later overschakelde op een nor male zoneverdediging. Aanvallend was de hoofdrol bij ASVU voor de rust voor Larry Jiggets. De kleine Ameri kaan, die is uitgenodigd voor het team van in Nederland spelemde buiten landers dat op 11 mei in Rotterdam tegen de nationale ploeg speelt, schoot ln de eerste helft maar liefst 21 punten bijeen. Dat zinde Blue Stars helemaal niet en na de basket verwisseling werd hij dan ook volko men aan banden gelegd. Dat leek aanvankelijk de juiste tak- tiek van de Diemense ploeg, maar dat was maar voor kort. Toen ging Bruce MacNèeley zich met de zaak bemoei en. In een weergaloze tweede helft scoorde hij 19 punten en mede dank zij die inbreng wist ASVU de voor sprong te behouden. Maar het ver schil bleef miniem. Turner en Row land namen telkens weer de scoren van Blue Stars voor hun rekening, af en toe afgewisseld door Jan Schap- pert, die knap van afstar l stond te schieten. Toch bleef Jos Pelk volharden in zijn zoneverdediging. 'Een man-to-man-ver- dediging is tegen een ploeg als Blue Stars een erg moeilijke zaak als je zelf geen man van dik twee meter hebt. Als wij man-to-man hadden ge speeld dan zou Turner teveel ruimte hebben gekregen.' Kort voor het einde van deze boeien de wedstrijd liep ASVU plotseling uit naar 71—78 cn dat leek dc beslissing te gaan worden. Op dat moment ver loor de ploeg echter zijn zelfbeheer sing. Ging veel balverlies leiden en zag daardoor de voorsprong slinken. Merkwaardig was overigens dat Blue Stars al na 14 minuten tien persoon lijke fouten had en het arbitrale duo Passchier en Blom in de resterende 6 minuten niet eenmaal meer voor een persoonlijke fout tegen de Diemena- ren floten. ASVU kreeg wel de nodige persoonlij ke fouten en daardoor kon Blue Stars tot op één punt naderen. In een uiter mate boeiende finale trok Blue Stars dan toch nog aan het langste eind. EREDIVISIE; HEREN. Groep A: Punch— Llons 94—88, BS Lelden—RZ 79—99. Flamin go'sEBBC 10682: B: RowlcLandlust 72—69. Blue Stars—ASVU 87—86. DED—FAC 73—93. Landlust—Blue Stars 69—85. DAMES: Blue Stars—BOB 57—50. AMVJ—RZ 4167. BV AmstelveenWilskracht SNL 52—56. POULE A RZ Flamingo's Punch BS Leiden Llons EBBC Donar

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13